AMS wil morgen het failliete Hotel Wassenaar kopen Aangepast plan Endegeest valt goed bij grote partijen Zoeterwoude beslist over bezwaren tegen raadhuis Oegstgeest kan fluiten naar het miljoen van Menten Waarschijnlijk geen sanering grondwater Van Leeuwenpark WOENSDAG 31 JANUARI 1990 •WET Meeste personeel kan blijven WASSENAAR - Het failliete Hotel Wassenaar wordt morgen waarschijnlijk overgenomen door de AMS-hotelgroep nv. die al twee jaar onderhandelt over overname van het hotel aan de Katwijkseweg. Curator E.J. van der Wilk voert ondertussen het dê expfoitatTë. beheer en heeft de AMS-hotel- morgen nog niet groep gevraagd het manage ment te verzorgen tot de over name rond is er en duidelijk heid is over de toekomst van het vier jaar oude hotel en zijn 22 personeelsleden. van 33 verschillende mensen. Zij mogen enkele weken per jaar van hun appartement genieten en moe ten de rest van het jaar de kamer in de verhuur doen. AMS wil 51 van de 60 eigendoms rechten in handen krijgen om be slissingsbevoegdheid te hebben bij had dat van- elkaar. De di recteur van AMS. van Essen, wei gert te zeggen hoe veel zijn bedrijf betaalt voor de appartementen die aanvankelijk 109.000 tot 136.000 gulden kostten en nooit het beloof de jaarlijkse rendement van tien tot twaalf procent opleverden. Zoals het er nu naar uitziet zal AMS Nulpunt het merendeel van de personeelsle- Wanneer de o den overnemen. General-manager zou ketsen, is M.C. Spaargaren zal waarschijnlijk het nulpunt e toch nog af de curator terug op moet hij zich ernstig sement onmiddellijk op non-actief lijkheden uit eei gesteld en Van der Wilk heeft begre- dit moment zijn pen dat de keten er niet over peinst gadigden om de man in dienst te nemen. Waarom AMS de man niet wil. moet andere hoek? Op ■r geen andere ge- ie geen reden om die te zoeken". Toen Van der Wilk curator werd. bedrijf niets los. lijkheden zag, ging de curator door. Spaargaren heeft inmiddels forse Wel moest hij - volgens de wet - de beschuldigingen geuit en liet r arbeidsovereenkomsten beeïndi- beschuldigingen over fraude hem ter ore zijn gekomen, maar kan geen zinnig woord over zeggen. Hij andere personeelsleden wacht mo- moet stapels paperassen doorne- gelijk een nieuw contract. zal zeker vragen stellen AJVIS heeft een beursnotering, be- hij bepaalde posten niet zit hotels in Amsterdam. Nijmegen kan thuisbrengen. Vooraf weet hij en Eindhoven en beschikt over het faillissement is aangevraagd door kijken of het Wassenaarse hotel de Hotel Wassenaar Beheer bv. Meerderheid Vlak voordat in 1986 de projectont wikkelaar van het hotel. Hagee bv, failliet ging werd deze Hotel Wasse naar Beheer bv opgericht door Ha gee en andere appartementseigena ren. De nieuwe bv moest de naam van het hotel zuiveren en de 'tent' draaiende houden. De vennoot schap betaalde salarissen uit de in komsten van verhuur. Ook riepen eigenaren een fonds in het leven voor het doen van ingrijpende in vesteringen. zoals het overdekken van de winderige buitengalerijen. De versnippering vormde en vormt het grote probleem: elf van de 60 appartementen, de kelder en de zeer belangrijke parterre met bars, restaurants, zalen en andere publiekstrekkers zijn nog immer in handen van de curator van de fail liete beheersmaatschappij Hagee, Van der Wilk. De 49 andere apparte menten zijn, samen met bijbehoren de stukjes en brokjes, in handen Jongerencentra in Wassenaar fuseren onder begeleiding WASSENAAR - Een afdeling van de Vereniging Nederlandse Ge meenten (VNG) begeleidt de fusie van de twee Wassenaarse jongeren centra, Nieuw Nijevelt en Time Out. De raadscommissie welzijn koos gisteravond unaniem voor het voor stel van B en W om VNG's SBGO (Sociaal Geografisch en Bestuurs kundig Onderzoek) voor 50.000 gul den aan het werk te zetten. De verschillende partijen hebben het 'volste vertrouwen' in een goede afloop van een proces dat met veel incidenten begon. Toen B en W be gin vorig jaar voorstelden om de twee centra onder te brengen in de Time Out-accommodatie, boerderij Ter Weer. waren de stichtingsbestu ren woedend. Nadat alle politieke partijen zich op 20 juli achter de va riant schaarden, gingen de centra In september stemden ze in met een fusie van de twee stichtingen. De gemeente moest dan wel aan vier eisen voldoen: de nieuwe stich ting moet evenveel subsidie krijgen als de twee huidige stichtingen bij elkaar, over uitbreidingen van de boerderij worden vooraf afspraken gemaakt, de beroepskrachten blij ven ook in de toekomst 136 uur per week in dienst en er komt extra geld voor deskundige begeleiding. B en W onderschreven al snel de wens om een deskundige begelei ding. De fusie zou complex zijn en kostte de beroepskrachten te veel tijd. 'met alle gevolgen vandien'. Deskundigen zouden snel kunnen werken zodat de fusie voor 1 januari 1991 een feit is. Het uitverkoren bu reau denkt dertig dagen nodig te hebben: tien dagen in de voorberei dingsfase en twintig dagen voor be geleiding en ondersteuning 'naar het fusieproces toe'. moet en kan worden aangepast: "Veel kan ik daar niet over zeggen, duidelijk is wel dat het hotel nooit helemaal is afgebouwd en ook de gemeente het een en pnder had op te merken". ZOETERWOUDE - De gemeente raad van Zoeterwoude beslist morgenavond over de bezwaren die tegen de nieuwboiLw van het raadhuis aan de Noordbuurtse- weg zijn ingediend. Eerder achtte een meerderheid van de raads commissie ruimtelijke ordening de bezwaren onterecht. CDA en VVD vinden dat de bouw moet doorgaan, Progressief Zoeter woude (PZ) heeft daar grote moei te mee. De meeste protesten zijn afkom stig van direct omwonenden. Deze richten zich tegen het bouwvolu me, de aantasting van de privacy en de afbraak van de voorzijde van het bestaande gebouw aan de Noordbuurtseweg. L voorzijde komt twee meter dichter bij de weg dan de huidige. De ge vel wordt in baksteen uitgevoerd wordt ruim 25 meter breed en, in clusief het pannendak, bijna twaalf meter hoog. De enige ver sieringen zijn het in natuursteen uitgevoerde gemeentewapen in het midden van de gevel en rechts een balkon voor de burgemeesters kamer. De afdeling algemene zaken - die het meeste publiek krijgt te verwerken - blijft op haar plaats op de begane grond in de huidige achterbouw. Dit deel wordt niet verbouwd, maar omdat andere afdelingen in dè nieuwbouw wor den gehuisvest krijgt 'algemene zaken' wel meer ruimte. Op de be gane grond van de nieuwbouw komen onder meer de hal (bij het afdakje), de receptie en de school begeleiding. De ingang voor het publiek blijft aan de zijkant van het gebouw. Burgemeester en wet houders verhuizen naar de eerste verdieping, terwijl raadszaal en commissiekamer naar de tweede verdieping verhuizen. De bouw gaat ongeveer negen maanden duren. De provincie heeft een investering van 3.000.000 gulden al goedgekeurd. Op de tekening is het huis links van het gemeentehuis 'doorzich tig' getekend, waardoor de ach terkant van het raadhuis zicht baar wordt. (tekening CDA W armond wil auto's weren van Herenweg WARMOND - Het CDA in War mond wil doorgaand autoverkeer zo veel mogelijk over de nieuwe Haarlemmertrekvaartweg in Oegst- geest leiden om de verkeersdruk in de recreatiegemeente te beperken. Op de Herenweg moeten snelheids- remmende maatregelen worden ge troffen om vrachtwagens te weren. In zijn verkiezingsprogramma schrijft het CDA dat vrachtwagens die naar het plaatselijke industrie terrein in de Veerpolder willen rij den, de Oranje Nassaulaan moeten gebruiken. De Herenweg door de dorpskern zou alleen toegankelijk moeten zijn voor bus- en bestem mingsverkeer. Voor fietsers moet een rijwielpad worden aangelegd naar buurge meente Voorhout. Het CDA is van mening dat zo'n fietspad een recrea tieve functie heeft, maar ook auto bezitters kan overhalen de fiets te nemen., Naar een betere inrichting van de Dorpsstraat dient onderzoek te worden gedaan, zo stelt de partij. De winkels in deze straat moeten beter bereikbaarheid worden, er dienen meer voorzieningen te ko men voor rolstoelgebruikers en ex tra parkeergelegenheid is niet weg. Een nieuwe sporthal moet pal achter het Trefpunt-gebouw aan de Herenweg komen. Door sport, cul turele- en sociale activiteiten in één gebouw onder te brengen denkt het CDA de exploitatiekosten zo laag mogelijk te kunnen houden. De ruimte tussen de bebouwing en het Mariënhaven-complex moet open blijven. De bouw van een aparte sporthal in Overbos keurt het CDA af. Het bestaande Trefpunt-gebouw moet volgens de partij door de ge meente worden aangekocht met voldoende grond erbij om het ge bouw te kunnen uitbreiden. APPARATUUR WEG - Twee te- lefax-apparaten zijn gistermorgen omstreeks half acht gestolen uit een computerbedrijf op het industrie terrein aan de Energieweg in Zoe- j terwoude. Met een puntig voorwerp I hebben de daders het slot van de j voordeur geforceerd om binnen te komen. De gestolen spullen ston den in de receptie. Alleen D66 en Groen Linies Oegstgeest tegen OEGSTGEEST - Tevredenheid moeten verbinden in de toe bij VVD, CDA en PvdA en te- komst uitgroeit tot een verbinding leurstelling bij D66 en de PPR. Dat was gisteravond het beeld in de Oegstgeester raadscom missie voor openbare werken bij de discussie over 'Ende- geest'. De commissie woog het lingsresultaat aarder verkeer door het bos. D66-er M.J. Poelmans en PPR- raadslid A.M.J. van Eisen namen in een klein debat afstand van het door Kohlbeck bereikte onderhande- i elkaar. Poel resultaat van de onderhandelin- opende de aanval met de c bijl om electorale redenen begraven lijkt te hebben'. Van Eisen antwoordde dat het standpunt van zijn fractie na de lijstverbinding met de PvdA 'recht overeind blijft staan'. Hij zou juist de enige in de raad zijn geweest die steeds principieel is geweest, ter wijl D66 zich 'liet meetrekken in het gemarchandeer om een paar villa's meer of minder'. Poelmans behield uiteindelijk zijn reserves, omdat het hem 'niet om het aantal huizen gaat, maar om de locatie'. Liever zou hij het wei land geheel onbebouwd laten. Van Eisen blijft tegen iedere woning bouw in het gebied: "Het wordt te weinig een minder slecht plan". ZOETERWOUDE - Burgemees ter A.J.M. Houdijk van Zoeter woude verichtte gistermiddag in het gemeentehuis de loting voor zes zelfbouwkavels in de toekomstige wijk Bloemenwei de. Door de enorme belangstel ling voor de in totaal 22 stukken grond van ongeveer 450 vier kante meter, vielen veel uit de boot. De gemeente heeft moeten voldoen o stukje bouwgrond king te komen. Zo moeten be langstellenden in Zoeterwoude wonen en zich bereid verklaren hun oude huis te verkopen aan een inwoner van dit dorp. Een aantal kavels is gehalveerd we gens de grote belangstelling. Een kleine kavel kost ongeveer 100.000 gulden, een grote moet het dubbele opbrengen. Een van de gagadigden kon gistermiddag al aantonen dat zijn huis is verkocht aan een plaatsgenoot. De Zoeterwoude- naar hoefde niet mee te loten en mocht meteen een kavelnummer trekken. Voor de enige grote ka vel waren 12 liefhebbers en moesten 11 mensen afvallen. Voor de overige vier kleine stuk ken gond, kwamen 15 Zoeter- woudenaren in aanmerking. Het tijdstip van de volgende loting is nog niet bekend. Het col lege van B en W overweegt meer grote kavels te halveren. Vertrouwelijk rapport over projectontwikkelaar gen tussen de gemeenten Oegstgeest, Leiden en project- K"' ontwikkelaar IBB Kondor over het#aantal te bebouwen wonin gen op het terrein van het land goed. Nadat eind vorig jaar het ministerie van WVC onverwacht 1,8 miljoen subsidie beschikbaar stelde voor de restauratie van kasteel Endegeest, bleken uiteindelijk zeven van de ge plande 37 bouwkavels te kunnen worden geschrapt. Eerder was over eengekomen dat de projectontwik- LEIDERDORP - Het grondwater zoeken bleek dat de concentraties onder het Van Leeuwenpark in Lei- gif in de bodem afnemen. De pro- derdorp wordt waarschijnlijk niet gesaneerd. De provincie gaat wel een aantal monsters nemen om te onderzoeken hoe erg het water is Wel onderzoek in Leiderdorpse straat keiaar het kasteel 'gratis' zou taureren in ruil voor het recht land huizen te mogen bouwen op het ter- PvdA-wethouder A.J.W.F.M. Ko- hlbeck toonde zich ingenomen met ëëmuJdT OEGSTGEEST - De gemeente Oegstgeest kan fluiten naar 'het mil joen van projectontwikkelaar Men ten'. Dat is de conclusie uit een nog vertrouwelijk rapport dat de ge meente heeft laten opstellen. Open baarmaking van het rapport volgt waarschijnlijk pas na de vergade ring van de raadscommissie alge mene en bestuurlijke aangelegen heden, maandagavond. In feite bevat de notitie weinig nieuws, zij het dat nu onomstotelijk is komen vast te staan wat een groep gemeente-ambtenaren twee jaar geleden al constateerde. In het huidige rapport zijn alle juridische middelen op een rijtje gezet, maar ze zouden nergens toe leiden. Om zand is het jarenlang geleden allemaal begonnen. Reeds in 1969 zou de zakenman J.H. Menten met de gemeente Oegstgeest de af spraak hebben gemaakt om 1 mil joen gulden apart te leggen uit de opbrengsten van de zandwinning uit de naar hem genoemde put. De ze 'put van Menten' is inmiddels be kend onder de naam Klinckenber- gerplas. Met het geld zou de plas na de zandwinning geschikt worden gemaakt voor recreatie. Tot twee jaar geleden bleven Menten en de gemeente kissebissen over de affaire. De zakenman stelde vast het geld allang hebben geïnvesteerd onderhandelingsresultaat. Doordat zeven geplande woningen op het huidige parkeerterrein aan de rand van het bos aan de Ende- geesterstraatweg kunnen vervallen en eén kavel aan de rand bos, kan het bos met 1,5 hectare de plas te worden uitgebreid, zo stelde hij dus ner- vast. Volgens hem blijft de toegang De provincie Zuid-Holland be schouwt de herbemonsteringen als 'nazorg'. Het met naftaleen, tri- chloormethaan, trichlooretheen en tetrachlooretheen verontreinigde k®* Van Leeuwenpark is eind 1985 ge saneerd. Het ingenieursbureau DHV heeft in mei 1986 en februari opdracht van de provincie gens meer aan gebonden te zijn, ter- tot het bos gehandhaafd en kan de aanvullende grondwateronderzoe- wijl de gemeente 'geen reden had helft van het parkeerterrein worden ken gedaan. dat het geld creatieve inrichting is besteed'. Een groot probleem bleek dat veel - al dan niet vermeende - afspraken niet, of niet duidelijk op papier wa ren gezet. In 1988 stelde een met het onder zoek belaste ambtenaar dat 'de ge meente en Menten in bepaalde juri dische posities tegenover elkaar zullen komen te staan'. Daar zal het nu dus definitief niet van komen. Menten zou naar verluid flink heb ben verdiend aan de zandwinning en inmiddels al jaren in Canada wo nen. Zijn 'put' verkocht hij aan de provincie, die het gebied door een projectontwikkelaar laat exploite ren. Duidelijkheid over een defini tieve inrichting van het gebied is er nog steeds niet. benut voor jonge aanplant. WD-er H.A.C. Kamphuisen had lo vende woorden voor het resultaat van de onderhandelingen, maar vroeg zich af of er door het niet be bouwen van parkeerruimte daad werkelijk een 'milieutechnische winst' werd geboekt. "Maar dat zijn slechts mijmeringen van een posi tief ingestelde WD", zo haastte hij daar aan toe te voegen. De christen-democraat P. Hellin- ga vond het onderhandelingsi'ësul- taat 'onvoldoende duidelijk', maar 'kan er toch mee leven'. Hij zag de grote winst in het feit dat niet langer op twee Uit de resultaten i acht het daarom niet noodza kelijk het grondwater te reinigen. Ander redenen om niet over te gaan .tot grondwatersanering zijn de lan ge tijdsduur (ongeveer tien jaar) en de hoge kosten ervan. De provincie betwijfelt bovendien of het vervuil de grondwater helemaal kan wor den onttrokken aan de diepere klei laag in de bodem. De herbemonsteringen zijn nodig omdat de provincie na de vorige on derzoeken nog wat vragen heeft. Op basis van de uitslagen van het nieu we onderzoek wil de provincie defi nitief bepalen of sanering van het grondwater noodzakelijk is. Mogelijk dwangsom voor uitlenen illegale video's in Oegstgeest DEN HAAG/OEGSTGEEST - Vice- president Holtrop van de rechtbank i de i Den Haag spreekt volgende week eigenares echter weten dat de be- dinsdag uit of een dwangsom wordt opgelegd aan de voormalige eigena- videotheek Kempenaerstraat in Oegstgeest. De losstaande lo- dwangsom werd gisteren in kort ge- caties wordt gebouwd. Daardoor ding geëist door de Stichting Video tussen de bomen dat de twee delen theek trokkene de zaak inmiddels heeft verkocht en er dus ook geen video's de De door haar meer worden uitgeleend. Dé Stichting Video Veilig bleef des ondanks bij de eis, omdat volgens de raadsman de dreiging nog niet helemaal is verdwenen. Hij vordert per overtreding een boete van 10.000 gulden. WOENSDAG 31 JANUARI Alphen jeugdinstuif vollybal, van 18.30 tot 19.30 uur in het gymnastieklo kaal van de Zonnebloemschool, Jongkindt Coninckstraat. modeshow scholengemeen schap CasteJIum, aanvang 20.00 uur in De Bron. informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 uur bij Vereniging Centraal Wo- lezingen over Reflexologie, Na tuurgeneeswijze en Polariteit, door Marianne de Hoest, aanvang 20.00 uur in het Leids Volkshuis. Apothekersdijk. concert in de 'Divertements-se- rie', met Paola Tuin (alt) en Vaug- han Schlepp (piano), thema: 'De onbekende Kurt Weil, Berlin- Broadway", aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. Oegstgeest bridgen bij DDS, aanvang 19.45 uur in hotel Het Witte Huis. DONDERDAG 1 FEBRUARI Boskoop Bonsai-show in tentoonstel lingsruimte Den Ham 22, van Leiden -• spreekuur PvdA met Elly Kerckhoffs en Dick Wijfje, van 19.00 tot 21.00 uur in Het Gulden Vlies, Breestraat 125. terug van weggeweest- optre den van 'Earth Fire', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. bijeenkomst over het maat schappelijk belang van het om- budswerk, met discussie van twee ombudsvrouwen, vanaf 17.00 uur in café In den Leidschen Salon, Steenstraat. voorstelling: 'Hippolutos'. door theatergezelschap De Korre, aan vang 20.30 uur in het LAK-Thea- ter, Cleveringaplaats. Leiderdorp bewegingsgym voor dames olv een Mensendieck therapeute, van 12.30 tot 13.15 uur en van 13.30 tot 14.15 uur in Sjelter, Heem raadlaan. lezing Stichting Spel- en Op- voedhuis De Kringloop, over 'Sexuele opvoeding in het gezin', door Ruud Krens (NVSH), aan vang 20.00 uur in Sjelter. klaverjas- en sjoelavond Con Bravura, aanvang 20.00 uur in clubgebouw Beukenschans 57. klaverjassen bij de Buitenge wonen, Frerikshof, aanvang 20.00 VRIJDAG 2 FEBRUARI Alphen ontmoetingsavond Stichting Mladost voor Joegoslaven, aan vang 20.00 uur in buurtcentrum De Boterbloem. film: 'Loos', van regisseur Theo van Gogh, aanvang 20.30 uur in het Parkfilmhuis. Boskoop Bonsai-show in tentoonstel lingsruimte Den Ham 22, van 10.00 tot 17.00 uur. Leiden familievoorstelling: jeugdmusi- cal 'Kijk naar je eigen', van Hetty Heyting en Joop Stokkermans, aanvang 19.00 uur in de Leidse buurthuis Mirt-Honken en 20-jarig bestaan wijkcomitè De Kooi, van 19.30 tot 20.30 uur in het buurt- voorstelling (Turks en Neder lands): 'Bergtaal' door de Turkse toneelgroep AST, aanvang 20.30 uur in het LAK-Theater, Cleve ringaplaats. Nieuwkoop show and teil-bijeenkomst quil- ters van Over de Drempel, van 20.00 tot 22.00 uur in De Kosterij, Dorpsstraat 133. Wassenaar voorstelling: 'Coctailuur', met Mary Dresselhuys, Ton Lensink, Marlous Fluitsma en Ramses Shaffy, aanvang 20.15 uur in The ater Warenar.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16