'Toneel blijft mijn eerste grote liefde' POP I bijdragen: Wim Koevoet, Jan Rijsdam, Henny van Egmond, Erna Straatsma Levenslust en ademnood in meesterserie Zoetsappig Klankdetails Adam en Eva verrukkelijk, soms te lang Bluesverbond ZATERDAG 17 FEBRUARI 1990 eens in levenden lijve te zien spe len". "In 'Hartzeer' zitten overigens vijf absoluut gelijkwaardige rollen", vervolgt ze. "De voorstelling draait dus zeker niet alleen om mij en Thom. Dat vind ik prettig, ik vind het wel prima dat even niet alle ogen op Kwatta zijn gericht". Monique van de Ven zal de komen de jaren vaker op het toneel te zien zijn want Amerika heeft ze de rug toegekeerd. „Ik vind het hier lek- Arion Ensemble en Residentie Blazersen semble o.l.v. Alexandru Lascae. Solisten Jenny Zacharieva piano, en Godfried Hoog- eveen cello. Werken van Mozart, Tsjaikowsky en Schubert. Gehoord in de Stadsgehoorzaal op 16 februari. LEIDEN - De combinatie van Arion Ensemble met het Residen tie Blazersensemble leverde een soort Residentie Kamerorkest op dat qua bezetting zich niet alleen tot Mozart behoefde te beperken, maar ook Schubert en Tschaikowsky binnen bereik bracht. Dirigent Alexandru Las cae, in het dagelijks leven tweede concertmeester van het Residen tie orkest en al vanaf de oprich ting dirigent van het ensemble, liet zijn collega's levendig en ge ïnspireerd spelen, al sneuvelden in de pittige tempi die het gehele concert kenmerkten, wel eens wat details. Dat was minder het geval in de Serenata Notturna K.V. 239 van Mozart waarmee geopend werd, dan in de Vijfde Symfonie van Schubert aan het slot. De van hu mor doortrokken Serenata Not turna met zijn quasi-plechtige mars, een hups menuet en een rondo waarin diverse instrumen ten, zelfs de contrabas en de pauk, hun solistische zegje mo gen doen, klonk levendig en toch beheerst. Dezelfde levendigheid ken merkte de uitvoering van Schu berts Vijfde Symfonie, maar hier sloeg de balans toch meermalen door naar gejaagdheid waardoor een soort ademnood dreigde. Het meest opvallend was dat in het Menuet, snel genomen zoals Schubert voorschrijft (allegro molto). In het middendeel van het Menuet, het Trio werd het tempo aanzienlijk teruggenomen, en raakte het geheel uit balans. Ook in het Andante miste ik de innerlijke rust. Het laatste deel daarentegen sprankelde weer van levenslust. Twee solisten betra den in dit Meesterserie-concert 'het podium. Jenney Zacharieva speelde Mozarts Pianoconcert in A K.V. 488 zoals wij dat zo langza merhand van haar gewend zijn: fris, levenslustig en onopge smukt, met intensiteit en een war me gloed in het Adagio, en een van vrolijkheid overborrelend Rondo tot slot, alert begeleid door het orkest. Ook Godfried Hoogeveen bracht na het verklinken van de laatste noot het publiek onmid dellijk van de stoel met zijn virtu oze en gloedvolle spel in de Varia ties over een Rococo-thema van Tschaikowsky. Alleen al voor de wijze waarop hij na de cadens zijn instrument in samenspraak met de klarinet liet zingen was het langdurige applaus meer dan ver diend. MIES ALBARDA Fish - 'Vigil in a wilderness of mirrors' (EMI) Vanaf het begin in 1979 bepaalde Fish met zijn karakteristieke stem geluid grotendeels de symfonische rockkoers van Marillion. Maar na een aantal'strubbelingen in de band- besloot de zanger alleen verder te gaan en zocht Marillon een plaats vervanger. Met het album 'Vigil in al wilderness of mirrors' maakt Fish zijn solodebuut. Marillion maakt uiterst melodieu ze rock, met veel ballads. Fish gaat solo een stapje verder. Zijn debuut is bijzonder zoetsappig. Negen ui terst licht verteerbare nummers die het gehoor nauwelijks storen. Mooie composities zitten er zeker tussen, maar het is allemaal net iets te oppervlakkig. Inde opener 'Vigil' heeft Fish veel weg van Phil Collins van de laatste jaren. 'A gentlemen's excuse' heeft door de overheersen de strijkjes en een subtiel piano-in- tro iets klassieks. 'The compagny' heeft Schotse folk-invloeden, is prachtig gezongen maar mist toch het 'heilig vuur'. Alleen in 'View, from the hill' wordt de luisteraar even aangenaam opgeschrikt door een korte gitaarsolo. Afsluiter 'Cli ché' is een nummer dat zijn naam eer aan doet. 'Vigil in al wilderness of mirrors' is een mat debuut van een goede zanger die zeker meer in zich heeft. E.S. Mimi Izumi Kobayashi - 'iKi' (Më- gadisc) Mimi Kobayashi verwierf on langs bekendheid door haar mede werking aan het Mathilde Santing album 'Breast and brow'. De indruk zou kunnen zijn ontstaan dat het om een nieuwkomer gaat aan het front van de Japanse popmuziek. Dit is allerminst het geval. Voordat Mimi Kobayashi in 1988 naar Londen kwam had zij in Japan al drie solo albums gemaakt. Daarnaast is zij verantwoordelijk voor de sound tracks van enkele Japanse Films en de muziek bij tal van televisiepro gramma's. Kobayashi componeer de bovendien meer dan honderd songs voor voornamelijk Japanse popsterren. Op haar nieuwe soloalbum 'iKi' laat Mimi Kobayashi horen tot wat zij allemaal in staat is. Haar wortels, de Japanse volksmuzikale traditie, Arcliitect Cahen maakt ontwerp uitbreiding Van Abbemuseiun EINDHOVEN (ANP) - Het College van B en W van Eindhoven heeft de Amsterdamse architect Abel Cahen opdracht gegeven een schetsont werp te maken voor de uitbreiding en verbouwing van het Stedelijk Van Abbemuseum. Dat is gebeurd op advies van museumdirecteur J. Debbaut. Het ruim 50 jaar oude Van Abbe^ museum kampt al jaren met ruimte gebrek. De eigen collectie van 2.000 moderne en hedendaagse kunst werken kan daardoor nauwelijks worden getoond. Debbaut vindt dat een permanente presentatie van grote delen van die eigen collectie een voorwaarde is wil het museum zijn vooraanstaande plaats in de kunstwereld behouden. De gemeente Eindhoven houdt er rekening mee dat de plannen met het Van Abbemuseum de komende .jaren 18 miljoen gulden gaan kos ten. De gemeenteraad moet zich daar overigens nog over uitspreken. LEIDEN - De Oostduitse schrij ver Peter Hacks is een satiricus van het zuiverste water en te vens een inventief taalvirtuoos, die alles wat krom lijkt op een verrukkelijke manier recht weet te breien en omgekeerd. Zijn pa rafrase op het scheppingsver haal is dan ook een aaneenscha- kelingg van spitse dialogen en briljante monologen, die al met al maar één bezwaar hebben: het duurt te lang. Dat kondigt zich al in de beginscènes aan en dreigt tegen het slot onverteer bare proporties aan te nemen. Enerzijds werkte Hacks dit zelf in de hand door het gebruik van verzen (door Herman Naber overigens schitterend vertaald), anderzijds gaat er op sommige momenten een verlammende werking uit van zijn behoefte te tonen, hoe goed hij heeft opgelet tijdens de literatuurles. Goethe, Voltaire, Homerus, Shake speare en natuurlijk de Bijbel, er is bijna geen standaardwerk uit de wereldliteratuur, of het steekt op de een of andere ma nier de kop op, en wie dit een maal in de gaten heeft, blijft speuren naar nieuwe verwijzin gen. Enkele bekortingen, vooral in de meer filosofische uitweidin gen, hadden daarom geen kwaad gekund en de voorstel ling zou er zeker mee gebaat zijn. Dit moet echter gezegd: met deze produktie heeft Tho mas de Neve een opmerkelijke komedie afgeleverd. Men kan zich afvragen of de domme Ga- briël van Julia Henneman wel zo sterk van komische maniëris- men doortrokken moest wor den, maar aan de andere kant le vert dat wel een effectief con trast op met de heerlijk valse Sa- tanaël van Jes Vriens en de naïe ve natuurlijkheid van Har Smeets en Patty Póntier als Adam en Eva. Kostelijk is de laconieke, menselijke God van Arend Bul der, die men er zelfs van kan ver denken Eva voor zijn eigen ge noegen geschapen te hebben (was het misschien zijn bedoe ling dat alleen Adam van de ap pel zou eten?). Ondanks enkele kleine bedenkingen mijnerzijds zeker een voorstelling die de moeite loont. PAUL KORENHOF Financiële steun AMSTERDAM (ANP) - De Stich ting Popmuziek Nederland (SPN) uit Amsterdam heeft het Stimule ringsfonds Popmuziekproducties opgericht. Met financiële steun aan popmusici wil het fonds de kwali teit van de Nederlandse popmuziek verbeteren. Ook wil het fonds de concurrentiepositie ten opzichte van buitenlandse produkties ver sterken. Alleen popgroepen en popmusici die niet genoeg geld hebben om een plaat of een videoclip te maken, ko men in aanmerking voor financiële steun van het fonds. Voorwaarde is dat de produktie een hoge artistieke waarde heeft en origineel is. Het fonds is volgens de SPN noodzakelijk omdat de in Neder land gevestigde platenindustrie on voldoende aandacht geeft aan pla ten van Nederlandse popgroepen die vanuit een meer artistieke ach tergrond zijn gemaakt. De SPN on dersteunt al geruime tijd concerten van popmusici met projecten als 'Toursupport' en 'Podiumplan'. Voor de financiering van het fonds wil de SPN een beroep te doen op een deel van de opbreng sten van verschillende heffingen op blanco cassettes. De Tweede Kamer behandelt binnenkort enkele wets voorstellen die dergelijke heffingen mogelijk moeten maken, als com pensatie voor het 'thuiskopiëren' van met name popmuziek. De SPN verwacht voor 1 januari volgend jaar een heffing op lege cassette bandjes. Door de heffing, die in an- popmuzikanten dere landen ongeveer 7,5 procent bedraagt, krijgep de popmusici een vergoeding voor hun misgelopen inkomsten. Net als bij bibliotheekboeken zal er binnenkort volgens de SPN ook toestemming komen om een deel van de opbrengsten op te eisen van uitgeleende platen en CD's. Verder moeten de ondersteunde artiesten een deel van de opbrengsten op de rekening van het stimuleringsfonds storten wanneer de gesubsidieerde projecten succesvol blijken te zijn. Als startkapitaal zegt het stimule ringsfonds onder meer een eenmali ge bijdrage te krijgen van 250.000 gulden van het ministerie van WVC. 'Oplosbeeld' NIJMEGEN (GPD) - "Een beeld dat zichzelf maakt". Zo omschrijft de beeldend kunstenaar Rein van Vucht zijn kunstwerk dat slechts drie dagen bestaat. Zijn 'Conditie scheppen voor een beeld' is dit weekeinde in de tentoonstellings ruimte De Plufrabrieken in Nijme gen te zien. Het bestaat uit 4000 kilo buisijs, samen goed voor zesenhalf kubieke meter, dat in 200 zakken werd aangevoerd. Van Vucht strooide er drie kleuren pigment overheen en richtte daarna twee warmtekanonnen op de ijsmassa. Het beeld kon daarna beginnen 'zichzelf te maken' en langzaam op te lossen. LEIDEN (GPD) - "Het schoenmaker-blij f-b ij -j e- leest-effect. daar ben ik na tuurlijk als de dood voor", zegt regisseur Frans Weisz, hoog gewaardeerd filmer, aan de vooravond van zijn debuut als toneelregisseur. Hij heeft 'Hartzeer' gere gisseerd, een toneelstuk dat vanavond (na een proefvoor- stelling eerder deze week) in de Leidse Schouwburg in première gaat. Daarna toert het stuk drie maanden door het land. Weizs' eerste liefde is eigenlijk altijd het toneel geweest, geeft hij als argu ment voor de nieuwe stap. Weisz is niet de enige be trokkene met een specifieke filmachtergrond. Wat te den ken van Monique van de Ven en Thorn Hoffman? Zij spelen naast andere acteurs en actrices als Saskia van Basten Batenburg. Judith Hees en Moniek Kramer. door Eric van Velden "Ik weet nog", vertelt Weisz, "dat bij de eerste speelfilm van Fons Ra demakers het hele filmwereldje iets had van: 'Kom nou, laat de man ge woon toneel blijven doen, daar is hij voor opgeleid'. En ontkennen kan ik het niet: film is inderdaad iets heel anders dan toneel. Hoe anders, daar ben ik nu pas goed achter ge komen. Ik heb vaak tijdens de repe tities het gevoel gehad dat ik mid den op een wielrennerspiste bezig was met het opnieuw uitvinden van het wiel". Actrice Saskia van Basten Baten burg moet lachen om de onzeker heid van Frans Weisz. "Bij elke pro duktie heb je momenten dat je denkt: nu weet ik het niet, ik kan het niet. Dat heeft iedereen en daar moet je doorheen. Dat hoort bij het creatieve gevecht. Alleen is Frans iemand die zijn twijfels uitspreekt. Hij komt er bij repetities rond voor uit dat er momenten zijn waarop hij het gewoon niet meer weet. Nou, wat dan nog? Dan ga je gewoon met z'n allen op zoek naar een oplos sing". Saskia van Basten Batenburg nam het initiatief tot de vrije pro duktie 'Hartzeer'. Zij zag 'Crimes of the Heart', zoals de oorspronkelijke titel luidt, van de Amerikaanse came back today' en 'I owe all to you'. Het is niet toevallig dat deze drie liedjes een vrij hoog tempo hebben, waardoor het trage, slaap verwekkende stemgeluid van Tika- ram wordt gecompenseerd. H.v.E. Eelco Gelling The Blues Con nection (Dureco) Eelco Gelling was in zijn Cuby- tijd Neerlands gitaargod die nie mand minder dan Eric Clapton tot zijn fans mocht rekenen. Zijn faam slonk razendsnel in zijn Golden Earring-periode. Gelling voelde zich bij dit macho hardrock-gezel- schap zo het vijfde wiel aan de wa gen dat hij zich tijdens concerten in de States angstvallig achter de PA verborgen hield. Nadien verdween hij in het niets. Weliswaar is hij al weer enkele jaren in de weer met zijn Blues Collection maar van de verrichtingen van dit kwartet is tot dusverre niet veel naar buiten geko men. Met de titelloze cd die Gelling en de zijnen nu hebben afgeschei den, wordt in een geweldige klap de anonimiteit doorbroken: Neder land heeft weer een bluesband van formaat. The Blues Connection speelt ze ker in de eerste drie stukken (Cuby- songs en Willie Dixon's klassieker 'Little red rooster') de sterren van de hemel. De gitaarduels die Gel ling met zanger/gitarist Melle-Jan Kleinsma aan gaat, roepen herinne ringen op aan het legendarische All- man Brothers-tandem Dickey Betts/Duane Allman. Na die drie voltreffers volgen werkjes van eigen hand. Net op die stukken komen de minpunten van dit bluesverbond aan het licht. Bas en drums zijn met een amateuristi sche dofheid op de band geslingerd en de zang van Kleinsma lijkt te zijn opgenomen direct na het ontwaken en een ontbijt dat vermoedelijk uit drie pakjes teerrijke sigaretten heeft bestaan. Toch gaat The Blues Connection niet onderuit, want Gelling trekt in de onvermijdelijke gitaarsolo alles recht. De balans slaat verder door in de goede richting dank zij het fan tastische 'Feel so bad' dat net als 'Flat foot Sam' is opgetuigd met zo'n heerlijk springerig pianootje. Bijna verbijsterend zijn de instru mentaaltjes waarmee de cd afsluit. De 'slidende' Gelling roept in deze sfeervolle stukken moeiteloos het beeld op van eenzame cactussen in brandende zandvlakten. De Britten hebben hun EC terug, wij onze EG. W.K. Saskia van Basten Batenburg en Judith Hees: "Het is geen psychologisch toneelstuk(foto GPD/Jan Holvast) ker, dit is mijn thuis. Ook wat be- trteft werk heb ik in Amerika nooit zo goed mijn draai kunnen vinden. De rollen die ik echt wilde spelen, heb ik nooit kunnen krijgen. Te veel concurrentie, te veel haat en nijd. Op een gegeven moment dacht ik: waarom zou ik de zoveelste kleine rol als Duitse spionne of Russin met vlechten spelen als ik mijn eigen land zoveel andere mogelijkheden heb? Ik kreeg het gevoel dat ik jaren aan het weggooien was. Hier wil ik zo veelzijdig mogelijk bezig zijn. Over het aanbod om in 'Hartzeer' te spelen, heeft Monique van de Ven niet lang na gedacht. "In dit vak moetje altijd grote beslissingen ne men. Ik wil ook eens iets uit een im puls kunnen doen. Gewoon begin nen, we zien wel. De ploeg mensen stond me aan, het stuk was goed ge schreven, nou en verder kijken we wel hoe ver we komen. Lukt het? Hartstikke leuk. Gaat het mis? Soit, volgende keer beter". Frans Weisz had al toegezegd de regie op zich te nemen, en dat gaf voor Monique van de Ven en Thom Hoffman de doorslag om mee te doen. De maker van speelfilms als 'De Inbreker', 'Rooie Sien', 'Char lotte', 'Havinck' en 'Leedvermaak' staat bekend als een typische ac teursregisseur. Geen techneut, maar iemand met een goed oog en oor voor het acteren. Saskia van Basten Batenburg: "We wilden heel graag met Frans Weisz werken. 'Hartzeer' vraagt om acteurs die lek ker uitpakken, zonder dat het over- dramatisch of groezelig gootsteen- realisme moet worden. Frans heeft daar gevoel voor. Misschien ligt het niet zo voor de hand om een filmre gisseur te vragen, maar je moet niet vergeten dat Frans Weisz' eerste liefde toneel was. Hij is twee keer af gewezen op de Toneelschool en is toen maar naar de Filmacademie gegaan". Frans Weisz: „Een film staat of valt met het acteursaandeel. Alle bijzondere films die ik ken worden voor zeker tachtig procent gedra gen door het spel. Ik had gedacht dat een toneelregie me zou helpen om dichter bij de acteurs te komen. En dat is ook wel zo, maar daar staat tegenover dat ik merk dat ik veel minder invloed op het resultaat kan uitoefenen. Laat ik het zo zeggen: elk moment uit de voorstelling heb ik wel eens behoorlijk mooi zien spelen. Was het niet in een repetitie, dan wel bij een try-out. Maar nooit heb ik een voorstelling gezien met al die mooie momenten achter el kaar. Bij film kun je de best geslaag de opnames aan elkaar plakken. Al les watje niet bevalt gooi je gewoon weg. Theater heeft in vergelijking met film een volstrekt gebrek aan manipulatietechnieken. Ik kan niet met camerastandpunten de proble men van een acteur oplossen. Ik kan geen muziek onder een scène zetten als hij van zichzelf weinig dramatisch blijkt te zijn. Spelen op toneel is een naakt bestaan. Bij film kan een regisseur veel meer verant woording nemen voor het uiteinde lijke resultaat dan bij toneel. Ik heb gemerkt, dat ik in eerste instantie toch filmregisseur ben. Toneel blijft mijn eerste grote liefde, maar je weet toch hoe het vaak gaat met grote liefdes? Des te hartstochtelij ker je iemand aanbidt, des te min der zij van je wil weten". Theaterdebuut filmregisseur Frans Weisz in Leidse Schouwburg schrijfster Beth Henley vele jaren terug in New York. Ze werd gegre pen door de alledaagsheid waarmee de schrijver de zeker niet-alledaag- se levens en relaties van drie zusters weet te schilderen. "Het is geen psy chologisch toneelstuk. Geen Tsjechov. Je hoort ook geen zinnen die je echt mee naar huis wilt ne men. Daarvoor is de taal te gewoon Maar met de dialoog wordt wel heel fraai en ook humoristisch getekend hoe mensen vaak in kleine'tussen zinnen hun verdriet kunnen venti leren. Bijvoorbeeld: 'Wil jij suiker in je koffiè - ja ik ben heel ongelukkig - één of twee klontjes'. De drie zussen rebelleren en kletsen aan een stuk door, maar zo dat je een goed zicht krijgt op het onderliggende ver driet", aldus Van Basten Baten burg. Kinderdroom Toen vijf jaar terug de filmversie met de acteergiganten Diane Kea- ton, Sisy Spacek en Jessica Lang uitkwam, zag Van Basten Baten burg daarin bevestiging van haar ei gen aandrang om in dit stuk te spe len. "Als zulke grote actrices brood in die rollen zien, dan moeten ze echt wel heerlijk zijn om te spelen". Bij het Werkteater had ze inmiddels Judith Hees ontmoet, met wie ze haar enthousiasme voor 'Hartzeer' bleek te delen. Samen zijn ze aan het vertalen geslagen, in de hoop dat ze ooit een gezelschap of vrije producent konden interesseren voor hét stuk. Twee zomers terug was het zover: Saskia van Basten Batenburg kwam in een j.eugdfilm tegenover Herman van Veen te staan, die tij dens de opnamen liet vallen dat hij wel weer eens met zijn produktie- maatschappij Harlekijn een toneel stuk wilde uitbrengen. De rest laat zich raden, zij het dat er nog wel een barrière te overwinnen viel. Vrije produkties zonder bekende namen verkopen niet, dus moest er om het project van de grond te tillen ten minste één uitgesproken pu bliekstrekker in de cast worden op genomen. "Toen zijn Judith en ik gaan fan taseren. 'Hartzeer' zagen we als on ze kinderdroom, en wie droomt houdt geen rekening met de reali teit. Wie was er nu ontzettend be- Fish: ...overheersende strijkjes... zijn ingenieus gemixt met westerse avantgarde-stromingen. Die twee polen voegen zich samen in opval lend, instrumentale en stemmige composities met een bijna minitieu- ze aandacht voor het klankdetail. Kobayashi wordt op een viertal composities bijgestaan door een aantal vocalisten, waaronder Mathilde Santing. Ondanks dat de grotendeels in strumentale plaat dezelfde sfeer ademt als veel van de Japanse pop muziek gaan de composities van Mimi Kobayashi een stap verder dan het modieuze van de Japan-wa ve die we enkele jaren terug hebben meegemaakt. Een opvallend pro- dukt. J.R. Monotoon Tanita Tikaram, 'The Sweet Kee per', (WEA Records) Wie de nieuwe cd van Tanita Ti- roemd, zo fantaseerden we, zéér ge schikt voor de nog niet bezette rol van middelste zus en leek ons voor al ook een heel leuk mens om mee te werken? Het moest zo'n easy going type worden. Iemand die lekker in haar lijf zit, echt zo'n zondagskind. Pas later krijg je door dit een hou ding is. Dat ze bluft om haar ver driet te verbergen. Wie kun je beter voor zo'n rol vragen dan Monique van de Ven? We lieten haar het stuk lezen, ze zei 'ja', en daarmee kwam het licht op groen te staan. Thom Hoffman kenden we al van die tijd dat hij nog niet bekend was. Hij is gewoon een aardige jongen en uiter aard een heel goed acteur. Ook hij paste dus in onze fantasie over de ideale groep mensen om mee samen te werken. Thom speelt twee rollen: een advocaat die mij verdedigt om dat ik mijn man heb doodgeschoten en de oude liefde van Monique van de Ven". Hoe Monique van de Ven het zelf vindt om als lokkertje op het affiche te worden gebruikt? "Voor jonge, talentvolle mensen die nog niet be kend zijn. is het heel vervelend dat er van de produktiekant altijd druk wordt uitgeoefend om 'grote na men' aan te trekken", zegt ze, „Maar begrijpen doe ik die aantrekkings kracht voor namen wel. Als ik'zelf in Londen naar toneel ga, zoek ik ook een voorstelling uit met acteurs die ik van film of televisie ken. Ge woon omdat ik het leuk vind om Va nessa Redgrave of Glenda Jackson Frans Weisz, regisseur van het toneelstuk 'Hartzeer' karam heeft gekocht op basis van het huidige hitje 'We almost got it together', komt behoorlijk bedro gen uit. De platenmaatschappij heeft een hele goede keus gemaakt door dit nmummer te verheffen tot single. Het is namelijk een van de weinige nummers op 'The sweet keeper' dat de moeite waard is. Na de eerste succesvolle cd van Tikaram, 'Ancient heart", is haar nieuweling een regelrechte tegen valler. Hoe fraai de muzikale omlijs ting van producers Rod Argent en ^Pete van Hooke ook is (zelfs een 'strijkje werd ingezet), de nummers worden overheerst door de bijzon dere, maar uiters monotone en saaie stem van de Engelse zangeres, die half maart naar Nederland komt voor twee optredens. Vooral bij de langzame ballads valt Tikaram uit de toon. Er zijn slechts drie nummers die boven de grauwe middelmaat uitsteken: de hit 'We almost got it together', 'It all

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 41