RB overleeft eigen fouten QB zoekt lang naar zijn ritme Leiden verliest in slotfase het hoofd Vitesse Delft profiteert Blessuregolf bezorgt FC Lisse problemen Voorschoten deelt opnieuw Leon Vonk velt IJsselmeervogels Ter Leede is in goede doen Huitema sterk op stroef ijs MAANDAG 29 JANUARI 1990 SPORT PAGINA 17 DELFT Spelend als zaterdag tegen Vitesse Delft kan Quick Boys de titel wel op zijn buik schrijven. De Katwijkers zochten in de universiteitsstad twee helf ten lang naar hun ritme en kregen de rekening daarvoor in i" van een 3-2 nederlaag gepresen teerd. Een onnodige nederlaag, dat zeker. Want ondanks het ge brek aan vorm deed Quick Boys niet onder voor de Delftenaren. In tegenstelling tot de koploper speelde Vitesse echter op de rand van het toelaatbare. Mede door die inzet konden de spelers van de thuisclub luidkeels zingend de kleedkamer opzoeken. "Pas nadat we met 3-1 achter waren gekomen begonnen we te voetballen", analyseerde trainer Raboen de wedstrijd. "Daarvóór werden we op werklust afge troefd. Voor een lijstaanvoerder hebben we veel te weinig spekta kel in het zestien-metergebied la ten zien. We waren niet bij de les en vroegen als het ware om een nederlaag. Op de overwinning van Vitesse valt dan ook weinig af te dingen. Die was Verdiend. We hebben gewoon te laat de mou wen opgestroopt". De waarheid gebiedt wel te zeg gen dat Quick Boys aan de rand van de Delftse Hout niet een van zijn gelukkigste wedstrijden speelde. Het eerste doelpunt van Vitesse viel bijvoorbeeld op een wel heel ongelegen tijdstip en de penalty waaruit Vitesse voor het eerst op voorsprong kwam zou den slechts weinig collega's van arbiter Takaes hebben toege kend. Daar stond tegenover dat de leidsman ook de Katwijkers in uitspraak ontlokte: "Je hebt nu al meer gelopen dan Mart in de hele wedstrijd". Op het moment dat Van Rijn zich binnen de lijnen meldde stond zijn ploeg met 2-1 achter. Na een voorzichtige aan vangsfase kwam er na een kwar tier wat meer leven in de brouwe rij. Vitesse-middenvelder Wheng Tung was het eerst gevaarlijk. De bal huppelde na zijn inzet net langs de (voor hen) verkeerde kant van de paal. Nadat Leen van der Plas een goede mogelijkheid ongebruikt had gelaten (hij schoot voorlangs) zou Quick Boys alsnog de leiding r de slotfase een strafschop cadeau deed. Quick Boys begon de wed strijd overigens zonder de gebles seerde Gert Aandewiel en met Dennis-Jan Mieras op de plaats van vleugelverdediger Kees Haasnoot. De laatste had een plek op de bank toegewezen gekregen. Daarnaast viel op dat de Kat wijkers het twee spitsensysteem hadden laten varen. Bezetten voorheen twee aanvallers de vleu gels en werd het centrum vrij ge laten voor opkomende midden velders, tegen Vitesse acteerde naast Leen van der Plas en Fred Kanbier Mart van der Plas als per manente centrumspits. De wei nig mobiele Katwijker voelde zich op die positie bepaald niet happy en speelde dan ook een hoogst ongelukkige wedstrijd. Bespeelbare ballen kreeg hij nau welijks en als hij eens in het spel werd betrokken, dan mislukte zijn actie meestal. Halverwege de tweede helft werd Van der Plas dan ook terecht vervangen door pinchhitter Theo van Rijn. Alvorens de kalende kopspe- cialist het veld mocht betreden had hij zich langs de zijlijn lang durig warmgelopen, hetgeen een kritische supporter de volgende De nijvere Floor van Duyn on derschepte de bal in de Delftse verdediging, zette een tegenstan der op het verkeerde been en krulde het speeltuig listig over doelman Hans Schot. Veel meer dan deze goal presteerden de dis cipelen van Raboen niet voor rust, al had Leen van der Plas zijn ploeg op aangeven van Mart van der Plas naar 0-2 moeten schieten. In plaats daarvan stuitte hij in vrije positie op doelman Schot. Vitesse, dat de forse tackle niet schuwde, had qua veldspel niet veel meer te bieden dan de koplo per. Het gevaar kwam bij de Delf tenaren voornamelijk van Ron Vermeulen, die samen met Harry Garnaat de frontlijn vormde. Vermeulen had al twee k.ansen om zeep geholpen toen hij in bles suretijd met een verre trap werd aangespeeld. Mieras trok hem aan zijn shirt, maar Vermeulen liet zich niet uit het evenwicht brengen en gaf doelman Tom van der Niet het nakijken. In de twee de helft maakte Vitesse ander maal duidelijk dat het geen mid del wenste te schuwen om tot een positief resultaat te komen. Een en ander zou leiden tot boekingen voor Jeffrey Lang. Leo Paauwe en René Slegtenhorst. Aan Kat- wijkse zijde belandde Hans van der Plas in het boek^van arbiter Takaes, die zich de longen uit het lijf blies om de zaak in de hand te houden. In de 57ste minuut wees de scheidsrechter na zijn zoveelste fluitsignaal naar de Katwijkse pe naltystip. Richard Hogervorst blokkeerde een inzet van Slegten horst binnen het eigen straf schopgebied met het lichaam, maar Takaes oordeelde dat hij zijn hand had gebruikt. Vermeu len zette het buitenkansje dank baar om in 2-1. Toen Mart van der Plas even later eveneens de roos trof, keurde de arbiter het doel punt af omdat de centrumspits buitenspel zou hebben gestaan. Met Van Rijn voor Mart van der Plas koos Raboen daarna voor een opportunistische speelwijze. Quick Boys zette aan voor een offensief, maar werd in de 72ste minuut op een 3-1 achterstand ge zet toen Garnaat uit een razend snelle counter doelpuntte. Met de moed der wanhoop trachtten de Katwijkers de zaken nog ten goe de te keren. Ook al omdat Martin de Graaf een inzet van Floor van Duyn van de doellijn had ge werkt, besloot Takaes dat Quick Boys eveneens de helpende hand verdiende. Hij zag zijn kans schoon toen Hans van der Plas in een duel met Steutel onderuit ging. Vanaf elf meter schoot Jo- han Jonker zijn team twee minu ten voor het einde naar 3-2. Het had zelfs nog 3-3 kunnen worden als Floor van Duyn een minuut la ter zijn zenuwen in bedwang had gehouden. De aanvoerder depo neerde de bal echter naast het Delftse doel. In de slotfase ver ving aan Katwijkse zijde Martin Rog Kanbier. CHRIS HARTMAN LEIDEN FC Lisse gaat zware tijden tegemoet. Niet alleen ver loor de brigade van Wim Eilander zaterdag in Nijkerk met 2-0 van Sparta, maar ook raakte het in Gepie van Rooyen en doelman Paul Veenboer twee gewaardeerde krachten kwijt. Van Rooyen bleef in de rust geblesseerd in de kleedkamer achter. Veenboer speelde de wedstrijd weliswaar uit, maar zal vanwege een gebroken neus en kele weken niet inzetbaar zijn. Lisse begon toch al gehandicapt aan de wedstrijd. Zonder de zieke Rob Vermeulen, de geblesseerde De Roode en de geschorste Ron Kuilboer moest het al na twintig mi nuten in de achtervolging. Jan van der Craats had de Nijkerkers uit een vrije trap namelijk fraai op voor sprong gebracht (1-0). Vervolgens grossierden de Lisse- naars in kansen, maar Leon van der Zwet, Mark Ens en Ralf Polman weigerden die te benutten. In de tweede helft, met Marcel Bremmer op de plaats van Van Rooyen, vielen de gasten zo mogelijk nog onstuimi ger aan, maar verder dan ballen op de paal en op de doellijn kwamen zij niet. Bij één van de schaarse uitvallen van Sparta speelde Arnold Vermeu len de bal foutief terug op Veen boer. De sluitpost van Lisse wierp zich moedig in de baan van het schot, maar kreeg de onderschepte bal daarbij vervolgens vol op zijn neus. De behandeling van het ge broken lichaamsdeel vergde tien minuten, maar daarna kon Veen boer de wedstrijd in elk geval ver volgen. Daardoor hield zijn ploeg (met Wim Bouckaert op de plaats van de overbodig geworden laatste man Nico van Duyn) de druk op de ketel. Doelpunten leverde dat echter niet op. Uiteindelijk pakte het door lopende Lisser offensief verkeerd LEIDEN "Ja natuurlijk is het dom wat ik gedaan heb. Ik besef dat ik de club dupeer", mokte Leiden-speler Pedro Hilliger na af loop van de turbulente thuiswedstrijd van afgelopen zaterdag te gen Capelle. Hilliger verloor in de slotfase zijn hoofd en liep bin nen een minuut tegen twee boekingen op hetgeen uitsluiting bete kende. De verdediger van Leiden kreeg zijn eerste prent voor een te harde ingreep op Capelle-spits Ard Visser. In de daaropvolgen de woordenwisseling met scheidsrechter Frans van de Berg maakte Hilliger de arbiter voor 'dwarrel1 uit waarna hij uit het veld gestuurd werd. De druiven waren vervolgens zuur voor Leiden: een 2-0 voorsprong werd in de laatste minuten alsnog weggegeven (2-2). Twintig minuten lang leek Léiden- Capelle op een gezapige 0-0 wed strijd uit te draaien. Beide ploegen speelden meer op het voorkomen van verlies dan om de winst. Niet verwonderlijk overigens, want bij verlies zou Capelle zijn kampioens kansen aanmerkelijk zien dalen ter wijl Leiden bij een nederlaag rich ting gevarenzone zou gaan. Scheidsrechter Van de Berg besloot de wedstrijd nieuw leVen in te bla zen. Hij slingerde allereerst Capelle- speler Jeroen Riethof op de bon voor een onschuldige overtreding op Arjan Wilting. Even later ver zuimde de uit Voorschoten afkom stige leidsman om Marcel Ginneke wegens natrappen te bestraffen. Naarmate het rustsignaal naderde stapelden de scheidsrechterlijke dwalingen zich op, wat in het veld de gemoederen verhitte. Ard Vis ser, de centrumspits van de gasten, trapte uit frustratie Ruud Boot te gen de vlakte wat hem op een boe king kwam te staan. Wat het voetbal betreft-: Capelle LEIDEN In de eerste wedstrijd na de winterstop begon Voorscho ten daar, waar het de eerste helft van de competitie eindigde. In en tegen Honselersdijk werd het tien de gelijke spel van dit seizoen be haald in de derde klasse zaterdag, 1- 1. En weer was het een dubbeltje op zijn kant. In de laatste minuut scoorde Ruud Boendermaker de gelijkmaker. In de eerste helft was Voorscho ten, dat zonder de geblesseerde Rick Abma aantrad, de betere ploeg. Kansen echter leverde dit nauwelijks op. Alleen in de twintig ste minuut moest een van de verde digers van Honselersdijk de bal van de doellijn halen na een schot van Boendermaker. Vijf minuten voor rust nam de thuisploeg onverwacht een voorsprong. Invaller Nicolai Krom profiteerde van een ver.dedi- gingsfout en scoorde 1-0. Na de pauze speelde de wedstrijd zich voornamelijk op het midden veld af. Hierbij gooide Honselers dijk achterin de boel steeds op slot in de hoop op die manier de over winning veilig te stellen. Met Voor schoten als tegenstander zou men eigenlijk beter moeten weten, als men gekeken had naar de resulta ten van de eerste competitiehelft. Trainer Leo Holl bracht met Tjeerd Verwey, hij verving Albert van der Luit, een extra aanvaller in het veld. Daarbij ging men achterin één op één spelen. Dat deze omzet ting succesvol was bleek in de laatste minuut. Cees Hulsebosch omspeelde op links zijn directe te genstander en trok de bal voor het doel. Boendermaker hoefde slechts in te tikken waardoor Voorschoten opnieuw een wedstrijdpunt kon no teren. kreeg voor rust de beste mogelijk heden maar keeper Peter Selier red de bekwaam op inzetten van Visser, Riethof en John Kraan. Leiden kon slechts bogen op een kans: een af standsschot van Koos Siera dat ter nauwernood werd gekeerd door Henk Dirven. Capelle kreeg na rust de eerste grote mogelijkheid. Al in de eerste minuut belandde een ogenschijn lijk ongevaarlijke kopbal van Visser via een hand van Selier op de paal. Leiden schrok wakker en ant woordde direct. Een schot van mid denvelder Steef Pattiapon miste de juiste richting en een kopbal Rob Bink verdween over het Capel- le-doel. Na een periode waarin Ca pelle zich initiatiefnemer mocht noemen opende de thuisclub de score. Een steekpass van Koos Siera bereikte de opgekomen vleu gelverdediger Johan Teske die Dir ven het nakijken gaf. Nog geen 60 tellen later had Rob Bink de 2-0 op zijn voet. Op aangeven van Pat tiapon had de Leiden-spits vrije doorgang naar het vijandelijke doel. Bink stond niet op scherp en liet de bal van zijn schoen plukken door de attent uit zijn doel gekomen Dirven. Enkele ogenblikken na deze opge legde kans kwam Leiden alsnog op 2-0 toen Pattiapon een voorzet van Paul Kerkhof op zijn borst opving en onhoudbaar diagonaal inschoot. Provocaties De westrijd leek gelopen maar Lei den besliste anders. De formatie van Hen Beerenfenger was niet he- stand tegen de provocaties van de slecht tegen hun verlies kunnende Capelle-spelers. Paul Kerkhof was de eerste die over de schreef ging en terecht tegen een boeking opliep. Siera volgde kort daarna toen hij na een fluitsignaal onnodig de bal weg trapte. Hilliger was de volgende. Hij zocht zijn directe tegenstander Vis ser, die hem even daarvoor een tik had uitgedeeld maar niet bestraft werd, op en haalde hem meedoge loos onderuit. Een terechte boeking was zijn deel. Hilliger kon niet nala ten om aanmerkingen op de leiding te maken met alle gevolgen van dien. Hilliger: "Ik was aanvankelijk niet van plan om Visser terug te pakken. Maar op een of andere ma nier verloor ik m'n koppie en voor ik het wist kon ik vertrekken. Stom". De uitsluiting van Hilliger inspi reerde de gasten tot een slotoffen- sief. Dat leidde enkele minuten voor tijd tot 2-1 via een treffer van Paul de Hor. Met Rob Bink als extra verdediger leek Leiden ondanks de zware druk de buit binnen te halen maar Peter Selier en arbiter van de Berg dachten daar anders over. Na een hoge bal die door de Leiden- goallie werd weggestompt floot Van de Berg af en boekte Selier om dat deze hem voor 'blinde' had uit gemaakt. Daarbij gaf hij Capelle in de laatste seconde een indirecte vrije trap binnen het strafschopge bied die door De Hor verzilverd» werd. JAN BROUWER DE KONING Leon Vonk kijkt en weet het zeker: doelpunt. IJsselmeervogels-doelman 2-1 voor Rijnsburgse Boys, dat echter door eigen toedoen nog heel wat mo( Raymond Koopman kan de bal niet meer voor de lijn te pakken krijgen: te zou hebben tot winst te komen. <f0to Loek zuyderdu RIJNSBUÏIG - Dat was afgelopen zaterdag lachen geblazen op sportpark Middelmors. Om te beginnen om zo veel onkunde in de verdedigingslinie van Rijnsburgse Boys. Vervolgens van de op luchting omdat twee joekels van blunders uiteindelijk niet kon den verhinderen dat de ploeg toch met de zege ging strijken tegen IJsselmeervogels (4-2). En ten slotte uit leedvermaak, nadat be kend werd dat aartsrivaal Quick Boys verrassend het loodje had gelegd. Dat de ploeg toch tot winst kwam, dankt het in niet geringe mate aan de aanvalslinie, met Leon Vonk in de absolute hoofdrol. De linkerspits nam drie treffers voor zijn rekening en zorgde bijna voortdurend voor gevaar, met de zwoegende Hans Zwaan als slimme compagnon. De aanval bleek dus wederom de beste verdediging. Een variatie op die stelling: de beste verdediging is er niet een die uit aanvallers bestaat. En daar lag nu juist de zwakte van de thuis ploeg. Verzachtende omstandighe den waren daarvoor wel aan te voe ren. Nagenoeg het gehele verdedi- gingsblok moest door trainer Arie Kurver worden omgegooid. Laatste man en motor van de ploeg Huug Aandewiel is nog herstellende van een (geslaagde) enkeloperatie, voor- stopper Wim Driebergen heeft last van een onwillige bilspier en links back Dick Heemskerk moest nood gedwongen langs de kant blijven wegens een schorsing. Dus koos Kurver voor Fred Bodaan als stopper, aanvaller/mid denvelder Niek Oosterlee als libero en de kleine linksbuiten Hilmar de Groot als linkervleugelverdediger. Bodaan kweet zich voorbeeldig van zijn taak, maar laatstgenoemde twee brachten hun team door licht zinnigheid in de problemen. Falikant De blunders op een rijtje: na een mi nuut of twaalf in de eerste helft be sluit Oosterlee, zonder rugdekking, Jan-Joop Pruys, de gevaarlijkste aanvaller van IJsselmeervogels, uit te spelen. Hetgeen falikant mislukt. Pruys onfutselt hem de bal en geeft doelman Jan Blankespoor het na kijken: 1-1 en Rijnsburgse Boys kan weer van voren af aan beginnen. "Ik dacht op dat moment te aanvallend. Normaal had ik die bal gewoon over de achterlijn of de zijlijn moeten knallen", aldus Oosterlee. Een minuut of tien voor tijd: De Groot besluit op aangeven van Bodaan terug te spelen op Blanke spoor. Hij doet dat echter zo onzorg vuldig dat het leer op de rug van Ruth van der Groep ploft. Deze drbait zich om en passeert Blanke spoor met een schuiver: 3-2 en het sein voor een enorm slotoffensief van IJsselmeervogels. De Groot: "Het ging zo lekker, dat ik overmoe dig werd. Daarom wilde ik de bal over Van der Groep heenkrullen". Aanvankelijk leek er echter nog geen vuiltje aan de lucht voor Rijns burgse Boys. Zeker niet toen Leon Vonk al in de achtste minuut de openingstreffer liet aantekenen. Aan dat doelpunt ging een fraai staaltje vakmanschap vooraf van Wim Hooymans. De middenvelder besloot in het overvolle strafschop gebied van de Vogels op avontuur te trekken en gleed als een slangen mens door het linkerverdedigings- blok, waar hij uiteindelijk Erik An gel eerst nog twee keer uitkapte al vorens de beslissende voorzet te ge ven. Vonk maakte daarop het kar wei beheerst af: 1-0. Hond Op de reeds gememoreerde goed kope wijze kwamen de Vogels bin nen de kortste keren echter weer op gelijke hoogte. Oosterlee zwalkte hierna een tijdje als een geslagen hond over het veld, maar de onzorg vuldige afwerking van de bezoekers voorkwam erger onheil voor de Rijnsburgers. Die zelf uit het veld- overwicht eveneens niet het volle rendement wisten te halen. Dat was dan vooral te wijten aan de uitblin kende sluitpost van de Spakenbur gers, Raymond Koopman, die tot twee maal toe gelegenheidsspits Hennie Koet van een zeker lijkende treffer afhield. Ook Zwaan was dicht bij een doelpunt, Uit een verre uittrap van Blankespoor die alert reageerde op de aanvalsdrang van IJsselmeervo gels op dat moment, bevond hij zich plots alleen voor Koopman. Op het beslissende moment werd hij ech ter achterhaald door Wim Muys die de bal corner gleed. Het uitblijven van een tweede goal deed het offen sief van de Boys na een minuut of vijfentwintig wat verflauwen, waar na het resterende deel van de eerste helft in rommelige stijl werd afge werkt. De tweede rondgang maakte ech ter alles goed. Al na een minuut of wat lag nummer twee achter Koop man. Ook al geen normale treffer. De opgerukte De Groot bediende Vonk, op het randje van buitenspel, die de bal vanaf een meter of twee voor het doel vervolgens volkomen verkeerd raakte. De verraste Koop man zag het leer tergend langzaam onder zijn lichaam doorrollen en kreeg het, al kruipend, pas achter de doellijn te pakken: 2-1. De goal van Hooymans (penalty na een duwfout op Zwaan) leek vijf minuten later de strijd te beslissen. IJsselmeervogels bleek niet op ei gen kracht terug te kunnen vech ten. Tot de terugspeelbal van De Groot. Spitsuur voor het doel van Blankespoor, die zich kort voor tijd onderscheidde door een loepzuive re lob van Ruth van der Groep ach terovervallend onschadelijk te ma ken. De offensieve dadendrang van Koopman en een arbitrale dwaling deden de bezoekers in blessuretijd ten slotte de das om. Blankespoor maakte een voorzet onschadelijk en lelde de bal, in de wetenschap dat zijn collega vlak voor zijn neus stond, richting Vonk. Die omspeel de de enige overgebleven verdedi ger, Erik Angel, en scoorde 4-2. Pure mazzel omdat het scheids rechter Kempers was ontgaan dat de aanvaller zich in buitenspelposi tie bevond, met Koopman immers op de andere helft. Het betekende voor Rijnsburgse Boys de vrolijke slotnoot van een foutenfestival. HERMAN JOUSTRA uit. In blessuretijd maakte de snelle Sparta-invaller Jur van den Beek er zelfs nog 2-0 van. NOOTDORP - Ter Leede heeft afge lopen zaterdag tegen Nootdorp één van zijn betere wedstrijden van het lopende seizoen afgeleverd in de vierde klasse. Het enige wat de jeug dige Sassenheimse brigade kan worden verweten dat het niet vol doende de mogelijkheden heeft be nut. Het hoeft echter geen betoog dat de 0-2 zege op de stugge Noot dorpers met blijdschap in de armen werd gesloten. VIERDE KLASSE (za) Nootdorp - Ter Leede 0-2 De Sassenheimers drukten de thuisclub al snel terug en de strijd speelde zich voornamelijk op de helft van de tegenstander af. Met snelle combinaties werd de defen sie van de Nootdorpers bij voortdu ring ontregeld maar pas in de 20ste minuut 'was het raak. Na een afge slagen aanval heroverde Ter Leede op het middenveld de bal waarna Eric Grosman het speltuig hard langs de Nootdorpse doelman joeg (0-1). Ook na rust behield Ter Leede het initiatief. De beste man van het veld, Adrian Carter, was de regis- i de beslissende treffer. De Britse alleskunner in Sassenheimse dienst speelde in het vijandelijke strafschopgebied Emiel Wajer aan die me\ het vrije kans geen pro bleem had (0-2). SMS - OSDO 2-2 (vierde klasse A West I) Invaller-doelman Jacques Thijs- sen verkeek zich op een ver schot waardoor OSDO op 0-1 kwam. Theo van Rijn (strafschop) en Gerard Griffioen leken de fout van Thijssen glad te strijken (2-2) maar een straf schop hielp OSDO toch aan een puntendeling. SIZO - Bloemendaal 1-2 SIZO verkeek zich lelijk op de la ge klassering van Bloemendaal. De geroutineerde bezoekers profiteer den van de vergissing van de thuis club door met de zege aan de haal te gaan. Peter Heij scoorde voor SIZO. DEVENTER (ANP) - Wanneer een schaatsmarathon op een stroeve ijs vloer moet worden afgelegd, voelt Lammert Huitema zich superieur. Dan pas kan de boomlange rijder uit Roden zijn krachten kwijt. Waar onder zware omstandigheden bij tallozen het ritme zaterdag bij de twaalfde KNSB-race onherstelbaar werd verstoord, daverde Huitema in Deventer naar zijn tweede sei zoentriomf. Hij versloeg in de eind sprint tien medevluchters. Piet Kleine en Arend Veenhof eindig den als tweede en derde. In het algemeen klassement moest lijstaanvoerder Yep Kramer vijf punten toegeven op zijn belang- rijste rivaal, Robert Vunderink, en daarmee mocht de bekerwinnaar van vorig jaar nog blij zijn. Door een braam op zijn schaats tuimelde hij in de beginfase onderuit. Het botte glijijzer werd voor Kramer een kwelling. Hij kon zich met pijn en moeite in het peloton handhaven. Na 25 rond jes moest hij met lede ogen toezien hoe zijn concurrent Vunderink in een vluchtgroep van veertien rij ders, onder wie Huitema, Veenhof, Cazemier en Kleine, de benen nam. In een mum van tijd ringeloorden zij het peloton en streken vier bo- nuspunten voor het klassement op. Vunderink dacht op dat momen' op rozen te zitten. Immers, hij ha^ maximaal zeventien punten kun nen verdienen. Maar de werelduui recordhouder uit Raalte weigerd de rekenmachine uit zijn zak te ha len en zocht vervolgens het achter werk van Kramer op. Terwijl de ene na de anderr vluchtgroep het peloton dubbelde bleef het tweetal de hele wedstrijd onafscheidelijk. Kramer: "Wat een sukkel, die Vunderink. Hij had hier de Cup kunnen winnen. Onbegrij- pejijk dat hij achter me bleef zit ten". Vunderink, die onlangs be kend maakte naar een andere ploeg te zullen vertrekken, omschreef zijn langzaam-aan-actie als een tactisch steekspel. "Ik wil het klassement nog niet leiden. De druk is me dan te groot. Kijk, na alle sores in de ploeg kan ik geen steun van mijn teamgenoten meer verwachten. Als ik op kop zou staan kan ik onmoge lijk in mijn eentje de wedstrijd con troleren". Van de veertien rijders die al een ronde voorsprong hadden wisten er elf het peloton andermaal in te ha len. Ook Huitema, die zich op het schuurpapierachtige kunstijs van Deventer in zijn element voelde, handhaafde zich in de voorste li nies. "Als de wedstrijden maar zwaar zijn ben ik altijd van voren te vinden".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17