NOVO vloert lijstaanvoerder Madjoe De Zijl/LGB drijft op routine Degradatie Lisse een feit HVS blijft met pijn en moeite overeind LZ 1886 delft het onderspit in derby B-limiet voor Arjan Kamer Jansen zesde op 1500 meter PAGINA 18 DO/ST MAANDAG 29 JANUARI 1990 LEIDEN Leython heeft zich met een verpletterende overwinning op Rentokil 2 (3- 0) op de tweede plaats in de tweede divisie gehandhaafd Een divise lager behield Ge mini zijn kansen door Inter Amicos met 3-0 te verslaan NOVO verraste in de derde di visie H met een overwinning op koploper Madjoe. Leython 2 nam dankzij de zege op Ren tokil 3 (3-2) meer afstand van de laatste plaats. Bij de vrou wen verloor Gemini van Mo lenwiek (1-3) en redde Ley thon het niet tegen RVC (0-3). VOLLEYBAL Leython had het eigenlijk alleen de eerste tien minuten moeilijk bij ZVH 2. Toen kwam het niet verder dan 1-2, maar daarna lie pen de Leiderdorpers gemakke lijk uit naar 15-9. Leython speelde degelijker dan zijn tegenstander en beschikte bovendien over meer slagkracht. Vooral Robert Maassen, terug van weggeweest, was'in aanvallend opzicht vanaf de driemeterlijn een klasse apart, terwijl Fer van Hal elke bal die hij kreeg insloeg. Spelverdeler Rob Mudde stuurde het blok van de tegenpartij in de eerste twee sets voortdurend de verkeerde kant op. Dat resulteerde in de tweede reeks in 15-4. Leython kon het zich veroorloven met de basis-zes ook de derde set met 15-9 op zijn naam te schrijven. Gemini wordt nog steeds ge teisterd door een belessuregolf, maar was desondanks sterk gnoeg om Inter Amicos een ne derlaag te bezorgen (3-0). In de derde set deed Menno Kielman van zich spreken. Hij was welis waar geblesseerd aan zijn rechter schouder, maar kwam toch even in het veld en sloeg de tegenpartij zo ongenadig hard om de oren dat dat een forse ruzie tot gevolg had (15-12, 15-9, 15-12). NOVO speelde een practisch foutloze partij bij koploper Mad joe en won overtuigend in Enk huizen. De Noordwijkers begon nen heel geconcentreerd (15-8). In de tweede set sloeg Madjoe met gevaarlijke sprongservices terug: 6-15. NOVO verzette onder lei ding van de linkshandige Cas Breemen de bakens. Het ging scherper en dieper serveren en ging er nog feller tegenaan. Het spel van Madjoe raakte ontregeld: 15-6, 15-4. Leython 2 moest wel winnen van het iets lager geklasseerde Rentokil 3, omdat drie ploegen uit de derde divisie degraderen. Aanvankelijk zag het er zelfs zeer goed uit voor Leython, dat uitliep naar 2-0. Maar de Leiderdorpers lieten de teugels vieren wardoor Rentokil de stand gelijk trok: 2-2. In de beslissende set liet Leython zijn tegenstander kansloos (3-2). In de promotieklassen ont moette Donar het onderaanstaan- de Super Spanning. De hekke- sluiter ontpopte zich als een taaie tegenstander. Donar verweerde zich met bekeken services op de enige spelverdeler van Super Spanning: 15-9. De tweede set was spannender. Super hield het vol tot 12-12 en zelfs 14-14, voor dat Donar de winst Voor zich opeiste: 16-14. Daarna liep Donar eenvoudig weg naar 3-0 (15-8). NOVO 2 werd in de eerste set bij IJsselvogels finaal wegge speeld (1-15), maar herstelde zich uitstekend. Het kwam met 11-4 voor, maar kon de tweede set toch niet in de wacht slepen: 15-1. In de derde reeks kwam NOVO ver achter (4-12), maar het herstelde zich knap (11-13). De Noordwij kers gingen tegen de nummer twee van de ranglijst met 11-15 (0- 3) eervol ten onder. LUSV werd bij CVCS compleet van het veld gespeeld. Met name Dick van Elk was ongrijpbaar. De studenten stonden binnen een uur weer buiten: 15-9, 15-4, 15-8. Volgens de stand mocht Gemi ni 2 opzien tegen de wedstrijd te gen Punch. In het veld viel het al lemaal wel mee. Het werd in feite een simpele overwinning (15-12, 15-4, 16-14) van 3-0. Leython 3 was in de eerste set gewoon een stuk sterker dan VS Haag 2 (15-10). Een beetje in slaap gewiegd verslapte het, kwam, prompt met 0-9 achter voor het het heft weer in handen nam en moeizaam alsnog won: 15-13. In de derde set lukte dit niet meer: 14-16. Toen was Leython 3 weer bij de les en was het aanvallend een klasse apart: 15-4 en 3-1 winst. Vrouwen Bij de vrouwen had Gemini bij voorbaat natuurlijk verlies inge calculeerd uit tegen Molenwiek. Het verloor de eerste set net aan met 16-14, de volgende wat rui mer (15-6), maar deed toen echt van zich spreken: 10-15. In de vierde set toonde Molenwiek aan waarom het derde staat: 15-9 en 3- 1. Leython heeft de kansen op een goed resultaat laten liggen in de eerste set. Toen werd er aan vallend nog redelijk gespeeld (In ge Smits en Warja Kruithof) maar de grotere routine van Libanon gaf net de doorslag: 14-16. In de volgende sets kwam Leython er niet meer aan te pas, omdat de Li- banon-aanval veel sterker was (tweemaal 7-15). In de promotieklassen had WW dubbel pech. De wedstrijd tegen DVC kon geen doorgang vinden, daar een stuk dak van de sporthal ontbrak en bovendien kreeg het van de bond drie pun ten in mindering omdat het vori ge week tien minuten te laat was voor een wedstrijd. Gemini 2 deed het uitstekend, want het versloeg Skania in eigen huis met 1-3. In de eerste set ging dit gemakkelijk, maar Skania kwam goéd terug en wist in een spannende slotfase de tweede op haar naam te schrijven. Op wils kracht en routine greep Gemini 2 toen weer het initiatief en dit re sulteerde in tweemaal winst op rij. Gemini 3 deed hiervoor niet onder en versloeg Tonegido- /Voorburg 5 ook met 1-3. Het werd een moeizame zege op een enthousiaste tegenstander. Het netwerk gaf de doorslag, want Gemini 3 had iets meer aanvals- kracht en blok (Nicolien van Nier- kerk) dan Tonegido (12-15, 10-15, 15-9 en 11-15). Novo speelde vrij wisselvallig tegen een jeugdig Rentokil/ZVH 2. In de eerste set verloor het re gelmatig door de sterke verdedi ging van ZVH waarop alle aanval len strandden (12-15). Daarna liep het uit naar 8-1, maar de midden- aanval van ZVH was aan het eind van de set niet af te blokken: 13- 15. in de derde set leek het erop dat het 0-3 zou worden, maar een felle eindsprint bracht NOVO net de winst: 17-15. In de vierde set werd NOVO compleet afgeser veerd: 1-15. GER RENES LEIDSCHENDAM De vrouwen van HVS hebben zich met het klamme zweet in de handen aan de kop van de ranglijst van de tweede divisie C weten te handhaven door Hellas 2 met 16-15 te kloppen. De mannen van Saturnus wonnen in Den Haag met 11-15 van Hellas 2 en zijn nu los van de staartploegen Tachos 2 en Wings. ZAALHANDBAL HVS begon zo sterk tegen Hellas 2 dat de Stompwijkse kampioens kandidaat recht op een onbedreig de overwinning leek af te stevenen. Na tien minuten leidde HVS door breakouts, afstandschoten en inge studeerde aanvalspatronen met 5-0. Hellas herstelde zich knap van het Stompwijkse openingsoffensief, maar met de rust wees de score toch duidelijk in de richting van een Stompwijkse triomf. Die kwam er ook, maar wel kantje boord. De 6-0 verdediging van Hellas bood na tuurlijk veel speelruimte voor de cirkel, maar zonder de treffers van de jonge en talentvolle Irma van der Bosch, zesmaal raak van afstand, zou HVS nu wellicht met een kater van een verloren wedstrijd hebben gezeten. Want het schot uit de twee de lijn was gisteren bij de Stomp wijkse vrouwen bepaald niet om over naar huis te schrijven. HVS bleef echter, de strafworpregen die de meer Haags dan Stomp wij ks ge zinde arbitrage in deze wedstrijd liet neerdalen, steeds aan de lei ding: 16-15. Foreholte 2 miste in het toptref- fen in de derde divisie tegen Satur nus '72 keepster Monique van der Poel. Maar het puntverlies van Fo reholte mag beslist niet op rekening worden geschreven van junior keepster Christina van Emmerik, want die had maar één helft nodig om de afstand naar de seniorencom petitie op landelijk niveau te over bruggen. Saturnus leidde met de rust met 8-5. De Voorhoutse verde diging werkte gisteren matig en pas toen de gevaarlijke Ria Troost van Saturnus een persoonlijke dekking kreeg ging die beter draaien. Niette min had Saturnus de winst in de laatste minuut met 12-11 voor het grijpen. Een door een Saturnus-ver- dedigster weggetikte bal zou in het Ridderkerkse doel zijn gerold als de Saturnus-keepster die niet had op gepakt. Dat leverde wegens onge oorloofd terugspelen op de keeps ter een strafworp op voor Saturnus. Hannie Boskamp benutte die Kans koel: 12-12. Olympia '72 liet tegen Vires et Ce- leritas precies twee minuten zien één van de betere ploegen uit de derde divisie te zijn. Twee aanvallen leverden twee treffers op: 0-2. Toen was het gebeurd met de koopman. De 4-2 verdediging, anders een goed werkende machine bij de Wasse- naarse vrouwen die in vele brea kouts uitmondt, bood gisteren het gretige Vires vele mogelijkheden op een succesvolle doorstoot vanuit de tweede lijn. Zelfs Hermien Goe- koop, na vele weken van gedwon gen absentie weer in het Wassenaar- se doel, kon niet alle Goudse sco ringskansen onschadelijk maken. Trainster Wil Geurds schakelde in arren moede over op een 5-1 verde diging. Dat was onvoldoende om Vires van een verdiende winst af te houden: 16-13 (10-6). De vrouwen van HVV '70 zijn op de laatste plaats van de ranglijst van de derde divisie beland na een kansloze nederlaag tegen Ancora. In Rotterdam werd het 10-5 na een ruststand van 2-3 in het voordeel van HW. Tijdstraffen wegens pra ten waren koren op de stevig door draaiende Rotterdamse molen. Lang voor tijd was al duidelijk dat HVV een nederlaag niet zou kun nen afwenden, ook al keepte Aimee Visser in het Voorschotense doel sterk. De mannen van Saturnus revan cheerden zich in de tweede divisie overtuigend op Hellas 2 voor de in Leiden geleden nederlaag. De ver dediging sloot als een bus en daar achter stond ditmaal Rob Otten als een rots in de branding. Aanvallend liep het aanvankelijk niet zo best, maar de Hagenaars scoorden welge teld drie treffers in de eerste helft. Daarvan waren er nog twee uit een strafworp. Saturnus liet de bal in de aanval bewust lang circuleren en pompte zo de lucht uit de Hellas ploeg, die graag de breakout als wa pen hanteert. Na de hervatting (6-3) kwam Hellas bij 8-8 op gelijke hoog te. De tactische omzet in de Leidse aanval die met twee cirkelspelers ging opereren, ontredderde de Haagse verdediging volledig. Bij de stand 13-9 voor Saturnus sloop de onzekerheid in de Hellas aanval. Dat had balverlies tot gevolg en Leidse breakouts die zonder par don werden verzilverd: 15-11. Don Olsen was met zes treffers de suc cesvolste Saturnus aanvaller, ge volgd door Winfred van Boheemen met drie treffers. Anton Heiden (De Zijl/LGB) in balbezit. Michel van der Zeeuw (LZ) tracht het hem zo moeilijk mogelijk te maken. ü'oto Loek zuyderdui LEIDEN In de eerste klasse stond Lisse voor de loodzware op dracht om Heerhugowaard '69 2 te verslaan! Afwezigheid van sterspe ler Peter Veltenaar maakte deze op dracht zomogelijk nog moeilijker. Dennis Versteegh moest daarom de eerste mannenenkel spelen: 15-12, 9-15, 15-7. Rob Put en Ron Kolmus konden hun positie ook dit keer niet waar maken. Invaller Andre Verhaar (Lisse 2) deed het lang niet slecht: 4- 15, 15-3, 3-15. Door de nipte over winning van Jacqueline van Raven- sberg in de eerste vrouwenenkel (9- 11, 11-9, 11-6) bleef de achterstand beperkt tot 2-4. Het gelegenheids duo Versteegh/ Kolmus scoorde in het eerste mannendubbel het laatste punt voor Lisse. Lisse ver loor met 3-8 en is in navolging van Lisse 3 officieel gedegradeerd. In de tweede klasse was het voor Leiden zaak weer eens punten te pakken. Met invalsters Thea Turk en Nora de Koning (Leiden 2) bracht het team gastheer Florida echter geen moment in gevaar. Al leen Bram Segijn zag kans om zijn enkelpartij te winnen. Het kwakke lende Leiden is in de tweede helft van de competitie steeds verder af gezakt in het klassement. Het weg vallen van zowel trainer als trai ningsavond dit seizoen lijkt een ver klaring voor het matig presteren van Leiden. Vlietwijk heeft opnieuw goed ge boerd, ditmaal tegen Duinwijck 6. In de Duinwijckhal hadden Henk Westerbeek (11-15, 4-15) en Erik Bokhorst (5-15, 0-15) geen gevaar te duchten. Irene de Vriend (1-11,11-2, 7-11) en Sylvia Groeneveld (11-6, 5- 11.9-11) werd het minder gemakke lijk gemaakt. In het mannendubbel (5-15, 4-15), het vrouwendubbel (11- 15, 9-15) en het eerste gemengddub- bel (4-15, 9-15) was de overmacht van Vlietwijk overduidelijk. Maar op de valreep konden Bokhorst en De Vriend de overwinning niet ver volmaken (3-15, 15-10, 15-12): 1-7. In de derde klasse was het voor Lisse 2 in de uitwedstrijd tegen Heerhugowaard '69 6 erop of eron der. Door de goede come-back van concurrent Duinwijck 8 moest er gewonnen worden. Twee spelers van Lisse zijn geblesseerd. Willem van Griethijuzen kampt met een zweepslag in de kuit, Arnoud vaan Ravensberg met een rugblessure. Lisse werd uit de nood geholpen door Sander Massaar en Robbert Dedding. In de mannenenkels ga ven ze direct hun visitekaartje af: 0- 2. Vastspeelsters Petra van Dam en Marijke van Wickeren konden het opnieuw niet bolwerken: 2-2. In het vrouwendubbel en in de gemengd- dubbels daarentegen waren ze goed op dreef. Met de 2-6 overwinning hebben Massaar en Dedding, met Lisse 3 in de vierde klasse gedegra deerd, Lisse 2 een goede dienst be wezen. Merenwiek stond bij aan vang van de uitwedstrijd tegen Zij- derveld 9 in punten gelijk met Flair 2. Het was daarom van groot belang om opnieuw te winnen, liefst met grote cijfers. Wat dat betreft heeft het team zich goed van zijn taak ge kweten: Zijderveld werd met 0-8 verslagen. Flair 2 moest echter nog de afgebroken wedstrijd tegen Mar- tinus uit spelen. Ten gevolge van een blessure bij Martinus kon deze inhaalwedstrijd geen doorgang vin den, waardoor Flair de winst kreeg toegewezen. Flair staat daardoor nu twee punten voor op Merenwiek. In de vierde klasse is voor Vlietwijk 2 de buit reeds binen: het LEIDEN De Zijl is nog steeds de sterkste waterpo- loploeg van Leiden. In een vol Vijf Meibad versloeg het LZ 1886 gisteren met 11-7. Zaterdag was voor de beide Leidse vertegenwoordigers een donkere dag. LZ verloor van Brandenburg met 17-7. De Zij/LGB maakte het nog bonter door van Het Ravijn te verliezen. In eigen huis werd vorige week kampioen. Om de competitie ongeslagen af te sluiten moest nog wel even gewonnen wor den van Kennemerland. Dit leek aanvankelijk geen probleem: de thuiswedstrijd werd met 8-0 gewon nen. Daarom was het verrassend dat Vlietwijk voor het eerst een punt verspeelde: 4-4. Lisse 3 kon tegen Zijderveld 10 vrijuit spelen; er stond immers niets meer op het spel (2-6). Voor Massaar en Dedding, zaterdag uitmuntend invalend in Lisse 2, was twee wed strijden in twee dagen duidelijk te veel van het goede: beiden gingen ten onder in zowel de mannenen kels als in het mannendubbel. Li- sette van Schie had wèl succes in haar-enkelpartij en in het gemengd- dubbel met Robert Dedding. Merenwiek 2, in korte tijd van de eerste plaats naar de vierde plaats gekelderd, heeft tegen Duinwijck 9 het zelfvertrouwen een nieuwe im puls gegeven. De bezoekers werden met een 8-0 nederlaag terug naar Haarlem gestuurd. Spotvogels is zaterdag kansloos ten onder gegaan tegen koploper Victor Sio 5. Met uit zondering van het vrouwendubbel gunde de thuisploeg de Leiderdor pers slechts twee sets per partij. Merenwiek 3 neemt door de over winning op Tybb (3,-5) waarschijn lijk de vierde plaats over van Pip. Ad van der Brand moest zijn enkel partij staken ten gevolge van een enkelverzwikking. In het mannen dubbel bleek de schade nogal mee te vallen: samen met Paul Roeland- se won hij in drie sets. Leiden 2 had geen moeite met hekkesluiter Aristo 2. Alleen Thea Turk liet een staek vallen: 7-1. Veglo hield het als tweede geplaatste 'Shuttle '74 knap langszij: 4-4. werd het 6-7 in het voordeel van de Nijverdallers. WATERPOLO LZ en De Zijl lagen voor de twee de maal dit seizoen tegenover el kaar in het water. Evenals de eerste keer werd het een aantrekkelijk du el met De Zijl op de belissende mo menten net iets sterker en dus de te rechte winnaar. Beide ploegen had den nog wat goed te maken. De Zijl had zaterdag verloren van Het Ra vijn. Coach Albert Spijker: "We kwamen niet in de wedstrijd. Het Ravijn kwam al snel op 0-3 met als gevolg dat wij te geforceerd gingen spelen. We misten te veel kansen". Het Ravijn had minder moeite met de verzilvering van de mogelijkhe den en bleef aldus aan de goede kant van de score. Een slechte beurt van de Kooibewoners. Ook LZ pres teerde slecht. Na de overwinning van vorige week op Het Ravijn, le ken er ook tegen Brandenburg kan sen. Na twee parten (6-5) was er ook nog van alles mogelijk, maar in de tweede wedstrijdhelft ging alles mis. Dit resulteerde in een veel te grote 17-7 nederlaag. Omdat beide ploegen zich niet be dienden van het misschien wel ef fectieve, maar voor het publiek oer- vervelende zone-systeem werd LZ- De Zijl een aardige wedstrijd om naar te kijken. In de eerste periode waren de treffers duur. Alleen Edwin Redegeld kon bij een man- meersituatie LZ-doelman Jan Tes- ke verschalken. Teske was evenals zijn collega Martin Nederlof in het andere doel overigens uitstekend' op dreef. In het tweede speldeel leek De Zijl definitief afstand te nemen. Ar jan Meierink kon nog wel de gelijk maker laten aanteken (1-1), maar hierna liep De Zijl weg naar een 1-5 voorsprong. Maar evenals vorige week tegen Het Ravijn legde de Vijf Meibad bewoners het hoofd niet in de schoot. Hans Parrel kon na af loop dan ook terecht verklaren dat het aan de inzet in elk geval niet had gelegen. Drie doelpunten van LZ- uitblinker Wilco van der Zeeuw en één van Jim van Es brachten LZ twee minuten voor het verstrijken van de derde periode weer naast De Zijl (5-5). De Zijl werd niet zenuwachtig. De aanwezige routine stond er borg voor dat het rustig bleef spelen. Op de midvoorplaats had De Zijl een overwicht. Anton Heiden en Alex van Belkum waren voor de LZ-ver- dediging moeilijk af te stoppen. Ge volg was dat de LZ-verdedigers ge bukt gingen onder een grote fouten- last. Ruud Muusse en Hans van Hees moesten dan ook in de slotfase met drie persoonlijke fouten vroeg tijdig de kant opzoeken. De Zijl buitte het fysieke overwicht goed uit. Bij aanvang van de laatste zeven minuten hadden Alex van Belkum en Anton Heiden alweer voor een voordelige marge gezorgd (5-7). In de vierde periode was LZ niet meer bij machte om het De Zijl moeilijk te maken. Spijker:"Een goede wedstrijd van beide kanten, met een terechte winnaar. We hebben de domper van zaterdag goed verwerkt. De pres sing kostte wel veel kracht, maar door de vele wissels konden we het goed volhouden. Onze kracht op de midvoorplaats was in mijn ogen be- sissend". Periodestanden: 0-1, 2-5, 5-7 en 7-11. Doelpunten Zijl/LGB Alex van Belkum 4, Edwin Rede- geld 3, Mark van Belkum 3 en An ton Heiden. Doelpunten LZ 1886: Wilco van der Zeeuw 4, Arjan Meie rink 2 en Jim van Es. In de tweede klasse stond de streek- derby Katwijk-WZK op het pro gramma. WZK is nog steeds lijst aanvoerder en Katwijk heeft zich nog niet definitief geplaatst voor de kampioens play offs. WZK was met 7-13 duidelijk'te sterk voor de Zee- kanters. Voordat Katwijk tot scoren kon komen had WZK al zes keer het net achter doelman Henk Vooys ge vonden en was de wedstrijd in feite al beslist. Katwijk kwam nog wel te rug tot 3-6, maar WZK-keeper Kees Ketelaars stond meer Kat wij ks suc ces in de weg. Vooral George van Rijn was een plaag voor de Katwijk- se verdediging. Zowel op de mid voorplaats als inzwemmend was hij ongrijpbaar. Met negen treffers had hij een groot aandeel in de Wasse- naarse zege. Het is voor WZK te ho pen dat hij niet al zijn kruid heeft verschoten, want aanstaande zon dag is de topper tegen De Gouwe. In de derde klasse stevent Vivax nog steeds recht op het kampioen schap af. Tegenstander SZC kon het de Oegstgeestenaren niet al te moeilijk maken. De 11-3 uitslag spreekt duidelijke taal. Vivax- coach Frits Welling kon zich per mitteren wat uit te proberen. "We hebben drie perioden zone ge speeld, dat ging helemaal niet zo slecht. Alleen kon de tegenstander zo wat meer in balbezit blijven dan gewoonlijk. We staan nu al zo'n acht punten voor. Als het een beetje meezit zijn we misschien voor dat de play offs beginnen al kampioen". Topscorers: Ed Hoek 3 en Hans Trijsburg 3. Sassenheim behaalde een prima resultaat. In de uitwedstrijd tegen WVZ in Zoetermeer werd een 4-4 gelijkspel weggehaald. Coach Ruud Wormgoor was vooral tevreden over het feit dat de wedstrijd niet in de laatste fase uit handen werd ge geven. Dat kwam voor de winter stop nogal eens voor. Jeugdspeler Robert Langeveld liet een goede in druk achter. Topscorer: Rob Burg- meijer 2. DKD verloor opnieuw. RWV was met 8-13 te sterk. Drie perioden hiel den de Leiderdorpers gelijke tred met de titelkandidaat. Maar als je er één periode niet bij bent kom je niet tot puntenwinst. Topscorer: Ad van der Plas 4. Bij de vrouwen stond ook de der by Zijl/LGB-LZ 1886 op de rol. De Zijl was op alle fronten beter. De 7-0 uitslag liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Goals: Douce van Beukering 3, Marjon Rijsbergen 2, Tineke Alink en Ingrid van Veen. DIRK KLOOS KATWIJK In Katwijk kwamen het afgelopen weekeinde de zwem mers uit de Leidse regio aan bod. De kring Gouwe-Rijnstreek organi seerde een C-klasse wedstrijd in het 50 m£ter basin van het Aquamar- bad. Heel wat regionale deelnemers vielen in de prijzen. ZWEMMEN Om het zeer lijvige programma van de C-klasse wedstrijd binnen redelijk tijdsbestek af te handelen is het Aquamar met zijn acht banen een geschikte keuze. Vijftig meter is echter niet direct de juiste lengte om de zwemmers een kans te geven te promoveren naar de B-klasse. Toch presteerden enige zwemmers het. Arjan Kamer (LZ) won de 100 me ter schoolslag in 1.31,9, goed voor een B-limiet. Mark Kruithof (NWH) tikte als tweede aan in 1.32,7, terwijl Ferry Spros (Katwijk) derde werd met 1.32,9. De 100 meter vrije slag bij de meisjes werd een dubbel suc ces voor zwemsters van Sassen heim. Fleur Duinhoven werd win naar met 1.35,9 en zag Mirjam Kleyn als tweede aantikken in 1.36,6, wat voor beide een B-limiet betekende. Mark Klous (LZ) bleek de snelste bij de jongens op de 100 meter vrije slag in 1.33,4: ook voor hem een B-li- Bianca van Rijn (Zijl) wist met haar tijd van 1.32,0 op de 100 meter rugslag, waarmee zij derde werd, ook een B-limiet te behalen. Dat deed Ivo Bijker bij de jongens op die afstand met de tijd yan 1.28,9, maar voor hem lag de eerste prijs klaar. Robbert Kloos (NWH) werd hier tweede in 1.30,1. Ester van Duyvenbode kwam ook in aanmerking voor promotie naar de B-klasse. Met haar tijd van 1.13,4 op de 100 meter vrije slag werd zij tweede. De laatsten die de volgende keer een .klasse hoger zwemmen zijn Mark Kruithof (NWH) en Marten van der Meyden (Zijl). Zij werden respectievelijk tweede en derde met 1.11,0 en 1.11,3. Paul Klerk (NWH) legde be slag op de eerste plaats bij de 100 meter rugslag voor mannen in 1.14,2. Clubgenoot Robin van Nobe- len was de rapste op de 100 meter schoolslag met 1.31,5. Aalsmeer In een ontspannen sfeer, maar op hoog niveau, behaalde LZ 1886 een vierde plaats in de totaalscore om de ABN-cup, die werd georgani seerd door zwemvereniging- Ocea- nus. Met een puntentotaal van 3163,3 moest het De Dolfijn, HPC en Oceanus laten voorgaan. Dennis Schouten werd met de tijd van 0.57,1 tweede. Alexander Willemse kwam op deze afstand tot een tijd van 0.55,3. Nancy Kijk in de Vegte zegevierde op de 100 meter vlinder slag in 1.09,9. LEIDEN Vooral op de 1500 meter hebben regionale atleten zich af gelopen zaterdag tijdens een indoorwedstrijd in de Haagse Houtrust- hallen van hun beste kant laten zien. Bij de mannen behaalde Jan Jan sen (Bataven) in de sterkstbezette serie de zesde plaats met een tijd van 3.56,4. Willem Boon (NSL) liep deze afstand in 4.01,1. Bij de vrouwen liep Regina van Duyn (AV Holland) die afstand als in haar beste (junior- )tijden. Met 4.46,01 legde de voormalig kampioene bij de junioren be slag op de vierde plaats. Jeroen Sunter, die zich dit jaar senior mag noemen, liep een goede 60 meter in 6,9 en reikte daarmee tot de halve finales. A-meisje Marian van Cuylenburg (Holland) presteerde prima op de 400 meter getuige haar persoonlijk indoorrecord van 60.37 op deze afstand. Ook de B-junioren lieten zich gelden. Stefan Molenaar (Spartaan) sprong in het oog bij het onderdeel verspringen hij overbrugde een afstand van 6.70 meter. B- meisje Margriet Loos (Holland) sprong 1.55 meter hoog en haar clubge noten Martijn de Lange en Fabian Ros waren rap op de 60 meter (res pectievelijk 7,14 en 7,2). In Grootebroek won Huub Pragt (Sparta) een wegwedstrijd over 25 kilometer in 1.19,44. De beslissing viel acht kilometer voor het einde toen Dick Tesselaar CHollandia), de uiteindelijke nummer twee, demar reerde. Pragt reageerde? adequaat en haalde Tesselaar bij. De laatste 'bevroor' onmiddellijk het tempo en weigerde kopwerk te doen. On danks de tegenwind besloot Pragt op zijn beurt weg te lopen van profi teur Tesselaar onder het mom 'als ik het toch alleen moet doen, dan maar goed ook'. Dit kloeke besluit zag de Leidse lichtgewicht gehono reerd met een winnende tijd van 1.19,44, waarmee hij 46 seconden snel ler was dan Tesselaar. Bij de vrouwen was Joke Kleyweg (Sparta) verreweg de snelste. Zij had voor de 25 kilometer 1.32,50 nodig Jan Dirk Hazeleger (HRR) werd gisteren derde tijdens de Bruggen- loop (12,2 kilometer) in Rotterdam. Hazeleger, die in samenwerking met Erik Punt en Kees Langelaan de wind trotseerde, verloor de eind sprint. Punt kwam als winnaar uit de strijd en Langelaan werd tweede. Regina van Duyn behaalde bij de vrouwen de tweede plaats. Haar tijd bedroeg 48.41.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18