doel zingen, zijn hypocriet Artiesten die voor het goede Peter Zwerus warmt kijkers op voor WK voetbal Teleacboek vol met fouten 9ENTERTAINER VAN DE JAREN 9809 Gebroeders Bolland maken plaat over de Muur s INGEN r~-\ r~ s UTRECHT (GPD) Wie het volledige cursuspakket wil hebben dat hoort bij de Teleacserie 'Muziek in de Nederlanden van 1100 tot heden', moet 229 gulden neertellen. Hij krijgt dan vijf com pact discs en een boek dat barst van de fouten. Gevraagd naar de reden van het verbazingwekkend grote aan tal fouten, zegt een woordvoerder van Teleac: „Ik betreur in ho ge mate dat dit heeft kunnen gebeuren. Het is te wijten aan laks heid bij de eindredactie. Drukproeven zijn niet bekeken en ik heb ook een correctieronde gemist. We hebben een errata-vel gemaakt dat er wezen mag, maar niet alle fouten - nog afgezien van de vele stilistische missers die door de eindredactie hadden moeten worden rechtgezet - zijn hersteld." Het errata-vel bevat, afgezien van dertien jaartalfouten, zes endertig verbeteringen. BEVERLY HILLS - Megas ter Michael Jackson lacht en wuift met zijn gehandschoen- de hand als presentatrice Sophia Loren en hij poseren voor de toegestroomde foto grafen. Michael heeft afgelo pen weekeinde tijdens een grootscheeps gala in filmstad Hollywood weer eens een on derscheiding gekregen tijdens de zogeheten American Cine ma Awards. Het gaat dit keer om de hoogste prijs die de filmindustrie te vergeven heeft, die van 'entertainer van de afgelopen tien jaar', (foto HILVERSUM - Rob en Fer- di Bolland staan opeens weer volop in de schijnwer pers. Na jaren voorname lijk achter de schermen te hebben gewerkt als succes volle producers van inter nationale artiesten, hebben de broers nu zelf weer een single gemaakt. De lang speelplaat volgt over een maand. De single gaat over het neerhalen van de Muur in Berlijn. De broers willen met die single hun sympha- tie betuigen aan het Oost- duitse volk. Rob Bolland „Wij hebben enige tijd in Oostberlijn gewoond en kennen de frustraties en angst van Oostduitsers. Toen we hoorden dat de Muur werd neergehaald, wilde we iets doen om onze vreugde kenbaar te ma ken." door Frederike Contant Op de vraag of de opbrengst van de single nu ook gaat naar arm lastige Oostduitsers, reageert Rob Bolland bijna vijandig. „Nee. We houden de opbrengst zelf. Ik vind het maken van pla ten voor het goede doel een beetje een hypocriete zaak. Als Ferdi en ik willen geven aan een goed doel, of dat nu het Rode Kruis of de reumabestrijding is. hef o dan doen we dat wel. Wij willen daar geen publieke verantwoor ding voor afleggen. Dat zijn za ken waar niemand iets mee te maken heeft. Deze single is voor ons een uiting van onze gevoe lens. Als songwriter schrijf je het HILVERSUM Peter Zwerus, bekend als presenta tor van het succesvolle Avro-spelprogramma 'Part ners', gaat de komende weken sportminnend Neder land opwarmen voor het Wereld Kampioenschap voetbal in Italië met de kwis 'Ciao Italia'. Peter Zwerus (32) ziet zijn tweede tv-programma binnen een jaar als 'een uitdaging'. Niet alleen om dat hij een groot sportliefhebber is en zich dus eigen lijk geen betere kwis had kunnen wensen, maar ook omdat de eisen die aan presentatoren worden ge steld hoog zijn en de AVRO al enige tijd bezig is aan een 'restyling' om af te komen van z'n wat 'belegen' imago. De omroep wil een nieuwe frisse start maken en trachten de 'stijl' van vroeger in een modern jasje terug te vinden. 'Partners', het eerste kwisprogr ter Zwerus als presentator optrad, t het echtpaar Knetemann, Maurice Hermans en Gemma van Eek meewerkten, paste niet meer in de oude formule. De uitgesproken goede kijk- en waar deringscijfers niet mochten baten. Partnersmoest wijken voor de nieuwe aanpak. Profileren Peter Zwerus kreeg echter vrijwel meteen e we mogelijkheid om zich te profileren als AVRO- gezicht. „Het was eerst de bedoeling om 'Ciao Italia' uit te zenden als onderdeel van 'Sportpanorama', maar omdat je dan met een live-programma tegen het Journaal aan zit, is dat uiterst moeilijk werken. Je mag geen minuutje uitlopen en dat kon dus niet. Daarop werd besloten om de kwis als zelfstandig programma te brengen. Dat had vervolgens weer als consequentie dat het niet meer live hoefde waar door het uitzendtijdstip geen probleem meer was." 'Ciao Italia' gaat negentien weken lopen, met twaalf voorrondes, kwart- en halve finales. Tijdens de finale (vijf dagen voor het WK) kan onder meer een reis naar Italië worden gewonnen, die zeker ook kaartjes voor enkele wedstrijden van het Neder lands elftal zal bevatten. Wat Peter Zwerus na.'Ciao Italia' wil gaan doen, weet hij nog niet precies: „Ik weet niet wat de AVRO met mij wil, maar voorlopig moeten we na tuurlijk eerst maar eens afwachten hoe er wordt ge oordeeld over deze kwis. Kijkcijfers zijn natuurlijk belangrijk, maar ook de mening var je heen speelt mee." (Vanavond, Nederland 2,19.25 uur) makkelijkste over zaken die je bezighouden. Voor de een is dat liefde, voor de ander maatschap pelijke ontwikkelingen. Daar verdien je je brood mee. Dan kun je toch onmogelijk iedere keer je opbrengsten gaan weggeschen- ken?" Rob Bolland legt verder uit dal hij het niet zoveel opheeft met ar tiesten die bij rampen opeens een single gaan opnemen. „Dat is echt hypocriet. Het zijn ook meestal artiesten die anders niet aan de bak komen. Bij rampen staan ze opeens in de belangstel ling omdat ze voor het goede doel zingen. Oké, de centjes gaan naar een goed doel, maar de ar tiest staat zelf weer in de belang stelling. Daar gaat het ze meestal r de motieven van de Bollands om een plaat te ma ken over de Muur. Waarom heb ben de broers eigenlijk besloten om zelf weer een lp te gaan ma ken? „Ach, we hebben vorig jaar ook een plaat gemaakt, die alleen in Duitsland is uitgebracht. Heel succesvol. We hebben daar met de single ook in de top vijf ge staan. In Nederland is dat niet zo doorgekomen. Wij doen mis schien wat weinig aan onze pu blic relations. Als ik nu hoor wat voor een ophef er wordt gemaakt over het feit dat Gerard Joling op nummer tien staat in Duitsland, dan denk ik, We hebben het niet goed aangepakt. In feite vinden wij reclame maken voor onszelf niet zo belangrijk. Als wij een goed produkt afleveren, moet dat zichzelf verkoken. Ver der zijn Ferdi en ik onszelf pri mair als producers en componis ten. Wij vinden het niet zo be langrijk om onszelf te promoten. Bovendien werken we zoveel voor en met anderen, dan zet je jezelf eigenlijk toch altijd onder aan de lijst van belangrijke din gen. In eerste instantie wil je als producer toch dat je klanten voorrang krijgen. Misschien ver waarlozen we ons zelf wel te veel. We zien Bolland en Bolland ge woon als een artiestenduo, één van de vele klanten van de pro ducers Rob en Ferdi Bolland." Philip Bailey geeft concert APELDOORN - Philip Bai ley, de leadzanger van Earth, Wind Fire, komt voor een eenmalig concert naar ons land. Bailey start die dag zijn Europese tour in Nederland en zal vervolgens concerten geven in Scandinavië en Duitsland. De tour staat in het teken van zijn onlangs ver schenen CD, 'Family Affairs'. Bailey speelt de 13e in eve nementencentrum America in Apeldoorn. Toegangskaar ten zijn telefonisch te reserve ren via nummer 08380-23334 of bij de VyV-kantoren. <UiINA 22 V X In het Zwitserse Grindelwald werd dit weekeinde weer de traditionele sneeuwbeelden competitie gehouden. Winnaar werd een Amerikaans team be staande uit George Fabotko (rechts), Joel Graesser (midden) en Tom Hulsberg(links) die een abstract werkstuk afleverden. In het donker Het Canadese ruimtevaartbureau heeft een contract van rond 630 miljoen gulden afgesloten met een Canadees bedrijf voor de bouw van een satelliet die door wolken en in het donker kan zien. De „Radarsat"-satelliet, die als alles volgens plan verloopt in 199.4 gelanceerd wordt door de VS, zal gebruikt worden om oog sten en mineralen waar te nemen, scheepsbewegingen te controle ren en olievlekken op te sporen. Zij heeft een levensduur van 5 jaar en, in tegenstelling tot reeds bestaande satellieten, zal deze ook waarnemingen kunnen doen in het donker en door wolken heen. De satelliet wordt gebouwd door Spar Aerospace Ltd, in Toronto. Het ruimtevaartbureau zal de informatie die het binnen krijgt via een particulier bedrijf verkopen. Struikelen Van de mensen boven de 50 jaar is vorig jaar 57 procent op het trot toir wel eens gevallen, gebotst of ergens over gestruikeld. Een der de van deze voetgangers liep daardoor verwondingen op en moest zich onder behandeling bij een arts of in een ziekenhuis stel len. Slecht onderhouden trottoirs met losliggende tegels, kuilen en openstaande putjes wordt opge geven als voornaamste oorzaak. Dit blijkt uit een landelijke en quête die door de Voetgangers- vereniging is gehouden onder mensen boven de 50 jaar. Uit het onderzoek blijkt dat de slechte conditie waarin voetgangersrou tes zich vaak bevinden in belang rijke mate de mobiliteit van oude ren beperkt. Van de ouderen ondervindt 69 procent ook veel last van vuilnis zakken, hondepoep en andere rommel. Op het trottoir gepar keerde auto's wordt door 39 pro cent als zeer hinderlijk en gevaar lijk ervaren. Op het trottoir gestal de fietsen scoorde 44 procent en 70 procent heeft last van fietsers op het trottoir. mmtö M6CH6m ommen óCMOeum vmvtoim $muu6 dit ve mm.., ...m^eum mwemem- WMlA/EMNEAl 16 ve wewMöww vie\i5K6cnimem 2 mmezm mz ?LM6m 2 P/KKE KAT BROK SRAN/ET.OMVER' XV 1ETTEUJK ALE

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 22