Machtstrijd bij PSY Theunisse en Rooks in Giro Volleybalsters ook naar B-WK Fortuna helpt Feyenoord SpooTTV SieMatic Spelers als straatvechters tegenover elkaar SieMatic Keukencenter Leiderdorp weet hoe uw nieuwe keuken er uit kan zien! SieMatic Een SieMatic adviseur is echt adviseur FIFA passeert Nederland 'Knie' Gullit geneest goed WK schaatsen al uitverkocht DONDERDAG 1 FEBRUARI 1990 SieMatic Keukencenter Leiderdorp kan zorgen voor een kookklaar oplevering van uw nieuwe keuken. En als u zelf uw nieuwe keuken wilt plaatsen, kunt u reke nen op onze instrukties en adviezen. Zonodig bij u thuis! Keukencenter Leiderdorp Meubelplein 9, Leiderdorp. Tel. 071-412615 0e efage Mijnders Meubelen) Hei uiteindelijke ontwerp von uw keuken wordt door ons grotis verzorgd, volledig met instotlotieschemo Kwaliteit staat bij SieMatic Keukencenter Leiderdorp voor op. Neem bijvoorbeeld zo'n keukenscharnier, bij veel keu kens het zwakste element. Zo'n detail (en nog vgle ande ren) kunt u gerust overlaten aan SieMatic De uitgebreide doku- mentatie van SieMatic ligt voor u klaar. DONDERDAG 17.00-18.00 EURO: Atletiek: Gemene best Spelen. 18.00-20.30 EURO: EK Kunstrijden op de schaats vanuit Leningrad. 20.00-21.00 BBC 1Gemenebest Spelen. 20.30-21.00 EURO: Motorsport nieuws. 21.00-23.00 EURO: Europees Basketbal. 21.30-22.30 Did 1: Sport extra: EK Kunstrijden op de schaats vanuit Le ningrad (kuur voor vrouwen). 22.10-22.20 Super: Golf. 23.00-23.03 EURO: Sneeuwberichten. 23.03-00.00 EURO: Atletiek: Gemene best Spelen. 23.20-00.00 Ned 3: Studio Sport: EK Kunstrijden op de schaats vanuit Le ningrad. '00.00-01.00 BBC 1EK Kunstrijden op de schaats vanuit Leningrad. 00.00-02.00 EURO: Voetbal. 01.00-07.50 BBC 1Gemenebest Spelen. VRIJDAG 07.50-10.20 BBC 1Gemenebest Spelen. 10.00-11.00 EURO: Veronica Strandra- 11%0-12.00 EURO: Worldup skiën (afda- ling mannen in Chamonix). 11.03-13.45 Did 1: Sport extra: Worldup skiën (afdaling mannen in Chamonix) en EK voetbal 1992 (kwalificatie groepsloting in Stockholm). 12.00-13.00 EURO: Voetbal: EK voetbal 1992 (kwalificatie groepsloting in Stock holm). 12.05-14.00 BBC 1Gemenebest Spelen. 13.00-15.00 EURO: EK Kunstrijden op de schaats vanuit Leningrad. 13.45-17.00 Did 2: Daviscuptennis: West- duitsland-Nederland in Bremen, eerste enkelspel. 15.00-17.00 EURO: Europees basketbal. 15.30-16.15 Sportnet: Ultimate Yacht Ra- 16.15-18.00 Sportnet: Argentina Football. EINDHOVEN (GPD) PSV dreigt te worden verscheurd door interne twisten. Een enorme macht strijd woedt momenteel binnen de spelersgroep. Gerald Vanenburg en het koppel Wim Kieft/Sören Lerby staan regelmatig als onvervalste straatvechters in de bokshouding tegenover elkaar. Tot handtastelijkheden is het nog net niet gekomen, maar met gespierde taal hebben de partijen duide lijk gemaakt hoe ze over elkaar denken. PSV-trainer Guus Hiddink ver wacht weliswaar dat Vanenburg, Kieft en Lerby voldoende prof zijn om hun oorlogstooi gedurende de wedstrijden aan de kapstokken van de kleedkamer te laten hangen; hij houdt desondanks zijn hart vast. En menselijk komt het nooit meer goed tussen de kemphanen, heeft Hid dink in een artikel in Nieuwe Revu van- deze week laten weten. De ellende bij de landskampioen vindt zijn oorsprong in de zomer van vorig jaar, na het vertrek van Ronald Koeman naar Barcelona en de daarmee verband houdende le venslange contractverlenging van Gerald Vanenburg. Koeman goïd in de laatste jaren van zijn Eindho- vense dienstverband als de natuur lijke leider van PSV en werd ook door zijn ploeggenoten als zodanig erkend. Bij Vanenburg ligt dat geheel an ders. Na de Spaanse miljoenen transfer van de Groninger kanon nier werd 'Vaantje' door het mana gement van PSV als de Nieuwe Grote Leider naar voren geschoven. De situatie is enigszins vergelijk baar met die van Frank Rijkaard in 1987 bij Ajax. Na het vertrek van Marco van Basten naar AC Milan was deze door de toenmalige trainer Johan Cruijff als de natuurlijke nieuwe leider van de ploeg uit De Meer gepresenteerd, hoewel Rijk-' aard voortdurend liet weten zich al lerminst gelukkig in die rol te voe len. Het leidde uiteindelijk tot een breuk met Ajax. Leider Op dit punt verschillen beide geval len van elkaar. In tegenstelling tot Rijkaard beschouwt Vanenburg zich wel als een groot leider. Geheel ten onrechte overigens. De kleine aanvaller is weliswaar een uitste kende voetballer met een fantasti sche balbehandeling, maar mist persoonlijkheid om een elftal in moeilijke wedstrijden te kunnen dragen. Manager Ploegsma en de trainers Hiddink en Dorjee mogen zich de huidige problematiek Gerald Vanenburg aantrekken. Zij hebben Vanenburg wijs gemaakt dat hij leiderscapaci teiten bezit, die daar toen zelf ook in ging geloven. Terwijl iedere ama teurpsycholoog weet dat een leider in een groep zijn positie moet ver dienen, maar nooit als zodanig naar voren kan worden geschoven. Aanvankelijk vonden Kieft en Lerby het overigens nog wel verma kelijk als Vanenburg zijn (piep)stem verhief en zich kramp achtig als de nieuwe vedette pro beerde te gedragen. Maar nadat Kieft er achter was gekomen dat hij er bij Ploegsma op had aangedron gen hem buiten het elftal te laten ten faveure van Flemming Povlsen, kan hij Vanenburg wel schieten. Toen Hiddink hem op 17 januari in de bekerwedstrijd tegen Feyenoord inderdaad passeerde gooide Kieft daarom ook de kont tegen de krib en verklaarde nooit meer voor PSV uit te willen komen. Dat bleek een wat al te voorbarige reactie, want Kieft heeft inmiddels al weer voor PSV gescoord. Maar dat neemt niet weg dat hij behalve op Vanenburg ook op Hiddink ge heel is afgeknapt. Hij verwijt zijn trainer dat deze zijn oren heeft laten hangen naar Vanenburg en Ploegsma. Hiddink ontkent dat weliswaar, maar Kieft gelooft hem niet. Ook een gesprek op 22 januari tussen Vanenburg, Kieft, Lerby, aanvoerder Gerets, keeper Van Breukelen, die ook op de vervan ging van Kieft zou hebben aange drongen, Hiddink, Dorjee en Ploegsma loste niets op. Er vielen opnieuw harde woorden. Zo veegde Lerby de vloer aan met Vanenburg, nadat de Deen had vernomen dat deze zich achter zijn rug om bij Ploegsma had beklaagd over het ge vloek en getier van Lerby in het veld. Wel werd overeengekomen el kaar in de media niet voor rotte vis uit te maken. Onvrede Enkele dagen later brak nochtans wederom tumult aan de Eindho- vense Frederiklaan uit. Deze keer spuide Ivan Nielsen zijn gal. Gepas- seerd voor de wedstrijd tegen Wil lem II, verklaarde de verdediger nooit meer onder Guus Hiddink te willen trainen. De Deen is van me ning dat zijn vervanging niet op sportieve gronden is gebeurd. Kieft en Nielsen zijn bovendien niet de enigen binnen de PSV-selectie die geen enkel vertrouwen meer heb ben in de trainer/coach, die onlangs zijn contract met twee jaar verleng de. Onderhuids is bij meer spelers sprake van onvrede. Het gemor duurt voort. En over ruim een maand wacht PSV al de Europa- Cupkraker tegen Bayern München. Terwijl in Amsterdam Leo Been hakker de Brabantse schermutse lingen met een ingetogen glimlach aanschouwt, want in de strijd om de landstitel liggen Don Leo en Ajax op de loer. Hiddink zal zich nu moe ten bewijzen als topcoach. JAN MENNEGA Dit kan, omdat we eerst uit de keuken opstellingen in onze showroom samen een beeld hebben kunnen vormen van uw wensen. Maar bij SieMatic Keukencenter Leiderdorp gaat het nóg verder, bij u thuis wordt eerst de keuken nog eens nauwkeurig opgemeten, zodat u geen risico meer loopt dat uw nieuwe keuken straks niet past. Als uw nieuwe keuken dan keurig in dozen afgeleverd wordt, zorgt hef kookklaar team van SieMatic Keuken center Leiderdorp voor de rest. zij doen zonodig sloopwerk en andere voor bereidende werkzaamheden (verwilderen bereidende werkzaamheden (verwijderen uw oude keuken) - zij doen het loodgieterswerk - zij doen het elektriciteitswerk - zij doen het metselwerk -zijdoen het tegelwerk - zij ruimen de boel op en zorgen dat'afval, puin etc. ofaevoerd worden. Dankzij onze kookklaor-service kunt u zonder organisatorische probiemen genieten van uw nieu keuken. SieMatic keukens kregen bij de Duitse Warentest de. hoogste beoordeling! ZURICH (AFP/ANP) - De scheidsrechterscommissie van de FIFA heeft geen Nederlandse scheidsrechter aangewezen voor de eindronde van de strijd om het wereldkampioenschap voetbal, die dit seizoen in Italië wordt gehouden. Bij de vorige titelstrijd, vier jaar geleden in Ar gentinië, was Jan Keizer nog present, twee seizoen geleden bij de Eu ropese titelstrijd in de Bondsrepubliek Bep Thomas. Onder de negentien namen van Europese arbiters ontbreekt die van John Blankenstein, de nummer één van de Nederlandse internationale lijst. Ook de andere arbiters die formeel kanshebber waren, Van Swie- ten, Uilenberg, Bakker, Houbën, Reygwart en Van de Ende,. komen er niet op voor. Wel heeft de UEFA besloten voor de eerste keer twee scheidsrechter uit het zelfde land aan te wijzen. Uit Frankrijk komen Vautrot en Qui- niou, uit Italië Lanese en Agnolin. Het lijkt erop dat Nederland hiervan het slachtoffer is geworden. Latijs Amerika vaardigt zeven scheids rechter af, Afrika, Azië en de Concocaf (Midden-Amerika en Caraibisch gebied) elk drie, Oceanië één. DEN HAAG (ANP) - De Belgi sche chirurg Martens heeft giste ren zijn tevredenheid uitgespro ken over het genezingsproces van de knie van Ruud Gullit. De ve dette van AC Milan en Oranje, die dit seizoen door de blessureperi kelen nog niet in actie is geweest, kreeg in het ziekenhuis van Pel lenberg te horen dat hij eind fe- bruari de knie-mag gaan belasten met hardlooptraining. Gullit wordt over veertien da gen opnieuw in België verwacht voor controle. Hij is gisteravond teruggevlogen'naar Italië om in het trainingscentrum 'Milanello verder te werken aan zijn revali datie. Over zijn meedoen aan de eind ronde van het wereldkampioen schap in Italië maakt Gullit zich LEEK (GPD) Dankzij een groot moedig gebaar van de internationa le volleybalfederatie (FIVB) heeft het Nederlands vrouwenteam zich geplaatst voor de B-wereldkam pioenschappen volleybal begin mei in Spanje. Nederland leek door de uitschakeling voor de Europese kampioenschappen vorig jaar in West-Duitsland ook de B-WK mis te lopen, omdat de FIVB tot voor kort de concentinentale kampioen-, schappen als kwalificatietoernooi en voor de B-WK beschouwde. De FIVB stapte echter vorig jaar van dat systeem af en bood Nederland via een vrije inschrijving een her kansing aan. Zes Europese landen schreven voor de kwalificatie voor het B-WK in. Nederland lootte uitgerekend de zwakste van dat sextet: Finlaind. Na een 3-0 overwinning in de uitwed strijd veertien dagen geleden, wals te Nederland gisteravond in Leek andermaal over de stumperige Fin se Vrouwen heen. De eerste set was typerend voor het krachtsverschil: 15-1. Nederland was binnen, liet de teugels vieren en bondscoach Pang Wuqiang gunde de bankspeelsters hun speelminuten, zonder dat de beoogde 3-0 winst ook maar een mo ment in gevaar kwam: 15-11 en 15-8. Nederland mag zich in juni meten met ploegen van de tweede garni tuur en een gooi gaan doen naar plaatsing voor de A-wereldkam pioenschappen in de tweede helft van augustus in China. Bondscoach Pang Wuqiang is er van overtuigd Den Helder laat Barcelona gaan DEN HELDER (ANP) - Het bas ketbalteam van Den Helder heeft gisteravond de eerste helft van de kwartfinalepoule van het Europa- Cuptoernooi voor landskampioe nen afgesloten met een acceptabele, maar onnodige nederlaag (56-67) te gen Barcelona. Acceptabel gezien het verschil.in klasse en routine tus sen beide teams, onnodig door een serie erg dure missers in de laatste zeven minuten. De hautaine Spaanse kampioen, met titelhouder Jugoplastika favo riet voor de Europese titel, slaagde er lange tijd niet in de felle Noord hollandse ploeg van zich af te schudden. Ruim zeven minuten voortijd was er bij een stand van 52- 54 nog van alles mogelijk. Op dat moment ging er evenwel te veel fout bij Den Helder om die verrassing te bewerkstelligen. Door de vijfde overwinning hand haaft Barcelona, dat zowel van Milan en Jugoplastika verloor, zich in de top van de kwartfinalepoule. Den Helder moet na zevemwedstrij- den, waarvan er slechts één (tegen hekkesluiter Lech Poznan) werd gewonnen, genoegen nemen met de zevende positie. Toch ziet coach Boot, die morgen ij Den Helder een driejarig contract als fulltime-trainer signeert, moge lijkheden in de resterende zeven re turns. „Ik had- vooraf niet gedacht, dat we al zó dicht tegen de Europese top zouden aanleunen. Het verschil is minder groot dan ik veronderstel de. We zijn in geen enkele wedstrijd echt helemaal weg gespeeld. Ik re ken nog min of meer op enkele stuntjes van ons." dat Nederland in Spanje hoge gooi en zal gooien. De Verenigde Staten, Tsjechoslowakije of Polen, Joego slavië, Roemenië en West-Duits land zijn de meest geduchte concur renten, maar geen van allen ploegen waar Nederland huizenhoog tegen hoeft op te zien. Vooropgesteld dat het Neder lands vrouwenteam niet opnieuw door eigen falen de boot mist. „Wat dat betreft hebben we in La Córuna onze les wel geleerd", aldus Aan voerster Ingrid Piersma. „De ma under waarop we daar onderuit ge gaan zijn, kan en mag niet opnieuw gebeuren. Ik ben er ook van over tuigd dat een herhaling zal uitblij- Niettemin is er nog een aantal hindernissen te nemen de komende maanden. De positie van de te aardi ge en zich in gebrekkig Nederlands en Engels uitende Pang Wuqiang staat nog steeds ter discussie, ook al hullen speelsters en teamleiding zich conform de eind vorig jaar ge maakte afspraken nog steeds in een keurig stilzwijgen. „Er zal de ko mende weken een evaluerend ge sprek plaatsvinden. Tot dat mo ment doen we geen mededelingen aan de pers", aldus Ingrid Piersma. Voor het nationaal team rest, door de clubbelangen die de komende maanden voorrang hebben, slechts de maand april als voorbereiding op het belangrijkste toernooi van het seizoen. In die periode wordt dage lijks getraind en deelgenomen aan de toernooien in Slagharen, Mon- treux en Brno. „Weinig, vooral om van individueel goede speelsters een team te maken", aldus Pang Wuqiang. „Maar wat heeft het voor zin om te klagen", aldus de voor Martinus uitkomende Ingrid Piers ma. „Het is een uitvloeisel van het gehanteerde systeem bij de vrou wen. De internationals komen ge woon uit voor de clubteams, met al le gevolgen vandien. Ik zet het na tionale teapi nu eerst weer een beetje uit mijn hoofd. Landskam pioen worden en de beker winnen, daarna komt het Nederlands team de beurt". I URMOND (GPD) - Twintig maanden geleden zwoeren ze nóóit meer naar de Ronde van Italië te gaan. Steven Rooks was al ziek voor de start, Gert-Jan Theunisse kwam hardhandig tot stilstand op een Romeinse hindernis in Santa Maria Capua Vërtere. Maar zie, dinsdagavond laat in een hotelpaleis te Stein/Urmond, Zuid- Limburg, werden er andere knopen doorgehakt. Behalve de Tour rijdt de nieuwe Post-tweeling dit jaar ook... de Giro. Fortuna zette zelfs spits John Clayton in de verdediging om Feyenoorder Ruud Heus af te stoppen. SITTARD (ANP) - De woedende reactie van Han Berger, de trainer van Fortuna Sittard, gisteravond na afloop van het duel tegen Feye noord was alleszins te begrijpen. De basis voor de gelijkmaker van Feye noord werd door invaller Nortan in buitenspelpositie gelegd. Arbiter Van de Niet en grensrech ter Roelofsen keken in de 90e mi nuut toevallig de andere kant op. De Tsjechoslowaakse spits Griga niet. Hij nam het buitenkansje dankbaar in ontvangst en zorgde ervoor, dat de Rotterdammers in Sittard op de valreep aan de tiende competitiene derlaag ontsnapten: 1-1. Een technisch directeur meer of minder. Niets schijnt in Rotterdam- Zuid te helpen. Feyenoord sukkelt gewoon verder, zonder overtuiging en zelfvertrouwen. Nieuwe aanko pen betekenen bij lange na geen frisse impulsen. Scholten, tegen PSV sterk debuterend, zoekt zijn draai en Griga bevond zich tot de 90ste minuut op een eiland. En Plomp, bij zat weer op de bank. Voetbal is een simpel spelletje, maar die boodschap was niet aan de twee ploegen besteed. Hoe ingewik- kelder, hoe liever. Feyenoord raak te meerdere malen verstrikt in zijn eigen complexe ideeën openingen te vinden. De bewegingen van de Rotterdammers op het veld waren net zo ondoorgrondelijk als de be stuurlijke structuur voor de een voudige supporter. Fortuna paste zich moeiteloos aan zijn tegenstan der aan. De enige Feyenoorder die recht toe recht aan speelde was Blinker. Zijn acties leverden de enige ge vaarlijke momenten op voor het doel van Hesp. In de achtste minuut schoot Scholten na voorbereidend werk van de jonge aanvaller de bal hoog over. Een kwartier later werd een alleengang van Blinker gestuit 'door de linkerpaal. Hesp was kans loos geweest. In de tussenliggende periode kreeg Fortunees Sneekes de kans een laconieke reactie van Troost op een voorzet van Custers af te straffen. De middenvelder schoot in plaats van het net, Hiele bijna aan flarden. Nadat Blinker zich op nieuw had onderscheiden door voorlangs te schieten, kwam Fortu na in de 45e minuut onverwacht op voorsprong. Een voorzet van Brus- selers werd door de vrijstaande Custers ingekopt, 1-0. Doordat de Rotterdammers na rust meer risico namen kregen de Limburgers met uitvallen kansen. De Sittardse ploeg demonstreerde echter waarom zij op BW Den Bosch na de minste doelpunten in de eredivisie heeft gemaakt dit sei zoen. Custers (2x), Van Helmond en Clayton verzuimden Feyenoord de definitieve genadestoot te geven, al had Clayton weinig geluk toen zijn vrije trap op de paal uiteenspatte. Theunisse: „Je moet toch wat doen voor de Tour, en wat zijn dan de al ternatieven? De Trump Tour en de Ronde van Zwitserland? Dan zijn we langer van huis, en hebben we te maken met twee keer tijdsverschil len. Veel onrustiger. In de Giro ben je tweeëneenhalve week geconcen treerd bezig in optimale omstandig heden, je zit in de sfeer van een gro te wedstrijd, je wordt elke dag ge masseerd. Daarbij komt: de Giro duurt dit jaar door het WK voetbal korter, heeft minder tijdritten en een paar mooie bergetappes. Een prima voorbereiding, eigenlijk. Tuurlijk heb ik er in '88 mijn dij been stukgevallen. Maar ik weet in middels uit ervaring, dat je overal op je bek kunt gaan". Maatje Steven Rooks denkt er net zo over: „Als we na de Waalse klas siekers een kleine rustperiode in bouwen, en ook tussen Giro en Tour niet te gek doen, alleen de Ronde van Luxemburg rijden, bijvoor beeld, dan moeten we sterk genoeg zijn voor twee grote ronden. Of we ook in de Giro voor het klassement gaan rijden? Dat zien we na een week wel. Als je voorin de dagstand •komt te staan, ga je automatisch meerijden. Zo niet, dan gokken we op ritzeges". Rooks en Theunisse, die gisteren de aandacht van 'de wereldpers' moesten delen met de Sovjet-ren ner Ekimov, hadden op dit moment eigenlijk al in Zwitserland moeten wonen. Theunisse staat op de .offi ciële adreslijst zelfs al gehuisvest op de Gersauerstrasse in Brunnen. De trainingsfaciliteiten zouden daar beter zijn, zo goed als het belasting klimaat. Maar de verblijfsvergun ningen komen minder makkelijk af dan het duo hoopte. nog geen illusies; volledig fit wor den is zijn eerste zorg. Tegen een verslaggever van Veronique zei Gullit slechts te hopen, dat Lib- regts hem nodig heeft. „Mocht ik het redden, dan houd ik me aan bevolen. Maar ik zou zeggen: Lib regts, ga werken met de jongens die er nu zijn. Er zijn meer goede spelers." Libregts zal overigens ontbre ken bij de loting voor de kwalifi catie-wedstrijden voor het toer nooi om het Europese kampioen schap, morgen in Stockholm. De coach van het Nederlands elftal ondergaat vandaag in het Rotter damse Sint Franciscus-zieken- huis een hernia-operatie. Hoelang de bondscoach niet zal kunnen werken is onduidelijk. Eventueel zal hij voor de oefen wedstrijd tegen Italië, op 21 fe bruari in Rotterdam, worden ver vangen door zijn assistent Nol de Ruiter. Libregts ondervond al enige tijd hinder van zijn rug. Gunnar Nordahl, voormalig Zweeds international, verricht in Stockholm de loting. De 68-jarige Nordahl was de eerste Zweedse voetballer, die prof werd. In het begin van de jaren vijftig was hij vijf seizoen actief bij AC Milan. Bij de loting wordt hij geassis teerd door twee vrouwelijke voet ballers uit Zweden. Rooks heeft daardoor al besloten in Warmenhuizen te blijven, en Theunisse, die zijn huis in Oss in al le haast reeds had verkocht, gaat op termijn terug naar zijn 'oude dorp' Berghem. Theunisse: „Er blijken meer regels te zijn dan je vermoedt. Ik heb het uit mijn hoofd gezet. Zwitserland was toch maar een huurhuis, ik leg me er bij neer. Ik wil me nu weer volledig concentre ren op het wielrennen". Dat koersen gebeurt in de meeste gevallen waarschijnlijk toch onder handen van hun beider vertrou wensman, soigneur Bertus Fok. Fok leek door hun transfer van PDM naar Panasonic op straat ko men te staan, maar hij kan op kos ten van Rooks en Theunisse in ie der geval mee naar de Italiaanse aanloop voor Milaan-San Remo, de Siciliaanse Week en de Tirreno. Rooks heeft in zijn driejarig con tract met Post laten vastleggen, dat hij met hogere bieders kan onder handelen, zodra hij de Tour op zijn naam heeft geschreven. Theunisse denkt daar anders over: „Ik had zo'n clausule ook kunnen eisen, maar dat had ik liever niet. Ik heb van Post het vertrouwen gekregen voor drie jaar, dan geef ik dat hem ook. Geld is dit jaar niet het belang rijkste; eerst maar eens presteren. Dan volgen de aanpassingen van zelf. Ik heb al wèl een favoriete droom, maar die hou ik nog voor mezelf'. Post had beloofd 'de concurren tie' de exacte cijfers te noemen van zijn wielerploeg. Ouwerwets strijd lustig: „Welnu, ik heb in totaal 36 man in dienst, 22 renners, de rest ploegleiding en personeel, en ik kom uit op 9 miljoen 125.000 gul den. Ik heb geen geheimen. Maar bij mij zul je op een voorstelling van mijn ploeg dan ook vergeefs zoeken naar skiliften, buikdanseressen en koude buffetten. Bij mij gaat het om de renners. De rest van het seizoen ook, hoop ik". Hetgeen vooral Teun van Vliet, John Talen en ook Jean-Paul van Poppel zich konden aantrekken, vond Post. „Want de concurrentie zal steeds sterker worden, met het enorme arsenaal aan Oostblok-ren- ners, onder handbereik. Ik heb met de trainer van Ekimov afgesproken, dat we in april/mei ook voor de op vang van een grote groep Russische amateurs gaan zorgen, in België. En daar zitten kanjers bij, hoor..", dreigde de directeur-sportif, als in zijn beste jaren. INNSBRUCK (ANP) - Voor het toernooi om het wereldkampioen schap schaatsen voor allrounders (mannen) in Innsbruck is geen kaart meer te krijgen. Het betekent dat op zaterdag 17 en zondag 18 fe bruari 12.000 belangstellenden een plaatsje kunnen vinden. Het meren deel zal bestaan uit Nederlanders. Het door Bart Veldkamp gewonnen Europese kampioenschap heeft de kaartverkoop danig gestimuleerd. 1

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15