'Ik ben nu emotioneler' NOS en omroepen: hele dag uitzenden INGEN mmm WïïTdld WltlKfóN, U6IN5M6W ÏÏINV666ÓML vmöiöómze- mmsKQ-\K mmmmm Koos Alberts vol goede moed op tournee: CAINE HAALT PRIJS VOOR CONNERY OP Vechtpartij op Franse tv 'alleen om kijkers te trekken' Een enorme lampion in de vorm van een vuurspuwende draak viel dezer dagen te be wonderen in het park van Tai pei in Taiwan. De draak die 12,5 meter hoog is, vestigt de aan dacht op het grote lampionfesti val dat morgen wordt gehouden. Het festival vormt de afsluiting van 15 dagen feest rondom de viering van het nieuwe jaar. Schat tsaren Diamanten, halskettingen, gou den bekers en kruizen die waar schijnlijk aan de familie van de laatste Russisch^ tsaar hebben toebehoord, zijn gevonden in een bankkluis in Belgrado. Rechters openden een kluis van de 18 maanden geleden over- leden Russische emigrante Vera Perchamena-Michailovic en trof fen daarin een schat aan juwelen, goud en geld aan. Onder de voorwerpen bevond zich een gouden kruis van tsaar Peter de Grote die van 1696 tot 1725 over Rusland heerste. De fa milie Michailovic familie was bij het uitbreken van de Oktoberre volutie in i917 het tsaristische Rusland ontvlucht en had zich in Joegoslavië gevestigd. 1 De kluis werd op verzoek van een bank geopend omdat de vrouw geen nabestaanden had. China groeit Het inwonertal van de volksrepu bliek China is in 1989 met 15,77 miljoen gegroeid en bedraagt nu 1,112 miljard zielen, heeft het staatsbureau voor de statistiek za terdag bekend gemaakt. Het aan tal geboorten bedroeg het afgelo pen jaar 20,83 per duizend, iets meer dan in 1988. Het sterftecijfer daalde licht. „Door een strakke bevolkings politiek hoopt China zijn bevol king rond de eeuwwisseling on der de 1,2 miljard te houden. Vol gens demografen mag dat beleid niet worden verslapt, omdat met de huidige trend het aantal Chine zen in het jaar 2000 1,3 miljard zal bedragen. KfWAIIó I///AJ P0UTI6K T55T5N omK -7 AMSTERDAM (GPD) - Hoe goed gaat het met de zanger Koos Alberts? In zekere zin is er sprake van optimisme. Koos komt te rug, Koos gaat op tournee, Koos doet een aantal con certen in het land. Koos is weer in beeld en op de ra dio. Dat alles is waar. Koos Alberts vertoeft weer waar hij het liefst is: op de planken. En wat het mooiste is voor hem: zijn publiek is hem niet verge ten. Het klapt en juicht hem toe nu hij weer zingt. Net als vroeger, alsof er niets gebeurd is. Toch heeft Koos Alberts veel last van pijn. Hij is de eer ste om dat toe te geven. door Jacques d'Ancona De Britse filmsterren Pauline Collins en Michael Caine waren deze week in het Londense Hilton Hotel bij de uitreiking van de Variety Club Business Awards. Pauline Collins werd Filmactri ce van het Jaar 1989. Sean Connery werd Filmacteur, maar Mi chael Caine haalde in zijn naam de onderscheiding op. (foto APj "Het is een gevoel dat ik niet pre cies kan omschrijven. Een bran derige. afschuwelijke pijn onder in mijn lichaam waar ik verlamd ben. Het is soms echt alsof ik in brand sta. Geen dag is hetzelfde. Het is werkelijk niet gemakke lijk, ook nu ik besloten heb weer op te gaan treden na mijn auto ongeluk. Het is alweer twee-en- half jaar 'geleden... De mensen vergeten snel. Dat begrijp ik, maar ik word er elke dag op nieuw mee geconfronteerd. Ik geef toe dat ik thuis af en toe echt gedeprimeerd ben en ook op standig. Daar kan Joke je alles van vertellen." Joke, lachend: "Ik ken hem goed, we zijnv22 jaar getrouwd. We zijn niet sentimenteel, hoe wel misschien toch wel emotio neel. Koos is wel eens onredelijk, maar dat was hij vroeger ook. Toen kon hij het afreageren in Koos en Joke Alberts: geen medelijden opwekken. zijn hobby's en in het zingen. Hij kluste graag thuis, hij voetbalde en tenniste. Zingen is 't enige dat er nog is. Eigenlijk zingt Koos de hele dag als hij fit is. We hebben hier een studiootje en dat is heel fijn. Koos is niet iemand die gaat lezen of een puzzeltje doet. Maar ik realiseer me ook dat wij het makkelijker hebben in onze situ atie dan anderen. Er zijn zat men sen die net als Koos een dwars laesie hebben, maar niet terug kunnen in hun oude werk". Wonderlijk Koos Alberts: "Als ik aan het zin gen ben gebeurt er iets wonder lijks. Dan voel ik de pijn wel, maar het enthousiasme van de zaal en de fans helpt me er door heen. Ik wil verder. Daarom heeft het management Leo Lukassen de tournee georgani seerd. Ik wil laten zien dat ik er nog ben, ik geef het niet op, ik ben helemaal terug. Ik vind zelfs dat mijn stem warmer geworden is, hoewel ik slechts één stem band over heb". Tijdens de tournee van Koos Alberts zullen vóór de pauze Ronnie Tober en de zangeres Re- née de Haan optreden. Daarna vult de zanger van het levenslied zélf een uur live met het orkest Rendez Vous. Hij komt ook met nieuwe stukken, omdat hij niet van plan is zijn succes uitslui tend af te laten hangen van be kend repertoire. HILVERSUM (ANP) - De Hilversumse publieke omroepen willen binnen af zienbare tijd de hele dag uitzenden op de televisie. Dat bleek gisteren tijdens een hoorzitting van het Commissariaat voor de Media, waarop de NOS namens de omroepen een aanvraag voor uit breiding van de zendtijd toelichtte. Dr. C. van der Haak, directeur om- roepzaken van de NOS, onthulde dat de NOS werkt aan een schets waarin ideeën worden ontvouwd om al vanaf 's morgens half acht te gaan uitzenden. „Wij willen in de lucht zijn als de concurrent in de lucht is", aldus Van der Haak. De omroep heeft als streef datum oktober 1992 in gedachten. Bin nen vier weken wordt het plan bespro ken in het NOS-bestuur. De NOS diende de aanvraag voor uit breiding van de zendtijd met 478 uur en 24 minuten per jaar voor de derde maal in. Hoewel het Commissariaat voor de Media na de tweede aanvraag vorig jaar het standpunt innam dat de NOS gelijk heeft, wees het ministerie van wvc de aanvraag af. Althans, het mi nisterie kwam niet over de brug met aanvullende middelen en zonder extra geld bedankt de NOS voor zendtijduit breiding. De omroep heeft goede hoop dat het per oktober dit jaar, met de concurren tie van Véronique in de rug, wel gaat lukken, nu zich in het parlement een meerderheid aftekent voor verster king van de publieke omroep. De zend tijduitbreiding zal, als de NOS en de omroepen hun zin krijgen, gebruikt worden om in de middag te gaan uit zenden. De NOS meent dat de uitbreiding van zendtijd gerechtvaardigd is omdat er duidelijk een publiek voor is en om dat zij spreiding van de STER-blokken gewenst vindt. Manager Joling naar Veronica HILVERSUM Jan van Doorn, manager van Gerard Joling, werkt sinds enkele dagen bij Veronica. Hij is benoemd tot manager com munications, een geheel nieuwe functie bij deze om roep. Volgens een woordvoerder van Veronica fungeert Van Doorn als verbinding tussen het radio- en televisiebe drijf en het Veronica-blad. Het is de bedoeling dat hij onderzoek gaat verrichten naar de binnen de omroep aanwezige geldstromen. Van Doorn blijft ook manager van Joling. VRIJDAG 9 FEBRUARI 1990 (archieffoto gpd> Afbouwen Koos Alberts: "Ik heb na het on geluk niet af kunnen bouwen, zoals een sportman die er mee ophoudt dat wel doet. Ik moet oppassen dat ik niet te zwaar word. Vandaag heb ik nog niets gegeten. Ik eet trouwens hele maal erg weinig. Ik heb nooit,ge rookt of gedronken. Nou ja, wèl toen ik een jongen van veertien was en mee moest doen met.een pilöje. Daarna niet meer. Tegen woordig ben ik'agressiever en emotioneler, ook door de pijn. Ik heb veel verdriet, ook bij de op tredens, als ik mensen zie huilen terwijl ik aan het zingen ben. Maar ik mag er niet aan toege ven. Anders ga ik meehuilen en raak ik mijn tekst kwijt". Koos Alberts legt uit wat hem drijft om zijn carrière te hervat ten. "In de eerste plaats doe ik het graag en mijn fans willen het. Ik ben een begrip geworden. Ten tweede levert het als leuke bij komstigheid wat op, al hoeven we het niet om het geld te doen. Wat ik vóór het ongeluk verdien de is verstandig belegd. Waar het om gaat is dat ik mijn normale le ven als artiest wil doorzetten. Het blijft werk. Daarom moet men ook niet denken dat ik overal wel even voor gehandi capten kom zingen. Men begrijpt dit niet altijd en denkt dat Koos altijd voor niks optreedt. Mijn manager adviseert tehuizen om gezamenlijk iets groots te rege len, zodat we geen dertig, maar vijfhonderd gehandicapten be reiken op een feest." PARIJS (GPD) - De Franse pers heeft zich kritisch uitgelaten over een TV-debat tussen vertegen woordigers van joodse organisa ties en extreem-rechtse splinter groepen dat afgelopen dinsdag ontaardde in een handgemeen. Toeschouwers wierpen zich op de representant van een neo-nazibe- weging, die tenslotte door de ge spreksleider uit de studio verwij derd werd. De kritiek na afloop richtte zich onder andere op het feit dat de nog jeugdige presentator Christophe Dechavanne, die een grote aanhang bij jonge kijkers heeft, een te groot risico had geno men met het samenbrengen van personages die elkaar alleen maar innig haten'. Dechavanne ontkende later in een interview met het dagblad Le Parisien Libéré de bedoeling ge had te hebben om te shockeren. "Mijn enige doel is te laten zien wat ér gebeurt in de samenleving waarvan we deel uitmaken." De commotie dinsdag in het TV-debat ontstond toen een jeug dige neo-nazi een minuut stilte wilde houden om naar zijn zeg gen de twee miljoen Duitsers te herdenken, die na de Tweede We reldoorlog in kampen zijn omge komen. De neo-nazi maakte deel uit van een groep die het bestaan van de gaskamers ontkent. De vertegenwoordiger van een der joodse organisaties Jean-Pierre Bloch dreigde hem daarop te lijj te gaan. Gespreksleider Decha vanne ontnam de neo-nazi de mi crofoon en het gesprek ging na enige minuten van grote verwar ring zonder de neo-nazi verder. Dechavanne blijft in de Franse pers ontkennen dat hij uit is op hoge kijkcijfers en 'Italiaanse toestanden'. Wel kondigde hij zijn komende onderwerpen aan; feminisme, de zwarten en het geld in de drughandel.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 22