'Ik heb alles van mijn moeder' Nonnen akkoord met weg door kloostertuin Herkenbare feestmuziek ZONNEVYLLE BIJ WD WARMOND WARMOND - De burgemeester van Ameland, het voormalige Leidse VVD-raadslid M. Zonne- vylle, was zaterdagavond op be zoek bij zijn partijgenoten in Warmond. Tijdens een Politiek Café in het Stationskoffiehuis sprak Zonnevylle over het toeris tische beleid van zijn gemeente. Volgens de fractievoorzitter van de VVD Warmond, me vrouw C.A.M. Saris, was Zonne vylle uitgenodigd omdat Ame land 'de grote broer' is van War mond: "Het is niet helemaal ver gelijkbaar maar Warmond is ook een recreatie-gemeente". Verschil met het Waddeneiland is dat Warmond nauwelijks rij ker wordt van toeristen en Ame- land wel. Saris: "In Warmond komen voornamelijk dagjes mensen. Op Ameland blijven toeristen ook overnachten en dan kun je toeristenbelasting vragen". Volgens Saris heeft Zonnevyl le de Warmondse liberalen een paar goede suggesties gedaan om iets aan de toeristen te ver dienen. "Het is maar een idee maar je zou bijvoorbeeld op het parkeerterrein bij de brug naar recreatie-eiland Koudenhoorn parkeerautomaten kunnen plaatsen. In de zomer zou dat best veel opleveren". (foto Dick Onteigenen duurt Voorschoten te lang VOORSCHOTEN - Na jaren dreigen en procederen heeft de gemeente Voorschoten een ak koord gesloten met de nonnen van klooster Bijdorp over de aankoop van een stukje kloos tertuin. Over de grond gaat de weg lopen die de nieuwe wijk Starrenburg moet verbinden met de bestaande wijk Bijdorp en de gemeente betaalt zes gul den per vierkante meter. Voor 2600 vierkante meter grond en 500 vierkante meter water komt dat neer op 18.600 gulden. i hebben bedongen dat ze mogen meepraten over de manier waarop de weg wordt aangelegd. Er komen sluitende afspraken over een aantal 'uitvoeringstechnische' zaken en het bestemmingsplan Starrenburg wordt dusdanig gewij zigd dat ten zuiden van de klooster tuin een bouwlocatie voor 'bijzon dere doeleinden' kan komen. In juni 1987 besloot de gemeente raad dat een strook kloostertuin onteigend moest worden. In decem ber van dat jaar werd het raadsbe sluit officieel goedgekeurd en in ju ni 1989 werd het desbetreffende deel van het bestemmingsplan van kracht. Tussendoor bleef de ge meente proberen om tot een 'min nelijke verwerving te komen'. Al leen dan zou ze tijdig met de werk zaamheden kunnen beginnen. Dat de gemeente haast heeft blijkt wel uit het feit dat ze de grond in gebruik heeft genomen vóórdat de raad heeft ingestemd met het aankoopbesluit. In de overeen komst met de nonnen werd die mo gelijkheid opengehouden en B en W denken dat het in de lijn ligt van het eerdere onteigeningsbesluit. Over de wijziging van het bestemmings plan is de raadscommissie achter gesloten deuren ingelicht. Zoeterwoude - Atlete Ellen Sil- verentand en tienkamper Hein van Heek zijn zaterdagavond gekozen tot sportvrouw en sportman van het jaar 1989 in Zoeterwoude. Zij volgden schorttracker Peter van der Vel de en turnster Debbie Onvlee op, die de titel beiden twee keer voor zich opeisten, maar inmid dels hun carrière hebben beëin digd. Zoeterwoudse sportploeg van het jaar werd het vrouwen team jazzgymnastiek van de gym- en turnvereniging Meer burg, op de voet gevolgd dooi de eigen meisjesploeg. Die twee laatste groepen vierden hun eerste en tweede plek zaterdag avond met een spontane polonaise naar het erepodium, waarop het vrouwenteam vervolgens een per fecte imitatie gaf van de vreugde explosie die Oranje na het behalen van de Europese voetbaltitel kende. De stemming zat er dan ook al meteen goed in aan het begin van de Zoeterwoudse sportverkiezingen die voor de derde keer werden ge houden in het goed gevulde Don Bosco. Ook het gemeentebestuur, dat de wandborden en medailles voor de winnaars beschikbaar stelt, was met burgemeester Houdijk en de beide wethouders Graniewski en Van der Heijden goed vertegen woordigd in de zaal waar de verkie zing in drie delen werd gepresen teerd. Afgewisseld met interviews en live-muziek werden de opvol gers van wereldkampioen Peter van der Velde en Debbie Onvlee be noemd. Moeder De jury, bestaande uit atletiekcoach Jan van Heek, oud-SJZvoorzitter Piet Opdam en (ex-sport)joumalist Paul de Tombe, koos Ellen Silve- rentand tot sportvrouw vanwege de jeugdtitel die ze vorig jaar zo verras send veroverde op de 100 meter hor den. Ook op de 100 meter 'vlak' leunt de 19-jarige economie-studen te tegen de nationale top aan. "Maar het hordenlopen heeft en houdt mijn voorkeur", verklaard de in- TAS GESTOLEN - Uit een woning aan de Emmalaan in oegstgeest is in de nacht van zaterdag op zondag een tas met kleingeld en cheques gestolen. De dader kwam de wo ning binnen via een niet-afgesloten keukendeur. Later op de dag werd tas in de omgeving van het huis te- rugggevonden door omwonenden. Uit de tas was niets weggenomen. Bijdrage: Dorith Ligtvoet Angstaanjagend Sommige Voorschotenaren hou den het gemeentelijk milieube leid wel bijzonder nauwlettend in de gaten. E. Brussee bijvoor beeld. Zo fietste hij onlangs met een kritisch oog langs het depot aan de Rosenburgherlaan waar de gemeente sinds 15 januari de koelkasten opslaat, zodat olie en giftige chloor-fluorkoolwaterstof fen (cfk's) worden verwijderd. De gemeente wil zo voorkomen dat 'morgensterren' de koelkasten slopen wanneer ze bij het oud vuil worden gezet. Giftige gassen zou den hierdoor kunnen vrijkomen en de ozonlaag aantasten. De voornemens zijn mooi, de bebording wat minder. Bij de ver zamelplaats staat namelijk een bordje met de tekst 'cfk-depot'. Brussee vindt dat bordje mislei dend. In zijn ogen is het depot niet wat het bordje meldt: "Het is een depot waar je koelkasten kan inleveren. Als je dat bordje ziet, verwacht je daar eerder olie drums met cfk's". Brussee denkt dat de tekst op het bordje burgers op het verkeerde been kan zetten. Cfk-depot klinkt nogal angstaan jagend. "Ik zou het liever een in zamelingsdepot voor koelkasten noemen", aldus de Voorschote- Sportman Hein van Heek (links) en sportvrouw Ellen Silverentand (met de bloemen) tussen de leden v gynastiekgroep van Meerburg, met rechts trainster Tanja Husselman, (foto Her middels bij de senioren uitkomen de atlete uit het dorp. De titel sportman van het jaar had Hein van Heek, van de Rijndijk, te danken aan zijn progressie in de tienkamp. Ondanks examen-besog nes en blessureperikelen klom de 23-jarige student lichamelijke op voeding, vorig jaar al zes plaatsen op de nationale ranglijst. Gezien de moeilijkheidsgraad van de tien kamp en zijn relatief jonge leeftijd (een tienkamper 'piekt' rond zijn 28ste) viel dit keer de keus op deze zoon van een bekende atletiek-va- der. Jan van Heek was in het verle den vijf jaar achtereen tweede tij dens de nationale kampioenschap pen tienkamp, maar de zoon is die vergelijking met pa inmiddels goed zat. "Ik heb alles van mijn moeder", zei hij, tot hilariteit van de zaal. Het zilver bij de mannen was voor Jeroen Straathof, een 17-jarige all round-schaatser met toekomst; het brons ging naar Lard Koeken, een shorttracker van het type waarvan Zoeterwoude er de laatste jaren nogal wat heeft afgeleverd. Een jon gen met talent dus. Zoeterwoude heeft toch wat met de schaatssport, want ook vrouwen uit het dorp doen het.goed op de gladde ijzers. Tweede in die vrou wencategorie werd Ellen van der Geest, die als shorttrackster de laatste jaren steeds 'rond' de kern ploeg zweeft, en ongeveer zesde van Nederland is. Zij kreeg net de voor keur boven Riet van Diemen, die weliswaar twee titels behaalde (in dividueel en paarrijden) bij het schoonrijden op de schaats, maar dat is een wat minder courante sport. Jazz Opvallend in het ploegenklasse- ment waren natuurlijk de eerste en tweede plaats voor de jazzgymnas tiek teams van Meerburg. De meis- jesgroep tweede, de vrouwen eer ste. Beide ploegen werden natio naal kampioen, maar de jury taxeer de de prestatie van de vrouwen van trainster Tanja Husselman ("en ik ben er pas een jaartje") net iets ho ger. Ze volgden daarmee het voet balteam van Meerburg op, maar de voetbalsport viel ook dit keer in de prijzen. Het zaalteam van SJZ pro moveerde zonder coach in zeven jaar van de vierde naar de eerste klasse KNVB en werd beloond met het brons voor dit 'doe-het-zel- Inwoner Ter Aar OEGSTGEEST - De Big Band Oegstgeest is ruim een half jaar geleden opgericht. En hoewel de vereniging in de Leidse Jazzweek niet in de programmering was op genomen, zou ze daar goed in pas sen. Gistermiddag gaf de Big Band in het Oegstgeester party centrum een vrijblijvende nieuw- jaarsinstuif, waarbij iedereen zijn of haar oor te luisteren kon leggen zonder aan een concertprogram ma vast te zitten. De Big Band vindt concert een vies woord om dat het zo'n officieel gebeuren is. En zonder daarmee iets over bezoekersaantallen te willen be weren, kan gezegd worden dat het gedurende drie uren een ko- Waarbij aangetekend kan wor den, dat naarmate de tijd ver streek meer gekomen dan gegaan werd. Gezien de locatie van de in stuif, lag het voor de hand dat de 25-koppige Big Band herkenbare feestmuziek zou brengen. Inder daad werden onder leiding van de professionele dirigent Mathijs van Minderman naast verplichte stukken als 'In the mood' en 'St. Louis Blues' en 'The Pink Panther' eigen swingende arran gementen uitgevoerd van num mers in het pop- en latin-genre als 'Beat it', 'Montego Bay', 'New York, New York' en 'Copacaba- En gelet op de omvang van de saxofoonsectie, bestaande uit vijf alt-, drie tenor- en één bariton saxofoon, plus trompettisten, trombonisten en klarinettisten, mag de Band met recht Big ge noemd worden. De koperen ke len brachten daardoor een zeer welluidende sound voort. Pure jazz werd gespeeld door een uit vijf man bestaand combo in de adempauzes van de Big Band. Ofschoon de Big Band het afge lopen jaar al op 'Summer Jazz' en in jazzcafé The Duke speelde, be schouwt het wekelijks in een Oegstgeester school repeterende gezelschap zichzelf nog als band in opbouw. Van deze wat verlate nieuwjaarsinstuif wil men dan ook een jaarlijks terugkerend ri tueel maken om naamsbekend heid te vergroten. Voor de ko mende maanden staan optredens gepland in het cultureel centrum in Voorschoten (februari), The Duke in Leiden (maart) en op be vrijdingsdag in Oegstgeest op straat. EMIEL FANGMANN Weinig schade door tweede storm REGIO LEIDEN - De storm van zondagochtend heeft weinig schade in de randgemeenten van Leiden aangericht. In Voorschoten en Leiderdorp waaiden enkele bomen om en sneuvelden wat dakpannen. Twee verkeers borden in Zoeterwoude begaven het en in Voorschoten ging door de harde wind een brandalarm af. Op een parkeerplaats bij de Papaverlaan in Oegst geest werd een aanhangwagen door de wind opgetild. Het karretje kwam hierdoor tegen een geparkeerde auto terecht. De bestuurder had niets in de gaten en reed door. Dronken vrouw rijdt tegen politie-auto VOORSCHOTEN - Een 37-jarige vrouw uit Voorschoten kwam zaterdag avond omstreeks zeven uur in botsing met een politieauto. De automobi liste had te diep in het glaasje gekeken en gebruikte volgens een woord voerder van de politie "nogal veel ruimte op de weg". Op de Nassaukade in haar woonplaats botste ze tegen de surveillerende politieauto op, die uit de tegenovergestelde richting kwam. De schade was gering, niemand liep let sel op. voorstel om minder villa's te bouwen i landgoed Endegeest. li i M'll Ellen Silverentand en Hein van Heek dè sporters van Zoeterwoude Brussee vindt verder dat de ge meente meer voorlichting moet geven over de inzameling van koelkasten. De gemeente is 15 ja nuari begonnen met de inzame ling en er stonden tien dagen later elf koelkasten, zo telde hij. Het lijkt niet slecht, maar Brussee vreest dat de gemeente het aantal van 800 koelkasten dat ze jaarlijks wil inzamelen, niet zal halen zon der 'goede en ruime voorlichting'. Angstaanjagend 2 De gemeentevoorlichter, M. van Bruggen, denkt dat elke Voor- schotense burger op dit moment kan weten dat de koel- en vries kasten niet meer langs de straat mogen worden neergezet. De ge- Voorschotenaar E. Brussee bij het 'angstaanjagende en misleidende' bordje in een afgesloten deel van Rosen- burgh. (foto Henk Bouwman) meente heeft twee keer een ad vertentie geplaatst in een plaatse lijk blad. Bovendien is huis-aan- huis informatie verspreid over het inzamelen van koelkasten via de grofvuil-kalender. Volgens een woordvoerder van de beplantingsdienst heeft Brus see iets gedaan wat hij niet mag doen. De koelkasten staan op een afgesloten terrein van de dienst en borden maken duidelijk dat onbevoegden hier niets te zoeken hebben. Helemaal achteraan is het depot en het bordje staaj er al leen om de eigen medewerkers te informeren, heet het. "Wij willen dat daar niemand komt en iedereen moet van de koelkasten afblijven", zegt de woordvoerder. "Brussee heeft, om op het terrein te komen, bor den genegeerd en de woning van de toezichthouder stiekem gepas seerd. Theoretisch zouden we een proces-verbaal kunnen laten op maken. In werkelijkheid zal het zo'n vaart niet lopen, al blijft het vervelend dat zo iemand vervol gens verkeerde conclusies trekt". Brussee staat derde op de kan didatenlijst van D66 bij de ge meenteraadsverkiezingen en de kans bestaat dat hij in maart raadslid wordt. "Ook dan zal hij niet zomaar het terrein op mo gen", zegt de woordvoerder al vast. (76) verdronken TER AAR - De 76-jarige Th. Pijper uit Nieuwveen is zaterdagmorgen omstreeks 0.30 uur vanaf de Oostka- naalweg in Ter Aar met zijn auto het Aarkanaal ingereden en verdron ken. De man had tevoren een verga dering van de ijsclub in Ter Aar be zocht. Omdat de Nieuwvener niet was thuis gekomen, werd een onder zoek ingesteld. Op aanwijzing van een van zijn kinderen, die bij de uit rit van de ijsclub een autospoor had ontdekt dat naar het kanaal leidde, werden duikers van de vrijwillige brandweer van Ter Aar ingescha keld. Zij troffen in het kanaaal de wagen aan met daarin het stoffelijk overschot van de man. Maandagavond Raad Wassenaar, 19.30 in het ge meentehuis. Met: benoeming kamerlid H.F. Dijkstal tot raadslid VVD. Dinsdagavond Commissie welzijn Wassenaar. 19.30 uur in het gemeentehuis: gesproken wordt onder meer over de begeleiding van de fusie van de twee jongerencentra. Commissie openbare werken .Oegst geest, 20.00 uur in het gemeentehuis: gesproken wordt onder meer over het Woensdagavond Raadscommissie ruimtelijke ordening en openbare werken Wassenaar, 19.30 uur in het gemeentehuis. Raadscommissie onderwijs en welzijn Oegstgeest, 20.00 uur in het gemeente huis: gesproken wordt onder meer over de jongerenproblematiek rond het Boer- haaveplein en het alcoholmatigingsbe- leid. Raadscommissie welzijn Voorscho ten, 20.30 uur in het Ambachts- en Bal juwhuis aan de Voorstraat. Donderdagavond Raadscommissie financiën Oegst geest, 20.00 uur in het gemeentehuis. Raadscommissie onderwijs en welzijn Zoeterwoude, 20.00 uur in het ge meentehuis. 1 rommelmarkt in buurthuis Wes terhaven. van 19.00 tot 21.00 uur. modeshow scholengemeen schap Castellum, aanvang 20.00 Boskoop wintersportweek: klaverjas- toernooi in de Rozenburcht, Ro- zenlaan. aanvang 20.00 uur. Leiden voorstelling 'Laat je niet kisten', met o.a. Joop Doderer, Hans Bos- 20.15 ruilavond De Postzegelvrien den. vanaf 19.00 uur in wijkge- bouw De Linde. Herenstraat. concert in de serie 'Oude mu ziek in de Kapelzaal', met Toyohi- ko Satoh (luit), aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude psychometrische seance bij Spiritisch Genootschap Leiden, aanvang 20.00 uur in zaal Lage Morsweg 14a. Oegstgeest bridgen voor niet-rokers. 19.45 uur in hotel Het Witte Huis. DINSDAG 30 JANUARI Alphen bijeenkomst FNV Bouw- en Houtbond, met -Greetje Lubbi, aanvang 20.00 uur in gebouw Contact. modeshow scholengemeen schap Castellum, aanvang 20.00 RA olv een fysiotherapeute, van 15.30 tot 16.30 uur in sportzaal Boorsma, Zwanenburg. eerste bijeenkomst cursus 'Vrouwen, vroeger en nu', NVvH, van 9.30 tot 11.30 uur in de biblio theek Trix Terwindtstraat (Ste venshof). telefonisch spreekuur Belan- genburo Gezondheidszorg, voor advies en informatie, van 10.00 tot 12.00 uur. tel: 254654. familiedrama: 'De Canadese Muur', door het Raamtheater, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. lezing (eerste van drie): 'Ma crofotografie van mineralen', door P. Stemvers, aanvang 20.00 uur in het Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie. WOENSDAG 31 JANUARI Alphen voorronden schakkampioen- schap voor basisscholen, aan vang 13.30 uur in het Ashram Col- kindervoorstelling: 'Het Bam boemeisje', door Theater Het Ap peltje, aanvang 14.30 uur in de Leidse Schouwburg. informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 concert in de 'Divertements-se- rie', met Paola Tuin (alt) en Vaug- han Schlepp (piano), thema: 'De Broadway'. 20.15 uur in de Kapel zaal van K&O, Oude Vest. lezingen over Reflexologie, Na tuurgeneeswijze en Polariteit, lÉHta 'e Hoest, aanvang Oegstgeest bridgen bij DDS, aanvang 19.45 uur in hotel Het Witte Huis. DONDERDAG 1 FEBRUARI bijeenkomst over het maat- schappelik belang van het om- in café In den Leidse Steenstraat. spreekuur PvdA Kerckhoffs en Dick Wijfje. Elly it Gulden 19.00 tot 21.00 u Vlies, Breestraat 125. terug van weggeweest: optre den van 'Earth Fire'. aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. Leiderdorp klaverjassen bij de Buitenge wonen, Frerikshof, 20.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 8