PSV schiet weer op zijn tegenstanders Milan niet te stoppen Cijfers en feiten Getergde Martin van Geel haalt zijn gram ©VER 'DE GRENZEN' Druk op Liverpool neemt verder toe Booy redt het punt voor Brugge PAGINA 14 SPORT MAANDAG 12 FEBRUARI 1990 EINDHOVEN (GPD) De PSV-spelers schieten niet meer op elkaar maar op de tegen stander. Voor het eerst sinds weken vormde de miljoenenformatie één front en liet de ge bundelde kracht los op NEC: 6-0. Voor 't eerst sinds weken ook, maakte Guus Hiddink een ontspannen indruk. Hij had zijn troepen getart met de genadeloze kritieken, die na de ne derlaag in Kerkrade de kop op hadden gestoken. „Ik diende ervoor te zorgen dat er binnenuit iets gebeurde. De want op de bank vestig je de groep moest kwaad worden en de dacht niet op jezelf', drang voelen iets recht te zetten. Als trainer kun je alleen maar materiaal w aandragen om dat proces op gang te de rijzige Deen vaiiaf de tribune Romario de Souza Faria hield zich verre van alle randverschijnse- De topper tegen Ajax evenwel zal len en voerde een perfecte one-man- i rijzige Deen vanaf de tribune voetbalshow op. Terwijl zijn colle- het dankbare moeten bekijken omdat hij zater- ga's zich voor elkaar het vuur uit de dagavond zijn derde gele kaart zag. sloffen liepen, toverde de kleine Dan ook zal de blessure van Koot Braziliaan het fraaie staaltje i krijgen". NEC slachtoffer van de Eindhov plosie. De storm is gaan liggen. De de- (knie), pressie is verdwenen en de zon schijnt weer in het Philipsstadion. w „Net op tijd", verzekerde Guus Hid- gelukkig. Het feit dat ik in het verle- dat PSV haast dient te maken met r genezen zijn en doemt het andere uit zijn schier onuitput- het volgende probleem op. Nielsen: Die gele kaart komt bijzonder dink met het oog op de duels tegen den div Ajax (komend weekeinde) en Bayern München in het verschiet. Zelfs Ivan Nielsen zette zijn prin- cipe's aan de kant om de PSV-uit- barsting gestalte te geven. „De club en de spelers hadden me nodig. Vo rig jaar, toen ik geblesseerd was, hebben ze mij geholpen. Nu liet ik het belang van PSV prevaleren bo ven mijn ruzie met Hiddink. Wat er verder uit voortvloeit zie ik wel. Over drie maanden ben ik transfer vrij en dan vertrek ik als het kan naar het buitenland. Tot die tijd j keren aan de noodrem de voorgenomen tussentijdse i heb moeten trekken, daar heeft de tractverlenging. In elk geval zal club ook baat bij gehad. Ik hoop dat manager Kees Ploegsma er de ko- dit meeweegt welke manie Ajax. Ik heb er geen moeite mee ik naast het elftal kom omdat slecht presteer. Daarvan is dit s zoen nog geen sprake geweest". Romario de beslissing op mende tijd weer ruimte verder moeten na den, nu alle problemen uitgepraat en tot het verleden behoren. Trainer Hans Dorjee bevestigde dat nog eens nadrukkelijk: „Als er nog iets dan had je niet zo kunnen spelen als als oud zeer zou leven in de eroep, PSV tegen NEC". EREDIVISIE Vitesse - Sparta 2-1 (1-1). 13. Van der Brom 1-0, 28. Houtman 1-1, 90. Bos 2-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 9000. Gele kaart: Sas. Van den Berg en Roembiak (allen Sparla). Fortuna - FC Groningen 0-0. Scheidsrech ter: Reygwart. Toeschouwers: 3600. Gele kaart: Duut (Fortuna). PSV - NEC 6-0 (3-0). 5. Chovanec 1-0. 23. Romario 2-0,40. Ellerman 3-0,58. Romario 4-0, 76. Kieft 5-0, 82. Boerebach 6-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 23.100. Gele kaart: Lok (NEC) en Nielsen (PSV). MW - Ajax 1-0 (1-0). 9. Arts 1-0. Scheids rechter: Van der Niet. Toeschouwers: 11.000 (uitverkocht). Gele kaart: Arts (MW). FC Twente - FC Den Haag 1-0 (1-0). 24 Ter Avest 1-0. Scheidsrechter: Egbertsen. Toeschouwers: 4000. Gele kaart- Postdam (Twente) en Adam (Den Haag). RKC - Roda JC 3-1 (3-1) 14. Treffers 1-0, 23. Gouda 2-0,37. Hofman 2-145. Trost 3- 1 (e.d Scheidsrechter: Van Vliet. Toe schouwers: 4200. Feyenoord - Haarlem 5-0 (2-0). 21. Van Geel 1-0, 33. Keur 2-0, 65. Van Geel 3-0, 78. Keur 4-0, 88. Van Geel 5-0. Scheids rechter: Houben. Toeschouwers: 9714. Volendam - Willem II 2-1 (1-1). 44. De Roode 0-1, 45. Steltenpool 1-1,52. Vermes 2*1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toe schouwers: 3800. Gele kaart: Van den Borgt en De Roode (beiden Willem II). Negen wedstrijden. FC Utrecht - BW Den Bosch afgelast, inclusief Volendam - FC Groningen (woensdag). Aantal toeschouwers: 70.914. Na 22 speel dagen: 1.534.077. Best bezochte wedstrijd: PSV - NEC 23.100. Slechtst bezochte wedstrijd: Fortuna - FC Groningen 3600. Rode kaart: 0. Na 22 speeldagen: 13. Gele kaarten: 12. Na 22 speeldagen: 387. Meeste gele kaarten: Vitesse - Sparta 3 (scheidsrechter: Bakker). Aantal doelpunten: 29. Na 22 speeldagen: 551. Hoogste uitslag: PSV - NEC 6-0. Eerste treffer: 5. Chovanec (PSV). Topscorer van de dag: Van Geel (Feye noord) 3. TOPSCORERS 1. Romario (PSV) 21 2. Kieft (PSV) 13 3. Van der Laan (FC Den Haag) 12 4. Van den Brom (Vitesse), Van Geel (Feye noord), Houtman (Sparta) 11 EERSTE DIVISIE PEC Zwolle - Heerenveen 1-0 (1-0). 1. Meijerman 1-0. Scheidsrechter; Mulder. Toeschouwers: 1250. Gele kaart: Dijk (Heerenveen). DS "79 - De Graafschap 1-5 (0-2). 9. Smit 0-1, 16. Leeuwerik (strafschop) 0-2, 45. Leeuwerik 0-3, 55. Van der Kleij 0-4, 68. Beuk 1-4, 87. Smit 1-5. Scheidsrechter: Kloeg. Toeschouwers: 300. Gele kaart: Pruymboom (DS'79). Veendam - Wageningen 2-2 (1-1). 10. Van de Brink 0-133. De Haan 1-160. Vink 1-2, 89. Huizingh 2-2. Scheidsrechter Van Heel. Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Hui zingh, Gall (beiden Veendam). Van den Bom (Wageningen). Cambuur - VW 1-3 (0-1). 30. Graef 0-1. 87. Korsten 0-2, 72. Koopman (strafschop) 1-2, 77. Korsten 1-3. Scheidsrechter: Merks. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: De Haan, Alma (beiden Cambuur). SW - Emmen 1-0 (1-0). 4. Plugboer 1-0. Scheidsrechler: Luyten. Toeschouwers 2500. Gele kaart Tebbenhoff (SVV). Haak en De Haan (beiden Emmen). AZ - Eindhoven 4-1 (2-0). 20. Rontberg 1- 0, 38. Veerman 2-0. 59. Romberg 3-0. 66. Vroomans 3-1, 89. Roos 4-1. Scheidsrech ter Blom. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: De Kort en Cocu (beiden AZ), Maas, Van Corstanje en Van Aerts (allen Eindhoven). NAC - Helmond Sport 3-0 (0-0). 46. Cor- nelissen 1-0, 63. Cornelissen 2-0, 80. Schrijvers 3-0. Scheidsrechter: Kok. Toe schouwers 5158. Gele kaart: Van Kilsdonk (Helmond Sport). SC Heracles - Go Ahead Eagles 1-2 (0-0). 61Hofstede 1 -0.81Manders 1 -183. Mar- bus 1-2. Scheidsrechter: Klootwijk. Toe schouwers: 2500. Bijzonderheid: Van Goo- zen (Heracles) miste bij 1-1 een strafschop. Excelsior - RBC 1-1 (0-1). 26. Van Oeve- ren 0-1, 75. Leo van Buren 1-1. Scheids rechter: Modderman. Toeschouwers: 1000. Negen wedstrijden, vrij: Telstar. Aantal toeschouwers: 20.008, na 24 speel dagen 630.576. Best bezochte wedstrijd: NAC - Helmond Sport 5158. Slechtst bezochte wedstrijd: DS '79 - De Graafschap 300. Rode kaart: 0. Na 23 speeldagen 21. Gele kaarten: 16. Na 24 speeldagen 415, Meeste gele kaarten: AZ - Eindhoven 5. (scheidsrechter: Blom) Aantal doelpunten: 29. Na 24 speeldagen 616. Hoogste uitslag: DS '79 - De Graafschap 1- Eerste treffer: 1Meijerman (PEC Zwolle) Topscorer van de dag: Rontberg (AZ), Smit Leeuwerik (beiden De Graafschap), Kor- Zakenman wil trainer houden GRONINGEN (GPD) - Er is weer een kans dat Hans Westerhof bij FC ken boekdeien. „PSV was op iedere Groningen blijft. Er heeft zich bij de positie beter bezet. Verder kan ik Ook tegen NEC niet, al had Niel sen het niet echt druk met de een- mansvoorhoede uit Nijmegen. Slechts één keer moest hij de door gebroken Henk Grim onreglemen tair stuiten. Met het bekende ge volg. De rest van de wedstrijd speel- totaal overklast", gaf NEC-coach Leen Looyen dan ook volmondig toe. Hij kon moeilijk anders want de cijfers 6-0 (Chovanec, Romario 2x, Kieft, Ellerman en Boerebach) spra- noordelijke eredivisieclub kenman gemeld die bereid rant te staan voor een langjarig con- NEC tract voor de oefenmeester. „Het is een opening", stelt voorzitter Everards, die niet ongenegen staat maat gesneden voorPSV. De Ëind- tegenover het voorstel. Technisch manager Koeman, die zich sterk maakt het aanblijven van Westerhof, genomen met de actie van de zaken- 'ust droop er vanaf en zelfs morren- man. „Ik had liever dat het op een de bankzitters als Jerry de Jong en andere manier was geregeld, maar Michel Boerebach mochten verder de kans dat Westerhof blijft wordt op in de ongelijke strijd deel uitma- steeds groter". Hans Westerhof wil op dit ment nog niet te veel woorden wij- beenblessure en Eric Gerets had druk programma achter rug. Hij Brazilië Zico en door al het reizen aan rust toe". Het optreden van de reservisten ROTTTT'RTT ATVT fCPTYl da^ ^ij open staat voor iedere aan- vuib. ueresi vanae weasinja speei- bieding. De voormalige aanvoerder de zich op de NEC-helft af. „We zijn Martin van Geel heelt gister- heeft na de komst van Gunder middag een lange neus ge- Bengtsson, Ger Lagendijk en Ar- trokken naar Ger Lagendijk, n.?ld Scholten het gevoel dat er op die eens zijn zaakwaarnemer XdTgSd gee" P"JS meer was, maar die hij er nu van „in Saudi-Arabië werd ik op de verdenkt dat hij hem bij training in de tweede groep inge- Feyenoord Wil lozen. De 29- deeld en inde bekerwedstrijd tegen iariep Brabander nam teeen Psv stond ik niet in de basis' zoge" jarige craDanaer nam regen naamd omdat ik niet fit maar Haarlem drie van de vijf ik was 20 r.t ais een hoentje". doelpunten voor zijn reke- Geruchten willen dat Bengtsson als tegenstander op ning en bracht zijn seizoen- hem niet geschikt acht voor zijn sys- totaal daarmee on elf On teem' maar daar heeft Van Geel totaal aaarmee op en. un- nooit de bevestiging van gekregen. danks het feit dat hij zeven Omdat hij in een gesprek met het van de 22 competitiewed- duo Bengtsson-Verbeek geen dui- Strijden heeft gemist, heeft delijk en in elk geval geen bevredi- weinig aan toevoegen. Dit zijn niet ga- bepaald de wedstrijden waarin punten moet halen". hovenaren werd vrijwel niets Martin weg gelegd en konden naar harte lust de frustratie van de voorbije pe riode van zich af schieten. De werk- hij bij Feyenoord bijna 38 ^edg a^°^d op zijn vragen den aan deze nieuwe opening. Het is bij voorbeeld nog niet helemaal dui- speelde van de week nog delijk wat voor tegenprestatie hij de afscheidswedstrijd zou moeten leveren, als hij FC Gro ningen voortijdig zou verlaten. percent van de totale pro- iangSnbThartige^'Rob"Jansen' duktie voor zijn rekening ge- een onderhoud gevraagd met Ger nomen. Lagendijk, die op kosten van de shirtsponsor als adviseur van Feye- noords technische staf optreedt. Na de wedstrijd tegen Haarlem zei „Maar Lagendijk houdt de boot al Van Geel tegen iedereen die het twee weken af', aldus Van Geel. maar horen wilde dat hij verschrik- „Vorige week, omdat we toen twee kelijk teleurgesteld is in Feyenoord, wedstrijden binnen zeven dagen dat hij zich rot behandeld voelt en moesten afwerken en nu omdat de wedstrijd tegen Haarlem van het al lergrootste belang was". Het contract tussen Van Geel en Feyenoord loopt na afloop van dit seizoen nog twee jaar door. Het liefst zou hij die tijd gewoon uitdie nen, maar dan moet de lucht wel snel opklaren. „Want dit soort za ken laten littekens achter. Lagen dijk zit nu op een andere stoel, maar hij moet nog steeds tegen mij zeg gen, dat hij mijn zaakwaarnemer niet meer is. Ik weet niet precies hoe op het ogenblik bij Feyenoord de machtsverhoudingen liggen, maar ik heb sterk de indruk dat Bengtsson op gezag van hogerhand handelt". Lagendijk ontkende gistermid dag dat hij met Willem II onderhan delt over een ruil Van Geel-Van Gobbel. Lagendijk: „Piet de Visser heeft twee weken geleden wel ge vraagd of er over Van Geel te praten viel als hij bij ons buiten de boot zou vallen. Ik heb toen gezegd dat we de situatie pas na de wedstrijd tegen Haarlem zouden bekijken. Van Geel en ik moeten deze week maar eens met de technische staf gaan praten. Martin heeft tegen Haarlem in elk geval laten zien dat hij echte prof is". Bengtsson hield zich ten van Van Geel mooi op de vlakte. Hij weigerde in te gaan op de vraag of Van Geel ook gespeeld zou hebben als Sjaak Troost niet geschorst was geweest. Het probleem had hij nu opgelost door Arnold Scholten in de laatste linie te zetten. Maar hoe moet dat straks als Troost weer speelgerechtigd is? Wordt Marcel Brands dan het slachtoffer? Martin van Geel, vorige week te gen Vitesse nog tweede spits bij af wezigheid van Piet Keur, speelde nu weer in de positie die hem het beste ligt, links op het middenveld. Hij deed dat op een manier zoals men van hem gewend is. Niet be paald dominerend, maar wel secuur en intelligent en niet te vergeten doeltreffend. Vooral zijn laatste doelpunt het vijfde van Feye noord was een 'beauty'. Van de rand van het strafschopgebied plaatste hij de bal met een zeer sub tiele lob over het hoofd van de enke le meters voor zijn doel staande Edward Metgod. Maar ook het doelpunt, waarmee hij Feyenoord in de 21ste minuut naar een 1—0 voorsprong schoot, was van uitstekende kwaliteit. Zui ver aangespeeld door Kiprich schoot hij de bal uit een scherpe hoek met zijn zwakke rechterbeen onder het lichaam van Metgod door. Zijn derde treffer, negentien minu ten na rust, was een 'binnentikker- tje' na goed dooretten van Griga, die hard werkte, maar overigens niet opviel. De twee andere doelpunten kwa men van Piet Keur. De van een scheenbeenblessure herstelde spits kopte Feyenoord in de 33e minuut naar 2—0 uit een vrije schop van Lokhoff en twaalf minuten voortijd profiteerde hij knap van een van de weinige fouten van Edward Met god. De doelman van Haarlem kwam onnodig zijn doel uit en tor pedeerde vlak buiten het straf schopgebied een van zijn ploegge noten. Keur kreeg toen alle gelegen heid om de bal met een boog in het doel te deponeren. Feyenoord kreeg door zijn vierde en grootste zege van dit seizoen aan sluiting bij de staart van de midden moot en werkte tegelijk de helft van zijn negatieve doelsaldo weg. Koploper na fraaie zege op Napoli Ronald Koeman mist een strafschop MILAAN (GPD) AC Milan is na anderhalfjaar weer lijst aanvoerder in Italië. De regerend wereldkampioen versloeg mede-koploper Napoli in een fascinerend voetbalgevecht met een imponerende en niet eens geflatteerde score: 3-0. De wijze waarop AC Milan z'n belangrijkste rivaal aftroefde zal voldoende moeten zijn om de scudetto (het kampioen schap) al naar het rood-zwarte kamp te halen. Napoli is echter nog lang niet gesla- n'S 6"P f krijgen op het goed geor- gen .n het tweegevecht, dat in de ganiseerde maar voor eer■koploper komende drie maanden het schier- te afwachtende Napoli. Het offen- eiland tot het uiterste zal blijven sief leverde drie echte kansen op, boeien. Kampioen Inter lijkt na de d'a alle op wonderbaarlijke wijze 1-1 bij AS Roma definitief buiten de door de Napolitaanse verdedigers boot te vallen werden verijdeld. Van Basten miste Trainer Sacchi wilde meteen de "a aangeven van Maldini de beste Milanese victorie relativeren: „Vol- kans, omdat Ferrara met een despe- gende week komt Cremonese hier rate redding net voldoende hinder- op bezoek en dat is misschien nog de- v'a X°°( de, ,rust g.„ een lastigere wedstrijd dan die van Utrechter de bal klaar voor Mas- vandaag. We staan eindelijk aan saro, wierp inzet op de doellijn werd kop, maar de landstitel is pas van gepareerd. Voor Napoli zou het uit- ons. als we elke wedstrijd met de- stel van executie blijken hoewel zelfde discipline blijven spelen. De Crippa in de 35ste minuut i echte strijd om de landstitel zal pas hoekschop van Maradona de ope- volgende week beginnen". De ningstreffer voor het inkoppen had. coach was echter wel zo verheugd over de prestatie van zijn ploeg dat TTyon i hij na zijn bezorgdheid vervolgde: „Ik heb begrepen dat de wedstrijd Na de pauze duwde Milan met een in alle hoeken van de wereld is uit- onwaarschijnlijk hoog tempo de gezonden. Ik neem aan dat men nu Napolitanen het ravijn in. Een be- overal begrijpt waarop AC Milan de langrijke rol eiste de aanvankelijk echte wereldkampioen is. Zoals wij weer gepasseerde Evani voor zich ndaag hebben gespeeld was bijna °P- Hij was ingevallen voor de niet fan mijn fitte Donadoni en betrokken bij alle smagni- treffers. Vlak na rust ontglipte hij aan de linkerzijde aan zijn tegen stander en stelde Massaro in staat om de bevrijdende goal in te knik- Oteppt; ken. Het was de eerste treffer in San Bij de aftrap zag het er echter niet Siro na 325 minuten. Eén minuut la- naar uit dat de 70.000 toeschouwers ter trof Evani na een combinatie een fraaie wedstrijd te zien zouden met Van Basten de paal. krijgen. Het veld lag erbij als een De Napolitaanse trainer Bigón steppe en dat begint nu ook de Mila- gooide zijn laatste troef (de Brazi- nese bobo's veel zorgen te baren. De liaan Careca) in de strijd, ondertus- grassprietjes moeten met een ver- sen hopend op een individuele actie grootglas worden gezocht en na een van Maradona. Een bedreigende so- regenbui doen de spelers er beter lo van de Argentijn werd door Ance- aan om met laarzen het veld te be- lotti met een doodschop verijdeld, treden. Ook voorzitter Berlusconi is Toen de stueee miHHpnvpiHer hb zich van de onhoudbare situatie be wust en kondigde zaterdag aan om in de komende maanden (bijvoor beeld tegen KV Mechelen in de Europacup-1) naar het kleine sta dion van Monza uit te wijken. Het slechte speelveld is een extra hin dernis voor aanvallend voetbal en het is niet toevallig dat alle treffers van AC Milan uit hoge voorzetten met het hoofd werden gescoord. „Vandaag hadden we het geluk dat het nog had geregend, want daar door was het veld tenminste zacht. Als het droog is valt er niet meer goed op te spelen, zoals afgelopen woensdag bleek tegen Verona", al dus Sacchi. AC Milan ging aanvallend van start, maar leek door het veld wei- 'BH 1 '««ri BO im B.- L- - i wat ik jongens kan vragen. Het wa fico". MADRID (ANP) - Als Ronald Koeman strafschoppen gaat missen* kan Barcelona het helemaal vergeten. Vandaar dat de Catalanen hun tite- laspiraties na het gelijke spel tegen Mallorca wel uit hun hoofden kun nen zetten. De blonde Nederlander miste voor het eerst sinds zijn ver blijf in Spanje van elf meter in de competitie. Barcelona kwam mede daardoor niet verder dan 1-1. Real Madrid gaat intussen vrolijk door met het vergroten van de voorsprong. De 'zekere' kampioen won zaterdag met 3-0 bij Cadiz. Mar tin Vasquez maakte twee doelpunten. Met een fraaie snoekduik kopt Marco van Basten nummer drie achter de Napolitaanse goalie Gi uliani. (foto AP) Braziliaan Alemao uit de wedstrijd trapte was het Napolitaanse verzet gebroken. In het laatste kwart van het toptreffen maakte Milan daar- van gebruik door met veel geest drift haar eigen klasse te etaleren. De eindstrijd had een reusachtige omvang kunnen aannemen, maar bleef slechts beperkt tot 3-0. Paolo Maldini, die al vijf jaar een basisplaats heeft maar noe slecht* 21 lentes telt, rondde fraai zet van Evani af, terwijl Van Basten twee Napolitanen in de lucht in zijn ban hield. De topscorer zelf scoorde uit een ingestudeerde corner in de slotfase. Evani trapte en Rijkaard kopte de bal door. De Nederlanders hadden zodoende ook in de treffers een aandeel. In de wedstrijd be hoorden ze eveneens tot de uitblin kers. Voor beide spelers is het feite lijk de eerste keer dat ze in Italië de koppositie veroverden. „Het is te mooi om nu te ontspannen en er gens de titel te verspelen", zei Van Basten. Het competitieprogramma AC Milan oogt op papier ge makkelijker, maar dat zegt weinig nu de club aan de onderste drie clubs vijf punten heeft verspeeld. „De titelstrijd wordt een open ge vecht, waarbij wij tot de laatste snik zullen strijden. Als AC Milan zo speelt als vandaag heeft het geen ge lijke in de wereld. Het knappe van Milan is dat het nu niet meer uit maakt wie er speelt. Sacchi moet een wondercoach zijn en Milan heeft op een fantastische manier ge wonnen vandaag", zo omschreef Diego Maradona zijn eigen ervarin gen in het San Siro-stadion LONDEN (Reuter) - Liverpool staat onder grote druk. De Engelse top club laat steekjes vallen en ziet de concurrentie daar keer op keer van profiteren. De koploper verspeelde zaterdag een punt bij Norwich. As ton Villa was de voornaamste profi teur. Eén treffer van David Platt, zijn twintigste van dit seizoen, was voldoende Sheffield Wednesday te vloeren en de achterstand op de lei der tot één punt terug te brengen. Daarnaast heeft de nummer twee op ranglijst twee wedstrijden min der gespeeld dan Liverpool. Liverpool rekende tien dagen ge leden op Anfield Road tijdens een bekerduel gemakkelijk af met Nor wich. Zaterdag was er nauwelijks sprake van enig onderscheid. De koploper raakte kort na het begin van de tweede helft verdediger Glenn Hysen kwijt. De Zweedse in ternational 'vergreep' zich aan de Schotse aanvaller Fleck en moest vertrekken. Norwich kon het over wicht in de resterende veertig mi nuten niet uitbuiten: 0-0. Peter Be- ardsley speelde zijn honderdste wedstrijd voor Liverpool. Everton moest geruime tijd wachten voor het duel tegen Charl ton kon beginnen. Op nog geen kilo meter van het stadion werd een bom uit de Tweede Wereld Oorlog gevonden. Pas nadat de explosie- vendienst het voorwerp van dui zend kilo onschadelijk had ge maakt, kregen de clubs toestem ming af te trappen. Everton won het duel met de hekkesluiter met 2-1. BRUSSEL (ANP) - FC Antwerp heeft zaterdag weinig plezier ge had aan de terugkeer van Frans van Rooy. De middenvelder, die zeven weken aan de kant bleef door een liesblessure, kon zijn ploeggenoten tegen St. Truiden niet inspireren. Antwerp verloor met 0-1 en zag de andere topclubs verder uitlopen. Foeke Booy be hoedde koploper Club Brugge voor een nederlaag tegen AA Gent. Anderlecht, zeer overtui gend, en KV Mechelen, met enige moeite, profiteerden van de halve misstap van de leider. Club Brugge moest gisteren i de voorsprong van twee punten op Anderlecht, dat zaterdag reeds zegevierde, te be houden. Ondanks die weten schap toonde de koploper weinig initiatieven tegen AA Gent, dat de strijd wel energiek aanpakte. Tien minuten voor rust nam de thuisclub de leiding door Balen- ga. De achterstand schudde Brug ge met wakker. De gelijkmaker van Farina, na ruim een uur, was het eerste teken van leven van de bezoekers. Drie minuten na de 1-1 stond Gent weer voor, door een doelpunt van Verdegem. In plaats van de voorsprong te koesteren, ging de formatie van René Vandereycken op jacht naar de derde treffer. Een domper was het gevolg. In de slotfase trok Booy de stand opnieuw gelijk. Anderlecht en KV Mechelen wonnen zaterdag. De ploeg van Aad de Mos gemakkelijk tegen Lokeren: 7-0. Nilis en Keshi scoorden beiden twee keer. KV Mechelen had het moeilijk tegen het felle Lierse SK. Treffers van Wilmots en Bosman hielden de ti telverdediger in de race voor het landskampioenschap. De achter stand op de Brugse koploper be draagt drie punten. FC Antwerp verloor de aanslui ting met de top door de nederlaag tegen St. Truiden. De Westduitser Lange besliste het armoedige du el. Voor de 14.000 kijkers was het doelpunt het enige opwindende moment van de wedstrijd. Het was de eerste nederlaag van Ant werp in drie maanden. Twee spelers kregen op de 21ste speeldag een röde kaart. Niederbacher (Waregem) en Ples- sers (Kortrijk) kunnen een fikse straf verwachten. Whiteside werd matchwinnaar. Frankrijk Piet den Boer was gisteren ander maal een trefzekere spits voor Giro- ndins Bordeaux. In de competitie wedstrijd van de koploper in de Franse competitie tegen Caen maakte de Nederlander beide tref fers voor zijn werkgever die zege vierde met 2-1. Vorige week maakte Den Boer het enige doelpunt tegen St Etienne. Den Boer scoorde tegen Caen in de 43ste en 80ste minuut. Tussen door had Divert de gelijkmaker la ten aantekenen. Door deze overwin ning behield Bordeaux drie punten voorsprong op Olympique Marseil le. De titelverdediger boekte de hoogste score van de 25ste competi- tiëdag: 4-1 tegen Racing Paris. Beenhakker niet naar Juventus AMSTERDAM (GPD) - Arie van Eijden, algemeen directeur van Ajax, verwijst de berichten dat Leo Beenhakker volgend seizoen de trainer van Juventus wordt naar het rijk der fabelen. Volgens Van Eij den is het eveneens „onzin" dat de rijke Italiaanse club Ajax-voorzitter Michael van Praag reeds benaderd zou hebben om te praten over de af koop van het contract van Beenhak ker. De Italiaanse pers maakte dit weekeinde melding van het feit dat Van Praag contact heeft gehad met Johan Cruijff over een terugkeer naar Ajax. Door de komst van Cruijff, wiens positie bij Barcelona ter discussie staat, zou Beenhakker, aldus La Gazetta dello Sport, naar het momenteel wegzakkende Ju ventus kunnen vertrekken. Guido Agnelli, eigenaar van Ju ventus en belangrijkste man van het Fiat-concern, heeft inmiddels laten weten dat de komst van Been hakker ook na het volgende seizoen bespreekbaar blijft. Om Beenhak ker de kans te geven zijn nog door lopende contract bij Ajax uit te die nen, wil Agnelli Gigi Maifredi als 'tussenpaus' aanstellen. De 42-jari- ge Maifredi is momenteel trainer bij Bologna.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14