Van Basten behoedt Milan voor nederlaag Feyenoord voetje voor voetje vooruit Cijfers en feiten j Co Adiiaanse doet oproep aan kabinet Van Veen kijkt toe joanaamBKSL Het rommelt nog steeds bij Sportclub Feyenoord iffp .N ©VER DE GRENZEN' Real Madrid loopt uit ondanks puntverKes Liverpool de sterkste in derby met Everton MAANDAG 5 FEBRUARI 199(1 Derde achtereenvolgende puntendeling ROTTERDAM (GPD) - Het herstel van Feyenoord verloopt net zo moeizaam als dat van een zieke die maandenlang aan het bed was gekluisterd. De patiënt gaat langzaam maar zeker voor uit, maar kan zich nog slechts voetje voor voetje voorwaarts bewegen. De 0-0 tegen Vitesse, die Feyenoord op de ranglijst weer één plaatsje deed stijgen, was het derde achter eenvolgende gelijke spel en de tweede 'bril' in successie in een thuiswedstrijd. Gunder Bengtsson, Arnold Scholten en Stanislav Griga wachten dus nog steeds op hun eer ste overwinning. Technisch adviseur Ger Lagen dijk kan er opnieuw op bogen dat Feyenoord een punt heeft behaald tegen een tegenstander, waarvan het in de eerste helft van de compe titie heeft verloren. Daarmee kietelt hij zichzelf, maar de supporters zou den Feyenoord graag wat sneller omhoog zien schieten. Het blijft een droevige zaak dat het vedetten- team ook nu nog niet in eigen sta dion van ploegen als FC Utrecht en Vitesse kan winnen. Bengtsson constateerde gister middag terecht, dat zijn ploeg wel mogelijkheden had gehad, maar het waren niet meer dan 'halve' kansen geweest, met uitzondering van die ene, een kwartier na rust, toen Regi Blinker een paar tegenstanders pas seerde en een goed schot loste, dat door doelman Raymond van der Gouw knap werd gekeerd. Een kwartiertje later behoedde de Vites- se-keeper zijn ploeg opnieuw voor een achterstand bij een inzet van Metgod maar die poging was slechts het produkt van een scrim mage. "Binnen het zestienmeterge bied zijn we niet agressief genoeg", zei de Zweed en hij liet in het mid den of Piet Keur daar na zijn rentree iets aan kan veranderen. Ondanks de puntendeling heeft de wedstrijd tegen de Arnhemmers Feyenoord meer verlies dan winst opgeleverd. Sjaak Troost en Ruud Heus kregen ieder een gele kaart en zullen volgende week in het 'degra datieduel' met Haarlem ontbreken. Voor Troost stond dat trouwens al vast, want die had afgelopen woens dag in Sittard al zijn derde kaart ge ïncasseerd. Hij staat nu op vier en dat betekent dat hij bij iedere vol gende kaart weer een wedstrijd mag toekijken. Genadig Troost en Heus kwamen er met geel overigens genadig af. Beiden had den rood verdiend. Troost kreeg van scheidsrechter Hans Reygwart in de 28ste minuut geel, omdat hij Bart Latuheru 'opzettelijk ten val bracht'. Maar die kwalificatie was, zoals de tv-beelden gisteravond overduidelijk aantoonden, ab- suluut niet van toepassing. Wat Troost deed was geen mislukte ofte late tackle, nee de Feyenoorder schopte Latuheru meedogenloos te gen de knie met als gevolg dat die zich een paar minuten later door Koolhof moest laten vervangen. "Ik ben bang voor een scheurtje in de knieband", zei trainer Bert Jacobs. Heus had eveneens naar de kleed kamer gezonden moeten worden. In de zestigste minuut kreeg hij te recht geel, omdat hij de doorgebro ken Hilgers probeerde te haken, maar tien minuten later deed Reyg wart of zijn neus bloedde, toen Heus opnieuw door de Arnhemse 'Speedy Gonzalez' voorbij werd ge sprint en hij de kleine dondersteen op professionele wijze ten val bracht. "Als ik rood had gekregen had ik niets te zeggen gehad", gaf Heus na afloop toe. Dat het voor Troost en Heus bij geel blijft, staat overigens nog te be zien, want het rapport van de offi ciële waarnemer, Lau van Ravens, zou voor de tuchtcommissie wel eens aanleiding kunnen zijn om het geel om te zetten in rood. De overtredingen van Troost en Heus waren geen toeval, maar mede het gevolg van de speelwijze die Feyenoord op het ogenblik toepast. Sinds de komst van Bengtsson speelt Feyenoord achterin op één lijn, zonder rugdekking. Tegen een ploeg als Vitesse met snelle aanval lers als Latuheru en Hilgers is dat levensgevaarlijk. Bij de Arnhmese counters moesten de verdedigers van Feyenoord verscheidene keren aan de noodrem trekken. Feyenoord mocht alleen aan spraak maken op de overwinning op grond van het veldoverwicht. Het aantal kansen was in het voor deel van de Arnhemmers, maar de pas van een blessure herstelde Rick Hilgers was nog niet op schot. Vites se had in Van der Gouw een uitste kende doelman, Oranje-kandidaat Martin Laamers liet vooral voor de rust enkele malen zien over welk een prachtige traptechniek hij be schikt, maar de 16.603 toeschou wers genoten het meest van de 38- jarige Frans Thijssen, die een paar verrukkelijke technische hoog standjes ten beste gaf. Bij Feye noord haalden alleen Metgod, Scholten en Blinker een dikke vol doende. EREDIVISIE FC Den Haag - Sparta 1-0 (1-0). 9. Lems 1-0. Scheidsrechter: Van der Niet. Toe schouwers: geen. Gele kaart: Lems (Den Haag) en Wijnberg (Sparta). FC Groningen - FC Utrecht 2-0 (0-0). 55. Wiersma 1-0. 68. Rooss.en 2-0. Scheids rechter Van de Ende. Toeschouwers: 7000. Gele kaart: Eykelkamp en Wiersma (beiden FC Groningen). Allien en Moore (beiden FC Utrecht). Haarlem - Fortuna 0-3 (0-0). 51. Van Hel mond 0-1. 57. Boessen 0-2. 77. Van Hel mond 0-3. Scheidsrechter: Egberlzen. Toe schouwers: 1500. Gele kaart: Tevreden (Haarlem) en Brusselers (Fortuna). Feyenoord - Vitesse 0-0. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 16.000. Gele kaart: Troost en Heus (beiden Feyenoord). Ajax - FC Twente 4-0 1 -0). 12. Pettersson 1-0 (strafschop). 53. Pettersson 2-0. 73. Willems 3-0. 75. Roy 4-0. Scheidsrechter Van Swieten. Toeschouwers: 13.900. Gele kaart: Elzinga, Paus. Peeper en Karnebeek (allen FC Twente). BW Den Bosch - Volendam 0-0. Scheids rechter: Luinge. Toeschouwers: 1200. Gele kaart: Laponder en Van der Linden (beiden Den Bosch). Berghuis en Schilder (beiden Volendam). Willem II - RKC 0-2 (0-0). 8. De Wijs 0-1. 46. De Wijs 0-2. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 6250. NEC - MW 0-0. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Arts (MW). Roda JC - PSV 3-1 (2-0). 6. Diliberto 1-0, 19. Van Loen 2-0. 86. Romario 2-1, 90. Haan 3-1. Scheidsrechter Van der Ende. Toeschouwers: 17.000. Gele kaart: Verha gen (Roda JC) en Gerets (PSV). Tien wedstrijden (inclusief Fortuna Sittard - Feyenoord, woensdag). Best bezochte wedstrijd: Roda JC - PSV 17.000 Slechtst bezochte wedstrijd: FC Den Haag - Sparta 0. Rode kaart: 0. Na 21 speeldagen: 13. Gele kaarten: 25. Na 21 speeldagen: 375. Meeste gele kaarten: FC Groningen - FC Utrecht (Van der Ende), Ajax - FC Twente (Van Swieten) en BW Den Bosch - Volen dam (Luinge) allen 4. Aantal doelpunten: 18. Na 21 speeldagen: 525. Hoogste uitslag: Ajax- FC Twente 4-0, Roda JC - PSV 3-1 Eerste trteffer: Diliberto (Roda JC) 6e. Topscorer van de dag: Pettersson (Ajax) en d (Fortuna Sittard) 2. Topscorer na 21 speeldagen: Romario (PSV) 19. Bijzonderheid: FC Den Haag - Sparta zon der publiek, Haarlem - Fortuna Sittard ver plaatst van zaterdag naar zondag. EERSTE DIVISIE Go Ahead Eagles - NAC 1-2 (1-1). 5. Rae- ven 1-0, 7. Van den Dungen 1-1, 48. Remie 1-2. Scheidsrechter: Merks. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Boere en Buisman (bei den GA Eagles) en Van Gils (NAC). Helmond Sport - AZ 4-1 (2-0). 15. Lands bergen 1-0,35. Landsbergen 2-0,52. Kraus 3-0, 69. Landsbergen 4-0, 70. Tammer Eindhoven - SW 0-2 (0-1). 43. Tebben- hoff 0-1, 55. Tebbenholf 0-2. Scheidsrech ter: Wegereef. Toeschouwers: 2960. Gele kaart: De Leeuw (Eindhoven), Van der Net. Refos en Gorré (allen SVV). Emmen - Cambuur 3-2 (0-1). 25. Crüden 0-1. 46. Oosterlee 0-2, 57. De Jonge 1-2 (strafschop). 76. Spaans 2-2, 88. Metz 3-2. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 2125. Gele kaart: Spaans en Bosch (beiden Emmen), Adema en Oosterlee (beiden Cambuur). VW - PEC Zwolle 1-1 (1-1). 2. Verberne 1- 0. 6. Koorn 1-1. Scheidsrechter- Van Riel. Toeschouwers 3219. Gele kaart: Peters (VW). Roelofsen en Van Raalte (PEC Zwolle). Wageningen - DS'79 1-1 (1-0). 41. Van Halst 1-0, 61. Van der Weel 1-1. Scheids rechter: Van Boekei. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Langerak en Charité (beiden DS) en Schrijner (Wageningen). Heerenveen - Veendam 2-2 (1-0). 37. McDonald 1-0, 46. Huizingh 1-1, 47. Ri chardson 2-167. Huitema 2-2 (eigen doel). Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Verbeek (Heerenveen). De Graafschap - Excelsior 3-2 (2-0). 17. Slagboom 1-0, 20. Trentelman 2-0, 53. Van Bremen 2-1, 61. Van Bremen 2-2. 90. Lan- geler 3-2. Scheidsrechter: Meyer. Toe schouwers: 1750. Gele kaart: Reijerink (De Graafschap). RBC - Telstar 2-1 (2-0). 7. Van der Laan 1- 0. 43. J. Molenaar 2-0, 55. Harms 2-1. Scheidsrechter: Luyten. Toeschouwers: 1500. Rode kaart: Machielse (RBC) en Van Duyvenbode (Telstar). Gele kaart: J. Mole naar, M. Molenaar, Meijer en Van der Laan (allen RBC). Negen wedstrijden, vrij: Heracles. Aantal toeschouwers: 20.354. Na 23 speel dagen 610.568. Best bezochte wedstrijd: VVV - PEC Zwolle 3219. Slechtst bezochte wedstrijd: Go Ahead Eagles - NAC en RBC - Telstar 1500. Rode kaart: 2 (Machielse/RBC, Van Duy- venbode/Telstar). Na 23 speeldagen 21. Gele kaarten: 24. Na 23 speeldagen 399. Meeste gele kaarten: RBC - Telstar (Luyten) 4, plus 2 rode kaarten Aantal doelpunten: 31. Na 22 speeldagen 587. Hoogste uitslag: Helmond Sport - AZ 4-1 Emmen - Cambuur 3-2, De Graafschap - Excelsior 3-2. Eerste treffer: Verberne (WV) 2e. ROTTERDAM (GPD) - Het be stuur van Sportclub Feyenoord stapt op als een groep van veront ruste leden haar eis handhaaft dat er op korte termijn een buitenge wone algemene vergadering moet worden uitgeschreven. De oppositie, bestaande uit ongeveer veertig, komt morgenavond bij een voor nader beraad, maar het staat vrijwel vast dat zij voet bij stuk zal houden. "Dan leggen wij onze functies neer", zei voorzitter Joop van Rijswijk gistermiddag in de Kuip. De groep van verontrusten dringt al enkele weken aan op opening van zaken. Het Sport club-bestuur wil dat wel doen via een hearing, maar niet via een buitengewone algemene vergade ring. Op zo'n vergadering kan het bestuur door een motie worden weggezonden. Dat wil het be stuur voorkomen. Het wil de eer aan zichzelf houden. De verontruste leden willen met name opheldering over de fi nanciële toestand bij Feyenoord. Ze zijn bovendien ontevreden het feit dat Joop van Rijs wijk en Bert van Dijk namens de amateurs in de beheerstichting zijn blijven zitten, terwijl ze toe gezegd hadden net als alle andere bestuursleden en stadioncom- te zullen opstappen. "Onze bezwaren richten zich niet tegen Van der Louw", aldus woordvoerder John van Nieu- wenhuizen. "We vinden wel dat de sportclub door Van Rijswijk en Van Dijk te zwak vertegen woordigd is ten opzichte van de shirtsponsor. Ik vind Huub van den Boogaard een aardige kerel, maar hij heeft zo langzamerhand op alle posten zijn vriendjes zit ten. Voor een hearing voelen we niets, want dan komen Van der Reijden en Van lei schot opdra ven en die praten ons binnen een uur onder de tafel. Het staat voor 99,9 percent vast dat het sport club-bestuur opstapt. Het zal er morgenavond wel op neer komen dat we de agenda voor de buiten gewone algemene vergadering vaststellen". n i m llliliPïP --Y' rf 'S FC Den Haag - Sparta was gisteren een wedstrijd zonder publiek. Maar helemaal te toch niet. Enkele honderden toeschouwers keken vanaf de 'speciale' staanmuurtjes toe. DEN HAAG (ANP) - Co Adriaanse, trainer van FC Den Haag, deed gisteren een oproep aan kabinet Lubbers-III gedaan de sociale vernieuwing daad werkelijk door te voeren. Zijn club moest de eredivisiewedstrijd tegen Sparta zonder publiek spe len, omdat enkele supporters onlangs tijdens de bekerwedstrijd tegen FC I Groningen stenen het veld opgooiden. Omdat FC Den Haag nog een wed- strijd-zonder-publiek voorwaardelijk had staan voor het afsteken van vuurwerk bij de wedstrijden tegen Ajax en PSV, werd de straften uitvoer gebracht. Het bestuur van FC Den Haag besloot deze disciplinaire maatre gel van de KNVB gelaten te ondergaan. Door een doelpunt van Cor Lems won de 'thuisclub' overigens met 1-0. „Maar de KNVB is op een verkeerde manier bezig", stelde Adriaanses collega Rob Baan van Sparta al voor de wedstrijd. „Wie iets uitgevreten heeft, moet gestraft worden. Hier moeten opsporingsmogelijkheden voor zijn. De daders straffen en niet een heleboel onschuldigen". Op deze voorzet van Baan pleitte Adriaanse voor sociale controle. „Maar die bestaat niet meer uit angst voor represailles. Met de steun van de politie kunnen de problemen opgelost worden. Ik hoor in de politiek zo vaak de woorden 'sociale vernieuwing'. Laat de regering s.v.p. de daad bij het woord voegen". Rob Baan veronderstelde na afloop van het duel overigens dat scheids rechter Jaap van der Niet stokdoof moest zijn. Door het ontbreken van supporterslawaai viel de trainer het, dikwijls ordinaire, geschreeuw van de spelers naar elkaar en de scheidsrechter op. „Voor wat ik allemaal hoorde, had Van der Niet wel tien gele kaarten kunnen trekken", meende Baan. Desgevraagd vertelde Van der Niet over een uitstekend gehoor te be schikken. „Ik heb niet naar de spelers geluisterd, omdat ik te geconcen treerd was óp het spelverloop". Van der Niet trok wel twee keer de gele kaart voor grove overtredingen. Lems (Den Haag) en Wijnberg (Sparta) raakten tegenstanders van achteren. MILAAN (GPD) De weg naar de Italiaanse top van AC Milan bevat een paar bijzondere etappes. Gisteren overleefde de wereldkampioen de Florentijnse slangenkuil in Perugia. De 3-2 overwinning betekende de zevende opeenvolgende competitiezege, nadat een nederlaag tegen Fiorentina bij een 2-0 achterstand onvermijdelijk had geleken. In de afgelopen twaalf wedstrijden behaalde de rood zwarte club 23 punten. "Dit is een belangrijke overwinning voor mijn ploeg, vooral psycholo gisch. In de eerste helft speelden wij zeer matig en dat werd meteen afge straft. Een wonderlijk kwartiertje heeft ons op de been gehouden", be kende trainer Arrigo Sacchi na af loop. De coach verlegde meteen zijn aandacht naar de topper van vol gende week tegen koploper Napoli, dat eenvoudig met 3-0 Cremonese de baas bleef. bloedig cied is r strijden) topscorer, Ruud Gullit zal vandaag weer te rugkeren in Milaan en zich morgen bij zijn werkgever AC Milan mel den. Hij maakt eerst een omweg via Keulen, waar hij samen met Van strafschop. De oud-Aja- de 20-jarige scholier die vorige met 14 treffers (in 15 wed- week werd bevrijd na een ruim twee jaar durende gijzeling door de Ca- labrese mafia, wil Gullit bedanken: "Als Milan-fan dank ik de mooiste uren tijdens die zwarte periode aan hem. Met een radiootje kon ik de opmars van mijn club toch volgen. venteling in Perugia kreeg clubleiding zich inderdaad pas gestalte tussen de tiende en de teert op de internationale transfer- bevestigde zaterdagmiddag in het nu moed inspreken. Hij moet in het trainingskamp Milanello dat de Milan-shirt zijn rentree vieren, vind ik". Casella zal volgende week tus- twintigste minuut van de tweede markt. Hij voegde daar helft, toen AC Milan zich weer een geïnspireerde kampioenskandidaat toonde en Fiorentina tegen de tou wen fijndrukte. Twee strafschop pen die door Van Basten werden be nut, bogen de achterstand om in een voorsprong. In het Florentijnse herstel gaat duren kamp werden de beide beslissingen me van arbiter Longhi fel bekritiseerd. De door werkzaamheden uit het ei gen stadion verbannen thuisclub voelde zich bestolen. Sinds de Sfor- :a-dynastie de geniale kunstenaar Ruud daarover een beslis sing. In ben enorm op hem gesteld en daarbij zal er niemand in staat blijken om hem waardig te vervan gen. Het lijkt me niet erg gepast gerucht dat M; Leonardo da Vinci in 1482 uit de dona door AC Milan is benaderd", kunststad wegkocht, kan geen 'aldus de president, die vanwege voorzitter Berlusconi en Gullit toe dat de topper Milan-Napoli bekijken. Beterschap hebben. "Vanaf 1992 zijn er in het Napoli toonde in de thuiswedstrijd Italiaanse voetbal waarschijnlijk tegen Cremonese beterschap. De vier buitenlandse spelers toege- ploeg won regelmatig en eenvoudig staan. We wachten af hoe lang het met 3-0. Halverwege de eerste helft Milanees Florentijnse ogen. Gisteren kreeg der tijd heeft opende de Braziliaan Alemao, een combinatie met Mauro, de sco re. Tien minuten later trof Marado- na uit een directe vrije trap het doel. De Argentijn was na de pauze nog een keer succesvol. Met het oog op te gaan op het gerucht dat Mara- het WK en de kampioenskansen van Napoli lijkt hij zowaar zijn le ven te beteren. Zaterdagochtend verscheen hij al om acht uur in het zijn hobby AC trainingskamp van zijn club en hij, gaat deze week niet naar het af scheidsfeest van de Braziliaan Zico in Rio de Janeiro. "We gaan vol ver trouwen naar Milaan. iets goed doen in kelijke verplichtingen steeds Milan, Komende vrijdag wordt Gullit sa men met een paar ploeggenoten verwacht in Pavia. Cesare Casella, deze middeleeuwse traditie waardig vervolg: "Milan had de ze ge gekocht", luidde de publieke aanklacht. In de eerste helft zag het er niet naar uit dat de Toscaanse ploeg de scheidsrechter tegen had. In de 23ste minuut kreeg het een straf schop toegewezen nadat Baggio zich bij een duel met doelman MADRID (ANP) Als Real Madrid de Portugese international Futre te- Pazzagli had laten vallen. De ster- struikelt, valt de concurrentie. De gen voor Atletico. speler benutte zelf deze kans. Na de Spaanse voetbalkampioen verloor pauze mocht de Tsjech Lubos Ku- gisteren in eigen huis een punt Nederlands tintje aan Franse topper PARIJS (AFP) - Rob Witschge en Piet den Boer hebben de Franse topper Saint-Etienne - Bordeaux een Nederlands tintje gegeven- De aanvallers zorgden voor de totale produktie: 1-1. Bordeaux bleef daardoor kop loper. Achtervolger Marseille kon geen gebruik maken van de halve misstap van de leider. De ploeg speelde gelijk tegen Mont- pellier, de club van Wilbert Su- vrijn. Bordeaux heeft een voor sprong van drie punten. De hervatting van de Franse competitie leverde gisteren wei nig bijzonderheden op. Bor deaux had het moeilijk bij Saint-Etienne, dat negentig mi nuten domineerde. Witschge bracht zijn club kort na rust op 1-0. Twaalf minuten later stelde de Westduitser Klaus Allofs zijn Nederlandse collega Den Boer in staat gelijk te maken. De Uruguay aan Francescoli zette Olympique Marseille in de uitwedstrijd tegen het tegen de gradatie vechtende Montpellier op voorsprong. Blanc, uit een strafschop, zorgde voor de te rechte gelijkmaker. Het verlies van de 'Koninklijke' bleef niet beperkt tot een punt. Top- bik op de rand van buitenspel de Mallorca, Barcelona en Atletico Ma- schutter Hugo Sanchez werd in de la Plana LONDEN (Rtr) - Liverpool heeft zich verder afgescheiden aan het hoofd van de league, door de als altijd beladen derby tegen stadgenoot Everton te winnen, 2-1. De tweede stadsontmoeting van de dag, die tussen Manches ter United en Manchester City, eindigde gelijk: 1-1. In de 100ste ontmoe ting tussen de ploegen uit Manchester kon United opnieuw niet impone ren. Het elftal zette zijn reeks van teleurstellende resultaten voort. Sinds elf wedstrijden werd niet meer gewonnen. Hevige regenval zorgde dat veel wedstrijden niet doorgingen. Vooral in Real niet besteed geweest. Dat Londen waren de velden volledig ondergelopen. De titelkandidaten Ar- rust. Claudio senal en Aston Villa kwamen daardoor niet in actie. Liverpool behaalde zijn 14e achtereenvolgende overwinning. De ploeg beide derby's van Everton. Barnes opende al na tien wreekte zich vlak Barragan liet Paco Buyo kansloos, Barcelona had het in Castellon de marge verhogen. De 2-0 stand goedkoop verkregen, maar niet on verdiend. Ommezwaai Rijkaard en Van Basten bleven tot drid kwamen met lege handen te rug van de uitwedstrijden bij 66ste minuut van het veld gestuurd het ontvangen van zijn tweede r te verduren. Niet al- ten de score, op aangeven van Venison. Na een half u Castellon en Sevilla. De voorsprong gele kaart. De eerste kreeg de Mexi- i Real op Barcelona; Atletico e Valencia (2-0 bij Cadiz) bedraagt z< punten. invaller Evani en aan Baresi en An- hoofdstad was door vier achtereen- digde Sanchez celotti, die in de strijd voorop gin- volgende overwinningen op vijf cistische taal. gen. Evani maakte zelf 2-1, nadat punten van Real gekomen, maar i meesterlijk had in vier jaar niet in Sevilla ge- Die lijn werd voortgezet. wegens ruw spel, de tweede r het leveren van commentaar op de scheidsrechter. De Marokkaanse doelman van Mallorca, Badou Eza- ki, kon zich volledig vinden in de arbiter. Hij beschul- van het uiten van ra- elf meter 2-0, nadat Watson hands had gemaakt. De Schot Graeme Sharp maakte vlak voor rust 2-1. Everton kwam in de ken hadden, maar zeker door het tweede helft niet dichterbij. Het kwaliteitsverschil, in het voordeel van Li- agressieve gedrag van de^suppor- verpool, was te groot. Manchester United deed een vergeefse poging zich te revancheren op de vernietigende nederlaag van 1-5 tegen Manchester City, in het eerste deel van de competitie. In de 70ste minuut kwam de ploeg van de omstreden manager Alex Ferguson op voorsprong, door een treffer van Blackmore. De hoop op de eerste winst in elf wedstrijden duurde niet langer dan drie minuten. Brightwell maakte 1-1. In de slotfase ging Manchester City op ters van de thuisploeg. De winst voor Castellon kwam van de voet van Victor. De vroegere middenvel der van Barcelona passeerde doel man Zubizarreta na 52 minuten uit strafschop. Real Sociedad profiteerde niet jacht naar de eerste'dubbele'winst tegen United in 20 jaar. Tevergeefs. Maldini de bal met hakje voor hem had klaargelegd. ïn de tien daarop volgende minuten Door Carvajal c benutte Van Basten twee keer koel- tot 2-0 c Real kwam in de 32ste minuut op voorsprong door een treffer van ver- Paz liep Sevilla uit dediger Hierro uit een vrije trap. de slotfase scoorde Eerdere mogelijkheden waren aan a de misstap speelde evenee een treffer van de Brit Aldridge, blijft daardoor op drie punten v de tweede plaats. i manager Clough versloeg de 'toppers'. Het Nottingham Forest bleef vierde. De ploeg gelijk, mede door Crystal Palace 3-1. In Schotland liep Glasgow Rangers weer verder weg van de rest. Ran gers won met 3-1 van Dundee United. Achtervolgers Aberdeen en Hearts speelden gelijk: 2-2. BRUGGE (ANP) - KV Mechelen mag voorlopig vanaf de tweede rang toekijken hoe Club Brugge en Anderlecht de strijd om de Belgische titel voortzetten. Na de ruime nederlaag tegen Club Brugge (0-3), het eerste Mechelse verlies in de competitie, be draagt de achterstand van de titelverdediger inmiddels vier pun ten op Club Brugge. Anderlecht bleef door de winst op Racing Mechelen (3-0) de enige concurrent van de koploper. Met Leo van Veen van RKC als aan dachtige toeschouwer gaf Mechelen de wedstrijd in de eerste helft uit handen. Club Brugge pakte het du el energieker en agressiever aan dan de tegenstander. Het doelpunt van uitblinker Farina, na twintig minu ten, was een logisch gevolg van het overwicht van de thuisclub. Onder leiding van Erwin Koeman vocht Mechelen in de tweede helft terug. Club werd op de eigen helft teruggedrongen. Echte kansen ere- .ëerde de landskampioen echter niet. Een manco waar de ploeg al weken last van heeft. De midden velders slagen er nauwelijks in om I Bosman in stelling te bregen. De I spits kreeg ook tegen Brugge nau- welijks bruikbare ballen. De spanning viel weg na de twee- de treffer van de thuisclub. Foeke Booy rondde halverwege de tweede helft een counter perfekt af. In de slotminuut bracht Staelens het ver schil op drie. Leo van Veen, een van de kandi- i daten voor het trainerschap bij Mechelen, sprak van een uitsteken de wedstrijd. Over een eventueel dienstverband bij KV Mechelen 1 kon hij niets vertellen. De trainer van RKC had vorige week een ge sprek met voorzitter John Cordier. Die verklaarde: „Van Veen is er een uit de grote rij kandidaten". Vooraf aan het duel, dat door 25.000 toeschouwers werd gevolgd, raakten fans van Mechelen en de spoorwegpolitie slaags. Een beamb te moest voor onderzoek naar het ziekenhuis, nadat hij met een spuit bus was bewerkt. Anderlecht behield de aanslui ting door in de storm Racing Mechelen naar een nederlaag van 3- 0 te spelen. De Joegoslaaf Jankovic was uitstekend op dreef. Met twee succesvolle schoten van afstand had een belangrijk aandeel in de ze ge. De derde treffer kwam van inter national Van der Linden. FC Antwerp verspeelde op eigen veld verrassend een punt aan Cercle Brugge. De eerste helft stond bol van vreemde capriolen. De storm had meer invloed op de bal dan de spelers. Antwerp raakte snel achter door een treffer van De Buyser. De Joegoslaaf Karacic raakte voor Cer cle nog de lat. Na rust ging de wind liggen en raakte Antwerp op dreef. De gelijkmaker kwam van de voet van Nico Claesen. Henk Vos werd match winnaar voor Standard Luik tegen Beveren. akte Beardsley

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 12