TOP en Pernix zakken verder weg na verlies Grasshoppers verzekerd van plaats in kampioenspoule Leiden rommelt door Fides Pacta achtervolgt koploper MAANDAG 29 JANUARI 1990 LEIDEN In de eredivisie voor vrouwen leed Grasshoppers tegen Rotterdam-Zuid een flinke nederlaag: 85-68. Ondanks dit verlies stelde Grasshoppers zich wel zeker van een plaats in de kampioenspoule. MSV begon haar strijd tegen degradatie goed en versloeg mede-degradatiekandidaat BOB: 91-55. De mannen van Lisse hadden het tegen hekke- sluiter Wilskracht niet gemakkelijk, maar trokken uiteindelijk toch aan het langste eind: 78-75. Leiderdorp werd' overklast door Beverwijk (91-61) en verloor hierdoor de aanslui ting met de top drie. Basketiers-speler Adrian Palmer probeert Thijs Minderhout te blokken. Tevergeefs hij komt een armlengte tekort, (foto Loek Zuyderduin) LEIDEN - Bij LUBA-Leiden rom melt het aan alle kanten. Afgelopen zaterdag leverde de in de promotie divisie uitkomende club tegen Bas ketiers de zoveelste wanprestatie op rij: 54-56. Bij winst op de een plaats hoger genoteerde Eindhove- naren had Leiden zich steviger in de middenmoot kunnen nestelen. Nu zakt de ploeg steeds meer richting degradatiezone. Het duel was werkelijk niet om aan te zien en de enige reden voor het publiek om te blijven zitten was de onzekerheid omtrent de afloop van de wedstrijd. In het land der blinden is éénoog koning en deze eer viel te beurt aan de bezoekers. Basketiers vond in de beslissende fase wel de goede richting naar de basket, terwijl Leiden alleen maar meer ging knoeien. Tekenend voor de onmacht bij de thuisploeg was wel de laatste aanval. De Leidena- ren kwamen bij een 54-56 stand en nog bijna een halve minuut te spe len niet eens tot een schot. Van een organisatie in de aanval was dan ook absoluut geen sprake. Ruimte voor afstandschoten werd niet gecreërd. De aanvallen beston den vooral uit individuele acties die meestal strandden in een overvolle bucket. Uiterst knullig balverlies was dan het gevolg. Spelers liepen buiten de lijnen, stuiderden de bal op hun voet of struikelden over zichzelf, anderen of de bal. Leidse judoka's eerste in Leimuiden LEIDEN Sportschool Aad van Polanen heeft de driemaandelijkse judowedstrijden in Leimuiden op zijn naam geschreven. Met zes keer, goud, zes keer zilver en vier keer brons keerden de Leidse judoka's gisteren naar huis terug. Van de 450 deelnemers behoor den Dennis Cuvelier, Robert Riet kerken, Jenny de Jeu, Rogier van den Berg, Dennis Nieuwenburg en Carola van Klink tot de prijswin- I naars. Diane Potters, Arjan Scher mer, Martijn Janssen, Henk Sloos, Astrid den Os en Michel Sloos pak ten zilver. Remco Brusse, Edwin I van der Putten, Marcel Cuvelier, Frenny Koppe legden beslag op de I derde plaats. GEWICHTHEFFEN - De gewicht- heffer Subratakumar Paul is bij een j controle op dope tijdens de Geme- I nebest Spelen in Auckland positief bevonden. Het persbureau van zijn land heeft dit gisteren bekendge- I maakt. Het agentsthap baseert zich I op uitspraken van belangrijke spor- tofficials van India, aanwezig in Nieuw-Zeeland. Paul, die vrijdag in het lichtgewicht twee zilveren en een bronzen me daille won, was volgens een nog niet Ivrij gegeven rapport bij de eerste controle betrapt. Er heeft nog geen contra expertise plaatsgevonden. KORFBAL „Als we zo spelen, moet de eerste overwinning nog wel komen", sprak TOP-coach Wim Kerkum hoopvol na de 18-14 nederlaag tegen Allen Weerbaar. „Qua spel waren we soms zeis beter". De Sassenhei- mers hielden tot tien minuten in de tweede helft goed stand. Aad Wie- gerink en Gerco Langelaan (2x) schoten hun ploeg in eerste instan tie zelfs naar een 1-3 voorsprong, maar via een 4-4 gelijke stand moest TOP toch met een 8-6 achterstand gaan rusten. Door doelpunten van Anne van der Zaag, Ron van der Willik en Aad Wiegerink kwamen de Sassenhei- mers na de spelhervatting nog langszij. De thuisploeg sloeg vervol gens binnen acht minuten het be slissende gat. Vijf maal op rij kwa men de Amsterdammers doeltref fend in actie, waarvan vier volgens Kerkum dubieuze strafworpen. TOP knokte zich nog aardig terug en kwam bij 14-12 en 15-13 nog dicht in de buurt van een gelijkspel. Het slotwoord was echter aan Allen Weerbaar. Na de stunt .van vorige' week te gen koploper DVO leed Pernix bij het nog puntloze VEO een kostbare nederlaag. „Dit was de zwakste wedstrijd van het seizoen", stelde coach Daan Vreeken na het 13-9 ver lies. Vooral in de tweede helft lieten de Leidenaars, die nog slechts drie treffers wisten te produceren, het liggen. In de eerste helft hielden Pe ter Kuipers (3x), Robin Arnoldus (2x) en Carla Kuipers de achter stand beperkt tot eén punt: 7-6. Na korfwisseling stoomde de for matie uit Voorburg weliswaar di- rekt door naar 9-6, maar Janneke Mulder en uitblinker Peter Kuipers tilden Pernix toch weer naar een hoopvolle 9-8 stand. In de laatste twintig minuten kwam de ploeg van coach Vreeken nog slechts één maal tot scoren. Ook het inzetten van Kees Hortensius mocht niet baten en alleen Lian Tieleman vond nog eén keer het gat van de korf. Fiks behaalde tegen Watervliet de eerste uitoverwinning: 12-14. De wijziging in de opstelling pakte voor de Oegstgeestenaars succesvol uit. Een goed spelend vrouwen- Wat dat betreft deed Basketiers niets onder voor de tegenstander. Tot halverwege de tweede helft bakten zij er zelfs nog minder van dan Leiden. Absoluut dieptepunt van de wedstrijd was het begin van de tweede helft (ruststand:36-30), toen Basketiers pas na vijf minuten de eerst score afdrukte. Veel beter deed Leiden het echter ook niet, want na negen minuten was het pas 42-35. De thuisploeg verdedigde in die periode redelijk, maar liet het aanvallend totaal afweten. Vrije kansen onder het bord hielpen de Leidenaars (Ben de Jong) vakkun dig om zeep en ook van de vrije worplijn werd hopeloos gefaald. Maar liefst 50% van de vrije worpen misten doel. Het schotpercentage van de gewone doelpogingen was trouwens al even beroerd: 40%. Terwijl bij Leiden de irritatie toe nam hield Basketiers, ondanks de malaise, het hoofd koel. De chaos en onmacht in de Leidse aanval werd alsmaar groter en bij de tegenstan der ging het juist iets beter draaien. Via 48-48 in de vijftiende minuut velde Basketiers uiteindelijk met 54-56 het vonnis over Leiden. Het eindsignaal had nog niet ge klonken of bij de Leidse spelers- bank vlogen de verwijten over en weer. Spelers beschuldigden de trainer/coach openlijk van incom petentie. Op hun beurt werd de spe lers weer verweten dat ze de op drachten niet uitvoerden. Spelers stonden te bekvechten of wilden juist niet meer met elkaar praten. Wie of waar het ook aan ligt, dat er iets structureel fout zit bij Leiden, dat is duidelijk. Er is totaal geen or ganisatie, niemand weet wat hij doen moet en ook aan een duidelij ke leiding vanaf de kant lijkt het één en ander te ontbreken. Het hele team hangt als los zand aan elkaar. Er zal snel wat moeten gebeuren en niet alleen omdat degradatie dreigt. Guard Erik Paul van Weeren sprak wat dat betreft klare taal. Van Wee- ren: „Als we zo door gaan hebben we over drie weken niet eens meer een ploeg". ANNEKE VAN BRAKEL LEIDEN. Fides Pacta heeft koploper Die Haghe het vuur na aan de schenen gelegd. De nog ongeslagen Hagenaars bleven ter nauwernood op de been, zodat de ploeg van coach John Tims on danks de 14-17 nederlaag met op geheven hoofd het veld kon verla ten. „Voor een wedstrijd tegen de nummer één hoef je niemand te motiveren" verklaarde John Tims de opvallende vechtlust waarmee Fides Die Haghe tege moet trad. „Toch zou je eigenlijk vandaag niet teveel energie moe ten verspillen, want Fides heeft niet de mogelijkheden om elke week te vlammen. Die Haghe moet wel, alg koploper speel je el ke week weer onder de druk te moeten winnen". kwartet had een belangrijk aandeel in de zege. Na een zeer sterke eerste helft kon Fiks met een 5-9 voor sprong de kleedkamer opzoeken. Gwenny de Best, Theo Vreeken en Nico van Weizen (2x) voerden na rust de voorsprong op tot 5-13. Toen vervolgens Watervliet twee maal tot scoren kwam sloop er toch enige onzekerheid in het spel van de gas ten. Annemieke van der Gugten zorgde met haar derde treffer nog voor 7-14. De slotfase van de strijd was voor Waterland, dat echter pas in een te laat stadium serieus dich terbij kwam. De Danaïden benutte de we.d- strijd tegen Ten Donck om nieuwe spelsystemen uit te proberen. Dit verliep niet geheel vlekkeloos, maar desondanks pakte de Leidenaars met 12-11 de winst. „Het was niet geweldig van onze kant. We hebben van alles geprobeerd en daar ook de hele wedstrijd in volhard", ver klaarde coach Janko Breedveld. Paul Hüsken (4x), Heiko Locher (2x) en Ingrid Slingerland zetten de thuisploeg op een minimale voor sprong halverwege. De Danaïden verzuimde om na 9-7 de tegenstan der definitief van zich af te schud den en Ten Donck kon tot vier mi nuten voor tijd bijblijven. Heiko Lo cher velde in de eindfase het vonnis over de Ridderkerkers. Een feller Zuiderkwartier klopte ADOS met 14-12. De ploeg uit Hoorn maakte weinig tot geen ge bruik van het lengtevoordeel van de vier mannen en dat buitte de tuis- ploeg goed uit. De formatie van coach Ko Paeper kende een matige start (0-3), maar na 27 minuten was de schade al hersteld en konden de Leidenaars met een 7-6 voordelige marge gaan rusten. Door doelpun ten van Theo van Leeuwen en Erik van Lunteren liep het verschil op tot drie punten en Zuiderkwartier gaf de zege niet meer uit handen. De Algemene, zonder de gebles seerde Enrico Mud, speelde tegen De Zwaluwen meer tegen dan met elkaar. „We spreken voor de wed strijd een concept af en daar houdt dan niet iedereen zich aan", zo ver klaarde coach Cor Gravekamp het weinig collectieve spel van zijn ploeg. „Ik schaam me ook voor het eigen publiek dat op een gegeven De Haagse ploeg van coach Ruud van der Horst bleek goed overweg te kunnen met de favo- rietenrol. Ondanks de wel vlie gende start van Fides Pacta, bin nen zeven minuten scoorde het viermaal, toonde Die Haghe zich de betere ploeg. Deels was Fides daar zelf verantwoordelijk voor. De Leidse verdediging toonde zich regelmatig veel te gretig, ter wijl ook nog eens drie strafwor pen onbenut bleven. Na een kwartier was de voorsprong weer verdwenen en in het vervolg liep Fides Pacta achter de koploper ogenblik "wissel, wissel" loopt te roepen. Dat geeft de club geen ver trouwen". Het 13-14 verlies was het resultaat voor de Leidenaars en Gravekamp weet zich voor de zware taak om de rust binnen de selectie te herstellen. Crescendo sleepte tegen KVR een 8-8 gelijkspel uit het vuur. „Ie der punt is nu van groot belang en dus ben ik tevreden", wist coach Wim Nijenhuis. Beide ploegen wa ren de hele wedstrijd aan elkaar ge waagd. De thuisploeg had, ondanks een 4-5 achterstand halverwege, tot vlak voor tijd de leiding. Een 'gou den wissel' bezorgde Crescendo toch een punt. Invaller Alfons Cor- nellissen doorboorde tien séconden voor het eindsignaal de korf. „De vlam is in de pijp gegaan, ge loof ik", concludeerde coach Robin Sommeling na het 5-5 gelijkspel van KNS tegen Aurora. „We zijn in de race om erin te blijven en dan is dit een goede uitslag". Peter Zitman, Maarten Tideman en Hans Kooien zorgden voor een 1-3 voorsprong, die echter bij rust reeds ongedaan was gemaakt (3-3). Aurora leek ver volgens op de volle winst af te steve nen, maar Maarten Tideman stak daar in de laatste minuut een stokje Ons Eiland ging tegen De Regen boog met 9-17 ten onder. Na 27 mi nuten, bij een 1-8 achterstand, staakte de scheidsrechter de wed strijd omdat hij zich bedreigd voel de door het publiek. De leidsman besloot toch het duel voort te zetten en trok in het vervolg nog twee maal een gele kaart. Erik Kuiper zag zijn naam ook daadwerkelijk op het for mulier genoteerd, terwijl het ver meende kwaad van René Arnoldus uiteindelijk door de vingers werd gezien. Velocitas liet door het 9-9 gelijk spel tegen Weidevogels een belang rijk punt liggen. De Leiderdorpers kwamen mede door het overdreven veelvuldig fluiten van de scheids rechter nooit in hun spel. De 5-4 voorsprong bij rust werd uitge bouwd naar een 9-7 voordelige stand, maar in de slotfase kwam Weidevogels toch nog langszij. - Blessureleed blijft Madjoe ach tervolgen. Voor de vierde maal zag coach Frits Vink een speelster ge- bleseerd het veld verlaten. Barbel Vink was ditmaal het slachtoffer en moest met een hersenschudding naar het ziekenhuis. Madjoe ver loor, ondanks een 1-3 voorsprong in de eerste helft, de wedstrijd tegen Valto met 12-9. JETSKE GOUDSMIT Het verschil bleef echter tot ver in de tweede helft (rust 6-7) be perkt tot twee treffers, zodat de spanning bleef. Opvallend was dat aan Leidse zijde de doelpun ten uitstekend werden verdeeld. Bettina Sommeling, Mieke Se- lier, René van der Vooren en San- der de Haas scoorden elk drie maal. In schril contrast daarmee stond het ongelukkige optreden van Henk van der Waals, die een maal scoorde, maar vooral opviel door een aantal verdedigingsfou- ten en gemiste strafworpen. Om wille van zijn lengte hield Tims hem echter in het veld, zodat Ron Avanti speelde zaterdag nog zonder Paul Haldan. Hoewel pr-man Nico Stolwijk zich optimistisch toonde, lijken reglementaire problemen de komst van de Roemeen vooralsnog in de weg te staan. „Wordt zijn over gang deze week geregeld - en daar ga ik gewoon vanuit - dan mikken we natuurlijk op het kampioen schap", aldus Stolwijk. Scylla-coach Frits Kantebeen lag er niet wakker van: „Het aantrek ken van Haldan noem ik korte ter- mijnJpolitiek, maar als ze zo graag kampioen willen worden zit er niks anders op". De perspectieven voor Scylla zien er sowieso minder roos kleurig uit. „We zullen proberen on ze huid te redden. Voor het volgen de seizoen moet er wel iets gebeu ren in financieel opzicht want het heeft niet veel zin om zo door te blij ven modderen". BASKETBAL De vrouwen van eredivisionist Grasshoppers besloten zaterdag avond het reguliere gedeelte van de competitie door in Rotterdam te verliezen van RZ. De thuisploeg speelde een regelmatige wedstrijd en leidde bij rust al met 34-27. Ook na de rust bleven zij over het betere van het spel beschikken en soepel scorend werd de ploeg van coach Han Wallaart met ruim verschil te rug naar huis gestuurd: 85-68. Volgens Wallaart was het verlies te wijten aan een gebrek aan con centratie in de verdediging. „Alle aandacht ging uit naar de overigens goed lopende aanval. Hierdoor kreeg RZ te veel en te makkelijke scorings-mogelijkheden, waarvan dankbaar gebruik werd gemaakt. Als er geconcentreerder verdedigd gaat worden, moet het toch moge lijk zijn om dichterbij te komen dan die zeventien punten Hiermee doelde Wallaart duide lijk op het vervolg van de competi tie, waarin Grasshoppers in de kam pioenspoule naast Den Helder, Voorburg, Tonego en Flash op nieuw tegen RZ zal moeten aantre den. Het bereiken van die kampi oenspoule geeft hem in ieder geval een prettig gevoel. Nu continuering van een plaats in de eredivisie is verzekerd, kunnen de bakens voor het verdere verloop van de competi tie, maar ook voor volgend seizoen, worden verzet. Overigens wilde Wallaart hierover verder niets kwijt. Pracht na een langdurige war- ming-up weer op de bank kon plaatsnemen. Met twee goals van Victor Led der plaatste Die Haghe tien minu ten voor tijd de beslissende de marrage (10-14), maar tot het ein de toe beet Fides stevig van zich af. „Het is geen probleem dat we hier verliezen", aldus een laconie ke Tims na afloop. „Dit is ook geen wedstrijd om je op te con centreren. Volgende week spelen we tegen Naas een veel belangrij ker pot. Als je die verliest is het wel een probleem". BRAM VAN GENT Een bestaan in de marge dus voor Scylla en dat bleek ook zaterdag in de Avanti-hal. Een vijftigtal toe schouwers, geparkeerd op krakke mikkige bankjes ver verwijderd van de wedstrijdtafels, kon deson danks genieten van een aantal zeer onderhoudende partijen. Zo maak te Peter Paul de Vrind het zijn trai ningsmaatje Gerard Bakker jr. in een zinderende partij knap lastig. Pas in de derde game (21-19) boog de sterke Leidenaar voor de traago- gende, maar zeer gewiekst spelende Bakker. Onder toeziend oog van zijn vader wist deze ook de zich knap verwerende Mirjam Kloppen burg te verschalken: 21-14, 12-21, 21-13. Met de overige Scylla-spelers was Bakker snel klaar. De wat te leurstellende Sjoerd Meier en de jonge invaller Lars Wittebrood, die in de eredivisie eigenlijk nog niets te zoeken heeft, werden rap van de Eerst zal middels een gesprek deze week binnen de ploeg en de vereni ging hierover duidelijkheid moeten worden geschapen. Winnen In de staart van de promotiedivisie begon MSV haar strijd tegen degra datie in ieder geval goed. Voor eigen publiek werd het veel zwakkere BOB met hard werken en goed aan- valsspel verslagen. Na bij de rust (43-22) de zege reeds veilig te heb ben gesteld, werd het uiteindelijk 91-55. Coach Frans Nelissen na afloop: „Hoewel we niet echt goed hebben gespeeld, is er in ieder geval gedaan wat er gedaan moest worden: win nen. Gezien de stand (voorlaatste met twee punten achterstand op RZ 2, HvB) was dit heel belangrijk. Echter deze grote winst is geen ga rantie dat we uit de problemen zijn. Volgende week tegen RZ wordt het pas echt oorlog. Bij winst hebben we weer aansluiting en dan gaat het er echt om spannen". In de eerste divisie B behaalden de mannen van BV Lisse thuis te gen de nummer laatst Wilskracht een moeizame overwinning. Wils kracht, dat na de winterstop ver sterkt is met Jan Kramer (ex-Sport- life) en Kamiel Mol, is ondanks de laatste plaats een niet te onder schatten tegenstander. Wilskracht opende sterk en na vier minuten stonden ze al met 3-13 voor. Coach Johan Koster moest met behulp van een time-out ingrijpen. Hij slaagde erin zijn team weer op het goede spoor te zetten en Lisse kwam terug tot 22-21. De inhaalrace kostte echter te veel energie en bij rust stonden de Lissenaren op nieuw met tien punten achter: 37- 47. Na de rust werd er wel orde op za ken gesteld en met een man tegen man pressie over het hele veld, goed verdedigend werk van Menno van Veldhuizen en knap aanvallend werk van Paul Ruigrok (27 punten, waarvan 19 na rust) kwam Lisse via 52-51 op een voorsprong van 63-52. Hierna nam Lisse bijna traditioneel gas terug en dat gaf Wilskracht de mogelijkheid om nog iets van de achterstand af te halen. De overwin ning kwam echter geen moment meer in gevaar en Lisse won met 78- 75. In de eerste divisie A werden de mannen van Leiderdorp hardhan dig met de neus op de feiten ge- tafel geveegd en bleven ook in hun overige partijen zonder winst. Waar Scylla het moet hebben van De Vrind en Kloppenburg daar kan Avanti bogen op een aanzienlijk bredere basis. De Chinees Chen Sung bijvoorbeeld. Hij kende een aarzelende start in de Nederlandse competitie, maar is inmiddels uitge groeid tot één van de toppers. Ook zaterdag bewees hij zijn waarde. Slechts De Vrind wist hem een ga me te ontfutselen (21-13, 18-21, 21- 14). Voor Wittebrood (21-13, 21-10) en Meier (21-4, 22-20) was het leed sneller geleden. De ontspannen Sung gaf hen een lesje dat niet veel meer dan een kwartier in beslag nam. Kloppenburg (21-15,21-18) gaf in haar tweede game aardig partij maar meer ook niet. Meer succes had zij tegen Robert de Groot. De Hazerswoudenaar, die bij de eventuele komst van Haldan ongetwijfeld 'geslachtofferd' wordt, was duidelijk een maatje te klein voor de Leidse. Hoewel zij niet ver der kwam dan één winstpartij was Kantebeen niet ontevreden: „Mir jam speelde goed. Met een beetje meer geluk had er voor haar tegen drukt. Zaterdagavond werd in en te gen Beverwijk, de nummer twee op de ranglijst, met 91-61 verloren. De Leiderdorpers stonden na tien mi nuten nog met 14-20 voor, maar daarna klapte de organisatie volle dig in elkaar. Zowel aanvallend als verdedigend liep het niet meer en Beverwijk nam het initiatief over. Bij rust (41-28) waren de rollen ge heel omgekeerd en Beverwijk speelde verder de wedstrijd simpel uit. Door deze nederlaag verloor de formatie van Coach Bert Samsom de aansluiting met de top drie en be landde in de grote middenmoot. HAROLD VAN BIEMEN PKC verovert Europacup PAPENDRECHT (ANP) - De Nederlandse kampioen PKC heeft zaterdag de Europacup zaalkorfbal voor landskampioe nen veroverd. In de finale werd het Belgische Catbavrienden met 11-9 verslagen. Het West- duitse Adler Rauxel eindigde als derde, door een zege van 15- 12 op de Engelse kampioen KC Mitcham. Ondanks het thuisvoordeel, de PKC-hal was twee dagen met ruim tweeduizend toeschou wers uitverkocht, had PKC de handen vol aan het fysiek sterke Catbavrienden. Pas op slag van rust konden de Papendrechters door Anja Beider de eerste 4-3 voorsprong nemen. Margot van der Singel stelde in de eindfase met twee fraaie acties de over winning veilig. Jan de Jager werd met vijf doelpunten topscorer, terwijl Jerry Aerts voor vier van de Bel gische treffers tekende. Eindig de de finale in het gebruikelijke Nederlands-Belgische onder onsje, in de marge van het toer nooi waren soms opmerkelijke spelverbeteringen zichtbaar. Vooral het spel van de Westduit- se ploeg, enige tijd getraind door de aanstaande Belgische bondscoach Rudi Ramaekers, toonde een opmerkelijke pro gressie. Het Poolse AWF Krakow, de af gelopen week te gast bij het Oegstgeester Fiks, eindigde na een 8-13 nederlaag tegen nieuw komer KC Decin uit Tsjechoslo- wakije als laatste. Voor de Polen was er door een gift van een Pa- pendrechtse sponsor op het laatste moment nog een suprise: een set shirtjes. Adoptie-ouder Fiks kon dit wel even snel rege len, zodat Krakow zaterdag in het blauw-oranje shirt van de Oegstgeester eersteklasser aan trad. PAARDENSPORT - De tien-jarige hengst Ourasi heeft gisteren voor de vierde keer de Prix d'Amerique ge wonnen. Bij de belangrijkste drave rij ter wereld waren 50.000 toe schouwers getuige van de overwin ning van de favoriet, ditmaal ge stuurd door Michel Guogen. in de 2650 meter lange koers. Tweede werd Puroto, derde Pussy Cat. Met de eerste prijs in de 70e Prix d'Amerique bracht Ourasi zijn winsom op 23 miljoen francs, 7,5 miljoen gulden. ALGEMEEN - De DTSB. de over koepelende nationale sportbond van de DDR, heeft zaterdag de voor malige voorzitters Ewald en Eichler geroyeerd. Het was de laatste maatregel van de DTSB na de politieke en maat schappelijke omwenteling. De sportbond is door die laatste stap gezuiverd van alle personen die in het verleden nauwe contacten on derhielden met het oude regime in de DDR. Bakker en Turk nog winst ingeze ten ook. Haar dubbelwinst (15-21, 16-21) met De Vrind tegen Sung en De Groot vond ik zelfs van uitzon derlijke klasse". De Vrind vocht za terdag verbeten voor elk punt en .met name zijn nederlaag tegen Bak ker zat hem niet lekker. „Ik lijk wel motorisch gestoord!", becommen tarieerde hij luidkeels een gemiste bal. Met de flegmatieke De Groot re kende hij vlotjes af: 12-21, 14-21. Kluif Zijn slotpartij tegen Rob Turk was echter weer een zware kluif. Beiden gingen tot op de bodem en uiteinde lijk gaf de superieure service van de Leidenaar de doorslag: 17-21, 21-15, 15-21. Het was Turk's enige neder laag. Zijn dubbel met Bakker tegen Meier en Wittebrood werd een vlot te 21-8, 21-13 zege. En de gedrongen Avanti-speler had vervolgens een makkie tegen Wittebrood (21-10, 21- 9), terwijl Meier (21-17, 21-18) ook weinig problemen bleek op te leve ren. „Het is voor ons gewoon moei lijk spelen tegen die gasten en dat zal nog wel even zo blijven", berust te Kantebeen in de nederlaag. BERTHO SMIT LEIDEN Met nog vier ronden te gaan in de zaalkorfbal- competitie stevenen TOP en Pernix rechtstreeks af op de gradatie. Langzaam uit de degradatienood geraken eerste klasser Fiks en de tweedeklassers Zuiderkwartier en Cres cendo, terwijl ook voor KNS nog enige hoop is de afdeling te ontlopen. Rob Turk achter de tafel voor Avanti. Hij liet tegen Scylla zaterdag slechts één partij liggen. HAZERSWOUDE-DORP - De tafeltennissers van het ambitieu ze Maxell/Avanti hebben in hun eerste optreden van de vooijaars- competitie de ongelijke strijd tegen het Leidse Comtest/Scylla zonder problemen naar zich toe getrokken. Het werd uiteindelijk 14-4 voor de Hazerswoudenaren, die daarmee duidelijk maakten hoe de verhoudingen tussen de streekrivalen momenteel liggen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19