PORT spo;;tv Douglas zorgt voor ongelooflijke stunt 'Laat dit een waarschuwing zijn' Wanvertoning hockeyers op chaotisch WK in Lahore Eindzege hockeysters MAANDAG 12 FEBRUAR11990 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 KNVB weert Milan van TV DEN HAAG (GPD) - In tegenstel ling tot wat was aangekondigd heeft de commerciële zender RTL-Vero- nique gistermiddag geen integraal verslag uitgezonden van de Itali aanse voetbalwedstrijd AC Milan- Napoli. Volgens een woordvoerder van Veronique werd van de uitzen ding afgezien omdat er problemen waren ontstaan tussen de Neder landse en Italiaanse voetbalbond. Volgens woordvoerder Fred Rac- ké van de KNVB is er echter geen sprake van een probleem tussen beide organisaties. „De UEFA-re- glementen bepalen dat wanneer een televisiestation, in dit geval de RAI, een wedstrijd naar het buiten land wil uitzenden, dé voetbalbond van het land waar de wedstrijd wordt gespeeld contact op moet ne men met de bond in het land waar de wedstrijd te zien zal zijn. De Itali aanse bond heeft weliswaar op een laat tijdstip, maar wel volgens de re gels, aan de KNVB gevraagd of wij bezwaar tegen de uitzending had den. Daar hebben we bevestigend op geantwoord". De KNVB was van mening dat uitzending van AC Milan-Napoli „verminderde aandacht" voor het Nederlands voetbal tot gevolg zou hebben, aldus Racké. Tegen een sa menvatting van maximaal vijftien minuten had de KNVB geen be- Iron Mike van zijn voetstuk geslagen TOKYO (Reuter) - De mythe is doorbroken. Mike Tyson, de onverslaanbaar geachte we reldkampioen in het zwaargewicht, werd zaterdagnacht in het 'Tokyo Dome' door zijn landgenoot James 'Buster' Douglas verrassend van zijn voetstuk gestoten. Bij 'Iron' Mike' ging halverwege de tiende ronde van zijn tiende titelgevecht het licht uit, na een zware rechtse opstoot van Douglas, die met zijn dertigste profzege de bokswereld op zijn kop zet te. Hangende het protest van Tyson en het onderzoek naar het eventueel foutief tellen van de arbiter, mag Douglas zich voorlopig even de sterkste man van de wereld wanen. r overeind te komen. Later beweerde 1 „Het was een combinatie van vier stoten", verklaarde de nieuwe we reldkampioen de knock-out van Ty son. „Ze waren stuk voor stuk dode lijk". Met zijn mondstuk hangend aan zijn gezwollen lippen trachtte Tyson zijn evenwicht te hervinden, maar dat lukte pas nadat de arbiter was uitgeteld. De vraag of het tijdperk-Tyson voorbij is, durfde Douglas na de sensationele ontknoping niet te be antwoorden. „Maar mijn tijd is nu wel gekomen". De dolgelukkige Amerikaan droeg zijn overwinning zijn onlangs overleden moe dat de Mexi- der (foto ap) Douglas gunt Tyson een kans op Gevecht gaat verder achter de groene tafel TOKYO (Reuter) - Het manaee- stnnt. aan pn oin» neor viob- \rr.r>* Kon vorVioarH v,o+ Katwijk geeft de moed nu op KATWIJK - Voetbalvereniging Katwijk en haar trouwe aanhang hebben lange tijd uitgekeken naar het moment dat nooit zou ko men: de opening van de nieuwe hoofdtribune op sportpark De Krom. Al drie keer trof de eersteklasser de voorbereidingen voor een officiële openingsceremonie met burgemeester, wethouders en andere notabelen. Maar steeds werd de betreffende wedstrijd de openjngr was gepiand afgelast. Katwijk geeft de moed nu op. "We blijven niet aan de gang", aldus een bestuurslid. "Er is een hoop organisatie mee gemoeid en omdat voor de zoveelste keer opnieuw op te zetten, dat werden we een beetje zat. Bovendien is de tribune al maandenlang in gebruik. Het voornaamste is dat hij er staat en dat-ie voldoet". De redacteur van het programma-blad voor de wedstrijd tegen Hoek van afgelopen zaterdag legt zich er kennelijk minder gemak kelijk bij neer. Hij meldde nog nietsvermoedend: "Eindelijk is het zover. Na maanden vertraging wordt onze nieuwe hoofdtribune ge opend". Niet dus. TOKYO (Reuter) - Het manage ment van de onttroonde wereld kampioen boksen Mike Tyson heeft in Tokyo een officieel pro test ingediend tegen arbiter Octa- vio Meyrian. De Mexicaan zou in de slotfase van de achtste ronde van het wereldtitelgevecht uitda ger James Douglas bij een knock down op foutieve wijze hebben geteld. Tyson heeft bijval gekre gen van de twee belangrijkste boksorganisaties WBC en WBA. De beide bonden weigeren de we reldtitel van Douglas te erken- De nieuwe kampioen, die in de tiende ronde Tyson knock-out kreeg, liep tegen een zware op stoot aan en ging neer. Vlak de tiende tel van Meyrian wankel de Douglas overeind. De gong redde hem. Volgens het management van Tyson heeft Meyrian een cruciale fout bij het tellen gemaakt. De Mexicaan startte zelf met tellen, terwijl hij het telritme van de offi ciële tijdwaarnemer, die eerder met het tellen was begonnen, had moeten overnemen. Video-beel den bewijzen dat het dertien se conden duurde voor Douglas weer rechtop stond. Woordvoerders van World Boxing Council (WBC) en World Boxing Association (WBA) heb ben verklaard, dat het resultaat van het wereldtitelgevecht door de blunder van Meyrian aller minst vaststaat. „Wat mij betreft, is nog niemand wereldkampioen in het zwaargewicht", liet WBC- voorzitter José Sulaiman weten. Zijn collega Gilberto Mendoza, voorzitter van WBA, stelde zich op hetzelfde standpunt. „Op 20 februari heb ik een ver gadering met het uitvoerend co mité van WBC. Dan nemen we een definitieve beslissing", zei Sulaiman. „Het duel moet wel licht opnieuw worden vastge steld. Ik weet bijna zeker dat Ty son en Douglas daarover geen problemen zullen maken". revanche. De ex-kampioen zal ech- en zijn langere „reach" goed uit. De ter op zijn beurt moeten wachten, uitdager schuwde de aanval niet. De in Tokyo aanwezige Evander Soepel combinerend schreef Doug- Holvfield, die tegen Tyson zou heb- las de meeste ronden op zijn naam. ben gebokst als hij zijn titel had be- Vooral zijn rechtse directe naar het houden, is de eerste kandidaat. In hoofd van Tyson kwam goed door. de kleedkamer van Douglas opende tt i i j financier Donald Trump meteen de eraeeia besprekingen met het management De meningen van de drie juryleden van de nieuwe titelhouder. over de krachtsverhoudingen tij- Tyson toonde zich in de Japanse dens het gevecht waren merkwaar- hoofdstad een slecht verliezer. Hij dig verdeeld. Afgezien van de verscheen niet op de aangekondig- knock-out van Tyson had één waar de persbijeenkomst. Zichtbaar aan- nemer Douglas op voorsprong, één geslagen verliet de ontluisterde vond de partij in evenwicht en de kampioen het stadion, omringd derde oordeelde in het voordeel van door agressieve bodyguards die nie- Tyson. „Deze juryleden zijn niet be mand in de nabijheid van hun baas rekend op hun taak", brieste duldden. Johnson, die in alle euforie beweer- Ontzag De 29-jarige Douglas, die in zijn profcarrière vier nederlagen incas seerde, klom als het 38ste slachtof fer van het krachtmens Tyson de ring in. Niemand had rekening ge houden met een troonswisseling. Zeker de trotse titelhouder niet, die in de aanloop naar het duel geen greintje ontzag had getoond voor zijn zes jaar oudere opponent. „Dat respect zal James tijdens het gevecht wel afdwingen", bitste zijn trainer John Jonhson bij de weging, die voor beide boksers niet opti maal uitviel. Douglas (101,6 kilo) zat bijna vier kilogram boven zijn idea le gewicht, Tyson ruim één. De arro gante kampioen tartte het Douglas- kamp door acht minuten te laat bij de weging te verschijnen. De getergde Douglas buitte zijn lengtevoordeel van tien centimeter de dat zijn pupil alle ronden had ge- LAHORE Voor overdreven optimisme is binnen het Nederlands hockeyteam na de wanvertoning op de openingsdag van het WK in Lahore tegen Frankrijk (2-1) nog aller minst plaats. De stress bleek vanmorgen bij de ouverture van het zevende wereldbeker evenement zo groot, dat het elftal ternauwernood dank zij twee strafballen van Mare Delis- sen ontsnapte. „Laat dit een waarschuwing voor de tier voor tijd - ook Iia van Schie breekt records van Van Gennip CALGARY (ANP) - Lia van Schie heeft tijdens de wereldtitelstrijd schaatsen in Calgary vier nationale juniorenrecords verbeterd. Op de 1500 meter en de grote vierkamp verwijderde de 19-jarige Stomp- wijkse de naam van Yvonne van Ge nnip uit de boeken. Van Gennip reed in 1984 op de Medeo-baan in Alma Ata 2.06,92 op de 1500'meter. Van Schie kwam in Calgary na 2.06.27 over de eindstreep. Het puntentotaal van Van Gennip werd in Alma Ata 182.164, dat van Van Schie 174.335. Op de 3000 meter greep ze het junio renrecord tijdens de NK afstanden met 4.31,97. Dat bracht ze in Canada op 4.25,84.. Op de slotafstand, de 5000 meter, verloor Herma Meijer haar junio renrecord aan Van Schie. Meijer no teerde tijdens de NK afstanden van '89 in Heerenveen 7.47,93. Van Schie kwam uit op 7.31,99. In'het to taalklassement eindigde de tiener uit Stompwijk op een zeer verdien stelijke achtste plaats. Xiuli Wang maakte in Calgary na vijftien maanden haar rentree in de internationale schaatswereld ge maakt. De Chinese zat een straf uit wegens het gebruik van dope. Wang werd met haar landgenote Qiaobo Yie betrapt tijdens de we reldtitelstrijd sprint van 1988 in West-Allis. Daar werd ze vierde in het eindklassement en won ze een bronzen afstandsmedaille. In het Olympisch dorp werden de rijdsters op de hoogte gebracht van de positieve uitslag. De Chinese ploeg vertrok daarop met de noor derzon. Terug naar huis, bleek later. Pas maanden later op het ISU-con- gres werd bekend dat Wang positief was bevonden. Wang werd in Calgary negende. Haar meest opvallende prestatie was de overwinning op de 1500 me ter in 2.03,34. komende dagen zijn", stelde de zichtbaar aangeslagen bondscoach Hans Jorritsma na de traditioneel zwakke start op een internationaal toernooi vast. „Frankrijk is in mijn optiek de zwakste uit onze groep. De rest is uit een heel ander hout ge sneden. Elke wedstrijd op een WK topduel. Geen enkele tegen- Floris Jan Bovelander bevestigde: i strafbal lands team paste overigens goed i aanvoerder Catonnet - op 1-1 de volstrekte chaos rond het z gekomen, raakten de spelers de WK in Lahore. De Pakistaanse het hockey zelf had ik geen enke- wikkeld, is er tot op de dag v le fiducie meer. Het was zoutloos", daag niet in geslaagd het prestige- concludeerde de baas van Oranje object van 3,5 miljoen gulden in be naderhand. Een constatering, die hoorlijke banen te leiden. In '71 .goed dat de Fransen langszij kwa- toernooi organiseren, maar kon de stander mag worden onderschat. .goed 2elf geloof ik niet dat de spelers dat men. Nu moest iedereen wel hebben gedaan. We gelden hier ten- tra stapje zetten meende de straf- ke situatie slotte als een van de favorieten. De cornerspecialist, die slechts twee het hele spelers zijn zich daarvan terdege be- maai (tegenover Frankrijk wust. Normaal gesproken zijn keer) zonder s klus vanwege de instabiele politie- het land niet. Waarop s naar Barcelona reis de. Ofschoon de PHF al vele Cham- overigens vanaf pions Trophy's in eigen land heeft stukken sterker dan de Fransen de cirkel mocht inslaan". Dank zij gehouden, opereert de organisatie zaten muurvast. Misschien omdat we vanmorgen al om vijf moesten opstaan of omdat wf zo'n tijd tegen dit WK zitten aai hikken. Maar dat mogen geen ex ses zijn. Ik hoop dat de druk er een beetje af is". Hoewel een dramatische afloop ChaOS dreigde nadat de Fransen een kwar- De wanvertoning tweede doelgerichte strafbal Mare Delissen (59e minuut) al haalde Nederland, zoals doelman te Frank Leistra het later kernachtig u_ samenvatte, 'met bloed, zweet en 1U tranen' de eindstreep. als f debutant. LOS ANGELES (ANP) - Het Ne derlandse vrouwen hockeyteam heeft de drie weken durende oe- fenstage gisteren in Los Angeles besloten met de eindoverwinning in het vier-landentoernooi in de Amerikaanse stad. In de eindstrijd van het evenementje versloeg de selectie van bonds coach Roelant Oltmans Olym pisch kampioen Australië met 3- 1. In de strijd om de derde plaats zegevierde de Verenigde Staten, met dezelfde cijfers over Canada. De trainingsstage van het Ne derlandse team, die begon met een week oefenen in Wassenaar en werd vervolgd in Australië en de Verenigde Staten, is voor de vrouwen een succes geworden. In de drie weken werd ondermeer zeven keer tegen rivaal Australië gespeeld. Oranje won daarvan vier ontmoetingen. Twee gingen er verloren, het eerste treffen in Los Angeles eindigde in een ge lijk spel. In de Verenigde Staten volgden ook nog overwinningen op het gastland en Canada. In de finale in Los Angeles, die onder leiding stond van twee zwakke Amerikaanse arbiters, kwam Oranje al in de zevende mi nuut op voorsprong. Wietske de Ruiter passeerde uit een strafco- ner de Australische doelvrouwe. Nederland werd daarna terug gedrongen in de verdediging. Ge vaarlijke situaties voor het doel van Toxopeus leverde dat echter niet op. Ruim twintig minuten la ter zette Van Nieuwenhuyze Ne derland op 2-0. Na een afgeslagen strafcorner reageerde zij als snel ste. Vlak na rust besliste Wolff het duel. Op een voorzet van Wouters scoorde zij 3-0. Australië mocht daarna het heft in handen nemen. Het kreeg ook een aantal strafcor- ners, maar wist er slechts een in een doelpunt om te zetten: Covey in de 54e minuut. Verder liet Oranje het niet meer komen. In de halve finales had Neder land fors uitgehaald tegen Cana da (6-2). In het luxueuze stadion, dat 14 miljoen gulden heeft gekost, is het nog steeds een gekrioel van men sen, die kennelijk een of andere on duidelijke functie hebben. Hetgeen herhaaldelijk uitzonderlijke tafere len tot gevolg heeft. De toernooi- het Neder- voorzitter, brigadier Hamid, moest vanmorgen hoogstpersoonlijk een deur intrappen om zich toegang te verschaffen tot een van zijn kanto ren, omdat de sleutel zoek was. Op hetzelfde moment reed de chauf feur van de Nederlandse spelerbus minutenlang rond het stadion om de ingang van de kleedcabines te vinden. En verder regent het klach ten over de hotels, de vervoersfacili- teiten, het voedsel en de slechte in formatie. Alleen de hockey-bobo's klagen niet. Maar voor hun is dan ook alles tot in de puntjes verzorgd. Zij het dat ze er in hun officiële roze jasjes clownesk uitzien. Over gebrek aan bewaking heeft niemand te klagen. Er is een buiten sporige grote politiemacht op de been om over de veiligheid van alles en iedereen te maken. Spelersbus sen worden met loeiende sirenes, Voorafgegaan door gemotoriseerde agenten, door de stad geleid op weg van of naar het hotel en stadion. De Indiase hockeyploeg krijgt de meeste aandacht in verband met de recente ontwikkelingen in de bezet te en opgesplistste deelstaat Kashmir. De organisatie is bang dat het team het doelwit wordt van mili tante moslims uit Pakistan, die soli dair zijn met hun broeders in het In diase deel van het gebied. De In- die"rs kwamen pas twee dagen voor Tyson leek in de eerste schermut selingen weinig last te hebben van de regen van stoten op zijn lichaam. De titelverdediger wekte slechts de indruk zich geen raad te weten met de offensieve taktiek van Douglas. Pas in de vierde ronde kon hij zijn tegenstander enigszins onder druk zetten. Mede door een snelle serie stoten vlak voor de gong boekte Ty son zijn eerst ronde-succes. Douglas kwam sterk terug. Bij het einde van de vijfde ronde was het linkeroog van Tyson gezwollen, bij het begin van de achtste zat het vrijwel dicht. Die handicap weer hield 'Iron Mike' er niet van Doug las een paar seconden voor de gong met een spetterende opstoot naar het canvas te sturen. Douglas was echter op tijd weer bij zijn positieven, hoewel Tyson daar later dus typisch anders over dacht. „Ik lette even niet op", kon Douglas na afloop glimlachen om zijn knock-down. „Het was een goe de treffer van Tyson, maar ik was niet echt van de kaart". Linkeroog In de negende en tiende ronde zag Tyson door zijn linkeroog niets meer. Douglas rook zijn kans. In de tiende ronde ging de uitdager voluit. Hij dreef Tyson in de hoek en forceerde zijn overwinning met een beslissende combinatie. „Bedankt Japan", riep de nieuwe kampioen, in de ring door suppor ters en verslaggevers bijna plat ge drukt, naar het uitzinnige publiek. „Jullie zijn goed voor me geweest". Het 'Tokyo Dome' was overigens niet uitverkocht. Speciaal voor dit gevecht had de organisatie het sta dion uitgebreid. Van de 63.000, zit plaatsen bleven er 20.000 onbezet. De tegenvallende belangstelling had geen invloed op de gages van beide boksers. Douglas verdiende met het gevecht zes miljoen gulden. Tyson bedong het drievoudige. Mare Delissen laat Oranje ontsnappen. Dank zij zijn trefzekere strafbal versloeg het hockeyteam het zwak geachte Frankrijk. (foto anp) MAANDAG 16.00-10.00 EURO: Atletiek: Grand Prix van Parijs. 17.00-17.30 BBC 2: Autoraces: Rally Challenge in Dalby Forest. 18.00-20.00 EURO: IJshockey: wedstrijd van de week. 19.00-19.25 Ned 2: Sportpanorama. 19.25-20.00 Ned 2: Ciao Italia: sportquiz. 19.30-20.00 RTL V: Aanvallen: quiz. 20.00-20.40 RTL V: Match Doelpunten- show. 20.00-21.00 EURO: What a Week. 21.00-22.00 EURO: International Motor- sport. 21.50-22.25 BRT 1: Tofsport: vrijetijds- sporten. 22.00-23.00 EURO: Boksen: wereldpartij en (Ali-Spinks). 23.00-01.00 EURO: IJshockey: wedstrijd van de week. 00.00-02.00 Sportnet: Motor Racing. 01.00-02.00 EURO: Bodybuilding. DINSDAG 10.00-12.00 EURO: IJshockey: wedstrijd van de week. 12.00-14.00 EURO: Tennis: Noordameri- kaanse indoorkampioenschappen vanuit ..00-15.00 EURO: Boksen: wereldpartij en (Ali-Spinks). 15.00-16.00 EURO: What a Week. 16.00-17.00 EURO: International Motor- sport. het begin van het WK aan en lieten zich via een zijuitgang op het vlieg veld van Islamabad - zonder bagage - afvoeren naar het Pearl Continen tal Hotel. Ofschoon er positieve sportieve banden tussen India en Pakistan bestaan, werden de In- die"rs op de eerste training al mas saal door de Pakistani uitgefloten. Gisteren bleef het evenwel rustig bij het tweede duel van het toernooi tussen de Sovjetunie (dinsdag mor gen de tegenstander van Neder land) en India ,(1-1). De Nederlanders ondervinden de meeste hinder van de extra veilig heidsmaatregelen rondom India. Zij verblijven op dezelfde etage. „Echt leuk is het niet om in zo'n grimmige sfeer te moeten verblij ven", merkte Tom van 't Hek giste ren al op. Vanochtend had niemand het daar meer over. De moeizame winst op Frankrijk verzachtte die onaan gename situatie kennelijk een beetje. AD HEESBEEN WIELRENNEN - Profwielrenner Mathieu Hermans dreigt zijn Spaanse ploeg te verlaten als er niet voor woensdagmiddag 12 uur een hoofdsponsor is gevonden. Hij heeft dit ultimatum gesteld nadat onderhandelingen over een geld schieter afgelopen weekeinde niet tot succes hebben geleid. Behalve Hermans maken nog een aantal Ne derlanders deel uit van deze forma tie, zoals Johan van der Velde, Theo Akkermans, Peter Harings, Dick Dekker en Gerrie Takens.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13