BOA dreigt gemeente met juridische stappen Infrastructuur van Boskoop veranderen^ Zo'n stok is veel te kort om er vee mee te kunnen drijven Letterlijkenfiguurlijk aanmodderen' 'Ernst Coupépolder niet langer ingezien' DINSDAG 6 FEBRUARI 1990 Wegens weigeren tentoonstelling in De Waag LEIDEN - De stichting Boycot Outspan Actie (BOA) overweegt naar de af deling rechtspraak van de Raad van State te stappen omdat de gemeente toestem ming heeft geweigerd om de tentoonstelling 'Kunst tegen racisme' in De Waag te hou den. Bij de jaarlijkse tentoonstelling staat cultuur met het thema apart heid centraal. De expositie was ja renlang te zien in De Waag, maar wethouder F. Kuijers weigerde on langs de ruimte opnieuw ter be schikking te stellen. Volgens B en W passen de BOA-tentoonstellin- gen niet meer in het programma van de Waag, waar tegenwoordig louter moderne kunst welkom is. Het bestuur van de BOA meent echter dat in de loop van de jaren een gewoonterecht is ontstaan om dat zij De Waag altijd kon gebrui ken. Verder vindt de stichting dat ruim op tijd een plaats is gereser veerd voor de tentoonstelling die in maart wordt gehouden. Tijdens de vorige tentoonstelling is de ge meente al gevraagd opnieuw ruimte vrij te houden in maart 1990. "B en W springen laks om met gifbelt' In november werd het de stich ting duidelijk dat dit niet was ge beurd, waarna diverse malen is ge protesteerd is bij de gemeente. Maar tijdens de in december gehou den inspraakavond over de cultuur nota trok wethouder Kuijers defini tief de deur dicht. "De BOA moet op zoek naar een ander locatie, hier kan ze niet meer terecht". De BOA liet het hierbij niet zitten. Allereerst werd koortsachtig ge zocht naar een alternatieve locatie, die deze week werd gevonden. De tentoonstelling is van 7 tot en met 28 maart te bezichtigen in De Burcht. Een zegsman van de BOA zegt erg blij te zijn met de nieuwe plaats, maar benadrukt volgend jaar weer snel terug te willen naar De Waag. De stichting heeft dan ook een brief geschreven aan het college waarin wordt gevraagd de tentoon stelling in de periode van 1991 tot en met 2000 in De Waag te mogen hou den. Bij de gemeente was vanmid dag niemand bereikbaar voor com mentaar op het verzoek van de BOA en de dreiging met gerechtelijke stappen. LEIDEN - "Dit is weer het beken de parkeerdrama van Leiden", verzuchtte de officier van justitie Van Ek. "Het is waar dat de ge meente geen schoonheidsprijs verdient wat betreft het parkeer beleid, maar het is de verdachte wel te verwijten dat hij vier maal verkeerd parkeerde". door Femke Wolting De Leidenaar stond gistermor gen voor de kantonrechter omdat hij eind 1988 en begin 1989 vier parkeerovertredingen beging en de boetes daarvoor niet betaalde. De gedaagde bekende de overtre dingen, maar vond de bekeurin gen niet terecht. "Ik heb een ei gen restaurant in de binnenstad en heb een ontheffing voor een parkeervergunning aangevraagd bij de gemeente". De gemeente weigerde de ontheffing te geven aan de restaurant-eigenaar, ter wijl deze vindt dat hij niet zonder kan. "Ik kan toch niet elk half uur de zaak uitrennen om kwartjes in zo'n automaat te gooien", zei de gedaagde verontwaardigd. Nu heeft de man wel een ont heffing omdat hij bij de gemeente heeft opgegeven dat hij bij zijn vriendin is ingetrokken. Die woont in de binnenstad en heeft daarom wel een ontheffing. Het proces-verbaal dat de Lei denaar kreeg voor het negeren van een stopverbod in de Mors- straat klopte volgens hem niet. De verdachte zei dat er geen stop- bord in de Morsstraat stond toen hij daar zijn auto wilde parkeren. De kantonrechter raakte verward in de enorme hoeveelheid gege vens over de verdachte. "Het wordt groen en geel voor mijn ogen", zei hij wanhopig en wor stelde zich opnieuw door de sta pel bekeuringen. De kantonrechter verklaarde de man schuldig zonder straf op te leggen voor drie parkeerover tredingen. Voor het negeren van het stopverbod werd hij veroor deeld tot een boete van 75 gulden. "Nu kunt u in hoger beroep gaan om verder te laten uitzoeken of er wel of niet een stopverbod in de Morsstraat staat", verklaarde de rechter het vonnis.. Grof vuil Een andere zaak ging gisteren over een wapenstok van ruim een halve meter, die in het voorjaar van 1989 bij een politiecontrole in de auto van een Voorhoutenaar was aangetroffen. De verdachte verklaarde tijdens het politiever hoor dat hij de stok jaren geleden bij het grof vuil had gevonden en dat hij het wapen in de auto had laten liggen uit zelfverdediging. Nu had hij een andere verkla ring: "Ik gebruik de wapenstok om vee mee te drijven", legde de Voorhoutenaar uit aan de rechter. Die geloofde daar niets van. "Zo'n stok is veel te kort om vee mee te drijven. Ik zou in het vervolg maar beter oppassen", waar schuwde de rechter. "De volgen de keer krijg je een trap terug van zo'n stier". De officier van justitie vond het onzin dat de man een wapen in zijn auto had liggen uit zelfverde diging. "Als u taxi-chauffeur was, zou ik het nog wel begrijpen", zei hij. De officier vroeg zich af of de man de wapenstok voor vee of voor mensen gebruikte. "Dat is maar hoe je het bekijkt", ant woordde de verdachte. De Voorhoutenaar had de boe te die de politie hem had opge legd niet betaald. "Daar had ik geen geld voor", verklaarde de Voorhoutenaar. Deze opmerking irriteerde de officier. "U zit in de bloemenhandel", zei de officier, "En u heeft een auto. Die rijdt ook niet op lucht", bitste hij. De offi cier eiste een boete van 155 gul den en de rechter wees de eis toe, hoewel de verdachte vond dat "de boete wel een beetje hoog gegre pen was". Ook een inwoner uit Noordwij- kerhout stond terecht wegens verboden wapenbezit. Deze ver dachte werd in mei 1989 aange houden voor een alcoholcontrole en daarbij vond de politie een dolk met een lemmet van zeven tien centimeter. De verdachte zei tegen de rechter dat hij niet wist dat het verboden was om zo'n wa pen te hebben. De man had het wapen gekocht toen hij zestien jaar was en zei dat hij niet wist dat het wapen in de auto lag. "Ik heb zo'n mes helemaal niet nodig want ik kan karate", vertelde de gedaagde. De rechter twijfelde aan de ver klaring van de man omdat hij pas zestien was toen hij het wapen kocht. "Toen had u uw rijbewijs nog niet", zei de rechter. "Later heeft u dus besloten het mes in de auto te leggen. Of wilt u zeggen dat iemand anders dat gedaan heeft?" vroeg hij sarcastisch. "Zo'n ding vliegt niet vanzelf in uw auto". Ook de officier van justitie ge loofde weinig van de verklaring van de Voorhoutenaar. "Het heeft iets Rambo-achtigs om zo'n wa pen in je auto te hebben", vond Van Ek. De officier eiste een boe te vgn 155 gulden en de rechter 'was het hier wel me eens. ALPHEN AAN DEN RIJN - De lakse manier waarop het Alphense college van burgemeester en wet houders omspringt met de Cou pépolder getuigt van een grote min achting voor de gemeenteraad. Dat schrijft fractievoorzitter van Pro gressief Alphen/Groen Links J. Bosman in een boze brief aan B en W. "Er moet een einde worden ge maakt aan de onzekerheid over die genen die in de zaak Coupépolder zijn gehoord en verhoord en de ge meenteraad moet zich kunnen uit spreken over de betrokkenheid van toenmalige politici". Het college neemt volgens Bos man steeds weer een afwachtende houding aan, of het nu om het straf rechtelijk onderzoek gaat of om de beheersmaatregelen voor de voor malige vuilstort. Ook na een motie van Bosman, die hij indiende op 27 oktober tijdens de begrotingsbe handelingen en die unaniem door de raad werd aangenomen, heeft het college volgens hem nog steeds geen druk op de ketel gezet. "De ernst van de Coupépolder wordt door het college niet (meer) inge zien. Alle aandacht en inzet was waarschijnlijk gericht op andere za ken". Bosman stelde in de bewuste mo tie dat er na bijna twee jaar onder zoeken nog niets is gedaan aan be heersmaatregelen. Tevens sprak hij zijn verontrusting uit over het uit blijven van de bekendmaking van reeds lang bekende gegevens uit justitiële onderzoeken. De motie droeg het college op de zaak Cou pépolder in januari 1990 aan de raad voor te leggen. "Echter de manier waarop dit is gedaan, getuigt van minachting voor de raad. De uitvoe ring van de motie had op de raads- agenda van 1 februari jongstleden vermeld dienen te worden. Dit is ten onrechte achterwege gelaten". Zware delegatie Na de motie kondigde het college zelfs aan met een zware delegatie op het openbaar ministerie te zullen af stappen om nu eindelijk eens de justitiële gegevens op tafel te krij gen. Wethouder W. de Jong (PvdA- /milieu) zou samen met burgemees ter M. Paats en gemeentesecretaris G. de Graaff naar Den Haag afreizen om duidelijkheid te eisen over eventuele vervolgingen in de zaak Coupépolder. Die missie is nimmer uitgevoerd. Waar het in werkelijkheid bij bleef, is een notitie die pas op 26 ja nuari is opgesteld. "En waarvan de inhoud opnieuw een afwachtende houding van het college weergeeft. Ik ben me ervan bewust dat het col lege te weinig macht heeft maar het toont nu een bijzondere machte loosheid. Voor andere projecten in onze gemeente worden welhaast al le ministeries bezocht en onder druk gezet", meent de lijsttrekker van Groen Links voor de komende raadsverkiezingen. Bosman heeft ook grote moeite met de procedure die het college heeft gevolgd. De bewuste notitie van 26 januari over de stand van za ken aangaande de Coupépolder lag pas een aantal uren voor aanvang van de raadsvergadering op 1 febru ari op de leestafel. Bosman: "Ik kan deze gang van zaken dan ook niet anders betitelen dan een vorm van onbehoorlijk bestuur. Ik zou graag zien dat het college meer inzet toont voor het grootste milieuschandaal in onze gemeente. En als de officier van justitie niet wil meewerken aan een snelle afhandeling van een zaak waarvan de onderzoeken al een jaar zijn afgerond, dan zal dat duidelijk moeten worden gezegd tegen die of ficier zelf en de minister van justitie. De Coupépolder heeft al genoeg 'lucht' verspreid, daar hoeft niet nog een justitieel 'luchtje' bij". Wethouder W. de Jong reageert furi eus op de brief van Bosman. "Het is een opgeklopt verhaal met feitelijke onjuistheden. Doodzonde dat amb- Stadhuisbrand Het Leidse buurthuis Cornells Joppensz vertoont 11 februari de beroemde film over de stadhuisbrand van 1929. A.C.J. Duindam, die tijdens de brand vlakbij het stadhuis woonde, zal een toelichting ge ven. Behalve de film over de stadhuis brand, zal nog een film vertoond worden over de jaren 20 en 30. De film begint om .15.00 uur in de aula van de openbare ba sisschool 'De Burggraaf' in de Oppen- heimstraat. tenaren hun schaarse tijd nu weer moeten verspillen aan deze brief, want uiteraard moet ik hem serieus behandelen. Maar ik kan Bosman nu al verzekeren dat hij met zijn neus heeft gekeken in de leeska mer. De bewuste notitie lag name lijk maandagmorgen reeds op de ta fel". Dat de missie naar Den Haag niet is doorgegaan, is volgens De Jong te wijten aan een afwijzende houding het openbaar ministerie. Rapport over boomteeltcentrum in de volgende eeuw BOSKOOP - Boskoop moet de komende decennia haar infra- heb geschreven en gebeld, maar structuur op ingrijpende wijze voortdurend wordt de zaak afge houden. En ik rijd natuurlijk niet veranderen wil deze gemeente haar toonaangevende positie gebied van bedrijfsvestigings mogelijkheden, mechanisering, produkt-, handels- en vervoers- ben grote gevolgen v uitbreiding. De ontwikkelingen die wuiui uiuvcirigen. uai is ook unaen treure gezegd in de commissiever- wordt gesteld in het rapport m het teken staan van het milieu- 'Het boomteeltcentrum Bos koop in de volgende eeuw' dat gaande de Coupépolder aan de orde is opgesteld door de zogeheten komt. Daarom noem ik deze brief commissie Trimp. Naast de in- Vooral de veranderingen op het vergroting vrijwel onmogelijk gebied van de infrastructuur heb- oor het karak- Vanuit de Stichting Boomkweke- terisieke beeld "van Boskoop. De rijbelangen Sierteeltcentrum (Sti- commissie Trimp pleit voor bredere bos) z^n enkele projecten in gang - - - en minder diepe percelen die ge- êezet om nieuwe kwekers de kans moeten worden gezet, zullen sterk makkelijk toegankelijk zijn. Extra te geven zlPh buiten Boskoop te ,nhpttet0nctoanvanWm,i,0„n. wegen moeten worden aangelegd vestigen. Het project Berkenbroek gang i het pro sfeerverpestend en kan ik niet frastructuur maakt het rapport Kr,CUr^0t terugdringen van het ge- om iange percelen te ontsluiten nu al een êroot bruik van bestrijdingsmiddelen ge- en ook de waterhuishouding zal an- Ject bli de Alphens Wetering beurt reeds op grote schaal. Onder- ders worden. In de dorpskern zal zlet ook m een 6rote behoeft. het proefstation zullen steeds meer kwekerijland verande- binnenkort gaat de eerste paal ders concluderen dat Bosman op ook duidelijk dat structurele zoe!kt"W'JZe PUUr Publlc,teit veranderingen nodig zijn op het van onschatbare waarde blijven er zal een goed recyclingsprogram- ma moeten komen om de bijpro- dukten te verwerken. bouwgrond. De kwekerijen bet Trade Centre moeten daarom naar de buitenkant eveenseweg de grond i van het dorp verhuizen. In het oude veel aanvragen dat^het centrum van .Boskoop is bedrijfs- J~1 Hoogmadese wrevel door werkzaamheden in/Je Kerkstraat de Hoog- Er zijn zo- euwe han delscentrum nu al bijna te klein is. Handelsstructuur Het rapport 'Het boomteeltcentrum Boskoop in de volgende eeuw' gaat ook in op de handelsstructuur. De trend om produkten kant in de verpakking te leveren zal ook doorzetten in de boomkwekerijsec tor. Deze nieuwe handelswijze zal direct terug te vinden zijn Trade Centre. Daar krijgen handels- bedrijven de mogelijkheid tot het huren/kopen van een (koel)opslag, verpakkings- en transportruimte, j De pot- en containerteelt zal in de volgende eeuw een belangrijke plaats innemen. De grootte van het bedrijf zal hierdoor toenemen om dat voor grotere planten meer ruim- te nodig is. Het rapport van de commissie Trimp is een antwoord op de pro blemen die reeds vanuit Den Haag zijn gesignaleerd en exclusief ver woord in de Landbouwwet. De poli tieke partijen hebben al belangstel ling getoond en als eerste heeft het Tweede Kaermlid J. de Leeuw (CDA) vorige maand een bezoek ge- bracht aan Boskoop. Verwacht klaar wordt dat de landbouwspecialisten van andere partijen zulen volgen. Het rapport wordt in elk geval bin nenkort overhandigd aan minister het G. Braks van landbouw en visserij. HOOGMADE - Boosheid en berus ting. Die gevoelens strijden om voorrang bij de bewoners van de Kerkstraat in Hoogmade. De recon structie van hun straat duurt hen veel te lang. De werkzaamheden moesten half december vorig jaar klaar zijn maar nog steeds is de weg een slecht begaanbare zand- en steenwoestenij. De gemeente Wou- brugge heeft de bewoners in een brief al laten weten dat de laatste te gel niet vóór eind maart op zijn plaats ligt. De werkzaamheden moeten van de Kerkstraat een woonstraat ma ken. Trottoirs en parkeerstroken dienen tevens het sluipverkeer door de straat af te remmen. De riolering, gas- en waterleidingen, elektrici teitskabels en funderingen worden vernieuwd. Ook krijgt de Kerk straat een nieuwe dam wand voor de waterkering. De kade komt na ver plaatsing naast de Does zelf te lig gen. Over de herinrichting zijn de Kerkstraters wel te spreken. Alleen de duur van het karwei begint ze de keel uit te hangen. "Afgelopen zondag konden we niet eens droog in de kerk komen", reageert een boze familie Van der Eng. "Overal liggen hopen stenen en zand. Sommige delen van de straat staan gewoon blank. En er is niet eens een klein paadje aange legd zodat je niet door de modder heen hoeft. In het donker is het hier hartstikke gevaarlijk. En nu hebben we net een brief gekregen dat het nog minstens zeven weken duurt". De familie De Groot is wat laco nieker. "Het is hier letterlijk en fi guurlijk aanmodderen. Over som mige dingen kan ik me niet meer kwaad maken. Ik haal gewoon mijn schouders op. Waarom zet zo'n ge meente nu ook een reconstructie voor november op de planning? Dan kun je toch op je tien vingers natellen dat het langer duurt van wege de weersinvloeden?" Onafhankelijk onderzoek naar misstanden bij Het Spektrum De reconstructie van hun Kerkstraat in Woubrugge duurt de bewoners veel te lang. "Wat ons wel dwars zit, is het feit dat de gemeente niet overlegt met de bewoners. Begin vorig jaar zijn we bij elkaar geweest en toen wer den er plannen gepresenteerd. Sommige bewoners hadden daar kritiek op en de tekeningen zouden worden aangepast. Daarna hebben we nooit meer iets gezien. Een aan tal bewoners heeft de gemeente daarop om opheldering gevraagd. De gemeente reageerde echter met de opmerking dat ze daar niet aan konden beginnen omdat de Kerk straat anders nooit klaar zou ko- "Ach", reageert de familie De Jong, „je kunt er wel over moppe ren maar dat vinden we onnodig. En het lost niets op. Er liggen welis waar hopen stenen en hopen zand maar daar springen we gewoon over heen. En het wordt toch een pracht van een woonstraat?" Verantwoordelijk wethouder J. Haasbroek (Gemeentebelang/open bare werken) kan met de bewoners meevoelen. "Niemand is hier blij mee. Ik ook niet. Maar er moest meer gebeuren dan voorzien. Alle kabels en leidingen moesten bij voorbeeld worden vernieuwd. De laatste tien jaar is er niets aan de Kerkstraat gebeurt omdat de weg constant in gebruik was". "Dat het voor de bewoners een crime is, kan ik me voorstellen. Soms is de materie weerbarstiger dan op papier. Er is een troost: om dat de Kerkstraat al langere tijd is afgesloten, hebben de automobilis ten een andere weg gevonden. Ze hebben afgeleerd dat de Kerkstraat bestaat en zullen vasthouden aan hun nieuwe routine". Groen Linies krijgt toch lijstnummer 4 LEIDEN - Groen Links krijgt lijst nummer vier voor de gemeente raadsverkiezingen die in maart wor den gehouden. De grootst mogelij ke meerderheid van het hoofdstem bureau is voorstander van dit num mer en beschouwt Groen Links niet als een nieuwe partij. Voorwaarde is wel dat Groen Links wordt geregi streerd onder de naam Groen Links-PSP/PPR/CPN/EVP. Er ontstond verwarring over het lijstnummer van Groen Links om dat de partij de vorig keer onder de naam Links Leiden aan de verkie zingen meedeed. Normaliter krij gen bestaande partijen op basis van aantal raadszetels een plekje op de lijst. De drie zetels van Groen Links geven dan recht op nummer vier. Maar daarover bestond grote on duidelijkheid omdat de partijen combinatie zich inschreef onder de naam Groen Links. En niet onder de oorspronkelijke naam Links Lei den. Een nieuwe partij, zo conclu deerde een enkel lid van het hoofd stembureau. En dus moet Groen Links loten met de andere nieuwe partijen voor een lijstnummer. Met als risico dat het nummer tien kreeg en daarmee bijvoorbeeld pas na de Groenen op het stembiljet zou staan. De meerderheid van het hoofd stembureau deelt dit standpunt echter niet. Tijdens een besloten vergadering vorige week conclu deerde zij dat Groen Links gewoon lijstnummer vier kan krijgen mits de namen van de samenwerkende partijen aan de registratie worden toegevoerd. De officiële beslissing wordt overigens pas donderdag ge nomen tijdens een openbare verga dering van het hoofdstembureau. Burgerlijke Stand Lieme Jan zn van D.J.C. Sloot en Y.J. Bakker, Adriana Quiri- na Maria dr van E.P.M. Compier en M.A.T. van Schie, Elisabeth Wilhelmina Augustina dr van J.F.A.J. Tabbers en A.J.D.A. Hendriks, Martijn N.J. Remmelzwaal, Sibel dr v Y. önal, Ruben zn van A. van Leeuwen en E. Stegeman, Lars Fredrik zn van L.H. Svedhem en C.M.G. Backer, Valerie dr van W. de Groot en M.G.M. van der Plas, Johannes Adrianus zn van J.T. Angevare en Y.M. Sekreve, Wendy dr van M. Groenendijk en K.T.M. Simmerman, Yuri zn van M. Guérin en H.M. Borst, Ismail zn van I. özdemir en N. özdemir, Nicky dr van B. Lybaart en J.M.P. Scheepers, Maarten Justus zn van J. van Manen en G. Bekedam, Galtjeda Marie dr van K.IJ. Honders en E.M. Tooren- burg, Maarten Gerardus zn van M.G. Sellmeij- er en S.J.L.M. Fauser, Elisabeth Maria Catha- rina Cornelia dr. van A.P. Dekker en M.J. Mathot, Anouk Sabine dr van W. Heemskerk en M.C. Helmich, Noël Xavier zn van F.J. Ba- rao en B.M. Huijer, Lucy dr van A. van Beelen en L.C. Berkheij, Floris zn van H.P.H.M. Verdeijen en K.H. Faase, Alida Jacoba Made line dr van A. Sip en W. de Mooij, Thorn zn van B. Hoek en G. Vlieland, Thomas Johannes Cornelis zn van T.B.C. Oomen en M.J. Schenk, Dafydd Gidion Yannick zn van E.V. Helmus en J.M. Bloem, Bernhard Jacob Leen- dert zn van W.L. van der Plas en W. van Duij- venvoorde, Floris Jan zn van J. Schuit en M. Perfors, Mitch zn van J.M. van Klaveren en M.J. Kromhout, Bianca dr van J. van der Plas en J.A. de Mooij, Anouk dr van J. Plug en A.C.M. Pesschier, Christiaan Johannes zn van J. van Maanen en W.L. Simon, Cornelis Huber- tus Christiaan zn van G. Harinck en M.H. Quak, Abraham Lein zn van J.J. van Voorst en E.M. de Visser, Josemiek Cornelia dr van J. Jungeri- us en J. Verhoef, Leroy zn van H.J. Kaak en J.J. van Duijvenbode, Anne Meike dr van A. Boels en J.C. Lubbe, Sebastiaan Hans Willem S.T.J. Bergers en AJ.J. van Kroonwijk, Maat en J.C. Brandwijk. SASSENHEIM - Er wordt toch een onafhankelijk onderzoek inge steld naar het reilen en zeilen bij het werkvoorzieningsschap Het Spek trum in Sassenheim. Het algemeen bestuur, bestaande uit raadsleden van de zeven deelnemende gemeen ten uit de bollenstreek, besloot gis termiddag een adviesbureau in te schakelen. Het instellen van een onafhanke lijk onderzoek werd aanbevolen door het Sociaal Advies Centrum (SAC) uit Katwijk. Het centrum had in een rapport kritiek geleverd op met name de leiding van de sociale werkplaats. In het bijzonder richtte de kritiek zich op het functioneren van de algemeen directeur H. Kolk man. Hem werd verweten dat hij te veel macht naar zich had toegetrok ken. De bedrijfsdirecteuren en an der leidinggevend personeel zou buitenspel worden gezet. Ook de ondernemingsraad en het bestuur werden volgens het SAC door de al gemeen directeur gedomineerd. In eerste instantie voelde het da gelijks bestuur van Het Spektrum niets voor het instellen van een on afhankelijk onderzoek. De kritiek van het SAC werd grotendeels afge wezen. De leiding en onderne mingsraad van het Industrieel Technisch Centrum (ITC) van Het Spektrum waren verbolgen over die reactie van het dagelijks be stuur. In een brief aan de gemeente raden werd alsnog een onderzoek bepleit. De gemeenteraad van Sassen heim sprak zich vorige week al una niem uit voor het inschakelen van een onderzoeksbureau. Het alge meen bestuur van de sociale werk plaats zwichtte gistermiddag onder alle druk. Op korte termijn zal het dagelijks bestuur overleg voeren met het Centraal Orgaan van Over legorganen en het Ambtenaren Or gaan van Overleg. Beide'vertegen woordigen het personeel van Het Spektrum. Gezamenlijk zal men een keuze voor een onderzoeksbu reau doen en de onderzoeksop dracht bepalen. Gedurende het on derzoek wordt er onderling overleg gevoerd, maar zullen beslist geen mededelingen aan de pers worden gedaan, deelt het bestuur mee in een persbericht. Juist onder druk van het perso neel heeft het bestuur nog geen keus voor een bureau gemaakt. Gis teren liet de leiding van het ITC nog weten bevreesd te zijn voor het aan wijzen van Meyer uit Noordwijker- hout als onderzoeker. Zijn naam werd genoemd in het 'geruchtencir cuit'. Het personeel wees hem al bij voorbaat af, omdat hij volgens het personeel nauwe contacten heeft met de algemeen directeur. Het per soneel kondigde aan geen onafhankelijk onderzoek zou komen, een staking of werkonder breking niet werd uitgesloten. Die dreiging is nü voorbij na de toezeg ging van het bestuur om samen met het personeel een bureau te kiezen. Bouwvergiiniiing pelsdierfokker Verboom alsnog teniet gedaan ALPHEN AAN DEN RIJN - De ge meente Alphen heeft nalatig gehan deld bij het afgeven van een bouw vergunning aan pelsdierfokker P. Verboom aan de Steekterweg in Zwammerdam. Alphen heeft name lijk niet op tijd zwakzinnigeninrich ting de Hooge Burch op de hoogte gesteld van de bouwplannen. En de uitbreiding van de pelsdierfokkerij zou juist ingrijpende gevolgen heb ben voor de Hooge Burch. De afdeling rechtspraak van de Raad van State verwijt derhalve de gemeente Alphen onbehoorlijk be stuur en vernietigt de bouwvergun ning, Die uitspraak maakt een eind aan een reeds twee jaar durend con flict tussen de gemeente Alphen en de Vereniging Johannes Stichting in Woerden, van waaruit de Hooge Burch wordt bestuurd. Aanvankelijk wogen de bezwaren van de Johannes Stichting niet vol doende bij de Raad van State. De Hooge Burch kon zich niet vereni gen met de uitbreiding van de pels dierfokkerij vanwege de stankover last en de daarmee samenhangende beperking voor de Hóoge Burch om zelf bouwplannen uit te voeren. Maar planologisch gezien had Al phen volgens de Raad van State niet onredelijk gehandeld met het verle nen van toestemming aan Verboom om zijn bedrijg met zes schuren te vergroten. De Raad an State is van mening verandert na de ontdekking dat de gemeente Alphen de Hooge Burch niet op de hoogte heeft gebracht van het voornemen Verbooms plan nen tot uitbreiding met een vergun ning te honoreren. De gemeente had kunnen weten dat de Hooge Burch problemen zou hebben met het voornemen van Verboom. De bouwvergunning is daarom vernie tigd.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14