Nederlaag zet tennisteam niet op ander spoor Becker: 'Ik ben op zoek naar een normaal leven' Wilander moet Zweden in één set verder helpen MAANDAG 5 FEBRUARI 1990 SPORT PAGINA 17 BREMEN (GPD) Ook zonder Boris Becker heeft het Westduitse Daviscup-team dit weekeinde Nederland met de neus op de feiten gedrukt, maar met name bondscoach Stanley Franker en kopman Michiel Schapers willen het blijkbaar niet weten. Aan de 3-2 nederlaag in de Bremer Stadthalle verbindt'het tweetal in elk geval geen conclu sies. "Ik ben niet van plan om de ploeg nu drastisch te ver jongen", stelde de directeur sportief van de KNLTB zater dag na het beslissende dubbelspel duidelijk. "De jonge spe lers moeten zich eerst maar eens bewijzen". Vorig jaar juli zorgden Schapers en Tom Nijssen in Best voor een histo risch hoogtepunt in het negentigja rig bestaan van de Nederlandse ten- nisbond. Ten koste van het zwakke Indonesië (5-0) haalde het duo de felbegeerde promotie naar de we- reldgroep van het Daviscup-toer- nooi binnen. Nederland had einde lijk het niveau bereikt "waar we zo langzamerhand thuishoren", zei Schapers destijds. Eind september mag de Eemnes- ser, die gisteren in Bremen tegen Eric Jelen wel de laatste partij won (6-4, 4-6, 6-4), nogmaals het bewijs leveren. Het team van Franker speelt dan opnieuw een promotie degradatie-wedstrijd tegen een nu nog onbekende tegenstander. Dat kan een winnaar van een zone- groep of een medëverliezer in de eli te-klasse van de meest prestigieuze landencompetitie worden. Zoals het er nu naar uitziet is de dertigjarige Schapers, die sinds zijn debuut in 1982 tegen Denemarken 35 Daviscup-wedstrijden, op zijn naam heeft staan, dan weer van de partij. De 'voortrekker van het Ne derlandse tennis' is er nog altijd van overtuigd dat (jonge) landgenoten het nodige van zijn zelfbewuste, professionele instelling kunnen op steken. "Zolang Stanley mij voor het Da viscup-team selecteert en ik me er goed genoeg voor voel, ben ik be schikbaar. Ik begin een beetje moe te worden van dat gezeur over mijn {leeftijd", sprak Schapers zaterdag geïrriteerd "Ik heb nog steeds het [gevoel dat ik vorderingen maak. Zo lang dat het geval is, ga ik door". Krachteloos Het zwakke optreden van de oud- Rotterdammer met Tom Nijssen in het dubbelspel (6-4, 6-2, 5-7, 6-4 ver lies tegen Jelen en Michael Stich) bevestigde echter alleen maar dat het einde van zijn tenniscarrière na dert. Zijn Limburgse partner mag dan in totaal zes keer zijn service beurt hebben prijsgegeven (tegen Schapers eenmaal), de boomlange speler verspeelde met zijn krachte loze volleys menig punt. In de derde set herstelde het Ne derlandse tweetal zich en kreeg het in het vierde spelpart bij 3-3 vijf keer de kans om door de opslag van Stich te breken. De debutant in het Westduitse team, die gisteren in het louter voor de statistieken belang rijke dergle enkelspel de geblesseer de Steeb verving en van Nijssen' verloó'r (7-6, 6-1), overleefde even zo vaak. "Dat was onnodig", bekende Schapers. "We hebben ons best ge daan, maar meer zat er niet in. Hier in Bremen hebben we allebei niet super gespeeld. We waren gemid deld en dat is te slecht tegen deze jongens. We moeten de nederlaag nu -gewoon accepteren en met het hele team verwerken". Ook Franker treurde zaterdag even over de gemiste kans in het dubbelspel. "Maar ik raak door dit resultaat' niet gedeprimeerd., In de enkelspel-partijen van zaterdag zijn er voor ons nauwelijks mogelijkhe den geweest. Je moet niet vergeten dat Steeb, vijftiende op de wereld ranglijst, in vorm was. Je krijgt te gen hem dan nooit de kans om je beste tennis te spelen. In het dubbel lag dat anders, maar helaas hebben we onvoldoende gebruik gemaakt Van de mogelijkheden". Kameraden Het feit dat Jelen en Stich voor het eerst een combinatie vormden, ter wijl het Nederlandse duo al in de vorige twee Daviscup-ontmoetin- gen (tegen Portugal en Indonesië bleef het ongeslagen) in actie kwam, geeft nog meer te dénken over de prestatie van Schapers Nijssen. "De Westduitsers stonden misschien meer als kameraden op de baan", aldus de bondscoach. "Maar ik heb bij Michiel en Tom BREMEN Boris Becker heeft in de brede maatschappelijke discussie over zijn functioneren een zinvolle bijdrage geleverd. Omdat de Westduitser door zijn afzegging voor de Daviscup over genoeg vrije tijd beschikt, heeft de door vermoeidheid geplaagde tennisser de pen ter hand genomen. Van- Boris is daarvc lijk. "De druk is groot. Ik verzet me nu tematische uitbuiting Becker vraagt iedereen te stop pen met speculaties over zijn toe komst en de reden van zijn afwezig heid in Bremen. "Ik houd me nog Bondscoach Franker was ondanks de nederlaag niet ontevreden duo Schapers/Nijssen (links): "Ik heb bij Michiel en Tom geen verwijtende blikken gezien": (foto epa) handen klappen". "Je blijft toch in je partner gelo ven", sprong Nijssen bij. "We spe len natuurlijk niet regelmatig geen verwijtende blikken gezien. Nederlanders houden nu eenmaal uinai uc uuucffuigc pm wj ujco uj- iets minder van zaken als in eikaars dens de training hadden gewoon JJJJJ uitgewezen dat Nijssen meei vorm was. En Schapers heeft ons vieren de meeste ervaring". Desondanks doet Franker er i: i als je dan, zoals vandaag, di- toekomst goed a daag verschijnt in het opinieweekblad 'Der Spiegel' der de titel 'Zijn we nu allemaal gek geworden?' Hoewel onderhand het halve land dustrie' ontstaan) zich mengt in de discussie, is het twijfelachtig of Boris Becker ant woord krijgt op zijn vraag. Duide lijk is wel dat hij de pen bijna net zo hanteert als zijn racket. De 22-jarige Westduitser hoopt met zijn pennevruchten een einde te hebben gemaakt aan de Becker- j gekte in zijn land. Gekte in negatie ve zin natuurlijk, want volgens Bo ris is heel tennisminnend Duitsland op hol geslagen. "Wat zijn dat voor mensen die mij een landverrader noemen na mijn afzegging voor de Daviscup-wedstrijd tegen Neder land? Zelf willen ze hun toegangs bewijs voor de wedstrijd inleveren alleen omdat Boris Becker niet komt. Ze hebben dus niets op met het Westduitse team", zo staat in Der Spiegel. Overigens heeft Günther Bosch, ex-trainer van de man ,in kwestie, zich ook in dergelijke bewoordin- uitgelaten. Vólgens Bosch voelt een aap in duizenden komen kijken die verder niet begaan zijn met het lot van het £e Daviscup-team. Daar zit wat in. Zes i column van Becker (of zijn ghostwriter) on- Westduitsland Becker wil er nog e verantwoorde- dat hij niemands bezit i op niet bezig met de vraag hoe lang ik gevraagd wa de Duitse tennisbond, die gre- m de sys- tig heeft geprofiteerd van Beckers mijn per- loopbaan. Volgens de speler doet de bond er verstandig aan om zich jminder druk te maken om de drink en eetpartijen rond wedstrijden. "Sinds 1985, toen de 'Becker-boom' begon, hebben ze zich nog nooit af- r de dag mjn afscheid zou aanbreken" Becker kan dus behalve goed op- puter die de wereldranglijst opstelt slaan opk heel behoorlijk terug mij als nummer één uitspuugt. Dat slaan. De man die al op zijn zeven- ook de reden dat ik voorlopig tiende Wimbledon I sen geworden. Hij beëindigt zijn zieleroerselen in Der Spiegel met de [mededeling dat hij eigenlijk maar ||j|Éihg heeft willen bereiken met doel niet voor de Daviscup wil spelen. De Daviscup kost me twaalf weken per jaar". De huidige wereld geeft ook de riooljournalis- zijn reactie. "Ik ben gewoon op zoek ten nog een veeg uit de pan. Ze heb- naar een normaal leve 1W1J- rect onder druk komt te staan, ziging van de teamsamenstelling r wordt het moeilijk". Ook Paul Haar- te denken e i verjonging niet te jaar geleden zaten er tijdens viscup-ontmoeting met Roemenië ruim vijftig toeschouwers op de tri bunes. De 'Becker-boom' moest daarnaar is het blijkbaar moei lijk zoeken in het Westduitse tennis, dat volgens Becker steeds meer de ^Jvorm van een poppenkast krijgt. In elk geval zijn de poppen aan het de rustperiode dansen. Ondanks de overtuigende door winst op Schapers en Nijssen bloost een beetje. ROB VAN DER ZANDEN wensten hun teamgenoten niet af te pers beschikken c vallen. "Ik vond Michiel in het dub- die tegenwoordig belspel juist de betere", liet Haar- reld noodzakelijk is. Zij gaan liever huis weten. "Dat ik hier niet heb ge- strijdend ten onder en nemen daar- speeld, accepteer ik. Ik vind niet dat bij een mogelijk grote nederlaag op dagen was de Bremer Stadthalle weliswaar helemaal uitverkocht, j maar tijdens de partijen was de zaal maar voor driekwart gevuld. Waar- daar- sc^ijnlijk door het ontbreken het hoofdnummer, Becker dus. Stanley een verkeerde keus heeft de koop toe, dan de schade met Becker voelt zich het slachtoffer gemaakt. Mark en ik zijn in vergetjj?- king met. Tom misschien ben geschreven dat Boris dubieuze sympathieën heeft. Doping, anar chie, terrorisme en dergelijke za ken. Hij verzet zich tegen dat stam- tafelgeleuter'. Boris heeft zich in Leimen laten zijn ouders. Met veel gevoel voor cy- de nat: nisme heeft sponsor Puma bij het ouderlijke huis 25 rackets bezorgd voor de rustende tennisser... Isolement Op de sofa bij pa en ma Becker kon Boris de afgelopen dagen zien hoe het thuispubliek zijn afwezigheid ontving. Een groot spandoek meld de 'Steeb für Deutschland, Boris für Helgoland'. Helgoland is een ei landje voor de Duitse kust symbool voor het isolement Leidse bowlers stellen plaats in eerste klasse veilig n ei" LEIDEN Één goede dag heeft Schildermarkt Leiden uit de degra- datiezorgen geholpen. Het Leidse CAGLIARI (RTR) - Zeven kwartfinalisten in het toernooi om de Davis Cup stonden giste- rên vast. De achtste zou normaal gesproken Zweden moeten zijn, dat de laatste zeven jaar in de fina le stond en in 1984, 1985, 1987 en ook al eens in 1975 won. In een dramatische wedstrijd op het gravel van Cagliari tegen Italië werd de beslissing echter ver schoven naar vandaag. Dan moe ten Paolo Cane: en Mats Wilander terugkeren voor één set, die we gens de invallende duisternis niet meer gespeeld kon worden. De stand in dit alles bepalende enkel spel was op het moment van af breken 6-4 3-6 4-6 7-5. De zeven, die wel de kwartfina les haalden, waren naast Bonds republiek Duitsland, Nieuw-Zee- 'weloverwogen' spel zo klein moge- van zijn eigen dadendrang in de af- het tennisfenomeen volgens de sup- bowlingteam klom gisteren bij de lijk te houden. gelopen vijf jaar. Er is een'tennisin- porters verkeert. vijftallen van de zevende naar de vijfde plaats. Overtuigende over winningen op Egmond (3-0), Gouda (2-1) en Amstelveen (2-1) zorgden er voor dat Leiden zijn plaats in de eer ste klasse in de resterende drie com petitiewedstrijden eenvoudig kan veiligstellen. De gemiddelde teamscore van 190 had Leiden voor al te danken aan de inbreng van Jan Cornet (1171), Jan Snik (1172) en Frank Scheffer (1158). land (3-2 tegen Joegoslavië), Oos tenrijk (3-2 in Spanje), Tsjechos- lowakije (5-0 tegen Zwitserland), Argentinië (3-0 voor tegen Israël), Verenigde Staten (3-0 voor tegen Mexico) en Australië (3-2 tegen Frankrijk). Oostenrijk was voor lopig het enige land, dat een uit wedstrijd tot een goed einde bracht. Daar kunnen de Zweden nog bijkomen. Sinds de wereldgroep in 1981 in het leven werd geroepen heeft Zweden nimmer in de eerste ron de verloren. Het gemis van Stefan Edberg, geblesseerd geraakt in de finale van de open Australische ti telstrijd in Melbourne, deed zich in Cagliari geducht voelen. Mats Wilander en Jonas Svensson wis ten wel raad met Omar Campore- se, al kostte dat vooral Wilander grote moeite (6-4 in de vijfde set). Paolo Cane weigerde echter te ca pituleren. Ook niet toen hij vrij dag in het eerste enkelspel twee sets achter was geraakt tegen Svensson (3-6 2-6 6-3 6-3 6-1). In het dubbelspel was Cane, naast Diego Nargiso, ook de grote man. De Zweden Anders Jarryd en Jan Gunnarsson hadden geen ant woord op het gevarieerde Itali aanse spel (7-5 6-1 7-5). Nadat Svensson met drie tegen één sets tegen Camporese de stand weef in evenwicht had ge bracht moest Wilander het karwei afmaken tegen Cane. Na 4-6 6-3 6- 4 leek het te zullen lukken. De voormalige nummer één van de wereld kreeg Cane echter niet klein. In de schemering moest Wi lander de vierde set met 5-7 uit handen geven, waarna de aan voerders in overleg met de scheidsrechter besloten de reste rende, beslissende set naar van daag te verplaatsen. Van Wijk uitgeschakeld LEIDEN Jacqueline van Wijk heeft de halve eindstrijd bereikt in een internationaal toernooi in het Franse Doullens. Daarin bleek de Nederlandse Rieneke Kusters met 6-4, 6-4 te sterk voor de Unicum speelster. wmmmmm Cabaretier Youp van 't Hek in het NRC Handelsblad: "Kees Jansma is de houten Je zus van Studio Sport". PSV-manager Kees Ploegsma in Nieuwe Re vu: "Vanenburg is misschien te veel op een voetstuk geplaatst". PSV-er Romario in Aktueel: "Ik-wil mijn contract'met tien 1 jaar verlengen en twaalf kinde- ren op de wereld zetten". Paul Römer, regisseur van Studio Sport, in de Leeuwarder Courant: Kerkdiensten en Sesamstraat zijn heilig alhier"/ Hockeycoach Rob Bianchi in het Algemeen Dagblad: "Onaangename mensen kom je bij het hockey nauwelijks tegen". Roda JC-speler Silvio Dilibe- rto in Voetbal International: "Mq.rio Been is in Italië terecht gekomen omdat-ie een aardig vi deobandje van zichzelf had laten j maken". De Oostduitse wielrenner Olaf Ludwig in Trouw: "De winnaar heeft vele vaders, maar de verliezer is altijd een Ajax-trainer Leo Beenhakker in Elf: "Het is niet mijn taak om hier als een flierefluiter rond te lopen en voor z'n blote kont weg te spe len". PSV-trainer Hans Dorjee in het NRCHandelsblad: "Het is niet eenvoudig met top perste werken. Het zijn toch alle maal bv-tjes". TV-presentator Carl Huy- brechts in Man: Krol is helemaal geen patser. De Mos heeft meer die neigingzij het ook nog met een sympathieke glans er over. Krol is voor mij een man van pure klasse maar hij is vooral een simpel mens. Heeft u Krol in zijn beste jaren wel eens zien voetballen? Wel in dat artn- zalige broekje zag hij er nog altijd chiquer uit dan Lubbers in smo king". René van der Gijp in Voetbal International van de vorige veek: "De meeste journalisten komen bij mij voor een lulverhaal of om s lekker te lachen. Ik heb nu zo'n soort huisjournalist, Boevee of Bovee van Aktueel, aardige go- Die komt langs om zich te ont spannen. Stuurt Kaartjes dat-ie 't zo naar z'n zin heeft gehad". René van der Gijp tegenover 'huisjournalist' Louis Bovée in Atueel van deze week: "Wie kan er nu Michel Valke ge blesseerd is voor zorgen dat ik de' sterren van de hemel kan blijven spelen, en Thijs Libregts niet meer om me heen kan. Dat is mijn pro bleem". Hij trommelt met de han den op tafel. "Dat was een geintje. Want ik heb natuurlijk geen pro blemen". "Iemand als Ruud Geels erger de zich enorm aan mijn gedrag. Ruud liep er, vond ik, zelf de kant jes af, kwam alleen maar naar de training om zich te douchen en zijn haar te föhnen. Als iemand gemakkelijk zijn geld verdiende, was Ruud het wel. En gierig dat- ie was. Hij ging zelf in de tuin staan blaffen om een hond uit te sparen... Dat heb ik eerder geroe pen in Aktueel. Hij was er gepi keerd over, en daarom zeg ik het weer. Als ik een talkshow op tele visie zou hebben, zou Ruud een van mijn eerste gasten zijn". Weekeinde van 19 op 20 op 21 januari. Te zien: Nederlanders, in de verschijningsvorm massa. Ge zichten oranje geverfd, malle petjes op, hoempa-orkesje erbij, spandoeken met grappig bedoel de teksten. Opeens dacht ik aan de Berlijnse muur. Stel je voor dat die rotmoffen 'daar op een verge lijkbare mattier tekeer waren ge gaan. Dat had nog een paar com mentaren opgeleverd. Dit niet, dit is gewoon. Of het nu protesterende ambtenaren zijn of vredesdemon- stranten, carnval is en blijft het. Wie praat over 'de Nederlanders' mag zo langzamerhand wél in zijn 'beschouwing betrekken wat er aan weerzinwekkende tafere len over het scherm trekt als wij wjj worden". i Hiddink in "Het is dat ik net heb bijgete kend. Anders ging ik naar Spanje of Italië. Daar wordt met brede se lecties gewerkt, maar staan de spelers niet meteen te mekkeren als ze eens een keer uit de boot val len". Oud-profvoetballer Rob Bianchi over zijn toekomstig beroep als hockey-bondscoach, in Algemeen Dagblad: "Ik ken de spelregels, weet dat er op kunstgras wordt gespeeld, dat er een stick aan te pas komt en dat de bal rond is". Scheidsrechter Ruud Ponsen had zich een andere voorstelling gemaakt van zijn zondagmiddag. De leidsman kreeg tijdens de wedstrijd van liet Amsterdamse OZK-2 tegen Vuurtoren onenigheid met een 21-jarige speler van de bezoekers, die hemvervolgens molesteerde. Als gevolg van schoppen boven en onder de gordel moest Ponsen met een ambulance worden afgevoerd. De dader is gearresteerd wegens mishandeling. (foto anp) Accreditatie Joop Niezen heeft zich met onmid dellijke ingang teruggetrokken uit het bestuur van de .Nederlandse Sport Pers (NSP). Hij heeft tevens bedankt als secretaris van de Stich ting NSP-Service. Aanleiding tot zijn besluit is een verschil van me ning met twee medebestuurders over een aanvraag van NRC-colum- nist Youp van 't Hek voor een pers- accredidatie bij het wk-voetbal in Italië. Niezen is van oordeel dat de caba retier niet in aanmerking komt voor zo'n accreditatie, omdat de sport journalistiek niet zijn hoofdberoep is. Zijn standpunt wordt gedeeld door de meerderheid van het NSP- bestuur, door de Nederlandse Vere niging van Journalisten (NVJ), de AIPS (de internationale bond van sportjournalisten) en de FIFA. NSP-voorzitter Peter de Jonge, chef-sport bij NRC, en secretaris Leo van de Ruit, chef-sport ANP, houden er echter een andere me ning op na. Een verzoek van de NRC om voor Van 't Hek toch een accreditatie bij het WK-organisatie- comité aan te vragen is volgens Nie zen twee keer door het NSP-txe- stuur weggestemd. "Maarvoor voorzitter Peter de Jonge was d^t geen aanleiding om daaruit consequenties te trekken", aldus de hoofdredacteur van Sport International. Niezen is nu zelf op gestapt, omdat hij als secretaris van de Stichting NSP-Service veel te maken heeft met het dagelijks be stuur van de NSP, waarin twee van de drie leden er een ander stand punt op na houden dan hij. "Op die manier is er voor mij niet meer te werken", aldus Niezen. Omdat de hoofdredactie van NRC gedreigd had 'passende stap pen' tegen de NSP te ondernemen, heeft men Youp van 't Hek toch for meel maar voorwaardelijk aange meld bij het organisatie-comité. Overigens heeft de FIFA zich in middels bereid verklaard om aan trainers of coaches die als colum nist aan een krant of andëre media verbonden zijn, B-accreditaties te verstrekken. De bezitters daarvan krijgen wel toegang tot de perscon ferenties, maar geen plaats op de perstribunes. Doordenker De Russische schaakgrootmeester Anatoli Karpov heeft vrijdag een zwaar bevochten zege behaald in een partij mét een doof de Harvard- universiteit in het Amerikaanse Cambridge ontwikkelde supercom puter. Met een pionoffer wist de vice- wereldkampioen te penetreren in de stelling van 'Deep Thought' en ria een strategische misrekening van de computer, die een denksnel- heid heeft van 800.000 zetten per se conde, was het pleit snel beslecht. Bij de opgave van de computer in de bijna twee uur durende partij had deze nog een bedenktijd van twaalf minuten over* terwijl de vlag van Karpov met nog negentig se conden op vallen stond. Een lid van de schaakverening van Harvard verklaarde dat Karpov in verschillende fasen van de partij in grote problemen verkeerde en na afloop 'bijzonder opgelucht' was dat zijn reputatie niet met een eerste verliespartij tegen een schaakma chine was aangetast. Maar de partij vergde kennelijk dermate veel van Karpov, dat hij na afloop, nogal aan geslagen, van een toegezegd vraag gesprek afzag en de speelzaal on middellijk verliet. De schaakclub van Harvard ver wacht dat de supercomputer bin nen afzienbare tijd nog verder zal wordeiï verbeterd en straks zo sterk is, dat de eerste zege van Deep Thought op een topschaker een feit kan worden. Perfect .Willy van der Looverbosch heeft gistern tijdens de zesde speeldag in de hoofdklasse van de nationale bowlingleague een perfecte game gescoord. De bowler uit Sittard, in de hoofdklasse uitkomend voor de formatie van De Lier, noteerde de 300-game in de eerste serie van de dag tegen het team van Vlaardin- gen. Het is de tweede keer binnen afzienbare tijd dat de 23-jarige Van der Looverbosch een dergelijke ga me bowlt. Tijdens de open Britse kampioenschappen, die vorig jaar september in Nottingham werden gehouden, kwam hij tot dezelfde prestatie. Willy van der Loover bosch is de eerste bowler die een 300-game in de hoofdklasse scoort. LOUK SANDERS Louk Sanders heeft het tennis voor een groot deel van zich afge zet. Hij speelt zelf amper meer en naar wedstrijden gaat hij in principe ook niet. Het toeval wil dat hij afgelopen weekeinde wèl aanwezig was als toeschouwer bij de Davis Cup-ontmoeting tussen Nederland en Westduitsland. "Ik wilde met mijn vrouw gewoon een weekendje naar Duitsland. Toen ik hoorde dat Nederland in Bremen tegen WestduitslancT speelde, dacht ik 'waarom eigen lijk niet een weekendje naar Bremen?' Maar normaal loop ik de toernooien niet meer af', zegt de inmiddels 39-jarige ex-topper, die zélf jarenlang uitkwam voor het Nederlandse Davis Cup-team. Meestal werd het nationale team in de eerste of tweede ronde uitgeschakeld. Eén keer bereikte Sanders in de Europese zone van de B-groep de finale tegen Rus land, samen met Eric Wilborts. Nederland verloor met ruime cij fers: 5-0. "We hebben natuurlijk nooit goed gepresteerd in die Davis Cup. Voor de kleine landen waren we te sterk. Maar als we Honga rije of Spanje lootten, waren die meteen ook weer een maatje te groot. Tegen Rusland in 1981 ging het wel redelijk. Die 5-0 was zelfs heel geflatteerd kan ik me herin neren. Nederland zit nu in de we reldgroep. Maar dat is een beetje boven onze stand, denk ik. Het verschil met nu is dat er meerdere jongens in het team zijn die met él- kaar concurreren. Met Schapers, Haarhuis, Koevermans en Nijs sen heb je als bondscoach toch wat meer mogelijkheden". Sanders kende in zijn hoogtij dagen die concurrentie in eigen land niet. Hij won acht keér de nationale kampioenschappen op buitenbanen en drie keer de in- doortitel. Zelfs Tom Okker ver overde in zijn goede tijd niet zo veel kampioenschappen op rij. De laatste vaderlandse beker ver overde Sanders in 1983. Interna tionaal beleefde de geboren Oegst- geestenaar, die zijn carrière bij het Leidse Unicum begon, zijn topttijd in de periode tussen 1977 en 1980. Zijn hoogste postitie op de wereldranglijst was nummer 85. "Ik ging pas op mijn 26ste de grens over. Dat is natuurlijk vrij laat, ik was al gevormd. Tegen woordig gaan ze al op hun vijf tiende naar het buitenland. Het had vooral te maken met mijn stu die economie die ik hoe dan ook wilde afronden. Daardoor heb ik nooit het onderste uit de kan ge- Louk Sanders (foto Loek Zuyderduin) haald. Het was een duidelijke keuze die ik als jonge tennisser maakte en ik stond erachter. De zeven jaar dat ik als professional te werk ging, heb ik wel alles gege ven voor het tennis". Sanders bereikte vier keer de halve finale van een Grand Prix- toernooi in het enkelspel (onder andere Bombay en Honkong) en won één GP-finale in de dubbel. Zijn buitenlandse erelijst was niet zo omvangrijk als zijn Neder landse. Hij won nooit van een spe ler uit de top twintig. "Ik was na tuurlijk geen Tom Okker. Toch kan ik terugzien op een behoorlij ke loopbaan. Ik was vrij all round, fysiek goed en had een goe de backhand, waarmee ik behoor lijk agressief kon spelen". De inmiddels in Zoeterwoude- I Dorp woonachtige Sanders was in Leiden een geziene speler. Bij Unicum werd hij op het spoor ge zet door trainer Jan Goedraad. "Ik had mazzel dat ik hem trof. Momenteel is hij lid van Leimo- nias uit Den Haag, hoewel hij zel den speelt. "Misschien speel ik per jaar nog zo'n vijftien partijtjes, meer niet. En de meeste daan zijn nog wedstrijdjes met collega leden van de Internationale La wn Tennis Club van Nederland. Van die club ben ik voorzitter, zitten allemaal toppers van nt vroeger in. Je moet was gepres- I teerd hebben om lid te kunnen worden". "Ik heb geen zin om na mijn werk (Sanders is inmiddels be drijfseconoom bij de ABN-bank red.) nog eens naar Noordwijk te rijden om daar te gaan spelen te gen een of andere grappenmaker die zich loopt op te winden. Die tijd heb ik gehad. Ik geniet eigen lijk alleen nog van mooie partijen op tv. Dan ga ik er wel even voor zitten". ROB VAN DER ZANDEN

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17