QB kan de druk nog aan Troosteloze deling Katwijk RB haalt zijn gelijk met negen spelers msssm Leiden gaat in de fout MAANDAG 12 FEBRUARI 1990 SPORT PAGINA 17 NOORDWIJK - Het leek wel of niemand blij was met het gelijke spel dat Noordwijk en FC Lisse za terdag overeenkwamen. FC Lisse- trainer Wim Eilander was van me ning dat zijn ploeg een punt had la ten liggen en ook collega John Eel- man was niét echt happy met de 1-1. "Als je met de beste ploegen wilt concurreren moet je dergelijke wedstrijden gewoon winnen", oor deelde hij. "Dit was weer typisch zo'n derby die alle kanten op kon. Ik weet zeker dat FC Lisse veel hoger op de ranglijst had gestaan als het tegen de andere clubs net zoveel strijdlust had getoond als tegen "Ik vond Noordwijk een beetje te genvallen", analyseerde Eilander op zijn beurt de tegenstander. "Wat voor kansen hebben ze nou gehad? En als je dan ziet dat Noordwijk der de van boven staat en wij derde van onderen, dan is er toch iets mis. Vul zelf maar in: of wij staan te laag of Noordwijk te hoog. Wij waren dit keer gelijkwaardig aan Noordwijk, ondanks het feit dat we vier basis spelers misten. En over die goal van Noordwijk is ook het laatste woord nog niet gezegd. Mijn spelers zijn er nog steeds pissig over. volgens hen was het buitenspel". Net als Eelman kon Eilander over het vertoonde spel onmogelijk te vreden zijn. De realiteit was dat de beide streekrivalen het in redelijke getale opgekomen publiek geen moment konden amuseren. Daar voor was de aanvalsopbouw aan beide kanten te armoedig. Is de op bouw bij FC Lisse al het hele sei zoen problematisch, na het wegval len van laatste man Rob Vermeulen komt er nog minder van terecht. Slechts Arnold Vermeulen en Wim Bouckaert wisten aan Lisser zijde bij. tijd en wijle wat anders te verzin nen dan een lange haal naar voren. Maar ook bij Noordwijk was het huilen met de pet op. Vooral in de eerste helft, toen de ploeg de wind in de rug had. De volgelingen van Eelman hielden totaal geen reke ning met de wind. Bovendien toon den ze geen greintje balgevoel, het geen weer tot gevolg had dat de thuisclub voor rust geen enkele sco ringskans creëerde. FC Lisse, spe lend met een nieuwe doelman (Koek Kaak) en een nieuw centraal verdedigingsduo (John Vermeulen- /Rolf Polman), kon heel simpel op de been blijven. In de 34ste minuut zou de degradatiekandidaat zelfs verrassend een voorsprong nemen via een goal die geheel voor reke ning van sluitpost Dick Dortmundt kwam. Arnold Vermeulen pompte de bal vanaf rechts in het vijandelijke strafschopgebied, waar Dortmundt er tevergeefs naar grabbelde. Het speeltuig stuitte voor de voeten van Ron Kuilboer, die het zonder aarze len in het lege doel deponeerde. Het was precies de enige keer dat FC Lisse gevaarlijk was in de hele wed strijd. Door de afwezigheid van Paul Veenboer, Rob Vermeulen, Gerard van Rooyen en Aad de Roode was Eilander van zijn geloof gevallen en had twee in plaats van drie spitsen de wei ingestuurd. Die twee, Mark Ens en Kuilboer, werk ten keihard, maar onderscheidden zich voornamelijk als er meeverde digd moest worden. In de tweede helft zou Eilander het proberen met Erik Kattenberg (voor Kuilboer) en Marcel Bremmer (voor Broudcaert), Timo Gerlof. (foto Loek Zuyderduin) maar ook zij konden niet voor ge vaar zorgen! Bij Noordwijk draafde Timo Ger- lof negentig minuten als centrum spits tussen Leonard van Utrecht en Geert Jan Bakker. Óok deze linie imponeerde geen moment. Pas na dat centrale verdediger Ted van Berkel naar het front was gestuurd ging er enige dreiging uit van de Noordwijkse aanvalsacties. Van Berkel was het ook die de bal in de 74ste minuut na een verre trap van Andries .Wendt doorkopte in de richting van Bakker. Daarna ont stond eén onoverzichtelijke situa tie, waarin verdedigers van FC Lis se mistastten. De bal kwam uitein delijk weer terecht bij Van Berkel, die hem hoog in de touwen knalde. Een aantal Lissenaren, René War merdam voorop, stoof na dit doel punt op grensrechter Heemskerk af. Bakker zou buitenspel hebben gestaan en de lijnrechter zou zijn vlag hebben opgestoken (zowel het een als het andei; zou Heemskerk na afloop ontkennen). Scheidsrechter Storm, een man die deze week de voordeelregel maar eens moet be studeren, had lak aan de protesten en kende het doelpunt toe. Wie een zinderende slotfase verwacht had, kwam bedrogen uit. Alleen Gerlof kreeg kort voor tijd nog een kansje (hij werd gestuit door Kaak). Voor het overige bleef het een bloedeloze vertoning, waarin de Lissenaren Ar nold Vermeulen en Polman plus 'de Noordwijker Peter Ruigrok tegen een boeking opliepen. Bij Noordwijk overigens ontbrak Fred Luesken. Hij raakte in een doordeweekse oefenwedstrijd te gen VVSB dermate ernstig aan zijn knie geblesseerd dat gevreesd moet worden dat hij zeker voor enige we ken is uitgeschakeld. FC Lisse-trai- ner Eilander verlengde twee dagen voor de derby zijn contract met de club met een jaar. Hij blikte alvast vooruit naar zaterdag 17 februari, als beide ploegen elkaar in Lisse op nieuw ontmoeten. "Laten we hopen dat het dan niet nog eens gelijk wordt. En anders moeten we maar verlengen of penalty's nemen. Dan nog wat". CHRIS HARTMAN KATWIJK - De spelers van Kat wijk en Hoek presteerden het za terdag om drie kwartier lang geen enkele fatsoenlijke combinatie op de mat te leggen. En toen ze di rect na de aftrap voor de tweede helft met ieder een doelpunt be terschap beloofden, hoefde het opeens voor scheidsrechter Van Egmond niet meer. De leidsman haakte vroegtijdig af met een blessure en moest na zeven minu ten oponthoud worden vervan gen door grensrechter Juul van der Leek. Het werd daarna niets meer met de wedstrijd en de de butanten in de eerste klasse ble ven dus op 1-1 steken. Arbiter Van Egmond was een helft lang in slaap gesust door de 22 acteurs die niet vooruit te bran den leken. Meteen na de hervat ting werd hij onaangenaam ver rast door de herboren voetballers die als bezetenen uit de startblok ken gingen. De scheidsrechter moest opeens het hele veld over om doelpunten te noteren, boe kingen uit te delen en binnen brandjes te blussen. Hij scheurde dan ook prompt een spiertje in zijn bovenbeen. Van Egmond: "Het schoot er opeens in. Ik snap er niks van. Het leek me niet ver standig om ermee door te lopen". De man droeg na een zeer onge legen pauze iedereen was net zo lekker bezig - zijn fluit en admi nistratie over aan grensrechter Van der Leek. Die hoefde in het resterendë half uur amper nog in actie te komen, omdat iedereen door de tweede pauze van de wedstrijd uit zijn ritme leek te zijn gehaald. Het spektakel zat hem dus in het 'krankzinnige kwartiertje' na Kees Guyt. (foi de rust. In de 46e minuut had Theo Scholte de thuisclub op 1-0 gezet. De aanvaller stond nog geen dertig seconden in het veld voor Kees Kraayenoord of hij was al succesvol met een kopbal. Een ingooi en doorkopbal van respec tievelijk Adri Nijgh en Piet van Duyn gingen eraan vooraf. Niet veel later stond het alweer gelijk. Mark de Kunder, na een blessure voor het eerst in de hoofdmacht van de Zeeuwen, profiteerde van enkele missers in de Katwijkse defensie. Tussen die twee doelpunten door had Van Egmond het druk met officiële waarschuwingen voor drie Hoek-spelers: Milan Ru zie, Gert-Jan Bouterse en Gerard Dellaert. In de eerste helft had hij al twee Katwijkers genoteerd: Kees Kraayenoord en Kees Guyt. Stand-in Van der Leek deed de rest op zijn sloffen. Net als de spe lers, die amper nog aandrongen om de winnende treffer te produ ceren. Voor het oog van bijna dui zend toeschouwers kabbelde het duel naar een troosteloos einde. Slechts twee opwindende mo menten vielen er nog te beleven. Eerst kreeg Hoek-middenvelder Jan de Blok de bal vol op zijn slof. Katwijk-keeper Teun van Duy- venbode had zich nog niet echt kunnen warmen, maar tikte de bal voortreffelijk uit de boven hoek. In de slotfase had Wim Guyt zijn collega Scholte als in valler kunnen overtreffen. De voor Pim Langeveld gekomen oud-aanvoerder kwam alleen voor Hoek-keeper Ruud Koop man na een vrije trap van de dit keer allesbehalve overheersende Kees Guyt. De vrijgespeelde rou tinier knalde de bal onbesuisd in het zijnet, waardoor een kostbaar punt verloren ging voor de ploeg van Arie Lagendijk. Want van dit Hoek moet eigen lijk in een thuiswedstrijd worden gewonnen. De inmiddels door ex- prof Kees Kist begeleide eerste klasser met het waterhoofd (be halve de financieel stevig onder bouwde hoofdmacht, mag de club Hoek amper een naam heb ben als sportvereniging) speelt bepaald niet indrukwekkend. Niet dat Katwijk nou zo impo neerde zaterdagmiddag, maar er zit genoeg voetbal in de oranje- ploeg om middelmatige ploegjes als Hoek te pakken. Een excuus, hoewel zwdk, is dat Katwijk be halve de geschorste Henri Pouw en de geblesseerden Arie van Beele en Jaap Guyt ook nog een paar niet honderd procent fitte pionnen in de gelederen had. Hoek kwam trouwens ook ge havend naar de kustplaats. En daarom was Kees Kist niet onte vreden met het eerste punt in zijn competitiedebuut. "Geen van beide ploegen verdiende hier twee punten". ROB VAN DER ZANDEN LEIDEN Rijnsburgse Boys heeft op Marken in positieve zin maar ook in negatieve zin weer eens van zich doen spreken. In blessuretijd werd door de gasten een 3-1 achterstand omgebogen in een 3-3 gelijkspel. De schaduwzijde was het wegzenden van Fred Bodaan en Leon Vonk. Terwijl het publiek naar huis stroomde vocht Rijnsburgse Boys zich in blessuretijd verrassend sterk terug. Een van richting veran derde vrije trap van Driebergen be landde bij Wim Hooymans die 3-2 aantekende. Leon Vonk wilde snel hervatten en vocht met een Marken verdediger een gevecht om de bal uit. Daarbij liet Vonk zich niet onbe tuigd en maakte de aanvallende Verlies voor RCL en Voorschoten LEIDEN In de derde klasse zater dag leed zowel Voorschoten als RCL een nederlaag. Voorschoten ging kansloos ten onderlegen hek- kesluiter DVO'32, terwijl RCL on verrichter zake uit Rotterdam te rugkeerde na de wedstrijd tegen WOR. In beide gevallen luidde de einduitslag 3-0. Voorschoten - DVO '32 0-3 Tegen hekkesluiter DVO '32 hoopte Voorschoten afgelopen za terdag de reeks gelijke spelen te doorbreken. In plaats van de tweé- de zege werd echter de tweede ne derlaag dit seizoen geleden. DVO nam dank zij een 0-3 overwinning beide punten mee naar Vlaardin- gen. De thuisploeg startte voortva rend. Binnen het kwartier waren achtereenvolgens Ruud Boender maker en Hein de Graaff onfortuin lijk. Zij zagen hun inzetten via de binnenkant van de paal weer het veld instuiteren. Het wachten was op de eerste goal. Voorschoten scoorde ook die eerste goal, zij het aan de verkeerde kant. Bij de eerste aanval van DVO kopte Albert van der Luit onhoudbaar in eigen doel. Keeper Jos Loose was kansloos, 0-1. Voorschoten, was enigzihs aangesla gen, de opponent daarentegen kreeg vleugels. Tien minuten na rust scoorde Peter Simons 0-2. Hierna beperkte de ploeg zich tot counters en liet het aanvallen aan Voorschoten over. Bij een van die uitvallen maakte Rob de Roo vijf tien minuten voor tijd de derde tref fer. WOR - RCL 3-0 Na het slechte weer en een 'afge keurd' veld in de afgelopen weken stond RCL zaterdag voor het eerst na de winterstop weer voor de com petitie op het veld. De Leiderdor pers maakten een slechte start: In Rotterdam werd met 3-0 verloren van WOR. RCL maakt een ongelukkig sei zoen door. Door de vele blessures kan trainer Theo de Waard niet zijn favoriete team in het veld brengen. In de wedstrijd tegen WOR .kwa men daar nog weer nieuwe gebles seerden bij. Reeds na tien minuten moest -Marcel Brasker zich laten vervangen even later gevolgd door Bert van Klaveren. Hoewel RCL de eerste vijfenveertig minuten nog wel de meest aanvallende ploeg was, wist het nauwelijks kansen te scheppen. Bij een snelle tegenaan val scoorden de Rotterdammers. In de tweede helft werd het na vijf minuten zelfs 2-0. Door achterin één op één te spelen.hóópte RCL nog wat terug te kunnen doen, maar echte kansen leverde dit nauwelijks op. Bij een van de spaarzame aan vallen van WOR scoorde men nog een derde treffer. middenvelder een slaande bewe ging. Op advies van de grensrechter mocht ook Vonk voortijdig de kleedkamers opzoeken. Met nog twee minuten te spelen en slechts negen spelers op het veld zorgde Rijnsburgse Boys voor een stunt door via Niek Oosterlee (opnieuw een assist van Driebergen) de gelijk maker (3-3) te scoren. De irritatie bij de Rijnsburgers ont stond al in de twaalfde minuut toen de warrig fluitende scheidsrechter Dragt uit Maarssen na een onschul dig duel tussen voorstopper Fred Bodaan en Thijs Schipper resoluut naar de stip wees. Bodaan reageer de zich in woord en gebaar af op de leidsman wat hem op een boeking kwam te staan. Marken-spits Wim Tol liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en benutte de straf schop: 1-0. Geheel tegen de verhou dingen in overigens, want via Ron Carli en Leon Vonk waren de gasten uit het bloemendorp reeds gevaar lijk geweest. Voor Bodaan was het in de 33ste minuut afgelopen. Na' een harde overtreding op Schipper, de uitblin ker bij Marken, restte er niets an ders voor de scheidsrechter dan hem nogmaals te boeken en uit het veld te sturen. De Rijnsburgers moesten met tien man verder wat zijn weerslag had op het spel. Op het middenveld, verzwakt nu Fred Arroyo de bewaking van Schipper op zich nam, werd veel balverlies geleden. Een meevaller voor de be zoekers was dat Marken er ook niet veel van bakte en niet profiteerde van de numerieke meerderheid. In de tweede helft leek Rijnsburg se Boys zich te herstellen. Met tien man werd Marken onder druk gezet en dat alleen via de counter gevaar stichtte. De ommekeer kwam in de laatste twintig minuten met het in brengen van Wim Driebergen die in de spits oorlog moest gaan maken. In de 75ste minuut zette hij Hans Zwaan in scoringspositie. Met het hoofd tekende Zwaan voor de toch onverwachte gelijkmaker (1-1). Arie Kurver, trainer van de Rijnsburgse club, was drie minuten na de gelijk maker minder gelukkig met het wisselen van Jaco van Delft voor Hilmar de Groot. Van Delft, koud in het veld, leverde een vrije trap in bij Marken, dat direkt profiteerde via Wim Tol (2-1). Vijf minuten voor tijd ging Van Delft wederom niet vrijuit toen hij door Schipper uitgespeeld werd en diens voorzet doör Tol afge rond werd (3-1). Ajax naar Noordwijk NOORDWIJK - De voetbalvereni ging Noordwijk is erin geslaagd om de hoofdmacht van Ajax te strikken voor een oefenwedstrijd. Dat gaat .gebeuren in de voorbereidingspe riode op het seizoen 1990-1991. Om precies te zijn komen de Amster dammers op dinsdag 24 juli naar sportpark Duinwetering. BRIDGE - Het Eindhovense duo Jan Verhees en Niene Lardinois zal Nederland deze zomer in Genève. vertegénwoordigeri bij het toernooi om het wereldkampioenschap brid ge voor gèmengde paren. Het twee tal veroverde gisteren de nationale titel met een totaal van 1705 punten, een score van ruim 64 procent. Ma- jorie Mulder en Erwin Bergsma uit Alphen aan de Rijn werden tweede voor het paar Bakker/Begas. De ti telverdedigers Pasman en Niemeij- er kwamen niet verder dan de vier de plaats. Fred Kanbier loopt juichend weg nadat hij Quick Boys op 2-0 heeft gezet tegen ARC. Het betekende de genadeklap voor de Alphe KATWIJK - De druk op de ketel neemt toe, maar Quick Boys blaast nog geen stoom af. Met de 3-0 zege op ARC, dat de laatste weken aan een imponerende opmars bezig is, zorgde het elftal van Melbi Raboen in elk geval weer voor een positief weerwoord. De supporters roerden immers weer duchtig hun mondje na de ont nuchterende nederlaag bij Vitesse Delft van vorige week. In de voorgaande jaren haakten de Katwijkers steevast af in het beslis sende stadium van de competitie. Dat zou nu ook wel weer gebeu ren, dachten de zwartkijkers. Reden tot pessimisme is evenwel niet nodig volgens Marco Dijkhui zen, spelmaker van de Katwijkers, ondanks het ook riu weer bij vlagen belabberde spelpeil van de thuis ploeg. Een kwestie van een tekort aan wedstrijdritme. "Als je als ploeg niet weet waarom het minder loopt, kun je ook geen maatregelen tref fen. Daarom was het belangrijk te analyseren waarom het zo' slecht ging tegen Vitesse. We misten het wedstrijdritme door de winterstop, kwamen daardoor steeds een stap te laat". Met het hervinden van het wed strijdritme werd deze week al na drukkelijk een begin gemaakt, in de vorm van oefenwedstrijden tegen Scheveningen en Wilhelmus. Voor sommigen aan het thuisfront ook al een punt van kritiek aan het adres van Raboen: je mag best ambitieus zijn, maar je kunt ook te veel vragen van de spelers. De Haagse oefen- meester ligt daar niet wakker van. "Al dat gepraat over overbelasting. De één kiest voor drie keer trainen per week. Ik kies voor twee keer voetballen en een keer trainen". De wedstrijd tegen ARC was nog niet overtuigend, maar af en toe was er weer iets van de oude vorm te zien. In elk geval hield Quick Boys zich aan de door Raboen opgelegde verdedigende taken en maakte het zijn opponent zodoende onmogelijk aan voetballen toe te komen. Of in de woorden van Raboen: "Als je een auto van 180.000 gulden hebt en je snijdt de benzineleiding door, dan rijdt-ie niet". Een ietwat overtrokken vergelij king gezien het niveau van ARC, maar Raboen wilde er zo veel mee zeggen dat de spelverdelers van de Alphense club aan banden waren gelegd. "De aanvoer naar de spitsen hebben we afgesneden. Dick Ernst, Johan Boer en Arno Lancel moes ten worden afgedekt. En dat is ge beurd". "Je speelt zoals je tegen stander het toelaat", was het nuch tere commentaar van zijn collega Bert Jansen. "Bovendien spelen we tegen de topclubs toch te gereser veerd. Je kunt op de training wel barsten van het zelfvertrouwen, in de praktijk is het anders". Daarbij moet wel worden opge merkt dat Lancel dit keer door Jan sen als laatste man was geposteerd bij afwezigheid van Cees Bonefaas (skivakantie). Het ontbreken van vaste doelman René de Graaf (griep) betekende een extra aderla ting voor de Alphense Racing, dat zich daarom al vanaf het begin zeer voorzichtig opstelde. Gevolg was dat zich een bijzonder eenzijdige wedstrijd ontrolde voor de ogen van de 2500 toeschouwers (500 onder het seizoengemiddelde). Het zwakke ARC was van meet af aan onmachtig, het matige Quick Boys dus oppermachtig. Al na een minuut of vijf trapte de Alphense voorstopper Jan Wouters knullig over de bal, zodat Leen van der Plas ineens een vrij veld voor zich wist. Alleen voor de nerveuze invaller- doelman Emiel Borst gekomen, mikte hij het leer echter slordig naast. Het bleek uitstel van executie. Even later kreeg Dijkuizen het voor de eerste keer op zijn heupen en vuurde van ver op de paal. De terug springende bal viel voor Leen van der Plas eenvoudigweg niet meer te missen: 1-0. Hierna kregen de Kat wijkers volop de gelegenheid de strijd al in de eerste helft te beslis sen, maar Jaap van Duyn, Leen van der Plas en Dennis-Jan Mieras ble ken niet spitsvondig genoeg hun keus te bepalen uit de vele kansen. Creativiteit Dat wreekte zich na de hervatting. Het uitblijven van de tweede treffer bleek een verlammende werking te hebben op de creativiteit van Quick Boys, dat steeds plichtmatiger over de grasmat hobbelde. Omdat ARC het vernuft miste om daar gebruik van te maken, ontaarde het duel in een spelletje 'heen-en-weer-voet- bal', slechts onderbroken wanneer de bal over de zijlijn vloog. Ook Dij kuizen» voor rust de grote uitblin ker, en aanvoerder Floor van Duijn, deelden in de malaise. "Ik denk dat we de eerste helft een te hoog tempo hebben gedraaid", oordeelde Dijk huizen. "Met druk had het volgens mij niets te maken". Vond ook Van Duijn. "Natuurlijk rust er een druk op ons, maar daar moet een topploeg tegen kunnen. Het is nu ook anders. Vroeger zou den we misschien zijn uitgefloten door ons publiek tijdens een tweede helft als deze. Nu bleven de suppor ters ons steunen. Maar wat mis schien nog belangrijker is, we heb ben nu drie belangrijke pionnen- van buitenaf, in elke linie één, die ons over de dooie punten heen hel pen". Die vreemdelingen in Katwijkse dienst, Richard Hoogervorst, Marco Dijkhuizen en Fred Kanbier, had den een belangrijk aandeel in de ze ge. Hoogervorst maakte Jacques Keij, die dit seizoen al twaalf tref fers op zijn naam heeft staan, volle dig onzichtbaar. De sierlijke Dijkui zen ontregelde in de eerste helft de Alphense achterhoede met fraaie passes. En Kanbier, begonnen op de bank en in de tweede helft inge vallen voor de licht geblesseerd ge raakte Leen van der Plas, brak de ban twee minuten voor tijd door op aangeven van Floor van Duijn be heerst de tweede goal voor Quick Boys te scoren. Van Duijn zelf zorg de in de slotminuut met een diago naal schot zelfs nog voor een tuime- re zege: 3-0. HERMAN JOUSTRA LEIDEN - Kapitale blunders lagen ten grondslag aan de 1-3 nederlaag van Leiden in het duel tegen Mon ster. Bij de eerste twee treffers ging de Leidse defensie afschuwelijk in de fout en evenzovele malen werd dat door de tegenstander afgestraft. Slechts bij het derde Monster-doel punt kan de laatste lijn van de Lei- denaars op enige clementie reke- Toch wilde trainer Hen Beeren- fenger de nederlaag niet geheel in de schoenen van de 'boosdoeners' schuiven. "Dat is nu eenmaal voet bal", probeerde Beerenfenger de blunders te bagatelliseren maar het moet hem toch ook niet ontgaan zijn dat met name het tweede doel punt een misser van de eerste orde was. Doelman Sebastiaan Jansen, wederom stand-in voor de geble- seerde Peter Selier, kan als hij sli is bij de eerste goal de straffe wind de schuld geven. Want in een periode dat Leiden inhoudelijk meer aan het spel toevoegde kwam Monster middenvelder Kees van der Kruk na een kwartier tot een voorzet die een makkelijke prooi leek te wor den voor de Leidse sluitpost. De stijlvolle sprong van Jansen mis lukte echter volkomen toen zijn vin gers geen vat (wind of geen wind?) kregen op de bal. Jan Akkerman, die niet eens een poging had gedaan om Jansen in de lucht af te troeven, kreeg de bal tegen de benen waarna hij even later een treffer mocht clai men (0-1). Daar keek Leiden wel even van op maar herstelde het euvel in de 25ste minuut nadat Pedro Hilliger zich van zijn beste kant liet zien door twee tegenstanders het nakij ken te geven en Rob Bink in het centrum te bedienen. De vooral in het eerste bedrijf ijverige spits knik te daarop knap raak (1-1). Dat leek een aanzet te zijn tot meer maar Bink was daarna niet gelukkig met zijn acties. Toen Johan Teske, an ders een betrouwbare verdediger, bij het uitverdedigen kinderlijk in de fout ging was het voorbij met de Leidse pret. Teske werkte zichzelf in de problemen waarna hij niets beter wist te doen dan door het cen trum uit te verdedigen. Daar stond echter tegenstander Pierre Schultz die direct Jansen onder vuur nam. Die stopte het harde schot in eerste instantie maar was kansloos op de inzet van René den Broeder (1-2)'. Den Broeder verzorgde in samen werking met Schultz ook nog het derde doelpunt wat ook Monster trainer Joop Molendijk verwonderd moet hebben. In het eerste duel tus sen beide ploegen won Leiden toch met maar liefst 6-3. "Ach wat, dat was toen een ballenwedstrijd", smaalde de van ambitie overlopen de trainer. "Vandaag hebben ge woon het betere voetbal laten zien". Voor Beerenfenger wordt het tijd weer eens een praatgroepje te vor men. "Het lijkt wel of we wat tegen thuisspelen hebben. Ik zal vragen of we voortaan alles uit mogen spe len", aldus de trainer die het met de wisselvallige ploeg ook niet meer weet. RUUD PATTIAPON Eindelijk weer winst voor Agassi SAN FRANCISCO (RTR) - André Agassi heeft gisteren eindelijk zijn naam weer eens in de boeken gekre gen. De Amerikaan, die in 1988 de tenniswereld veroverde met aan sprekend tennis en zijn gedrag op en buiten de baan maar daarna ver terugviel, veroverde zijn eerste titel van het jaar in San Francisco. In de eindstrijd van het met 425.000 gul den gedoteerde toernooi versloeg hij zijn landgenoot Todd Witsken simpel in twee sets.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17