DDR gaat onteigende bedrijven teruggeven Oost en West op weg naar nieuw Europa Ruimte voor particuliere ondernemers 'Walvissen mijden Mexico door olieramp Exxon Valdez' Aanhangers ex-dictator zouden deelnemen aan verkiezing Nicaragua «a&S öïïEHSSg s&tsnèsats smkssws* niet stiekem gekiekt Personeel Schiphol gaat wegverkeer lam leggen Slachtoffers Zettense arts machteloos tegen vertraging strafzaak Top in Ottawa reikt veel verder dan 'open luchtruim' Het bed van de maand PAGINA 8 BINNENLAND BUITENLAND ECONOMIE VRIJDAG 9 FEBRUARI 1990 OOST-BERLIJN (AP/DPA) De DDR wil op korte termijn af van de staatsbedrijven en gaat zeven ondernemingen overdragen aan particuliere ondernemers. Het ministerie van lichte industrie heeft gisteren ook bekendgemaakt dat er plannen zijn om alle bedrijven die onder het socialistische bestel in staatshanden kwamen terug te geven aan de vroegere eigenaren. MEXICO-STAD (IPS) - Mexicaan- se milieuactivisten hebben een on derzoek geëist naar een mogelijk verband tussen de ramp met de Amerikaanse tanker Exxon Valdez en de alarmerende daling van het aantal grijze walvissen in Mexicaan se wateren. Tot nu toe zijn voor de kust van het Mexicaanse schierei land Baja California slechts twaalf walvissen gesignaleerd. Normaal arriveren rond deze tijd van het jaar duizenden walvissen aan de kust van het schiereiland. De veertig ton wegende zoogdie ren met een lengte van dertig meter brengen de zomer door in de wate ren bij de Noordpool en trekken te gen januari naar het zuiden om te paren. Grofweg de helft trekt naar de zee rond Japan, de andere helft heeft zijn paargebied aan de kust van Mexico. In vorige jaren kwa men acht- tot tienduizend walvis sen naar Baja California, nu slechts een tiental. Volgens Homero Aridjis, hoofd van de Mexicaanse milieuorganisa tie 'Groep van 100', is de olieramp van maart 1989 met de Exxon Valdez mogelijk de oorzaak van het wegblijven van de walvissen. Door i jaarlijks 15 miljoen liter diesel olie, die opgeslagen wordt in tanks. Volgens milieuactivistèn lekken daarbij herhaaldelijk aanzienlijke hoeveelheden olie in de baai. Ook het toenemende toerisme zorgt voor aanzienlijke overlast. Mexicaanse milieuexperts hebben al gewaarschuwd dat al deze over last er mogelijk debet aan is dat de walvissen hun trekroutes verleggen of hun verblijf aan de Mexicaanse kust uitstellen. de olieramp met de tanker werd on der meer de Unimak-zeestraat. die op de trekroute van de walvissen ligt, vervuild. Twee weken na deze ramp werd een dode walvis göVonden bij Prin ce William Sound, vlakbij de golf van Alaska. Aridjis acht het goed mogelijk dat er massale sterfte on der grijze walvissen op open zee heeft plaats gehad. Volgens Aridjis worden de broed plaatsen tevens bedreigd door de activiteiten van een Mexicaans-Ja panse exportmaatschappij die haar thuisbasis heeft in de baai van Guerrero Negro, in het noordwes ten van California Baja. Schepen van deze maatschappij transporté- In 1989 heeft de EIB in totaal Italië, Groot-Brittannie, Spanje en 12,25 miljard ecu's (28 miljard gul- Frankrijk kregen meer dan de helft itgeleend, 20 procent meer van alle leningen. Het aandeel van e 1988. Het grootste deel van EIB-leningen in de totale invester particuliere handen kunnen het bedrag (26 miljard gulden) ging ringen in de EG bedroeg echter regionale projecten in de EG. slechts 1,2 procent. De. Volkskammer, het Oostduitse parlement, komt nog deze maand met een wetsontwerp, waarin wordt den) geregeld welke bedrijven volledig dan i ze eerste privatiseringsronde moet ervaring worden opgedaan om de teruggave van andere bedrijven soepel te laten verlopen. De voorzitter van het Oostduitse verbond van ondernemers, Rudolf Stadermann. verklaart in een ge sprek met de Westduitse boulevard krant 'Bild' dat de regering van de DDR in de komende zes maanden tussen de 10.000 en 15.000 indertijd onteigende bedrijven zal terugge ven aan hun rechtmatige eigenaren. Stadermann zei van de de hoogte te zijn gesteld door het Oostduitse ministerie voor lichte in- dustrie. "Vastgesteld moet worden hoe de teruggave in detail wordt geregeld. Van belang is dat de eigenaren van toen zich melden", aldus Stader- MANAGUA - Aanhangers dictator Somoza doen, met steun van de Amerikaanse regering, mee als leden van de oppositiepartij UNO aan de verkiezingen in Nicara gua. Volgens het Sandinistische dagblad 'Barricada' hebben vijftien kandidaten vroeger deel uitge maakt van de gevreesde Nationale Garde van wijlen dictator Somoza. Wie stemt er op de Somozistische Bild schrijft dat het voornamelijkl hun boedel. "Het zijn psychopaten, monsters, die op vrije voeten komen", ver klaarde Constantino Pereira van de onafhankelijke Liberale Partij. De Sandinisten zelf noemden een paar van de meest geruchtmakende voorbeelden: onder de Gardeleden bevindt zich de moordenaar van Carlos Fonseca (de legendarische oprichter van het Sandinistische. Bevrijdingsfront FSLN), de beul van Luis Velazquez (één van de minderjarige helden van de San dinisten die kort voor de revolutio naire overwinning van 1979 op beestachtige wijze om het lev< i de UNO kennen', staat Europese bank De Europese Investeringsbank met vette letters boven. (EIB) zal een'miljard ecu's (2,3 mil jard gulden) in leningen beschik baar stellen voor de opbouw van een spoorwegnet in Polen en voor telecommunicatieverbindingen in Hongarije. Directeur Bröder van de bank verklaarde dat de deze landen voor het invoeren van een markt- positieblok UNO. 'Leer de kandida- werd gebracht) en de verkrachter door Rob Sprenkels Woordvoerders eerst de sectoren trans- hebben de beschuldiging ontkend, port en communicatie moeten ver- Maar het kwaad is gedaan. Barri- beteren. De EG heeft de EIB, de cada had, strategisch gezien, het bank voor lange-termijnleningen juiste moment uitgekozen: twee da- i de EG, vorig jaar de opdracht gen gegeven Polen en Hongarije vooi een periode van driejaar te steunen. De directie van de bank wordt ge vormd door de ministers j cien van de EG-lidstaten, het begin van een verhit debat in het parlement over de vrij lating van de laatste 39 Gardeleden en 1150 vermeende Contrarevolu- finan- tionairen. En daarbij werden tal van bittere herinneringen opgehaald. AMSTERDAM Minister Maij-Weggen (verkeer en waterstaat) heeft giste ren gezegd dat het wegvervoer een te groot deel van het goederenvervoer voor zijn rekening neemt. Zij deed dat in het hol van de leeuw, bij de ope ning van de BedrijfautoRai, gezeten achter het stuur van een vrachtauto. Doris Tijerino. lange tijd het hoofd van de Sandinistische politie en nu FSLN-kandidate parlementszetel bij de stembusslag van 25 februari. Binnen het kader van de Middén- amerikaanse vredesakkoorden lie ten de Sandinisten vorig jaar al bij na 2000 vroegere Gardeleden vrij. de oppositie Sindsdien zijn er ook geregeld de nodige Contra's op vrije voeten ge steld. Bij de nieuwe gratiëring ko men nu de laatsten van de als 'poli tiek' aan te duiden gevangenen vrij. Met die maatregel heeft president Ortega de oppositie één van haar laatste wapens uit handen geno men. Tegelijkertijd is er nogmaals gewezen op de bestaande banden van het UNO-blok onder leiding van Violeta Chamorro met de Con tra's en de vroegere Nationale Gar de. Maar ook de andere kant zit niet stil. Vorige week drukte 'La Prensa', het dagblad van Violeta Chamorro, een Amerikaanse reportage van twijfel achtige herkomst af, waarin werd beweerd dat er zich in Nicaragua ondergrondse lanceerbases bevin den voor Russische atoomkoppen. Ook staan in 'La Prensa' elke dag uitgebreide verhalen over de wijze waarop de Sandinistische veilig heidsdiensten sympathisanten van de UNO intimideren. Maar elke keer als de speciaal gezonden waar nemers van de Verenigde Naties en de Organisatie van Amerikaanse Staten meer willen weten, blijken er geen bewijzen of verdere details voorhanden. Alleen de regering- Bush in Washington neemt de klachten serieus en blijft zijn twij fels uiten over de gang van zaken rond de verkiezingen. De oppositie beweert dat alles klaar is voor een 'grootscheepse fraude'. Diverse leiders hopen vurig dat Washington een overwinning van de Sandinisten nooit zal erken- SCHIPHOL (GPD) - Werknemers van een groot aantal op Schiphol ge vestigde bedrijven gaan volgende week vrijdag het wegverkeer op de luchthaven platleggen. Met de actie willen zij voorkomen dat de directie van Schiphol haar plan doorzet om een grote personeelsgarage te be stemmen voor zakenreizigers. De organisatie van de actie raadt passa giers aan om die dag met het open baar vervoer naar Schiphol te ko men. "Het kon weieens een chaos worden op en rond de luchthaven", voorspelt een woordvoerder. De directie van Schiphol zegt de parkeergarage nodig te hebben voor haar passagiers omdat de afge lopen tijd het aantal bestaande par keerplaatsen met vele honderden plaatsen is verminderd. Dit vanwe- de vele bouwactiviteiten op ichiphol. De personeelsgarage, die plaats biedt aan ruim 3000 auto's, zou daarom met ingang van het zo merseizoen bestemd worden voor zakenreizigers. Voor het personeel zouden op enige kilometers afstand van de luchthaven twee nieuwe ter reinen worden aangelegd waarvan daan zij met pendelbusjes naar Schiphol-Centrum zouden worden gebracht. Het personeel moet van parkeer plaats verhuizen om de bereikbaar heid van de luchthaven voor de pas sagiers te garanderen. "In dit geval gaat de klant, de passagier, naar on ze mening voor", aldus luchthaven- directeur Den Besten. Het plan past ook in het streven van Schiphol om meer personeel gebruik te laten ma ken van het openbaar vervoer. Op dit ogenblik komt ongeveer 20 pro cent van het personeel met de bus of trein naar het werk, de komende jaren moet dit percentage worden verdubbeld. Het voornemen van de directie veroorzaakte grote onrust bij de ge bruikers van de garage, werkne mers van in totaal 24 op de luchtha ven gevestigde bedrijven. Overleg tussen de vertegenwoordigers van deze bedrijven leidde gistermiddag tot het besluit om actie te gaan voe ren. De directie van Schiphol be raadt zich nog op de vraag of zij ge rechtelijke stappen zal ondernemen om de aangekondigde actie te ver- f hinderen. Een woordvoerder noem- de de actie voorbarig. "Het is op dit moment niet meer dan een plan". De KLM, één van de bedrijven die op Schiphol gevestigd zijn, heeft in middels laten weten acties waarvan passagiers het slachtoffer worden te veroordelen. Soldaten betogen BUKAREST (AP) - In de Roe- meense hoofdstad Bukarest zijn voor het eerst ook militairen de straat op gegaan om te betogen, zo heeft het Oostduitse persbureau ADN vandaag bericht. Ruim 1000 soldaten verzamelden zich betere levensomstandigheden te eisen. Ambtenaren fiscus dreigen schatkist België te 'gijzelen' BRUSSEL (ANP) - De Belgische belastingambtenaren zijn hun situ atie beu. Het belastingapparaat is volledig onderbezet en we verdie nen veel te weinig, zo luiden hun voornaamste klachten. De ongeveer 10.000 belastingambtenaren eisen een onmiddellijke weddeverhoging met tien procent (latèr op te trekken met 25 tot 40 procent) en een perso neelsuitbreiding met 40 procent. Krijgen ze, nietmun zin dan gaan ze actie voeren. "We gaan de schatkist gijzelen", aldus een woordvoerder van het 'Comité ter verdediging van het per soneel van de belastingen'. Daar mee doelt hij .op langzaamaan-ac- ties, "die een ramp kunnen veroor zaken waarvoor geen rampenfonds groot genoeg zal zijn om de schade op te vangen". DEN HAAG - De Haagse politie verbergt roodlichtcamera's niet lan ger. Automobilisten worden tegen woordig gewaarschuwd dat zij kunnen worden gekiekt als zij door róód rijden. (foto anp) Tien jaar cel voor volksbanlderster LISSABON (DPA) - Dona Branca, in Portugal eens geëerd als volksheldin en als 'bankier ster voor de kleine man', is we gens bedrog en het vervalsen van cheques veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf, zo is gisteren in Lissabon bekendge maakt. De nu 79-jarige Dona Branca werd in 1984 aangehou den. Voor die tijd heeft ze zich jarenlang illegaal met bankza ken beziggehouden. Duizenden cliënten kregen een jaarrente van 120 procent, die zij betaalde uit nieuw ingelegde gelden. BRUSSEL De ministers van bui tenlandse zaken van de landen van NAVO en Warschaupact kennen el kaar inmiddels wel. Vooral sinds re cente omwentelingen in Oost-Euro pa leggen zij het ene officiële be zoek na het andere aan elkaar af. Bij de opening van de Weense ontwa peningsonderhandelingen waren ze er ook, maar alleen voor het houden van redevoeringen. Maar echte be sprekingen, waarbij de twee blok ken op het op een na hoogste niveau tegenover elkaar zitten, zijn uniek. door Hans de Bruijn Dat gaat nu echter vanaf maandag in de Canadese hoofdstad Ottawa gebeuren. Een historische ontmoe ting, die gezien de gebeurtenissen in Oost-Europa niets te laat komt, en van grote invloed kan zijn op een nog betere verhouding tussen Oost en West. Officieel is de aanleiding het be gin van de conferentie over de 'Open Skies' (het open luchtruim), waarbij de landen van NAVO en Warschaupact zullen afspreken dat ze vrijuit met militaire vliegtuigen boven eikaars grondgebied mogen gaan spioneren. Maar die onderhan delingen zijn het werk van de mili taire en juridische experts. De mi nisters zullen nauwelijks over de 'open skies' praten, daarentegen drie dagen alle actuele problemen in de Oost-Westbetrekkingen de re vue laten passeren. Op de (ipformele) agenda staan onderwerpen als de situatie in Oost- Europa, de snel naderbij komende hereniging van beide Duitslanden; de ontwapeningsbesprekingen in Wenen en het plan voor een speciale top van 35 landen over de toekomst van Europa. Zondagmiddag al komen de mi nisters van de NAVO afzonderlijk bijeen om de klokken gelijk te zet ten, maar vooral om van de Ameri kaanse minister James Baker een verslag te krijgen van zijn vierdaag se bezoek aan Moskou. Ook zijn Westduitse collega Genscher zal daar spreken over zijn bezoek, mor gen, aan Moskou. Baker heeft in Moskou met zijn collega Eduard Sjevardnadze gesproken over Oost- Europa, de veranderingen in de Sovjetunie zelf en de voortgang van de START-onderhandelingen in Genève over de vermindering van de strategische (kem)bewapening. In Amerikaanse kringen wordt ge vreesd dat Sjevardnadze in Ottawa met een nieuw voorstel zal komen om het aantal Amerikaanse en Sov jet-troepen in Europa nog verder te verminderen dan de 195.000 solda ten elk die president Bush vorige week heeft voorgesteld. De VS, maar ook enkele bondge noten als Nederland, vinden dat het bij die 195.000 man moet blijven. Zoveel troepen zijn volgens hen no dig als minimale garantie voor onze veiligheid en voor de betrokken heid van de Amerikanen bij de ver dediging van Europa. Maar Moskou wil, net als de Oosteuropeanen, dat alle Amerikaanse troepen Europa verlaten als zij zelf straks uit Oost- Europa zijn verdwenen. Sjevard nadze zal mogelijk voorstellen om alvast tot 150.000 of zelfs 100.000 sol daten te zakken. President Bush mag dat niet leuk vinden, maar in zijn eigen Congres gaan de laatste tijd steeds luidere stemmen op om het niet bij de ver- Conferentie over Veiligheid en Sa- mindenng met zo'n 100.000 GI's te menwerking in Europa (CVSE). Het laten, ook al om nog meer op de de- staat, nu de EG-landen en de Ameri- fensiebegroting te kunnen bezuini- kanen al met het idee hebben inge- gen. stemd, vrijwel vast dat die top 'Ottawa' moet ook een officieus ™?rdt Behouden in het najaar, tege- besluit opleveren over het voorstel me' de ondertekening van een van Sovjet-leider Gorbatsjov voor ^koord over de vermindering van een topconferentie van alle 33 Eu- de conventionele strijdkrachten in ropese landen (behalve Albanië), de Europa. VS en Canada, die deelnemen f De ministers van NAVO i War- ADVERTENTIF. "Louvre", een slaapcombinatie om van te dromen. Geeft uw slaapkamer een sfeer van warmte en romantiek. Gemaakt van duurzaam naturel pitriet. Deze maand als speciale aanbieding bij de meest wakkere rotan-interieurspecialist. "Louvre" slaapcombinatie afm.: 90 x 200 cm. i afm.: 160 x 200 cm. nu v.a. 1485,- afm.: 180 x 200 c 1195,- i v.a. 1595,- Hartenstraal 21-25 Amsterdam Telefoon 020-231180 schaupact zullen in Ottawa die Weense CVSE-onderhandelingen een nieuwe impuls kqnnen geven, door positief te reageren op de voor stellen van president Bush over ver mindering van de troepen en die van de NAVO over vliegtuigen. Ba ker zal nog eens benadrukken dat een CVSE-top voor Washington al leen maar zin heeft als daar alle as pecten van het CVSE-akkoord van Helsinki (1975) aan bod komen, en niet alleen de Duitse kwestie en de ontwapening. De Amerikanen willen nadrukke lijk de mensenrechten en de econo mische samenwerking op de agen da hebben. Wat het eerste betreft: Washington wil het recht op vrije verkiezingen, dat in het Helsinki- akkoord nog ontbrak, in een nieuw verdrag vastgelegd zien. Nu in bijna alle Oosteuropese landen democra tische verkiezingen gehouden wor den, en sinds deze week ook de Sov jetunie afstand heeft genomen van het eenpartijenstelsel, lijkt dat geen onoverkomelijke problemen te zul len opleveren. De ministers zullen in Ottawa ook voor het eerst gezamenlijk de Duit se herenigingsplannen kunnen be spreken. Vooral de rol van het vere nigde. grote Duitsland binnen de NAVO en de status van het nu nog DDR hetende stukje daarvan, zal voorop staan. De NAVO-landen voelen wel voor het idee om het huidige DDR- gebied te demilitariseren. En ook Moskou wijst het niet op voorhand af. Als de ministers aan alle hoogge spannen verwachtingen voldoen, kan in Ottawa al een fikse stap op weg naar het nieuwe Europa wor den gezet. NIJMEGEN - Ze staan in de hal van het station Nijmegen. De Maastrichtse schrijfster Annie Bijnoord, Charlotte H. en Anneke. Drie slachtoffers van psychiater F. Drie vrouwen die in hun jeugd lan gere of kortere tijd verbleven in het jeugdpsychiatrisch instituut, waar F. geneesheer-directeur was. Vrou wen met verhalen over seksueel misbruik, isoleercellen, machtsmis bruik en heropvoeding. Vrouwen met krassen op hun ziel. door Ans Boumans Charlotte H. gaat even op de bank zitten. Zwarte jas, een vaak gebruik te zwarte tas. Haar blonde haar is wat verwaaid door de wind. Tot vo rig jaar februari kenden alleen de psychiaters met wie ze over haar er varingen in Zetten had gesproken haar verhaal. "Maar toen ik in de krant las dat F. was gearresteerd, ben ik direct naar de politie ge stapt". Enige tijd later zag ze haar relaas terug in de krant. Toen schrok ze wel. Zij was het meisje dat meerde re malen door F. was verkracht. Het meisje dat in een isoleercel door een zuster was geaborteerd. "Mijn be nen waren verlamd en ik werd naar het Wilhelmina Gasthuis in Amster dam gebracht". En daarna weer te rug naar Zetten. Charlotte heeft zichtbaar moeite met haar herinne ringen. Erover praten valt haar zwaar. "De machteloosheid, wan hoop en angst. Je gilde datje eruit wilde".. Aangiften F. kwam in 1971 als psychiater bij de Heldring stichtingen, min of meer in de voetsporen van zijn va der. Al na enkele jaren was F. in ops praak. De Belangenvereniging Min derjarigen bundelde dertien klach ten over F. in een zwartboek. Daar mee werd niets gedaan. Ook een rapport van een onderzoekscom missie werd genegeerd. Pas begin 1989 werd F. door de Heldringstich ting ontslagen en door de politie aangehouden. Er waren toen twaalf aangiften van seksueel geweld. Een strafzaak moet uitmaken of F. schuldig is. Hebben de 21 vrou wen en mannen, die aangifte heb ben gedaan van seksueel geweld en verkrachting gelijk of F., die blijft ontkennen. Inmiddels hebben de ex-pupillen veel van hun vertrou wen in jusitie verloren. De zaak is al verscheidene keren uitgesteld. In juni 1989 werd de zaak uitgesteld wegens een fout in de dagvaarding. F. kwam toen ook door het ontbre ken van een datumstempel op vrije voeten. Een kort geding in november waaronder in alsvast een tn F. hebben «-pupillen ge- hoger beroep ge daan en de uitspraak is 13 maart, een dag vóór de nu uitgestelde rechtzaak. Op 6 -december ging de strafzaak wederom niet door, omdat op ver zoek van de verdediging eerst nog Charlotte, en een r schadevergoeding geëist, hebben de drie getuigen-deskundigen ge hoord moesten worden. En nu weer uitstel. Anneke,' Annie en Charlotte zijn zeer verontwaardigd. Ze heb ben het vermoeden dat hier sprake is van vertragingstactieken en voe len zich in de kou gezet door justi tie. Flat De flat ligt in een kale Nijmeegse nieuwbouwbuurt. Veel woningen, weinig groen. Naast de brievenbus van nummer 42-06 prijkt geen naamkaartje. Hier woont hij. In alle brievenbussen worden pamfletten geduwd. Een waarschuwing voor de buurtbewoners o.ver de man die in hun midden woont. Na overal aanbellen, doet iemand de deur open. De actievoerders dringen het portaal in. Een etage hoger wordt op de deur van nummer 42-06 gebonsd. Niemand thuis. Wie is dat dokter F., vraagt een vrouw. Hoe ziet de man eruit? Nie mand lijkt dokter F. te kennen. Toch heeft hij de woning gehuurd, bevestigt een vertegenwoordiger van Kolping, de woningvereniging. "Een nette man. Geen last van". "F. heeft onze brieven onder schept, dan doen we dat ook met de zijne", roept Annie. Met een koe voet wordt de brievenbus in het portaal opengebroken. "Ik breng in praktijk wat ons in de Heldring stichting is geleerd. Daarmee toon ik aan dat zijn praktijken niet deu gen", zegt Annie. Anneke: "Ik ben zo blij met die koevoet". Zestien jaar opgekropte ellende zitten er in die koevoet. De vrouwen lópen met de brieven de stromende regen in. Zijn salarisaf schrift (wachtgeld?) en jaarafschrift worden geopend en gelezen. De be dragen zijn redelijk hoog. "Hij heeft niets meer, zegt hij. Geen geld voor zijn slachtoffers, hè". Verontwaar diging en verachting klinken door in de stem van Annie. Een liefdes brief voor F. wordt in de opengebro ken brievenbus achtergelaten. Een bord met 'vaart minderen, ontucht met kinderen' op zijn deur gespij kerd. De opgekropte boosheid over de vertraging in de strafzaak tegen F. wordt de ex-pupillen af en toe te machtig. "Er wordt geflikt. Waarom duurt het zolang? Het is jammer dat hij er niet is. Ik had hem vastgebon den en gedaan wat hij met mij heeft gedaan. Ik had hem meegesleurd naar een isoleercel", zegt Charlotte emotioneel. Haar hele verblijf in Zetten heeft ze in isoleercellen doorgebracht. Van de eerste avond waarop ze een vork liet vallen en richting cel kon tot na haar zie kenhuisopname. De politie arriveert. Annie ver trekt naar de eerste verdieping. Zonder pardon en behoorlijk agres sief wordt iedereen uit het portaal gezet of tegengehouden het flatge bouw nogmaals te betreden. Annie Bijnoord klemt zich vast aan een ijzeren hek op de galerij. Weer arriveert er een politiewagen. Inmiddels zijn er zes agenten in de flat. Twee posteren zich achter An nie. Deze blijft zich als een 'dwaze moeder' vastklemmen. Na lang wachten besluiten de agenten haar los te rukken en wordt ze naar bui ten geduwd.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 8