spo0r;tv Zelfs Maradona kijkt uit naar Milan-fNapoli 'Ui ga niet terug naar Roodenburg' KNSB schorst deelnemers aan 'verboden' marathon Feyenoord moet Polen nog betalen Vancleraerden boekt eerste belangrijke zege bij Raas ff VRIJDAG 9 FEBRUARI 1990 PAGINA 17 Arno Lancel, een Leidenaar bij ARC LEIDEN - Op sportpark Noord wordt hij nog steeds node gemist: Arno Lancel. De 26-jarige middenvelder is sinds hij Roodenburg verliet alweer aan zijn derde seizoen bezig bij het Alphense ARC, dat het dit seizoen boven verwachting goed doet. Maar toch, de ge ruchten dat Lancel op zijn oude nest zal terugkeren steken de laatste tijd weer de kop op, zeker nu hij niet weg te branden lijkt uit Leiden: Lancel kocht daar net een nieuw huis, in de Stevens hof. Tijd om eens om opheldering te vragen. Je woonde al in Leiden, je hebt een nieuw huis gekocht in Leiden. Je bent dus een echte Leidenaar. Wan neer kom je weer terug bij Rooden burg? "Nooit van mijn leven. Ik ga niet terug. Bi.i ARC heb ik het uitste- ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord staat voor drie ton in het krijt bij de Poolse voetbalbond. Dat bedrag be hoort nog tot de transfer-voorwaar den die anderhalfjaar geleden door de toenmalige directeur Hans Kraay bij de overgang naar de Kuip van Wlodi Smolarek werden afge sproken. De Poolse oud-internatio nal werd dit seizoen tijdens de win terstop naar FC Utrecht verdreven. De Rotterdamse club kan op kor te termijn niet voldoen aan de beta lingsverplichting, omdat de liquide middelen ontbreken. Directeur be taald voetbal Martin Snoeck heeft bij de Poolse bond begrip gevraagd en gekregen voor de vertraging. "Er is in deze zaak geen sprake van een conflictsituatie", benadrukt Snoeck, die in de Kuip druk bezig is met een financiële inventarisatie. De achterstand in de betalingen (236.000) aan het Spelers Contract Fonds is inmiddels weg gewerkt. Ook zijn gisteren de spelerssalaris sen over januari overgemaakt. Op 16 februari dient voor de Rot terdamse rechtbank een kort ge ding, waarin Feyenoord van acht supporters een schadevergoeding van elk 12.000 gulden eist. De club leiding stelt het achttal mede-ver antwoordelijk voor het staken van de wedstrijd tegen Fortuna. De tuchtcommissie van de KNVB strafte Feyenoord met één wed strijd zonder publiek. Het 'spook- duel' tegen FC Den Haag zorgde voor een schadepost van 115.000 gulden. Dat bedrag wil advocaat Mentink voor een groot deel op de acht relschoppers verhalen. De boosdoeners werden vorige maand door de politierechter ver oordeeld wegens hun aandeel in de ongeregeldheden tijdens de wed strijd tegen Fortuna. Het is de twee de keer dat een voetbalclub de gele den schadë op vandalen probeert te verhalen. Ajax deed eerder een ver gelijkbare stap ten opzichte van de stavengooier bij de wedstrijd Ajax - Austria Wien. De Europese Voet balunie sloot Ajax voor één seizoen uit en verplichtte de club tevens zijn volgende drie thuiswedstrijden ver buiten Amsterdam te spelen. Troost De tuchtcommissie van de KNVB is voorlopig niet van plan de overtre ding van Sjaak Troost tegen Bart Latuheru afgelopen zondag in het duel tegen Vitesse met slechts 'geel' te bestraffen. De commissie is deze week gestart met het inwinnen van inlichtingen in het kader van het vooronderzoek dat eventueel tegen de Feyenoorder zal worden inge steld. Troost kreeg van scheidsrechter Reygwart een kaart, zijn vierde kaart van het seizoen, voorgehou den na een harde overtreding op de Vitesse-speler. De actie waarmee Troost de eenmalige international stopte, was echter in de ogen van waarnemer, en oud-scheidsrechter, Lou van,Raveiis rijp voor meer. La tuheru werd bij de overtreding dus danig geraakt dat hij even later ge blesseerd het veld moest verlaten. De overtreding van Troost was zondagavond uitgebreid op de tele visie te zien. Gezien de ernst van de overtreding, duidelijk geworden uit de rapportages van Reygwart, Van Ravens en de televisie-reportage, heeft de tuchtcommissie nu beslo ten inlichtingen te gaan inwinnen. In ieder geval komt Troost ook zondag in het duel tegen Haarlem niet in actie. Op grond van de gele kaart die hij vorige week woensdag kreeg tegen Fortuna, is hijigisteren door de tuchtcommissie voor een duel geschorst. Magielse (RBC) en Van Duyven- bode (Telstar), die zondag in de wedstrijd RBC - Telstar door scheidsrechter Luyten naar de kleedkamer werden gestuurd,- zijn .door de tuchtcommissie voor res pectievelijk vier en drie wedstrij den geschorst. Beide spelers kregen voor hun overtreding, het trappen van een tegenspeler, ook nog een boete van honderd gulden. De tuchtcommissie sloot boven dien achttien spelers voor één wed strijd uit als gevolg van gele kaar ten. De geschorsten zijn: Na zesde gele kaart: Alflen (Utrecht), Ooster- lee (Cambuur) en Schri'jner (Wage- ningen); na vijfde gele kaart: Lems (Den Haag), Paus (Twente). Haver kort (Emmen) en Mario Molenaar (RBC); na derde gele kaart: Van der Linden (Den Bosch), Heus (Feye noord), Eykelkamp en Wiérsma (Groningen). Verhagen (Roda JC), Wijnberg (Sparta), Moore (Utrecht). Schilder (Volendam), Charité (DS). Verbeek (Heerenveen) en Roelof- sen (PEC). kend naar mijn zin. Het is daar een stuk professioneler geregeld. Dat miste ik bij Roodenburg. Ook al om dat ik een avondstudie installatie technieken volgde, trainde ik maar één keer per week. Ja, en op zater dag, de dag voor de wedstrijd. Dat vond ik zeker niet ideaal. Hier wordt drie keer per;week getraind. Ik ben conditioneel enorm vooruit gegaan en ben beter gaan voetbal len. Completer!'. Je mist je oude cluppie dus niet "Dat zeg ik niet. Ik kom er nog vaak kijken. Met de jongens daar kan ik nog steeds goed opschieten. Ze vinden het ook leuk voor mij dat het zo goed gaat bij ARC. Rooden burg is nog steeds een prima vereni ging. maar ik heb een paar jaar gele den nu eenmaal gekozen voor. een hoger niveau". Dat heb je duidelijk gevondenze ker dit seizoen. Het verschil mei de voorgaande jaren, is dat Bert Jan- "Dat kun je niet zo zeggen. Kroe- se was ook een goede trainer. Maar Jansen is apart. Hij weet waar hij over praat, als oud-prof. Hij weet je te stimuleren. Voor zo n man ga je door het vuur. Je weet ook precies wat je aan hem hebt: gaat het niet goed dan sta je er gewoon naast. De selectie bestaat ook uit vijftien ge lijkwaardige spelers. Geen pro bleem, hij weet de bankzitters ook te stimuleren. Die krijgen hun kan sen, bijvoorbeeld in vriendschappe lijke wedstrijden. Dan gaan ze er be hoorlijk tegenaan". Dat is het geheim van Jansen? "Niet alleen. De trainingen zijn heel afwisselend. Elke keer doe je wat anders en je rust krijg je op tijd. Tijdens de winterstop hebben we hard doorgetraind, maar de week voor de eerste wedstrijd hebben we gas teruggenomen. Ik begrijp Quick Boys dan ook niet. Ik las dat ze twee dagen achter elkaar hadden gespeeld. Je kunt ook te veel doen". Toch draaien ze, op een enkele misser na, erg sterk. "Klopt, maar we gaan in elk geval niet zoals tegen Rijnsburgse Boys (1-0 verlies, red.) afwachtend spe- ALKMAAR (GPD) De KNSB heeft gisteren een groot aantal deelnemers aan de 'verboden' schaatsmarathons op de Weissensee voorlopig geschorst. Hangende een uitspraak van de tuchtcom missie van de KNSB mogen zij voorlopig niet aan wedstrijden deelnemen. De marathon van Assen, morgenavond, is voor hen dus taboe. De voorlopige schorsing betreft ook het Nederlands kampioen schap 100 km op natuurijs, dinsdag 20 februari op de Plansee bij Reutte in Oostenrijk. De schaatsers - onder wie tien A-rij ders - zijn gisteren via twee brieven, waarvan één aangetekende, op de hoogte gesteld van de beslissing van het dagelijks bestuur. In een nogal ambtelijk gesteld schrijven werd hen meegedeeld, dat zij op 31 januari en 1 februari de bepalingen aangaande internationale wedstrij den hebben overtreden. Zij werden aldus schuldig bevonden aan over treding van artikel 3. zodat artikel 5 - een orde-maatregel - in werking trad. Dit betekent een voorlopige schorsing hangende de uitspraak van de tuchtcommissie. Bert Verduin, één van de 'boos doeners'. noemt het merkwaardig dat de KNSB achteraf opeens wel twee brieven kan sturen maar voor af niets van zich heeft laten horen. "Ik was in de veronderstelling dat de ltc marathon ons in Deventer via een vlugschrift op de hoogte Zou stellen van een startverbod in Oos tenrijk. Maar niets van dat alles. Er was alleen een mededeling in de Nieuwsbrief marathon". Belachelijk Arno Lancel: "Roodenburg is inaal gekozen voor een hogef len. Dat hoeft niet. We gaan voor de winst, want wat hebben we te ver liezen? Bovendien sterft iedereen bij ons' van het zelfvertrouwen. We winnen achterelkaar: 6-1, 4-1, nog een keer 6-1. Maar niet alleen omdat we de laatste tijd zo veel scoren. Het hele elftal is uitstekend op elkaar af gestemd. Iedereen werkt keihard". Zo.te horen zit er een stuntje "Ja. Ik neem die twee punten r laar Leiden". Naar Leiden? "Ja, daar woon ik. Maar ik voetbal oor ARC". HERMAN JOUSTRA Richard van Kempen, een andere overtreder, meende gistermiddag in de brief niets te hebben gelezen over een voorlopige schorsing. "Ik ben voorgedragen voor, schorsing, dat is iets heel anders. Ik ga gewoon naar Assen. Een schorsing zou bela chelijk zijn. De ltc marathon is ge woon aan het knoeien geweest. Men was op de Weissensee, maar heeft ons niets gezegd. Ltc-lid Jan Keijzer had een brief bij zich. maar heeft die onze ploegleider Jos Geiisel nooit laten lezen terwijl ze wel gezellig óver koetjes en kalfjes hebben staan keuvelen". Van Kempen vervolgt: "En voor af in Nederland heeft men ons ook niets gezegd. Dat er iets in de Nieuwsbrief marathon heeft ge staan lap ik aan mijn laars, daar hecht ik totaal geen waarde aan. Die brief wordt niet aan mij geadres seerd en kan dus nooit officiële me dedelingen bevatten". Van Kempen voorziet grote pro blemen voor de KNSB als hij en zijn collega's van de Weissensee niet in Assen mogen starten. Vooral omdat hij uitgaat van vrijspraak door de tuchtcommissie. "Ja, dan zit de bond flink in de problemen. Maar ja, ze praten wel eens meer voor hun beurt". Aad Grimbergen uit Rijnsburg uit zich iets voorzichtiger dan zijn ploeggenoot. "Hoewel ik de gang van zaken vreemd vind, ga ik eerst maar eens bij de KNSB informeren hoe het precies zit. Want ik heb geen zin om op goed geluk naar Assen af te reizen. Dan kan ik mijn tijd wel beter besteden. Maar ik vind het wel merkwaardig' dat ik het bereicht van onze schorsing gisteren van de pers moest vernemen. Bovendien zijn de brieven van de KNSB zo on duidelijk dat ik nu nog niet weet waar ik aan toe ben". Een simpele conclusie kan zijn dat de tien nu geschorste A-rijders ach- ROME (Reuter) De vroegere bobsleekampioen Steffen Grummt, heeft bekend dat het ge hele Ooétduitsë team dat in 1985 en 1986 wereldkampioen werd, verboden spierversterkende mid delen heeft gebruikt. Grummt, die zich vorige maand in de Bondsrepubliek vestigde, heeft in de Gazzetto dello Sport ver klaard, dat elk lid van de ploeg, inclusief de tweevoudige Olympi sche kampioen van 1984, Wolfgang Hoppe, tijdens de trai ning gebruikte. "Ik heb Hoppe pillen Tunnabol zien nemen, een anabole steroide". Volgens Grummt nam ieder een. "Ik niet uitgezonderd". De ex-sporter liet in het vraagge sprek weten dat het middel was voorgeschreven door teamarts Wolfgang Schneider. "Een ding Bobsleeër uit DDR erkent dopmggebruik was zeker. Er was geen ruimte om te weigeren". Grummt maakte in 1985 in Cer- vinia als remmer deel uit van de viermansploeg, die wereldkam pioen werd. Het tweede team van de DDR behaalde zilver. Ook bij de tweemansbob werd een dub bele zege behaald. Hoppe, die algémeen wordt be schouwd als één van de beste bobsleeërs aller tijden, zegevier de in de tweemansbob en ver overde een jaar later zilver in Kö- nigsee. Dat was de beste klasse ring van de Oostduitsers in 1986. Bij de Spelen van Calgary (1988) behaalde Hoppe twee keer zilver. Na de beschuldigingen van de naar het Westen uitgeweken arts Hans-Georg Aschenbach ontken de Hoppe het gebruik van anabo len. Grummts uitlatingen werden gepubliceerd in de laatste afleve ring van een serie interviews met de vroegere Oostduitse zwemster Kornelia Ender, Grummts echt genote. Voordat hij in de bob stapte, was Grummt tienkamper. Grummt meent dat de Stasi, de veiligheidsdienst, hem heeft ge dwongen zjjn sportloopbaan voortijdig te beëindigen. Hij zou gedurende wedstrijden in het buitenland te veel contact heb ben gehad met Westerse sportlie den. Vakantie breekt Graf lelijk op ST MORITZ (SID/Reuter) - Steffi Graf kan tennis voorlopig even vergeten. De 20-jarige Westduitse brak tijdens haar skivakantie in St. Moritz een botje in de rechterduim. Medisch onderzoek in een Westduits ziekenhuis sloot uit dat de nummer één van de we reld de banden in haar pols had verrekt. zoals aanvankelijk werd gedacht. Doktoren in de universiteitskliniek van Heidel- berg zullen de blessure van Graf vandaag verder onderzoeken en daarop het besluit nemen of ze de tennisster zullen opereren of niet. "Pas na vandaag weten we hoe lang ze moet rusten", liet Grafs eigen persman .Horst Schmitt weten. MILAAN (GPD) De Italiaanse competitie heeft in de afgelopen jaren zelden zo'n spannend ver loop gekend als tot nu toe in de huidige editie. Hoewel titelverdediger Inter en bekerhouder Samp doria zich nog niet uitgeschakeld achten voor de scudetto, wordt het duel AC Milan-Napoli van aan staande zondag (15.00 uur) beschouwd als de absolute topper van dit vooijaar. Alleen bij een over winning van de ploeg van Maradona mogen de Napolitanen serieus gaan denken aan een nieuw kampioensfeest. De rest van het land hoopt op een Milanese zege, zodat de spanning en de publieke belangstelling (plus de recordomzetten in de voetbaltoto) nog een paar weken zal voortduren. Het feit dat AC Milan en Napoli weer een duel om de Italiaanse titel uitvechten is een bevestiging van wat het hele land al wist. Milaan en Napels zijn sinds vier jaar de voet balmetropolen van Italië. Het tot een paar jaar geleden haast onaan tastbare Juventus speelt ook dit sei zoen weer geen hoofdrol in de com petitie. Er zal in de komende maanden in Turijn net zo'n paleisrevolutie plaats vinden als in Milaan gebeur de bij de komst van Berlusconi. Als niéuwe trainer wordt Franz Bec- kenbauer genoemd, terwijl op de transfermarkt al de sterspelers Reu ter (Bayern) en Baggio (Fiorentina) zijn geronseld. In de vorige zomer nam Agnelli al bijna Sampdoria over. maar op het laatste moment zag hij van die opmerkelijke trans actie af. Toch blijft hij hopen op de komst van het Genuese trio Vialli, Manchini en Vierehowod. Het duel tussen Agnelli en Ber lusconi. die samen in Italië lijken op te komen, wordt na het WK ook weer op het voetbalveld uitgevoch ten. In dat kader bezien is vooral de positie van het traditioneel minder rijke Napoli interessant. Het is maar de vraag of de profs van Zuid-Italië zijn koppositie kan behouden. Het leverde vanaf 1986 de meest con stante prestaties van alle topclubs en vocht elk seizoen met een Mila nese rivaal om de scudetto. In dit seizoen staat Napoli vanaf het begin aan kop, zonder dat de ploeg het grote publiek wist te imponeren met sprankelend voetbal. Het speel de echter wel het meest constant en leed slechts een nederlaag, terwijl het ook alle thuiswedstrijden op die tegen Sampdoria na wón. De nieu we trainer Alberto Bigon (oud-spe ler van Milan uit het Rivera-tijd- perk) verdient het meeste respëtt. omdat hij in Napels vooral met in terne problemen te maken kreeg, maar zelf nooit in paniek raakte. Nu de ploeg zich op de belangrijkste wedstrijden voorbereidt, lijkt de Napolitaanse zon zowaar door te breken. Zelfs Diego Maradona lijkt gemoti veerd en voelt zich in ieder geval tot 1990 Napolitaan in hart en nieren: "Wij zijn in vorm, maar AC Milan is dat ook. Het wordt vooral een duel voor fijnproevers, waarop we ons al lemaal verheugen. Napoli zal zijn beste wedstrijd van het seizoen spe len. daar ben ik van overtuigd. Ho pelijk is dat ook voldoende om te winnen in San Siro. Ik beschouw Milan als de beste ploeg in de we- Coach Costa Rica voldoet niet SAN JOSE (AFP/Reuter) - De crisis in de selectie van Costa Ri ca's nationale voetbalploeg is uit gebroken. Een aantal spelers vindt de technisch directeur van de bond, Marvin Rodriguez, niet capabel genoeg de voorbereiding op de wereldtitelstrijd in Italië te voltooien. Drie van de 22 spelers, verdedi ger Jose Chan en de middenvel ders Jose Carlos Chaves en Al- varo Solano, hebben aangekon digd dat ze geen deel meer zullen' uitmaken van de selectie als geen verandering optreedt. Zij betreu ren de onvolkomenheden in de voorbereiding. De 'revolte' is uitgebroken toen een belangrijk dagblad publiceer de. dat tachtig percent van de groep de methoden van Rodri- quez zou verwerpen. Op zijn beurt heeft de trainer het artikel van de krant tegengesproken. Zouden er al fouten gemaakt zijn, dan zijn die te wijten aan geld- en tijdgebrek, aldus Rodriquez, die heeft aangekondigd geen straffen uit te spreken over de rebellen. Colombia doet mee aan de we reldtitelstrijd voetbal in Italië, on danks bedreigingen door een an ti-drugsgroepering. Dat heeft de organisatie van het toernooi giste ren bekendgemaakt. De- groep, die zich LIFUCOL noemt, zei bondscoach Francisco Maturana te willen doden als de spelers die voetballén bij clubs die banden hebben met de drugshandel, niet werden uitgesloten van de natio nale ploeg. Het ging om voetbal lers van Nacional. Medellin, Ame rica Cali en Millionarios Bogota. reld, maar het is niet zo dat die elke wedstrijd wint". AC Milan maakt dit seizoen van de twee clubs de beste indruk, maar het verspeelde al vijf punten aan de drie laagst geklasseerde clubs in de Serie A. De misstap tegen .Verona van afgelopen woensdag betekende ook het einde aan een fraaie reeks van twaalf wedstrijden, waar alleen aan Sampdoria een punt werd ver speeld. De wereldkampioen kan door een zege op gelijke hoogte ko men met Napoli. Het doelsaldo is in Italië bij de eindstand niet van be lang. Trainer Arrigo Sacchi maakt zich vooral zorgen over de fysieke gesteldheid van zijn spelers, die in de afgelopen drie maanden als ci troenen zijn uitgeperst: ".Zelfs met een brede selectie ontkom je er niet aan, dat je als ploeg wel eens ver moeid raakt. Met een paar misstap pen moet je altijd rekening houden gedurende een heel seizoen. Ik hoop dat mijn spelers tegen Napoli weer bij de les zijn. Dit is de belang rijkste wedstrijd van het seizoen". Voorzitter Berlusconi beseft dat zijn ploeg deze slag moet winnen. Een victorie zou de ondernemer even kunnen ontlasten, van de kri tiek, die sinds de overname van de Mondadori-uitgeverij op hem is neergedaald. Zo gingen vorige week alle journalisten in Italië in stakirig om te protesteren tegen de machtspositie van Berlusconi's concern in de mediawereld. Zelf meent de voorzitter dat de prolon gatie van de Europa Cup een hogere prioriteit verdient dfin het winnen van de scudetto. ADVERTENTIE WATERPOLOWEDSTRIJD zaterdag 10 februari ZIJL LGB AZC/TARVO Zwembad De Zijl Aanvang 20.00 uur u aangeboden door: GRAFISCH TEKSTBVERWERKINGSBURO Joop Burghouwt Lage Ki,n<Ji|k 36 - 2315 JV Leiden i lel 071-224753 - lax: 071-222056 SETE (AFP) - Eric Vanderaerden heeft op de weg zijn eerste belangrijke zege voor de ploeg van Jan Raas binnen. De Belg. die voor dit seizoen de trui van Post inleverde voor die van Buckler (Raas), won de sprint van de Grand Prix van Sete, tevens de tweede etappe in de Ster van Bessèges. De snelle Vanderaerden nam met zijn'sprintzege revanche voor de dag van woensdag, toen hij in de openingsrit werd verslagen door de Ameri kaan Scott McKinley. Hij nam tevens diens leiderstrui over. Opvallendste man van de dag was eigenlijk Charly Mottet. De Fransman, ontsnapte al na drie kilometer. Het peloton had vrede met de vlucht, zodat Mottet een voorsprong van maximaal negen minuten kon nemen. Toen de berg Rouquette opdoemde, hield de kleine kopman van RMO in. In de af daling van de col werd hij ingelopen. Hij had toen ongeveer 70 kilometer, iets meer dan de helft van de etappe over 136 kilometer, alleen op kop ge fietst. De eerste zware beklimming tijdens de Ronde van Andalusie heeft Olaf Ludwig grote achterstand opgeleverd. De Oostduitser uit de ploeg van Pe ter Post. die als nieuwe prof verraste met sprintzeges in de eerste twee rit ten, eindigde in de derde etappe op ruim twaalfeneenhalve minuut van winnaar Pascal Lance uit Frankrijk. De Spanjaard Miguel Angel Martinez, die met Lance een geslaagde vlucht ondernam tijdens de beklimming, mocht in Almeria de leiderstrui van Ludwig overnemen. De berg van de eerste categorie, veertig kilometer voor de streep van de etappe Salobrena - Almeria over 162,6 km, werd Lud wig fataal. Hij was overigens niet de enige die afhaakte. Tour de France winnaar en wereldkampioen Greg LeMond, pas in training overigens, liep bijna vijftien minuten achterstand op. Ludwigs landgenoot Raab, in de vorige ritten tweede, kon wel goed bij blijven. Raab won de sprint van de achtervolgers. Hij werd op 1.46 derde. In de spurt raakte Steven Rooks bijna ernstig geblesseerd. De Noordhol landse kopman van Post moest al zijn acrobatisch vermogen aanwenden om een lid van de organisatie te ontwijken. De man stond midden op straat om de volgauto's de weg te wijzen. Met het voorwiel helemaal van de grond eindigde Rooks zijn tocht. teraf allen de eerste prijzen in Assen (groot 150 gulden) kunnen claimen I als blijkt dat hen daar oprechtmatig de start is geweigerd. Tevens zal de wedstrijd dan ongeldig moeten worden verklaard. Kortom, de Weissehsee-zaak begint een affaire te worden. De nu voorlopig gestrafte rijders houden zich vast aan het gegeven dat zij slechts aan het clubkam- pioenschap van de Stichting Win- termarathón hebben deelgenomen, j Een onderlinge wedstrijd dus. En j aangezien er geen verplichting be stond aan de gelijktijdig gehpuden wedstrijd in Baselga deel te nemen, lijkt de eventuele schorsing op heel I weinig gebaseerd. De voorlopig geschorste A-rijders zijn naast Van Kempen en Verduin ook Weissensee-winnaar Oliemans, Aad Grimbergen. Hans Pieterse. René Sikkens, Rein Jonker. Joop Talen. Jan van Berkum en Lubbert van der Molen. Bij de overige ge schorsten bevinden zich onder an deren veteraan Wim Westerveld en B-rijder Martien Bakker. Sijbrands kan voordeel niet in winst omzetten AMERSFOORT (ANP) - Uitdager Ton Sijbrands is tot nu toe uiterma te tevreden over het verloop van de damtweekamp tegen wereldkam pioen Alexei Tsjizjov. In de zesde partij kreeg Sijbrands eindelijk zijn kans om de titelverdediger onder I druk te zetten. Dat hij toch met re mise genoegen moest nemen, was na bijna vier uur spelen licht teleur stellend. De voorsprong bleef ech ter onaangetast. Sijbrands leidt met 7-5 "Het heeft even geduurd, maar de opening hadden we goed voorbe reid en die kwam ook op het bord", constateerde secondant Johan Kra- jenbrink tevreden. De wereldkam pioen zag dit keer geen kans de ope ningsfase over te slaan en moest het initiatief duidelijk aan zijn tegen stander laten. Sijbrands kreeg een positie, die herinnerde aan Moli- mard, een in de jaren twintig zeer sterke Franse (groot)meester. Tsjizjov stond dan ook heel snel voor de keus om tot een soort om- singelingsspel dan wel tot neutrali satie van de stand over te gaan. Hij trok voor die beslissing bijna een half uur uit en koos voor de vereen voudiging. Ook daarna hield Sij- I brands het beste van het spel, al bleek het voordeel niet voldoende voor de winst. Oud-wereldkampioen Jannes der Wal probeerde er bij analy ses nog wel wat van te maken, maar kwam met Tsjizjovs secondant Wa- dim Wirny ook niet tot winstvarian ten. Soms leek het daar wel op, maar dan bleken beiden iets over I het hoofd te hebben gezien. Dat overkwam de titelkandidaat niet. Vijftien zetten voor de controle zag het er even naar uit Sijbrands in tijdproblemen zou komen, maar dat was bedrog. De slotfase werd door hem in sneltreinvaart afgewerkt. Het zesde duel had kennelijk zo veel van zijn krachten gevergd, dat Tsjizjov onmiddellijk na afloop ver trok. Sijbrands daarentegen kon het nog ombrengen het publiek op de hoogte te brengen van zijn bevin dingen^ Rini Wagtmans trekt handen af van wielerploe SAN SEBASTIAN/SINT WILLE- BRORD (GPD) De blijvende en zelfs stijgende ohzekerheid rond de nieuwe profformatie van de Spaan se wielerstichting Orbea, heeft gis teren geleid tot het opstappen van Rini Wagtmans als kledingsponsor en ploegleider voor de wedstrijden in de Benelux. Vooraanstaande ren ners als Matthieu Hermans en Jo han van der Velde, willen nog tot volgende week wachten voordat ook zij eventueel besluiten hun bie zen pakken. Voor Wagtmans is de maat echter vol. Gisteren slaagde de als zaken man werkzame ex-coureur er. on danks een duidelijke afspraak, niet in contact te krijgen met tussenper soon Albert Stofberg, in wiens Bas- kische onderkomen Nederlandse wielertalenten al in de voorwinter zijn opgeleid voor het werk in dé Spaanse ploeg. VRIJDAG 15 00-20.00 EURO: Badminton Wereld Grand Prix finales vanuit Singapore. 15.20-18.00 BBC 2: Sport on Friday: Inter national Snooker vanuit Wembley. 15.00-20.00 EURO: Badminton: Wereld Grand Prix finales vanuit Singapore. 20.00-22.00 EURO: Worstelen. 22.00-23.00 EURO: Ski Report. 22.25-23.00 Ned 2: Sport. 22,30-23.30 Sportnet: Ice Speedway. 22.50-23.15 Did 2' Die Sport-Reportage: Bundesliga IJshockey 23.00-01.00 EURO: Gefeliciteerd Euro sport. 23.25-23.50 Did 1 Sportschau. 23.25-00.50 BBC 1 International Snook er: in Wembley. 01.00-02.00 EURO Darts: Embassy World Cup.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17