Veronique presenteert nieuwe troeven ING EN Harding opvallend afwezig Marc Klein Essink is de jongen op wie alle meisjes vallen Joop van den Ende clolbUj weer terug te zijn op de werkvloer Opvallende afwezige tijdens de opnamen van de sterrenshow van Véronique maandagavond: algemeen directeur Lex Harding, ex- Veronica. De top van de Luxemburgse moedermaatschappij van Véronique, CLT, was wel in Aalsmeer. Programmadirecteur Ruud Hendriks: „Harding is terug van vakantie, maar hij vertoeft op het ogenblik in Moskou. Hij is daar jurylid bij de verkiezing van Miss Sovjetunie 1990. Wij zouden het ten zeerste betreuren als hij bij Véronique zou vertrekken. Hij heeft de zender gemaakt tot wat deze nu is. De knoop is echter nog niet doorgehakt. Als hij vertrekt, is dat niet om de kqmst van Joop van den Ende in de Véronique- gelederen". 4 3) Get a life- soul II soul - Virgin 5 4) Get into it- Tony Scott -CNR 6 8) I wish it would rain down - Phil Collins - WEA Records 7(2) Got to get - Rob n' Raz Leila K - Ariola 8( 5) Words - The Chris tians - Ariola 9 (14) Sacrifice - Elton John - Phonogram 10 9) Whatcha gonna do with my loving - In ner City - Virgin 11 (10) In Private - Dusty Springfield - EMI Bo- 12 (20) Fools gold - Stone Ro ses - Zomba 13 (17) Het is hier binnen be ter dan buiten - De Deurzakkers - Ariola 14 (11) All or noting (Us re mix) - Milli Vanilli - Ariola 15 Daar gaat ze - Clou- seau - CNR 16 (27) King kong 5 - Mano Negra - Virgin 17 (12) Inna City Mamma - Neneh Cherry -Virgin 18 (23) En nou die handjes de lucht in Van alles we - CNR 19 (36) Look away - Chicago- WEA Records 20 (21) Ik zie 'n pils - de Ha venzangers - CNR 21 (19) Fool for your loving - Whitesnake - EMI Bo- 22 (16) Follow my rainbow - Sheena Easton - WEA Records 23 (13) All around the world - Lisa Stansfield - Ario la 24 (26) Can t stand it - Twen ty 4 seven - Freaky Re cords 25 I'll be loving you -. New kids on the block -CBS 26 (15) Homely girl - UB 40 - Virgin 27 Got to have your love - Mantronix - EMI Bo- 28 (30) Op de deksel 'van de jampot - Vader Abraham Telstar 29 Esta Loca - Latino party - Polydor 30 (35) Spin that wheel - Hi Tek 3 and Ya Kid K - CNR 31 (33) Welcome to the terror- dome - Public enemy - CBS 32 (32) Wij doen zelf straks het licht wel uit - Sus 5 - Sound+ 33 (18) Git on up - Fast Eddie - Indisc 34 (37) We almost got it toge ther - Tanita Tika- ram - WEA Records 35 Opposites attract - Paula Abdul - Virgin 30 (29) I'm not the man i used to be - Fine Young Cannibals - Phono gram 37 Zeg me dat het niet zo is - Frank Boeijen groep - Ariola 38 (22) Everlasting love - U2 - Ariola 39 (28) Show 'm the bass - MC Miker 'g' - Dureco 40 (24) Eleni - Cass Tol Thomas Tol - Indisc (Stichting Ned. Top 40) 1(7) Nothing compares 2 u - Sinead O'Connor - Chrysalis 2 6) Get up (before the night is over) - Tech- notronic 3(1) Me so horny - the 2 live crew - CNR keerde been gezet door een val lende ster. De stuurman van de Schier- monnikoger veerboot Simons- zand observeerde het natuurver schijnsel vanaf zijn schip en wist toen hij hoorde dat er een zoekac tie was gestart, meteen dat er sprake was van loos alarm. Als er alleen een helikopter was ingezet, aldus stuurman Van der Lei, had er een aanzienlijk bedrag kunnen worden bespaard. Bierpartij Bierdrinkers in Pilzen, de hoofd stad van de Tsjechoslowaakse brouwerij-industrie en naamge ver van ons pilsje, hebben een ei gen politieke partij opgericht. De nieuwe partij, die eenvoudig Biervrienden is gedoopt, stelt zich ten doel om een flinke prijs daling te bewerkstelligen voor hun gerstenat. De Tsjechoslowaken behoren tot de grootste bierliefhebbers in de wereld en het zou geen verba zing wekken als de partij bij de verkiezingen in juni partijen met een serieuzer program achter zich weet te laten. Behalve een dalihg van de prijs van een pint, die ove rigens momenteel al niet uitzon derlijk hoog is, stelt de partij zich ook ten doel om de bierkwaliteit te verbeteren. Met het oog daarop moet 1991 worden uitgeroepen tot het 'jaar van het bier'. Pavel Mader en Karei Sury, twee leden van het oprichtingsco mité, hebben er geen enkele twij fel over dat hun partij in een land met miljoenen bierdrinkers de vereiste 10.000 leden haalt om tot de verkiezingen te worden toege laten. Vondst in Tiber Duikers hebben bij Rome op de bodem van de rivier de Tiber zui len en brokken marmer uit de oudheid gevonden. Door erosie van de rivierbedding bij de bui tenwijk Fiumara iijn de bouwma terialen uit de tijd van het Ro meinse keizerrijk tevoorschijn gekomen. Enkele zuilen hebben dezelfde lengte als die van het be roemde Pantheon in de Italiaanse hoofdstad. Archeologen vermoe den dat de stukken steen destijds tijdens transport naar Rome door een aardverschuiving van de Ti- ber-oevers werden getroffen en bedolven raakten. PAGINA 24 V Nieuwe gezicht van Veronica WOENSDAG 14 FEBRUARI 1990 Chocolatier Gary Pandolfi (rechts) en zijn vader Ron uit het Amerikaanse Boston zijn de afgelopen dagen druk in de weer geweest met de voorberei dingen voor vandaag: Valen tijnsdag. Vooral grote dozen bonbons vinden in de VS vooraf gaand aan deze deze dag grote aftrek. In eigen land verraste het Bloemenbureau Holland van daag de wegwerkers met een bloemetje. In Zuid-Holland ge beurde dat bij de Brienenoord- brug. (foto AP) HILVERSUM - Acteur Mare Klein Essink wordt het nieuwe gezicht van Veronica. Hij gaat voor deze omroep vanaf oktober wekelijks een spel show, en vanaf december ne gen grote shows presenteren. Daarnaast neemt hij de pre sentatie van alle grote evene menten voor zijn rekening. Het contract tussen Veroni ca en Mare Klein Essink heeft een duur van drie jaar. John de Mol jr. zal de shows produ ceren. Veronica-directeur Rob Out is wild-enthousiastover de komst van Klein Essink. De acteur is beroemd geworden als dokter Jan van de Wouden in de TROS-dramaserie 'Me disch Centrum West'. Hij is sinds maandag acht weken lang bij de KRO te zien in de dramaproduktie 'De Brug'. Hij speelt hierin de rol van huisarts Anton Meerdink. Volgens Out vindt Mare Klein Essink zijn werk voor Veronica een ..enorme uitda ging." Out: „Ik heb al een hele poos naar hem gekeken: dit is een jongen op wie alle meisjes vallen en in wie ouders de ide ale schoonzoon zien. Mare ligt heel goed bij het publiek. Hij heeft een enorme uitstraling. Ik verwacht veel van hem." Mare Klein Essink: zowel de ideale partner als de ide ale schoonzoon.... (foto gpd> Vallende ster Een grote zoekactie begin vorige week in het Waddengebied is ver spilde moeite geweest. Er rukten onder meer drie reddingboten, twee schepen van de Rijkspolitie en een helikopter uit, zonder dat er een schip in nood verkeerde. De redders werden op het vèr- AALSMEER - Op dezelf de plaats waar hij nog geen jaar geleden trots en met veel fanfare zijn TVlO-sterren presenteer de toont amusementsko ning Joop van den Ende vanavond dezelfde cori- feeën, maar dan in een de cor van Veronique. „Ik ben blij dat ik nu weer hele- maal mijn producentenrol kan gaan spelen." zei Van den Ende maandagavond in zijn Aalsmeer- se televisiestudio, even voordat de opnamen begonnen van de „Zet 'm op 4-show", een groots opgezet tv-show-spektakel dat de kijkers vanavond zogenaamd rechtstreeks wordt voorgezet en waarin het vooral gaat om aan te kondigen wat de sterren zoal in Veronique-zendtijd gaan presen teren. In deze show, een verlate editie van de sterrenshow waar mee TV10 eigenlijk in oktober haar sterrennet had willen ope nen, laat Veronique weten dat de sterren van TV10 nu elke avond op de RTL-zender te bewonde ren zijn. Ze zijn er allemaal. Henny Huisman met zijn juryleden van de Soundmixshow. Rudi Carrell komt zelfs met een hete Veroni- que-ballon binnen om in zijn Westduitse versie van 'Wedden dat' samen met Jos Brink twee Oostenrijkse jongeren te laten ruiken in welk plastic zakje de lucht van welke Westduitse of Oostenrijkse stad zit verpakt. Rudi Carrell - „Ik heb er in Eu ropa weer 16 miljoen kijkers bij" - komt de kijkers vertellen dat hij in de komende maanden in 'Tijd voor Rudi' vooral hoogtepunten uit zijn vroegere shows wil laten als Mister TV aangekondigd en de afsluitende showspreekstal- meester van de avond, is vrijdags na 'Wedden dat' te zien in een talkshow met 'mensen in het nieuws' en op woensdagavonden is 'De keus van Koos' aan dq. beurt: een hoofdpersoon mag ook met eigen gespreksonder werpen op de proppen komen. Als eerste spreekstalmeesteres van de meer dan drie uur duren de 'reclamespot' zien de kijkers vanavond Dieuwertje Blok de sterren aankondigen. Ze doet dat samen met Henny Huisman, die vervolgens vertrekt om Zet 'm op 4-winnaars blij te maken met 4 maal 400 gulden. Hans Kazan mag met zijn door John de Mol geproduceerde 'Prijzenslag' dagelijks blijven. Hans is van origine goochelaar en dat mag hij vanavond tonen. En zo komen ze allemaal voor de camera: Tineke de Nooy met haar komende zaterdagse keu ken- en zondagse middag-praat shows. Berg, die van de vrijdag avond naar de dinsdagavond is verbannen. 'Gaan met die ba naan' van Patty Brard, die „ko mende zomer" terugkeert. Hans van der Togt met zijn 'Rad van Fortuin' en de cast van een nieu we serie 'Spijkerhoek', anders opgezet dan in de tijd waarin Ve ronica de serie toonde. Viola van Emmenes, van avond op bezoek bij Nederland se militairen in West-Duitsland, die Veronique via de schotel ont vangen, blijft de 'Vijf uur show' afwisselend met Dieuwertje Blok presenteren, maar ze is als sexuele praatpaal van het Vero- nique-scherm verdwenen. 'TV Romantica' keert in het nieuwe programmaschema niet terug, net als de erotische speelfilms. 'Club Verotique' daarentegen Joop van den Ende - terug op de werkvloer - met op de achtergrond de sterren van RTL Veronique zien, „zoals beroemde komieken en nagenoeg uitgestorven varié té-nummers." Voorts laat hij 'mensen onderweg' zien, ge sprekken met Westduitsers, die Der Rudi is tegengekomen. Ster Ron Brandsteder laat na een duetje met zijn Amsterdam se Ajax-vriendin-van-vele-jaren, Willeke Alberti, weten dat hij pas in september met een serie nieu we shows terugkeert. Op Sandra Reemer met haar 'Showmasters' zullen we tot april moeten wach ten. Koos Postema, in smoking, blijft wel bestaan. (Vanavond, Veronique, 19.5 uur) HILVERSUM Het Nationale Songfestival barst weer bijna los. Gisteren zijn in de Hilversumse NOB-studio de eerste repetities begonnen voor de eerste voorronde, die aanstaande vrijdag wordt uitgezonden. Een tweede voorronde is volgende week vrijdag op het scherm te zien en de NOS zendt de uiteindelijke finale recht streeks uit op 10 maart. Op de foto het duo Maywood, één van de deelnemers, dat het liedje zingt 'Ik wil alles met je delen', üoto gpd> DE AFBRAAK VAN DE BERUJNSE MUUR HEEFT GEZORGD VOOR EEN GESPANNEN STUKKEN IN VEEL

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 24