Seksgodin verlangde alleen naar een gelukkig huwelijk RM Shaffy stopt presentatie nieuwe AVRO-spelshow Ava Gardner op 67-jarige leeftijd overleden KUNST VAN YOKO INGEN m 06 mms McmmoföN 16H6TH6im mtUOK 0AT6R AF6MT06 6MM0MCM MCft IN m6\Il66$ K0M6M... VRIJDAG 26 JANUARI 1990 LONDEN (AP) - De film ster Ava Gardner is gis teren op 67-jarige leef tijd in Londen als gevolg van een longontsteking overleden. Ze was al ge ruime tijd ziek. Ava Gardner, een Amerikaanse boerendochter die naar Europa vluchtte toen haar stormachtige leven in Hollywood al te veel ge lijkenis begon te vertonen met haar creaties op het witte doek, heeft in zeker zestig films ge speeld. Haar eerste rol dateert uit 1942 (.We Were Dancing en zij beëindigde haar carrière in de tv- serie 'Falcon Crest'. Enkele van de bekende films waar zij in speelde waren .The Snows of Ki limanjaro', .The Barefoot Con- tessa', ,Show Boat', ,The Sun Also Rises', .Night of the Iguana' en ,The Kidnapping of a Presi dent'. Ava Gardner vertrok in 1956 naar Londen nadat zij was ge scheiden van Frank Sinatra. In 1982 zei zij in een interview dat zij haar loopbaan graag had wil len ruilen voor een gelukkig, langdurig huwelijk: „Een goede man van wie ik zou kunnen hou den en met wie ik zou kunnen trouwen, voor zou kunnen koken en zorgen, die de rest van mijn le ven bij me zou blijven. ...Ik heb hem nooit gevonden", zei ze. Be halve met Sinatra is Gardner ge huwd geweest met de acteur Mickey Rooney en de jazzmusi cus" Artie Shaw. Verlegen In het interview met de Britse krant Daily Express verklaarde zij het slachtoffer te zijn gewor den van beeldvorming. „Omdat ik die rollen speelde van sexy verleidster gingen de mensen denken dat ik ook echt zo was, maar ze zaten er meer dan naast. Hoewel niemand het gelooft ben ik pathologisch verlegen. Ik was een meisje van het platteland, en heb nog altijd de simpele, gewo ne waarden die daarbij horen", vertrouwde zij de krant toe. Ove rigens wilde het publiek volgens haar ook helemaal niet weten hoe zij echt was. „Ze prefereer den de luidruchtige tante die met champagneglazen smeet en stierevechters verleidde". Haar reputatie van seks-godin had Gardner te danken aan rol len in films als ,The Killers' met Burt Lancester, .The Barefoot Contessa' met Humphrey Bogart en Night of the Iguana' met Ri chard Burton. „Zij was een prachtige vrouw én ze was een heel eenvoudige vrouw", aldus Burt Lancester in een reactie op haar dood. „Ik hóóp dat ze gelukkig was". Mi- Tv-gidsen niet bang voor Humo BRUSSEL/HILVERSUM Met ingang van deze week is het Vlaamse 'onafhankelijke weekblad voor radio en televi sie', Humo, ook in vijfhon derd Nederlandse tijdschrif tenzaken té koop. Met een oplage van ruim 230.000 exemplaren is Humo al jaren Vlaanderens grootste weekblad dat een unieke combinatie is van een opinie blad, een popblad en een tv- gids. Met de Nederlandse ver koop van Humo wil Mortier „op een vriendelijke wijze te gemoet komen aan de honger die bij een aantal Nederlan ders schijnt te bestaan naar het Vlaamse weekblad". „Er werd ons zo vaak gevraagd waar het blad in Nederland te koop was, dat we het een mis daad tegen de mensheid von den om jullie het blad nog lan ger te onthouden." De meeste omroepen liggen niet wakker van de komst van Humo. Alleen de Vara be schouwt Humo nu wel dege lijk als concurrent. „Dat bete kent dat de collegiale samen werking tussen TV Magazine en Humo is gestaakt en dat ze in ieder geval via ons geen programmaschema's meer krijgen." HILVERSUM Nog voor er een aflevering van het tv-pro- gramma Ramses' Grote Geldshow (AVRO/BRT) is uitgezon den, heeft presentator Ramses Shaffy het bijltje erbij neerge gooid. „Ramses is tijdens de voorbereiding van het program ma tot de conclusie gekomen dat de materie te ingewikkeld voor hem is", luidt de verklaring van produktiebedrijf The Te levision Company, dat het programma voor de AVRO en de BRT produceert. Volgens producent Huib ten Kortenaar van het programma besefte Shaffy zich onvoldoende hoeveel werk het maken van de acht spelprogramma's met zich meebrengt. „Het was ook een kwestie van discipline", zegt Ten Kortenaar. „Het kwam voor dat Shaffy niet op afgesproken re dactievergaderingen verscheen. Sponsoren stoorden zich daar aan. Toen heeft Shaffy besloten met de presentatie te stoppen. Maar we zijn zonder ruzie uit el kaar gegaan." The television company is riu op zoek naar nieuwe presentato ren. Hoogstwaarschijnlijk wordt dat een duo. De naam van de pre sentatoren kan Ten Kortenaar nog niet onthullen, omdat de on derhandelingen nog niet zijn af gerond. „Maar het zal een revolu tie betekenen in televisieland. Het is geen geheim dat een aantal mensen vrij is na het echec van TV 10. En persoon moetje in die richting zoeken. De andere helft van het duo komt van een publie ke omroep. Zondag hopen we de besprekingen af te ronden." Spelprogramma De naam van het programma zal gewijzigd worden in De Grote Geldshow. Volgens Ten Korte naar is De Grote Geldshow niet te vergelijken met het Veronica- programma Cash. „Cash is meer educatief. Wij willen een spelpro gramma make?i, waarin mensen al doende met aille aspecten van geld bezig kunnen zijn. Het pro gramma zal begeleid worden door de Optiebeurs en ook live vanuit de Optiebeurs worden uit gezonden." Van De Grote Geldshow wor den acht afleveringen gemaakt Ramses Shaffy: kwam niet op tijd.... (foto GPD) voor de AVRO. De acht program ma's die voor de BRT worden ge maakt, worden opgenomen en uitgezonden vanuit de Optie beurs in Brussel. De eerste afle vering van De Grote Geldshow moet in mei op de buis te zien zijn. Ava Gardner in 1953, gefotografeerd op Heathrow met haar toenmalige echtgenoot F rank Sinatra (foto ap> chael Winner, die Gardner regis seerde in de griezelfilm ,The Sen tinel', zei haar te beschouwen als „de laatste echte schoonheid". „Voor een Engejlse jongen beli chaamde zij de glitter en schoon heid van Hollywood", zei hij. Verleidster Ava Lavinia Gardner werd op 24 december 1922 geboren als jong ste van zes kinderen van katooén- en tabaksboer Jonas Gardner. Toen Ava twee was ver loor haar vader zijn boerderij en kwam de familie in Newport News in Virginia terecht,'waar haar moeder een pension hield. Toen Ava de tienerleeftijd had bereikt was duidelijk dat zij een ongewone schoonheid bezat. Toen zij op 18-jarige leeftijd haar zuster Bea in New York bezocht maakte de man van haar zuster, die fotograaf was, een serie foto's van haar. Eén van de foto's kwam onder ogen van een mede werker van MGM, die ervoor zorgde dat Ava naar Hollywood werd gehaald. Na enkele minder belangrijke rollen brak zij door met een rol^ als verleidster in ,The Killers'.' Als seksgodin viel haar 'regeer periode' in Hollywood tussen die van Rita Hayworth en Marilyn Monroe. Ava Gardner op 62-jarige leeftijd. BOSTON Yoko Ono is hard op weg om zich te ontworstelen aan het imago van 'de weduwe van ex-Beatle John Lennon'. Ze geeft hier een handtekening weg tijdens de voorbereidingen van haar expositie in Boston. Overigens wil Yoko haar kunst weer ietsje anders dan anders brengen: ze nodigt publiek uit om het kruis op de achtergrond 'af te ma ken'. Zo timmert een medewerker van het museum waar de expositie wordt gehouden er een spijker in.(fotoAP) Jong geleerd, oud gedaan. De 2,5-jarige Jason Noganosh uit Toronto bekijkt vanuit zijn speelgoedjeep met veel interes se een parkeermeter als hij met zijn winkelende ouders in het centrum van de Canadese hoofdstad even stopt. (foto ap> Beeld Stalin Liefhebbers van curiosa kunnen tegen betaling van ongeveer 100.000 gulden in het bezit komen van een meer dan levensgroot standbeeld van Josef Stalin. Het 'ueeld is afkomstig uit de Tsjechoslwaakse stad Zabreh, die het beeld te koop heeft aangebo den. Volgens de advertentie is het beeld op 8 december van zijn sok kel gehaald op verzoek van de be volking, en betreft het hier „waar schijnlijk het laatste aandenken aan dit symbool van geweld in Europa." De opbrengst zal wor den gebruikt om het plaatselijke ziekenhuis te moderniseren. Condooms bij salaris Zesduizend werknemers van de Federale Spaarbank in de Brazi liaanse hoofdstad Brasilia heb ben gisteren in hun loonzakje niet alleen een cheque maar ook een condoom en een voorlichtings brochure over aids gevonden. De condooms waren beschikbaar ge steld door de Braziliaanse Organi satie voor Welzijn van het Gezin, die zich met familieplanning be zighoudt. Brazilië heeft het op een na hoogste aantal aidspatienten ter wereld; in december 1989 ston den er 9.555 geregistreerd. Alleen de VS kennen een hoger aantal aidspatienten; daar lijden vol gens de statistieken inmiddels 115.158 mensen aan de gevreesde ziekte. Tentamen per fax Naast de vele doeleinden waar voor de fax al wordt gebruikt, heeft de Universiteit van Amster dam er nog een gevonden. Stu denten culturele studies deden onlangs tentamen per fax. Volgens docent drs. P. Douma, is het experiment goed bevallen en zal de fax bij tentamens in de toekomst zeker vaker worden in geschakeld. Het eerste tentamen waarbij het moderne communi catiemiddel werd ingezet, was „tekst en media 2". Douma heeft al enkele jaren de gewoonte om het vak af te sluiten met een tenta men dat de studenten mee naar huis nemen en persoonlijk voor een bepaalde datum en tijdstip moeten inleveren bij de letteren faculteit. Het idee om daarbij de fax in te schakelen werd .geopperd door een studente uit Apeldoorn. De fax-tentamenkandidaten moes ten hun werk een uur eerder inle veren dan degenen die het vol gens de „oude methode" zelf kwamen brengen. Zij waren im mers in het voordeel omdat zij zich de gang naar de faculteit had den kunnen besparen, aldus Dou- HEE JU DAAR'. IK KRIJG U06 2.50 VOORDE

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 26