De Sleutels onderuit Het geluk lacht Lugdunum toe Jodan Boys wast Oegstgeest de oren SJC laat zich door WSB aftroeven OPVALLEND AANWEZIG Frans Maassen is dubbel trots op eindzege Lisse deelt punten BaBH Teylingen en Leidsche Boys verdelen de buit MAANDAG 12 FEBRUARI 1990 DO/ST SPORT PAGINA 15 Ter Leede nog op kop LEIDEN - In de interregionale klas se van de vrouwen blijft Ter Leede aan kop ondanks het gelijkspel te gen Zwart Wit '28. VROUWEN Ter Leede-Zwart Wit '28: 1-1 Een sterker Ter Leede veroverde terecht een voorsprong. Een afge slagen cornerbal werd door Marion van de Ploeg alsnog in het Zwart Wit doel gewerkt. Halverwege de tweede helft benutte Mieke van Doorn een penalty voor Zwart Wit: 1-1. In de hoofdklasse won Oegst- geest van Vlaardingen met 2-0. Al in de eerste minuut opende Annelies Oskam de score. Lia Groot maakte het karwei voor de koploopsters af. Rijsoord en Ter Leede 2 vochten een gelijk opgaand duel uit, dat hal verwege de tweede helft door een doelpunt van Ingeborg Baars ten- gunste van Rijsoord werd beslist. In de eerste klasse een grote over winning voor Katwijk bij Quintus: 1-6, via doelpunten van Corinne van Rijn, Sylvia Soeverijn (4x) en Heidi Guyt. Eveneens een monsterover winning voor Leiden tegen SVLV: 7-0, met drie doelpunten voor de uit blinkende Simone van de Hede, twee voor Miriam Mulder, terwijl Pim de Kousemaker en Sandra Stuyvenberg ook nog een aandeel in het doelpuntenfestijn hadden. LEIDEN - GWS heeft voor een aar dige verrassing gezorgd in de afde ling zaterdag door koploper De Sleutels met een 1-0 nederlaag naar huis te sturen. De schade voor de Vlietbewoners bleef echter beperkt doordat de concurrenten KRV en Valken'68 in een rechtstreeks duel de punten deelden (2-2). AFDELING LEIDEN (za) GWS - De Sleutels 1-0 Een zege die enigszins geflatteerd kan worden genoemd aangezien de bezoekers voor meer dan de drie kwart van de speeltijd op de helft van de thuisclub bivakkeerden. De nederlaag wees echter ook uit dat GWS voor de Vlietbewoners een moeilijke tegenstander is. De win nende treffer in dit duel werd ge scoord door Piet Knetsch, die via de paal de Leidse doelman Rob Groe nendijk halverwege de eerste heift kansloos liet. Meerburg - Woubrugge 2-2 Meerburg nam in de tiende mi nuut een voorsprong nadat een af geweerd schot van Johan van der Wal door Bram van Zwieten alsnog tot doelpunt werd gepromoveerd. Die stand bleef tot vlak na rust ge handhaafd tot Walter van Vuuren met een simpel tikje de partijen op gelijke hoogte bracht. Meerburger Van der Wal kwam toch aan zijn treffer toen hij zijn ploeg knap aan de 2-1 hielp maar vijf minuten voor tijd was het John Does die Wou brugge beheerst de puntendeling schonk. KRV - Valken'68 2-2 Er was van alles te beleven in het onderlinge treffen van de belang rijkste achtervolgers van De Sleu tels en arbiter Kaddouri had be paald niet een makkelijke middag. KRV nam een 2-0 voorsprong door Daan Nooteboom en Ed Katenberg. Valken, dat eerst nog eep treffer van Rick Imthorn zag afgekeurd, beoor deelde het doelpunt van Katenberg als buitenspel. Dat was volgens Kaddouri niet het geval, die even la ter als 'tegenprestatie' een als voor zet bedoelde bal van Imthorn over de Katwijkse doellijn zag huppelen, 2-1 derhalve. KRV zag een punt ver loren gaan toen René de Weeger hands maakte. Ton Gruyters benut te de strafschop (2-2). TAVV - ZLC 5-0 De Leidenaars zijn eenvoudig te zwak om in de afdeling welke tegen stander dan ook behoorlijk partij te bieden. Ook tegen TAW was er sprake van eenrichtingsverkeer waar slechts de weer ouderwets op dreef zijnde Piet van Hal lang stand hield. Mario Verzaal, Kees Reijn- goud, Kees Hoogenes (2x) en Johan Vaneman schoten wel raak. Lugdunum - Alphia 1-4 De Leidenaars zijn na een blik- semstart in de competitie ver terug gevallen. De eerste helft ging kwam Lugdunum dank zij Frans Sjardijn nog wel op voorsprong. Donkere wolken pakten zich echter samen toen aanvoerder Mart van Rhijn we gens aanmerkingen op de leiding van het veld werd gestuurd. Leen Baay, Koos Disseldorp, Ronald van Wieringen en Ben van Klaveren na men de punten voor Alphia mee naar huis. LSW - Abbenes 0-0 Hein Bijl had geen goed woord over voor de instelling van zijn me despelers. "Het is niks meer met LSW. Er wordt niet getraind en er zijn er maar een paar die er voor werken", spuwde Bijl zijn gal. Ab- benes-trainer Karei Kattenberg sprak van een historische gebeurte nis. "Het is de eerste keer in het be staan van Abbenes dat we een punt van LSW pakken", sprak hij opge togen. MVKV - SVOW 4-1 "Het lijkt meer dan het is", aldus MVKV-speler Martin Oudshoorn. "In de eerste helft leek het een kla verjas wedstrijd. Toen was het hele maal niks". Die periode werd dan ook doelpuntloos afgesloten maar na rust werd het doel dan eindelijk gevonden. Viermaal door MVKV (Maarten de Mol, Gijsbert Ouds hoorn en tweemaal Marcel van Huissteden) en eenmaal SVOW (Edwin van Emmerik). Naam: Theo Scholte Leeftijd: 21 jaar Club: Katwijk Beroep: Dienstplichtig mili tair Gelijk na de rust mocht in het nóg doelpuntloze duel tegen Hoek een bijna kaalgeschoren Katwijk-speler zijn opwachting iride hoofmacht maken. Prompt scoorde de onbekende met zijn hoofd. Het duurde even voordat het publiek in de gaten kreeg dat het hier niet om een vreemde ging. De voetballer die altijd zijn haar lang droeg, bleek Theo Scholte te zijn, die net zijn eerste week op de mariniersop leiding in Rotterdam achter zijn1 kiezén had. Wat vind je nou zelf van die stekeltjes? "Ik draag gewoonlijk mijn haar in mijn nek, maar bij de mariniersopleiding is het nu eenmaal verplicht om 'jè haar kort te dragen. Het eerste wat ze deden was binnen vijf minuten met een tondeuse Mijn haar millimeteren. Het is even wen nen. Ook wel lachen. Voor de wedstrijd noemden ze me kale en skinhead". Hoe bevalt het'bij de mari niers? "Goed. Ik zit in een gezellige groep, dat vind ik wel belang rijk. Het is een pittige opleiding. Ik heb al een paar boomstam men in mijn nek moeten dragen, met voilé bepakking lange wan delingen van een kilometer of veertig gemaakt. En als je lekker ligt te slapen word je onver wacht van je bed gelicht enmóet je binnen vijf minuten aange kleed zijn. Dat soort dingen, en ik vind het best zo. Mijn conditie wordt zo steeds beter". Met jouw eerste balcontact was het gelijk raak. Je scoorde met je hoofd. Zou je ook met lang haar gescoord hebben? "In zo'n positie mag je niet missen. Hoewel, na afloop zei den de jongens dat zé hun haar. ook kort zouden laten knippen". Je staat bekend als een bal- vaardige voetballer, je condi tie is ijzersterk zoals je zelf zegt. Wanneer eis je een basis plaats op? "Na mijn diensttijd breek ik door. Dat is zeker. Nu kan ik niet trainen, ik mag zelfs de kazerne niet af. Toen de trainer hoorde dat ik dit seizoen nog in dienst zou gaan heeft hij er rekening meegehouden dat ik niet altijd beschikbaar ben. Daarom heb ik geen vaste plek in het elftal. De opleiding duurt vier maan den en waar ik dan terecht kom moet ik maar afwachten. Ik kan in Valkenburg gelegerd worden maar ook net zo goed in het bui tenland. Misschien kan er wat geregeld worden?. BESSEGES (AFP) - Frans Maas sen was gisteravond dubbel trots op zijn overwinning in de 20e Ster van Bessèges. "Niet alleen mijn overwinning in het eindklasse ment doet me genoegen", sprak de Limburger, "maar vooral de eerste prijs in de tijdrit. Ik ben die Sovjet voorgebleven". In de slottijdrit van 9,3 kilomé- ter versloeg de Nederlandse kam pioen Vjatseslav Ekimov, de Sov jet-miljonair van Peter Post, met vier seconden. Maassen onttroon de Henri Manders als klassement sleider met een gemiddelde snel heid van 48,995 kilometer per uur. In de Ster van Bessèges zette Nederland het wielerseizoen uit stekend in. De etappes in het weekeinde werden door Neder landers gewonnen. Zaterdag ze gevierde Gerrit de Vries, de vijfde etappe, gisteren, werd gewonnen door John van den Akker en ten .slotte sloeg Frans Maassen in dubbel opzicht toe. Manders, twee etappes leider, verweerde zich knap, maar kwam toch te kort als tijdrijden Hij moest naast Maassen ook de Belg Vermote voorrang verlenen. De Ster van Bessèges kende, net als voorgaande jaren, een cha otisch-verloop. In twintig jaar is deze wedstrijd niet boven de kwa lificatie 'trainingskoers' uitgekor men. Zaterdag weigerde het pelo ton, inmiddels op grote achter stand, de laatste twee ronden van zeven kilometer te rijden. De re gen viel zwaar op hen neer. De wedstrijd hield daardoor maar zestien renners over. De jury kwam na heftige discussies op de diskwalificatie terug. De Spanjaard Eduardo Cho- zas is in het weekeinde op zijn ge mak naar zijn tweede overwin ning in de Ronde van Andalusië gereden. Zeven jaar geleden won hij voor de eerste keer. De rortde werd afgerond met twee massasprints. In de eerste, zaterdag in Jaen, behaalde de Oostduitser Olaf Ludwig zijn der de etappezege. In de slotrit van gisteren, in Granada, kwam een Deens antwoord op de onover winnelijkheid van Ludwig. Ken neth Weltz waagde vijfhonderd meter voor dé eindstreep een de marrage. Voor eindwinnaar Chozas bete kende de eindoverwinning de we deropstanding. De laatste over winning van de Spaanse klimmer dateerde van 1987 toen hij in Mor- zine een etappe in de Tour de France won. LEIDEN Het geluk was gisteren in de Kikkerpolder weer eens aan de zijde van de lijstaanvoerder. Lugdunum, dat vorige week nog goed wegkwam bij Olympia, had zijn handen vol aan het stug ge en gevaarlijke WSE uit Waddinxveen. Het Leidse publiek hield al rekening met duur puntverlies. Uit het niets viel in de laatste se conden de winnende treffer (2-1) van Harm de Vos nadat Lugdünum reeds meerdere malen door het oog van de naald was gekropen. Lugdunum zakte na rust steeds ver der weg in de modder van de Kik kerpolder. Was voor rust het veld nog aardig bespeelbaar, naarmate de Wedstrijd vorderde leek het spel van de Leidenaars zich aan te pas sen aan de almaar verslechterende staat van de grasmat. Het vastzetten van de tegenstander bij een, 1-1 stand in de tweede helft bracht vë'el risico's met zich mee. Na rust bra ken de gasten, die eerder dit sejzoen Lugdunum nog met 5-1 opbolden, herhaaldelijk gevaarlijk uit. Een slagvaardiger tegenstander zou LEIDEN - FC Lisseen Nieuwkoop hadden gisteren op sportpark Ter Specke veel moeite met de harde wind die goed voetbal vrijwel on mogelijk maakte. Gezien de om standigheden waren beide elftallen na afloop tevreden met het behaal de gelijkspel (1-1). In de eerste helft gebeurde op het doelpunt van FC Lisse na, nauwe lijks iets wat het publiek kon boei en. In de 25ste minuut scoorde Pa trick Bon 1-0 nadat Paul Pijpers op aangeven van Cor Bouckaert tegen doelman Garrelfs aangeschoten had.. Een afwachtend Nieuwkoop gokte voor rust op de counter, hier kwam echter weinig van terecht. Na rust trok Nieuwkoop met het wind- voordeel het spel naar zich-toe. Uit gespeelde kansen leverde het over wicht van de gasten niet op. Bij toe val, maar niet onverdiend, kwam Nieuwkoop acht minuten voor het einde op gelijke hoogte. Een vf-ije trap van Arjan van der Laan werd door Sander Fauth doorgekopt naar Rob Bosma die met een halve om7 haal de bal via de paal in de kruising deponeerde: 1-1. Lugdunum mogelijk voor onover komelijke problemen hebben ge steld. Met name Erwin Pleus was een plaag voor de Leidse verdedi ging (John Zee moest hem al na tien minuten ten koste van een boeking afstoppen). In de eerste vijfentwintig minu ten overheerste de technisch ster kere thuisclub die aan de wedstrijd begon zonder Robert de Roo en Martin van Kins die wegens trai- ningsverzuim op de bank mochten plaats nemen. Na rust vervingen zij hun plaatsvervangers John Zee en Albert Siera. Het driehoekje Ver- hoogt-Prins-De Vos was op dreef. Na elf minuten stonden deze drie spelers aan de basis van het ope ningsdoelpunt. Marcel Prins gaf een slim steekpassje op De Vos die op het juiste moment de bal terug legde,op de meegelopen Edwin Ver hoogt (1-0). De Leidenaars verzuimden ech ter een 2-0 voorsprong te nemen, wat gezien spelbeeld verdiend ge weest zou zijn. De concentratie viel weg en de gasten kwamen stilaan terug in de wedstrijd. Dat bood WSE de kans om één minuut voor rust de gelijkmaker te scoren. Een verkeerde uittrap van Wim Eradus ging aën het doelpunt vooraf. Wil lem den Besten kon van rechts de bal voortrekken, die slecht werd weggewerkt door de Lugdunum- verdediging en bij Dennis Jager werd ingeleverd. De laatste man van de Waddinxveners scoorde: 1-1. Het winnende Leidse doelpunt was het gevolg van een alles-of- niëts slotoffensief. Edwin Verhoogt plaatste in de 92ste minuut - tien meter over de middenlijn - een vrije trap hoog voor het doel, waar de lan ge André Hoekstra en Ton de Rooy voor dreiging zorgden. Harm de Vos profiteerde van de ontstane ruimte: 2-1. Volgens De Klerk had het niet op die laatste minuut aan hoeven te ko men. "Ons is een zuiver doelpunt onthouden". Hiermee doelde de Leidse oefenmeester op het mo ment in de 55ste minuut tóen scheidsrechter Van de Sande een goal van Cees Schouten afkeurde omdat de voorzet van Marcel Prins nfëèds de achterlijn gepasseerd was. GIJS VAN OOSTEN Stompwijkse Boys verder in de zorgen LEIDEN- In de zondagvierdeklasse A drukte SVLV het in degratienood verkerende Stompwijkse Boys met een overigens magere 1-0 winst nog dieper in de zorgen. SVLV - Stompwijkse Boys 1-0 De thuisclub verscheen in het be gin van dit matige duel via twee goede acties van Hans van Gils (cor ner en vrije trap) gevaarlijk voor het doel van doelman Jan Groeneweg. Beide ploegep waren vervolgens re delijk aan elkaar gewaagd, met slechts beperkte kansen. Het was echter Richard van Zonneveld die in de 25ste minuut een gave voorzet van Hans van Gils trefzeker namens SVLV inkopte: 1-0. Na de rust con solideerde SLVLV de voorsprong. Met een krampachtig offensief wa ren de gasten halverwege de tweede helft nog even in staat het Voor- schotense doel te belagen. Jos Olie hoek en Wim Luiten lieten de spaar zame kansen echter onbenut. TYBB - Van Nispen 3-1 Na lange tijd het initiatief te heb ben gehad liepen de Zilkers in de slotfase van de eerste helft een on verwachte achterstand op. Meekel en Schoon profiteerden achtereen volgens van onoverzichtelijke situa ties in de Zilker-defensie: 2-0. Di- rekt na de hervatting sloeg Van Nis pen met de wind in de rug terug. Frits Klinkenberg joeg het leder hard in de kruising: 2-1. Opnieuw hadden de Zilkers een overwicht, maar een treffer van Koelemijer maakte in de 70ste minuut een ein de aan de pret: 3-1. Weliswaar zorg de René ras acht minuten voor tijd vanuit een vrije trap nog voor 3-2, maar de gelijkmaker zat er niet Noordwijk buigt LEIDEN - In de topper Elinkwijk- Noordwijk hebben de kustbewo ners met 5-2 het hoofd moeten bui gen. De derby tussen UVS en Roodenburg werd door de ploeg uit Leiden-Noord met 1-3 in het voor deel beslecht. Elinkwijk - Noordwijk 5-2 Een wedstrijd die bepaald niet zonder slag of stoot gepaard ging. Tot driemaal toe werd een Noord- wijkse treffer afgekeurd en werden ook nog eens drie spelers van het team van Ruud Bröring uit het veld gestuurd. Wel met dien verstande dat de arbiter kennelijk de kluts kwijt was na eerst een speler van Elinkwijk de weg naar de kleedka mers te hebben gewezen. Gevoet bald werd er ook. Tegenover de vijf treffers van Elinkwijk stelde Noordwijk doelpunten van Lennert van der Salm en Jan Hordijk. UVS - Roodenburg 1-3 Dank zij drie afgrijslijke blunders in de UVS-defensie stelden Patrick Kamperveen en uitblinkende Peter van Wanrooy (2x) in de eerste helft de zege al veilig. UVS, met doelman Dave van der Heijden in een opval lende rol, drukte na rust Rooden burg terug. -Gaby Kroet zorgde daarop voor het enige tegendoel punt. VOETBAL - Dordrecht '90, de nieu we verpakking van DS'79 voor het komende seizoen, heeft voor het nieuwe voetbaljaar de 26-jarige lin kerspits Dirk van der Laan van RBC aangetrokken. Van der Laan, die 75.000 gulden kostte, tekende voor driejaar. De eerste treffer van Teylingen in de maak. Leidsche Boys zou toch met een gelijkspel van het u(^0s^e^eu^fr"juin. LEIDEN- In de eerste klasse zon dag van de afdeling Leiden werd al leen de wedstrijd Teylingen-Leids- che Boys gespeeld. In een veel te harde wedstrijd verdeélden de sub toppers de buit (2-2). Al in de eerste minuut kwam de jeugdige ploeg van trainer Rob Rut ten, die volgend jaar naar zondag- vierdeklasser ROAC gaat, door Vin cent Beuling op een 1-0 voorsprong. Teylingen trok het spel naar zich toe maar kon vóór de rust niet meer tot scoren komen. In de tweede helft sloeg de vlam in de pan. Scheidsrechter Mali- paard uit Leimuiden speelde hierin de hoofdrol. Tot tweemaal toe legde hij de bal op de penaltystip,, terwijl vriend en vijand niet wist wat er precies aan de hand was. Eerst mocht Richard Köolen voor Leids che Boys raak schieten (1-1), en even later was de beurt aan Robert van Leeuwen van Teylingen. Ook hij scoorde uit het présentje (2-1). Daarna gebeurde er van alles, be halve dingen die met voetballen te maken hadden. Beide clubs weiger de de schuld opzich te nemen en wezen richter arbiter Malipaard. Twintig minuten voor tijd brak een Leids offensief los. In het laatste half uur toen Leidsche Boys het beste van het spel had kopte Peter Houthuizen voor de boys gelijkma ker in (2-2). In het eerste kwartier was er van enig krachtsverschil nog geen spra ke. Beide ploegen schiepen zich kansen, waarbij WSB het eerst dicht bij een treffer was, maar de in zet van Theo Aanhane schampte af op de paal. Enkele minuten later waagde Robert Pont voor SJC een afstandsschot, waarna Eric Groene- woud de .rebound in het zijnet schoot. Precies na een kwartier spe len, bracht Robert Marijnen, met een schitterend indraaiend schot vanaf de achterlijn, WSB op 1-0. Toen bleek dat SJC, dat door schorsingen en blessures met vijf invallers moest aantreden, kwets baar was. Een jagend WSB stichtte grote verwarring in de SJC-gelede- ren. De Noordwijkers faalden voor al in de opboüw en konden maar zelden de onder zware druk staande verdediging ontzetten. In deze fase was het het uitstekende werk van invaller doelman Ted van der Meer, dat SJC op de been hield. Hij onder schepte menige goede voorzet van het op links steeds weer doorbre kende WSB en stopte een kopbal van Albert Warmerdam op de doel lijn. Pas tegen het eind van de eerste helft wist SJC zich enigszins onder de druk uit te werken. Na rust zette SJC de opgaande lijn door en ver overde gaandeweg het beste van het spel. "WSB brak echter het ritme van de nu wel ten aanval trekkende Noordwijkers door vele overtredin gen. SJC slaagde er niet in rende ment te putten uit de toegekende vrije trappen. In het laatste kwartier was het zelfs weer WSB dat met NOORDWIJKERHOUT - In de derby tegen WSB, slaagde SJC er niet in de hogere positie op de ranglijst waar te maken. De ploeg van trainer Harry Loerts liet zich aftroeven door een gretiger ope rerend WSB: 2-0. met snelle tegenstoten het gevaar lijkst was. Theo Aanhane miste de kans van de wedstrijd toen hij vlak voor doel de voorzet van Remco Martens toch nog naast schoot. Even voor tijd werd Theo Nullens, in het zestien-meter-gebied neerge legd. De door Robert Marijnen ver zilverde penalty bracht WSB de wat geflatteerde 2-0 overwinning. MIEP VROONHOF LEIDEN - De'Jodan Boys heeft Oegstgeest hardhandig op zijn plaats gezet. Met maar liefst 6-1 werd de ploeg van trainer Wim Vis ser de oren gewassen. Kagia kwam met veel fortuin tegen Reeuw ijk tot een puntendeling (2-2) en dezelfde eindstand werd ook be reikt bij Hazerswoudse Boys tegen Ter Leede. De Jodan Boys - Oegstgeest 6-1 De eerste drie kwartier werd er nog redelijk door de Voscuylbewo- ners gevoetbald maar echte kansen werden niet gecreëérd. Het gevaar lijkste moment voor hét Goudse doel ontstond nog toen een hoek schop van Joris van Benten voor enige paniek zorgde. De eerste de beste aanval van De Jodan Boys was echter raak. Doelman Frits Bleichrodt kreeg een voorzet van Ard Keus niet onder controle waar door Hans van Kersbergen kon pro fiteren. Toen de thuisploeg eenmaal de wind mee kreeg was het over met het Oegstgeester verzet. Van Kers bergen, Teus de Kruyff, Ard Blok, Keus en Jurgen de Vries zetten in de tweede rondgang Oegstgeest volledig te kijk. Rein Grooters red de de spreekwoordelijke" eer voor' de bezoekers. Kagia - Reeuwijk 2-2 Kagia mocht na.afloop van deze bar slechte wedstrijd blij zijn met het behaalde punt. Het onderaan- staande Reeuwijk pakte de laatste strohalm door Kagia agressief te be spelen en de ploeg uit Lisserbroek liet zich afbluffen. Toch nam Kagia de leiding toen Peter Daalman op de rand van buitenspel mocht door gaan. Daarna namen de bezoekers het heft in handen en zetten de op basjs van inzet met doelpunten van^ Leids bowlingteam in degradatiegevaar LEIDEN - In de hoofdklasse van de trio-league verkeert het bowling team van Vermeulen/Leiden nu ih accuut degradatiegevaar. Op de voorlaatste speeldag bemachtigden de Leidenaars slechts twee schame le puntjes. Een misser was de volko men onnodige 2-1 nederlaag tegen Tilburg, de mede-degradatiekandi daat. "Dure punten", erkende ook Frenk Scheffer, die gisteren inviel voor Jan Snik. "We gooiden ruim onder ons gemiddelde". Op de nederlaag van 3-0 tegen Eindhoven viel overigens niets af te dingen. Die ploeg was gewoon te sterk voor Vermeulen/Leiden. Maar van Goes/Emmen en Tilburg had het Leidse trio moeten en kunnen \yinnen. In maart, op de slotdag in Schiedam, heeft het team nu zeker vijf punten nodig om zich op dit ni veau te handhaven. Wilco Perdijk en Rinze Rietstra Ka gia op een 1-2 achterstand. Hoewel de thuisclub na rust wat beter bij de les was Reeuwijk toch de strijd beheersen. Geheel tegen de verhouding in kwam Kagia op gelij ke hoogte- toen een solo van Daal man met succes werd bekroond. Hazerwoudse Boys - Ter Leede Ter Leede kon tegen het stugge Hazerswoudse Boys geen goede prestatie leveren. Het ontbreken van Arjan Leget en Jeroen Désar kan daar debet aan zijn geweest want het was matig wat de hoogge plaatste Sassenheimers lieten zien. Al snel namen de Boys een 1-0 voor sprong nadat een vrije trap van Leon Laros eerst de lat had getrof fen en Robert Zwart de bal alsnog binnen liep. Een actie van Sam Era dus liet Adrian Carter de 1-1 scoren maar Ter Leede mocht de handen dichtknijpen toen een bal van Jan Platteel vanaf elf meter de handen van doelman Bert Blankenspoor te genkwam. Dezelfde Blankenspoor ging even later echter samen met ploeggenoot Marco Verbree in de fout waardoor Leon Laros alsnog de 2-1 op het bord toverde. Emiel Wa- jer bezorgde Ter Leede tenslotte toch nog het broodnodige puntje. Hoofddorp - SMS 1-1 (vierde klasse B, West I) In de race voor het kampioen schap moest SMS weer een punt la ten liggen. En daar mochten de Nieuw Venneppers nog blij mee zijn ook want van de twee straf schoppen die Hoofddorp kreeg toe gewezen werd er slechts één benut. Tot acht minuten voor tijd keken de gastheren tegen de achterstand aan en gezien het spelpeil lag er ook niet meer in het verschiet. Tot ieders verrassing bleek Ronald Praamstra na een afgeweerd schot van Michel van der Weijden toch in staat om de bal tegen het Hoofddorpse net te lo pen. SIZO - EHS 0-0 Ondanks het gebrek aan doelpun ten was het bepaald geen bloedelo ze nul-nul. Er werd behoorlijk strijd geleverd maar de ploegen bleken zo aan elkaar gewaagd dat ze elkaar geen kans gaven. SIZO kreeg vlak voor tijd nog een nummeriek over wicht toen een speler van EHS uit het veld werd gestuurd maar kon dit echter uitbuiten. Na afloop wa ren er (overigens zonder ernstige gevolgen) nog wat relletjes tussen de wederzijdse supporters. Daan Noteboom (niet zichtbaar) heeft doeltreffend uitgehaald voor KRV tegen Valken: 1-0. Het bleek niet vol doende vöor de winstuiteindelijk werd het 2-2. (foto Loek zuyderduin)

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15