Si mm hoi iu £3 'Men vindt mij nogal exotisch' SP"5'TV Richard Witschge in Oranje-selectie Sijbrands geeft niets weg Schaatser en levensgenieter Hadsehieff aast op titel WOENSDAG 14 FEBRUARI 1990 PAGINA 17 ZEIST (ANP)Interim-bondscach Nol de Ruiter heeft Richard Witschge opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal voor het vriendschappelijke duel op 21 maart iri Rotterdam tegen Italië. De 20-jarige Ajacied is opvallendste naam in de groep van zestien spelers die door de assistent van Thijs Libregts is bekend ge maakt.' De middenvelder leefde dit lange tijd in onmin met Ajax-coach Leo Beenhakker die hem zelfs te rugwees naar het. tweede elftal. De Ruiter deed ook weer een beroep op Edward Sturing. De aanvoerder en rechtsback van Vitesse mag dus in tegenstelling tot zijn clubgenoten Laamers en Latuheru nogmaals op treden. In de voorlopige selectie vindt Ri chard Witschge slechts een teamge noot: Jan Wouters. In vergelijk met de eerste groep die voor het duel op 20 december tegen Brazilië (0-1) werd opgeroepen, is een gr<?ot aan tal wijzigingen aangebracht. Van Ajax ontbreken Winter, Van 't Schip en Blind. Uit de eerste groep die in decem ber werd opgeroepen, verdwenen verder de Roda JC-spelers Fraser en Van Loen, Van Rooy (FC Ant werp), Reekers (VfL B.ochum), Huistra (FC Twente-blessure) en Berghuis (Volendam). Terug in de groep is PSV-er Ge rald Vanenburg. Hij vindt voorlopig vier ploeggenoten naast zich: Van Breukelen, Ellerman, Van Aerle en Kieft. De voorlopige selectie van het Nederlands elftal is: Richard Wit schge en Jan Wouters (Ajax), Adri van Tiggelen (Anderleeht), Ronald Koeman (Barcelona), Joop Hiele (Feyenoord), John Bosman, Greame Rutjes en Erwin Koeman (KV Mechelen), Marco van Basten en Frank Rijkaard (AC Milan), Bar ry van Aerle, Hans van Breukelen, Juul Ellerman, Wim Kieft en Gerald Vanenburg (PSV), Edward Sturing (Vitesse). Legioen Het 'Oranje-legioen' is ter ziele. Met het wereldkampioenschap voetbal in het vooruitzicht, heeft de enige officiële fanclub van het Neder lands elftal moeten concluderen dat het geen zin heeft het bestaan te ver lengen. De bijna duizend leden wor-, den binnenkort via een laatste fan- club-blad op de hoogte gebracht van de redenen om het Oranje-le gioen op te heffen. Het grootste deel van de contributie (25 gulden per lid) is inmiddels opgegaan aan por to-kosten en het vier keer versche nen fanclub-blad, het restsaldo wordt waarschijnlijk aan de leden teruggestort. Fritz Korbach is met onmiddel lijke ingang benoemd tot trainer van SC Heerenveen. Korbach ver- Boksfederaties erkennen titel Buster Douglas NEW YORK (AP) - Na de internatio nale boksfederafie IBF en de World Boxing Council heeft gisteren ook de Worlcf Boxing Association Bus ter Douglas als kampioen zwaarge wicht, erkend, na diens omstreden knockout-zege op Mike Tyson zon dag in Tokyo. De beslissing van WBC en WBA kwam nadat Tyson's promotor Don King het protest tegen de overwin? ning van Douglas had ingetrokken. Volgens King was Tyson onterecht tot verliezer verklaard^, scheidsrechter Octavio Meyran te lang had gewacht met teilen nadat Douglas in de achtste ronde was neergegaan. Naar verluidt zal er een nieuwe partij tussen Douglas eri Tyson ko men. Deze zou op 18 juni in Atlantic City plaatshebben en het geld, er voor zou worden gefourneerd door de onroerend-goedmagnaat Donald Trump. Van Dalen wint biljarttoernooi LEIDEN - Herman van Dalen is winnaar geworden van het Van Lierop-driebandentoernooi in Noordwijk. De 23-jarige Leidenaar versloeg Hein Jan Salman in de fi nale (9-15, 15-12, 15-10) en behaalde met zijn eindmoyenne een record (0,875). Oegstgeestenaar Salman zorgde met een serie van 13 ook voor een record. De nummers drie en vier waren respectievelijk-Gijs van Hage (Noordwijk) en Nico de Ridder (Noordwijkerhout). Winst Meerburg LEIDEN - In het Nederlaag-toer nooi van Meerburg won de organi serende vereniging gisteravond met 6-3 van Alphense Boys na een 2-1 ruststand. De zondageersteklasser had de reserves gestuurd. Voor de thuisclub scoorde Bas. van Heek (2x), Sjors van der Heijden, 'Gert van de Berg, Jan Steenbergen en Fred Hagenaars. Voor de Alphenaren waren 'good old' Nick Verwoerd, Kees van Vliet en Stanley Macknack productief. SCHAATSEN - De Oostduitsers André Hoffmann en René Schöfisch doen op 3 en 10 maart mee aan marathonwedstrijden om de KNSB-beker. Vorige maand kwam het tweetal al, zonder succes, uit in twee marathons. Schöfisch startte anderhalve week geleden ook in de marathon op de Weissen- bond aan zijn tussentijdse overstap van Go Ahead Eagles naar SC Heerenveen een belangrijke voor waarde: de A-selectie moest de be reidheid gaan tonen meer te gaan trainen. Overleg met de selectie- groep leverde een positief reseltaat op. Twaalf van de selectiespelers zijn bereid en in staat vanaf volgen de week ook 's ochtends te gaan trainen. „Een harde eis", noemde Kor bach gistermiddag de intensivering van de training en het vervroegen van de middagtraining. „Ik maak de overstap niet om het seizoen ge- Woon even af te maken. Heeren veen staat voorlaatste, maar is zeker van de nacompetitie. Als ik niet het ge voel had gekregen dat er hier dit sei zoen, zowel in de reguliere competi tie als in de nacompetitie, sportieve eer te behalen was, zou ik er niet in gestapt zijn. Wat voor zin had het dan gehad, zowel voor de club als voor mij. Twee keer trainen is een stap richtig full-professionalisme. Het werkt, bovendien bevorderlijk op de teamgeest. Je ziet elkaar va ker, eet 's middags een stukje brood met elkaar, je groeit naar elkaar toe". Versterkingen Het bestuur van Heerenveen heeft Korbach de toezegging gedaan dat er ruimte is om versterkingen aan te trekken. „Een half miljoen is er mi nimaal, om mee te beginnen", aldus voorzitter Riemer van der Velde. De wedstrijd tüssen Ajax en PSV, aanstaande zondag in het Olympisch Stadion, zal gewoon ge speeld kunnen worden. De dienst Bouw- en Woningtoezicht van de gemeente Amsterdam gaf gisteren groen licht voor de ontmoeting, die voor het eerst sinds lange tijd een uitverkocht huis (50.000 mensen) zal opleveren. Het uit de jaren '20 daterende stadion wordt nog slechts hoogst zelden gebruikt en is in ernstig verval geraakt. Nederlandse en Belgische clubs komen tegen elkaar uit tijdens het Amsterdam-toernooi 715, dat op 17 en 19 augustus in de hoofdstad wordt gehouden. Met Ajax en PSV' completeren KV Mechelen en Club Brugge het deelnemersveld. De organisatie koos voor de Ne? derland-België ontmoeting om het toernooi een nieuwe impuls te ge ven. De opzet is, dat de twee Neder landse clubs niet tegen elkaar uitko- T?n. Strands in gedachten verzonken tijdens de negende partij tegen TsjizjoV. (foto ANP) AMERSFOORT (ANP) - Uitdager Ton Sijbrands heeft in de negende partij van de tweekamp om de we reldtitel dammen Alexei Tsjizjov weinig kans gegeven de achter stand van twee punten in te lopen. De Nederlandse ex-wereldkam pioen slaagde er al snel in het spel- beeld te bepalen. Hij kon in de slot fase echter niet door de defensie van de titelverdediger breken, zo dat net voor de tijdcontrole remise werd overeengekomen. Sijbrands blijft daardoor met 10-8 aan de lei ding. Sijbrands' secondant Johan Kraj- enbrink was blij, dat de uitdager al kort na de openingsfase het initia tief nam. Tsjizjov had in die opening de positie op afstand gehouden en was er duidelijk op uit complicaties te ontlopen. Op het moment dat de titelverdediger weer zijn geliefde voorpost innam, besloot Sijbrands deze onmiddellijk van het bord te laten verdwijnen. In het middenspel meende Kraj- enbrink dat Sijbrands nog wel op winst had kunnen spelen. Maar de opgezette damcombinatie wees minder in die richting. Tsjizjov stel de zijn beslissing één zét uit, maar besloot op de 32e zet - na ruim een kwartier de consequenties te heb ben doorgerekend - toch de dam te nemen. Daarmee gaf hij de moge lijkheden op om Sijbrands' lange vleugel te bestoken. De dam van de titelverdediger gaf hem echter geen enkele ruimte omdat hij aan alle kanten was opgesloten. redactie Rob Onderwater Rob van der Zanden Familievete Shorttracksters doen het niet op de schaats, maar met de mond. Afgelopen weekeinde tijdens het NK in Den Haag vlogen de mei den elkaar weer in de haren na een periode van gewapende vre de. Zoals gebruikelijk vormden de families Velzeboer (uit Oud Ade) en Ossendrijver (Rijswijk) het trieste middelpunt van een aanvaring, die werd ingeleid door Monique Velzeboer. Zij botste, al dan niet met opzet, tijdens een ra ce tegen Manuela Ossendrijver, waardóór de laatste tegen het be vroren water tuimelde. Waarna de poppen 'gezellig' met elkaar aan het dansen gingen. Gevolg was dat Velzeboer werd gediskwalifi ceerd en Joëlle van Koetsveld uit eindelijk met de eer ging strijken. Charles Veldhoven, tot zondag regerend landskampioen bij de mannen, vólgde het tafereel, in Den Haag met grote ergernis. De Oegstgeestenaar, opgevolgd door Stompwijker Richard Suyten, moest wegens een blessure ver stek laten gaan. Vandaar dat Veldhoven tijd genoeg had om; het vrouwelijke deel van de selec tie in actie te zien. Het bekwam hem slecht. Zozeer, dat Veldho ven vast van plan is om er bij de schaatsbond op aan te dringen de mannen voortaan van de vrou wen te scheiden. "Omdat wij telkens de dupe worden van die vrouwen. Ik zie de kranten altijd weer bol staan over de ruzies bij het vrouwenschaat- sen. Dit terwijl er over de heren nauwelijks iets wordt geschre ven". De bondscoach van de short- track-ploeg, Voorschotenaar Arie Ravenbergen, deelt de mening van Veldhoven, al zegt hij dat niet hardop. "Feit is wel dat het werken met mannen veel makkelijker is. Met die vrouwen is er altijd wel iets", heeft Ravensbergen na ruim één jaar werken met kernploeg ervaren. Natuurlijk was de be heerder van de Voorschotense sporthal, drijvende kracht achter de Indoor Hardrij Club Leiden, op de hoogte van de problemen bij de shorttrack-vrouwen, die het twee jaar geleden tijdens het NK in Groningen met elkaar aan de stok kregen. Na een smijtpartij met schaatsen werden de zusjes Ossendrijver geschorst. De straf was voor Esmeralda aanleiding om ermee te stoppen, Manuela ging verder, alleen niet in de zaal. Ze gaf de voorkeur aan het sprin ten op de langebaan. Maar het shorttrack kon ze toch niet laten. toonde Arie Ravensbergen zich zichtbaar tevreden over de terug keer van Ossendrijver. "Ze heeft talent, daarom ben ik blij dat ze weer terug is. Of de an dere meiden problemen hadden met haar terugkeer? Nee. Ik heb het besproken en de selectie was unaniem voor. Ook de zusjes Vel zeboer. Ze stelden alleen als eis dat de sfeer niet aangetast mocht worden". De aanvaring van afgelopen weekeinde heeft geleerd dat de vete van het verleden nog lang niet is vergeten. Kan er in zo'n sfeer nog wel hard worden ge schaatst? Volgens Ravensbergen wel, want hij heeft voor het nade rende EK in Reims Monique Vel zeboer èn Manuela Ossendrijver geselecteerd. Dat is dus vragen om moeilijkheden. "Welnee", heeft Ravensbergen geen enke le vrees voor weer een robbertje rollebollen. "De kwestie is door de pers op geklopt. Wat er is gebeurd moet worden gezien als een incident. Niks meer en ook niks minder. In het shorttrack gebeuren nu een maal ongelukjes. En het is begrij pelijk dat er dan emotioneel wordt gereageerd. Daarna moet de kous af zijn. Maar ik moet be kennen dat vrouwendaar meer moeite mee hebben dan de man nen. Die zijn zo'n akkefietje snel vergeten". Scheve schaats Richard van Kempen heeft mis schien voor hete vuren gestaan, maar de Nieuwvener zal de ko mende dagen en weken nog een zware pijp moeten roken met de schaatsbond. Door deel te nemen aan een 'wilde' wedstrijd op de Weissensee in Oostenrijk is Van Kempen voorlopig geschorst door de KNSB. En met hem 31 anderen, waar onder nog eeh paar regionale top pers. Aad Grimbergen uit Rijns burg bij voorbeeld. Van Kempen heeft zelfs al een advocaat inge schakeld om de schorsing onge daan te maken. De rijders die in Weissensee aan de start verschenen, worden uitgesloten van de NK 100 kilo meter die op Oostenrijks natuur ijs wordt verreden op 20 februari. stond officieel niet op de kalender en wat de KNSB be treft staat er voolopig voor de overtreders niets meer op de agenda. Er zijn al berichten verschenen dat Van Kempen naar de rechter zou stappen. Deze week zou een kort geding dienen. zegt de schaatser. "Maar er is de laatste tijd wel meer onzin in de krant versche nen. Van Kempen zou gezegd heb ben dat-ie niks te maken heeft met de KNSB. Dat is niet waar. Ook is een kort geding niet aan de. orde. Eerst moet de tuchtcommissie over de zaak praten. Daarna kunnen we nog in hoger beroep gaan. Als de uitslag dan negatief is, kunnen we altijd nog zien". Denkt Van Kempen voldoende argumenten te hebben om de tuchtcommissie 'om' te krijgen? Hij moest toch weten van de schorsing die dreigde bij deelna me aan 'Weissensee'? "Ik blijf van mening dat de rij ders niet over de juiste informatie beschikten. Ik ga niet op geruch ten af en officieel hebben wij van de bond nooit iets gehoord over een wilde wedstrijd die verboden was. Het eerste officiële bericht was dat van de schorsing". De 'illegalen' krijgen voorals nog weinig steun. Volgens Dries van Wijhe, de eerste winnaar van een Weissensee-wedstrijd, moet Van Kempen cs. niet zeuren. "Al dat kabaal dat Van Kem pen maaktvind ik vreemd. Iede re rijder wist dat er niet gestart kon worden. Hij heeft het risico genomen, omdat er veel geld te verdienen was. Daarom moet hij nu niet zo blazen, maar de conse quenties nemen. In het belang van de sport is het in elk geval niet, maar daar schijnen rijders als Van Kempen geen boodschap aan te hebben. Terwijl ze wel graag de financiële vruchten ervan pluk ken". Van Kempen begrijpt op zijn beurt die opmerkingen van Van Wijhe niet. "Alsof Dries nooit op geld uit was en tussen de regeltjes door reed". Wanneer de tuchtcommissie een uitspraak doet, is nog niet be kend. Voor die tijd blijft het on duidelijk of Van Kempen nu wel of niet een scheve schaats heeft gereden in Oostenrijk. INNSBRUCK (GPD) Michael Hadsehieff kan een lach nauwelijks onderdrukken als hij verneemt, dat Gerard Kemkers als best betaalde Hollandse schaatser 40.000 gulden per jaar 'verdient'. Het is een fooi in de ogen van de Oostenrijkse favoriet voor de wereldtitel, ook al is zijn land met pak 'm beet 200 rijders verre van een schaatsnatie. Hadsehieff: „Ik kan leuk leven van het geld, dat ik met schaatsen verdien. Als ik zou moeten werken om aan eenzelfde bedrag te komen, dan zou ik verdomd hard moeten werken". Hadsehieff wil niet zeggen hoeveel hij maandelijks exact op zijn bank rekening krijgt bijgeschreven, maar zijn uitspraak, dat 'hij over een tijd je een knap huis van zijn gespaarde schaats-schillingen kan kopen' geeft wel een indicatie. Het toeris tenbureau in Tirol, een grote bank en een Audi-dealer betalen grif in ruil voor een sticker op zijn pet of pak. De Nederlandse ziektenkos- ten-verzekeraar VGZ (pr-man: Hil- bert van der Duim) doet als sponsor van de Oostenrijkse ploeg ook nog een duit in het zakje. „In Nederland heeft een schaatser weer andere voordelen. Neem Leo Visser. Hij heeft aan zijn populariteit te dan ken, dat hij piloot kan worden. Met. het geld, dat ik nu aan het schaatsen verdien, kan ik mijn studie bedrijfs economie betalen. Die duurt tot 1993. Ik ben overigens in vergelij- Bunkers als kweekplaats voor sporters OOST-BERLIJN (Reuter) - Ge heime ondergrondse bunkers blijken een rol te hebben ge speeld bij de Oostduitse sport- successen in het verleden. Ze werden gebruikt om condities na te bootsen, zoals die op grote hoogte heersen; tot aan 4000 me ter toe. Volgens Oostduitse sport-offi- cials werden in 1979 onder het bij Oost-Berlijn gelegen Kien- baum bunkers ingericht, waar nationale ploegen van uiteenlo pende sporten als atletiek, roei en, wielrennen en lang-lauf ski- en hun uithoudingsvermogen opvoerden. Hoogte-training, een bekend begrip bij 's werelds top-atleten, verhoogt de snel heid van het zuurstof-transport door het lichaam. De twee druk-kamers, die gis teren voor het eerst open gingen voor de Oostduitse media, heb ben een oppervlakte vari. een half basketbalveld. king met jongens als Kuroiwa, Karl stad en Gustafson nog een kleine jongen wat sponsoring betreft. De best betaalde schaatser in de ge schiedenis is natuurlijk Eric Heiden geweest. Daar kan niemand aan tip pen". Levensgenieter De levensgenieter uit Tirol is on danks de geringe belangstelling voor het schaatsen in Oostenrijk een populair figuur in zijn land. In 1986 werd hij zelfs gekozen tot sportman van het jaar. „Meestal kie zen ze een skiër, maar het was toen een heel slecht ski-jaar. Oostenrijk had geen Karl Schranz en Franz Klammer meer, waardoor ze auto matisch bij een keine sport uitkwa men. Dat was mijn mazzel. Men vindt mij nogal exotisch. Wat een Griekse schaatser is in Nederland, ben ik in Oostenrijk". Tijdens het Europees Kampioen schap in Heerenveen' zond de Oos tenrijkse televisie drie weken gele den zelfs rechtstreekse beelden uit. Zijn landgenoten waren er live ge tuige van hoe Hadsehieff, met Van der Burg, öp de tien kilometer vijf plaatsen in het klassement kelder de, maar dë 26-jarige, immer bont gekleurde Innsbrucker rekent het komende weekeinde in zijn woon plaats tóch op meer. Hoewél het be grip 'thuiswedstrijd' met 8000 joe lende Nederlandse en maar 2000 jo delende Tiroler fans op de volge pakte tribunes niet helemaal op zijn plaats is, hoopt Hadsehieff op eigen bodem eindelijk een hoofdprijs te kunnen bemachtigen. „Gek hè, dat er op dit WK veel meer Hollanders dan Oostenrijkers af komen. Maar mijn landgenoten gaan in hun vrije weekeinde liever skïen dan naar schaatsen kijken". Calgary De nummer twee van de wereld ranglijst achter Eric Flaim is op alle afstanden bijzonder goed, maar een Europese of wereldtitel heeft er nog nimmer in gezeten. In 1987 werd hij tweede op het EK en derde op het WK, beide keren ach ter Goeljajev. In Calgary greep hij met zilver op de tien kilometer en brons op de 1500 meter net naast het olympisch goud. Vorig jaar liep zijn seizoen in het honderd door een voorhoofdsholte-ontsteking. Hadsehieff krijgt wel eens het verwijt te veel in luxe te leven en de Spartaanse trainingsarbeid, die no dig is om de top te bereiken, aan zijn laars te lappen. Oktober is gereser veerd voor een leuk uitje naar Tur kije in plaats van zweten in het krachthonk. Januari staat voor een deel in het teken van aangename tripjes naar Davos: 's avonds in de bar en overdag pas het ijs op, als de zon aan de indigo blauwe hemel staat en de anderen al weer onder de douche vandaan komen. „Ik ben er van overtuigd, dat ik genoeg doe. De cultuur is bij ons alleen anders dan bij jullie. Zeg maar losser, indi? vidueler. De Nederlanders werken veel meer in ploegverband en dat vereist een bepaalde discipline., Wij gaan meer onze eigen gang. En wat is ér verkeerd aan om pas te gaan trainen, als het zonnetje lekker schijnt? Ik heb er een hekel aan om in de kou het ijs te betreden als dat nergens voor nodig is". Ruzie Michael Hadsehieff weet waar hij over praat, want in 1975, op 12-jarige leeftijd, stond hij al op de schaats. „Men denkt, dat elk Oostenrijks jongetje gaat skiën, maar dat is overdreven gesteld. Wil jé'daarin de top bereiken, dan moetje op je vier de al beginnen. Bovendien is het in dat geval handig om in de buurt van een skilift te wonen. Innsbruck ligt beneden in het dal, ver weg van de pistes. Ik ben gaan schaatsen, om dat mijn broers dat ook deden. Zij zijn inmiddels al lang gestopt". Michael Hadsehieff werd in de loop der jaren gestimuleerd door zijn vader Alexander, die zelfs vice- voorzitter van de Oostenrijkse schaatsbond werd. Pa Hadsehieff vult zijn tijd nu als wijnboer en or ganisator van de naderende WK in Innsbruck. Hadsehieff junior: „Een tijdje terug is hij er na een stevige ruzie gestopt bij de bond. Dat con flict was terug te voeren op de eeu wige strijd tussen Wenen en Tirol. Wenen bepaalt de macht, want daar zit de regering. Wenen betekent in dustrie, Tirol toerisme. Als je iets voor elkaar wilt krijgen in Oosten rijk, moet je in Wenen zijn. Dat is ook zo in het schaatsen. Wenen houdt alleen van kunstrijden, niet van lange-baanschaatsen, dat alleen in Karinthië en Tirol wordt heoe- Korfbaltop in Leiden voor voorbereiding op interland LEIDEN Vanavond komt de complete Nederlandse korfbaltóp opnieuw in de Leidse Vijfmeihal in actie. Voor de zevende maal dienen selectieploegen uit de regio als spar ringpartners voor de Oranje senio ren, jeugd en junioren. Dit ter voor bereiding op de traditionele inter lands tegen België, die voor het ko mende weekeinde op de agenda staan. Om 18.45 uur bijten de junioren het spits af, terwijl om 21.15 uur de formatie van bondscoach Ben Crum binnen de .lijnen komt. De Leidse Korfbalfederatie heeft om een herhaling van het debacle van vorig jaar, toen Leiden 1 met 10-31 klop kreeg, te voorkomen de Leidse ploegen een heuse serie oefenduels af te werken.' Afschrijvingen ont ving de organisatie van Simone van der Kaay en Jetske Goudsmit. Bert Jansen blijft LEIDEN - Bert Jansen blijft vol gend seizoen trainer van ARC. De oefenmeester en de Alphense zater dageersteklasser kwamen een con tract voor nog eens één seizoen Jan Zoetemelk blijft voorlopig bij GWS, dat uitkomt in de afdeling zaterdag. Het bestuur van de Sas- senheimse voetbalvereniging kwam met hem een contractverlen ging Michael Hadsehieff: "Ik heb den als dat nergens voor nodig fend. Mijn vader wilde onze sport propageren, maar in de hoofdstad vond men dat onzin. Toen is hij op gestapt". Bekroning Vanaf 1981 werd het schaatsen in Oostenrijk eerst onder leiding van de Amerikaan Peter Müller en later de Westduitser Günher Schuma cher goed op poten gezet. Daarvoor trainden Hadsehieff c.s. op sche ma's van een lokale atletiekclub. Naast Michael Hadsehieff werden Werner Jager (gestopt), Heinz Steinberger en Christian Eminger min of meer bekende schaatsna- men. Hadsehieff boekte zijn eerste succesje tijdens het WK in 1984, toen hij de tien kilometer won. Inmiddels staat hij zes jaar aan de top. Het komende weekeinde hoopt hij op de bekroning van zijn carriè re. „Ik zie mezelf als de plaatselijke favoriet. Veldkamp, Gustafson, Koss en van der Burg zijn mijn voornaamste concurrenten. Ik weet niet, wat ik van Flaim en Kemkers moet denken. Als Kemkers de pro blemen onder de knie heeft, hoort hij er natuurlijk ook bij". WOENSDAG 18.00-20.00 EURO: Tennis: Noor- damerikaanse indoorkampioen schappen. 20.00-21.00 EURO: Trans World Sport. 20.00-23.00 BRT 2: Sportavond: met o.a. tennis (Belgian Indoor in Brussel). 21.00-23.00 EURO: Boksen: WK- gevecht. 22.50-23.20 Ned 3: Studio Sport. 23.00-01.00 EURO: Voetbal. 23.10-00.35 BBC 1: Sportsnight: met o.a. boksen. 01.00-02.00 EURO: Cricket: West- indië-Engeland. DONDERDAG 10.00-12.00 EURO: Cricket: West- indië-Engeland. 16.00-18.00 EURO: Voetbal. 17.00-17.30 BBC 2* Autoraces: Ral ly Challenge in Yorkshire.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17