Leiden kan seizoen zorgeloos afmaken Pernix en Fides Pacta verkeren in grote nood Defensie Foreholte is te lief voor PSV Verspringer Molenaar ongenaakbaar MSV ziet het na winst weer zitten Ons Eiland blijft rekenen Basketballers spelen zich veilig PAGINA 18 MAANDAG 12 FEBRUARI 1990 LEIDEN Luba Leiden kan de competitie vrijwel zonder zorgen uitspelen. Na de over winning zaterdagavond op Zeemacht (81-80) is de voorsprong op de Helderse tegenstan der en het achtervolgende duo Virtus - Lokomotief te groot geworden om in de resterende negen wedstrijden teniet gedaan te worden. „Misschien dat we nu de spanning weg is nog wat extra punten kunnen pakken," sprak coach Rudi van Eyck met enig optimisme. Het treffen met de Leidse basket- bailers was met name voor Zeem acht cruciaal. De mede-debutant in de promotiedivisie kon zich in het gevecht om handhaving geen nieu we nederlaag veroorloven. Immers, dan zou het verschil met Leiden op lopen tot zes punten en moet in het laatste 'competitiekwart vier keer meer worden gewonnen dan Lei den doet. Bij gelijk eindigen geldt namelijk het onderling resultaat en dat was voor zaterdag al 2-0 in het voordeel van de ploeg uit de Sleu telstad. Leiden bracht nog wat wisselgeld mee naar de wedstrijd tegen het im mer lastige Zeemacht, maar wilde de eigen positie toch duidelijk ver sterken. De tactiek was weer eens aangescherpt en met name de Ame rikaan Tom Gussen toonde zich van zijn beste kant De suggestie dat hij zo langzamerhand alvast warm be gint te draaien voor de Australische competitie in mei wees Gussen ver ontwaardigd en als suggestief van de hand. Feit was wel dat hij met 37 punten (tegen 75 percent) en tien re bounds zo ongeveer voor het eerst schitterde. „Als hij vaker ^o speelt dan pakken we meer punten", aldus Van Eyck. „We hadden niet op zo'n explosie gerekend", toonde Zeemacht-coach Maarten Tromp zich onaangenaam verrast door de inbreng van Gus sen. Aan Helderse kant stonden daar geen krachtpatsers tegenover. Simon Bruin was opvallend passief en de uit Nederlandse ouders gebo ren Amerikaan-Rob Groot kon geen moment duidelijk maken waarom hem zo'n belangrijke rol is toebe dacht. Alleen Frans Luyckx (24 punten) presteerde op niveau, maar hij alleen kon de nederlaag niet ver hinderen. Al scheelde het niet veel. Leiden kon het karwei maar moeilijk klaren. Zeemacht startte goed (9-16), kwam halverwege de eerste helft in moeilijkheden, maar had bij rust weer een kleine voor sprong: 34-37. Minderhout (9 pnt, 10 reb), Huybens (13 pnt, 13 reb) en in de beslissende fase naast de sobere Gussen, ook Erik Paul van Weeren, voerden de thuisploeg naar een 54- 49 en 72-63 voorsprong. Domme fouten, van Peter ter Haak met na me (drie op rij), en de onverzettelijk heid van Luyckx brachten Zeem acht weer bij: 74-72. Spannend De slotminuten werden daardoor nog onnodig spannend. Een drie punter van Gussen zorgde voor lucht (79-74). Marcel Klein bleek echter zijn kruit voor het laatst be waard te hebben en ahtwoordde met een driepunter. De Leidse zege leek veilig toen met nog een secon de te spelen Leiden de keuze kreeg, aan de zijkant de bal uitnemen of vrije worpen-nemen. De uiteindelij ke keuze was nog tot lang na de wedstrijd onderwerp van verhitte discussies. Tromp: „Ik zou altijd voor 'zij kant' hebben gekozen. De toe kijkende Leiderdorp-coach Samson maakte in gedachten de zelfde keuze als collega Van Eyck: vrije worpen. „Maar dan met de be doeling te missen. De tegenstander mag de bal niet meer in bezit krij gen". Van Weeren mikte tweemaal raak (81-77) en 'redde' daarmee toch LANDSMEER - De basketbal- vrouwen van MSV behaalde in haar strijd tegen degradatie de derde be langrijke overwinning in twee we ken door te winnen van Landslake Lions: 69-70. Ook de mannen van BV Lisse deden goede zaken. Vanaf de vrijeworplijn werd de nummer twee Kimbria op de valreep versla gen: 86-84. De vrouwenploeg van MSV be houdt door drie achtereenvolgende overwinningen op de concurrentie volop kansen om degradatie uit de promotie divisie te ontlopen. Na eerder BOB en in de midweekse ontmoeting RZ 2 (55-61) te hebben verslagen was gisteren Landslake Lions het slachtoffer van de opruk kende Noordwijkers: 69-70. Met de ze overwinning wordt de strijd on derin de promotiedivisie ongemeen spannend. Ervan uitgaande dat het zwakke BOB wel zal degraderen blijven er nog vier ploegen over voor één degradatie plaats. MSV en Landslake delen de voorlaatste plaats met slechts twee punten ach terstand op DAS en RZ. MSV begon de wedstrijd zeer moeizaam. Na drie minuten keken de Noordwijkers tegen een 6-0 ach terstand aan. Een korte opleving van de zijde van MSV zorgde ervoor dat beide teams weer op gelijke hoogte kwamen (19-19), waarna de rest van de eerste helft eindigde in slecht basketbal met veel missers aan beide kanten. Na de rust (27-26) hervatte Landslake Lions de wed strijd in een hogere versnelling. Met goed teamspel werd al snel afstand genomen van MSV (60-47). Achteraf kwam die voorsprong te vroeg in de wedstrijd tot stand, want vanaf dat moment dacht Landslake blijkbaar dat de overwinning al binnen was. MSV rook haar kansen en onder aanvoering van de goed op dreef zijnde Annelies Schaap (19 punten na rust) werd de achterstand via 62- 56 teruggebracht tot 69-67. Een drie punter van diezelfde Schaap bracht MSV op voorsprong, waarna Landslake nog 38 seconden restte om nog iets aan de stand te doen. Een fraaie interceptie van Marjan Janson maakte echter aan alle illu sies een eind:69-70. In de top van de promotie divisie moest BV Lisse, tweede op de rang lijst, gisteren afreizen naar het Nij meegse Cheetah. Hoewel Lisse de winstkansen bijna de hele wed strijd in handen had, werd er toch verloren: 60-57. Na een russtand van 26-24 nam Lisse het initiatief en tot de stand 40-50 tien minuten voor tijd leek er niets aan de hand. Vanaf dat mo ment faalde Lisse als collectief ech ter volledig. Cheetah kreeg via een aantal makkelijke scores de moge lijkheid om terug te komen tot vier punten, en zat weer in de wedstrijd. Lisse slaagde ondanks de goed sco rende Merie van Ruiten (18) en Mar jolein Ketelaar (19) er niet meer in om de bal door het netje te krijgen, en verloor onnodig met 60-57. Ondanks dit verlies blijft Lisse de keuze. Klein pikte de bal razend snel op en schoot van ver: 81-80. De Leidse spelers keken elkaar vol on geloof aan. Ze wareh net aan een on gelofelijke domper ontsnapt, de tac tiek voor de laatste minuten eerder in het seizoen al een aantal maal fa taal gebleken, klopte nog steeds niet. Resultaat Uiteindelijk telde echter slechts het resultaat. Door de winst is voor Lei den het seizoen in feite voorbij. Een hogere klassering zit er niet meer in, lager kan normaal gesproken ook niet. Het wachten is op actie buiten het veld. Een nieuwe coach, een nieuwe opzet en een nieuwe Ameri kaan, zodat volgend seizoen aan- sprekender resultaten behaald kun nen worden, want het spannende slot ten spijt, het treffen tussen Luba en Zeemacht ontsteeg geen moment het niveau van de eerste di- LEIDEN - De handbalsters van Noorlander/Foreholte verloren gisteren in Eindhoven met 15-17 van PSV. Een verlies dat Kesc- keméthy had verwacht. "Maar", aldus de 'handbalprofessor', "met een tikkeltje meer geluk hadden we een punt meegepakt". Overi gens vond de Foreholte-coach dat PSV terecht had gewonnen. He lemaal ontevreden was hij niet over het resultaat. De defensie en dan vooral de centra le verdedigsters op de cirkel waren in deze wedstrijd niet agressief ge noeg op de doorbraken van de Eind- hovense opbouwspeelsters langs de twee vooruitgeschoven verdedig sters in de geliefkoosde 4-2 dekking van Kecskemethy. Tegen de sprongworpen van de Eindhovense opbouwspeelsters volstond het blokkeren alleen niet. De opening van Foreholte met een treffer van Christine Knigge, die weer meespeelde, zij het nog niet als vanouds, was veelbelovend. Maar de Voorhoutse ploeg was na haar lange afwezigheid niet ineens op haar ingesteld. Toen Foreholte bij de stand 15-10 voor PSV in de laatste tien minuten alle schroom van zich afwierp en zoals Kecskemethy dat zo graag wil de agressief van leer trok, kwamen er zowaar nog kansen op een nog beter resultaat. Maar de inhaalrace werd door de tijd gestopt op 17-15. De vrouwen van het Stompwijk- HVS pakten tegen koploopster i gave collec- LEIDEN - Stefan Molenaar was afgelopen weekend bij de Neder landse juniorenkampioenschap pen indooratletiek ongenaakbaar bij het verspringen. De Lissenaar prolongeerde in Den Haag zijn ti tel met grote voorsprong op zijn tegenstanders. Vier andere regio atleten wonnen brons in de Hout- rusthal. De Holland-atleten Fa bian Ros en Marco Kortieever haalden dat respectievelijk op de 200 en de 400 meter, Bataaf Chris tian Tamminga bij polsstokhoog Spartaan Marijn van de Ploeg op de 1500 meter. Met een persoonlijk record van 6,91 meter, bereikt in zijn vijfde sprong, veroverde1 Molenaar het goud. De 17-jarige atleet van de Spartaan had besloten aan geen andere nummers mee te doen om zich volledig te kunnen richten op het verspringen. Die taktiek bleek succesvol want na wat lang zaam op gang te zijn gekomen le verde hij de vier beste sprongen van de dag af. Net hersteld van een blessure liep Marco Kortieever een ijzer- sterke 400 meter. In een taktisch goed opgebouwde race snelde hij naar de derde plaats in 52,28. Een derde plaats was ook weggelegd voor Fabian Ros, net als Kort ieever lid van AV Holland. Na een zeer overtuigende seriewinst bracht zijn nieuwe persoonlijke recordtijd van 23.34 hem op het ereschavot in dezelfde tijd als nummer twee. Ros liep ook nog een goede 60 meter in 7.44, helaas net niet goed genoeg voor een fi naleplaats. De andere twee bronzen regio atleten waren Marijn van der Poel en Christian Tamminga. Van der Poel van De Spartaan liet de 3000 meter voor wat die was om in 4.19,04 als derde te eindigen op de 1500 meter. Bataaf Tamminga maakte goed gebruik van slipper tjes van zijn tegenstanders. Hij eindigde met 3.70 metêr nog voor de grote favorieten als derde op polshoog. Hij sprong daarbij ook nog 6,26 meter ver, goed voor een negende plaats. Verder bereikte hij op de driesprong 12,97 meter waarmee hij vijfde werd. Remco Brandhorst (De Spar taan) en Koen Hamers (AV Hol land) werden zevende en achtste op de kogel jongens C met 12.61 en 12.53 meter. Micha Meyer (de Bataven) snelwandelde zich naar een zesde plaats. Bianca Ver mond haalde op de 400 meter net de finale niet (60.75). Datzelfde overkwam Robert van der Vliet van De Bataven op de 60 (7,47) en de 200 meter (24,22). Eva Hooger- vorst (De Spartaan) bereikte de halve finale 60 meter meisjes C in 8,39. In Heemskerk zegevierde Huub Pragt in een halve mara thon. Onder .stormachtige om standigheden liet Pragt zich niet van zijn stuk brengen door vroeg tijdige demarrages lijk favoriet Aardenburg. 1.08,37 won hij nog ruim voor Aardenburg (1.09,18) en de Slied- rechter Kooymans (1.09,49). In een veldloop in Goes over 10.850 meter legde Noordwijkerhouter Fred Sluys (NSL) beslag op de vijfde plaats in 33.55 minuten, een minuut achter winnaar Nederhof (Sliedrecht Sport). Kees van klink tenslotte behaalde een 26ste plaats in een cross in het Belgi sche Hannut; een cross die mee telde voor het Euro-cross-circuit. met twee punten voorsprong op Cheetah op de tweede plaats staan, maar met de wedstrijd tegen koplo per Akrides volgende week in het vooruitzicht had Lisse zich met winst een betere uitgangspositie kunnen verschaffen. In de kampioenspoule van de ere divisie verloren de vrouwen van Grasshoppers in en tegen Den Bosch met 76-67. Tot in de zeven tiende minuut van de tweede helft (ruststand 39-39) bleven beide teams elkaar goed in evenwicht houden. Echter, juist toen het erop aan kwam ontbrak het de Katwijk- sen aan routine. Den Bosch won uit eindelijk nog makkelijk met 76-67. Bij de mannen behaalde BV Lisse een nipte overwinning door voor ei gen publiek de nummer twee Kim bria te verslaan (86-84). Coach Jo- han Koster kon na afloop' terugkij ken op een hectische wedstrijd. Kimbria speel een met veel kabaal uitgevoerde man tegen man verde ding over het hele veld. Door het ho ge tempo van beide teams wekte het wedstrijdbeeld een chaotische in druk. Toen bij rust de eerste kruit dampen waren opgetrokken waren het de Lissenaren die aan de voor delige kant van de stand stonden: 49-40. Belangrijkste wapenfeit uit de ge lederen van Lisse was het sterke centerspel. De centers van Kimbria konden het hoge tempo dat door hun eigen team werd opgelegd niet volgen en Ferrie Huurman (32) en Paul Ruigrok (20) kregen vrij spel onder de borden. Bij de stand 65-63 werd er een schaduw over de dan toe felle maar sportieve wedstrijd geworpen. Lisse center Paul Ruigrok werd wegens vermeend slaan naar de te genstander uit het veld gestuurd en de spanning werd om te snijden. Om de wedstrijd in de juiste sfeer af te sluiten ging bij de stand 84-84 Ro nald Sporken met nog slechts één seconde te spelen omhoog voor een schot, waarop Kimbria een fout maakte. Vanaf de vrijewordplijn en met nul seconden op het scorebord faalde Sporken niet en Lisse kwam op voorsprong. Om onduidelijke re den mocht Kimbria de bal nog wel uitnemen. De lange bal kwam ech ter niet meer aan en Lisse won ver diend. Leiderdorp heeft het altijd moei lijk met de baskets in de Rotterdam se sporthal De Enk. De wedstrijd van zaterdag vormde daarop geen uitzondering. Nog voor dat de man nen van coach Samson goed en wel beseften dat de wedstrijd begonnen was, keken ze al tegen een onover brugbare achterstand aan. Bij rust leidde RZ met 46-28. Dat Leider dorp daarna de verdediging in orde kreeg en ook de weg naar de ring wist te vinden, was alleen voor het moreel belangrijk. „We hebben in die tweede helft goed verdedigd. Goed gespeeld ook, maar één helft is natuurlijk te weinig," aldus de stoïcijnse en weinig spraakzame Samson. De Rotterdammers kon den hun voorsprong tot het einde behouden: 62-56. HAROLD VAN BIEMEN tieve vertoning, die verdiend met winst werd beloond, 18-16, rust 8-7. De gescoorde treffers geven daar een sprekend beeld van. HVS trof maar eenmaal doel uit een straf- worp die even voor het eindsignaal onbewogen door Eugenie van Gijls- wijk werd benut, 18-16. Westlandia daarentegen had voor de productie zeven strafworpen nodig waarvan zeker drie op hoger niveau hooguit een vrije worp zouden hebben op geleverd. Het voortreffelijke team werk van de Stompwijkse ploeg daargelaten mag zeker aan een speelster de kwalificatie matchwin ner worden gegeven, Ank van der Bosch. De oudste, de meeste erva ring bundelende en de meest ge blesseerde speelster was in deze wedstrijd die beslissend moest wor den geacht voor het kampioen schap in de tweede divisie C na drukkelijk aanwezig. De overwin ning bracht HVS weer langs West landia op kop van de ranglijst. De vrouwen van Foreholte 2 ver rasten in de derde divisie G kop- loo,pstef en favoriet voor de titel UVG 2 met een ongezouten pak slaag, rust 10-4 eindstand 20-7. En dan te bedenken dat de Voorhoutse ploeg nog niet eens op zijn sterkst aantrad. Monique van Deelen ont brak op het appel. De vrouwen van HW 70 hebben zich neergelegd bij de degradatie uit de derde divisie. Bevrijd van de wurgende angst dat zij punten moesten pakken speelden zij fris van de lever tegen Treffers een bes te Wedstrijd, rust 4-4, eindstand 11- 12. Olympia' 72 mist trainingsarbeid en dat was te merken in de wed strijd tegen Ancora in Rotterdam die met 15-15, rust 3-6, werd afgeslo ten. Saturnus zorg den in Zierikzee voor een stunt door voor de tweede maal in deze compe titie te winnen van de koploper in de tweede divisie C, Delta Sport, rust 7-7, eindstand 16-20. Na de her vatting kreeg de Leidse spelverde ler Wim van Leeuwen een persoon lijke dekking. Resultaat had dat niet omdat Van Leeuwen zich ver terug liet vallen en daardoor ruimte schiep voor het instarten door de rechter - en linkeropbouwer van de Saturnus -aanval. Vooral Don Olsen maakte daar gebruik van (8x). FRANK BONTE LEIDEN Is voor TOP het doek reeds gevallen, ook bij de beide Leidse overgangsklassers is de de gradatienood hoog gestegen. Voor Pernix rest na de nederlaag tegen Drachten nog slechts een mini male kans op een beslissingsduel, terwijl een van ZKC'16 verliezend Fides Pacta Naas voorbij zag komen. Op lager niveau pakten Zuiderkwartier en KNS belangrijke punten. ,,'t Zit er niet in", moest coach Wim nog hoop koesteren op redding. Uit Wim Nijenhuis ondanks een eind de zoveelste de voorbeeldige wijze waarop Per- sprint het nakijken: 9-13. Wijnand nix Drachten partij gaf, put coach Alberts scoorde driemaal, Ilone Le- Daan Vreeken evenwel nieuwe pelaar en Peter Baak elk tweemaal, moed voor het cruciale duel tegen niet Kerkum vaststellen nederlaag van TOP. Dalto Sassenheimers ditmaal met 17-22 de baas, terwijl het duel in Drieber- gen TOP nog het eerste punt had de ploeg uit Hardinxveld opgeleverd. Door goals van Peter Kuipers De droom is echter definitief Lian Tieleman voorbij in het bollendorp. Na luttele voorsprong ook i Pernix „We moeten deze wedstrijd van OKV winnen en dan zijn we veilig", had Zuiderkwartier-coach Ko Pae- per voorgerekend. Keurig hield zijn rust (4-4) pioeg zjch aan deze opdracht al ver- "jfifi lliep het in het begin van het duel wat moeizaam. Na 3-1 leverden twee aanvallen evenwel goals op van Els van Lunterèn en topscorer (4) Aldo Spadon. Vis een 3-7 rust stand werd een 6-15 eindstand be reikt. Geen moment wisten De Alge mene en Sporting West, respectie ve af- velijk de nummer drie en één van veer- 2F, hun hoge klassering waar te ma- vrouwen. Met Schaafsma (8) als top- dagenVegenVnederdegradatie- ken-Na L3 duurde het bijna twintig HHHH kandidaat DEVD. De Leidse ploeg minuten eer er wederom gescoord L-a.:a u/Arri Fo scoorde de Leidse ploeg tot maal toe als eerste na vakwisseling. Omdat het schot de nodige zuiver- seconden scoorde Gerdo Langelaan heid ontbeerde, slaagde Pernix voor de eerste maal, maar bij dat echter niet in r ene afstandschot bleef het voor Sas- de slotfase was senheims topschutter, die weinig lukkigste: 10-8. ruimte kreeg. Met vier strafworpen De overlevingskansen v; kon hij zijn seizoenstotaal tot vie- Pacta hang renvijftig treffers opvoeren. Opval- gen zkC'16 Fides Pacta hangen na de nederlaag te- volledig af lend was vooral het verschil bij de van de uitWedstrijd Hfföt CnKoofomo Ifll oio Inn. i troefden de driebergsen TOP, waar alleen Stella Tiggelman en Diana van Nieuwkoop scoorden, met de cijfers 10-2 volledig af. Pas toen tien minuten na rust (10- 11) de marge tot (13-17) moest TOP definitief afha ken. Aad Wiegerink, evenals Lange- Ons Eiland-aanvaller René Arnoldus (rechts) heeft zijn tegenstander vol ledig op het verkeerde been gezet en is op weg naar 5-5. Arnoldus werd met drie goals topscorer in het duel tegen GKV(Hg), dat in een 11-11 gelijkspel eindigde. (foto Loek Zuyderduin) mentaal aangeslagen en het inzet- werd. Een gemiste strafworp en een ten van routiniers, Patricia Gottmer verdedigingsfout later was het 1-5 en Nico Pikaar kwamen halverwe- en dat was gezien het povere aan- ge de tweede helft in actie, lijkt daar valsspel een.beslissende marge, goals opliep weinig aan te verhelpen Opnieuw deelden KNS en Tempo „<w Manisch depressief, kenschet- de punten en ook ditmaal waren het Tims zijn weinig geïnspireerd vooral de Oegstgeestenaars die het LEIDEN - Zou het spel van Ons Eiland zaterdag tegen het GKV(Hg) maatgevend zijn, dan was de lage klassering van de Leidse zaalkorf ballers volkomen onterecht. Maar de ploeg van coach Piet Weerheim boekte de verwinningen alleen in de eigen 3-octoberhal en het aldus verzamelde puntental blijft, ook nu daaraan een vijfde punt werd toege voegd, aan de krappe kant. Na het 11-11 gelijkspel blijft bij Ons Eiland de stormbal dus nog altijd in top. OLYMPISCHE SPELEN - Juan Antonio Samaranch gaat vrijdag naar Iran. De voorzitter van het In ternationaal Olympisch Comité zal overleg voeren met de Iranese spor- tofficials en een bezoek brengen het Azadi sportcomplex bij Te heran. „Ik ga er nog steeds vanuit dat we erin blijven" aldus coach Piet Weer heim na afloop. Stevig rekenwerk is dit seizoen noodzakelijk bij het be palen van de kansen in de degrada tiestrijd, want door fusies mogen de beste zeven als zevende eindigende derdeklassers op clementie reke nen. „Twee punten, minimaal één, dat moet voldoende zijn om te over leven. Vanavond hadden het eigen lijk al twee punten moeten zijn". In zijn optimisme vergat hij daar bij wel de strafworp, waarmee GKV nog geen twee minuten voor tijd Ons Eiland vrijwel zeker naar de af delingscompetitie zou hebben ver wezen. Maar de Hagenaars misten deze opgelegde kans, net zoals ze. eerder in de tweede helft bij 9-7 van tweëenhalve meter faalden. In die periode, het eerste kwartier naar de hervatting (rust 7-6) had Ons Eiland laan vijfmaal succesvol, bepaalde spelende ploeg. Bij 2.4 reeds raakte meeste garen sponnen bfj de pun- de eindstand op 17-22. F*[des achterop en alleen bij 6-6 kon tendeling. Na de eerste helft (3-0) Alleen dankzij de winst van Kin- er weer even aansluiting worden ge- ^eek de ploeg van coach Robin Som- derdijk op HKC(Ha) mag Pernix maakt Omdat ZKC na 9-13 een meling af te stevenen op een pijnlij- kwartier niet tot scoren kwam kon Jto nederlaag maar het herstel Fides opnieuw terrein terugwin- kwam butijds. Peter Zitman zorgde nen voor 4-2 en in de slotfase was het Edwin Kooien die met twee goals Met een vierde overwinning op rij de ploegen op gelijke hoogte zette Fiks de opmars voort. Archi- bracht: 8-8. pel werd met 14-21 het slachtoffer Nog maar éen punt scheidt Velo- van de Oegstgeester ploeg, die nu citas van de eerste plaats na de 15- beslissende ook het scoren weer gemakkelijker 13 zege op ADO, tot afgelopen zater- afgaat. Diederik van Veen (5x), Nico dag koper in 3M. Ook hier leken de van Weizen en Theo Vreeken (4x) kaarten geschud toen ADO een 0-6 hadden een groot aandeel in de voorsprong nam, maar Velocitas doelpuntenlawine, die de Noord- gaf zich evenmin gewonnen. Hal amsterdammers bedolf. verwege was de achterstand reeds De afloop van de competitie kon tot drie punten verkleind (6-9) en De Danaïden niet beïnvloeden, al negen minuten na de hervatting wa deed de Leidse ploeg in het duel te- ren de Leiderdorpers langszij. Om gen koploper ODO(M) wel een seri- na een korte terugval (9-11) door te euze poging. Vooral in de slotfase stoten naar een beslissende 15-12. waarin de ploeg van coach Janko Jeroen van Driel en Steven de Ron- Breedveld een 15-11 achterstand de scoorden elk driemaal, Jetske Keus, waici. «c «MU.SC vxv. bijna wegwerkte, leek een verras- Goudsmit tweemaal, winning verkeken. Toen GKV kort sing mogelijk. Een op de korf ket- „We hebben wel geleerd", aldus daarop op 9-10 kwam, moesten de send schot was het laatste wapen- coach Frits Vink na de twaalfde ne- Leidenaars nog alle zeilen bijzetten feit van topscorer (5x) Eric Krom- derlaag van Madjoe. „Maar we kij- om weer langszij te komen. Dankzij hout: 15-14. ken toch al uit naar de veldcompeti- een treffer van Petra van de Mee- Crescendo kon het hoge tempo tie, want de motivatie is nu verdwe- berg werd de stand weer gelijk, wat waarmee het in de eerste helft kop- nen." Peter Star kwam als enige ook GKV presteerde na de vierde loper Rozenburg tegemoet trad niet Rijnsburger tot scoren in het duel treffer van topscorer René Arnol- volhouden. Na de rust (4-5) namen tegen SEV dat met 11-2 verloren ^us de Rotterdammers een 6-12 voor- ging. BRAM VAN GENT sprong en had de ploeg van coach BVG alle gelegenheid voorsprong te nemen. Remco de Meeberg en Jolanda de Boer hadden voor 9-7 gezorgd en de eer ste maal werd er met een twee- puntsverschil van vak gewisseld. GKV leek slachtrijp, zeker toen het ook nog eens strafworp miste. Veel te gehaast trachtte Ons Ei land echter de beslissing te forceren en toen daarna de verdediging twee foutjes maakte, een maar al te vaak voorkomend verschijnsel overi gens, waren de kansen op^de

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18