Benefietavond Johnny Jordaan groot succes Miljardair Donald Trump gaat scheiden KINDEREN KRIJGEN LACH VAN KONINGIN Hele dag tv mag van minister Ook Ton van Sliedrecht, destijds de partner van Johnny Jordaan, en Tante Leen waren gisteravond Archieffoto van Johnny Jordaan, de laatste jaren voor zijn dood ^foto present Borstbeeld voor volkszanger in de maak DINSDAG 13 FEBRUARI 1990 Echtgenote krijgt 'fooi' van 20 tot 25 miljoen dollar mee NIEUW ZEELAND - Een groot aantal Nieuw- Zeelandse kindertjes staat, gewapend met vlaggetjes, de Engelse koningin Elizabeth op te wachten en krijgt een lach als beloning. De vorstin is momenteel met echtgenoot in Nieuw- Zeeland omdat deze Britse kroonkolonie het 150-jarig bestaan viert. NEW YORK (UPIIDPA) - De Amerikaanse onroerend- goedmagnaat Donald Trump, vorig jaar prominente gast bij Ivo Niehe's tv-show op reis, gaat scheiden van zijn 40-jarige vrouw Ivana. Dat heeft Trumps woord voerder Dan Klores gisteren meegedeeld nadat kran ten al uitvoerig melding hadden gemaakt van de breuk. De in de boulevardpers veelal als sprookjeshu welijk omschreven verbintenis van de 43-jarige mil jardair en het vroegere fotomodel van Tsjechische af komst heeft vijftien jaar geduurd. AMSTERDAM - In het Koninklijk Theater Carré hebben gisteravond ongeveer 20 zangers en zangeressen van het Nederlandstalige levenslied opgetreden tijdens een benefietvoorstelling om geld bijeen te brengen voor een borstbeeld van hun idool Johnny Jordaan. Dat is ruimschoots gelukt: de bezoekers van het uitverkochte Carré hebben bij elkaar ongeveer een ton op tafel gelegd, aldus een van de organisatoren. Bij de zangers die deelnamen aan het urenlange programma waren Willeke Alberti, Albert Mol, Andre Hazes, Ria Valk, Carry Tefsen, Marco Bakker, Imca Marina, Harry Slinger, Ronnie Tober en Vader Abraham. De presentatie was in handen van Ted de Braak en Jos Brink. Onder het publiek bevond zich Tante Leen, met wie Jordaan intensieve persoonlijke en artistieke banden heeft onderhouden. Het Johnny Jordaan Comité wil het borstbeeld laten plaatsen op de kruising van de Elandsgracht en Prinsengracht, vlakbij het geboortehuis van de zanger. Het geld dat overblijft gaat naar een goed doel. DEN HAAG - Minister d'Ancona (WVC) staat positief tegenover het verzoek van de omroepen de hele dag te mogen uitzenden. Komen de omroepen met een goed onderbouwd plan, dan is zij bereid ja te zeggen tegen de gevraagde zendtijduitbreiding. d'Ancona zei dit gisteren tijdens een debat in de Tweede Kamer. De publieke omroepen gaven vorige week tijdens een hoorzitting van het Commissariaat voor de Media te kennen in de lucht te willen zijn als de concurrent (RTL Veronique) in de lucht is. De NOS werkt hiervoor een plan uit. Het is de bedoeling dat de omroepen vanaf 's morgens half acht televisieprogramma's gaan brengen. Streefda tum hiervoor is oktober 1992. d'Ancona gaf te kennen de zendtijduitbreiding nu voor eens en al tijd te willen regelen. „Het is duidelijk wat de omroepen willen. We moeten nu niet weer van het ene incident naar het andere gaan maar een totaal plan opstellen", aldus de minister. In dit voornemen moeten de omroepen volgens de minister wel duidelijk maken hoe ze met daguitzendingen de buitenlandse con currentie het hoofd willen bieden zonder daarbij het karakter van publieke omroep te verliezen. Ook wil zij weten hoeveel extra geld de omroepen nodig hebben en hoe ze denken te gaan samen wer ken. Minister d'Ancona (fotoANP) Ivana krijgt volgens vóór het huwelijk gemaakte afspraken 20 a 25 miljoen dollar mee. Dat is in verhouding tot trumps geschatte fortuin van 1,7 miljard dollar (f 3,2 mil jard) een fooi. De voogdij over de drie kinderen wordt toege wezen aan de moeder. Zij krijgt de beschikking over een huis met 45 kamers in Green wich (Connecticut). Trump wordt door dat laatste zeker niet dakloos. Hij heeft een kasteelachtige villa met 150 kamers in Palm Beach (Florida) en een appartement met vijftig vertrekken in de Newyorkse „Trump Tower", een in 1983 gebouwde wolken krabber vol glitter in het hart van Manhattan. De miljar dair kan ook nog bivakkeren op zijn 86 meter lange jacht Trump Princess". Woordvoerder Klores zei gisteren dat Trump bijna een week geleden heeft besloten een eind aan het huwelijk te maken toen hij op het punt stond naar Tokyo te vertrek ken voor het wereldtitelge vecht boksen tussen zijn favo riet Mike Tyson en James Douglas. „Trump vertelde zijn vrouw dat het huwelijk niet meer werkte", aldus Klo- Niet trouw? Trump zelf sprak tegenover de krant Daily News geruch ten tegen als zou zijn vrouw een echtscheidingsprocedure zijn begonnen omdat haar echtgenoot het met de huwe lijkstrouw niet zo nauw nam. „Wat de andere vrouwen be treft met wie ik in verband ben gebracht, wil ik zeggen dat zij alleen maar vriendin nen waren en dat dat alles is". Tot de reeks blondines die zich in Trumps belangstelling zou den kunnen verheugen be hoort Dallas-ster Catherine Oxenberg. Volgens Klores zal Ivana niet meer de directie voeren van het Newyorkse Plaza Ho tel, de parel in Trumps onroe- rend-goedimperium. Tot de overige bezittingen van de miljardair behoren een lucht vaartmaatschappij en hotels en casino's, onder meer in At lantic City. Vrijwel al deze be langen werden verworven in de loop van de jaren tachtig. Trump bereikte in deze perio de door liefdadigheidsevene menten en talrijke andere met veel publiciteit omgeven op tredens de top van de Ameri kaanse society-ladder. - Donald Trump en zijn echtgenote Ivana, gefotogafeerd tijdens één van de vele sociale evenementen waar zij verschenen. Het echtpaar, êén van de rijkste ter wereld, gaat scheiden. (foto ap> van uitsterving. Tot in 1974 een kweekprogramma werd gestart. De neergang van de Mauriti- aanse torenvalk en andere vogels begon in de 18de eeuw toen kolo nisten het oerwoud op Mauritius kapten om suikerplantages te ma ken. Hiermee verdween groten deels de natuurlijke leefomge ving van de roofvogel. Door het gebruik van DDT en andere chemicaliën in de jaren vijftig nam het aantal nog sneller af tot het kweekproject redding bracht. De natuurbeschermers haalden eieren uit de nesten van Bali's overgrootouders, brachten deze over naar de Verenigde Sta ten en stopten ze in broedmachi nes. Volwassen exemplaren wor den op Mauritius losgelaten. Doel van het kweekprogramma is om 50 paren in het wild te ver krijgen. Dan moet de soort zich zelf kunnen redden. Momenteel zijn er tussen de 20 en de 25 paren. Vulpen terug Jarenlang verguisd als een .vlek kend' en .onhandig' voorwerp, is de vulpen bezig aan z'n come back. Ze zijn er weer in allerlei vormen en maten: korte, (ouder wets) bolle modellen, die stevig in de hand liggen, of juist zeer ranke exemplaren, in goud- of zilver- kleur, dan wel uitgevoerd in glan zend lak of schildpad. Modieuze pennen in hout of avantgardis- tische modellen in plastic met harde neonkleurige dessins of zelfs bonte Schotse ruiten. Pennen, waarop de van ouds her bekende namen als Parker, Waterman, Mont Blanc en Lamy voorkomen. Maar ook vulpen nen, die prestigieuze merknamen als Cartier en Du Pont dragen, compleet met bijbehorende vulp- atronen of zelf authentieke inkt potten. Beroemde ontwerpers als Yves St. Laurent, Givenchy en Daniel Hechter hebben zelfs hun eigen creaties op de markt gebracht. Maar een mogelijk nog overtui gender bewijs zijn wel de spe ciaalzaken in vulpennen, die in tal van steden sinds enige tijd als paddestoelen uit de grond rijzen. Zeeleeuwen voor de kust van Huntington Beach in de Ameri kaanse staat Californië hebben hun toevlucht gezocht op een boei die een onderzeese pijplei ding markeert. Het zeewater is bedekt met een dikke laag olie die vorige week in zee belandde nadat een tanker was lekgesla gen. Inmiddes is zo,n 30 kilome ter kust verontreinigd door de aangespoelde olieresten. (foto AP) Torenvalk gered Natuurbeschermers op Mauritius konden tevreden zijn toen vorige week hun honderdste torenvalk „Bali" de vrijheid verkreeg. In 1974 waren er nog slechts vier exemplaren in het wild in leven op dit eiland in de Indische Oce aan. Volgens valkenier Carl Jones balanceerde de soort op de rand amerika 15 in panama binnen gevallen omdat dictator noriega een gevaar 15 voor de stabiliteit van de wij zijn het daarmee een5, te meer omdat er ook sprake 15 van prlx3ssmokked A'£T /S OA4 VOG£LS W£6 JAG£N-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 20