Voor19.395,- stap je wel meteen in'n Polo Coupé 1.3 met injectie. En met mn andere hand sla ik die I age prijzen aan' ClaudioAbbado,Simple Minds en De Deurzakkers op één platenbal? Kabinet eens over sociale vernieuwing 9Criteria euthanasie moeilijk te stellen Officieren Roemenië eisen vertrek ministers "Soft Moments". Dubbel-CD "Golden Memories". Dubbel-CD met o.a. T. Thielemans, L. v. Dijk en met 36 hits van o.a. Fats Domino, P. Jacobs. 4 Q Q C The Everly Brothers, Trini Lopez en 17,7.) Melanie. CD-singles. Circa 30 titels van o.a. Gloria Estefan, Michael Jackson, Simple Minds, B. Strei sand en Enya. Vao 14.95 6,95 "Oliver Co". Het nieuwste bioscoopsucces van Walt Disney. Met als solist o.a. René Froger. CD 14,95 MC9,95 Herman van Veen. Een perfecte video live-opname vanuitj! "Het land van ooit", met bekende liedjes als Opzij en Dikker- «ieOap 1995 ',Carnava' De carnavals-CD van Uk het jaar. 18 hits. Met o.a. De Haven zangers, André van Duin, Van alles Wè, Wij doen zelf straks het licht wel uit van Sus 5, en J'attendrai van het Maastrichter Salon orkest. LP of MC SS 14,95 CD24,95 De Deurzakkers 'Tropical Party". Zuidamerikaanse carnavalsklanken, met Nieuw! "Chart Break-outs". De 6 rap i. Het is hier binnen beter dan buiten, house-hits. Met o.a. The 2 live crew, Het feest kan beginnen. lp of MC 12,95CD 24,95 Technotronic en Tony Scott. Mini-CD4O OCLPofMC4 19,95LP,MC15,95 j Ciaudki H ABBADD ,W< Leonard Bernstein. Digitale CD op Claudio Abbado. Digitale CD op DGG met o.a. Gershwin's Rhapsody DGG met o.a. de Bolero van Ravel, in Blue, Tchaikovsky's Ouverture Mendelssohn's 4de Symf.,R. Strauss Stravinsky's Vuurvogel. (Don Juan) en Bizet's Carmen. Met I Circa 65 mm. CD 4 C het London Symph. Orch. ,J>~ Circa 70 r 15,- Aanbiedingen geldig t/m zaterdag 24 februari of zolang de voorraad strekt. 't Wordt steeds leuker bij V&D. "Honderd Jaar Nederlands Schaatssucces". Videoband met alle wereldsuccessen van Nederlandse schaats-cracks met o.a. "De Ard en Keessie"-periode, Hein Vergeer, Leo Visser en olympisch kampioene Yvonrle van Gennip. 90 minuten. 49,95 Bij 'n coupé denk je automatisch aan 'n auto uit een hogere prijsklasse. Maar Volkswagen presteert het om er al een te maken voor nog geen twintig mille: de Polo Coupé. Een auto die royaal plaatsbiedt aan 4 volwassenen of 2 volwassenen en 3 kinderen. Een auto die bovendien is voorzien van een zuinige 1.3-litér-injectiemotor met geregelde katalysator. Wat goed is voor zo'n 55 PK (40 kW) ofwel 153 km per uur. Iets wat overigens ook geldt voor de Polo 3-deurs, de Polo Fox met al z'n ex tra accessoires en de Polo Jeton met z'n gewaagde lak- en bekledingskleuren. Allemaal op-en-top Volkswagens voor prijzen die stukken lager liggen dan je zou denken. Volkswagen.Wie anders? Polo f 19 395.-. Polo Fox f 19.995.-. Polo Jeton f 20.595.-. Voorgaande modellen leverbaar in 3-deurs en Coupé Prijzen zijn 'vanaf'-prijzen, inclusief BTW Exclusief aflevenngskosten Wijzigingen voorbehouden. Importeur: Pön'sAutomobielhandel BV. Postbus 72. 3800 HD Amersfoort Telefoon 033-949944 ISRV Uwdagelijkse voordeel op een presenteerblaadje. Val van Zweeds kabinet lijkt onafwendbaar STOCKHOLM (AP) - De kans dat de Zweedse sociaal-democratische minderheidsregering morgen valt is zeer groot geworden na de afwijzing gisteren in de parlementaire com missie voor economische zaken van het kabinetsvoorstel voor een twee jarige loon- en prijsstop. Premier Ingvar Carlsson heeft ge zegd dat hij zal aftreden als het par lement het regeringsvoorstel weg stemt. Die kans lijkt groot na de stemming in de commissie, die het voorstel overigens maar met een meerderheid van één stem afwees. De sociaal-democraten bezetten 156 zetels in de 349 zetels tellende Riks dag, maar kunnen normaal rekenen op 21 zetels van de Communistische Partij. Het aftreden van de regering zou de drie centrum-rechtse oppositie partijen de kans geven om een coali tieregering te vormen. Een andere mogelijkheid is dat nieuwe verkie zingen worden uitgeschreven, an derhalfjaar eerder dan voorzien. Carlsson kwam vorige week met zijn omstreden voorstel, terwijl de bankstaking de derde week is inge gaan. en er van alle kanten wordt gedreigd met vakbondsacties die het openbare leven dreigen te ver lammen. Carlsson had na onver wacht hevige kritiek een stakings verbod al ingetrokken, en vervan gen door een verplichting om arbi trage in te schakelen bij arbeidsge schillen. De onderhandelingen met de Ecologische Partij over de invoe ring van milieubelasting en andere milieucontroles, die door de rege ring overdreven worden genoemd, zijn tijdens het weekeinde stukgelo pen. DEN HAAG (ANP/GPD) - Vol gens minister Dales (binnenland se zaken) zijn er in het kabinet geen tegenstellingen over de soci ale vernieuwing. Ook is er geen sprake van dat premier Lubbers de coördinatie op dit beleidster rein van haar heeft overgenomen. Dit bleek gisteren tijdens een de batje, dat door D66 en WD was aangevraagd om duidelijkheid te krijgen over de ministeriële com missie sociale vernieuwing. D66-woordvoerder Scheltema meende dat het er binnen het ka binet kennelijk verwarring heerst over wat nu moet worden ver staan onder sociale vernieuwing. Zij baseerde zich daarbij op be richtgeving in enkele kranten. Daarin was gesteld, dat er in het kabinet onenigheid bestaat over de sociale vernieuwing en dat om die reden de premier de leiding van de discussie had overgeno men van minister Dales. Dales ontkende dat er sprake is' van tegenstellingen. Vervolgens zette Lubbers nogmaals uiteen dat hij als voorzitter van de minis teriële commissie die het'beleids- terrein van sociale vernieuwing voorbereidt, de taak heeft na de discussies in het gezelschap de balans op te maken en met een plan te komen. Beide bewindslieden beloof den de Kamer dat het parlement eind deze maand een notitie over sociale vernieuwing kan ver wachten. "Daarbij zal het niet gaan om één bestuurlijk voorstel, eén wetsontwerp", aldus premier Lubbers. "De bestuurlijke vraag hoe verbetering kan worden ge bracht in de situatie van mensen in een achterstand is belangrijker dan een precieze definitie van het begrip sociale vernieuwing", zo probeerde Lubbers de al maan den durende definitie-discussie te stoppen. Belangrijk onderdeel van de so ciale vernieuwing zal de over dracht van bevoegdheden en geld aan de gemeenten zijn. "Alleen ter plaatse is de overheid in staat de burgers te benaderen", aldus minister Dales. "Een ruime eigen beleidsruimte voor de gemeenten blijft het uitgangspunt van het be leid". DEN HAAG (ANP) - "Wij weten niet wat er allemaal gebeurt. Het veld is wat chaotisch, maar er zijn geen aanwijzingen dat er op grote schaal op onverantwoorde wijze eu thanasie wordt bedreven". Prof. mr. J. Remmelink, procu reur-generaal bij de Hoge Raad, zei dit gisteren bij de installatie als voorzitter van de commissie die de medische euthanasiepraktijk in Ne derland gaat onderzoeken. Volgens hem blijkt uit een onderzoek in de regio Utrecht dat het aantal geval len van "echte" euthanasie betrek kelijk gering is. Remmelink verwacht dat de Com missie te maken krijgt met een "voortreffelijk opgeleide en fat soenlijke beroepsgroep", met art sen die, geconfronteerd met een aangrijpend drama, naar eer en ge weten hebben gehandeld. "Niette min zal de één wellicht verder zijn gegaan dan de ander eri wordt er misschien niet voldoende of slordig gerapporteerd. Kortom, het is goed te weten wat er allemaal gebeurt". Bij euthanasie denkt Remmelink niet aan de fase waarin het levens einde ieder ogenblik verwacht kan worden. De op verzachten van lij den gerichte hulp van de arts komt dan neer op stervenshulp. Bij eu- thansie gaat het om een fase waarin het sterven nog niet acuut en soms zelfs niet voorspelbaar is en waarin iemand die zwaar lijdt en die zelf vindt dat hij of zij in een volstrekt uitzichtloze, onmenselijke situatie verkeert, zijn arts vraagt daar een einde aan te maken. Remmelink verwacht dat liet voor de commissie heel moeilijk is om hanteerbare criteria op te stellen voor andere vormen van medische bemoeiing die sommigen met eu thanasie gelijk willen stellen. Hij noemde in dit verband het staken van of niet beginnen aan een me disch zinloze behandeling. Minister Hirsch Ballin (justitie) zei. mede namens staatssecretaris Simons (volksgezondheid), dat het beslist niet de bedoeling is om een besluit over euthanasiewetgeving vooruit te schuiven. De commissie is ingesteld omdat het om een inge wikkelde problematiek gaat die het kabinet "in volle ernst" onder ogen wil zien. De bewindslieden hebben beloofd dat ze de Tweede Kamer zo mogelijk voor 1 juni 1991 hun op het rapport van de commissie gebaseer de conclusies zullen voorleggen. Van de commissie wordt geen oordeel over de wenselijkheid van nieuwe wetgeving verwacht, maar wel een deskundige visie op de fei telijke onderzoeksresultaten. Vóór de definitieve vaststelling van de onderzoeksopzet gaan die opzet en een tijdschema nog naar de Tweede Kamer. BUKAREST (GPD) - Zo'n 300 le gerofficieren hebben gisteren tij dens een demonstratie in Bukarest het vertrek geëist van de ministers van defensie Militaru en Chitac van binnenlandse zaken. Duizend sol daten van de diverse onderdelen van d$ krijgsmacht drongen op het Plein van de Overwinning aan op zuivering van het leger en verbete ring van de leefomstandigheden van de militairen. De officieren willen een volledige openbare verantwoording over het aandeel van het leger in de dood van ongeveer 700 burgers die zijn omge komen voordat ex-president Nico- lae Ceausescu op 25 december werd geëxecuteerd. De officieren verwij ten Militaru dat hij onder Ceauses cu een reeks hoge posten heeft be kleed voor hij door de dictator met pensioen werd gestuurd. Chitac was bevelhebber van de troepen voor chemische oorlogvoering en zou in Timisoara, waar de revolutie begon, aanvankelijk opdracht heb ben gegeven op de demonstranten te schieten. Voorts verzetten zé zich ertegen dat de voorlopige regering na de verdrijving van het Ceausescu-be- wind reeds gepensioneerde gene raals heeft teruggehaald in actieve dienst. "Het leger heeft nieuwe, jon ge commandanten nodig", aldus de groep. Militaru heeft onder Ceause scu gediend. Procureur-generaal Gheorghe Robu heeft aangekondigd dat op 2 maart in Timisoara een proces start tegen 19 officieren van de voormali ge veiligheidsdienst Securitate en Intussen kwam gisteren in Buka rest de 253 leden tellende voolopige Raad voor Nationale Eenheid voor de tweede maal bijeen. In dit mini- parlement bezet het Front voor Na tionale Redding de helft van de ze tels, de andere politieke partijen het grootste deel van de andere helft, en de onafhankelijken de rest. Interim president Iliescu werd gekozen tot voorzitter van dit wetgevende or gaan, dat in functie blijft tot de ver kiezingen van 20 mei. Veel afge vaardigden spraken zich gisteren overigens uit voor uitstel vari de stembusgang tot september. Het mini-parlement zal om de week op vrijdag vergaderen en verder zo vaak als nodig is. De eerste taak van de raad is de voorbereiding van de verkiezingen van 20 mei, verklaarde Iliescu, die er aan toevoegde dat de raad geen echt parlement was om dat geen verkiezing voor de leden gehouden is. Voor het dagelijks be stuur is een uitvoerend comité van 21 leden benoemd. GIFDRANK - In de stad Trinco- 'malee in het oosten van Sri Lanka zijn minstens 18 mensen overleden na het drinken van een zelfgebrou- wen alcoholische drank. In het zie kenhuis liggen nog zeker 12 mensen die van het drinken ziek zijn gewor den. De drank, 'kasippu', die wordt bereid uit gegist vruchtesap, is in Sri Lanka populair omdat zij "goed-, koper is dan gestookte alcohol. Uitgevers willen krantenfusies fors beperken DEN HAAG (ANP) - Krantenuit gevers willen dat fusies in de kran tenwereld die leiden tot een markt aandeel van een derde of meer, au tomatisch niet doorgaan. Bedraagt het aandeel op de krantenmarkt na de fusie 20 procent, dan moet wor den onderzocht of de betrokken bladen zelfstandig blijven voortbe staan. Dit heeft het Bedrijfsfonds voor de Pers vandaag geschreven aan minister d'Ancona (wvc). De be windsvrouwe had het fonds van de krantenuitgevers om advies ge vraagd over de vraag bij welk per centage aan marktaandeel een uit geversfusie moet worden verboden. De regering heeft voorlopig een voorkeur voor een absolute grens marktaandeel van bij voorbeeld 25 procent en ook de Tweede Kamer voelt hier wel voor. Het fonds wil dat bij een markt aandeel van 20 procent behalve de positie an de bladen ook wordt ge keken of er een economische machtspositie wordt bereikt die misbruikt kan worden. Het fonds vindt dat met 25 procent fusies ab soluut kunnen worden verboden ook al zouden ze de verscheiden heid van de pers in ons land verster ken. Verder is een grens van 25 pro cent vrij ruim. Teveel voorgenomen fusies hebben dan vrijheid van han delen omdat ze niet boven deze grens uitkomen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 10