UVS is nog niet op het oude peil i Lugdunum stelt koppositie veilig Roodenburg gaat weer het schip in OPVALLEND AANWEZIG WSB loopt opnieuw schade op ADO kan niet profiteren van chaotisch voetbal MAANDAG 5 FEBRUARI 1990 SPORT PAGINA 13 q Punt bij concurrent Olympia s GOUDA De gisteren verspeelde topper in de derde klasse tus- 7. sen Olympia en Lugdunum voldeed geen moment aan de hoogge- n I spannen verwachtingen en draaide uit op een bloedeloze 0-0. Een resultaat waarmee de Leidenaars tevreden mogen zijn want op het hobbelige en gladde veld kwamen beide partijen nauwelijks tot acceptabel voetbal. Voorlopig heeft de ploeg van Hennie de Klerk zijn koppositie veilig gesteld. Met een punt meer en een wedstrijd minder gespeeld dan naaste concurrent Olympia verkeert Lugdunum in een vrij comfortabele positie. De thuisploeg had over de gehele wedstrijd, in het bijzonder in de eer ste 45 minuten, het betere van het spel. In de openingsfase kregen de Gouwenaars via Cees de Jong (schot op de paal) en Frank Groen land (voorlangs) twee grote kansen om de gasten op achterstand te zet ten. Lugdunum kwam halverwege de eerste helft goed weg toen doel man Wim Eradus zichzelf bijna.de das omdeed door een doeltrap recht in de voeten van Dick Vleggeert te schieten die vervolgens zijn spits Cees de Jong vrij speelde. Ongehin derd mocht De Jong zijn hoek uit zoeken. Zijn schot ging echter hui zenhoog over. De anders altijd zo trefzekere spits had gisteren toch al-zijn dag niet want na rust miste hij een nog grotere kans. Op een voorzet van Bert van Niekerk - met Eradus in geslagen positie - hoefde hij op één meter van het doel de bal-maar even de juiste richting te geven. Terwijl iedereen de bal een goal verwachtte presteerde de blonde Olympia-spits het om de bal een meter naast de paal te plaatsen. Dus lag het in de lijn der verwach tingen om De Jong als zondebok aan te wijzen. De bij Olympia ver trekkende oefenmeester Jan Reu- rings ("Na een halfjaar heb ik hier mijn plaats niet gevonden") wilde daar evenwel niets van weten. "Dat is korte-termijn-denken. Cees de Jong won vorige week tegen VVSB een duur punt voor ons. Het is wel doodzonde natuurlijk. Hij had de. wedstrijd kunnen beslissen". Kansen Lugdunum creëerde zich slechts enkele kansen. Dat was pas na een uur spelen toen Jan van der Reijden bijna een voorzet van rechts van Ton de Rooy met zijn hak in het doel plaatste. Een kwartier voor het einde verscheen Edwin Verhoogt, Naam: Gerry Jansen Leeftijd: 23 jaar Club: UVS Beroep: postbesteller Eigenlijk zou de naam van de ze rubriek dit keer 'opvallend af- wezig'-moeten luiden. Want dat was Gerry Jansen gisteren in het duel tegen ADO. Je kon geen kans zo fraai bedenken of de grillige rechterpsits wist hem wel om zeep te helpen. Een zwarte dag dus voor de Leide- naar zou je zo vermoeden, on danks de winst. Dat blijkt niet het geval te zijn geweest. Tot laat in de avond was Jansen op stap met wat ploeggenoten. Viel er dan wat te vieren? "Nou te vieren. We hadden een slechte week achter de rug. Eerst het verlies bij Voorburg, daarna vriendschappelijk met 3- 2 onderuit tegen LDWS. Het was net of er bij ons niemand in het veld stond. Nu ging het nog niet echt denderend, maar er is in elk geval gewerkt. En we heb ben gewonnen". Zelf heb je daar niet echt aan bijgedragen. Je hebt een ontstel lende hoop kansen gemist. "Vind ik niet. Het oogt mis schien wel zo, maar het viel nog wel mee. Er waren een paar bal len waar ik net niet bij kon. Ze kwamen te hard aanzetten waar door ik er met een sliding nog net een puntje van mijn schoen tegen aan kon zetten. Hét lukte steeds net niet". De Groot zegt dat jij vaak over een drempel heen moet. Scoor je eenmaal dan gaat het lopen. "Zegt hij dat? Ik weet het niet hoor. Misschien dat het onbe wust zo is. Het is wel zo dat ik op dit moment niet voor honderd procent scherp ben. Mogelijk omdat er nogal veel wordt ver wacht van een aanvaller. Maar ik ben niet de enige jn dit elftal die nu minder speelt". Maar hoe komt datDe eerste helft van de competitie ging het veel beter. "Er is geen rottigheid in de ploeg en we trainen hard. Daar aan ligt het niet..." Is het omdat jullie een echte leider missen? Er is niemand die rust kan brengen "Dat klopt wel. We hebben een jonge, onervaren ploeg. De meeste spelers zijn niet ouder dan 23, 24 jaar. Maar we kunnen heus wel beter hoor. Als we blij ven werken moet het lukken. Met mezelf ook'.'. Als ik je zo hoor zul je geen nachtmerries krijgen van je ge miste kansen. "Nee, ik slaap er echt niet minder om". tegen Olympia op rechts spelend, op aangeven van Cees van Tonge ren alleen voor Olympia-doelman Peter Boele die een wel zeer rustige middag had. Verhoogt schoot even wel naast. Een magere oogst derhal ve voor Lugdunum dat wel een zeer voorzichtige wedstrijd speelde. De Klerk, die in slotfase Albert Siera en Leo Wetselaar in het veld bracht voor Jan van der Reijden en Marcel Prins, had voor het behoudende spel wel een verklaring. "Thuis te gen Olympia (1-3 verlies, red.) verlo ren we door te aanvallend te spelen. Dus deden we het nu wat rustiger aan. Wij hoefden niet zo nodig en we hadden ook moeite met het stugge voetbal van Olympia." Het liep van geen kant bij Lugdunum. Vanaf het begin had de 'Leidse zaalvoetbalkampioen' pro blemen met het slechte veld. Passes kwamen zelden goed aan en ballen stuiterden regelmatig van de voet waardoor het balverlies aan Leidse kant erg hoog was. Tevens was het ontbreken van spelbepaler André Hoekstra (hersenschudding) een groot gemis. Martin van Kins kon centraal op het middenveld zijn draai niet vinden en liep zich her haaldelijk vast. Zijn kracht ligt aan de rechterkant waar hij met zijn rushes voor gevaar kan zorgen. Ook Olympia had last van de omstandig heden maar wist zich daar redelijk aan aan te passen. Reurings, vroe ger spelend bij het Delftse DHC, meende recht te hebben op een overwinning. "Wij hebben de wed strijd gemaakt. wat heeft Lugdunum nou laten zien? Ik vond ze laf. Voor de wedstrijd had hij (wijzend naar de al vertrokken De Klerk, red.) een grote bek. Maar op het veld zag ik er niets van terug. Doodzonde dat we de winst niet ge pakt hebben". De Klerk zal het allemaal een zorg zijn. Al gauw realiseerde hij zich dat er niet meer in zat dan een punt. Dus heeft Lugdunum gisteren er datgene uitgehaald wat er in zat. GIJS VAN OOSTEN LEIDEN - Ondanks dat Roodenburg een redelijke eerste helft speelde tegen Spartaan'20, de stand bij rust was nog 1-1, ging de ploeg van trainer Rijsbergen in Rotterdam uiteindelijk met grote cijfers (6-1) het schip in. Beeld van de sfeervolle receptie die de voetbalvereniging VTL zaterdag gaf vanwege het 60-jarig bestaan. Op de achtergrond neemt ceremoniemeester en trainer Ab Kolkman nog even iets door met één van de vele gasten die VTL mocht begroeten. (toto t LEIDEN - Altior is als winnaar uit de belangrijke confrontatie met WSB gekomen. Het soms hecti sche duel in Langeraar werd door het team van trainer Paul van der Zwaan met 1-0 gewonnen. FC Lisse pakte twee belangrijke punten door uit van Soccer Boys te i Altior - WSB 1-0 In de derde klasse A wordt elke wedstrijd in de onderste regionen op het scherpst van de snede afge werkt. Een overwinning in deze fa se van de competitie kan aan het einde van de rit lijfsbehoud beteke nen. WSB opende de eerste helft beter dan Altior. Het optisch over wicht van de gasten leverde echter niets op en gaandeweg verplaatste het spel zich naar de andere kant. Vooral de jongeling Sander van der Hoorn van Altior liet zich van zijn goede kant zien. Na een bloedeloze tussenfase werd de brilstand in de slotfase van de eerste helft openge broken. In de 42ste minuut beland de een goed genomen vrije trap van Aad Egberts via twee keer de paal bij de zeventienjarige Van der Hoorn. Die wist, zo dicht bij het doel, wel raad met het leder en bracht Altior op voorsprong: 1-0. De tweede helft was eigenlijk vol ledig in handen van WSB. Met een licht windvoordeel bleef de ploeg uit Noordwijkerhout grote druk uit oefenen op het doel van goalie Ro- bert-Jan Poelwijk. Zo strandde een actie van Theo Aanhaane voortijdig en had Albert Warmerdam pech met een kopbal. De belegering van WSB duurde voort en had soms paniekerige taferelen tot gevolg voor het doel van Altior. In de 80ste minuut kreeg WSB opnieuw de gelegenheid om de score een beter aanzien te geven maar Cor de Groot zag zijn vrije trap net langs de paal over de achterlijn verdwijnen. De slotfase kende geen opmerkelijke schermutselingen meer zodat Altior zich tot de meest gelukkige ploeg mocht uitroepen, terwijl WSB twee hele kostbare punten moest achterlaten in Langeraar. Soccer Boys - FC Lisse 2-4 Het in de onderste regionen van de derde klasse vertoevende FC Lisse boekte gisteren in Bleiswijk een even belangrijke als verdiende overwinning op het hoger genoteer de Soccer Boys. De Lissenaren kwamen na zeven minuten via een strafschop van Jan Kees de Bruin op een 1-0 achterstand. Binnen tien minuten boog het elftal van Laszlo Nanai de score om in een 1-2 voor sprong. De gelijkmaker van Lisse werd gescoord door Frans Bouckaert uit een strafschop. Uit een voorzet van Frans Bouckaert scoorde Frans Wessels na de bal met zijn hand aangenomen te heb ben 1-2. Voor rust sloegen de Lisse naren via Paul Pijpers, die zich mooi vrij draaide, nog een keer toe: 1-3. De tweede helft was minder goed. Soccer Boys had zijn dag niet en Lisse hoefde niet meer zo nodig. Toch was het Lisse dat in de 70ste minuut het net vond. Een voorzet van Paul Pijpers werd door Frans Bouckaert afgerond (1-4). Vlak voor tijd profiteerde de thuisclub van een mislukte buitenspelval van de bezoekers en kon Ruud Ruler 2-4 De Leidenaars, vorige week nog kansloos tegen Velo, begonnen de stiijd met Richard Gottmer terug op het middenveld na een blessure en John van de Wetering (vorige week nog libero) als linksbuiten. John Verschoor nam zijn stekje achter zijn verdediging weer in en zag zijn elftal beter spelen dan vori ge week. Na 35 minuten nam de Kooiclub een voorsprong door een doelpunt van Marcel van der Burg. De voorsprong werd echter binnen twee minuten te niet gedaan. Rot terdammer Yoing Man zag zijn cor ner direkt achter doelman Marcel Vink belanden: 1-1. Tot de rust leek het allemaal aar dig goed te gaan. Het spel gaf de spelers voldoende vertrouwen voor de tweede helft. Rijsbergen strooi de zelfs met complimentjes. Ver schoor: "Er was in de rust echt een goede stemming in de kleedkamer. We dachten dat we de wedstrijd wel Blauw Zwart laat zien wat het kan LEIDEN Blauw Zwart heeft gis teren op eigen terrein laten zien waartoe zij in staat is. De Wassen- aarders speelden een sublieme par tij tegen het op de ranglijst hoger geplaatste De Musschen uit Rotter dam. De score van 2-0 had gezien het aantal kansen dat Blauw Zwart zich creëerde veel hoger uit kunnen vallen. De thuisclub lijkt weer op de weg terug te zijn. Na de degradatie vorig seizoen en de slechte start in de tweede klasse kwam het goede spel tegen De Musschen als geroepen. "Dit Blauw Zwart was een openba ring voor me", zei een zeer tevreden trainer Peter Ciere. "We hebben De Musschen van het veld gespeeld". In de rust maakte de naar Leiden vertrekkende oefenmeester zich nog zorgen. De 0-0 stand en de vele gemiste kansen (Marcel Veere en Danny Minnema) stelde Ciere met gerust. "Het was zo'n wedstrijd waar één ploeg constant aanvalt en via een counter toch nog de boot in gaat". Ronald Giessen nam alle twijfels weg bij zijn trainer. In de 46ste minuut kopte de kleinste man van het veld een voorzet van Minne- ma in de kruising. Blauw Zwart bleef op de helft van de Rotterdam se gasten voetballen. De druk werd een kwartier voor tijd beloond met een tweede doelpunt. Ruud Luyken rondde een solo doeltreffend af. LEIDEN - En UVS, het ploeterde voort. Zonder een grein tje overzicht en improvisatievermogen worstelden de Lei denaars zich gisteren door de thuiswedstrijd tegen ADO. Na de ontluisterende nederlaag van vorige week tegen Voorburg op zoek naar eerherstel, dat slechts in cijfers werd gevonden (1-0). Want het was voornamelijk schraal hans keukenmeester in de Kikkerpolder, ook al omdat de Haagse degradatiekandidaat er bitter weinig van bakte. Tekenend voor de creatieve bloed- Het troosteloze spelpeil paste dan armoede aan Leidse zijde was het ook in het geheel niet bij een ploeg inzetten van 'oudere jongere' Cock die nog altijd de pretentie heeft te- van Weerlee. een kwartier voor tijd, rug te keren op hoofdklasse-niveau, voor Wilfred Kwestro. Niet omdat Trainer Ruud de Groot erkende laatstgenoemde door de mand was achteraf dat het inzetten van oudge- gevallen, maar omdat UVS door een diende van Weerlee een noodgreep nijpend gebrek aan organisatie in was. "Hij moest met zijn 38 jaar de verdedigend opzicht rijp leek voor organisatie terugbrengen in de ver- de sloop. Laatste man Rick van Dijk dediging en op het middenveld, en voorstopper Nico van Dam lie- Maar er viel op dat moment niets pen elkaar herhaaldelijk voor de meer op poten te zetten", voeten en wisten geen rust te bren gen in het centrum. Oorzaak nummer één: UVS heeft Op het middenveld was het even- op dit moment geen leider in zijn eens onrust troef. Slechts af en toe gelederen. De spelers die dat van kwam er bij vlagen nog een slimme nature wél zijn, Fred Filippo en pass van de voeten van Marcel Valk, Toon Houtekamer, vertoeven in de maar door de bank genomen be- lappenmand en zijn nog geruime perkte deze linie zich op liet over- tijd niet beschikbaar. Eerstgenoem- volle middenveld tot riskant ge- de ondervindt nog steeds hinder schuif in de breedte. van een knieblessure, terwijl Houtekamer herstellende is van een spierscheuring. Gelukkig voor UVS miste ADO het vernuft om daarvan gebruik te maken. Ook de Hagenaars holden als een kip zonder kop over het veld. Dat werd echter ruimschoots gecompenseerd door een enorme dosis agressie (met name Ron de Vos van Steenwijk), iets wat bij de Leidenaars maar mondjesmaat viel te bespeuren. Ziedaar oorzaak num- twee van de chaos in de UVS- rijen. De Groot: "Zo'n speler als de Vos van Steenwijk zou bij ons zeker niet misstaan. Met zijn onverzette lijke karakter kan hij een ploeg op sleeptouw nemen. Al overdrijft hij dat vaak: hij schopt naar alles wat beweegt". Wat'dat betreft heeft de gewezen prof van FC Den Haag, die ook twee jaar onder De Groot voetbalde bij Wilhelmus, een twijfelachtige repu tatie hoog te houden. In zijn loop baan verzamelde hij tot nog toe boe kingen en uitsluitingen zoals een ander postzegels. Dat het nu niet zo ver kwam dankte de Hagenaar aan arbiter Slikkerveer die hem kort voor rust de hand boven het hoofd hield. Na een botsing met Marijn Mokveld maakte De Vos van Steen wijk een duidelijk natrappende be weging, die alleen haaf doel miste Ter Leede verspeelt kostbaar puntje LEIDEN - In de interregionale klas se bij de vrouwen verspeelde Ter Leede zaterdag een duur punt bij DSVP: 1-1. DSVP-Ter Leede: 1-1 In de eerste tien minuten had Ter Leede een licht overwicht. Gaande weg kwam DSVP echter beter in het spel. Halverwege de eerste helft benutte Henriette Rijks een penal ty: 0-1. In de tweede helft speelde Ter Leede zich weer in de wedstrijd. Het kwam echter niet verder dan de gelijkmaker van Nathalie Geeris: 1- 1. Katwijk-SVLV: 5-2 De Katwijkse vrouwen hadden maar tien minuten nodig om SVLV in te pakken. Door treffers van Hei di Guyt (2X), Corinne van Rijn en Sonja van Duin stond het al snel 4-0. Het duurde tot in de tweede helft eer het aangeslagen SVLV wat te rug kon doen via Miriam Chofour en Willemijn Gullik. Vlak voor tijd maakte Sonja van Duin echter een eind aan de Voorschotense illusies. omdat de keeper zich net buiten 'trapafstand' bevond. De spits kon derhalve zijn schoffe lende praktijken in de tweede helft onverminderd voortzetten en inspi reerde daarmee zijn ploeggenoten, zonder dat die overigens over de schreef gingen, tot een slotoffen- sief. Zo ver had het niet hoeven komen wanneer UVS wat zorgvuldiger met de kansen was omgesprongen. Slechts eenmaal wist UVS wel het doel te vinden. Halverwege de eer ste helft slaagde Hans van Leeuwen er in de achterlijn te halen en de bal terug te leggen op Marcel Tolsma. Die gaf Dave Kraaijenbrink vervol gens beheerst het nakijken: 1-0. Vanaf dat ogebnblik vierde de im- produktiviteit hoogtij. Marcel Valk mikte vlak voor rust in kansrijke positie op de paal nadat Kraaijen brink een vrije trap van Gerry Jan sen niet onder controle had weten te houden. Dezelfde Jansen verkwan selde tijdens de tweede rondgang twee enorme mogelijkheden vrij voor het doel, en miste bovendien nog een keer de precisie om Valk te laten intikken. Ook Hans de Kruijs (kopbal net naast) en Tolsma (vrij voor doelman Kraaijenbrink in het zijnet) deelden in de malaise. ADO bleek in de slotfase van het duel, dat door het vele geklungel zo waar nog aantrekkelijk werd, even eens niet bu machte het doel te vin den. Ondanks de helpende hand van Slikkerveer. Enkele minuten voor tijd kende hij de Hagenaars plotseling een indirecte vrije trap toe in het strafschopgebied, nadat Mokveld hem had gemaand "toch eens een keer te fluiten". De vrije trap van Willem Bordewijk werd met moeite van de lijn gehaald door Alex Leeflang. Albert van Dussen kreeg nog de fraaiste mogelijkheid. Nadat Robert Kampers knap was gestuit door Mokveld, schrok de middenvelder echter zo van het gapende gat voor zich dat hij gehaast over het doel schoot. HERMAN JOUSTRA konden winnen. Zeker met de wind mee". Het liep dus allemaal anders voor de ploeg die dit seizoen al zo veel tegenslagen te venverken heeft gehad. Na drie minuten leed Ri chard Gottmer balverlies op het middenveld en uit de tegenaanval scoorde de geheel vrijstaande An dré Blok 2-1. "Een rotgoaP, aldus Marcel van der Burg. "We liepen zo lekker te Voetballen". Rijsbergen kon zijn ogen niet ge loven. "Komen we net uit de kleed kamer, het gaat niet slecht en dan sta je gelijk met 2-1 achter. In de rust vertel ik ze nog dat er op balbe zit gespeeld moet worden, dan pak ken we misschien nog een punt. Het eerste wat ze doen is balverlies lij den". Maar er was nog geen man over boord want even later had Jan Kromwijk de gelijkmaker op zijn voet. Zijn schot belandde echter op de paal. De thuisclub, die Louis van de Eijnden met een gebroken neus moest vervangen, scoorde in de te genaanval 3-1 via Eduard Boons. In tussen moest Roodenburg het doen zonder de aan zijn schouder gebles seerde Duncan Alberga. Hij werd vervangen door Edwin Hollebeek. In het resterende deel van wed strijd trachtte Roodenburg via op- purtunistisch aanvallend voetbal nog te redden wat er te redden viel. In Spartaan hadden de bezoekers echter een tegenstander die de counter tot in de puntjes beheerst. Montero, Michel Spierings en Frank Schilders voerden de score op tot 6-1, de Leidenaars gedesillu sioneerd achter latend. "Het was weer hetzelfde verhaal. We hebben geen winnaars. Na de achterstand wonnen we ook geen duel meer",al- dus Rijsbergen. Het zal een hele klus worden voor Rijsbergen om zijn elftal voor de be langrijke thuiswedstrijd van ko mende zondag tegen het weer opge leefde Blauw Zwart op te laden. Roodenburg staat nu met 11 punten uit 13 wedstrijden op de vierde plaats van onder. Blauw Zwart kan bij winst tegen Roodenburg op ge lijke hoogte komen. UDO blijft verliezen LEIDEN - In de vierde klasse A (zondag) vonden slechts twee wed strijden doorgang. UDO werd na de nederlaag in eigen huis tegen mede hekkesluiter Alphen (0-3) een ware degradatiekandidaat. LFC gleed te gen Foreholte onderuit,: 0-2 UDO - Alphen 0-3 In deze wedstrijd zag de thuis club zich geconfronteerd met de op scherp staande Alphenaren, die al in de 5de minuut aan de leiding •kwamen. Een door de wind ge stuurde cornerbal van Marcel Ver kerk zeilde op het hoofd van John Willemse, die het leder handig te rugkopte op de vrijstaande Gijs Verweij, waarna goalie Michel van Haren het nakijken had: 0-1. Halver wege het eerste part kwam UDO aan een licht offensief toe, hetgeen resulteerde in twee dotten van kan sen van Werner Knetsch. Alphen verdedigers De Vreede en Verkerk moesten op de doellijn redding brengen. Pal voor rust was het Ver kerk die van een slordige 35 meter afstand de bal loeihard in de krui sing joeg: 0-2. In de tweede rond gang miste de jonge garde van de thuisclub de rust en routine om het meer verdedigende Alphen ook maar enigszins lastig te kunnen ma ken. In de 85ste minuut was het an dermaal Verkerk die middels een listig genomen vrije trap de eind stand zelfs op 0-3 bepaalde. LFC - Foreholte 0-2 De Kanaries werden geconfron teerd met een furieus spelend Fore holte, dat de thuisclub al in het eer ste kwartier onder druk zette. In de 15de minuut strafte spits Stan Uljee het onnodige balverlies van LFC-er Sjaak te Henneppe af en schoot meedogenloos raak achter de op zich weer sterk keepende Peter van der Wal: 0-1. De arbiter was de thuisclub gunstig gezind, hetgeen voor rust bleek toen akties van Voorhouters Arroyo en Uljee 'bin nen de zestien meter' op dubieuze wijze werden verstoord, maar onbe straft bleven. Hoewel de gasten ook in de tweede helft een ruim veld- overwicht hadden, leek Dannis Ver- plancke LFC in de 80ste minuut langszij te brengen. Verplancke mikte echter net naast het doel. Het was vier minuten voor het einde Theo van Kampen die zijn ploeg naar de bevrijdende 0-2 schoot. Van Nispen - Nieuw Vennep 4-2 Het geloof in eigen kunnen lijkt na deze ruime overwinning voor De Zilkers in de vierde klasse (West I) weer helemaal terug te komen. Een poeier van John van Eeden bete kende al in de derde minuut 1-0. In de 30ste minuut werd een goede combinatie tussen Jeffrey Hagen doorn en Erik Meijland door laatst genoemde met een slimme lobbal tot 2-0 bekroond. Ondanks wat kansjes voor de gasten voerde Meij land de score voor rust op tot 3-0. Via een omstreden penalty werd het in de 50ste minuut 3-1 door Angelo Schram. De onverstoorbare Zilkers lieten zich door de leidsman niet van de wijs brengen en kwamen in de 64ste minuut door een aktie van René Ras op 4-1. Via een gelukkig doelpunt van Viktor Herrendorf voerden de bezoekers de marge weliswaar al een minuut later terug tot 4-2, maar daarmee was de pret wel uit.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13