Kostbare misser in onl^vikkelingshulp Wittebroodsweken kabinet voorbij Sociale vernieuwing' snel in Kamer Exportkredieten missen doel Commissie ontwikkelt plan privatisering studieleningen Vijftien jaar geëist tegen schietende gijzelnemer Cellen leeg Ministers zetten vraagteken bij noodzaak nieuwe tunnels ZATERDAG 10 FEBRUARI 1990 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (GPD) - Ontwikkelingssamenwerking is ten minste 300 miljoen gulden, maar waarschijnlijk veel meer geld kwijt aan een in 1979 gestart programma om ontwikke lingslanden te helpen door voordelige exportkredieten. Het nadeel kan oplopen tot bijna 900 miljoen gulden. MAASTRICHT (ANP) - Een 32-jari- ge Westduitser uit Mönchenglad- bach heeft gisteravond na een uren lange zitting vijftien jaar gevange nisstraf tegen zich horen eisen door de Maastrichtse officier van justitie, mr. H. Smalburg. De verdachte moest zich onder meer verantwoor den voor een moord op een taxi chauffeur. "Wat deze man op 6 en 13 juli, de urenlangejjijzeling juli verleden jaar in Heerlen gedaan heeft, vraagt om een gevoelige straf. Zijn daden hebben de maatschappij nemen v« zeer geschokt", aldus de officier justitie. Dit is gebleken uit een onderzoek dat de Inspectie Ontwikkelingssa menwerking te Velde (IOVj heeft uitgevoerd. De resultaten zijn giste ren geopenbaard. Minister Pronk (ontwikkelingssamenwerking) wil voor Pasen beslissen over de rege ling, die overigens al sinds augustus 1988 is beëindigd. Op basis van het in 1979 gestarte programma konden ontwikkelings landen kredieten krijgenonder gunstige voorwaarden zoals een ex tra lage rente, geen terugbetaling in de eerste zeven jaar en daarna een gespreide aflossing in 25 jaar. De enige voorwaarde was dat het geld gebruikt 'zou worden om Neder landse bedrijven opdrachten te ge slecht. Bij de overige projecten was veelal extra financiële steun vanuit Ontwikkelingssamenwerking no dig geweest om ze draaiende te hou den. Van de projecten heeft 33 procent een positief financieel effect gehad voor het betrokken ontwikkelings land. In alle andere gevallen werd per saldo verlies geleden. Of er ook banen ontstaan zijn door de investe ringen is onduidelijk. Wat de tweede doelstelling van het programma betreft, bevorde ring van de exportkansen' voor het Nederlandse bedrijfleven, is het IOV ook niet positief. Gebleken is dat via het prograipma weliswaar transacties tot stand zijn gekomen die anders niet waren gelukt (90 procent), maar dat vooral tien grote re Nederlandse bedrijven de baten hebben opgestreken. Tevens bleek dat 50 procent van Aanvankelijk financierde Ont wikkelingssamenwerking maar een derde van het programma. Het res tant werd geleverd door banken. Later is het programma geheel op alle opdrachten zonder kosten van het departement gaan draaien. In tien jaar is er drie mil jard gulden in het programma ge stoken, waarvan 1,5 miljard door het ministerie werd gefinancierd. Uit het IOV-onderzoek is geble ken dat van de gefinancierde pro jecten meer dan de helft (55 pro cent) niet levensvatbaar was. Zestig procent van de investeringen werd onvoldoende benut. De technische inpasbaarheid van de projecten in de betrokken ontwikkelingslanden was in 33 procent van de gevallen DEN HAAG (ANP) - Minister Rit- borgd wordt". Bovendien moesten (onderwijs) heeft geïnstalleerd die voorstellen komen studenten, die door het ouderlijk i: Oudere chauffeurs strenger keuren UTRECHT (ANP) - Er moeten strengere normen komen voor ou deren die een rijbewijs aanvragen. P. Dautzenberg, assistent geriatrie in het Amsterdamse Slotervaartzie- kenhuis, zegt dit in het blad Me disch Contact. De huidige procedu re voor 70-plussers (met een eigen verklaring en een zogeheten kleine keuring door een arts) toont volgens hem onvoldoende de kwetsbaar heid van deze groep aart. Van alle auto-eigenaren is tien procent 65 jaar of ouder. Dat is bijna twee keer zoveel als in 1967. In van~de Raad van Bestuur v iF. va: Lanschot Bankiers. Hij adviseerde "draagvlakrisico" ten laste 1 al eerder over de verzelfstandiging. Als uitgangspunt neemt de com missie de resultaten van een onder zoek van Le Blanc en prof. dr. A. van der Zwan, die in oktober be kend zijn gemaakt. Hun hoofdcon clusie was dat privatisering van stu dieleningen een reële mogelijkheid totale aantal dodelijke slachtoffers van auto-ongelukken, maar nam het aandeel daarin van deze leef tijdsgroep toe van 6,7 tot 16,4 pro cent. Dit ondanks het feit dat oude re bestuurders gemiddeld minder kilometers rijden. Asielzoekers Het aantal vreemdelingen dat in ons land asiel vraagt, stijgt nog steeds. Voor 1990 worden circa 18.000 asie laanvragen verwacht. Dat is meer dan een verdubbeling in vergelij king met 1988, toen 7.500 vreemde lingen asiel vroegen. Vorig jaar wa ren het er 12.000. WVC heeft voor dit jaar nog 4.000 extra opvangplaatsen nodig. Uitgaande van het huidige aantal asielzoekers en de duur van de procedure zullen op 1 januari 1991 in totaal 20.000 plaatsen nodig zijn. Giftig Uit een mogelijk met het zeer giftige epichloorhydrine besmette contai ner op het terrein van Tankcleaning Rotterdam in de Rotterdamse Waal haven is in de nacht van donderdag op vrijdag door onbekenden ge reedschap gestolen, De container maakt deel uit van de lading van het Westduitse containerschip "Con science", dat enkele weken terug in de Waalhaven te kampen had met lekkende vaten epichloorhydrine. Maasbeeld Het monumentale beeld van de kunstenaar Niek Kemps in de Maas in Rotterdam komt er waarschijn lijk alsnog, zij het pas in 1995. B en W willen het beeld realiseren in sa menhang met een nieuw te bouwen stadsbrug over de rivier. Het college heeft gisteren besloten 2 miljoen gulden te reserveren voor de bouw van het beeld. Nicaragua Nederland stuurt vijf waarnemers naar de verkiezingen in Nicaragua, om toe te zien op de slotfase van de campagne, de gang van zaken op de verkiezingsdag zelf en op het tellen van de stemmen. De Nederlandse waarnemers zullen deel uitmaken van een VN-missie, waaraan nog 69 landen meedoen. De verkiezingen in Nicaragua vinden plaats op 25 fe bruari. Ethiopië De Actie Ethiopië, die eind novem ber vorig jaar is gestart, heeft tot nu toe 17,5 miljoen gulden opgebracht. Dat hebben de samenwerkende hulporganisaties gisteren bekend gemaakt. De organisaties zeggen blij te zijn met dit resultaat. Dit be drag plus de door de overheid be schikbaar gestelde 20 miljoen gul den worden gebruikt voor de aan schaf van voedsel,' medicamenten, zaadgoed, landbouwgereedschap pen, vrachtwagens en mobiele gara ges. nanciering, dat de toegankelijkheid het hoger onderwijs'gewaar- het ministerie van onder- VELZEN - Een gecompliceerd ongeluk heeft gisteravond in de westbuis van de Velsertunnel voor een grote ravage gezorgd. Enkele personen raak ten gewond. Voor het verkeer ontstond een vertraging van enkele uren. (foto de deskundige toonde-aan de hand 52-jarige weduwe E. Scheijen-Stik- werp- en slaanproeven aan dat het keibroek, alsmede het onder J de politie. Het verweer van de verdachte dat hij door jarenlange drugsverslaving Die daden betroffen op 6 juli het niet wist wat hij deed, gaat niet op, doodschieten van de 36-jarige West- aldus Smalburg. Ev< duitse taxichauffeur Horst Wend- gens hem het verw< land en vervolgens vrijheidsbero- dachte op, dat hij de taxichauffeur ving van een vijftal personen ten per ongeluk heeft doodgeschoten huize van een 22-jarige Heerlense omdat het pistool in de taxi uit zijn drugsdealer. Een week later, op 13 jasje was gevallen. Een ballistisch dween uiteindelijk. De verdediger, mr. R. van Hövell tot Westerflier, achtte de lezing van de verdachte over het doodschieten van de taxichauffeur heel aanneme lijk en pleitte voor dit feit vrij spraak. De vrijheidsberoving in de woning van de dealer noemde de verdediger zwaar overtrokken. De verdachte zei gisteren zeer te vreden te zijn over de goede afloop van de gijzeling. Daarvoor zorgde zijn Westduitse vriendin. Zij kwam naar Heerlen en nam de plaats in de gegijzelde weduwe. Dank zij betrokken pistool slechts afgaat als de trekker volledig wordt overge haald. Mr. Smalburg legde opzettelijke doodslag met roof ten laste, omdat die vriendin maakte de gaat vol- de verdachte het geldtasje van het eind aan het drama dat tal van Heer- slachtoffer meenam. Hij vluchtte lenaren in grote angst heeft doen naar de woning van een Heerlense verkeren, aldus de officier van justi- drugdealer. Daar bedreigde hij de tie. aanwezigen met zijn pistool, eiste De rechtbank doet 23 februari uit- drugs en andere kleren en ver- spraak. tie werd binnengehaald omdat het betrokken bedrijf het ontwikke lingsland ook adviseerde in de zaak. Nog eens 33 procent van de projec ten werd in internationale concur rentie gegrepen. Alleen in de overi ge 17 procent van de gevallen was er concurrentie binnen het Neder landse bedrijfsleven zelf. Van enige prijsconcurrentie is bij alle op drachten niets gebleken. Aanvragen voor het programma werden nauwelijks getoetst, zo bleek de onderzoekers. Zo werden investeringen gefinancierd die ner gens toe leidden. Bij voorbeeld de bouw van een radarinstallatie voor een haven in Honduras waarbij la ter bleek dat de haven zelf niets voorstelde en de regering van het Middenamerikaanse land zelf niet wilde meebetalen aan lokale voor zieningen. De installatie staat nu in gepakt en wel opgeslagen in de Rot terdamse haven. AMSTERDAM - Jong e ring. i oud volgden gisteravond in het Artis Planeta aanvullende beurs aanmerking komen, worden ge- rijwaard van lastenverzwaring. Het kabinet schreef in de regerings- moet ontwikkelen over de wijze waarop studieleningen kunnen worden geprivatiseerd. De commis sie moet voor het eind van dit jaar verklaring dat zij .deze plannen zo met aanbevelingen komen. Dat snel mogelijk wil uitvoeren, heeft het ministerie van onderwijs Studieleningen vormen op het gisteren bekendgemaakt. moment een post van ongeveer 400 Voorzitter van de commissie is dr. miljoen op de onderwijsbegroting. L.J.C.M. Le Blanc, vice-voorzitter Als de studieleningen worden ge privatiseerd, komt het zogenoemde i de onderwijsbegroting. Dat is het be drag dat nodig is om de schulden af te lossen van afgestudeerden die onvoldoende inkomsten hebben om die schulden zélf af te lossen. In een ruwe schatting stelden Le Blanc en Van der Zwan de omvang van dat risico op enige tientallen is. miljoenen guldens. De commissie bestaat naast Le In het regeerakkoord sprak het Blanc verder uit ir. A.P. van Zadel kabinet zich uit voor "zodanige pri- hoff, medewerker van een organisa- geveer dezelfde periode daalde het vatisering van, de aanvullende fi- tie-adviesbureau, en twee ambtena- DEN HAAG (ANP) - Militairen hebben gisteren de laatste glas scherven geraapt uit tuinbouw kassen die door de storm waren getroffen. Dat gebeurde bij een zwaar beschadigd glastuin bouwbedrijf in het Zuidholland se Simonshaven. Bij andere tuinbouwbedrij ven was de militaire hulp enkele dagen geleden al definitief ge staakt, aldus majoor Bremer van het Nationaal Territoriaal Commando. De gehele operatie is zonder problemen verlopen. Sinds vorige week dinsdag trokken 500 dienstplichtige mi- Laatste glasrapende militairen terug naar de kazerne litairen naar de tuinbouwkassen om de tuinders te helpen met het opruimen van de glasscha de. Na overleg tussen het Land bouwschap en Defensie werden de soldaten in groepjes van vijf tot twintig personen naar ruim honderd glastuinbouwbedrij ven gedirigeerd. Voor hun werk kregen de soldaten een vergoe ding van zo'n 25 gulden per dag. Als dank voor de hulp beloofde Milieu-organisaties vragen beperking bestrijdingsmiddelen DEN HAAG (ANP) - Een aantal milieu-organisaties heeft minister Braks (landbouw) gisteren ge vraagd op korte termijn maatrege len te nemen om het gebruik van bestrijdingsmiddelen in land- en tuinbouw terug te dringen. De Kleine Aarde, de stichtingen Mondiaal Alternatief en Natuurver- rijking en de Vereniging Milieude fensie vinden dat de minister het ge bruik van de meest schadelijke middelen direct moet verbieden, evenals het toepassen van bestrij- dingsmidelen in sier- en moestui nen. Op het gebruik van bestrij dingsmiddelen moet een heffing komen, waarvoor de opbrengst bin nen de eigen sector moet worden besteedt, bijvoorbeeld aan onder zoek en het overschakelen op me chanische middelen. Andere maatregelen zijn het sti muleren van overschakeling op milieuvriendelijkere middelen en van het gebruik van betere appara tuur, waardoor er doelmatiger en Amsterdam de maansverduiste- zuiniger kan worden gespoten. (foto anp) De organisaties hebben de be- windsman er op gewezen dat in ons land in vergelijking met andere lan den verhoudingsgewijs veel chemi sche bestrijdingsmiddelen worden gebruikt, in het bijzonder voor grondontsmetting. Dat leidt vol gens hen tot ongewenste nevenef fecten zoals vervuiling van het grondwater. Zij willen nu concrete maatrege len omdat het door het kabinet aan gekondigde Meeijarenplan Gewas bescherming te lang op zich laat wachten. Braks heeft deze week in de Tweede Kamer de verwachting uitgesproken dat het plan eind dit jaar naar de Kamer kan. Dat is een jaar later dan de bedoeling was. Het uitstel ligt volgens Braks in de com plexiteit van de materie. het Landbouwschap alle 500 mi litairen een gedenktegeltje met - daarop een afbeelding van glas scherven en de tekst 'actie glas bak'. Volgens Majoor Bremer heb ben zich tijdens het glasrapen geen ernstige ongevallen voor gedaan. "Een paar soldaten lie pen snijwondjes op en een sol daat kreeg glasscherven in een oog. Maar na behandeling in het ziekenhuis kon hij meteen weer rapen," aldus de majoor. De sol daten waren zeer gemotiveerd, zei Bremer, maar ze zijn toch blij dat het er nu op zit. Lubbers en Dales ontkennen onenigheid DEN HAAG (GPD) Het kabinet wat moeilijke afwegingen", aldus ging, we zijn heel leuk streeft er nog steeds naar eind deze maand het inmiddels magische be grip 'sociale vernieuwing' inhoud te hebben gegeven. De ministers staan daarbij echter nog voor "heel premier Lubbers gisteren na afloop aldus Lubbers, van het wekelijkse kabietsberaad. Lubbêrs ontkende nadrukkelijk dat Lubbers ontkende gisteren hard- hij de coördinatie van het politiek nekkige geruchten dat hij de coör- prestigeproject heeft overgenomen dinatie van het project van Dales PvdA-minister Ien Dales (bin- heeft overgenomen, en zelf richtlij- we Arnhemse huis van bewaring KpfrntlnïSn (de 'bluebandbajes') kan niet - g nenlandse zaken). D66 wil echter volgende week al duidelijkheid van Lubbers en Dales over wat nu moet worden verstaan onder 'sociale vernieuwing'. D66 de debattén over de Binnenlandse Za- Ook Dales ontkende gisteren ge ruchten als zou er sprake zijn van onenigheid tussen haar en premier Lubbers. "Het kabinet probeert ten heeft gegeven hoe de wollige behoeve van de sociale formuleringen over de sociale i. nieuwing uit het regeerakkoord in concrete daden moeten worden om gezet. "Ik heb een samenvattend stuk geschreven. Maar sociale i nieuwing is geen zaak wing in samenwerking met ge meenten en maatschappelijke orga nisaties een bestuurlijke en finan ciële integratie tot stand te brengen verschillende beleidsterreinen. t of Hierbij is een intensieve gedachten- gebleve^r^d^^inhoud^van sociaS idle'gedctmeerden optuTweïdoir j^e'T^/Td^d" W" °66 het gebouw, van bijvoorbeeld cel SXi 'defemeen" HeTgebouw^daarvoor te complex jKSÏtalS Süego^JS" en de loopafstanden zijn te groot. een uitleg op korte ter- In de laatste week van januari mijn van het kabinet. twee ministers, dus is het logisch wisseling van groot belang". moesten tien verdachten,1 de rechter had bevolen had dat ze in voorlopige hechtenis moesten blij ven, bij gebrek aan ruimte naar huis worden gezonden. Bij het vaststel- i het aantal formatieplaatsen de. bundeling voor het huis van bewaring zou te f^ksui^enngen weinig rekening zijn gehouden met "de complexiteit van de gedetineer denbewegingen". Volgens Lubbers is in informele gesprekken met gemeenten en pro vincies duidelijk geworden dat het project niet beperkt moet worden i verschillende de gemeenten regeling. "Het wordt nog hard werken voor we er precies uit zijn. Het is een boeiende uitda- DEN HAAG Nieuwe kabinetten, tot de categorie vooral als zij van een andere politie- worden gerekend, ke samenstelling zijn dan het vori ge, plegen in de eerste maanden op enige clementie te kunnen rekenen, derde derlijke begrotingen. De debatten die tot nu toe zijn gehouden waren verschillend Niemand zal de nieuwe ploeg al te hoopgevend. De kabinetsagenda hard vallen over kleine slippertjes; vermeldt al weken lang vrijwel uit- i. Traditioneel zijn het juist deze tels in de Kamer en dat i zijn vooralsnog niet debatten tussen regering en parle- derheid beleid moet ook eerst den bedacht. Lubbers-III vormt op die regel geen uitzondering, on danks een aantal oude rotten als Lubbers, Van den Broek en Braks. door Henri Kruithof ment, een beoordeling van daden orde is. Dat laatste kan nog nog sluitend onbenulligheden. Omdat de nieuwe mensen nogal aan elkaar lijks, omdat het kabinet moeten wennen, duren de minister- net zit. Reden te meer c raadsvergaderingen weliswaar iets dieper in te gaan op de langer dan we gewend waren; de beleid, persconferenties na afloop zijn aan- Het niveau daarvan merkelijk korter. DEN HAAG (GPD) - Het kabinet heeft gisteren, onder druk van vice- premier Kok (financiën) en minister Alders (milieu) geen besluit geno men over de wenselijkheid om nog eens vier tunnels aan te leggen. De PvdA-ers zien, in tegenstelling tot CDA-minister Maij-Weggen (ver keer), de noodzaak van een snelle besluitvorming niet in. Om een botsing te voorkomen, is besloten nog geen besluiten over de tunnelbouw te nemen. Eerst wordt het overleg met de Randstad-pro vincies en besturen van de vier gro te steden afgewacht. Dat beraad is komende woensdag. In het overleg wil het kabinet van de provincies en de gemeenten ho ren hoeveel waarde zij hechten aan eer- de snelle tunnelbouw. Dit in samen- lan- hang met besluiten over andere in- ge tijd niet hebben meegemaakt. En frastructurele werken. Op basis van i de wat er dan nog aan oppositie over- het beraad willen de ministers dan blij ft (de WD) kampt met zoveel in- proberen aanstaande vrijdag wel terne problemen dat de ministers- knopen door te hakken. Het kabinet wordt door de Twee de Kamer ook niet echt geprikkeld. Het beschikt over 103 van de i50 ze- Het is overigens nog onzeker of alle vijf tunnels er inderdaad wel komen. Mogelijk valt er een af. Pre mier Lubbers sprak ook over "vier tot vijf tunnels". Naar verluidt zou met name de positie van de Van Blankenburgtunnel in het geding zijn. Met de stagneren van de besluit vorming zal minister Maij komende week wel een brief aan de Kamer zenden met enkele andere besluiten die rond haar begroting in het kabi net zijn genomen. De tunnelbouw en de infrastructuur staan daar ech ter niet in. De begroting van minis ter Maij-Weggen komt over twee weken in de Kamer. ADVERTENTIE 9 wat ploeg daarvan niet veel te 2 op het heeft. De politieke luwte lijkt de kamer- Het vorige kabinet kwam met plannen om vijf tunnels in de Rand- te leggen. Zo moest het ge- Tot kens verwezen naar de 'Paasbriefoogstte alom waardering, In dat stuk zou het toekomstig be- had jaren geleden ook al veel schillend. Jan Pronk, die over de echt zichtbare pogingen •- leden wel te' bevallen. Ze doen geen bied voor het autoverkeer bereik- wat baar blijven. Het ging om de volgen- voorbij. Volgende week bestaat het kabinet honderd dagen en dat is, ook al door het mooie ronde getal, een mijlpaaltje. Zo langzamerhand moeten de eerste echte daden naar buiten komen. Dan hebben we het niet over luchtballonnetjes die onmiddellijk toe werd als argument tel- ontwikkelingssamenwerking gaat, leven in de brouwerij te brengen, de projecten: de tunnel onder De hij Het lijkt er op dat zij het, na de Noord bij Alblasserdam, de tweede stormachtige nadagen van het kabi- Beneluxtunnel, de Van Blanken burgtunnel bij Maassluis, de tweè- de Coentunnel en de Wijkertunnel uiterst vaag, formatie, wel best vinden dat er niet (aan te leggen naast de Velsertun- leid uiteen worden gezet en daarna ring kunnen opdoen. Zijn partijge- net Lubbers-II, een intensieve Maar de wittebroodsweken zijn zouden we worden overspoeld met note d'Ancona daarentegen kon kiezingscampagne en een kabinets beleidsstukken van de afzonderlij- niet boeien met ke ministers. Dan zouden amelijk door ambtenaren op- al te veel daadkracht wordt ge- nel). i rustig Op dit moment wordt daadkracht deze geschreven betoog over het welzijn, toond. Dan kunnen ze de tun- den dat de 'Paasbrief helemaal niet komt, bij gebrek aan onderwerpen. De voorjaarsnota, traditioneel s bekend gewor- doorgewinterde toehoorder zelfs de meest op verhaal komen, om weer fris de nel onder De Noord hard gewerkt. lijks een touw aan kon vastknopen. Echt concreet werd eigenlijk al leen de jonge veelbelovende campagne voor de gemeenteraads- v00r de projecten tweede Coentun- verkiezingen van maart in te kun nen gaan. Misschien zijn het juist wel die Wijkertunnel is dé aanbeste- dings-procedure begonnen. Ten de tweede Beneluxtun- WESTFRIESE worden doorgeprikt. Onder stuk dat de financiële stand van het CDA'er Ernst Hirsch Ballin. Hij verkiezingen, die de oorzaak zijn nel en de Van Blankenburg tunnel koninkrijk weergeeft, zal die categorie vallen Engels als taal op de universiteiten (Ritzen), ta chograaf in de personenauto (Al ders), spitsvignet, snelheidsbegren zer vrachtwagens en nog een paar (waarvan echt niemand losse ideeën vanMaij-Weggen en wat er deze week nog de satellietcontrole dig voorkomen, van frauderende vissers (Braks). Al- beleid...? lemaal leuke ideetjes voor de publi- De Tweede Kamer i citeit, maar ze kunnen onmogelijk met de behandeling v de malaise. Het kabinet moet i rtiaakte al begin januari grote den misbruikt om de grote beleids- druk door met een doordacht, alom- de nabije toekomst nog wel enkele daden aan te kondigen. Daarin zul- vattende oplossing te komen voor moeilijke besluiten len termen als sociale vernieuwing het vraagstuk van de staatkundige pijnlijk uitvallen weet structuur voor de Nederlandse An- het wordt bedoeld) veelvul- tillen en Aruba. Een probleem gen tot echt concreet zijn voorganger Jan de Koning niet stellen. De kiezers laten zich 5 uitgekomen. Zowel in de West zijn nog geen procedures gestart. Na afloop van het kabinetsberaad 2men. Als die gaf minister-president Lubbers aan de burgers, is dat het nu vooral om de tweede beter dergelijke beslissin- Coen- en de Wijkertunnel gaat. Mi- de verkiezingen uit te nister Maij heeft de aanleg van de '1~ tunnels in de ministerraad verde en vele attracties ook bij gemeenteraadsverkie- digd door te wijzen op de dagelijksi byna klaar als in het Nederlandse parlement zingen gemakkelijk door landelijke filevorming bij de bestaande Coen- 15 T/M 25 FEBRUARI '90 1 de afzon- kreeg hij veel bijval. >- l politieke ontwikkelingen leiden, Velsertunnels.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3