'Kinderdagverblijf aan Wilddreef Leiderdorp' Volkstuinen in Warmonds centrum staan vaker leeg WNpjf: MAANDAG 12 FEBRUARI 1900 Maandagavond Gecombineerde commissievergade ring Voorschoten. Om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Gespro ken wordt over de volkshuisvestingsno ta. Aansluitend volgt de raadscommissie openbare werken. Op de agenda staat onder meer de bodemverontreiniging in de Tsjaikowskilaan, de Vink- en Wedde- tunnel en fietsvoorzieningen in de Bachlaan-oost. Raadscommissie ruimtelijke ordening Leiderdorp, 20.00 uur in het gemeente huis. Raadscommissie financiën Zoeter- woude, 20.00 uur in het gemeentehuis. Dinsdagavond Raadscommissie algemene bestuurlij ke aangelegenheden Warmond. Om 20.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staat onder meer de representa- tiviteitsverklaring voor Omroep Rijnland. Raadscommissie béroeps- en be zwaarschriften en de raadscommissie onderwijs Leiderdorp, 20.00 uur in het gemeentehuis. Woensdagavond Raadscommissie beroeps- en be zwaarschriften Zoeterwoude. Om 20.00 uur in het gemeentehuis. Donderdagavond Raadscommissie economische zaken Zoeterwoude, 20.00 uur in het gemeen tehuis. Extra raadsvergadering Leiderdorp, 19.30 uur in het gemeentehuis; installatie nieuwe CDA-wethouder A. Roest. Raadscommissie sport en welzijn Lei derdorp. 20.00 uur in het gemeentehuis. Gesproken wordt onder meer over de be steding van de zogenaamde Oortgelden en de representativiteitsverklaring voor Omroep Rijnland. Verkiezingsbijeenkomst CDA War mond, aanvang 20.00 uur in Kaagsocië teit, Lage Land Warmond. Het verkie zingsprogramma en zaken die voor be woners van het Lage Land belangrijk zijn komen aan de orde. Gemeenteraad Oegstgeest, 20.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staat een voorbereidingsbesluit voor de Geversstraat. Raadscommissie beroeps- en be zwaarschriften Wassenaar, 19.30 in het raadhuis. Sponsorloop door storm uitgesteld VOORSCHOTEN - De sponsorloop van de Voorschotense protestants- christelijke basisschool Het Palet werd vanmiddag afgelast wegens de storm. De loop zou om 14.00 uur van start gaan, maar het team van de school heeft het evenement ver schoven naar woensdag 14 februari. Om 10.30 uur wordt er gestart bij het Frans Halsplantsoen langs de Vliet. De opbrengst is bestemd voor hetMalinese Kita, jumelage-partner van Voorschoten. Reeks inbraken uit boten Zoeterwoude In openbare basisschool de Springschans De volkstuintjes achter de hervormde kerk in Warmond. Een derde van de percelen ligt braak. Rechts op de foto de Oude Toren en links Mariënhaven en Mariëngaerde. (foto Wim Dijkman) Komt er een openbaar wandelpark achter hervormde kerk? LEIDERDORP - B en W van Leiderdorp willen de open bare basisschool De Spring schans inrichten als kinder dagverblijf. Het schoolge bouw aan de Wilddreef komt op zijn vroegst in september vrij door een fusie van de school met de Prins Willem Alexanderschool. De herinrichting van De Spring schans is een van de vier mogelijk heden om het aantal kindplaatsen met maximaal 30 uit te breiden. De gemeente kan in extra kinderop vang voorzien dankzij de zoge naamde Oortgelden. Het huidige aantal kindplaatsen in de Leider- dorpse peuterspeelzalen bedraagt 104. Kinderdagverblijf Winnie de Poe beschikt over 26 kindplaatsen. De Stichting Kinderopvang Lei derdorp is voorstander van nieuw bouw op het Kwikstaartplein. De bestaande kinderopvangmogelijk- heden op deze plek (de twee peuter speelzalen 't Speelbankje en de Peuterkaravaan) zouden daarvoor eerst afgebroken moeten worden. Deze variant wordt eveneens door len, een grote speelplaats i zig en de staat van onderhoud is goed. Naar verwachting kart het ge bouw nog 25 jaar worden gebruikt als kinderdagverblijf. De jaarlijkse lasten voor de gemeente worden ge schat op ongeveer 250.000 gulden. Waar de leerlingen van De Springschans na de fusie naar toe gaan is nog onduidelijk. Een woord voerster van de gemeente zegt te verwachten dat ze na de fusie voor lopig nog niet verhuizen. De Prins Willem Alexanderschool heeft geen leegstaande lokalen. Nadelen Nadelen van nieuwbouw op het Kwikstaartplein zijn onder meer dat het te bebouwen grondopper vlak vrij klein is en nieuwbouw een riscovolle onderneming is. Zijn er 'in 1993 geen 30 extra kindplaatsen dan verliest de gemeente namelijk het recht op de Oortgelden. Twee nieuwe lokalen bij 't Startblok leve ren slechts 20 extra plaatsen op en herinrichting van het bestaande ge bouw op het Kwikstaartplein komt op 10 extra kindplaatsen. Lukt het om vóór 1993 30 extra kindplaatsen te realiseren dan ont vangt de gemeente 150.000 gulden aan Oortgelden. Het ministerie van WVC stelt dan bovendien een een malige investeringssubsidie van 180.000 gulden in het vooruitzicht. ZOETERWOUDE - Vijf pleziervaar tuigen in de jachthaven bij het Zoe- terwoudse recreatiegebied Vliet- land zijn in de nacht van vrijdag op Sporthal zaterdag door inbrekers bezocht. Vermist worden onder andere een verrekijker, een zaagmachine en an dere gereedschappen. De braak- schade bedraagt per boot ongeveer 600 gulden, omdat deuren en ramen met grof geweld zijn opengebroken. WARMOND - De belangstelling voor de volkstuintjes achter de hervormde kerk in Warmond loopt de laatste jaren sterk te rug. Het CDA stelt in zijn ver kiezingsprogramma dan ook voor om een openbaar wandel park van het gebied te maken wanneer de belangstelling nog verder terugloopt. Warmond kent twee grote volks tuincomplexen, een op het recrea tie-eiland Koudenhoorn en een ach ter de hervormde kerk, tussen Se minarielaan en Laan van Ooster geest in. De volkstuinders op dit complex zijn in tegenstelling tot de tuinders op Koudenhoorn geen lid van een vereniging. Het complex is eigendom van de Hervormde Ge meente. Een kerkelijke binding is echter niet nodig om een tuintje te krijgen. C. de Jong van de Hervormde Ge meente houdt zich bezig met de uit gifte van de tuinen. Op dit moment staat een kwart van de bijna 96 tui nen leeg. "Elk jaar gaan er zo'n vijf of zes tuinders weg. Daar'komen er wel weer drie of vier voor terug, maar het aantal tuinders neemt in de loop der tijd toch af', verklaar hij. Volgens De Jong heeft de teruglo pende belangstelling te maken met een geringere interêsse bij jeugdi gen en de vergrijzing onder de hui dige tuinders. "Veel tuinders zijn 60 tot 70 jaar. Op een gegeven moment houden ze ermee op. Jonge mensen kampen met tijdgebrek en willen bovendien op vakantie. En in de zo mer vallen vakanties samen met de oogsttijd", aldus De Jong. trum naast de hervormde kerk, zijn nog steeds niet verstomd. Dit zou sommige tuinders bang kunnen niet voldoende. Eggen denkt echter dat sommige volkstuinders die achter de kerk zitten, ophouden KAT IN DOOS - Een vrachtwagen- chaufeur kon zondagochtend om half zes nog nèt een kartonnen doos ontwijken, die midden op de Wasse- naarse Zijdeweg stond. In de doos bleek een kat te zitten, die de chauf feur vervolgens naar het politiebur- au heeft gebracht. De kat verblijft inmiddels in een asiel en maakt het goed. Volgens A.M.A. Eggen, voorzitter van de concurrerende moestuinver eniging Koudenhoorn, varieert de belangstelling voor een tuin op het eiland: "Eind '88 waren we alle tui nen kwijt, eind '89 hadden we er weer tien vrij, terwijl er zich nu al weer wat tuinders hebben aange meld. Je hebt altijd mensen die een tuintje beginnen, een paar maanden bezig zijn en er dan niets van terecht brengen en verdwijnen. Die schom meling is niet verontrustend". Hij noemt de sporthaldiscussie een factor die mogelijk kan meespe len in de grote terugloop bij het an dere moestuincomplex. De discus sies over de komst van een sporthal achter het Trefpunt, een zalencen- Roest tijdelijk CDA-wethouder in Leiderdorp LEIDERDORP - A. Roest wordt de nieuwe CDA-wethouder in Leider dorp. Hij volgt tijdelijk J. den Boeft op die vorige week maandag zijn ontslag indiende nadat de gemeen teraad een motie van wantrouwen tegen hem aannam. Mevrouw C. Kerner volgt Roest op als fractievoorzitter. Den Boeft keert terug als1 raadslid. De nieuwe wethouder wordt don derdag geïnstalleerd tijdens een ex tra raadsvergadering om 19.30 uur. De raadscommissie ruimtelijke or dening van vanavond wordt voor gezeten door PvdA-wethouder G.H.J. Keijzers. maken. De Jong van de Hervormde dra het tot zo'n verkassing komt: Gemeente ziet dat anders. Hij blijft "Er zitten veel oude tuinders die ei erbij dat de hoge leeftijd van de dan waarschijnlijk geen zin meei tuinders 'de meest bepalende factor hebben". De Jong kan geen oordeel geven over het CDA-idee om een wandel park van het gebied te maken wan neer er in de toekomst »npg meer perceeltjes braak liggen. "Pas wan neer de gemeente daadwerkelijk met zo'n voorstel komt, kan de Her vormde Gemeente daarover onder handelen, maar een verzoek hiertoe is er nog niet geweest", aldus De Jong. Wanneer de tuintjes achter de hervormde kerk ooit moeten ver dwijnen, kunnen sommige overblij vers overstappen naar Kouden hoorn. Volgens Eggen ligt daar een reservestrook met ruimte voor 30 tot 40 tuinen. Met de ongeveer tien percelen die nu vrij liggen, is er plaats voor zo'n 50 nieuwe volks tuinders. Dat lijkt op dit moment Politie Wassenaar zoekt getuigen van gewapende overval WASSENAAR - De gemeentepoli tie van Wassenaar vraagt getuigen van een overval contact op te ne men met het korps. De overval werd gepleegd door twee mannen van 17 tot 19 jaar, die in de nacht van vrij dag op zaterdag om ongeveer kwart voor twee een medewerker van een jeugdcafé aan het Plein van twee plastic tassen beroofden. In één tas droeg het slachtoffer de dagopbrengst van het café - ruim 1700 gulden - en in de andere tas zat een metalen voederbak voor hon den. Aangekomen bij zijn auto in de Duinrellweg werd hij door een over valler met een *mes bedreigd. De barman maaide met de tassen om zich heen en sloeg daarbij een ruit van zijn eigen auto in met de voe derbak. Toen de tweede overvaller met een spuitbus ten tonele ver scheen, kon de medewerker niet langer beletten dat de overvallers er met de tassen vandoor gingen. De daders waren gekleed in trai ningspakken. De dader die het slachtoffer met een mes bedreigde droeg een blauw-zwart exemplaar. Zijn mededader, die met een spuit bus het slachtoffer even verblindde, droeg een pak in een lichtere tint. Beide mannen zijn ongeveer 1.70 meter lang, hebben een slank postuur en halflang, sluik haar. De man met de spuitbus heeft een snor retje. B en W genoemd in de notitie 'Oort wie klopt daar kinderen'. De andere twee mogelijkheden voor uitbrei ding zijn de inrichting van een twee de kinderdagverblijf in het bestaan de gebouw op het Kwikstaartplein en nieuwbouw van twee lokalen bij 't Startblok aan de Lijnbaan. Aan de herinrichting van De Springschans kleven geen nadelen, zo stellen B en W in hun notitie. Het gebouw komt snel vrij, telt zes loka- Twee extra controleurs speuren naar 'zwarte' honden Leiderdorp LEIDERDORP - Hondebezitters in Leiderdorp zullen de komende weken worden gecontroleerd op het betalen van belasting voor hun huisdier(en). De gemeente heeft twee controleurs in dienst geno men die dit huis-aan-huis nagaan. Een niet aangemelde hond komt de baas te staan op een boete van 250 gulden. De eigenaar krijgt tevens een aanslag voor de honden belasting voor de hele periode dat hij of zij de hond in bezit had. Het tarief voor de hondenbelasting bedraagt in Leiderdorp 102 gulden per jaar per hond. Dronken man rijdt in op geparkeerde auto WASSENAAR - Een dronken Wassenaarder heeft zaterdagavond een ge parkeerde auto aangereden in zijn woonplaats. De 53-jarige automobilist raakte de auto in de Berkhei straat. Een bewoner-was getuige van het voor val en waarschuwde de politie. Na korte tijd werd de Waasenaarder aange houden op de Dr. Mansveltkade, in de auto waarmee de aanrijding was veroorzaakt. De man weigerde aan een ademtest mee te werken, hij op het bureau is ingesloten. Hazerswoudenaar vliegt uit de bocht ZOETERWOUDE - Een 20-jarige automobilist uit Hazerswoude is za terdagavond na een flinke schuiver met de schrik vrijgekomen. De man reed om half acht 's avonds op de Zoeterwoudse Gélderswoudseweg en ramde in een scherpe bocht vijf jonge bomen, waarna hij in de 2,5 meter lager gelegen berm terecht kwam. De auto raakte bij deze esca pade zwaar beschadigd. Oorzaken van het ongeval zijn volgens een po litiewoordvoerder 'jeugdige over moed en slecht weer'. Bijdragen: Eric-Jan Weterings en Paul van der Kooij Verwarring Je bent als een van de gelukkigen ingeloot voor een zelfbouwkavel- tje in de Zoeterwoudse nieuw bouwwijk Bloemenweide, maar na wat passen en meten slaat je vreugde al snel om in lichte ver warring. Hoe kun je nu een oné- ven aantal twee-onder-een-kap woningen bouwen en dan nog wel op een klein stukje land? Zoe- terwoudenaar P.A. Gielen zit er Alle huizen moeten voldoen aan door de gemeente gestelde ei sen als een garage en parkeergele genheid op eigen terrein. "Dat wordt dan een huis van vier meter breed en 11 meter lang", klaagde Gielen al snel. "Een woningwet woning, maar dan wel een hele dure". De Zoeterwoudenaar ging vervolgens op onderzoek uit, maar kon nergens een raadsbe sluit vinden waarin van drie grote kavels vijf kleine werden ge maakt. Dat besluit is ook nooit geno men, zo bleek tijdens een verga dering van de raadscommissie voor openbare werken en volks huisvesting. Alleen de suggestie is een keer gedaan, maar dat is volgens burgemeester A.J.M. Houdijk geen probleem. "Er is een duidelijk aanbod, waarop men kon inschrijven", stelde hij vast. Die constatering nam niet weg dat er altijd een grondeige naar overblijft, die niet onder één kap kan met een ander. CDA-raadslid C.J.A. Roessen stelde daarop voor om de 'over blijvende' eigenaar Gielen bij een volgende gelegenheid in ieder ge val een kavel toe te wijzen, als hij zich nu zou terugtrekken. De overgebleven vier kavels kunnen dan twee meter breder worden. Zowel Gielen als de commissie stemden in met die oplossing. Gielen hoeft het nu alleen nog maar eens zien te worden met de vier andere kavel-eigenaren, die hij niet kent. EJW Tolhuisperikelen De huurder van het oude tolhuis bij het Leidse Hek aan de Haar- lemmertrekvaartweg in Oegst geest blijft overhoop liggen met de eigenaar, de in Canada woon achtige Warmondse zakenman Menten. Huurder M.W. Hoek, vroeger sociograaf bij de gemeen te Leiden, voert zijn strijd vanuit zijn 'overwinterplaats' Thailand. Hoek woont al twintig zomers in het Tolhuis en hij is niet van plan om te vertrekken. Ook res tauratie ziet hij niet zitten omdat dat 'het oude sfeertje' rond het huis helemaal teniet zou doen. In een brief uit Thailand laat Hoek deze krant weten dat kort geleden een deurwaarder een exploit op Tussen de in Canada wonende ei Tolhuis heeft zich een keiharde striji de Haarlemmertrekvaartweg heeft bezorgd, waarin de huurder voor contractbreuk wordt .gedag- vaard. Volgens Hoek is dat onmo gelijk: 'Behalveeen briefje van de gemeente Leiden, de eerste eige naar van het pand, waarin staat dat ik er voor een zeker bedrag mag wonen, heb ik namelijk nooit enig ander contract gezien'. Hoek wordt beschuldigd van onderverhuur, 'maar' schrijft hij, 'al zou ik onderverhuren, dan is er niemand die mij dit kan verbie den': 'Af en toe past er iemand op het huis, maar daar heeft verder niemand iets mee te maken'. Een contract met Menten heeft hij niet, hij heeft zijn huisbaas zelfs nog nooit gesproken. De huur be taalt hij al jaren aan een familielid van de eigenaar. Hoek heeft het vermoeden dat met vervalste papieren wordt ge werkt omdat aan de stukken van de deurwaarder een afschrift van een gemeentelijk huurcontract is opgenomen, waarin een bepaling staat die onderhuur uitsluit. Hoek zegt niet te weten van welke ge meente het contract afkomstig is. 'En die handtekening onder het deurwaardersexploit is ongeldig, want dat exploit is niet door mij ondertekend'. 'Tijdens mijn afwezigheid heeft Menten, ondanks mijn verbod, twee keer de architect voor de restauratie in mijn huis weten te krijgen', besluit Hoek zijn boze 1 ontwikkeld. brief, 'maar ik ga niet weg'. "Eer der is bij mij een mannetje aan de deur geweest dat 40.000 gulden bood om te verdwijnen. Ik heb gezegd dat als hij met 250.000 gul den aankomt ik er mischien over ga denken". Uit Canada bleef het stil en het familielid van de huiseigenaar was de afgelopen week niet be reikbaar voor commentaar. EJW Doorgaand verkeer De verschillende actievoerders tegen het doorgaande verkeer door Wassenaar sturen de krant iedere week kilometers faxbe richten. Lange tijd draaide het om het beplakken van bushokjes en verkeersborden met verkeerson- vriendeiijke stickers en klaagden de actievoerders schande over de schadeclaims en de processen- verbaal die de heimelijke plakac-, ties opleverden. Vorige week noemde de actie groep 'Oost west thuis best' een mengeling vhn oude en nieuwe maatregelen een 'doorbraak in het overleg over de oost-west rou te' en liet de overkoepelende ac tiegroep 'Stop doorgaand verkeer Wassenaar' trots weten dat alle Wassenaarders een keurig adhe- siekaartje in de bus hadden ge kregen. Volgens de fax van deze week heeft de brief 'een lawine van ad hesiebetuigingen' en stortingen opgeleverd: 'Vele honderden Wassenaars uit alle delen van het dorp lieten weten het doorgaande verkeer meer dan beu te zijn. Ook uit rustiger buurten kwam bijval'. Maar er was ook kritiek. Het kaartje met sluiproutes was bij zonder onvolledig. Zo waren de actievoerders de drukke route van Cranenburchlaan naar Ro- zenplein vergeten en werd geen moment gerept over het sluipver- keer op Clematislaan en Anemo- menweg. Een bewoner uit het luxe Rijks dorp liet verongelijkt weten dat het onmogelijk is om over de drukke Kokshoornlaan kinderen naar school te brengen om half negen. Veel inzenders willen ver keersdrempels en er werd zelfs voorgesteld om op de Storm van 's Gravesandeweg een woonerf aan te leggen tussen de ingang van attractiepark Duinrell en het zuidelijke puntje van de weg. 'Een schrijnend geval werd ge meld uit de Clematislaam. Een buurtbewoner had zich zo fel in de strijd tegen het sluipverkeer geworpen dat hij een hartinfarct kreeg. Vooral de risico's voor overstekende schoolkinderen gingen hem letterlijk ter harte'. PvdK ZATERDAG 10 FEBRUARI Alphen programma 'Slips and Streams' en 'Cruelty and Reconci liation'. door De Nieuwe Dans groep. aanvang 20.30 uur in het Parktheater. Hazerswoude theatershow Sjoukje Dijkstra, aanvang 20.00 uur in De Stek. voorstelling: Toekomstmu ziek'. met o.a. Jenny Arean en Gees Linnebank. aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. concert Bachkoor Holland, met werk van Mozart en Handel, aan vang 20.00 uur in de Pieterskerk. voorstelling: 'Van de brug af gezien', door Toneelgroep Imperi um. aanvang 20.30 uur in het Mi cro-Theater, Oude Vest. optreden 'Los Guachacheros' met salsa, vanaf 21.30 uur in Droomfabriek, Oude Singel. Leiderdorp klaverjas-en sjoelavond Con Bravura, Beukenschans, aanvang 20.00 uur. uitvoering van de operette 'Der Graf von Luxemburg', door het Leiderdorps Operettegezelschap, aanvang 20.00 uur in de Muzen- hof. Voorschoten informatieochtend peuter- en kleuterklassen Vrije School, van 10.00 tot 12.00 uur, Burg. de Kool plantsoen 19. introductieconcert Hörmonie Voorschoten, mmv Big Band Oegstgeest, aanvang 20.00 uur, Warmond optreden The Fellows', vanaf 21.00 uur in Boerderij Meerrust, Dorpsstraat. Wassenaar info-markt Diabetes Vereniging Nederland met informatie voor mensen met suikerziekte, van 14.00 tot 16.30 uur in het gezond heidscentrum, Hofcampweg. Zoeterwoude toneelvoorstelling: 'De Meid'. van Heijermans, door Utopia To neel. aanvang 20.30 uur in h Muziekcentrum, Schenkelweg. ZONDAG 11 FEBRUARI Alphen concert Fanfare orkest 'Do> Oosterman, aanvang 12.00 u het Parktheater. optreden 'Girl Talk' bij Jazz Alphen, aanvang 15.00 uur ir Parktheater. tieven uit Zuid-Amerika, voor kin deren, aanvang 13.30 uur bij Tuya, Hogewoerd 75. dichtersmiddag 'verbaal Sig naal', met Sjaak van Gulik, Andre Stek, Eric Jansen en Peter Kra mer, aanvang 14.30 uur in Socië teit De Burcht, Burgsteeg. ontspanningsmiddag voor ou deren in verzorgingstehuis Van der Willigenhof, Apollolaan, van 14.30 tot 16.30 uur. kindervoorstelling: 'De Koning en de Zwerfkat', door Theater groep Narcis, 15.00 uuri n LAK- Theater. Cleveringaplaats. Leiderdorp uitvoering van de operette 'der Graf von Luxemburg', door Ope rette Gezelschap Leiderdorp, 14.00 uur in de Muzenhof. Noordwijk strandloop over diverse afstan den, aanvang 11.00 uur bij restau- Voorschoten dia-lezing over 'Het leven en werk van Vincent van Gogh', door drs. E. Reinhartz-Targau, kunst historica, aanvang 12.20 uur in het Ambachts- en Baljuwhuis. optreden van drie 'meidengroe pen' in het Cultureel Centrum, Prinses Marijkelaan 4, aanvang 14.30 uur. Warmond jazzconcert door de Anton Bur ger Band, Boerderij Meerrust. Zoeterwoude kindervoorstelling (5 t/m 12 jaar): 'Straf', door Dodd; Stichting

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 8