Geen vertrouwen meer in wethouder' JONGEREN GEVEN KIKKERS LUCHT IN WARMOND MAANDAG 5 FEBRUARI 1990 REGIO LEIDEN PAGINA 9 Meerderheid raad Leiderdorp laat Den Boeft (CDA) vallen Woensdagavond Raadscommissie openbare werken Warmond. 20.00 uur in het gemeente huis; op de agenda staat het onderhoud van park Groot Leerust en de aanleg van een tweede fietsbrug bij het Warmonder hek. Raadscommissie ruimtelijke ordening Zoeterwoude. 20.00 uur in het gemeen tehuis. Donderdagavond Raadscommissie financiën Warmond, 20.00 uur in het gemeentehuis. Commissie woningtoewijzing Zoeter woude, 20.00 uur in het gemeentehuis. Wassenaar stuurt boze brief aan 'wild' Den Haag WASSENAAR - In een boze brief aan buurgemeente Den Haag, schrijven B en W van Wassenaar dat Meijendel grotendeels op Wasse naars grondgebied ligt en Den Haag niet zomaar 'wilde plannen' kan ontvouwen voor het duingebied. Wanneer de grote broer weer met voorstellen wil komen zoals het af sluiten van parkeerplaatsen, moet Wassenaar eerst worden geconsul teerd. "Ontbieden kun je B en W van Den Haag niet, maar we hopen wel dat ze wat verstandiger worden en een afspraakje willen maken", al dus wethouder Ch.B. Aptroot. In 1987 heeft zijn college al aan Den Haag geschreven dat Meijendel gro tendeels op Wassenaars grondge bied ligt en dat Wassenaar verant woordelijk is voor het bestem mingsplan. "Duinwaterbedrijf Zuid-Holland heeft de grond in ei gendom en degene die er niets mee te maken heeft is Den Haag", aldus de nieuwe wethouder. In hun nota Integraal Duimnbe- heer gaven B en W van Den Haag vorige maand aan dat fietsers en voetgangers meer ruimte moeten krijgen in de duinen. Autoverkeer willen ze terugdringen en de toe loop van dagjesmensen moet beter worden gespreid. In een eerste reac tie lieten partijen weten dat B en W met concrete voorstellen moeten komen om het autoverkeer te we- Zout dooft vlammen schoorsteenbrand VOORSCHOTEN Bewoners van een huis aan de Willem de Zwijger laan in Voorschoten hebben gister middag een schoorsteenbrandje be dwongen door een kilo zout op het vuur te gooien. Een bewoner had deze tip van de plaatselijke brand weercommandant gekregen. De brand is vermoedelijk ontstaan door de slechte toestand van het rookkanaal. INBRAAK - Bij een inbraak in een woning aan het Jan van Brakel- plantsoen in Voorschoten is in de nacht van zaterdag op zondag een stereo-installatie meegenomen. De achterdeur was opengebroken en de gehele woning was doorzocht. Bromfietser uit Oegstgeest velt Hagenaar (25) WASSENAAR - Een 25-jarige' bromfietser uit Den Haag heeft van morgen om half acht vermoedelijk zijn rechterbeen gebroken bij een botsing op het fietspad langs de Rijksstraatweg in Wassenaar. De man raakte gewond toen hij bij zijn val een paaltje raakte. Hij is overge bracht naar een ziekenhuis in Den Haag. Een 17-jarige bromfietser uit Oegstgeest bleef bij de botsing on gedeerd. Het ongeluk gebeurde even voor het vernieuwde viaduct bij de afslag naar de Landscheidingsweg. De jongeman uit Oegstgeest reed in de richting van Den Haag. Toen het verkeerslicht op groen sprong wil de hij enkele fietsers passeren en week daarbij uit naar links. Hij zag hierbij een tegenligger, de Haagse bromfietser, over het hoofd. De spiegels van beide bromfietsen raakten elkaar en de bestuurders gingen onderuit. Aspirant-koper blijkt autodief en sleurt eigenaar mee VOORSCHOTEN - Een 19-jarige Voorschotenaar is zaterdagavond tweehonderd meter meegesleurd toen een 'aspirant-koper' er met zijn wagen vandoor ging. De eigenaar van de wagen liep hierbij enkele kneuzingen en builen op. Zijn voet werd overreden, maar ook dat had geen zware verwondingen tot ge volg. Via een advertentie in een krant had de Voorschotenaar zijn auto te koop aangeboden. Een geïntere- seerde belde op en maakte een af spraak voor een proefrit. Op de Ri chard Wagnerlaan wilde de verko per uitstappen. Met één hand had hij de wagen nog vast. Plotseling reed de koper weg en sluurde de verkoper mee, die zijn eigendom niet wilde loslaten. Door dicht langs geparkeerd staande wagens te rijden wist de dief de Voorschotenaar van zich af te schudden. De wagen is zondag morgen teruggevonden in Sassen- heim. De auto vertoont lichte lak- schade. Toeschouwer krijgt skateboard tegen hoofd bij nieuwe baan WASSENAAR - Een 23-jarige Arnhemse heeft gistermiddag aan de Hof- campweg in Wassenaar een skateboard in haar gezicht gekregen. Met ver wondingen aan het gelaat is zij naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. Het ongeluk gebeurde bij de nieuwe skateboardbaan, die zaterdag is ge opend. Een aantal jongeren was de U-vormige baan aan het testen. Plotse ling schoot een skateboard onder de voeten van een van de jongeren van daan. Het projectiel raakte de vrouw die stond te kijken. Een politiewoordvoerder noemt het jammer dat het publiek niet vol doende afstand houdt. Na het ongeval zal de politie de gemeente adviseren een hekje naast de baan te plaatsen. den 'desnoods' bij de wethouder langs mogen komen als ze om infor matie verlegen zitten. WD-fractievoorzitter W. Schef- fer wil niet nader ingaan op de in houd van beide stukken: "Dat rap port is twee centimeter dik, ik kan niet zo maar zeggen wat er in staat. Het is een hele analyse". Ook V. Molkenboer, fractievoorzitter van de PvdA, en mevrouw C. Kerner (CDA) weigeren commentaar. Wet houder Den Boeft was vanochtend niet voor commentaar bereikbaar. Zwaar middel Het college van B en W en de CDA- fractie steunen de motie van wan trouwen niet. PvdA-wethouder G.H.J. Keijzers en WD-wethouder mevrouw C.A. Huigen onderschrij ven de overwegingen in de motie 'in grote lijnen', maar vinden een motie van wantrouwen een 'te zwaar mid del' om Den Boeft tot de orde te roe pen. Als de motie vanavond tijdens de gemeenteraadsvergadering wordt aangenomen is het waar schijnlijk dat Den Boeft opstapt. Het college hoopt dat de raad zijn motie zal terugtrekken. Bewoners aan weerszijden van de rijksweg A4 verweten de politieke partijen woensdag dat ze slecht op de hoogte zijn van de verbredings kwestie. De volksvertegenwoordi gers gaven toe dat ze niet meer we ten dan de bewoners. Ze klaagden over het gebrek aan informatie van gemeente en Rijkswaterstaat. Een lid van de belangenvereniging A4 beweerde toen over stukken te be schikken die de raad nog niet had gezien. "Een onmogelijk zaak", zei Grootaerts D66 toen. "U zit te lie gen". Vervolgens toonde de belan genvereniging de twee stukken waar nu commotie over is ontstaan. AFVAL - De gemeente Wassenaar denkt dat 90 procent van het in de gemeente geproduceerde 'klein chemisch afval' wordt ingeleverd. Ze is dan ook zeer tevreden met de 45 ton klein chemisch afval die in 1989 is opgehaald. Het jaar daarvoor werd 15 ton opgehaald, in 1987 ging het om tien ton en in 1986 om 5,5 ton. Geblaat "Alhoewel wij niet onverdeeld gelukkig zijn door het gebrek aan overleg met de buurtbewoners, vinden wij toch dat je een gege ven schaap niet in de bek mag kij ken". En: 'Waarom moet op ge- meentekosten het derde schaap over de dam?" Mevrouw C. Bate laan van Progressief Zoeterwou de was goed op dreef toen de ge meenteraad zich vorige week over het cultuurbeleid boog. Ook wethouder mevrouw H.S. Gra- niewski deed een duit in het zak je: "U verwijt mij een ad hoe be leid? Is hier dan sprake van be leid?" Aan de orde was de vraag of de gemeente ruim 10.000 gulden be schikbaar moet stellen voor een kunstwerk in de wijk 'De Goede Herder' bij de plaatselijke Rijn dijk. De bouwer van deze wijk heeft aangeboden een beelden groep, bestaande uit twee scha pen en een herdershond, te schenken. De Zoeterwoudse kun stenares die voor de klus werd aangezocht bracht echter een of ferte uit voor een groep met drie schapen en een hond. Of de ge meente het verschil maar even wilde bijpassen. Door alle meligheid raakte het probleem van de herdershond in de beeldengroep volledig onder gesneeuwd. In een eerdere dis cussie had een ambtenaar opge merkt dat het meer voor de hand zou liggen een schapendoes aan de beeldengroep toe te voegen in plaats van een herdershond. De reikwijdte van de vierde macht in Zoeterwoude bleek beperkt, want 'de politiek' pakte zijn sug gestie niet op. Mevrouw Batelaan ten slotte, met een knipoog naar haar frac tiegenoot Ooijendijk: 'Ach, wij willen niet moeilijk doen om de laatste ooi over de dijk te krijgen'. En zo oordeelde de raad eenstem mig dat de gemeente het gevraag de geld beschikbaar moet stellen voor het derde schaap - samen met een herdershond in plaats van een schapendoes. Bijdragen: Eric-Jan Weterings en Paul van der Kooij hoofdafdeling openbare werken. Uiteindelijk toonde Van Eisen begrip voor het zaagwerk, maar wilde hij toch dat alternatieven worden bekeken. En dat wilde de wethouder graag toezeggen. Boom De orkaan van vorige week waait in de Voorschotense Donklaan nog een beetje na. De kastanje boom in de tuin van de familie Krul heeft buurvrouw Donker een paar benauwde uurtjes be zorgd, omdat zij vreesde dat de hoge boom met brede kroon op haar huis zou waaien. Zü schreef een brief aan de gemeenteraad, waarin zij zich vierkant achter het verzoek stelt dat haar buurman eerder heeft gedaan om de boom te mogen omzagen. Mevrouw Krul, de eigenares van de kastanje, 'ligt niet wakker van die boom, ook al kost-ie een hoop licht in huis'. Inderdaad heeft de familie Krul vorig jaar een rooivergunning voor de boom aangevraagd, maar deze is door de gemeente afgewezen. Volgens een ambtenaar van de dienst groenvoorzieningen is de boom gezond en vindt het college het -een 'beeldbepalend element in de straat: "En düs mocht die kastanje niet worden omge zaagd". Maar in haar brief heeft buur vrouw Donker het over een 'hoge, oude en zieke boom'. Is de condi tie van de boom in een jaar tijd dan misschien hard achteruit ge gaan? Volgens mevrouw Krul is dat geenszins het geval: "De boom is oud, de boom is hoog, maar de boom is niet ziek, want anders zou hij niet hoog en oud zijn". Buurvrouw Donker weigert verder op de kwestie in te gaan: "Ik wacht rustig het antwoord op mijn brief af en ben verder niet van plan met u in dispuut te gaan". Daarmee is voor buur vrouw de kous af. 'Ik zie geen aanleiding om weer een rooivergunning aan te vra gen', zegt mevrouw Krul. Daar mee ljjkt het bestaan van de boom voorlopig verzekerd, want alleen de eigenaren van bomen kunnen zo'n rooivergunning aan vragen. "Als de boom minder is, qua conditie kunnen we dat altijd bekijken", zegt de man van het gemeentelijk groen. "Na een nieuw verzoek gaan we er gelijk op af, maar tot nu toe heb ik uit de Donklaan niets gehoord". Rest de vraag of de boom de menselijke verhoudingen in de Donklaan heeft verstoord. "Nee hoor, ik ga prima met de buur vrouw om", zegt mevrouw Krul. "Ik begrijp absoluut niet waarom dit allemaal in de krant zou moe ten", zegt mevrouw Donker. "Kunt U Uw tijd niet beter ge bruiken?", besluit mevrouw Krul. Niet vlaggen Op 31 januari, de echte veijaardag van de koningin, vlagde de ge meente Voorschoten niet. Het le verde vier telefoontjes op. "Hoe zit dat nou?", wilden oranjeklan ten weten. En: "Vlaggen jullie al leen op de officiële verjaardag van Beatrix?" Volgens de ge meentewoordvoerder staat 31 ja nuari wel degelijk op de agenda als vlaggedag, maar waaide het ditmaal te hard: "Er werd zelfs een storm voorspeld en we wil den niet het risico lopen vlaggen te verspelen". Mevrouw M.C. Van der Kloes, gemeenteraadslid èn bestuurslid van de Oranjevereniging Wilhel- mina, vindt dat een 'plausibele verklaring'. "Ik neem zonder meer aan dat er geen andere rede nen zijn om niet te vlaggen", zegt ze. Ze vindt het wel jammer dat het zo ver moest komen: "Natuur lijk, ik vind dat er gevlagd moet worden. Dat is een traditie die we in ere moeten houden". Even is het stil wanneer het ge sprek op de richtlijnen voor het vlaggen komt. Mevrouw Van der Kloes neemt voetstoots aan dat op papier staat bij welke windsterkte wel en bij welke windsterkte niet gevlagd moet worden. Als blijkt dat dergelijke richtlijnen ontbreken, zegt ze even 'eh' maar maakt ze er verder geen punt van. Ook voor de ko ningin is het vlaggen geen hals zaak, aldus de Voorschotense. PvdK Wethouder J. den Boeft: ...onvol doende informatie aan de raad... (archieffoto) LEIDERDORP - Een meer derheid van de Leiderdorp- se gemeenteraad heeft een motie van wantrouwen inge diend tegen CDA-wethou- der J. den Boeft. De wethou der van ruimtelijke ordening heeft volgens WD, PvdA, D66 en PPR/PSP verzuimd alle informatie over de A4- problematiek aan de raad door te spelen. Dat hebben de raadsleden geconclu deerd nadat afgelopen woensdag twee onbekende stukken boven water kwa men over de verbreding van de rijksweg, tijdens een ver gadering van de belangen vereniging A4. Tijdens die vergadering heeft Den Boeft informatie verstrekt die tot dan toe onbekend was bij de raads leden. De notulen van een gesprek van de ambtelijke projectgroep A4 (met daarin vertegenwoordigers van Rijkswaterstaat en gemeente) en een stedebouwkundig rapport hebben de raadsleden nooit onder ogen gekregen. Beide stukken date ren van vorig jaar. De twaalf raads leden schrijven in hun motie dat de 'wethouder de raad in ernstige mate onvoldoende heeft geïnformeerd'. De raadsleden zijn bovendien verbolgen over een schertsende op merking van Den Boeft dat raadsle- De omstreden kastanje aan de ziek? Bomen "Ik ben verontrust over de kaal slag van bomen aan de President Kennedylaan, want helaas is deze niet veroorzaakt door de storm van deze week.". Het Oegstgees- ter PPR-raadslid A.M.J. van Ei sen wilde vorige week tijdens een vergadering van een raadscom missie graag weten of het ge- rschotense Donklaan. Ziek of niet (foto Jan Holvast) meentelij k snoei werk aan bomen wat minder rigoureus kan wor-' den aangepakt. Volgens directeur openbare werken, J. Hermes, zijn langs de laan alleen wat zieke Iepen tegen de vlakte gegaan, 'want je bent wettelijk verplicht om die om te halen'. Van Eisen wierp tegen dat die ziekte al zeven jaar heerst. En dat was weer niet bekend bij de WARMOND - Vijf leden van de jeugdbond voor natuur- en milieustudie, afdeling bollen streek, hebben zaterdag de kik kervijver in het Warmondse Bos van Krantz schoongemaakt. De vijver was volgegroeid met lis dodden die het leven in de vijver dreigden te verstikken. Voordat de jongeren de riet soort met rieken te lijf gingen, legde de boswachter het een en ander uit en verzorgde hij een rondleiding door het bos waar de storm de nodige schade heeft aangericht. Hoewel het bos er 'gekreukeld' uitzag, legde de boswachter uit dat de storm een 'natuurlijke selectie' had toege past. Om drie uur waren de 12-, 13- jarige jongeren klaar met het uitbaggeren en vervoeren van de lisdodden. Het schoonmaken zal over enige tijd opnieuw moe ten gebeuren. (foto Ellen lyiartens) Maandagavond Raadscommissie financiën en econo mische zaken Wassenaar. 19.30 uur in het raadhuis. Raadscommissie algemene bestuurlij ke aangelegenheden Oegstgeest, 20.00 uur in het gemeentehuis; op de agenda staat de plaatsing van een kunst werk van A. Broos in Haaswijk. Raadscommissie algemene zaken Zoeterwoude, 20.00 uur in het ge meentehuis. Gesproken wordt onder meer over de opvolging van de vertrok ken ombudsvrouw. Raad Leiderdorp. 20.00 uur in het ge meentehuis. Aan de orde komt de motie van wantrouwen tegen CDA-wethouder J.D. den Boeft. Raadscommissie financiën Voorscho ten. 20.00 uur in het Ambachts- en Bal juwhuis, Voorstraat 12. Raadscommissie maatschappelijk welzijn en onderwijs Warmond, 20.00 uur in het gemeentehuis. Dinsdagavond Raadscommissie onderwijs en welzijn Zoeterwoude. 20.00 uur in het gemeen tehuis. De inrichting van de Vogelweide staat op de agenda. Raadscommissie algemene bestuurlij ke aangelegenheden Wassenaar, 19.30 uur in raadhuis De Paauw. Raadscommissie ruimtelijke ordening Warmond, 20.00 uur in het gemeente huis. MAANDAG 5 FEBRUARI Oegstgeest brfdgen voor niet-rokers, aan vang 19.45 uur in hotel Het Witte Voorschoten ruilbeurs De Verzamelaar, van 19.00 tot 22.00 uur in gebouw De Werf. Schoolstraat. DINSDAG 6 FEBRUARI Boskoop Bonsai-show in tentoonstel lingsruimte Den Ham, van 10.00 Katwijk sporten voor mensen met CA RA olv een fysiotherapeute, van 15.30 tot 16.30 uur in sportzaal Boorsma, Zwanenburg. Leiden telefonisch spreekuur Belan- genburo Gezondheidszorg, voor advies en informatie, van 10.00 tot 12.00 uur tel: 071-254654. voorlichtingsavond Diabetes Vereniging Nederland over 'nier complicaties', aanvang 20.00 uur in de aula van gebouw 50, AZL, Wassenaarseweg. voorstelling: 'De zaak Kenny', net o.a. Jules Hamel en Onno Molenkamp, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. Leiderdorp dia-lezing: 'India....land van ui tersten'. door J.J. Alewijn. aan vang 20.00 uur in het K&O-ge- bouw, Splinterlaan. contactavond buurtvereniging Zijlkwartier, met klaverjassen, sjoelen en rummikub, aanvang 20.00 uur in het Zijlkwartier, Van der Marckstraat. Wassenaar lezing over 'de brieven van Vin cent van Gogh", door drs. D. den Ouden, aanvang 20.00 uur in het Rijnlands Lyceum, Backersha- genlaan. WOENSDAG 7 FEBRUARI Alphen spreekuur voor 55-plussers in OSO-kantoor. Kwartelstraat 66a, van 10.00 tot 12.00 uur. finales schaakkampioenschap pen basisscholen, aanvang 13.30 uur in het Ashram College. jeugdinstuif vollybal in gymnas 18.30 tot 19.30 u Boskoop Bonsai-show in tentoonstel lingsruimte Den Ham, van 10.00 tot 17.00 uur. wintersportweek: voetbaltoer nooi basisscholen, aanvang 13.00 uur in sportzaal Puttelaan. Lelden lezing met demonstratie over Touch for Health', door drs. Ineke van Gestel, aanvang 20.00 uur in het Leids Volkshuis. Apothekers- dijk. informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 uur. Vereniging Centraal Wonen, Gerestraat2 20. tel: 121554. concerl in de Vocalistenserie door Ensemble Ottovoci (dubbel- kwartet). aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O. Oude Vest. de Dnjepr', van Bert V.sscher, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'What the butler saw', door Effecten in Ontwikke- Voorschoten kindervoorstelling (vanaf 4 jaar): Wie niet weg is, is gezien', door Poppentheater Wellus Nie- tus. aanvang 14,30 uur, Prinses Marijkelaan 4. DONDERDAG 8 FEBRUARI Leiden lunchconcert Tamara Roem- thema: 'Stadsarcheo logie m Leiden', aanvang 20.15 uur m de Kapelzaal van K&O, Ou de Vest. franstalig toneelstuk 'Dom Juan' van Molière, door Com pagnie la Citadelle. 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling- What the butler saw", door Effecten in Ontwikke ling. aanvang 20.30 uur in het LAK-Theater, Cleveringaplaats.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 9