W e zijn nu toe aan het goud spo0Rrrv Herma Meijer wil ooit de DDR-schaatssters inhalen Henk Baars hapt niet meteen toe Wendy van der Poel weert zich dapper op 500 meter Hockeyintemational Frank Leistra vol vertrouwen Mateut scoort niet eens uit penalties Seizoen Snelders lijkt voorbij DINSDAG 6 FEBRUARI 1990 PAGINA 17 ASSEN (GPD) Dat iemand schaatsen moeilijk vindt, kan ze zich niet voorstellen. Daarom wordt Herma Meijer geen schaatstrainster. Haar toekomst ligt in de bloemenzaak die ze samen met haar vriend in Assen bezit. Eerst wil de nummer vijf van Europa echter uit het schaatsen halen wat erin zit. "Desnoods train ik dag en nacht". De Oostduitse schaatscoaches Fuss en Mund noemden haar reeds het belangrijkste talent voor de toe komst. "Ik zou best drie Olympi sche Spelen kunnen meemaken", zegt Meijer. Maar voorlopig is het WK in Calgary komend weekeinde de eerstvolgende stap. Een jaar geleden gold ze nog als de benjamin binnen de vrouwense lectie. In de schaduw van de routi niers Stam en Van Gennip won ze goud op de 500 meter tijdens het EK in West-Berlijn. De KNSB besloot enkele maanden later met het oog op de Olympische Spelen in 1992 de kernploeg te verjongen. Lia van Schie (19), Sandra Voetelink (19) en Sandra Zwolle (18) kregen een plaats in de selectie van Jan Wiebe Feyenoord moet nog betalen aan pensioenfonds ROTTERDAM (GPD) Feyenoord heeft bij het Contractspelers Fonds KNVB (CFK), het pensioenfonds van de betaalde voetballers, een be talingsachterstand van 236.000 gul den. De achterstand heeft betrek king op de laatste vier maanden van 1989. Liquiditeitsproblemen lagen volgens de pas aangestelde direc teur betaald voetbal Martin Snoeck, ten grondslag aan het feit, dat de be dragen die op de salarissen van de spelers werden ingehouden, niet aan het fonds werden overgemaakt. Feyenoord heeft de spelers, die door het CFK waren ingelicht, toe gezegd dat het de achterstand bin nen enkele weken zal wegwerken. "De situatie kan niet los worden ge zien van de organisatorische en fi nanciële herstructurering, die mo menteel bij Feyenoord plaatsvindt en die zijn doorlooptijd heeft", zegt Snoeck in een officiële verklaring. "Zodra de financiële reorganisatie haar beslag heeft gekregen zal het bedrag worden overgemaakt inclu sief de gederfde rente over de perio de". Het nieuwe stichtingsbestuur van Feyenoord komt vanavond voor het eerst bijeen. Aan de orde komt dan ook de hypothecaire lening ter grootte van ongeveer zes miljoen gulden die Feyenoord op het ^sta dion wil afsluiten, maar die bij de achterban grote weerstand heeft opgeroepen. Zieke Sijbrands Last. Sindsdien geldt Herma Meijer niet langer als 'coming girl' maar als kopvrouwe van het Nederlandse vrouwenschaatsen. De 25-jarige Marieke Stam voelde zich na de kernploeg-verjonging een vreemde in het gezelschap. Zij rekent voor volgend seizoen niet op een plaats in de equipe van Last. Meijer kan zich de reactie van Stam wel voorstellen. "Je mag eigenlijk niet vergelijken, maar de kernploeg van vorig jaar was leuker dan die van nu. Heel anders. Vorig jaar wa ren het allemaal oudere meiden, nu zijn het jonge grietjes. Ja, ik ben ook nog maar twintig. Maar weet je, ik ga in maart samenwonen. Dan heb je het toch over heel andere dingen dan waar zij over praten. Dat is een kleine kloof. Met Marieke kon ik over bepaalde dingen wël praten; met die jonge meiden niet. Waarom ik bijvoorbeeld het huis uit wil; dat snappen ze niet". Vaandeldraagster "De pers is kritischer", schetst ze de gevolgen van haar rol als vaandel- draagster. Met haar vijfde eindklas sering bij het Europees kampioen schap in Heerenveen scoorde ze in de verschillende media evenwel een ruime voldoede. Meijer knab belde heel voorzichtig iets van haar achterstand op de Oostduitse rijd sters af. Daarmee deed ze coach Last opgelucht ademhalen. Hij liet in de voorgaande weken bij herha ling weten heilig te geloven in een succesvolle achtervolging op de Oostduitse vrouwen. Een te snelle uitspraak, oordeelt Meijer, al heeft zij de hoop niet op gegeven. "Jan Wiebe heeft dingèn gezegd die hij beter niet had kun nen zeggen. Dat heb ik hem ook ver teld. Je moet niet de indruk wekken dat we de Oostduitsers even gaan inhalen. Ik geloof er wel in. Het gaat alleen niet van vandaag op morgen. Misschien over vier jaar. misschien over twee jaar. Of ik dat meemaak? Het is in feite wel datgene waarvoor ik schaats". Haar techniek is beter dan die van de Oostduitse rijdsters. "Kleemann met mijn techniek? Dat zou mis schien leiden tot mannentijden". De logische volgende vraag, roept de twijfels op over een mogelijk on gelijke strijd. "Ik met de kracht van Kleemann? Ja, misschien rijd ik dan wel mannentijden. Maar ik denk niet dat het zo'n eenvoudige optelsom is. Ik denk er best wel veel over na, maar ik wil er niet veel over zeggen. Wij weten niet alles van hen. Ik zou het heel vervelend vin den, als ik ze ergens van beschuldig, terwijl later blijkt dat het onterecht graag e paar weken met hen meetrainen. Ik vind het zo moeilijk te geloven dat zij harder trainen. Wij hebben ook een dag taak aan het trainen. Waar zou die extra training bij hen dan vandaan moeten komen? Hun opbouw is wël anders. Wij trainen in perioden van drie weken. Daarna nemen we rust. Zij stellen dat langer uit. Maar wij hebben dat nodig. Nemen we die rust niet, dan kan je ons na een maandje opdweilen". Mund Twee seizoenen geleden werd door de KNSB overwogen Rainer Mund uit Oost-Duitsland naar Nederland te halen. De voormalig 'trainer van Karin Kania en AndTea Ehrig zou de succesformule moeten gaan toepas sen op de Nederlandse vrouwen. De transfer bleek niet haalbaar. De laatste maanden doen echter op nieuw geruchten de ronde over zijn komst. Meijer toont zich een tegen stander van de komst van de Oost duitser. Angst voor hardere of lan gere trainingen heeft ze niet. "Al moeten we dag en nacht trainen. Maar dan wël onder leiding van Jan Wiebe". "Bij Oostduitsers bestaat geen band tussen trainer en rijdster. In Inzeil stonden de Oostduitse meis jes keurig op een rij en Mund stond Contract voor wereldkampioen DIESSEN (GPD) Henk Baars zal nooit een vedette worden. Daar mist de sympathieke Brabander nu eenmaal de uitstraling en de persoonlijkheid voor. "Laat mij maar een gewone jongen blij ven", zei hij gisteren met veel zelfkennis. De wallen onder de ogen spraken boekdelen. Een dag wereldkampioen had de veldrijder niet onberoerd gelaten. Herma Meijer: "Desnoods train ik dag en nacht ervoor. Hij stond ze streng toe te spreken. En zij zeiden ook nog: me neer Mund. Tegen een trainer in wie ik zoveel vertrouwen moet hebben, kan ik geen U en meneer zeggen. Ik moet Jan Wiebe alles kunnen ver tellen. En dat doe ik ook. Ja, zelfs privé-problemen. Die kunnen in- OOST-BERLIJN (ANP) - De Nederlandse juniorenselectie heeft op de eerste dag van de lan- denwedstrijd tegen de DDR, de Sovjetunie en de Verenigde Sta ten in Oost-Berlijn dp leiding ge nomen met 223 punten. De Oost duitse ploeg volgt met 195, terwijl de Sovjets (157) en de Amerika nen (98) maar incidenteel in het stuk voorkwamen. Jong Oranje dankte de voor sprong vooral aan de sterke af vaardiging in de categorie der 17- en 18-jarigen. Folkert Zandstra won gisteravond zowel de 500 (39,00) als de 3000 meter (4.07,79). Arjan Schreuder bleef daar maar weinig bij achter. Bij de oudere junioren was Rintje Ritsma de beste op de vijf kilometer, die hij aflegde in 7.07.10. Cor-Jan Smul ders gaf bijna anderhalve secon de op hem toe. Op de 500 meter moest Ritsma zijn meedere er kennen in de Amerikaan Cruiks- hank (38,69 om 39,16). Bij de jongste meisjes was de Oostduitse Anke Baier de beste. Ze won de 500 meter in 42,34, voor Wendy van der Poel uit Roelo- farendsveen (42.65), en -was ook op de 1500 meter (2.11.29) on genaakbaar. Zowel Baier als Van der Poel waren op de sprint snel ler dan de twee jaar oudere Rus sin Mitrofanova. die in haar leef tijdklasse zegevierde. vloed hebben op je prestaties. Soms lucht ik mijn hart bij hem. Jan Wie be kan goed luisteren. En als ik kwaad ben, scheld ik hem uit". Sinds ze als zestienjarige werd opgenomen in Jong Oranje maakte Meijer jaarlijks een behoorlijke pro gressie. Dit jaar was de vooruitgang voor het eerst minimaal. "Over- traind", zegt ze. Te veel bezig met het schaatsen. Dat is de les van dit seizoen. Ik ga komend seizoen har der trainen, maar als het niet gaat, ga ik niet zitten piekeren". Dat ze bijna aan haar top zit, weigert ze te geloven. "Albertville komt denk ik nog net te vroeg. Dan ben ik 22. Ik kan nog wel drie Olympische Spe len meemaken. Bij de derde keer ben ik 28. In Lillehamer (1994) of in 1998 zou ik op mijn top moeten zit ten". Het wereldkampioenschap in Calgary komend weekeinde is het volgende tussenstation op die weg. Een jaar terug vestigde ze in de Olympic Oval haar persoonlijk re cord op de 500 meter (40,53 sec). Na haar drie persoonlijke records op de 1500, de 3000 en 5000 meter tijdens het recente EK, leeft bij Meijer de hoop dit weekeinde een nog betere serie te verwezenlijken. "Ik zal on wijs gespannen zijn voor de 500 me ter. Die race heb ik nu al een paar weken in mijn hoofd zitten". En wat voor dag. Voorafgegaan door een receptie met veel cham pagne en een slechte nachtrust, be reikten de eerste aanbiedingen hem gistermorgen al vroeg. Via chef d'é- quipe Gerry van Gerwen liet de nieuw opgerichte formatie Teleflex weten graag drie jaar met de im mers op 28 februari werkloze we reldkampioen in zee te willen. Maar 'Baarsje' was wijs. "Zoiets beslis je niet zomaar, ofschoon ze er graag haast achter hadden willen zetten". Baars wilde eerst rustig overleg gen thuis, met met name zijn vaste raadgever Nico van Hest. Al was er gisteren in Diessen van een rustige thuiskomst geen sprake. Tussen al het feestgedruis door begon Baars zich langzaam, eindelijk, te realise ren wat hem allemaal was overko men. In het vliegtuig en in het hotel had de vorige werldkampioen hem er al op voorbereid. De onttroonde Belg Dannv de Bie: "Ik heb Henk ook verteld dat hij gewoon alles moet pakken nu wat hij kan pakken. Kijk. hij heeft dit jaar twintig crossen gereden, ik 34. Voor een prijs, een wereldkam pioen waardig, geloof dat maar". Het is een publiek geheim dat De Bie in het jaar na zijn wereldtitel on geveer tweeeneenhalve ton heeft opgestreken. En Baars besefte: "Ik moet het nu gaan maken, het ijzer smeden als het heet is. Maar oppas sen voor overhaaste beslissingen". In de feestroes, moesten er giste ren ook enkele spijkers met koppen worden geslagen. Afgesproken is dat de tienduizend gulden beloning van de wereldkampioen definitief naar Adrie van der Poel gaan. Al zal de zilveren medaillewinnaar, die zondagavond laat al weer vertrok naar de Ster van Bessèges, daar niet wakker van liggen. Henk van Bakel, Huub Kools en reserve Martin Hen driks mogen samen de beoogde zes mille uit de sponsorpot delen. Winkel Van der Poel zal nog even op zijn centen moeten wachten, totdat Baars munt heeft geslagen uit zijn wereldrace van zondag. De wereld kampioen: "Miljonair zal ik er niet van worden, van deze titel, maar ik heb me altijd voorgenomen een offert rustdag op TT 1 ~t AMERSFOORT (ANP) - De vierde partij in de WK-damtweekamp, die gisteren door ziekte van uitdager Ton Sijbrands moest worden uitge steld, zal vandaag worden gespeeld. Oorspronkelijk was dan een rust dag voorzien. Sijbrands had zondag al enige last van keelpijn, die hem gisteren nog meer parten speelde. "Het begin van een mogelijke griep", verklaar de iemand van de persdienst van de tweekamp. Wereldkampioen Alexei Tsjizjov, die vroegtijdig op de hoogte was gesteld van het niet doorgaan van de partij, benutte de plotselinge vrije dag om met zijn se condant Virny zijn voor de rustdag geplande programma af te wikke len. "We hebben wat gewandeld en een stevig potje tafeltennis ge speeld", zei Virny. Arbiter Marini, die in de loop van de ochtend werd bereikt, stelde voorlopig een uitstel van 24 uur vast. "Mocht Sijbrands ook gisteren niet kunnen spelen dan hoeft dat nog geen verlies van de partij te be tekenen. In overleg met de tegen stander kan dan naar een volgende rustdag worden uitgeweken. Alleen in het geval Sijbrands langer ziek zou zijn, hebben we een probleem. Dan zal in overleg met de tegenstan der, de organisatie en de arbiters moeten worden bepaald wat ons verder te doen staat", liet de WK- woordvoerder weten. Overigens werd verwacht dat Sijbrands van daag wel weer kan aantreden. DEN HAAG (ANP) - Frank Leistra windt er geen doekjes om. De doelman van het Neder landse mannenhockeyteam weet het zeker: „We kunnen in Lahore goud halen. We zijn er aan toe. We zijn er rijp voor. Alles wijst er op dat dit Nederlands elftal het in zich heeft we reldkampioen te worden. Leistra, 29 jaar, goalie van het in de competitie matig presteren de Tilburg (gemiddeld precies twee doelpunten tegen per wedstrijd) en vice-captain van Oranje, schrikt niet van zijn woorden. „Ik weet wat ik zeg. Ik maak deze ploeg al een paar jaar mee en heb de jongens zien groeien. Dat is het werk van Hans Jorritsma, met wie ik heel graag tot het eind van mijn loopbaan door was gegaan. Jammer genoeg mag dat niet zo zijn." De in Eindhoven wonende Leistra, die in de voorbereiding zo'n 12.000 kilometer aflegde gen in Amstelvee heeft een voorbeeld om zijn opti- aantal keren misme te staven zo bij de hand. „In Seoul waren we er nog niet aan toe. Veel spelers, met hooguit zo'n veer tig interlands, misten de broodnodi ge ervaring. Tegen de Duitsers lie ten we in de halve finale een strafbal onbenut. Over die tegenslag kwa men we niet meer heen. We zaten op Bang een dood punt. Toch kwamen we zwoegend en al nog met brons thuis. om ook tijd onze doelstelling te ver- len. Verder is iedereen in de selectie anderen. Zeiden we tot nu toe er wel degelijk van doordrongen, alle trainin- steeds 'een plaats bij de eerste vier dat het een loodzwaar toernooi zal bij te wonen, lijkt al heel wat', nu we daar een worden". zijn geslaagd kijken "Gevaar voor ëigen overschatting hoger eri gaan we voor goud. Ik of onderschatting van de tegenstan- zeg niet dat we het ook halen. Dat der acht ik uitgesloten. We hebben hangt van zoveel kleine factoren af. het daar met elkaar genoeg Maar we kunnen het. Dat staat a mij als een paal boven water." Loodzwaar te groot optimisme, had, al zijn we bepaald geen praat groep. Daar komt nog bij dat onze voorbereiding een duidelijk ander karakter had dan voor Seoul. Toen hadden we onze piek eigenlijk al ge- zoals de ploeg en ook Jorritsma dat had, nu hebben we ons veel rustiger al een paar maanden uitstraalt, is gehouden en denken a Lahore te bereiken." 'Lei' niet. „Ten eerste is onze groep. „De ploeg is sindsdien groten- met Frankrijk, Sovjetunie, Argenti- deels gelijk gebleven, veel spelers nië, India en Australië, in doorsnee zitten nu rond de honderd inter- een tandje lichter dan de andere Volgens de doelman i landwedstrijden. We zullen ons niet poule. Daar moet er toch eentje var meer zo snel laten slagen kunnen Gouden greep loopfase r Tegen- het thuis spelende Pakistan, Enge- teltoernooi i Het is daar- land en de Bondsrepubliek afval- KEULEN (ANP) - Het verhaal over de 43 doelpunten van Dorin Mateut is haast ongelooflijk. De topscorer van Europa nam niet eens de strafschoppen voor zijn club Dinamo Bukarest. Gisteren was hij in Keulen om de beloning voor zijn produktiviteit, -de gou den schoen, op te halen. Mateut kreeg een gul applaus in de dure zaal. "Sport is sport, poli tiek is politiek", zei de presen tatrice van RTL-Plus, die niet doorvroeg over de dubieuze hoogte van Mateuts produktie. Zijn 43 treffers kwamen tot stand in het Roemenië van Ceausescu, toen het voetbal volgens recente publicaties vergeven was van cor ruptie. Had Mateut de penalties zelf in geschoten dan zou hij onsterfelijk zijn geweest. Dinamo kreeg na melijk nogal wat strafschoppen te nemen. De club van het ministe rie van Binnenlandse Zaken, in de tijd van Ceausescu nauw ver bonden met diens gevreesde vei ligheidsdienst Securitate, mocht 1988/89 liefst 21 keer van elfmeter aanleggen. Vol gens de overlevering meldde Ma- teut zich slechts één maal bij de stip. Lupu en Vaiscovici waren de vaste schutters, was vooraf afge sproken. Mateut is gewoon een grote, vindt Dinamo-voorzitter Augus- tin Deleanu. Figuurlijk dan wel, want de international meet slechts 1.67 meter. Volgens de laatste beursberichten is hij drie miljoen dollar waard. Hij heeft werkelijk 43 doelpunten ge maakt, beklemtonen de Roeme nen om hem- heen. "Bijna alle maal met de voet", zegt de speler zelf. "Als de regering het goed vindt, wil ik naar het Westen", verkoopt hij zich alvast aan de hoogst biedende. Van verhalen over corruptie in de produktie Wil de Roemeense delegatie niet weten. Wel onthul len de leden, dat het met de 44 doelpunten van Rodion Cama- taru anders lag. Als lid van Dina mo Bukarest kreeg Camataru, die nu bij Charleroi in Belgie voet balt, twee jaar geleden de gouden schoen. In de laatste zeven wed strijden maakte hij, let wel, 21 doelpunten. Uit protest nam Toni Polster, de nummer twee uit Oos tenrijk, niet eens de moeite voor zijn zilveren schoen naar Monaco af te reizen. Gullit Rinus Michels gaat ervan uit dat Ruud Gullit de wereldtitelstrijd voetbal in Italië mist. De KNVB- bestuurder zei tijdens de uitrei king van de Gouden Schoen, dat hij verwacht dat Gullit pas bij aanvang van het volgende sei zoen fit is. Michels overhandigde Gullit de derde prijs in de categorie 'We reldvoetballer van het Jaar'. Een nieuwe onderscheiding, voor het eerst vergeven. De nummers één en twee in het klassement, Gullits clubmaten bij AC Milan Marco van Basten en Franco Baresi, wa ren niet aanwezig. Het duo kreeg geen toestemming van de club, omdat morgen de belangrijke competitiewedstrijd tegen Ver ona afgewerkt wordt. Beiden na men via een beeldverbinding aan de uitzending deel. 1971 begon en Oranje alleen in eigen land in 1973 het goud bracht, de trip naar Kenya vlak voor de Kerstda gen een 'gouden greep' geweest. „Daar is op een ideale manier het nuttige met het aangename vere nigd. We trainden tien keer en speelden zes oefenwedstrijden. Er was voldoende tijd voor ontspan ning. waarbij de groep verder naar elkaar is toegegroeid. Bovendien konden we alvast wennen aan het spelen in extreem warme omstan digheden." Leistra, die na het stoppen van drie strafballen na de finale van de Europese titelstrijd 1987 tot 'held van Moskou' werd gebombardeerd, is een gedreven doelman. „Ik wil al tijd winnen, of het nu een trai ningspotje is of een interlandwed strijd. En als het in de verdediging eens niet goed loopt, zal ik dat mijn medespelers laten merken ook. Ik kan me dan echt niet stil houden." Het maakt Leistra niet uit of Bo- Frank Leistra: "We laten velander dan wel Klaassen de posi tie van laatste man inneemt. „Ik weet precies wat ik aan ze heb. Het zijn allebei goeie spelers, al is er ver schil. Bovelander is beweeglijker, Klaassen heeft nog wel eens extra aansporing nodig." Bianchi Als vice-aanvoerder is Leistra met captain Mare Delissen betrokken geweest bij de benoeming van de opvolger van Jorritsma. „Uiteraard hebben we de hele groep daarbij ge polst. We hebben toen een profiel schets opgesteld van de man die het zou moeten worden. Over Rob Bianchi kan ik weinig zeggen. Van mij krijgt hij het voordeel van de twijfel. Ik sta open voor hem. We zien wel wat het wordt." Een de doelstellingen HILVERSUM (GPD) - Theo Snelders is waarschijnlijk voor de rest van het voetbalseizoen uitgeschakeld. De Nederlandse doelman van het Schotse Aberdeen blesseerde zich zaterdag in de competitiewedstrijd te gen Hearts aan zijn linkerknie en ondergaat nog deze week een operatie. De 25-jarige Snelders vierde net zijn come-back nadat hij door een chi rurgische ingreep aan zijn andere knie zeven duels had moeten missen. "Dit betekent een nieuwe tegenslag voor mij. Vooral omdat ik wilde probe ren een plaats in de Oranje-selectie voor het wereldkampioenschap te ver overen", aldus de sluitpost. huis over te houden aan m'n carriè re. Dat lijken mij en mijn vrouw Sjan wel wat. Al hebben we, tijdens die afgelopen zes jaar als professio nal wel eens op het punt gestaan te stoppen met het hele zaakje. Ik was bijna een winkel begonnen, op fiets- gebied natuurlijk. Maar we schrok ken op het laatste moment terug van de kosten. Nu ben ik blij dat ik toch ben blijven doorfietsen. Al zal ik ook na deze wereldtitel heus niet binnen zijn straks, als de carrière is afgelopen. Is niet erg, dan pak ik ge woon mijn baan als fijnmetaalbe werker weer op. Ik voel me echt niet te groot om straks weer te gaan wer ken". Ze krijgen Baars niet gek. De sponsors niet. die nu ineens wel met hem in zee willen en de publiciteit niet, die in één dag massaal over hem heen walste. Hij had de keerzij de tenslotte al genoeg meegemaakt. Nooit kampioen geweest, ook niet bij de amateurs, steeds maar twee de. of derde, of vierde, nooit versle ten voor een winnaarstype en een seizoen 1989/90 dat ongelukkig leek te worden afgesloten door een rib- blessure. Blessure "Ik was vlak na het NK bij Nico van Hest. Hij zei me: besef je wel wat er met je gebeurt. Wat je allemaal misloopt door die rotblessure? Be sef je wel dat een Nederlands kam pioenschap in Maarn een keerpunt in je carrière had kunnen zijn? Nou, dan moet deze wereldtitel wel hele maal alles op z'n kop zetten, niet?" En weg was Baars, voor weer een interview. Een cameraploeg van de Belgische commerciële televisie stond hem op het vliegveld van Brussel al op te wachten. De we reldkampioen kweet zich rustig en eenvoudig van zijn taak. Begelei ding van de profsectie van de KN- WU was er op de triomfantelijke thuisvlucht even niet bij, omdat Mangnus en Van Gerwen door de lucht een omweg hadden moeten nemen om de wereldkampioen sa men met zijn vrouw op hun ticket naar huis te kunnen laten vliegen. Mangnus, edelmoedig: "Dat hoort toch zo. Dat heb ik er graag voor over. Het hoort ook een beetje bij de nieuwe, goede sfeer in de ploeg. Hier gaan we mee door. Vol gend seizoen komt die bondsbege- leider voor het professionele veld rijden er, ondanks deze goede resul taten. We gaan zeker en vast een aantal trainingsweekeinden organi seren. De renners hebben, na dit succes, stuk voor stuk aangedron gen op voortzetting van de activitei ten van Gerry van Gerwen als part time-coach, maar voorlopig heeft Gerry de boot afgehouden. Hij heeft het al druk genoeg met allerlei an dere functies in wielerland". Onderzoek naar 51.600 verdwenen toegangskaarten CHAMBERY (AFP) - Bij de strijd om de wereldtitels wielrennen op de weg. die vorig jaar augustus in Chambery (Frankrijk) is gehouden, blijken 516 boekjes met elk 100 toe gangskaarten spoorloos te zijn ver dwenen. "De 51.600 kaarten vertegenwoor digden een waarde van 6,9 miljoen franc (bijna 2,5 miljoen gulden) in de begroting", aldus Louis Besson, burgemeester van Chambery, giste ren op een persconferentie. Besson gaf geen nadere uitleg over de om standigheden waaronder de kaar ten zijn verdwenen noch over de manier waarop het verdwijnen is ontdekt. Het organisatiecomité van de ti telstrijd heeft onlangs de afreke ning bekend gemaakt. Daaruit bleek dat de strijd om de wereldti tels een verlies van 19,5 miljoen franc (ruim zes miljoen gulden) heeft opgeleverd. Er is inmiddels een gerechtelijk onderzoek gestart dat binnen een maand moet zijn af gerond. Leistra voor de nabije toekomst is de beste Nederlandse doelman aller tijden worden. Voorlopig is die titel nog weggelegd voor Maarten Sik- king. die voor Oranje speelde als lid van HTCC. Leistra, lid van dezelfde vereniging, keek toen in de jeugd huizenhoog tegen de internationaal opkeek. Sikking verzamelde 127 caps, Leistra staat op 91 en zal dus in Pakistan nog net niet de honderd halen. Tenzij de Eindhovenaar, 88 kg schoon aan de haak. 101 kg 'inge pakt', een welhaast onmenselijke prestatie levert, zal hij wel het hon derdste doelpunt als internationaal moeten toestaan. Hij moest tot nu toe 98 keer 'vissen'. In dertig wed strijden hield Leistra zijn doel schoon, drie keer kreeg hij als maxi mum vier ballen om zijn oren (van Pakistan, Spanje en de Bondsrepu bliek). Als Leistra na zijn debuut op 1 ju ni 1985 op het veld van 'zijn' Tilburg tegen Schotland (5-0) - toen nog tweede man achter Lex Bos - niet enkele keren noodgedwongen had moeten verzaken wegens blessures, was hij al veel dichter bij het record van Sikking gekomen. Tijdens het toernooi om de Champions Trophy van 1987 (Amstelveen) brak Leistra een vinger, waarop Ronald Jansen (toen nog zonder helm) zijn debuut kon maken. DINSDAG 1830-1900 punten uit d( 19.00-20.00 20P00°23S00 20.00-00.10 20 25-21 03 21.00-22.00 23.00-01.00 cup. 23.20-00.05 bread Race 23.50-01.00 EURO Goals mooiste doel- Spaanse voetbalcompetitie. EURO: Motorsport: Indoor n Birmingham. EURO: Worstelen Super Ultra Sport- met golf. 89. motorbootraces en Thai Ned 3: Sport Studio. TV 5 Sport EURO Basketbal Europa- Ned 2 Sport extra Whit- Around the World (zeilen). BBC 1International Snook- 01.00-02.00 EURO- Bodybuilding. WOENSDAG 10.00-12.00 EURO College Basketball. 12.00-13.00 EURO Motorsport: Indoor supercross in Birmingham. 13.00-14.00 EURO: Worstelen. 14.00-15 00 EURO Paardesport. 15.00-16.00 EURO Motorsport. 15.15-16.50 BBC 2 Paarderennen vanuit Ascot. 16.00-10.00 EURO Voetbal: Real Ma- drid-Mallorca. 17.25-18.30 BBC 2: International Snook er: vanuit Wembley

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17