Iia van Schie stijgt met stip op ranglijst Ijs in Assen geschikt voor Boon Shorttrack blijft een Leidse traditie MAANDAG 12 FEBRUARI 1990 SPORT PAGINA 19 Stompwijkse achtste op WK-schaatsen CALGARY (ANP) - Het bolwerk van het Oostduitse vrouwenschaatsen brokkelt net zo snel af als de staatspartij SED leden verliest. De onzekerheid over de toekomst vreet aan de rijdsters. Het werd de DDR-ploeg op de wereldtitelstrijd in Calgary nog net niet fataal. Maar de verschillen met Hashimoto en de jonge talenten van Jan Wiebe Last waren kleiner dan ooit. De titel ging naar Jacqueline Bör- ner. De blonde outsider uit Oost- Berlijn. „In onze ploeg had ik alles het best op een rijtje. De drie uit Er furt waren met hun gedachten meei bezig met de veranderingen in ons land dan met het schaatsen". Moser, de titelverdedigster, bezat nog juist voldoende inhoud, kracht en motivatie om achter de Japanse Hashimoto het brons te bemachti gen en Herma Meijer van de medail les af te houden. De onzekerheid werd belichaamd door topfavoriete Gunda Kleemann. Haar concentratiever lies begon al in de DDR. Ze vergat haar nieuwe schaatsen mee te ne men naar Calgary. Op het oude paar voelde ze zich niet zeker van haar zaak. Desondanks voerde ze na de eerste dag het klassement aan. Met lichte voorsprong op Börner. Op de 1500 meter sprong ze in de klassieke fout. Ze wisselde foutief met de late re winnares Wang, werd gediskwa lificeerd en bleef in tranen achter. Jan Wiebe Last daarentegen liep rond met een grijns van oor tot oor. Veel reden om /te lachen had hij nog niet in dit seizoen. In Calgary lachte hij wel als laatste. En dus als beste. De coach had alle reden. Zijn ploeg had op de juiste dagen gepiekt. Tweedejaars Herma Meijer viel net buiten de medailles, maar haar vier de plaats verdiende een dikke stip- notering ten opzichte van de elfde plaats in Lake Placid '89. „Een plaats bij de eerste acht was mijn streven", verklaarde ze. „Vierde is een droom". Van Schie De drie debutantes slaagden voor het toelatingsexamen. De Stomp wijkse Lia van Schie cum laude zelfs. Zij werd achtste, De Vries der tiende en Voetelink door een val op de 500 meter zestiende. Van het kwartet was Lia van Schie een re gelrechte openbaring. „Een toe komstig wereldkampioene", wqs het oordeel van DDR-cheftrainer Luding. „Een nieuwe Van Gennip. Misschien nog wel beter. Wat een karakter, wat een inhoud". Meijer opende de titelstrijd op het Olym pisch ijs met de tweede plaats op de 500 meter achter Hashimoto. Over haar tijd van 41,09 was ze niet hele maal tevreden. „De laatste 200 me ter liep niet. Ik had gerekend op een 40-er." De mindere kwaliteit van het ijs was op de eerste dag in haar na deel. „Het was te zacht", aldus Last. „De temperatuur was buiten en bin nen opgelopen. Daar hield de ijs meester te weinig rekening mee". Op de overige afstanden haalde ze wel flink uit. Op de drie kilometer dook ze 2,5 seconde onder haar per soonlijke toptijd, op de 1500 meter eveneens 2,5 seconde en op de 5000 meter 6,5 seconde. Lia van Schie had geen greintje last van planken koorts. Het resultaat was reuze- sprongen op alle afstanden. Op de sprint haalde ze 0,8 af van haar top tijd en kwam ze voor de eerste keer onder de 43 seconden: 42,74. Op de 1500 meter was ze vijf seconden sneller (2.06,26 - 2.11,26). Op de drie kilometer kwam ze uit op 4.25,84, na Van Gennip en Stam de beste tijd ooit door een Neder landse gereden. In één seizoen haal de ze zestien tellen af van haar oude record. Op de vijf kilometer was het eveneens raak. Na Van Gennip werd ze met 7.31,99 de beste Neder landse ooit. Een verbetering van haar persoonlijke tijd met 22 secon den. „Ik leef in een roes", lachte ze. „Dit had ik nooit verwacht". Vol gens Last had er nog meer in geze ten. „Ze mist nog het vermogen haar rit goed in te delen. Vooral op de 3000 meter brak dat op. Gaat ze wat rustiger weg, dan komt ze in de buurt van de afstandoverwinning. Nu verviel ze van een 32-er naar een 38-er". Coach Last was in zijn nopjes met de verrichtingen. „We hebben aan het begin van dit seizen bewust een risico genomen met de keuze van deze meiden. Maar ik heb nooit ge twijfeld aan hun klasse." De hoge klasseringen in Calgary had hij niet verwacht. Jacqueline Börner. ASSEN (ANP) - Frans Boon heeft blijkbaar iets met het kunstijs van Assen. Voor de derde maal in zijn vijftienjarige loopbaan als mara thonschaatser behaalde de tuin der uit het Noordhollandse dorpje Hem in de hoofdstad van Drenthe een overwinning. Op alle overige kunstijsbanen is het de 37-jange Boon nooit gelukt om op de hoogste trede van het erescha- vot te komen. De natuurijscrack, ooit win naar van wedstrijden over hon derd en tweehonderd kilometer in Maasland en op het Ve- luwemeer, voelde zich tijdens de dertiende race van de zestien wedstrijden omvattende cyclus om de nationale beker in zijn ele ment. De zware omstandigheden, een harde wind en hevige regen val, en de langere afstand -150 in plaats van de gebruikelijke 100 ronden - kwamen de vrijbuiter goed uit. Boon was tijdens de eerste schifting van de partij. Halverwe ge de race namen twintig rijders de benen en kwam snel een ronde voorsprong tot stand. Maar ver volgens miste Boon de slag. Lex Casemier, Herbert Dijkstra, Erik van den Boogert en Arnold Stam gingen vol door met vier achter blijvers in hun kielzog. De groep pakte ook een ronde. Op dat moment moest de van energie bruisende Boon een keu ze maken. Rustig blijven rijden omdat zijn ploegmaat Van den Boogert tot de vier koplopers be hoorde of de aanval zoeken. Boon had het er moeilijk mee, maar be sloot uiteindelijk vol gas te geven. Na een jacht van vijftien rondjes kregen Boon, Jos Pronk, Jan Eise Kromkamp en Yoeri Takken de aansluiting met het groepje van Van den Boogert. In eerste instantie vond Van den Boogert het niet zo leuk dat zijn ploegmaat drie collega's had meegenomen. Maar korte tijd la ter trad het ploegenspel in wer king. Van den Boogert pareerde twee demarages van Kromkamp en gaf Boon vervolgens het sein om aan te vallen. De tuinder ging er onmiddellijk vandoor met de al kansloze Albert Bakker. Van den Boogert, die dit sei zoen de snelste was in Den Haag en Groningen, nam de koppositie van de groep van zeven rijders in handen en drukte op die wijze het tempo. De strategie werkte. Nie mand was bereid of in staat ach ter Boon aan te gaan. Pas in de slotronden volgde een tempover hoging, maar op dat moment reed Boon al in gewonnen positie. In de sprint om de tweede plaats troefde Dijkstra met mi niem verschil Casemier af. Klas- sementséanvoerder Yep Kramer trad evenals zijn naaste rivaal Ro bert Vunderink niet op de voor grond. Toch heeft Kramer in As sen goede zaken gedaan. Hij fi nishte als negende en vergrootte daardoor zijn voorsprong op zijn ploegmaat, die als twaalfde over de eindstreep kwam. DEN HAAG (ANP) - Shorttrack is schaatsen voor klein behuis- den. Deze schaatstak, waarvan de ISU de komende jaren een ex plosieve groei verwacht, is in Nederland een onderdeurtje. Een kleine familie van mannetjes en vrouwtjes, die zich door de krap pe bochten wringen. Het nationale talent is afkomstig van enige tientallen kilometers Zuidhollands poldergebied. Regio Leiden kent sterke plattelandsjongeren, maar beschikt niet over een 400- meterbaan. De Nederlandse kampioen bij de vrouwen, Joëlle van Koetsveld van Ankeren, is met Loenen van de aan de Vecht als woonplaats enigszins afgedwaald. De mannenkampioen, Richard Suyten uit Stompwijk, zet de Leidse traditie met verve voort. Van Koetsveld prolongeerde haar titel, Suyten nam het kampioen schap 'over van Charles Veldhoven uit Oegstgeest, die passief moest toekijken. „Een snelheidssport heeft nu eenmaal risico's", ver klaart bondscoach Arie Ravensber- gen het grote aantal geblesseerden. Zonder moeite kan hij een handvol talenten noemen dat wordt gehin derd door defecten aan de knieën, die op het ruim honderd meter lan ge baantje onder voortdurende druk staan. Het is twijfelachtijg of routinier Veldhoven, vijfvoudig Nederlands kampioen, voor de wereldtitelstrijd (16 tot 18 maart in Amsterdam) is hersteld van een slijmbeursontste king. Hij moet nog tien dagen rus ten. Blessurelij st Ondanks haar zestien jaar kan Van Koetsveld al op een ruime blessure- lijst bogen. Sinds zij vorig jaar in Solihull, waar de wereldtitelstrijd haar de zesde plaats bracht, in de baanbeveiliging knalde, heeft zij twee keer een knieoperatie moeten ondergaan. Onmiddellijk na het seizoen gaat zij opnieuw onder het mes. Met zo weinig mogelijk wedstrijden wil zij „Amsterdam" halen. Op weg naar het voornaamste toerno'oi van het jaar kon de rijdster met de sjiekste naam in de schaatswereld („wel een geslachtwapen, maar geen geld", zegt haar vader) niet links laten lig gen. Vijf weken voor de wereldtitel strijd lijken Van Koetsveld en Suy ten zeker van een startplaats. Maar de strakke selectienormen die op de langebaan veel ruzies voorkomt, ontbreken bij het short track. Ra- vensbegen wenst eerst nog eens diep na te denken alvorens hij zijn voordracht aan de Landelijke Tech nische Commissie doet. De resulta ten van de open Nederlandse kam pioenschappen en de Europese be kerstrijd in Reims kan de samen stelling van de vaderlandse kwar tetten nog beïnvloeden. De top-vier tijdens de nationale ti telstrijd werd naast Suyten, die zijn eerste titel veroverde, gevormd door Erik Duyvelshoff, Jeroen Ot ter en Jan Hoogeveen. Halverwege het toernooi had de zeventienjarige Duyvelshoff de beste kansen. Door een omstreden diskwalificatie in de halve finale van de 1000 meter ver speelde hij zijn leidende positie. Or ganisatoren gaven toe dat een aan taljuryleden niet op de taak is bere kend. Is er bij de mannen wel een flinke groep rijders, die elkaar de start plaatsen voor de grote toernooien betwist, bij de vrouwen is de keuze niet erg moeilijk. Achter Van Koets veld, die twee keer won en twee keer viel, zijn Monique Velzeboer, Priscilla Ernst en Manuela Ossen drijver. Rond de families Velzeboer en Ossendrijver speelde zich twee jaar geleden een (later nooit uitge praat) incident af, waarbij de schaatsen over de baan vlogen. In de finale 500 meter op De Uit hof leek die tijd even te herleven toen Ossendrijver als gevolg van een inhaalmanoeuvre-binnendoor van Velzeboer tegen de boarding schoof. Briesend nam Velzeboer kennis van haar diskwalificatie. Verder bleef alles erg rustig in de tak van het schaatsen, die zijn voor alsnog faam dankt aan buren- en fa milieruzies. Ravensbergen wil Ossendrijver weer in de kernploeg short track ha len. De 19-jarige Rijswijkse heeft twee jaar buitenspel gestaan. Ra- venbergen: „Het is goed als zo'n ta lent in de kernpoeg zit. Op tactisch gebied kan er nog wel wat verbeterd worden." Het is overigens twijfel achtig of Ossendrijver op de uitno diging ingaat. Zij wil als sprintster naar de langebaan terugkeren. Sa men met Susan Sandvig, een van de Amerikaanse sprintcoaches, heeft Ossendrijver zich op dit voorbereid. PAARDENSPORT - Piet Rayma- kers is met het paard Attent ZB bij het internationale concours hippi- que in Odense derde geworden in de Grote Prijs. De winst was voor de Brit Lambert met Trinity Prestoe. Barry Hughes in Voetbal Inter national: „Ik laat bij Haarlem een bus rijden. Iedereen lacht erom, daar heb je Hughes met z'n bus. Ja, bij de club is er ook lullig over ge daan. Heb al eens tegen een vent gezegd: „Als jij nog één woord over mij zegt ram ik je dwars over diefuckin' tafel". Niemand toont initiatief, maar wel lachen. Daar kan ik niet tegen. Hoeveel mensen zitten er bij Haarlem in de be stuurskamer niet voor niks te zui pen?" Idem: „Het bruist niet. Als ik Feye- noord hier zie aankomen... Voor het begin van de wedstrijd zei ik al tegen Pim Verbeek: „Jullie krij gen op je kloten vandaag". Hoe weet jij dat, vroeg-ie. Ah... dat zie je gewoon. Feyenoord, de grootste ploeg van de wereld. Als je in Tokyo een kleine Japanees in z'n nekvel grijpt en je zegt: quick, two teams in Holland or I kill you, dan roept hij, vlak voordat hij in z'n broek schijt: „Ajax, Feyenoord". Maar datzelfde Feyenoord loopt hierbinnen als een stel schooiers. Joop Hiele in spijkerbroek en de tas ongeïnteresseerd over z'n schouders. Zijn we nou helemaal belazerd...?? Kostuum, borst voor uithere we come, het grote Feye noord". Barry Hughes over de ere-, wedstrijd van Oranje tegen Brazilië ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de KNVB: „Oh, oh, oh, wat erg. Alle spelers keurig langs de koningin. Maar in de Kuip was het een zooitje. En dan die lui van een Fred Racké, die steeds voor de koningin langsliep met z'n walkie-talkie. Onvoorstelbaar, wat een domheid en gebrek aan respect... Die arme Juul Ellerman kon de koningin niet eens vinden, nee Fred Racké moest in beeld - Hello, hello, ev'er- thing under control? Erger kan het niet". Piet de Bruin, voorzitter van dë volleybalbond. over voorma lig NOC-bestuurslid en burge meester van Blaricum Anneke Le Coultre, in Algemeen Dag blad: „Le Coultre zat al jaren in het bestuur maar vroeg me bij de Olympische Spelen gewoon 'Me neer de Bruin, wat is eigenlijk af zien?' En: 'Hoe lang is een mara thon?' En die mensen moeten zich dan voor topsport inzetten". Peter Laanen, ere-voorzitter van de honk- en sot'tbalbond, in NRC Handelsblad: „Ik zag ex-staatssecretaris Ko ning, die president commissaris van het stadion Feyenoord wordt, op de televisie. Als ik voetballer was zou ik denken: 'moet ik daar nu m'n inspiratie vandaan ha len'. Misschien is een bestuur niet de belangrijkste inspiratiebron, maar het helpt wel". Columnist Henk Spaan in Nieuwe Revu: „Vanenburg is een dienende speler. Hij is veel meer Wim Jan sen dan Van Hanegem, meer Win ter dan Wouters, meer Thomas dan Rocastle, meer Evani dan Rijkaard, meer De Napoli dan Maradona, meer Erwin dan Ro nald Koeman. Helaas denkt hij het omgekeerde". Roda-trainer Jan Reker in Voetbal International: „Sportsponsoring is geen geld weggeven. Het is zakendoen, con tacten leggen. Iedere gulden die je in een businessseat investeert krijg je er tien, twintig keer uit. Vraag maar na bij PSV. Je zegt tegen Van der Klugt: goh wat een mooie goal van Romario en het contact dat anders nooit tot stand zou zijn gekomen is daar". De Oostenrijkse schaatser Michael Hadschieff in Nieuwe Revu: „Ik voel me best op mijn gemak in een bar terwijl andere rijders al naar bed zijn". Jan Wiebe Last, coach van de nationale vrouwen-schaats ploeg, in De Volkskrant: „In de sport zijn meiden kren gen". Barry Hughes in Voetbal In ternational: „Uitslapen? Ik weet niet wat dat is. Zes uur sta ik op, ook op zondag. De enige die er gek van wordt is mijn hond, die heeft zulke wallen onder z'n ogen. Als ik hem 's nachts om één uur uitlaat en vijf uur later sta ik weer voor z'n neus, zie je hem denken: krijg de pleuris, daar is-ie weer". Piet de Bruin, voorzitter van de volleybalbond. in het Alge meen Dagblad: „Als een Arabier zegt 'ik wil naar Yab Yum' zet ik hem voor de deur uit". Gabrielle Pellikaan, lerares tennisritmics, in De Volkskrant: Nederlanders denken dat ze aan sport doen en dus zich ont spannen, maar met ontspanning heeft het meestal weinig te maken. Elke verkrampte tennisslag geeft het hart een optater". Veendam-trainer Thiemo Meertens voor Radio Noord: „Adviezen van de pers volg ik zeker niet op. Daar trap ik nooit De Italiaan Diego Brambilla (links) maakt een ietwat onzachte landing op zijn hoofd en probeert de schade te beperken met zijn rechterhand. Zijn ruwe tegenstander is de Fransman Pascal Bozo. Ondanks zijn rare capriolen wist Brambilla deze partij te winnen. Hij behaalde daardoor brons in de klasse tot 71 kilo tijdens een sterk bezet internationaal toernooi in Parijs. (foto afp) Hoek (6) Kees Kist moet bij Hoek voor een schokeffect zorgen. De debutant en kandidaat-degradant uit Zeeuws- Vlaanderen heeft de goaltjesdief van weleer tussentijds aangetrok ken als 'technisch adviseur' om het vege lijf te redden in de eerste klas se van het zaterdagvoetbal. Afgelo pen zaterdag zette hij een eerste voorzichtige stap met een gelijkspel in en tegen Katwijk. "Ik weet nog niet of ik Hoek kan behoeden voor degradatie", zegt de 37-jarige ex-international, die in het verre zuiden aan zijn eerste serieuze klus als coach bezig is. "Feit is wel dat er iets is gebeurd binnen de se lectie. De jongens willen erin vlie gen". Dat laatste klopt. Tegen Kat wijk veroverden de volgelingen van blonde Kees al drie boekingen. "Dat kan dan gebeuren", aldus Kist. Kees Kist is de zoveelste 'aan koop' van voorzitter en hoofdspon sor John Bravenboer. Behalve met het aantrekken van een aantal ex- profs uit België dat vooralsnog niet voor het gewenste resultaat zorgt, denkt de geldschieter met de 25- voudige Oranje-klant het lek boven te krijgen. schoen, verkregen na tweede en eerste plaatsen op de Europese top scorerslij st. Met alle respect voor het 'dure' schoeisel, de vereiste trai nerspapieren bezit Kist niet. Daarom is er een constructie be dacht voor de technische begelei ding van de eersteklasser. Het is nog niet zo ingewikkeld als bij Feyenoord, maar een beetje afgeke ken zal het wel zijn. Kist is tech nisch adviseur, zoals hij het zelf om schrijft. Hij zit in de dug-out, komt er op zijn tijd uit en staat de pers te woord. Onder hem functioneert Gerrit Emans. Dat is de man die in de eerste competitiehelft nog de verantwoordelijkheid droeg, maar nu dus is teruggefloten. Emans (ook hq bezit niet de papieren...) maakt onderdeel uit van een 'manage- ment-groep'. Daarin zitten nog twee heren, waarvan één in elk geval de training doet. Een beetje Stroman en trawanten op zijn Hoeks dus ei genlijk. Hoek (8) Hoek (7) Kees scoorde er in zijn carrière lus tig op los. Niet alleen nationaal kreeg hij waardering, ook interna tionaal. De spits is bezitter van twee zilveren schoenen en één gouden Kees heeft een contract voor een half jaar bij Hoek. Hij bekijkt straks of hij verder wil. Hij heeft de ambi tie om hogerop te komen, het liefst in het betaalde voetbal. Daarvoor moet hij eerst nog het diploma Oe- fenmeester 1 halen, waarna hij door kan leren voor coach Betaald Voet bal. In april begint hij met de cur sus. Als alles meezit, is hij in sep tember klaar. Kist speelde bij AZ en Heeren- trok ook nog de landsgren- i zijn doelpuntjes en cen ten mee te pikken. Hij verbleef bij Paris St. Germain en Mulhouse. Sinds twee jaar heeft hij de schoe nen definitief in de kast opgebor gen. Als het aan Kees ligt, komen ze er niet meer uit. Hij is dus niet van plan om als trainer-speler zijn pupillen te bege leiden binnen de lijnen tijdens een competitieduel? Zoals Willem van Hanegem bij zondageersteklasser Hollandia. Kist: "Absoluut niet. Misschien heb ik er de leeftijd nog wel voor, maar'ik zie niet in wat ik zou moeten komen doen. Misschien in de spits spelen, maar veel meer heb ik toch nooit gedaan. Ik zou niet eens laatste man kunnen spelen". Welk een zelfkennis. Kom daar eens om bij de doorsnee ex-prof. Het zou wel leuk zijn geweest za terdag op De Krom. Hoek met Kist tegen Katwijk met Leon Meijs en Kees Guyt. Het drietal speelde ooit samen betaald voetbal, bij AZ. BOWLING - René Warmerdam uit Castricum heeft gisteren tijdens het Merwe-toernooi in Dordrecht een perfecte game gebowld. Het is de eerste keer dat de 31-jarige Warmer dam een 300-game (twaalf achter eenvolgende strikes, de maximale score) op zijn naam brengt. Het is overigens de tweede keer bin nen een week dat een bowler van het team van De Lier, waarvoor ook Warmerdam uitkomt, een dergelij ke game noteert. AAT DE GROOT Roodenburg is in dc afgelopen de cennia menig speler aan het be taalde voetbal kwijtgeraakt. Daaronder illustere namen als die van Wim Rijsbergen, Bert Jansen, Wout Holverda, Ronnie de Roode, Marco van Alphen en recentelijk nog Glen Helder en Hennie de Romeijn. Maar opmer kelijk genoeg kwam de misschien wel meest getalenteerde Rooden- burger van na de oorlog nimmer toe aan een carrière als prof. Ge mist konden de scouts Aat de Groot toch niet hebben. Hij speel de in zijn jonge jaren in de UEFA- jeugd en ook nog, zij het kortston dig, in het Nederlands amateur elftal. En bij Roodenburg weke lijks de sterren van de hemel. Daar op Noord, wisten ze toenter tijd wel degelijk dat ze weer eens een 'goudhaantje' in huis hadden. Maar de buitenwereld lette blijk baar niet erg op. "Ik was er wel ingestapt, hoor", kijkt de inmiddels 35-jarige De Groot nu terug op die gemiste kans van de scouts. "Maar er is nooit echte belangstelling voor me geweest. Via, via hoorde ik dan wel eens dat er interesse van Den Haag of Sparta was, maar seri eus benaderd ben ik niet. Wel jam mer, ja. Maar natuurlijk niets aan te doen". Aat de Groot maakte destijds deel uit van het team dat onder leiding van trainer Rinus Smits streed om de nationale amateurti- tel, na hier in district West II het kampioenschap in de eerste klasse - er bestond toen nog geen hoofd klasse - te hebben behaald. Hij was de meevoetballende voorstop per in een elftal dat namen her bergde als Sam den Os, Mat Kee- reweer, Maarten van Kooperen, Hennie de Klerk, Nier Verkuylen, Andre Ooyendijk, Han Tisseur, Hans Hannaart, Cor Pennenburg en Cees de Roode. om er eens een paar te noemen. Koppen was zijn specialiteit, dit naast het op faire wijze uitschakelen van de spits van de tegenpartij. "Echt veel techniek had ik niet", stelt hij zich, net als vroeger, nog altijd te bescheiden op. "Maar ik hoefde het inderdaad niet van schoppen te hebben. Ik had er plezier in om een spits middels voetbal onscha delijk te maken". Aan zijn optreden in de hoofd macht van Roodenburg kwam op 30-jarige leeftijd een eind. Een sle pende knieblessure leidde uitein delijk tot een operatie en hoewel hij na twee maanden gips nog wel heeft geprobeerd om op het oude niveau terug te keren, moest hij zijn pogingen toch snel staken. "Ik kreeg, misschien omdat ik onbe wust die knie ontzag, allerlei an dere blessures. Ik heb het seizoen daarop onder John Huguenin nog wel een westrijd of acht in het eer ste gespeeld, maar echt lekker liep het niet meer. Uiteindelijk heb ik zelf besloten om lager te gaan voetballen. In het zevende, bij mijn oude maatjes. Even ben ik nog een half seizoen teruggeweest in het tweede, maar nu speel ik ge woon weer in het zevende. Train nog één keer in de week met het derde mee. En loop tweemaal per week hard met een buurman. Die zit op boksen", aldus de vader van twee meiden, wier korfbalverrich tingen hij op zaterdag uiteraard nauwgezet volgt. Kijken naar het eerste doet hij ook nog, althans, als de hoofd macht thuis speelt. Echt goed gaat het momenteel niet met Rooden burg en dat gaat Aat de Groot wel zeker aan het hart. "Ze hebben geen voorhoede", legt hij de vin ger op de zwakke plek, "en dat is natuurlijk niet zo vreemd als ze telkens de beste spelers weghalen, zoals met Helder en De Romeijn is gebeur± Nu moet het teveel ko men van Marcel van der Burg en hij kan het uiteraard niet alleen. Ik krijg trouwens ook de indruk dat de sfeer niet echt optimaal xs. Maar dat bedoel ik over de hele li nie gezien dan. Een maatschappe lijk verschijnsel Wij hadden vroe ger veel meer voor elkaar over, binnen en buiten het veld. We wa ren een echte vriendenclub. Dat is niet meer. Toch jammer. Ik gelooj heus wel dat die gasten van tegen woordig hun best doen, maar de uitstraling mis ik een beetje. Ik hoop overigens niet dat ze degra deren naar de derde klasse. Dan zak je als club toch wel erg ver weg". AD VAN KAAM

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19