AZC koelbloediger dan De Zijl Leython behoudt plaats in de top Scylla voelt zich niet gemakkelijk Alphenaren winnen waterpoloderby in Leiden: 13-8 PAGINA 16 DO/ST MAANDAG 12 FEBRUARI 1990 LEIDEN - In de volleybalkompe titie handhaafden de mannen van Leython zich op de tweede plaats door een 3-2 overwinning op de nummer 3 Deltalloyd/AMVJ; NO VO deed het goed door in Andijk Sonia met 1-3 te kloppen en Ley thon verloor ondanks een goede wedstrijd eervol met 0-3 van ZO- VOC, dat daardoor klom naar de tweede plaats, ten koste van Gemi ni. dat zelf niet hoefde te spelen. Bij de vrouwen veroverde Gemi ni een puntje uit bij Dinto: toch gleed de ploeg af naar een gedeelde voorlaatste plaats daar Allides won. Leython schiep weer hoop in de ge lederen door uit in Waddinxveen met 1-3 van Be Fair te winnen. Leython startte uitstekend tegen Deltalloyd; het viel goed aan voor namelijk via Fer van Hal en Robert Maassen en hield anderzijds het blok goed gesloten voor de Deltal loyd aanvallan, waardoor die alleen nog maar simpel hoog buiten kon den aanvallen. Het resulteerde in een 2-0 voorsprong (15-11, 15-8). In de daarop volgende fase scoorde Leython minder. De Deltalloyd ver dediging sloot beter en hun aanval nam het initiatief volledig over. In de vierde set leek Leython na een enkelblessure bij de tegenpartij nog terug te kunnen komen, maar met 13-15 lukte dat net niet. In de vierde set nam Leython snel een voor sprong. die het na het wisselen van speelveld (op 8-4) niet meer uit han den gaf (15-11 en 3-2). NOVO begon overweldigend te gen Asonia en wist met snelle com binaties het blok helemaal weg te spelen. Asonia stond er in die begin fase eigenlijk alleen wat verdwaasd naar te kijken (10-15). Helaas kon NOVO deze vorm niet vasthouden; het blokte heel wisselvallig en pas- ste ineens een stuk slechter, waar door Asonia via 15-13 gelijk kon trekken. Even leek het erop dat NO VO de kluts kwijt bleef; het kwam met 8-0 achter, maar een wissel (Pie- ter Keuhing kwam erin) sorteerde effekt en NOVO haalde op tot 8-9. Een wissel terug zorgde voor weer i impulsen en met 13-15 nam Zwemmers LZ overheersend LEIDEN Er lijkt geen einde te komen aan het veroveren van start bewijzen voor de Nationale Winter kampioenschappen (NWK) door Leidse zwemmers. Ook het afgelo pen weekeinde werden weer tal van limiet-wedstrijden bezocht en le verde dat even zoveel succes op. In een A-klasse wedstrijd in Waddinx veen vielen veel deelnemers van LZ 1886 in de prijzen. NOVO een 1-2 voorsprong. In de vierde set bleek Asonia moegestre den en o.l.v. Rik Dobbinga maakte NOVO uit naar 12-15 en 1-3. Leython 2 stapte af van zijn 1-5 systeem en had nu naast Hans Broe- re uit het derde Philip van Vianen op de spelverdelerplaats gezet. Het betekende dat er meer degelijkheid in. de spelpatronen zat, hetgeen in de eerste set al te merken was. Jam mer voor de Leiderdorpers ging die in een boeiende slotfase net verlo ren (13-15). Dit had duidelijk zijn weerslag in de volgende set dié met 10-15 verloren ging. Met Mark Schrijvers in de basis ging de derde set tegen deze kampioenskandidaat weer lang gelijk op; pas op het eind moest Leython Zich gewonnen ge- 11-15), maar het spel biedt hoop voor de toekomst. Vrouwen Bij de vrouwen moest Gemini naar Warmerhuizen voor de ontmoeting met het sterke Dinto. Na het de sastreuze verlies van vorige week, was het spel van de Voorschotena ren nu een verademing. Weliswaar zater er nog steeds ups en downs in, maar over het geheel genomen speelde het een klasse beter. Het wist zelfs een puntje af te snoepen, maar de totaalscore (68-63) geeft wel aan hoe dicht Gemini tegen de volle winst aanzat (15-10, 10-15, 15-11, 13- 15 en 15-12). Ook de andere divisionist Ley thon zorgde voor een aangename surprise. Bij Be Fair was in tegen stelling tot de voorgaande wedstrij den de pass vele malen beter ver zorgd en dat betekende dat de aan val veel beter uit de verf kwam. Hiervan profiteerden met name Ma ria Vodegel en Co Pronk die voor Be Fair een ware plaag waren. In de eerste set bleef Be Fair tot 13-13 bij, toen waren twee goede blokkerin gen van Leython voldoende voor de winst (13-iö). Zelf weinig fouten makend trok Leython in de volgen de deze lijn door; Be Fair had moei te met het Leython-blok en nam meer risico's en probeerde erlangs te komen, hetgeen teveel fouten kostte (11-15). In de derde periode zakte de Leythonaanval wat weg en kon Be Fair meer doorkomen (15-9). Hierna nam Leython het initiatief weer over; Orpa Clement blokte een aantal keren verdienstelijk af en Leython had de Be Fair aanval weer onder kontrole (18-15 en 1-3). In de promotieklas hadden de vrouwen van WW het moeilijk met AV'40 2. Met hard werken verover de het de eerste set met 15-11, maar daarna was het niet opgewassen te gen de bekeken plaatsballen en het uitgekiende serveren van de Delfte naren. Ook leek het of er een zekere matheid over het spel van WV" lag. Paul de Winter slaat de bal namens Leython in het net. De volleybalploeg versloeg de reserves van AMVJ met 3-2. (foto Henk Bouwman) waar men niet overheen kon ko- partij voor Gemini 2 (6-15), evenals men. Het gevolg was, dat AV'40 2 de in de vierde set (4-15). In de derde, volgende drie sets won (10-15, 7-15 die tevens de spannendste was, luk- en 9-15). NOVO werkte tegen koplo- te het Gemini maar met de grootste per Ridderveld strijd af, waarvan de setcijfers de stille getuigen zijn (1-15, 5-15 en 12- 15). Alleen in de derde set leek het j de goede kant op te gaan, toen het een 11-7 voorsprong nam. Uitbou wen naar winst lukte echter niet. In de overige sets werd NOVO af en toe kompleet weggeserveerd. Ge- mini/K 2 moest duidelijk f Bij de mannen toonde Graficon weer eens aan. dat als het gemoti- veerd is, dat elke tegenstander moet oppassen. Thuis tegen de on genaakbare koploper Thor 2 begon het erg goed en speelde af en toe zijn opponent kompleet weg (15-6). Dat i de onaangename thuishal had konditioneel even teveel ge- van Velo en verloor prompt de eer- vergd van de Merenwijkers. die ste set (15-10). In de tweede set was even gas terug namen en direkt de het geroutineerde maar rommelig rekening gepresenteerd kregen (9- en wisselvallig spelende Velo geen 15). Weer moest Thor eraan geloven en nu stopte de dadendrang van Graficon pas na 15-4. Het was ook de beste set, want hierna bleef Gra ficon nog tot 9-9 bij; toen liep Thor 2 in een ruk door naar 9-15. In de be slissende vijfde set bleef het heel lang de vraag wie er zou winnen; Graficon kreeg op 14-13 tweemaal de kans uit te maken, maar verprut ste door de behoudend spel de mo gelijkheden en ging tenslotte door een uitgeserveerde bal tenonder: 15-17 en 2-3. LUSV ging er hard tegenaan bij, GSC omdat het zich was, dat het moest w rekt uit de degradatie misère te ge raken. De eerste set zag er goed uit, want er prijkte 14-16 op het score bord voor de studenten, die Ewout van der Schaft (ex-tweede divisie) misten. GSC had hier lering uit ge trokken en serveerde vervolgens heel slim op de zwakke passers van LUSV die diep wegzakten (15-1). LUSV herstelde zich geweldig, kwam op 12-14 in de derde set maar gaf het door pure zenuwen uit han den: 16-14. De vierde set was toen slechts een formaliteit en ging met 15-4 eveneens verloren. GSC scoor de veelvuldig via de vingertoppen van de LUSV-ers. NOVO 2 was in 47 min. klaar met het jonge Ridderveld dat alleen in de tweede set op voor sprong kwam, maar eigenlijk nooit een bedreiging voor NOVO 2 kon vormen. NOVO 2 was eindelijk eens kompleet en kende in de net vader geworden Kees Groenewegen zijn beste speler (3-15, 12-15, 2-15). Ley thon 3 begint altijd vrij moeizaam aan een wedstrijd en komt dan al snel op achterstand te staan en moet dan maar zien dat goed te maken. Tegen het sobere maar degelijke ZOVOC 2 was het al niet anders. In de tweede set kwam het nog het verst toen het na 7-12 nipt verloor met 15-17. En in plaats van lekker door te gaan, viel het weer ver terug (8-15 en 9-15). Toch heeft de ploeg voldoende inhoud om het iedere te genstander moeilijk te maken. GER RENES LEIDEN - Hoewel de competitie nog maar heel vers is. begint het mannenteam van Comtest/Scylla zich al wat ongemakkelijk te bewust voelen. Nu nieuweling ShotAVageningen zich goed thuis blijkt te voelen in de eredivisie, en zwakke broeder NMS/Bartok zich ste vig dreigt te gaan versterken lijkt de Leidse vereniging plotseling de Zwarte Piet in handen te krijgen. déBartok-gelederen in de categorie als Patricia de Groot werden bangmakerij te behoren. En schien blijkt Shot toch uiteindelijk net iets minder sterk dan het rede lijk sterke begin van de Wageningse forraatie mag doen geloven. Toch heeft Scylla alle reden zich niet i de zegekar van Van der Broek gebon den. Winst in beide dubbels maakte de acht punten voor Oegstgeest vol. Wanneer de eerste wedstrijd van het vrouwenteam van Scylla trend setter wordt voor de rest van de comfortabel te voelen. Nog steeds competitie dan belooft dit een göu- ontbreekt een volwaardige vierde den toekomst. Tegen het toch altijd man. Handhaving had het team in lastige Shot scoorde het team uit de de eerste helft dan ook niet te dan- Sleutelstad maximaal: 10-0. De kor- ken aan de kracht van het team zijn totaliteit, maar aan de afwezig heid van zes gelijkwaardige eredivi sieteams. Tegen Tempo Team/Amsterdam is dit seizoen weinig eer te behalen. Meer dan 5 punten zat er tot dusver nog niet in. Afgelopen zaterdag werd er in de hoofdstad gestopt bij I interstop had de Scylla-\ wen waarschijnlijk bijzondere krachten gegeven. Heidi de Haas. Judith Lepelaar en Sophia Vaal- burg konden dan ook met een tri omfantelijke glimlach afscheid ne men van de Wageningse formatie. Het gedegradeerde Doèós- gaf in de tweede divisie meteen t 15-3 nederlaag. Een uitslag die tuigend visitekaartje af. De Treffers Jniet direct het niveau van een heel het al niet anders. In aantal partijen weergeeft. Toch wa- aantal wedstrijden meer jdan het aanzien waard. Zo 1 ,/erd door het vrouwelijke trio Ol den. Bröcker en Buitelaar genade loos peergesabeld. De 0-10 winst in het Klazin t de Sjoerd Meijer vriend en vijand te ste reuzestap LEIDEN - Jeugdige Leidse en regionale zwemmers kwamen in het Vijf Mei-bad van Leiden afge lopen zaterdag met scherpe tijden uit het water. Veel van die tijden zullen garant staan voor een fina le-plaats bij de Speedo-kam- pioenschappen in Amersfoort. Het zijn telkens weer de zelfde zwemmers die bij de voorronden van de. Speedo-finale een hoofd rol spelen in de strijd om het ere metaal. Zo werden de rugslag- nummers bij de elf-jarige volledig beheerst door deelnemers van LZ 1886. Natasja Sierag won de 100 meter rugslag en haar tijd van 1.18,7 is een zekere finaleplaats. Voor Marielle Kraan en Rosan Bakker, de nummers twee en drie, lijken de tijden van 1.26,4 en 1.27,9 net niet toereikend voor de finale. De prijswinnaars bij de jongens, in volgorde van aan komst Stephan van Iterson, Bart Vermeulen en Tom Onderwater kunnen zich naar alle waarschijn- Regiozwemmers staan op scherp lijkheid wel opmaken voor Amersfoort. De klokken stonden voor hun stil óp 1.21,4, respectie velijk 1.23.2 en 1.24,7. Sierag en Van Iterson waren ook de overwinnaars op de 200 meter wisselslag. Hun eindtijden van achtereenvolgens 2.46,1 en 2.51.6 zijn van topniveau. Rosan Bakker tikte nu als tweede aan in 3.01.7 en dat deed ook Tom On derwater met 2.53,8. Annelies Kortekaas (Colum- biaan) zwom een mooie 100 meter vrije slag die haar een tweede plaats opleverde met 1.15,2. Zij zag Anne de Haas van LZ verras send als derde aantikken in een persoonlijke recordtijd van 1.16,9. Bij de jongens verbeterde Remco Singeling zijn beste tijd op de 100 meter vrije slag naar 1.08,5 waar hij tweede mee werd. Met diezelfde slag, maar dan op de 400 meterafstand, mocht hij weer de tweede prijs in ontvangst nemen voor een prima tijd van 5.10,3. Voor De Zijl hield Yvette van der Laar de eer hoog door met overmacht de 100 meter school slag te winnen in 1.40,9. Zij ver wees Marieke de Jongh (Vivax) naar een derde plaats met 1.46,8. Jeroen de Keyzer (LZ) schreef de 100 meter schoolslag op zijn naam met een tijd van 1.42,2. Katwijker Mathieu Spros wist de derde plaats voor zich op te eisen. Hij tikte aan in 1.42,7. De vlinderslag over 50 meter le- verde zowel bij de meisjes als dê jongens een overwinning op voor LZ-zwemmers. Ingeborg Hoeks deed dat met de tijd van 0.41,0 en Joost Onderwater in 0.43,7. Club genoot Niels Bijker eindigde als tweede in 0.44.7. verbazen door Frank Boute winstpartij te 'ontfutselen. Daar naast speelden Scylla-spelers Hooman-Kloppenburg en De Vrind de Amsterdams/Engelse Skylett Andrew onverbiddelijk en heel knap onder tafel. Tevens zorgde Pe ter Paul de Vrind voor twee unieke potten, die bol stonden van span ning en kwaliteit. Weliswaar werd, tegen ex-teamgenoot Danny Heis ter en tegen Marcel Hoevers. in drié ën verloren, toch toonde De Vrind aan dat de verschillen binnen de top van de eredivisie heel erg klein zijn. BT Lifters/Oegstgeest was niet gelukkig tegen het Weertsè Mega- cles. De openingwedstrijd werd, na een 5-0 voorsprong, toch nog met 10-8 uit handen gegeven. Het viel vooral op dat Ron Schipaanboord met startproblemen kampte. Alle vier zijn potten gingen in de strijd kopje onder. De accu van Paul de Jong werkte beduidend beter: te gen het toch sterke Megacles won De Jong van drie bekende namen: Bob Potton, Patricia de Groot en John Cardinaals. Friso Reitsma liet ziëh alleen tegen ex-topper Potton niet van de wijs brengem Zijn ande re drie wedstrijden ontglipte de Oegstgeest-speler. Herman van der Broek presteerde het, ondanks een lan- De toonaangevende Leidse zwem vereniging LZ 1886 heerste weer, af gelopen zondag in zwembad de Sniep bij wedstrijden van de kring Gouwe-Rijnstreek in de A-klasse, waar voor de mannen de school slagnummers op het programma stonden en de vrouwen in het water doken voor vrije slagafstanden. Bianca Hocks won afgetekend de 50, 100 en 200 meter vrije slag met nieuwe beste tijden 0.28,7, 1.01,5 en 2.14,8. Zij zag haar clubgenoten Fleur Bakker en Olga Bouwmeester als tweede en derde aantikken. Na tasja Sierag zegevierde op de 50 en 100 meter afstanden bij de meisjes onder de twaalf jaar, gevolgd door Rosan Bakker op de derde plaats. Ingeborg Hoeks boekte ook een dubbele overwinning bij de jongste meisjes (10). Wie anders dan Antoine van Weerde was de overall-winnaar bij de mannen op de drie schoolslag af standen, met tijden van 0.31,1,1.05,8 en 2.25,1. Dennis Schouten bewees zijn suprematie op de schoolslag bij i onder zestien jaar. De r afstand legde hij af in een persoonlijke recordtijd van 1.11,1. Richard van Duyvenbode was ongenaakbaar bij de jongens onder de veertien jaar. Ook hij reali seerde nieuwe beste tijden. Dat deed ook Robert Jan Bakker in die leeftijdscategorie op alle drie de af standen. Hij mocht daarvoor de tweede prijs in ontvangst nemen. Ivo Bijker deed wat van hem ver wacht werd, tweede worden bij de twaalf-jarige jongens. Hij zag dat Remco Singeling achter hem als derde finishte. Joost Onderwater mocht de tweede'prijs ophalen bij de jongens onder de 10 jaar. De Zijl Zwemmers van De Zijl/LGB haal den een week voor dé sluitingsda tum van de NWK nog enkele limie ten uit het water. Onno Joustra mag voor de 50 meter vrije slag naar Drachten met 0.24,0. Robin Sprink- huizen zwom een knappe tijd, die ook goed was voor een limiet, op de 200 meter vrije slag, 1.59,5. Met deze tijd completeerde hij de estafette ploeg onder zestien jaar. Vincent Bekhuis veroverde het startbewijs voor de 200 meter rugslag met 2.13,2 en deed dat ook op de halve afstand in 1.00,2. Hanneke Koopmans was snel genoeg op de 200 meter vrije slag; 2.09,6. om in Drachten hierop te mogen starten. LZ 1886 deed zeker niet onder. Paulian Stastra tikte net optijd aan op de 200 meter rugslag,2.28,0. Mark Schouten op de 100 meter rugslag in 1.07,7. Broer Dennis voor de 200 me ter wisselslag met 2.24,1. Olga Bouwmeester, eindelijk, de 200 me ter schoolslag in 2.54,7, en tenslotte Bianca Hoeks op de 400 meter vrije slag in 4.38,1. NORA BAKKER LEIDEN - De Zijl/LGB en AZC hebben zaterdagavond weer een editie toegevoegd aan hun over het algemeen enerverende onderlinge gevechten. De Alphenaren kwa men na het laatste fluitsignaal als overwinnaars uit het wa ter. De 8-13 uitslag.was boven elke twijfel verheven. De wedstrijd kende een (te) fel ka- der Leden meende over die laatste rakter. Liefst drie spelers (Paul Belt fase. "We hebben ons niet gek laten i Anton Heiden van De Zijl en Bob maken en de wedstrijd rustig uitge- Brebde van AZC) moesten voortij dig wegens aanmerkingen op de leiJ ding het water verlaten. De Zijl be diende zich vaj waarmee AZC tamelijk veel moeite had. In de! ste periode was dan ook geen spra> speeld. Wij hoefden niet i door we konden afwachten. Dat hebben we goed gedaan en dus een strakke press terechte overwinning. Ook onze jonge jongens speelde een goede wedstrijd, keeper Wim Vermeulen bijvoorbeeld had op belangrijke het spel naar zich toe. Paul Belt (De Zijl) zat toen al op met scheidsrechter Van Teilegen. AZC, dat Gijsbert van der Leden nog steeds mist, kwam in deze twee de periode op voorsprong doordat! varing deel leek er bij 6-9 ivang van het laatste spel- wel wat mogelijk, niets bleek echter minder waar. De Zijl verviel in een oude fout door meer op beslissin gen van de scheidsrechters te letter de ploeg koelbloediger opereerde dan op het eigen spel. Gevolg wa dan de tegenstanders. Wel regende irritatie e aantal stevige het aan beide zijde persoonlijke fou- tredingen. AZC hieïd het hoofd koel i juist door dat AZC kwantita tief een magere bankbezetting had leek hierin de kans verdiend met 8-13. Periode standen: 2-2, 5-7, 6-9 en 8-13. Doel- De Zijl te punten AZC: John Jansen 5. Bob jjgen. Brebde 2, Remco Pielstroom 1, Eric Toen in de derde periode Bob Noordergraaf 1, Pascal Bontje 1, Ar- (Verboom 1, Jurjen Thomas 1 I Brebde en Pascal Bontje definitief de kant op konden zoeken en AZC alleen nog de beschikking had over Martin van het Wout, een speler van het derde, als wisselspeler leek AZC in moeilijkheden te komen. Të meer omdat Eric Noordergraaf al op twee gespeeld maar het lukte gewi niet. De derde fout voor Noorder graaf kwam wel maar te laat. We kunnen op de overwinning) Ewoud van Winsen 1. Doelpunten Zijl/LGB: Mark van Belkum 5, Jeroen Duvekot 1 en Anton Heiden 1. LZ LZ 1886 speelde tegen koploper Po lar Bears waarschijnlijk de beste wedstrijd van het seizoen. Na het 22-4 debacle tegen AZC vorige week waren de mannen van Hans Parrel gebrand op een goed resul- AZC weinig afdingen omdat we zelf taat. Nu eens geen slordig spelend tegen twee uitsluitingen opliepen LZ, maar een sober en rustig opere rend Leids team. Gevolg, een kleine 4-8 nederlaag tegen de huidige lijst aanvoerder uit Ede. Een tevreden Hans Parrel na afloop: "We hebben echt goed gespeeld, we hebben het een en ander op een rijtje gezet en zie het resultaat. We kunnen nu ten minste weer hopen op een paar puntjes in de komende wedstrij den". Jan Teske in het Lei'dse doel ouderwets in vorm, mede periodé tot ieders verbazing 2-2. In de twee wegens praten. Niet erg professio neel natuurlijk". Collega Gijs van Records Melinte DEN HAAG (ANP) - Doina Melinte heeft afgelopen weekeinde voor de eerste maal de vruchten kunnen plukken van haar indrukwekkende loopbaan. De Roemeense atlete kreeg in East Rutherford (VSt) een daardoor stond het bonus van 100.000 dollar (ruim 190.000 gulden) uitgekeerd voor de de periode besliste Polar bears de l/erbetering van de wereldrecords op de 1500 en 1 mijl. Melinte verbe terde het wereldrecord op de mijl tot 4 minuten en 17,13 seconden. Op de 1500 meter kwam zij door in 4.00,27. De Roemeense verbeterde op de mijl haar wereldrecord, dat zij twee jaar geleden bij dezelfde wed strijden liep met 1,73 seconden. wedstrijd. De Edenaren liepen uit naar 2-6 en zijn daarna niet meer in gevaar geweest. Had LZ in de derde periode, wat beter omgesprongen met de kansen dan was een nog eer voller resultaat mogelijk geweest. Volgende week wacht het treffen in Delft tegen DZV. Winst is dan een noodzaak. Doelpunten LZ 1886:Wil- Edwin co van der Zeeuw 2, Ruud Muusse 1 en Michel van der Zeeuw 1. WZK won in de tweede klasse ook de één na laatste wedstrijd van de gewone competitie. Het veel te hard spelend RZV werd onder lei ding van een uitstekend op dreef zijnde Erik van der Kroft naar een kansloze 4-13 nederlaag gespeeld. Topscorer WZK: Evert Bregman 4. Katwijk speelde in waddinxveen een leuke wedstrijd tegen De Gou we. De Katwijkers konden het De Waddinxveners alleen in de aan- GOLF - Het Nederlands golfteam heeft in Singapore de kwalificatie voor het toernooi om de wereldbe ker voor landenteams gemist. De Nederlandse ploeg eindigde op de twintigste plaats van de 25 deelne mende landen. In Singapore werd gespeeld om acht plaatsen voor de eindronde in oktober op St. Andrews in Schot land. Het kwalificatietoernooi werd verrassend gewonnen door Thai land voor Mexico, Nieuw-Zeeland, Zweden, Argentinië, Taiwan, Zuid- Korea en Frankrijk. vangsfase lastig maken. In het ver volg werden te veel kansen gemist om in een punt te kunnen geloven. De 12-7 nederlaag kwam dan ook niet als een verrassing. De Katwij kers hebben zich overigens wel al geplaatst bij de bovenste vier. Top- Katwijk: Leendert de Jong Ronald Heemrood 2. jivax speelde een wat stroeve geestenaren, zonder Hans Trijs burg, schrokken op tijd wakker én stelden in de derde periode de over winning veilig (1-5). In de laatste pe riode kwam de zege van Vivax, dat in Serge Dietz zijn uitblinker had. niet meer in gevaar. Einduitslag 2-6. In de derde klasse won Sassen- hcim met 9-4 van BZC en speelde DKD wel goed tegen WVZ maar verloor toch met 5-4. Bij de vrouwen won De Zijl/LGB opnieuw. Pas in de laatste perióde konden de Kooibewoonsters de 2-4 LZ 1886 speelde met 5-5 gelijk te gen HPC na een 5-2 voorsprong. Topscorer Paulien Stastra 2. DIRK KLOOS Bowlingteam in degradatiegevaar LEIDEN - In de hoofdklasse van de trio-league verkeert het bowlingteam van Vermeulen/Leiden nu in acuut degrad'atiegevaar. Op de voorlaatste speeldag bemachtigden de Leidenaars slechts twee schamele puntjes. Een misser was de volkomen onnodige 2-1 nederlaag tegen Tilburg, de mede- degradatiekandidaat. "Dure punten", erkende ook Frenk Scheffer, die gis teren inviel voor Jan Snik. "We gooiden ruim onder ons gemiddelde". Op de nederlaag van 3-0 tegen Eindhoven viel overigens niets af te din gen. Die ploeg was gewoon te sterk voor Vermeulen/Leiden. Maar van Goes/Emmen en Tilburg had het Leidse trio moeten en kunnen winnen. In maart, op de slotdag in Schiedam, heeft het team nu zeker vijf punten no dig om zich op dit niveau te handhaven. /ertuigende marathon rich ting eerste divisie. De poule waarin het derde divi sie-team van Docos nu is beland lijkt perspektief te bieden voor een hoge eindrangschikking. Misschien zijn de mannen van Docos ditmaal wél in staat de over het algemeen goede kwaliteit om te zetten in pro motie naar de tweede divisie. Een klein beginnetje werd hiervoor al gemaakt in de start wedstrijd tegen' ATC 2. In Nijmegen werd het 4-6 voor Hulst. Van der Kooij en Van Weeren. Ieder leverde netjes twee punten in. Frappant hierbij was dat elke speler verloor van een andere tegenstander. WOUTER LANGEVELD Tsjizjov ziet nog kansen in damtweekamp AMERSFOORT (ANP) - Na een weekeinde met weer twee remises gelooft wereldkampioen Alexei Tsjizjov er nog steeds in dat hij zijn titel veilig door de tweekamp met Ton Sijbrands kan loodsen. „Er moeten nog twaalf partijen worden gespeeld." De goed Duits en gebro ken Nederlands sprekende Sovjet burger maakt zich nog niet onge rust over de in de eërste week van de WK-tweekamp opgelopen ach terstand. Sijbrands leidt met 9-7. De twee partijen van dit weekein de gaven Tsjizjov aanleiding voor enig optimisme. „Ik had zaterdag in het middenspel misschien wat voordeel, maar in de slotfase had Sijbrands het iets gemakkelijker. •Zondag waren de rollen in de acht ste partij omgedraaid", aldus de ti telverdediger. In zijn poging de stel lingen zo klassiek mogelijk te hou den, is Tsjizjov tot dusverre redelijk geslaagd. „Ik speel graag klassiek. Sij brands niet. heb ik de indruk. Hij is in dat speltype beslist niet beter dan ik. Zondag speelde hij ook niet op zijn sterkst. Hij kan ook fouten ma ken. En wat moet ik anders. Mijn fa voriete spel laten varen en me in on zekerheden storten? Ik denk dat Sijbrands daar juist voordeel bij heeft. Een tweede verliespartij is fu nest. Dat moet ik dus - zeker in deze fase - voorkomen." De wereldkampioen twijfelt aan de zekerheid die Sijbrands tentoon spreidt. „Ik vind hem niet zo over tuigend spelen." Die stelling van Tsjizjov wordt door velen echter niet onderschreven. Oud-landge noot Alexander Mogiljaiisky, die de partijen dagelijks' voor het publiek van commentaar voorziet, vindt de uitspraken van de wereldkampioen „interessant". Voor hem is en blijft Sijbrands de enige speler ter wereld die „een en cyclopedisch geheugen" heeft. „Sij brands is thuis in alle spelsoorten. Ook in het klassiek. Niemand an ders weet er zoveel van als hij. Vol gens mij is Tfcjizjov bang." Het „bewijs" ziet hij in de pogin gen van de titelverdediger om de openingen zoveel mogelijk óver te slaan. „Tsjizjov probeert de stellin gen overzichtelijk te houden. Dat is zijn goed recht, maar dat wil nog niet zeggen dat hij bepaalde spelty pes daarom beter beheerst", aldus de nu in de Verenigde Staten wo nende grootmeester. In de zevende ontmoeting kwa men de spanningen pas in de tijd noodfase, nadat Sijbrands in het middenspel niet de kansrijkste vari ant had gekozen. Het achtste duel gaf Tsjizjov in het middenspel licht nadeel, maar in de halverwege de partij ontstane klassieke stand nam de wereldkampioen weer het initia tief. Het eindspel bevatte nog wat voetangels en klemmen, maar Sij brands loste die snel en vakkundig op. BOKSEN - Arnold Vanderlijde heeft zaterdag in Leverkusen zijn vijfde overwinning van dit seizoen in de Bundesliga behaald. De Eu ropese kampioen in het zwaarge wicht, die voor de zesde keer in het super-zwaargewicht uitkwam, stond tegen de Westduitse kam pioen Andreas Schnieders minder dan drie minuten in de ring.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16