Nielsen naar reserves PSY Brokking wil opslag voor spelers S"'STV Avanti naar tuchtcommissie alleen in Tuur voelt zich sterk na verlies Jelen alleen in dubbel Bondscoach volleyballers loodst team via Finland naar B-WK Gewichtheffers betrapt op dopinggebruik WOENSDAG 31 JANUARI 1990 PAGINA 17 EINDHOVEN (ANP) - Ivan Nielsen maakt op eigen verzoek geen deel meer uit van de A-selectie van PSV. De voormalige Deense international wil niets meer met trainer Guus Hiddink te maken hebben. Nielsen (34) zal het seizoen afmaken in het tweede team, dat onder leiding staat van Huub Stevens. De rebellerende verdediger heeft de clubs interesse voor hem hebben mijn perio- Manager Kees Ploegsma wil echter de bij PSV", omschreef Nielsen zijn niet meewerken aan een tussentijds vertrek. „De verklaring is simpel", aldus Ploegsma. „Wij bepalen nog altijd of een speler weg mag of moet blijven. De clubleiding is van me ning, dat Nielsen zijn contract bij PSV moet uitdienen. De discussie ben ik transfervrij." Oranjeraad Het bestuur betaald voetbal vrijwillige degradatie. „Aan de ko mende vier maanden zal ik weinig plezier beleven. Er zit echter niets anders op. Ik ben afgeknapt op Hid dink. Die drie Deense clubs willen me graag hebben, maar zijn niet be reid om een vergoedingssom te be- gesloten, ook wat betreft andere talen. Terecht, want aan het einde spelers." Nielsen werd zaterdag door trai ner Hiddink voor de wedstrijd te gen Willem II naar de bank verwe zen. De rijzige verdediger voelt zich Oranjeraad, de afvaardiging van ae spelers van het Nederlands elftal, hebben een principe- akkoord be reikt over de verdeling van de recla meinkomsten voor het wereldkam pioenschap voetbal dat deze zomer in Italië wordt gehouden. Uit de to tale inkomstenpot zullen de inter nationals 75 procent ontvangen; de overige 25 procent zal de KNVB het betaald voetbal) in de kas hou den. Beide partijen zijn overeen ge komen dat deze verdeelsleutel slechts zal worden gehanteerd bij de contracten die direct te maken hebben met de WK in Italië. Alle overige contracten, zoals met de vaste KNVB-sponsors en individu ele overeenkomsten, vallen hier te oud voor de rol keert liever vandaag dan morgen te rug naar zijn vaderland, waar drie i hebben, maar ik kan het niet' Tegen Fernando Rodrigues, een eveneens ongeslagen Hispanic uit Philadelphia, voelde Tuur zich gis ternacht in Atlantic City de morele winnaar, ofschoon de puntenbrief- jes andere taal spraken. „Ik heb zo'n idee", overwoog de bokser naderhand, „dat die jongen er méér last van had, dat hij tot win naar was uitgeroepen, dan ik omdat ik verloren had. Volgens mij schaamde hij zich er zelfs eén beetje In het poenerige Trump Plaza ca sino-hotel ging het razendsnelle en technisch voortreffelijke gevecht zes ronden lang vrijwel gelijkop. Tuur: „Ik denk dat de derde ronde voor Rodrigues was, maar de vijfde en de zesde ronde voor mij. Van de zesde weet ik 't zeker, dat was over duidelijk, want toen sloeg ik hem er bijna uit. Hij ging ook steeds zwaar der ademen. Als het een ronde lan ger duurt, win ik". Eën jurylid kwam uit op "onbe slist', zijn twee collega's zagen Rodrigues met één punt verschil als winnaar. „Dat bestaat gewoon niet", houdt Tuur vol. „Het was een programma van Main Events en Ook van de zijde men tevreden ov sultaat. Het dat bestuurt begin r PSV in actie tegen zijn oude club Feyenoord. ATLANTIC CITY (GPD) - Na zijn eerste nederlaag sinds 'Seoul', zij A eerste ook bij de profs, wilde Regi- eie. vcuu=i* n. lio Tuur „graag kwaad zijn, de pest ™tl,0n?er' 5™ v*" w het bestuur betaald voetbal toonde zich uitermate tevreden met deze uitkomst. Met welk marketingbu reau men in zee zal gaan is nog niet bekend. Van bondszijde wil men dit keer een open inschrijving hante ren. In het verleden werd vaak 'sa mengewerkt' met de intermediair Inter Football. „We willen onze blik verruimen", aldus de woordvoerder van de KNVB. „Tegenwoordig zijn er meerdere bureaus die een goede naam hebben." Tevreden tien dagen in het ziekenhuis moeten blijven. Daarna zal hij thuis moeten revalideren. Bij de oefeninterland tegen Italië op woensdag 21 februa ri in de Kuip zal hij niet als coach van het Nederlands elftal kunnen fungeren. De taak van Libregts zal worden waargenomen door zijn as sistent Nol de Ruiter. Folkert Velten heeft beroep aangetekend tegen de schorsing van vijf wedstrijden, die de tucht commissie van de KNVB hem giste ren oplegde. De spits van eerste-di- visieclub Heracles, in het betaalde voetbal nog niet eerder geschorst, is van mening dat hij anderhalve week geleden in het duel met AZ ten onrechte de rode kaart heeft ge kregen. Velten zou de op de grond liggen de AZ-speler Roos tegen het hoofd hebben getrapt. Op advies van zijn grensrechter stuurde arbiter Luy- ten de Almelose spits uit het veld. Velten houdt vol Roos niet te heb ben geraakt. Het bestuur van Heracles gaat er vanuit, dat de schorsing van Velten hangende de beroepszaak wordt opgeschort. Hans Westerhof vertrekt aan het einde van dit seizoen als oefen- meester van FC Groningen. De 41- jarige trainer en het bestuur van de noordelijke eredivisieclub kwamen gisteren niet tot overeenstemming over een nieuw contract. Westerhof wenste een drie-jarige verbintenis, mede ter compensatie van een groot aantal lesuren bij het CIOS, die bij contractverlenging zouden wegvallen. FC Groningen wilde niet verder gaan dan een over eenkomst voor één seizoen. De oe- fenmeester zag daarom af van een verlenging van zijn verblijf in Gro ningen. a de spelers was het bereikte re- voor de eerste keer spelers ruim voor het eindtoernooi (WK en EK), het eens zijn geworden verdeling van inkomsten. Meestal, zoals ook na het Europese kam pioenschap in West Duitsland werd pas achteraf en dat na veel 'gekijf alsnog een akkoord bereikt. Bondscoach Thijs Libregts on dergaat morgen in het Sint Francis- cus Gasthuis een hernia-operatie. Na de ingreep, die door de neuro- chirurg Sing wordt verricht, zal hij BREMEN (SID) - Als Niki Pilic, de Joegoslavische bondscoach van het Westduitse Davis Cup-tennisteam, zijn woord houdt, vinden de Neder landse spelers alleen zaterdag Eric Jelen tegenover zich. Volgens Pilic komt Jelen alleen maar uit in het dubbelspel en zal hij voor het twee de enkelspel kiezen tussen Patrick Kühnen of Michael Stich. Carl-Uwe Steeb is na Becker's terugtrekken de eerste man in het Westduitse team. Pilic wil zijn beslissing pas later bekend maken. Maar hij haalde een tipje van de sluier door te verklaren dat de huidige spelers in het team niet in staat zijn zowel een dubbel als een enkelspel af te werken. Dat zou dus betekenen dat alle vier de spelers in actie zullen komen. Pilic keuze hangt nog af van de trainin gen de supreme-court baan in Bremen. •edactie Hob Onderwater Rob van der Zandén Vaderlijk De rake klappen die enkele we ken geleden vielen na een wed strijdje van de regionale B-jeugd van Quick Boys staan allang niet meer op zichzelf. Het is de laatste tijd opvallend vaak raak in de 'top' van het jeugdvoetbal. Mis schien bij de mindere goden van de junioren ook wel, maar die ha len de krant niet. De landelijke en regionale A- en B-jeugd wèl en in steeds meer gevallen niet op een al te prettige manier. Na het geval in Katwijk, waar bij een speler zelfs in coma raakte na een 'karatetrap' van een tegen stander na de wedstrijd, was het het afgelopen weekeinde in Noordwijk en Leiden prijs. Bij de wedstrijd tussen de regionale A- junioren van SJC en Alphense Boys werd gelukkig meer verbaal dan lichamelijk geweld gebruikt. Arbiter Wijnand Rijsdam en Stu dio Sport-baas Kees Jansma la gen met elkaar overhoop. Jansma was het niet helemaal eens met de leiding en nam het tijdens de wedstrijd op voor zijn zoon die bij Alphense Boys speelt. Rijsdam verwees hem uiteindelijk achter het glas van de speakercabine, zo dat hij de 'commentator' niet meer kon horen. Maar bij het duel tussen de lan delijke A-jeugd van UVS en AFC was meer aan de hand. Tijdens de wedstrijd al was AFC-coach Spits naar de tribunes verwezen van wege grove beledigingen aan het adres van de arbiter. Na het laatste fluitsignaal gingen de Am sterdammers en Leidenaars nog eens met elkaar op de vuist. Rijsdam had het 'genoegen' om bij twee van de drie voorvallen aanwezig te zijn als leidsman: bij Quick Boys en bij SJC. 'y/at mij betreft zijn het vaak de ouders die de narigheid veroor zaken. Ik kan me best wel voorstel len dat ze het voor zoonlief opne men, maar die gasten worden vaak zo opgehitst dat het uit de klauwen loopt. Het geval met Kees Jansma was vrij onschuldig en daar maak ik verder ook geen zaak van. Maar het was wel weer een typisch geval van een ouder die zich met de zaak bemoeit. Bij Quick Boys was het erger. Daar begaven de ouders zich in de vech tende meute na afloop. Soms staan er van die vaders langs de kant te schreeuwen, daar word je als scheidsrechter niet goed van. De zoon moet natuurlijk vooral goed voetballen en mag geen offi ciële waarschuwing krijgen. Dan roepen ze of ik wel weet wie dat moet betalen als ik de zoon een boeking geef. Ja, dat zal vader wel zijn vrees ik. Maar dan moet- ie zijn zoon tot de orde roepen en niet mij." Als variant op het duel zonder publiek, zou de KNVB misschien eens moeten denken aan jeugd wedstrijden zonder ouders... Sprinttraining Roel Hendriksen, die zijn groot ste successen als sprinttrainer van AV Holland met de Leidse sprintster Yvonne van Dorp be haalde, kreeg na ruim dertien jaar trouwe dienst zijn ontslagbrief thuis in Oegstgeest. Een gemid delde voetbalvereniging zou zich voor deze handelwijze misschien niet schamen, maar in atletiek- kringen vindt nog niet iedereen zo'n ontslagbrief de gewoonste zaak van de wereld. treurt de 32-jarige sprinttrainer, die door AV Holland tot 1 april is geschorst en daarna zijn plaats in het trainerskorps van de Leidse atletiekvereniging definitief kwijt is. Grootste grief van Hol land is de regelmatige afwezig heid van Hendriksen op donder dagavond, één van de twee vaste trainingsavonden. "Ze stellen aan mij hogere eisen dan aan andere trainers. Dat komt waarschijnlijk omdat ik voorheen als hoofdtrainer loop nummers in dienst van de club was. Er zijn wel meer trainers die niet op alle trainingsavonden aanwezig kunnen zijn. Boven dien heb ik het bestuur tijdig mee gedeeld dat ik nïet altijd op don derdag kon komen. Zo nodig zou ik wel voor een vervanger kunnen zorgen, die op mijn schema's de atleten training zou geven, zodat zij niet de dupe hoefden te worden van mijn afwezigheid". Volgens de aan de kant gezette trainer schaadt het de sprinters van Holland meer dat zij het nu zonder hem moeten doen, terwijl ook nog niet in zijn opvolging is voorzien. De enige kandidaat- sprinttrainer is op dit ogenblik Huib Blanken, toevallig dezelfde man die Hendriksen als stand-in had willen gebruiken. Aan de hand van de inmiddels 43-jarige Zoetermeerder leerde Hendrik sen destijds als 'piepeltje' bij Hol land de eerste beginselen van het trainers vak. Nu staat de 'leraar' op de nominatie om de 'leerling' op te volgen. "Ik wist wel van Roel dat het be stuur niet altijd even snel ant woord geeft, maar mij was ver teld dat ik vorige week zou horen hoe men over mijn bemiddelings- poging dacht. Op bepaalde voor waarden wilde ik de sprinters van Holland namelijk wel trai ning geven. Zelf beschik ik niet over veel specifieke kennis, maar ik ken iemand die mij met raad en daad zou kunnen bijstaan. Inder daad, mijn voormalige assistent Roel Hendriksen". Die zit overigens ook op ant woord van het bestuur te wach ten, maar doet dat niet in ledig heid. Zolang hij geen tegenbe richt ontvangt, schreef hij als re actie op zijn schorsing, blijf ik mijn taak normaal uitoefenen. Toevallig alleen op dinsdag in Den Haag (de Houtrusthallen) en Wassenaar (Duinrell), zodat ver velende confrontaties op de Leid se atletiekbaan tot nu toe zijn uitgbleven. "Wat meneer Hendriksen nu doet, doet hij op eigen initiatief', stelt Willem-Jan van Vliet, die als voorzitter van de Technische Commissie over de kwaliteit van het trainerskórps waakt. "We moeten hem ten overvloede nog maar eens meedelen dat hij niet meer als Holland-trainer mag optreden. Huib Blanken heeft inmiddels ons voorstel te ho ren gekregen. Hij kan sprinttrai ner worden, maar wat ons betreft alleen zonder Roel Hendriksen. Dat boek is dichtgeslagen. Hoewel ik denk dat hij voorlopig nog wel aan bepaalde atleten zal blijven trekken. Er lopen weliswaar meer trainers van het kaliber Hendrik sen rond, maar ik weet niet of wij er één als zijn opvolger kunnen strikken". Holland-atleten die voorlopig niet van zins zijn andere schema's dan die van Hendriksen te vol gen, hebben een paar weken gele den in een brief opheldering aan het bestuur gevraagd. Ook zij wachten nog steeds op antwoord. Van Vliet geeft toe dat enige spoed toch wel vereist is: "Door een samenloop van on- standigheden, vakantie, ziekte en storm, zijn de sprinters nog steeds niet toegesproken door de Techni sche Commissie. Eigenlijk moet ik dat doen, maar ik heb niet zo'n link met de groep". Aan de snelheid van handelen te oordelen zou de middenaf- standloper best eens een pittige sprinttraining kunnen gebrui ken... 'XPPEENRANTA (ANP) - De Nederlandse volleyballers ;bben in bijna twee etmalen Finland het daglicht nauwe- ks aanschouwd, maar zien als compensatie over ruim 'ee maanden de zon rijzen in het land waar dat hoort: Ja- >n. De nationale ploeg van coach Harry Brokking legde de :rste proeve van bekwaamheid in het drukke jaar 1990 met iige moeite af en plaatste zich voor de B-wereldtitelstrijd Henk-Jan Held (3) tikt de bal over het Finse blok dat Rodrigues is een beschermeling van die organisatie, zoals ik er één ben van Madison Square Garden. Dat zal er wel iets mee te maken hebben met deze uitslag, bedoel ik. Maar ik kan er niet echt mee zit ten. Natuurlijk had ik liever gewon nen, maar ik ben van déze partij al leen maar sterker geworden. Dit is één van de beste jongens die er rondloopt in mijn gewicht, één van de besten überhaupt in de business. In Amerika verwachten ze dat hij over één, hooguit twee jaar aan de top staat. En nu ik het tegen zo'n grootheid zó goed heb gedaan, weet ik zeker dat ik het ga maken, hier". ALPHEN AAN DEN RIJN - Maxell/Avanti heeft de tuchtcom missie van de Nederlandse tafelten- nisbond ingeschakeld om te onder zoeken of Paul Haldan zaterdag in de belangrijke competitiewedstrijd tegen Tempo Team Amsterdam toch mag meedoen. De Hazers- woudse club is het oneens met de weigering van hoofdcompetitielei- der Rob Peeters om de Nederlandse kampioen toestemming te geven. Peeters heeft Avanti gisteren schriftelijk meegedeeld dat Haldan niet in de voorjaarscompetitie mag in japan, in a ae ó-l van volgde gisteren in Lap. de cijfers (3-15 15-6 15-Ï2 15-1 De kwalificatie kwam geen mo ment in gevaar. Na de winst in de openingsset was de puntenverhou- ding zo gunstig, dat Nederland in het verdere verloop nog slechts ze ven puntjes hoefde mee te pakken. Dat lukte gemakkelijk. Brokking wisselde Selinger, Zoodsma, Held, Zwerver, Benne en Grabert regel matig. Hij liet Blange bijvoorbeeld twee sets het spel verdelen. De coach had een simpele verkla ring voor de nederlaag. „Het karwei was na de eerste set geklaard, er sloop te veel ontspanning in het team. Dan blijkt dat die Finnen niet zo slecht zijn en is het moeilijk terug schakelen." Van een onprofessionele houding wilde Brokking niet weten. „Dit was net als bij de Europa Cup voet bal. Als PSV thuis een goed resul taat haalt en uit 0-1 maakt, dan gaat de deur achter ook op slot Krijg de hik maar, zeggen ze dan. Ik probeer de nederlaag trouwens niet goed te praten, want die doet toch pijn." Druk Brokking had voor Finland immen se druk gevoeld. De Amstelvener gaf toe voorafgaand aan de twee duels zeer gespannen te zijn ge weest. „Meer dan tijdens de Eu ropese titelstrijd in Zweden", zei de 35-jarige opvolger van Arie Selin- uitkomen. De competitieleider stelt zich op het standpunt dat de oor spronkelijke toestemming geba seerd was op het feit dat de voorma lige Roemeen vóór het begin van de nationale competitie beschikbaar zou zijn. Omdat Haldan gisteravond met zijn club Sparvagen in de Zweedse competitie nog een beslis singswedstrijd moest afwerken en de Nederlandse competitie zater dag al gestart is, is er sprake van een overlapping. Volgens de reglemen ten mag een speler niet in twee com petities tegelijkertijd uitkomen. Voor Haldan, die vrijdag in Neder- l tegen ïniana in Den rsoscn ita een nederlaag met dezelf- in een uur en drie kwartier. ger. „Finland was een halszaak. Het uitgestippelde programma voor dit jaar hing er grotendeels vanaf." Vandaar dat de selectie ook pas na „Finland" over de toekomst mocht praten. In februari zijn daar over gesprekken tussen coach, spe lers, bond en sponsor. Om wat licht in de Finse duisternis te brengen, liet Brokking duidelijk doorsche meren waar hij naar toe wil. Ten koste van veel moet de huidi ge werkwijze met een nationale ploeg, die niets te maken heeft met de Nederlandse competitie, worden voortgezet. Suggesties om over te stappen op het zogenaamde Zweed se model, waarin de internationals een zwerversbestaan hebben in lu cratieve Zuideuropese competities, wijst hij resoluut van de hand. Feiten Momenteel wordt die visie door een aantal feiten ondersteund. Zweden, als nummer twee van Europa al eer der zeker van Japan, kan misschien niet eens meedoen. De beste inter nationals worden tezelfdertijd ver wacht in de play-offs in Italië. Een als ze al aan het Japanse net ver schijnen, dan waarschijnlijk dode lijk vermoeid. Mede om die reden ziet de trainer kwalificatie voor het A-WK in Brazi lië (oktober) zitten. „Thuisland Ja- land arriveert, is er nu een andere si tuatie dan een week geleden ont staan. Zijn transfer wordt door Peeters nu als een tussentijdse ver sterking gezien. Avanti heeft de tuchtcommissie van de NTTB gevraagd om de stel- lingname van de competitieleider te toetsen. De Haarlemse jurist Adri- aan Heimig behartigt de belangen van de Hazerswoudse club, die een andere interpretatie aan de regle menten geeft. Nadat beide partijen zijn gehoord zal de tuchtcommissie vrijdagavond uitspraak doen. pan, China en waarschijnlijk Joego slavië en Polen zijn de andere kan didaten voor de drie te vergeven tic kets." Brokking, van wie het positieve denken afstraalt, is ervan overtuigd dat hij de spelers zelfs tot de Olym pische Spelen van Barcelona kan binden. „We streven naar een cy clus van vier jaar met dezelfde groep, tussen twee Spelen in. Na de Spelen zouden dan telkens jongens die dat willen, kunnen vertrekken." Besef Het besef is aanwezig dat de situatie van nu moeilijk is, omdat de uitblin kers van de huidige groep ten tijde van Barcelona een cyclus van bijna zes jaar hebben volgemaakt. Toch is Brokking vastberaden. Hij heeft steun van belangrijke mensen als Ron Zwerver, idealist in al zijn 200 centimeters lengte, en Avital Selin ger, de grote geest in een veel klei ner lichaam. Brokking haalde een uitspraak van zijn illustere voorganger Arie Selinger aan. „Als spelers toch wil len vertrekken, is dat de wil van God." Vervangers moeten klaar staan, wanneer basiskrachten afvallen. Zoals Henk-Jan Held, die de plaats van Jan Posthuma innam en die zelfs meer mogelijkheden worden toegedicht. Zelfs Posthuma's vroe gere gabber Zoodsma, die voor het weekeinde openlijk zwaaide met Italiaanse aanbiedingen, zou vol gens Brokking gebonden kunnen blijven. Als het, ook in materieel opzicht, maar aantrekkelijker gemaakt wordt voor de acteurs. Zo zijn al verschillende pogingen om de spe lers een gesponsorde auto te bezor gen, spaak gelopen. Brökking: „Ik ga dat in februari weer ter sprake brengen." Ook het verhogen van het loon, zo'n 2.000 gulden schoon per maand, zou misschien helpen. Op de vraag of bij verdubbeling de lires gemakkelijker worden weer staan, antwoordt Brokking volmon dig 'ja'. „Voor minder ook", voegde hij er aan toe. Assistent Zelfs voor de veelbesproken assis tent van Brokking wordt op zeer korte termijn gezorgd. De coach heeft al herhaaldelijk laten weten dat het werken in zijn eentje eigen lijk geen doen is, maar voor het vin den van een hulpkracht heeft tech nisch directeur Peter Murphy van de bond heel wat kilometers afge- (foto ANP) legd. Brokking: „Ik moet wel met de nieuwe man kunnen werken. Uiteindelijk liggen we zeven maan den op dezelfde hotelkamer." Brokking verwacht binnen enke le dagen de naam van „Mister X" te kunnen prijsgeven. Alleen enkele details schijnen nog te dienen wor den ingevuld. „Het is een buitenlan der", is het enige dat hij wilde losla ten. „Raden maar, dus." Door de puntenzege op Finland gaat op 13 februari de naam van Ne derland in de champagnekoeler in Tokyo, waar de loting voor de groepsindeling van de B-wereldti telstrijd volleybal is. Aan het evene ment, waarvan de beste drie zich plaatsen voor het A-wereldkam pioenschap in Brazilië, doen twaalf landen mee. Europa is met zes landen het best vertegenwoordigd. Zeker van deel name zijn: Nederland, Zweden, Ja pan, China, Algerije en Puerto Rico. Het veld wordt gecompleteerd door de winnaars van de volgende con frontaties: Quatar - Iraq, Australië - Taiwan, Griekenland - Joegoslavië, Polen - Bondsrepubliek Duitsland, DDR - Roemenië en Spanje - Hongarije. Deze wedstrijden wor den ook een dezer dagen afgewerkt. AUCKLAND (AP) - Bij de Geme nebest-Spelen die momenteel in Nieuw-Zeeland worden gehouden, zijn drie gewichtheffers betrapt op dopinggebruik. Hun medailles zijn hun weer ontnomen en ze zijn uitge sloten van de Spelen, zo hebben of ficials bekendgemaakt. Het gaat om de Indische gewicht- heffer Subrata Kumar Paul, die twee zilveren en een bronzen me daille won in de categorie tot 67,5 ki lo, en Ricky Chaplin uit Wales, die goud won in de categorie tot 75 kilo. De naam van de derde atleet is niet officieel bekendgemaakt, maar vol gens het Britse persbureau Press Association gaat het om een andere atleet uit Wales, Gareth Hives, die drie keer zilver won in de categorie tot 100 kilo. Bij Paul zijn sporen van de verbo den anabole steroide Nortestos- teron gevonden, Chaplin bleek een meer dan normale hoeveelheid van het hormoon testosteron in zijn bloed te hebben. Lisa Martin heeft gisteren tijdens de Gemenebest Spelen in Auckland (Nieuw-Zeeland) haar marathon-ti tel bij de vrouwen met succes ver dedigd. De Australische atlete liep met een tijd van 2 uur, 25 minuten en 28 seconden tevens een nieuw Gemenebest-record. Vier jaar gele den ging Martin (29) bij de mara thon ook als eerste over de finis hlijn. WOENSDAG 10.00-20.30 EURO: EK Kunstrijden op de schaats vanuit Leningrad. 19.30-20.00 RTL V Match. 20.00-21.00 BBC 1Gemenebest Spelen. 20.00-23.00 BRT 2: Sportavond. 20.30-21.00 EURO Surfer Magazine. 21.00-23.00 EURO: Boksen: WK-ge- 21.45-22.30 Did T EK Kunstrijden op de schaats vanuit Leningrad (kuur voor pa ren). 22.50-23.40 Ned 3: Studio Sport: EK Kunstrijden op de schaats vanuit Le ningrad. 23.00-00.35 BBC 1Sportsnight: met FA Cup voetbal en EK Kunstri|den op de schaats vanuit Leningrad (kuur voor pa- 23.00-01.00 EURO: Voetbal. 00.35-07.30 BBC 1Gemenebest Spelen. 01.00-02.00 EURO Atletiek: Gemene best Spelen. DONDERDAG 07.30-10.20 8BC 1Gemenebest Spelen. 10.00-11.00 EURO: Trans World Sport. 11.00-13.00 EURO: Voetbal. 12.05-14.00 BBC 1: Gemenebest Spelen. 13.0Q-16.00 EURO: EK Kunstrijden op de schaats vanuit Leningrad. 16.00-17.00 EURO: Motorsport. Vechtpartijen voor de tv bij Super Bowl HOUSTON (AFP) - De strijd om de Super Bowl, het hoogtepunt van het American Football-sei- zoen, heeft in menige Ameri kaanse huiskamer weer voor grote opwinding gezorgd. De kroon spande ditmaal een zeke re Viola Douglas uit Houston, die gisteren werd veroordeeld tot tien maanden gevangenis straf, omdat ze haar verloofde met een vork in de hals had ge stoken om haar onvrede te uiten over diens belangstelling voor de Super Bowl. De 37-jarige vrouw ontstak in woede omdat haar levensgezel Eddie Harris zonder haar iets te vragen de televisie naar een an der kanaal schakelde om de ver richtingen van de San Francisco 49-ers en de Denver Broncos te zien, terwijl zij naar een film van Walt Disney zat te kijken. Ze ging de man met een mes te lijf, maar werd tijdens een korte worsteling ontwapend. Toen ze enige tijd later enigszins afgekoeld in de kamer met de tv terugkeerde en ont dekte dat Harris zijn interesse voor American football alweer had verloren, werd ze zo furieus dat ze haar eerdere voornemens, nu met een barbecue-prikker, alsnog uitvoerde.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17