Vermelding E-nummers op verpakt voedsel verplicht VCS weet nu ook weer wat winnen is Afsluiten gas en water niet zo maar Klopboormachine handigst voor doet-het-zelver Afslank middelen hebben nauwelijks effect njD)4e)(ci)fc(êltel1 Romario beste speler DINSDAG 13 FEBRUARI Producenten van voeding zijn mét ingang van dit jaar verplicht met E-nummers de toegevoegde hulpstoffen op de verpakking te vermelden. De E-codes geven aan welke door de EG toegelaten toevoegingen in een produkt Veel consumenten staan - vaak hierdoor goed onderzocht, meldt de terecht - heel argwanend tegen- Additievenwijzer. De meeste van over het gebruik van additieven. Er kankerverwekking verdachte addi- zijn ook anonieme lijsten in omloop tieven zijn inmiddels verboden. kankerverwekkende eigenschap- schadelijkheid van sommige stof- pen van toevoegingen. Bekend is de fen blijkt soms na uitgebreid onder- zitten: E100 tot en met 20'0zUn Sommige stoffen die worden ge- i'jke werd aangenomen. kleurstoffen, 200-300 zijn conserveringsmiddelen, 300- 400 zijn anti-oxydanten (die worden gebruikt tegen het ranzig worden van vet) en onder de nummers E 400 en E 500 vinden wij de verdikkingsmiddelen (emulgatoren). Konsumenten Kontakt heeft met in de tweede druk van de 'Additieven- wijzer* op een rijtje gezet welke gen kan hulpstoffen schuil gaan achter de E- nummers. De wijzer, waarvan er al meer dan 100.000 zijn verkocht, geeft ook uitleg over de functie van hulpstoffen in voeding en de moge- I lijke schade voor de gezondheid van de toevoegingen. Met behulp van de Additieven- wijzer kan de consument zelf vast stellen welke produkten hij moet mijden als hij overgevoelig is voor een bepaalde stof. Ook is hiermee te zien of natuurlijk dan wel synthetis- he kleurstoffen zijn gebruikt. Onder kleurstoffen, conserve ringsmiddelen en anti-oxydanten komen nogal wat stoffén voor die ervan worden verdacht nare bijwer kingen te hebben, allergische reac ties kunnen veroorzaken tot zelfs kankverwekkende eigenschappen. KK js blij dat, sinds vorig jaar de eerste additievenwijzer is uitgege ven. steeds meer grootwinkelbe drijven hét gebruik'van twijfelach tige hulpstoffen vermijden. Dat gaat in het bijzonder om de kleur stoffen tartrazine (El02) en ery- throsine (E127). Er zijn meer dan 3000 additieven in gebruik. Onlangs is berekend dat een consument in Engeland jaar lijks tussen de 3.5 en 5 kilo additie ven per jaar naar binnen krijgt. In Nederland zal het niet veel anders liggen. Het is al jaren verplicht om ver- I pakte voedingsmiddelen aanwezige hulpstoffen op het etiket te vermel den. Allereerst moet erop staan of het een kleurstof, voedingszuur, een conserveermiddel enzovoorts bevat. Sinds het E-nummer. moet worden vermeld kan men nu ook weten welke stof het is. Er zijn bij voorbeeld meer dan 40 verschillen de kleurstoffen in gebruik, vari ërend van het onschuldige bieten- rood tot het verdachte erythrosine. delijke bestanddelen van het dage- vormen op het netvlies en dus lijks voedsel, zoals zetmeel en de schade aan de ogen kan veroorza- groene bladkleurstof chlorophyl. ken. De ADI is toen maar liefst-door Het emulgeermiddel lecithine bij- 500 gedeeld. Nu is voorbeeld komt veell^H rines maar is ook e« die in heel geringe hoeveelheden ons lichaam voorkomt. Maar er zijn ook minder prettige marga- ies kauwgom de ADI voor deze stof nuttige stof b'J kinderen bereikt. De ADI's zijn dus geen dus geen absolute, altijd vaststaande gege- Bovendien zitten i stoffen: van nitriet is bewezen dat ders in elkaar dan dieren. Ontdekt is het kankerverwekkende verbindin- bijvoorbeeld dat ratten het onschul- ?n. Het conserveer- dige nitraat vrijwel niet omzetten in middel sulfiet (E220) veroorzaakt het giftige nitriet. Bij mensen gaat bij veel mensen hoofdpijn en breekt dat veel sneller. Onlangs bleek ook dat ratten de zoetstof aspartaam makkelijker verwerken dan men sen. Als aspartaam onschadelijk is Ivoor ratten wil dat niet zeggen dat mensen er niets van krijgen. Konsumenten Kontakt vindt dat ratten. Men probeert de consument het beste maar zo weinig mogelijk kunstmatige of na tuurlijke hulpstoffen kan binnen- Die hoeveel- krijgen. Niet alleen omdat niet alle B-vitamine af. Bij nogal wat ast mapatiënten levert het conserveer middel benzoëzuur (E210) ernstige bijwerkingen op. Om schadelijkheid van stoffen te testen wordt veel onderzoek gedaan zond i Samenstelling Raymond Peil heid heet de ADI (Aanvaardbare bijwerkingen en effecten Dagelijkse Inname). Vooral kanker- gezondheid niet bekend zijn, i i toevoegingen is ook omdat veel middelen worden stoppen Konsumenten Kontakt raadt aan niet te veel toevoegingen in voedsel te accepteren. Bij de ecologische winkel (deze is in Den Haag men wat dat betreft vrij veilig. gebruikt om het voedsel er beter uit te laten zien dan het in werkelijk heid is. Veel emulgeer- en verdik kingsmiddelen worden gebruikt in 'light'-produkten. Zo kan de fabri kant meer water in een produkt het streven van mensen om op hun gewicht te letten. Ook worden er, in plaats van hygiënisch te werken, nogal eens conserveringsmiddelen gebruikt. de consumptie van addi- slaatje te slaan uit tieven beperken dan zijn e i paar eenvoudige vuistregels: koop veel dagverse produkten', koop basis- produkten en weinig bewerkte of kant en klare: dus liever vlees (kar bonade) dan verpakt (knakworst jes) en liever vruchtesap dan limo nade. Let bij het kopen van verpak te voedingsmiddelen op het etiket. Hoe meer E-nummers erop staan, des slechter is waarschijnlijk de kwaliteit. Nieuwe leveringsvoorwaarden voor nutsbedrijven zijn op 1 januari van kracht geworden. Het belangrijkste winstpunt is volgens de Consumen tenbond dat consumenten niet meer zo maar kunnen worden afge sloten. De klant kan afsluiting nu te genhouden. Wie na een betalingsherinnering de rekening niet kan betalen, kan afsluiting voorkomen door een voorstel voor gespreide betaling van de achterstallige rekening(en) te doen. Dat moet schriftelijk en men moet aangeven om wat voor re denen men niet kan betalen, bij voorbeeld met een korte uitleg over inkomen, vaste lasten en dergelijke. Wijst het energiebedrijf dit voor stel af dan is beroep mogelijk bij de Geschillencommissie Nutsbedrij ven (Surinamestraat 24, 2585 GJ De klopboormachii r de niet al te fanatie- andere klussen i met beton en steen overweg. Voor ke klusser de beste koop. Er zijn al redelijke apparaten te koop voor zo'n 160 gulden. Dit advies geeft de stichting Vergelijkend Warenon derzoek (VWO) nodig, waardoor wat speling ont staat. Nauwkeurig boren gaat dan ook niet zo goed. Ze. zijn een stuk duurder dan 'klopboormachines. i onderzoek Aceuboormachir r drie typen boormachines: vijf- leen geschikt tien klopboormachines, twaalf draaien, omdat ze licht zijn en geen snoerloze accuboormachines en vijf hinderlijk snoer hebben. Voor bo- elektropneumatische boorhamers. Klopboorrrtachines zijn voor de meeste uiteenlopende klussen te nog wel gebruiken: ze boren goed in hout en slecht er metaal en kunnen allerlei soorten zijn handig steen aan. Beton kan echter proble- boormachine men geven. Schroeven indraaien lukt ook goed. mits het toerental water mag het energie- of waterbedrijf niet als de g°ed r®gelbaar is. Handig hierbij aldus het onderzoek, een instelbaar koppel, waarbij de Afsluiten van gas klant een aanbod tot gespreide betaling heeft gedaan. (i'olo Wim Dijkman) Den Haag). Dat moet binnen een eens met de rekening dan moet men voorkomt het stukdraaien week gebeuren. Zolang de zaak niet bij de Geschillencommissie be- schroeven loopt mag het nutsbedrijf niet tot af- zwaar maken maar bij het energie hebben ze te weinig vermogen te laag toerental. In hout gaat iaar in metaal lukt dat beton helemaal niet. Ze naast een gewone huis te hebben. Een nadeel van deze machines vormen de oplaadbare accu's, als ze versleten zjjn. Er komen steeds meer apparaten waar deze 'battery- packs' in zitten. Te verwachten is, sluiting overgaan. Is men het niet bedrijf. Boorhamers kunnen uitstekend den. laadbare batterijen de grootste bron cadmiumverontreiniging wor- Het effect van afslankmiddelen is J zelden blijvend. Dit zeggen Konsu menten Kontakt en de NCRV op ba sis van een onderzoek dat zij heb-1 ben verricht naar samenstelling en J effect van elf soorten vermage ringspreparaten. De consumentenorganisatie en omroep zullen een klacht indienen bij de Reclame Code .Commissie over de aanprijzingen op de verpak kingen van de pillen Sleep Slim, Voldafar Slank en Slankcomplex en het homeopatische middel Bioti- san. Gebleken is dat er beweringen worden gedaan die niet worden waargemaakt of onjuist zijn. Aan het onderzoek dat ten minste veertien dagen duurde, deden 57 proefpersonen met overgewicht mee. Er werden vijf soorten prepa raten uitgeprobeerd: complete voe ding, maaltijd vervanger, pillen, een I homeopatisch middel en slankthee. Daarnaast volgde een groep proef personen een dieet van 1000 calo- J rieën per dag. Zij gebruikte geen hulpmiddelen. Bij het innemen van preparaten die uit eën complete voeding be staan en kuren die de maaltijd ver vangen, bleek men in het begin snel af te vallen. Maar enkele weken na de kuur was het effect gehalveerd of vrijwel geheel verdwenen. Dit re sultaat wordt volgens de onderzoe kers veroorzaakt doordat men in het begin vooral vocht verloor. Vermageringspillen hadden geen, of nauwelijks effect. De proef personen die Voldafar Slank, Sleep Slim en Eet-dessert Pranavite ge- bruikteh, werden in het begin zelfs dikker. Ook de naam slankthee is volgens Konsumenten Kontakt misleidend. De thee had nauwelijks effect op het lichaamsgewicht maar leidde wel tot maagdarmklachten. Ook het homeopatische middel Biotisan beloofde meer dan het op leverde. De beste afslankresultaten boekten proefpersonen die een ca- loriëen-beperkt dieet volgden. Zij waren na 35 dagen gemiddeld 4,1 ki lo lichter. Regionale volleybalcompetitie LEIDEN - De volleyballers van RVV blijven de overwin ningen in de regionale eerste klasse aaneenrijgen maar zo gemakkelijk als dat in de eerste helft van de competitie ging gaat het nu toch niet meer. "Toch spelen we beter dan in de eerste helft van de competitie", vindt Jan Kuyvenhoven van de Rijnsburgse kampioenskandidaat. DAC 3 nam tegen RW in de tweede set een voorsprong van 11-6 om die toch nog te verliezen met 13-15. De voorsprong van de Alphense ploeg was in de derde set nog groter, 9-1. maar RW kwam weer terug om met 13-15 de set en een 0-3 winst te pakken. "We hebben de koppen bij elkaar gestoken en gezegd dat we onze reputatie te grabbel gooiden. We hebben meer kwaliteit. Laten we dat nu eens tonen. Punt voor punt aldus Kuyvenhoven. Dat RW goed geconcentreerd op die Het is de laatste tijd zeer rustig aan het front van de topscorers. Ook het afgelopen week einde was dat niet anders. Bij de top van het ;lassement van de zaterdagvoetballers oerde slechts Rob Bink zich. De spits van .eiden scoorde één keer en weet zich nu ledeeld tweede. In de subtop schoven :loor van Duyn (Quick Boys), Leon Laros (Haz. Boys) en Ron Paling (Koudekerk) elk plaatsje op. In de rijen van de zondag- schutters veranderde zelfs hoegenaamd Alleen Edwin Verhoogt (Lugdunum) )t zich voor het eerst de subtop van het klassement binnen. ZATERDAG Jacques Keij (ARC) 12 Richard Trompert (Kagia) 11 Rob Bink (Leiden) 11 Johan Jonker (Quick Boys)9 Marcel van der Blom (RCL) 8 an Duyn (Katwijk)7 Floor van Duyn (Quick Boys)7 Ron Paling (Koudekerk)7 Leon Laros (Haz. Boys)7 Rein Grooters (Oegstgeest)6 ick Abma (Voorschoten)6 ans Zwaan (Rijnsburgse Boys)6 6 spelers met 5 doelpunten ZONDAG Stan Uijee (Foreholte) Pieter van Zoest (Alph. Boys) Frans Bouckaert (FC Lisse) Steef Roodakkers (SVLV) Marcel van der Burg (Roodenburg) Peter Bakker (Alph. Boys) Rob Retel (SJZ) Hans van Marwijk (Docos) Nico van Rijn (Foreholte) Theo Aanhane (VVSB) Robert Pont (SJC) Edwin Verhoogt (Lugdunum) 8 spelers met 5 doelpunten grote achterstand teniet kan doen bevestigt dat de Rijnsbur gers in de eerste klasse eigenlijk met kop en schouders boven de an dere ploegen uitsteken. Misschien dat de huidige num mer 2 van de ranglijst. Donar/Gra- ficon 2, de ongenaakbare lijstaan voerder het vuur echt na aan de schenen kan leggen. In ieder geval won de ploeg op zijn sloffen van VCO. (15-5, 15-8, 15-4). Bij VCO werkte de pass niet en ook de ser vice kwam er niet echt goed uit. Dat ging bij Graficon veel beter. In de tweede set maakte William Stijger de set voor uit met acht services. Za terdag de topper RW - Donar. De verwachtingen in beide kampen zijn hoog gespannen. Het zal hoogstwaarschijnlijk het klapstuk worden van de competitie bij de VRIENDSCHAPPELIJK Bahrayn - Denemarken 1-2 (0-2). 29. en 30. Ja- kobsen 0-1 en 0-2, 83. Eid 1-2. Toeschouwers: 3000. Verenigde Arabische Emiraten - Finland 1-1 (0- 1). 23. Tiainen 0-1,80. Abdul Azia Mohammed 1- 1Toeschouwers: 3000. Costa Rica - VfB Stuttgart (BrD) 0-0. Toeschou- L0TT0 6 Eerste prijs 2 winnaars elk bruto 179.439,50; twee de prijs 1 winnaar bruto 150.000,00; derde prijs 183 winnaars elk 797.50; vierde prijs 5207 win naars elk 28,00; vijfde prijs 65855 elk 5,00. CIJFERSPEL Eerste prijs 1 winnaar; tweede prijs 2 winnaars; derde prijs 24 winnaars; vierde prijs 231 winnaars; vijfde prijs 2334 winnaars. TOTO 6 Eerste prijs 269 winnaars elk 81,10; tweede prijs 3845 winnaars elk 2,50; derde prijs 19998 win naars elk 2,50. TOTO-GELIJK Eerste prijs 1 winnaar bruto 24.851,60; tweede prijs geen winnaar; derde prijs 48 46.80; vierde prijs 768 v, s elk 4,50. SKC heeft zijn basisspelers weer bijeen. Dat scheelt aanmerkelijk. De Leidenaars speelden weliswaar een matige wedstrijd tegen Ley- thon 4 maar zij wonnen toch, (10-15, 9-15. 15-13, 13-15). Vrouwen De vrouwen van RVV hadden tegen Liusna op fellere tegenstand gere kend. Maar het werd in Lisse 0-3 voor RW. Alleen in de tweede set dreigde verlies, 14-16. Liusna blok keerde in die set sterk en bij RW stokte de aanval. Net niet lang ge noeg voor Liusna, (6-15,14-16, 9-15). VCS had met Salvo absoluut geen moeite. "Plezierig", aldus trai ner Leen van Goeverden van VCS, Romario wordt gefeliciteerd door zijn i DEN HAAG (ANP) - Romario de Souza Faria van PSV is gisteravond in Den Haag tijdens het zesde gala van de Verening van Contractspelers (WCS) door zijn collega's gekozen tot beste voetballer van de eredivisie. De Braziliaanse spits is de eerste buitenlander die deze eer ten deel valt. Romario is de opvolger van Ronald Koeman. Romario's ploeggenoot Ge rald Vanenburg en Ajacied Jan Wouters eindigden respectievelijk op de tweede en derde plaats. Vifesse werd tot beste ploeg uitgeroepen. SW en PSV waren ook kandi daat voor die onderscheiding. De spelers kozen Jerry Cooke van SW tot beste man van de eerste divisie. Diens ploeggenoot Peter van Velzen ein digde op de tweede plaats, derde werd Dennis van der Gijp van NAC. Richard Witschge werd door zijn collega's uitgeroepen tot het grootste talent van de Nederlandse voetbalvelden. Hij werd door twee clubgenoten gevolgd, Bryan Roy en Frank de Boer. Ruud Hesp van Fortuna Sittard kreeg de eer van beste doelman. Interna tional Hans van Breukelen (PSV) moest genoegen,nemen met de tweede plaats. Hans de Koning (FC Twente) en Joop Hiele (Feyenoord) werden derde en vierde. te Na wedstrijden op rij te hebben verlo ren sluipt de gelatenheid toch in het team. Nu krijgen de speelsters weer wat meer vertrouwen in eigen kun nen". VCS won met 15-7, 15-3, 15-9. VCO kwam tegen LUSV pas in de derde set in haar ritme. Als de arbi ter toen bij de stand 13-11 niet tot tweemaal toe een bal 'uit' had gege ven die en VCO en LUSV als 'in' be oordeelden zou die set naar VCO zijn gegaan. "En misschien hadden we dan ook de vierde set gewon nen", aldus Marian Witteman van VCO. "In de uitwedstrijd verloren we ook de eerste en de tweede set om de derde en de vierde set te win nen. We kwamen-in deze wedstrijd te laat in ons spel". Eenvoudige zege voor Van der Plas LEIDEN Van der Plas BMW heeft gisteravond in de landelijke zaal voetbalcompetitie de uitwedstrijd in Schiedam tegen Hermes DVS met 1-3 gewonnen. IFC Drechtsteden versloeg De Maas met 5-3, Silva Boys won bij De Rozet met 7-5 en FC Torna speelde met 3-3 gelijk tegen SC Hoogenboom. Hermes - Van der Plas/BMW 1-3 Ron van de Kolk vierde zijn rentree bij Van der Plas met twee doel punten. De Katwijkers stonden bij rust dank zij treffers van Pim Lan- geveld en Van de Kolk al met 0-2 voor. In de tweede helft nam Van der Plas via Van de Kolk een riante 0-3 Voorsprong. Na het derde Katwijkse doelpunt werd de uitblinkende doelman Arthur Wilmot uit het veld gestuurd. De Katwijkers onder vonden echter geen problemen als gevolg van de Strafminuten. Pas twee minuten voor het einde kon Hermes DVS tegenscoren (1-3). INDOOR OSAKA Vrouwen: 60 m: 1Ashford (VSt) 7,15,2. Allen (Cub) 1.21.3. Jackson (Jam) 7,33. 400 m: 1. Jackson 55,78, 2. Kaise (Jap) 57,38. 800 m: 1. Matoeseviciene (Sov) 2.05,99. 60 mh: 1. Tsjernoesjeva (Sov) 8,22, 2. Yaguchi (Jap) 8,47. hoog: 1. Bikova (Sov) 1.97m, 2. Wohlslag (VSt) 1 94, 3. Astafei (Roe) 1,91. Mannen 60 m: 1DeLoach (Vst) 6,64,2. Mitchell (VSt) 6,65, 3. Stewart (Jam) 6,66. 800 m: 1 Kwizera (Bur) 1.49,21, 2. Tachi (Jap) 1.49,51. 60 mh: 1 Valle (Cub) 7,85, 2 Kaneko (Jap) 7,89. ver: 1. Powell (VSt) 7.95 m, 2. Morinaga (Jap) 7.85, 3. Protsenko (Sov) 7.83. hinkstap: 1. Protsenko 17.03 m, 2. Lopez (Cub) 16.69, 3. Conley^VSt) 16.2. polsstok: 1. Sergei Boebka (Sov) 5.90 m, 2. Bright (VSt) 5.70, 3. Bell (VSt) 5.60. GP DRIEBANDEN Tweede ronde: De-Jong (Rotterdam) 50 (45) - De Wilde (Delft) 26 (45); Van Bracht (Waalwijk) 50 (39) - Gieskens (Eemnes) 47 (39) TOERNOOI BRUSSEL ATP-toernooi, 600.000 dollar. Eerste ronde: Agènor (Hai/5) - Schapers (Ned) 6-4 6-4, Aguilera (Spa) - Strelba (Tsj) 6-2 6-7 (4-7) 6-3, Ivanisevic (Joe/8) - Wohrmann (BrD) 6-4 2-6 6-3, Hlasek (Zwi/4) - Koevermans (Ned) 6-4 6-1Wuyts (Bel) - Daufresne (Bel) 4-6 6-2 6-1, Svensson (Zwe) - Volkov (Sov) 6-4 7-6 (7-3). TOERNOOI TORONTO ATP-toernooi. 2,2 miljoen guldén. Eerste ronde: Haarhuis (VSt) - Patrick McEnroe (VSt) 6-.3 4-1 op gave. Yzaga (Per) - Kroon (Zwe) 6-4 6-1, Korda (Tsj) - Laurendeau (Can) 6-2 6-2, Matuszweski (VSt) - Pridham (Can) 6-1 6-2, Srejber (Tsj) - Fleu- rian (Fra) 3-6 7-6 7-5, Fitzgerald (Aus) - Masur (Aus) 4-6 7-6 6-3, Shiras (VSt) - Steve Davis (VSt) 6-3 7-5, Lozano (Mex) - Seguso (VSt) 7-6 1-0 op gave. Brown (VSt) - Washington (VSt) 4-6 7-6 6-4, Pugh (VSt) - Bates (GBr) 6-2 2-0 opgave. ZAALVOETBAL Landelijk FV Snoekie-Bax (20.30 uur) Alter Boys-THB Boys (20.00 uur) Interregionaal Menken-Bakker Sport (20.00 uur) Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tussen 20.15 en 21.15 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. De Leidse veldrijder John Kuyvenhoven start de rest van dit seizoen alleen in ATB-mountain Bike-wedstrijden. In Zaandam behaalde hij een tweede plaats achter Ronald Rol. Jean Paul Brunsveld (6) en Reinier Hoogka mer (10) pakten ook nog een plaatsje bij de eerste tien mee Morgenmiddag om half vijf wordt de eerste steen gelegd van de nieuwe kleedkamers bij de voet balvereniging De Sleutels U heeft nog twee wedstrijden te goed van de vierde ronde van de districtsvoetbaibeker. UVS ont vangt buurman Lugdunum en ARC bezoekt UNIO. De KNVB heeft nog geen datum vastgesteld Vanavond speelt voetbalvereni ging Meerburg zijn vierde wed strijd van het nederlaagtoernooi. Om 20.30 uur is Alphense Boys de volgende tegenstander. Eerder kwamen RCL (6-2), Roodenburg (5-2) en UVS (0-2) naar Zoeter- woude-Rijndijk Handbalvere niging Foreholte (Voorhout) speelt donderdag om de beker te gen Bentelo Doordat het Spaan se bedrijf Paternina zich terugge trokken heeft als sponsor van de wielerploeg ADR, gaat Eddy Planckaert alsnog naar Panaso nic Martin Jol wordt toch geen trainer van de Haagse eersteklas ser ADO Op donderdag 15 maart houdt oud-scheidsrechter Jan Keizer een causerie in het bondsbureau van de afdeling Lei den in Leiderdorp Tafeltennis vereniging Avanti (Hazerswoude) houdt op maandag 19 februari een algemene ledenvergadering De Zilveren Molenloop, met start en finish in Rijpwetering, is o'p za terdag 24 maart Jo de Roo, Frans Mahn, Riny Wagtmans, Wim van Est en Herman Krott zijn morgenavond te gast bij de ploegenvoorstelling van Swift- /Casba Boksvereniging Leiden organiseert zaterdag in sporthal Broekplein wedstrijden om de Zuidhollandse titels. Zaal open 19.00 uur De Voorschotense worstelaar Hans van der Stoep is in Alkmaar derde geworden bij de kampioenschappen van Ne derland Rugbyclub The Bassets gaat begin mei wedstrijden spe len in Heidelberg (Duitsland) Voetbalvereniging Noordwijk raakt in april lange tijd twee vel den kwijt. Het tweede en derdë veld worden verschoven. Het jaarlijkse Pinkstertoernooi staat nu op losse schroeven Het draf programma in Nootdorp begint morgenmiddag om 14.30 uur met een autostart Voor het eerst in de geschiedenis van de KNVB worden binnenkort scheidsrech ters persoonlijk aangeschreven met het verzoek iemand te bena deren tim óók een zwart pak aan te trekken. Het motto luidt: elke scheidsrechter werft een scheids rechter Het zaalvoetbalteam van Limburg heeft de finale be reikt van de kampioenschappen van Nederland. Leiden speelt zijn laatste wedstrijden op 28 februari in Noordwijk De trainersca- roussel: Wim Eilander (FC Lisse) en John Eelman (Noordwijk) hebben hun contract met een jaar verlengd. OokCarel Caron (TAW) en Jan Dorrestijn (MVKV) blijven nog een jaartje. Mat Kantebeen verruilt ROAC voor Kickers en Anton Marijt (nu nog Kickers) gaat naar RKAV uit Aalsmeer. Laurens Mouter gaat de jeugd trainen bij zijn huidige club Oegstgeest en Abbenes en Van gispen zijn op zoek naar een nieuwe oefenmeester SJZ is op zoek naar de film van de kam pioenswedstrijd tegen Warmun- da. Wie weet waar die uit hangt kan bellen naar 01715-23779 De scheidende Swift-penningmees- ter Bas Jansen is lid van verdien ste geworden. Cock van der Hulst werd ere-voorzitter van de ren nersafdeling van de Leidse wie lerclub DS'79 gaat van naam veranderen. Met ingang van het nieuwe seizoen heet de eerste di visieclub Dordrecht'90 Volgens Frans de Haas (Fides Pacta) gaat het niet goed met het Leidse korf bal. Klopt, alleen De Danaïden blijft gewoon in de eerste klasse Vrijdagavond om 22.30 uur houdt de Trainingsgroep IJssport Lei derdorp de 'Nacht van Leiden'. Ook is er een prestatietocht op de Leidse IJsbaan aan de Vondel laan Vorige week overleed op 75-jarige leeftijd Dolf Knura. Vooral bij SVLV en later SV Voorschoten was hij een bekend man De korfbalclub Zuider kwartier zoekt iemand in de vere niging met horecapapieren. Dit in verband met een nieuwe aan vraag voor een kantinevergun ning De B-junioren van de Leid se voetbalclub Roodenburg speelt met Pinksteren een toer nooi in Berlijn Voetbalclub SJZ heeft nieuwe buren. Op feestelij ke wijze opende de Postduiven vereniging 'De Kerkduif haar nieuwe onderkomen Zwemver eniging LZ 1886 houdt zaterdag een fancy-fair in de Mondriaan Scholengemeenschap aan de '5 Meilaan te Leiden Ex-Katwijk voetballer Rick Talan maakt bij Rheden een ongelukkig seizoen door. De aanvaller, die ook voor AZ en Vitesse uitkwam, heeft tot heden slechts vijf wedstrijden ge speeld. Onlangs tegen Achilles'94 verrekte hij zijn kniebanden Voetbalvereniging Alphen speelt vanavond een oefenwedstrijd te gen Nicolaas Boys

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18