'Heerlijk gevoel om overal te worden herkend' Lisa Stansfield geniet van het succes dat zo lang uitbleef JJiU-iaima J'JJ jAyyitü-s WOENSDAG 14 FEBRUARI 1990 PAGINA 21 PAGINA VOOR JONGEREN Voor vragen: opmerkingen en suggesties met betrekking tot Big Deal kun je ons altijd bellen. Tel: 071 - 161 442. Lisa Stansfield is vriendelijk, spontaan en vooral erg be langstellend. Iemand, aan wie vele anderen in de popbizz een voorbeeld kunnen ne men. Vier jaar lang heeft ze, door keihard te werken, een platensucces nagestreefd. Uiteindelijk is dat er geko men met de nummer een-hit 'All Around The World'. "Als kind droomde ik van een we reld waarin ik ooit eens een groot zangeres zou zijn. Nu ben ik dan weliswaar bekend maar door dit succes zal ik mijn privé-leven nooit ver waarlozen. Mijn werk is ont zettend belangrijk voor me, maar er zijn ook nog zoveel andere mooie dingen in het le ven.'* "De eerste stap naar het succes, ik noem het eigenlijk mijn carrière, maakte ik zo'n vier jaar geleden met de groep Blue Zone. Deze formatie bestond uit Ian Devaney en Andy Morris. We brachten 'The Big Thing' uit, een album waar drie singles vanaf kwamen. Het. bekendste van deze drie was 'On Fire', maar 'Thinking About His Baby' was een van mijn lieve lingsnummers. Terugkijkend kan ik zeggen dat ik onnoemelijk veel geleerd heb in die periode". "In eerste instantie waren we vooral jong, onervaren en honge rig naar het felbegeerde succes. We maakten toen ook de fout om samen met een producer te wer ken. Dat was overigens op advies van anderen die dachten dat je daardoor eerder succes zou oog sten. In Groot-Brittannië is het al bum niet eens uitgekomen omdat we er onszelf niet in terug konden vinden. Bovendien stuitten wé op vele problemen. Zo werd bij voor beeld de studio leeggestolen, de hoes afgekeurd en ga zo maar door! Nee voor ons hoefde het toen niét meer zo", aldus Lisa. Geen echt succes dus voor Blue Zone. De keuze om de band on der Lisa's eigen naam voort te zet ten bleek een eerste goede stap te zijn op weg naar het huidige suc ces. Lisa hierover: "De single 'People Hold On van Cold Cut', waarbij ik de achtergrondvocalen voor mijn rekening nam, bereikte dé top tien van vele hitlijsten. Er waren toen plannen voor een tweede single maar we zaten met de groepsnaam. Eerst wilden we het 'Cold Cut featuring Blue Zo ne' noemen. Dat bleek voor veel mensen te verwarrend. Daarom hebben we het gewoon bij Lisa Stansfield gelaten. Ian en Andy wilden bovendien wat meer voor andere artiesten gaan doen dus die trokken zich een beetje terug. Ze zeiden: 'Lisa, jij red het wel, dus noem jezelf gewoon maar bij je eigen naam". De single 'This Is The Right Ti me' deed nog niet echt veel, maar met 'All Around The World' van het album Affection verrastte Li sa vriend en vijand. "Niet te gelo ven zo hard het de laatste tijd gaat", zegt Lisa met een blik in haar ogen alsof ze nog steeds denkt dat ze dróómt. "In Enge land is het album al bekroond met dubbel-platina, we hebben platina in West-Duitsland, goud in Holland en ook andere landen scoren goed. Zelfs vanuit Ameri ka komen al positieve reacties. Laat ik stellen dat het een heerlijk gevoel is om in al die landen her kend te worden. Zalig en vreemd tegelijk!" Als rode draad door het album 'Affection' loopt de steeds terug kerende beat die het best te ver gelijken is met die van 'Soul II Soul'. "Ja", vult Lisa aan, "die beat is van nu af aan een 'classic beat'. Het is'een echte soul-beat waar ik heel erg van hou. Kijk, on ze songs worden niet met muzi kanten opgenomen maar door Andy en Ian op de nodige appara tuur geprpgrameerd. Veel andere artiesten werken op dezelfde wij ze als wij. Misschien kiezen we in Lisa Stansfield: "Net als je het bijna opgeeft breek je door. typisch een van die mooie dingen in het leven". r paniek. De grote uitschieters op het album zijn voor mij Since rity en de nieuwe single Live To gether, die volgens mij een grote hit moet worden", zegt Lisa breed lachend. Zware druk Veel mensen vinden Lisa een van dé grote zangeressen van de jaren negentig. Zo'n predikaat brengt een zware druk met zich mee. Li sa maakt zich er naar eigen zeg gen niet echt druk om. "Ik denk gewoon dat je heel nuchter moet zijn. Dingen die gebeuren, gebeu ren nou eenmaal. Zo willen we de komende maanden een band sa men stellen. Dat is namelijk nog een van mijn grote wensen. Daar naast zal de nieuwe single Live Together ook de nodige promo tie-activiteiten met zich meebren gen". De tour start ongeveer rond april. Lisa begint hiermee in En geland, Schotland en Wales om daarna voet op Europese wal te zetten. "Als het meezit gaan we ook Amerika nog met een paar concerten vereren. Ik zit dé dagen al af te tellen, zo spannend en op windend vindt ik het", aldus een enthousiaste Lisa. Ondanks haar enorme succes blijft Lisa een uiterst vriendelijk en makkelijk te benaderen per soon. "Wat heeft het voor nut om naast je schoenen te gaan lopen? Niets toch? Ik heb nog steeds de zelfde vrienden van voor het suc ces. Ze begrijpen het als ik eens een keertje wat minder tijd voor ze-heb. Ik doe alleen misschien wat te weinig aan lichaamsbewe ging". Dan, wederom breeduit la chend: "Aan de andere kant ben ik altijd vrolijk, dus dat maakt een heleboel goed!" Met haar opvallend sprekende ogen kijkt' ze schuin vanonder haar opafscheidelijke petje en zegt tot slot: "Jaren knok je voor een plaatsje in de charts en net als je het bijna opgeeft breek je door. Dat is nou typisch een van dié mooie dingen in het leven.." g-lGt Z&KS is lAMTCHlMei yo(J VA» m MWISTKIE.VAW ÉW visbij n. \i\ssee.s of n VAwssrao COOtVOilEERr-, Deze week vroegen we de Big Deaü-iezers: Als jij een come- dy-serie mocht schrijven, hoe zou die dan gaan heten? 1. (1) Medisch Centrum West 2. (-) De tv-dokter 3. (10) De vreedzame ayatol- la 4. (2) May-Weggen, een vrouw van de klok 5. (-) De Eerste Kamer 6 Tussen de rails met een croissantje, een krantje en de OV-jaarkaart 7 (5) Wim en Gerald, twee dikke vrienden 8. (6) Big Deal 9. Zangtalent op het na tionale songfestival 10.(3) Frits, de vergeten con sumentenman VOLGENDE WEEK: Wie ver dient de Big Deal!-Award 1990? (plus motivatie). Open dag De Chriètelijke Agrarische School in Alphen aan den Rijn houdt Op woensdag 21 februari haar jaarlijkse open dag. Leerlin gen van basisscholen en hun ou ders kunnen 's middags tussen 14.00 en 16.30 uur, en 's avonds tussen 19.00 en 21.00 uur een kijk je komen nemen op de school aan de Kalkhovenweg 62. Voor sommige leerlingen is de school een tussenstation naar het middelbaar beroepsonderwijs, voor anderen de eindopleiding voor een carrière in de tuinbouw. 'Oostblok-post' De World Amateur Press Associa- tion in Badhoevedorp heeft onge veer zeventig aanvragen binnen gekregen van mensen uit de Sov jetunie die willen corresponderen met mensen uit Nederland. De aanvragers zijn tussen de twintig en zestig jaar oud. Belangstelling? Stuur een ge frankeerde aan jezelf geadres seerde envelop naar World Ama teur Press Association, Postbus 7, 1170 AA Badhoevedorp. Vermeld daarbij wel even hoe oud degene moet zijn met wie je wilt schrij- ÜIJJüj BOOS in Oegstgeest De meisjes van voetbalvereni ging Oegstgeest beleefden zater dag de dag van hun leven. Een filmploeg van Veronica kwam naar sportpark De Voskuyl om opnamen te maken voor het kin derprogramma BOOS. Presenta tor Bart kwam zelf mee naar het voetbalveld om de verrichtingen van de pupillen te volgen en om een aantal interviews te maken met speelsters. De twee meisjeselftallen van Oegstgeest speelden tegen teams van Kagia. Bart was niet hele maal tevreden met de prestaties van de thuisclub: Beide Oegst- geester teams verloren en Bart sprak ze vermanend toein de kleedkamer. Niettemin kregen ze allemaal een T-shirt met daarop het embleem van Bart BOOS. Het initiatief voor de reportage was genomen door enkele speel sters van de sniorenvrouwen- teams van Oegstgeest. Zij zorgen ook voor de training en begelei ding van de meisjes. Op 7 maart worden de opna men uitgezonden door Veronica. BOOS begint om 18.05 uur. Een maand geleden verscheen op deze pagina een stuk van mijn hand waarin ik jonge kamerbewoners genadeloos de grond in boorde. Hun quasi-nonchalante en geforceerde stoere gedrag (de afwas een week laten staan, elke avond in de kroeg enz.) zou niet op volwassenheid en zelfstandigheid duiden, maar juist een overduidelijk bewijs zijn van de trieste kinderachtigheid van de beginnende student. Via vage hersenkronkels en literaire hak-tak-trucjes wist ik het hele 'op-kamers-wonen'- gegeven zo te manipuleren dat ik, de thuiswonende, uiteindelijk als overwinnaa de bus kwam. Ik was de volwassen, zelfverzekerde, stoere en bruisende student die het leven begreep en iedereen die op kamers woonde was gek. Die column was, en ik zeg dat uiteraard in alle bescheidenheid, op zich wellicht een prijzenswaardig stukje vakwerk, maar zeer onoprecht. Een doofstomme uit Urbanus in de hoek Wie zich schaamt een speelgoed poppetje te kopen en liever ook niet met een kleuterboekje onder de arm de winkel uitloopt, kan nu opgelucht ademhalen. Eindelijk is er een boekwerkje met pop dat zelfs pijprokende en bebaarde stripliefhebbers aan hun vrien den kunnen tonen. Urbanus in de hoek is een prachtig dik-kartonnen boekje met leuke rijmpjes. In het boek zit een groot gat, waarin een twaalf centimeter grote Urbanus zit (kost normaal een tientje). Als verklaring voor het gat, luidt het openingsgedicht als volgt: "Aan 200 per uur, loopt Urbanus door de muur, want de voordeur werd gesto len, door een dief of een gebuur". De tekeningen in het boek zijn niet allemaal nieuw, maar wel heel erg leuk. Urbanus in de hoek. Door: Linthout cn Urbanus. Uitgeve rij: Loempia. Prijs: 24,90 gul den. regenwurm die via Teleac twee lessen basis-psychologie heeft gevolgd, zou je kunnen vertellen dat het schrijfsel voortkwam uit pure jaloezie. Als je vriendin het uitmaakt, zul je de dag erna in de kroeg verklaren dat ze eigenlijk een stomme trut was. Zo ook in dit geval. Ik had geen kamer, al mijn vrienden wel. Dat kon ik gewoon niet hebben en dus maakte ik in mijn afgunst de kamerbewoners belachelijk. Een laffe daad, dat zie ik nu in. Ik wil dan ook hierbij mijn excuses aanbieden aan al die beginnende kamerbewoners die ik misschien heb gekwetst. Sorry, ik heb er spijt van en ik vraag jullie de bedoelde column als niet gepubliceerd te beschouwen. Kamerbewoners zijn gave lui en als je nog bij je ouders woont dan ben je gewoon een sukkel. Het is hard maar waar. Zelf bewoon ik sinds een week of twee ook een leuk kamertje in Amsterdam-Zuid. Ik weet dus waar ik over praat. Waar toverde Franquin zijn blitse auto's, de zeer moderne schemer lampjes en futuristische meubel tjes voor Ton en Tineke vandaan? Het staat allemaal in 'De droom van een designer', een schitte rend boek dat voor slechts enke len zal zijn weggelegd, zeker ge zien de prijs van 150 gulden. De droom van een designer. Door: Franquin. Uitgeverij: Loempia. Prijs: 150 gulden. Talent gezocht Wie tekentalent heeft, kan van nu af terecht bij Jet. Jet is het gloed nieuwe maandblad van uitgeverij Lombard, dat op zoek is naar jong talent in heel Europa. Met stripkopstukken als Bob de Moor (bekend van Barelli en als rechterhand van Kuifje-teke naar Hergé) en schrijver A.P. Duchateau (Rik Ringers) wil Jet jeugdige tekenaars en schrijvers een kans geven het 'te maken' in de weinig florerende stripwereld. Deze maand is er al direct vijf- duizend gulden te verdienen. Wie meer over de wedstrijd wil weten, moet het eerste exemplaar van Jet aanschaffen, een 52 pagina's dik blad in zwart/wit. De jonge garde van Lombard geeft zelf al een voorschotje met enkele zeer mooie korte verhalen. De droom van een 'designer' Uitgeverij Loempia heeft een luxe Franquin-album uitgebracht waar de liefhebbers van Ton en Tineke van zullen watertanden. De droom van een designer is een gebonden, zeer beperkte oplage van twee onlangs heruitgegeven Ton en Tineke-albums. Voorafgaand aan de bundeling verhalen (die in de jaren zestig in Kuifje en Pep verschenen) wordt een uitvoerige beschouwing ge geven op de decors van de strip. Pim Lemmers is er ook deze week weer in geslaagd de meest 'hotte' popnieuwtjes boven water te halen. Zet je maar schrap. Bijzonder grappig en bovendien boordevol hitvitamientjes is de single 'Een Broodje Jam' van Duo Confiture. De single werd op de beat van Pump Up The Jam inge zongen en was een idee van Peter 'Hithouse' Slaghuis. Moet je hö- 15 februari aanstaande is het pre cies 25 jaar geleden dat zanger Nat King Cole overleed. Zijn ou de platenmaatschappij besloot daarom het oude succes Nature Boy opnieuw uit te brengen. Over opnieuw uitbrengen gespro ken! Eind deze maand zal het ou de single-succes van Gary Raffer- ty Baker Street uitkomen en be gin april komt Talk Talk's oude hitsucces It's My Life uit. Wat gaat er toch een hoop geld om in de reclame-wereld! De Ameri kaanse zangeres Janet Jackson kreeg onlangs nog een bedrag van 1 miljoen gulden op haar giro blauw gestort voor een spotje, ter wijl een ander Amerikaans gezel schap, New Kids On The Block, 12 miljoen gulden gaan verdienen met het maken van een commer cial. Beetje overdreven niet waar! De nieuwe single van Per en Ma rie, oftewel Roxette, bekend van Listen To Your Heart, heet Dan gerous. Een single met opnieuw veel hitkansen. Zowel Double Trouble als Rebel MC is druk bezig met de opnames voor nieuwe albums. De heren zullen tevens op eikaars projec ten meespelen. Op nationaal gebied hebben we niet te klagen. Eind maart komt namelijk het nieuwe Lois Lane al bum Fortune Fairytales uit. En te vens, ook rond die tijd verschijnt het album Blauwe Plekken van Herman van Veen. Een hierbij be horende special zal door de Vara op een later tijdstip worden uitge zonden. Meer geld voor zwart onderwijs In Zuid-Afrika is het onderwijs voor zwarte kinderen veel slech ter geregeld dan voor blanken. De Zuidafrikaanse regering heeft nu echter een stap in de goede rich ting gezet. Geld dat eerder voor namelijk toevloeide naar defen sie, wordt in de toekomst be-, stemd om het onderwijs voor zwarte kinderen te verbeteren. De Zuidafrikaanse minister van Onderwijs Stoffel van der Merwe vertelde -niet om hoeveel geld het gaat. Op dit moment moeten de zwarte kinderen het stellen met verouderd lesmateriaal, krijgen les van onervaren leerkrachten en zitten in overvolle lokalen. De re gering geeft nu aan de opleiding van één blanke leerling evenveel uit als aan de scholing van vijf zwarten! Bovendien worden zwarte scholen voor het minste of geringste gesloten. Daardoor hebben de zwarte kinderen een grote leerachterstand.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21