Stefan Edberg geweldig op dreef Bond verbiedt komst Hal dan SP0£TV Winst nodig voor sterk gehavend RB Storm vernielt Sparta-tribune Koningen weg coacht AZC Mart de Groot naar Foreholte Zweed treft Ivan Lendl in de finale Eerste overwinning van Den Helder Van der Leden Reus Kortsnoi geveld VRIJDAG 26 JANUARI 1990 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - De spelers van Rijnsburgse Boys staan weer te trappe len om de competitie te mogen hervatten. Snel na de winterstop het verloren gegane terrein op Quick Boys herwinnen is het doel. Drie punten is het verschil tussen beide ploegen. Het duel van morgen tegen IJsselmeervogels is daarom cruciaal, verlies zou de Rijnsburgers ver terugwerpen in de race om de titel. Jan Blanke- spoor, de 23-jarige doelman van RB, vormt daarbij een belangrijke schakel. Zeker morgen, nu hij vrijwel het complete verdedigings- blok voor zich heeft zien wegvallen, door blessures en schorsin gen. Tafeltennisser niet naar Avanti ALPHEN AAN DEN RIJN Het is vrijwel uitgesloten dat Maxel- l/Avanti gedurende de morgen startende voorjaarscompetitie van de NTTB (Nederlandse Tafel Tennis Bond) kan beschikken over Nederlands kampioen Paul Haldan. Nu de voormalige Roemeen door een onvoorziene resterende competitieverplichting in Zwe den het openingsduel tegen Scylla moet missen, is er een groot probleem ontstaan. Haldan is namelijk volgens de reglementen van de NTTB niet meer gerechtigd om voor Avanti uit te komen. Paul Haldan mag niet Omdat hij afgelopen dinsdag met zijn huidige club Sparvagen in de voorlaatste competitiewedstrijd niet verder kwam dan een remise (5- 5), is zijn Zweedse werkgever nog niet veilig. Sparvagen dwingt Hal dan nu om komende dinsdag ook het laatste duel te spelen, zodat de kans op degradatie kleiner is. Door die contractuele verplichting kan Haldan het eerste optreden van Avanti morgen tegen Scylla niet meemaken. "Omdat hij na de start van de Nederlandse competitie nog in Zweden moet spelen is hij niet speelgerechtigd. Haldan mag niet in twee competities uitkomen", laat NTTB-woordvoerder Wim van Haastefen weten. "Met zijn over schrijving is niets aan de hand. Hij hoeft die namelijk niet eens aan te vragen omdat hij al langer dan an derhalf jaar niet in de Nederlandse competitie is uitgekomen. Het is puur die ene wedstrijd die hij nog in Zweden moet spelen die hem nekt. Jammer, want uit publiciteits-oog- punt zouden we het van harte toe juichen als Haldan in Nederland zou spelen". Avanti redeneert anders. Woord voerder Walter Jansen wijst op een brief die zijn club in november vo rig jaar verstuurd heeft met het ver zoek om Haldan per 1 februari 1990 speelgerechtigd te krijgen. De Ha- zerswoudse club ging er toen ge makshalve van uit dat de competi tie evenals in voorgaande jaren me dio februari zou starten. Men had er toen nog geen rekening meegehou- den dat de NTTB in verband met de naderende Europese kampioen schappen in Gótheborg tot een ver vroeging zou overgaan. "We hadden Paul per 1 februari onder willen brengen. En we verkeerden in de veronderstelling dat we pas in de loop van die maand met de competi tie zouden beginnen. Op dit mo ment zijn we er samen nog niet eens uit welke wedstrijden hii precies zou spelen. Want het was helemaal niet zeker dat hij alle wedstrijden mee zou gaan doen. Zijn Zweedse vereniging geeft hem niet eerder vrij dan volgende week en daardoor kan hij formeel kennelijk niet bij ons komen". Van Haasteren: "Het competitie reglement schrijft dat nu eenmaal voor. En we hebben meer dan vol doende bekend gemaakt dat we eer- ROTTERDAM (GPD) - De storm heeft gisteren dusdanig huisgehou den op het Kasteel in Spangen, dat de competitiewedstrijd Sparta Ajax komende zondag geen door gang kan vinden. Een nieuwe da tum is nog niet vastgesteld. Zowel de overkapping van de Schietribu- ne als die van de gerenoveerde ere tribune heeft het tijdens het nood weer begeven. Delen van de tribu nes liggen her en der verspreid over het terrein. Ook het hek om het veld is onder het geweld bezweken en een van de doelen is vernield. Uitwijken naar een ander terrein was op zo korte termijn organisato risch niet haalbaar. De schade op het Kasteel loopt in de tonnen. Per soonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Volgens manager Lam hebben de aannemer Nedam en de dakinstallateur Intradak bij de oplevering van de vernieuwde tribunes, in april 1988, tien jaar ga rantie op de constructie gegeven. Dorpshuis De Moriaan in Wijk aan Zee, het gebouw waar dezer da gen het Hoogovens-schaaktoernooi wordt gehouden, heeft gisteravond ook aanzienlijke stormschade opge lopen. Als gevolg van de loeiharde wind waaide het mastiek van het dak, waardoor het in de toernooi- zaal op twee plaatsen begon te lek ken. Het schaaktoernooi gaat des ondanks gewoon door. De storm heeft gisteren ook de eerste ronde van de nationale squashkampioenschappen in het opgeknapte Frans Otten stadion in Amsterdam voor een belangrijk deel verstoord. Spelers en speel sters, die na hun dagelijkse werk, nog in Amsterdam dachten op te draven voor een partijtje, kwamen te laat of in het geheel niet. De wedstrijdleiding zag zich daardoor genoodzaakt het schema drastisch aan te passen. Slechts de titelfavorieten, die bij de persconfe rentie over het vijf-jarenplan van de bond waren uitgenodigd, waren veilig en op tijd binnen. Waterpolowedstrijd zaterdag 27 januari ZIJL LGB-DAXIMA RAVIJN Aanvang: 20.00 uur Zwembad De Zijl u aangeboden door: GRAFISCH TEKSTVERWERKINGSBURO Joop Burghouwt Lage Rijndijk 36 - 2315 JV Leiden tel: 071-224753-fax: 071-222056 der met de competitie zouden be ginnen. Ik snap het probleem wel, maar een oplossing is heel erg moei lijk. PR-matig is het belangrijk dat Paul in Nederland speelt. Maar in deze situatie toestemming geven aan Avanti is vragen om moeilijkhe den. Je schept precedenten en je vraagt om een aantal tuchtzaken. Want wat gaan we doen als Tempo Team uit Amsterdam besluit om zich de laatste twee wedstrijden toch nog te versterken met het doel om kampioen te worden? Dat is toch competitievervalsing? Daar om bestaat die regel dat een speler van het begin af aan maar in één competitie mag uitkomen". Avanti wil zich niet neerleggen bij de bondsweigering om Haldan toestemming te geven. Het bestuur zal vandaag de reglementen aan een juridische toetsing onderwerpen. Men acht het niet uitgesloten om de rechter in te schakelen teneinde de WIJK AAN ZEE (GPD) - Dat het in de toernooizaal stormachtig toeging kan niet worden gezegd, maar er werd wel degelijk een reus geveld. Viktor Kortsnoi ver loor. Voor het eerst kon hij uit een slechte positie niet meer ontsnap pen. Zijn tegenstander Lajos Por- tisch hield de prooi onverbidde lijk vast en na bijna vier uur spe len had hij zijn doel bereikt. Kortsnoi blijft aan de leiding, maar heeft daar gezelschap ge kregen van drie concurrenten. John Nunn maakte een vlotte re mise met Ulf Andersson, die bei den nu ook 6 1/2 punt hebben. Voor de derde maal kreeg de En gelsman met de Steinitz-variant van het Frans te maken en ook ditmaal slaagde hij er niet in enig voordeel te boeken. Ook Maxim Dlugy nestelde zich aan kop via een snelle over winning op Rini Kuyf. De leiders positie van de vier grootmeesters is kwetsbaar. Als Portisch mor gen zijn eindspel van Michail Goerewitsj wint, en dat gaat hij De halve finales van het eerste Grand Slam-toernooi van 1990 bete kenden ook het einde van Brenda Schultz in het dubbelspel voor vrouwen. Met de Hongaarse Andrea Temesvari aan haar zijde was zij niet opgewassen tegen het Ameri kaanse duo Patty Fendick/Gigi Fer nandez: tweemaal 3-6. Lendl en Edberg waren in de hal ve finales mannen enkelspel gewel dig op dreef. De Amerikaanse Tsjech is zondag de titelverdediger, de 24-jarige Edberg aast op zijn der de triomf. Tennis-entertainer Noah kreeg in de eerste game van zijn partij tegen Lendl al een mentale knauw. De Fransman met de dreadlocks was overtuigd van game-winst toen hij op 40-15 een ace sloeg. De lijnrech ter zag de bal uit. Eer Noah weer in normale doen was, had Lendl de ga me al gewonnen. Opnieuw getooid met zijn legio nairspet hield Lendl van dat ogen- Moorhouse zeer snel in Auckland AUCKLAND (Reuter) - De En gelse zwemmer Adrian Moorhouse heeft tijdens de ope ningsdag van de Gemenebest Spelen in Auckland zijn wereld record op de 100 meter school slag geëvenaard. De tijd in de fi nale van 1.01,49, goed voor goud, zwom hij eerder tijdens de Europese titelstrijd van vorig jaar in Bonn. Zijn landgenoten Parrack en Gillingham haalden zilver en brons. Ondanks zijn uitstekende prestatie toonde de Olympisch kampioen van Seoul teleurstel ling. In de series had de Brit het record van de Gemenebest Spe len al gebracht op 1.01,64, de tweede tijd ooit. Hij hoopte in de finale onder zijn wereldrecord aan te tikken, hetgeen net niet lukte. ,,Ik ben teleurgesteld", al dus Moorhouse, voor wie het de derde Gemenebest titel op rij was. „Ik dacht dat ik sneller transfer door te laten gaan. Jansen: "Als we mogelijkheden zien, zullen we niet schromen om dat te doen. We hebben voor Paul ook een baan geregeld. Dat betekent dat hij zich maatschappelijk kan verbeteren. De zaak ligt redelijk gecompliceerd. Maar ik ben duidelijk teleurgesteld in de houding van de bond. Met z'n allen zijn we er mee gediend dat Haldan met ons meespeelt. We moe- zeker proberen, dan kan hij de kopgroep passeren. Wit: L. Portisch - Zwart: V. Kortsnoi Siciliaans in de Voorhand I.c4e5 2. Pc3 Pf6 3. g3 d5 4. cxd5 Pxd5 5. Lg2 Pb6 6. Pf3 Pc6 7. 0-0 Lel 8. a3 0-0 9. b4 Te8 10. Tbl Lf8 11. d3 a5 Van beide kanten een bekende en gezonde opstelling. De kansen zijn ongeveer gelijk. 12. b5 Pd4 13. Lb2 Lg4 14. Pd2 Dc8 15. Tel a4 16. Del Ldl Deze zet kwam voor Portisch onverwacht. Hij had op 16...Ta5 gerekend en was daarop het pion offer 17. e3 Pxb5 18. Pce4 van plan. Wit krijgt daarna zeker goe de aanvalskansen. Kortsnoi meende na afloop dat hij 16...Le6 had moeten spelen. De positie blijft daarna in evenwicht. blik af op de baseline de partij in handen. Noah worstelde voortdu rend tegen een achterstand, pro beerde het met razendsnel opko men, toonde bij tijd en wijle ook schitterende volleys, maar verloor de eerste set in 42 minuten. In de tweede set won Noah zijn opslagbeurt zonder tegenpunt. Dat deed bij het publiek de hoop opko men, dat het toch nog een spannen de partij zou worden. Op de volgen de opslagbeurt van Lendl kreeg hij twee breakpoints. Lendl redde zich koelbloedig uit de omklemming, won de game alsnog en brak gelijk door de service van Noah. Hier gaf Noah, die pas voor de tweede keer in zijn loopbaan in de halve finale van een Grand Slam- toernooi stond, de strijd op. Lendl raasde door naar 6-1 en won de der de set met dezelfde cijfers. Noah kon een deel van het publiek alleen nog terugwinnen met wat clowne- De Fransman moest erkennen, dat Lendl in een groot toernooi een andere tennisser is dan in kleine toernooien. Twee weken geleden nog wist Noah in het Open kam pioenschap van New South Wales Lendl nog te verslaan. „Als ik hier zo had gespeeld als toen in Sydney, had ik nu ook niet gewonnen", meende Lendl, die zijn vorm sinds dien aanmerkelijk verbeterd vond. „De laatste drie vier dagen voel ik me uitstekend". „Ik ben volkomen overklast door Lendl", gaf Noah toe, „hij heeft me overweldigd vanaf de baseline. Ik bewoog niet zo goed als ik eigenlijk wilde. Ik heb Ivan nooit de indruk gegeven, dat ik een kans had te win- Noah was nog geïrriteerd over de scheidsrechterlijke beslissing in de eerste set. „Hij heeft het verkeerd gezien. Ik heb die game op een stomme manier verloren". Perfect Minder nog dan Noah tegen Lendl had Wilander een kans tegen Ed berg. De man, die Boris Becker uit het toernooi stootte, werd ontta keld. De tweevoudige winnaar (1985, 1987) speelde welhaast per fect serve-volley. Na afloop ver klaarde de winnende Zweed: „Ik ten toch samen werken aan de pro motie van het tafeltennis?". Aartjan van der Poel, voorzitter van de sportcommissie van Avanti, meent een oneffenheid in de regle menten ontdekt te hebben. "Er is een artikel dat zegt dat een speler niet in twee internationaal erkende competities tegelijk mag uitkomen, maar een ander reglement biedt een speler de gelegenheid om in de pe- 2 7. Pf3 c5 Na 17...Pxb5 18. Pxb5 Lxb5 valt e5. 18. bxc6 e.p. Lxc6 19. Pxd4 exd4 20. Lxc6 bxc6 Onvoldoende is 20...dxc3 21. Lxe8 cxb2 22. Dxb2 en wit wint. 21. Pe4 c5 22. Dc2 Dd8 23. Lel Over deze positie werd door de beide grootmeesters nog lang na gepraat. Hun conclusie was dat zwart hier het best met 23...h6 had kunnen voortzetten. De strijd is daarna volkomen open. De vol gende zet van Kortsnoi is een ern stige fout. 23...C4? 24. dxc4f5 Kortsnoi heeft te laat gezien dat 24...Pxc4 faalt op 25. Pg5! Ook grote meesters zien soms eenvou dige wendingen over het hoofd. In elk geval een troost voor de minder begenadigden uit het rijk van Caissa. denk dat ik een dag had dat alles lukte, ik geloof niet dat ik beter kan". De eerste set van Edbergs achtste zege op zijn landgenoot duurde 28 minuten, de tweede drie minuten korter. Wilander zag de ballen op Edbergs opslagen steeds tot borst hoogte opstuiten. De winnaar van 1983, 1984 en 1988 stond voortdu rend met zijn hoofd te schudden. „Dit was de zwaarste nederlaag in 155 Grand Slam-partijen. Na een (foto archief) node van 1 september tot en met 31 januari te verhuizen on van compe titie te veranderen. Dat is bij Haldan het geval. Ik heb daar gisteravond met de juridische man van de bond, Ron Adriaans, over gesproken, maar samen komen we er niet uit. Nu moet een jurist het maar eens uit gaan zoeken". WIM VAN WANRÖOY 25. Lg5 Dc7 26. c5! Portisch blijft zo energiek mo gelijk voortzetten en geeft zijn il lustere tegenstander geen kans 26...Pc8 27. Lf4 Dc6 28. Pg5! Dreigt een vernietigend schaak op de diagonaal a2-g8. Zwarts ant woord is gedwongen. 28...Dd5 29. Tedl h6 30. Pf3 Dxc5 Op 30...Lxc5 volgt 31. Tb5. Kortsnoi verkeerde hier reeds in nijpende tijdnood. 31. Da2+ Kh7 32. Pxd4 Dxa3 Dit kost geforceerd de kwaliteit en daarna is geen tegenstand meer mogelijk. Zwart stond ove rigens in elk geval verloren. 33. Dxa3 Lxa3 34. Pb5! Lf8 35. Pc7 Pa7 36. Pxa8 Txa8 37. Ld6! Elimineert de laatste tegen- kans. Als de lopers verdwijnen is de a-pion reddeloos verloren. 37...Pc6 38. Lxf8 Txf8 39. Td6 Zwart geeft het op. HANS BOUWMEESTER Je hebt zeker niet veel gekeept de laatste tijd "Nee, dat is niet waar. De ploeg is al weer een tijdje bezig, we hebben echt niet stilgezeten. Behalve de trainingen hebben we genoeg oe fenwedstrijden gespeeld. Ik ook, ook al ben ik een tijdje op vakantie geweest. Afgelopen dinsdag heb ik nog gekeept. Een oefenwedstrijdje tegen RVC, op kunstgras". Dan zit je nu zeker onder de schaafwonden "Dat valt wel mee. Het levert me nooit zo veel problemen op. Je draagt voor zo'n wedstrijd natuur lijk elleboogbeschermers en een speciale broek. Alleen als je duikt moet je uitkijken. Een kwestie van landen op je handen, je val breken. Maar het is waar, ik keep liever op gewoon gras. Voor de spelers is het niet zo rot. Ons technische spelletje komt uitstekend tot zijn recht op kunstgras. Vooral de eerste helft ging het erg goed, al kwamen we met 1-0 achter. We wonnen uitein delijk toch nog met 3-2". In elk geval kun jij je dus weer uit leven tegen IJsselmeervogels, op gras "Zeker. Ons veld lag er een paar dagen terug schitterend bij. Het was alleen een beetje hobbelig, hopelijk hebben ze het gerold. Het veld zal in elk geval lekker zacht zijn na al die regen. Ik heb het niet zo op harde velden". Heb je het wel op IJsselmeervogels dan, je kunt je toch wel een gemak kelijkere tegenstander voorstellen? "Dat is waar. Ze draaien dit sei zoen wel minder, maar het is nog steeds een ploeg van naam. Niet de gemakkelijkste tegenstander inder daad. Het is een echte werkploeg. Ze spelen op kracht, met veel hoge ballen. Aan de andere kant, begin dit seizoen wonnen we uit met 0-1. Goed, de cijfers hebben jullie dus mee. Maar jullie missen wel een paar belangrijke spelers, is het niet "Klopt. Huug (Aandewiel, red.) zijn we nu een tijdje kwijt. Hij is on langs geopereerd aan zijn enkel, dus dat duurt nog wel even. Verder zijn Dick Heemskerk en Martin de Louw voor deze wedstrijd ge schorst. Wim Driebergen zal ook wel niet spelen met z'n spierblessu- Een belangrijke aanvaller en zo'n beetje de hele verdediguig dus. Dat wordt lastig voor zo'n kleine keeper als jij "Klein? Iets te klein, denk ik. Ik lijk alleen maar klein tussen al die lange verdedigers. Met mijn sprongkracht compenseer ik veel. Natuurlijk wordt het lastig. Maar dan nog, we hebben een brede se lectie. Misschien speelt Fred Bodaan wel laatste man of Nico Oosterlee. Kurver zal er wel een-op lossing voor vinden. Het moet kun nen lukken tegen IJsselmeervo gels". HERMAN JOUSTRA WIJK AAN ZEE (ANP) - Bij het Hoogovens-schaaktoernooi in Wijk aan Zee zijn in de nacht van woensdag op donderdag 180 witte koningen gestolen. De actiegroep 'Defensie Wijk aan Zee' heeft zich hiervoor verant woordelijk verklaard. Volgens een anonieme woordvoerder was de actie een protest tegen het 'kustplan'. Dat voorziet in de bouw van woningen en een bungalowpark voor de kust van Wijk aan Zee. Uitvoering tast in de ogen van de actiegroep het milieu op onaanvaardbare wijze aan. De stukken zijn overigens gisteren weer teruggevonden, kort voor aanvang van het toer- ALPHEN AAN DEN RIJN - Gijs van der Leden schiet AZC/Tarvo opnieuw te hulp. Na het plotselinge vertrek van George Geurtsen als coach zal de Gouwenaar evenals vo rig seizoen de stuurloze Alphense waterpoloploeg naar het einde van het seizoen loodsen. Vorig jaar sprong Van der Leden bij om de door AZC ontslagen Piet Reedijk tussentijds op te volgen. Van der Leden wenste aan het einde van het seizoen echter geen verlen ging van zijn werkzaamheden. Daarom koos AZC dit seizoen voor Geurtsen. Nu deze bekend maakte het fysiek allemaal niet meer op te kunnen brengen, ontstond er weer een vacature. LEIDEN - Mart de Groot gaat het komend seizoen Foreholte trainen. De huidige oefenmeester van LFC kwam met het bestuur van de Voor- houtse voetbalverenging een con tract van eén jaar overeen. Eerder dit jaar besloot hij het voor gezien te houden bij de Leidse voetbalclub in onderling overleg met het bestuur. De Groot volgt Hans Blom op bij Foreholte, die eerder al tot een ak koord kwam met Altior. VRIJDAG 18.00-19.00 EURO: Tennis: Australian Open in Melbourne. 19.00-20.00 EURO: Skiën. 20.00-21.00 BBC 1 Gemenebest Spelen 20.00-22.00 EURO Wielrennen: Tour de trance 1989 22,00-23.00 EURO: Ski Report. 22.25-23.00 Ned 2 Sport volleybal (Nas- hua/VCG-Rentokil/ZVH), iishockey en het sportoverzicht waarin ook de Rally van Monte Carlo. 22.50-23.15 Did 2 Die Sport-Reportage. 23.00-00.00 EURO Atletiek: Gemene best Spelen. 23.25-23.50 Did 1: Sportschau. 00.00-01.00 EURO Wereldcup Skiën. 00.30-07.30 BBC 1 Gemenebest Spelen hamerslingeren en zwemmen. 01.00-02.00 EURO: Tennis Australian Open in Melbourne. ZATERDAG 10.00-11.00 EURO Ski Report 11.00-14.30 EURO Worldcup skiën voor mannen vanuit Wengen en voor vrouwen vanuit Pfronten. 11.03-12.20 Did 2 ZDF Sport extra: we reldcup skiën te Pfronten, afdaling voor 12.00-12.30 RTL V Aanvallen: sportquiz. 12.20-13.30 Did 2: Wereldcup skiën„afda- ling voor mannen te Wengen. 12.25-16.15 Ned 3 Studio Sport N K Schaatsen te Assen. Wereldbeker skiën (afdaling voor heren te Wengen). MELBOURNE (Reuter) - Met windkracht negen zijn Ivan Lendl en Stefan Edberg in Melbourne door de halve finales van het open Australische tenniskampioenschap geraasd, 's Werelds nummer één was in een uur en 47 minuten klaar met de Fransman Yannick Noah: 6-4 6-1 6-2, de derde ge plaatste Zweed speelde een uur en 22 minuten niet tégen maar mét zijn landgenoot Mats Wilander: 6-1 6-1 6-2. Stefan Edberg liet in Melbourne geen spaan heel van Mats Wilander. Hij s beste tennis dat hij had. poos begon ik me hulpeloos te voe len. Het was ongelooflijk, dat een te genstander zo lang zo'n hoog niveau kon handhaven". Edberg had alle hoeken afgedekt voor Wilanders gevreesde back hand passeerslagen, waar Becker aan onderdoor was gegaan. Edberg had niets aan het toeval overgela ten. „Ik heb tien keer van Wilander verloren, waarbij een paar keer be hoorlijk zwaar". Wilander kreeg de.ballen langs al le kanten om de oren. Hij kreeg er eigen zeggen dan ook het zelden een racket tussen. „Edberg was te goed in deze partij. Ik zweet niet eens". Edberg zal in de finale tegen Lendl even goed moeten spelen, wil hij kans hebben. Lendl blijft voor alsnog favoriet. In 1984 speelde hij in Rotterdam voor het eerst tegen de Zweed. Sindsdien speelden ze vijftien partijen tegen elkaar. Negen keer won de Tsjech, zes keer de Zweed. Vorig jaar stonden stonden ze vier keer tegenover elkaar en was uitkomst gelijk. DEN HELDER (ANP) - Het basketbalteam van Den Helder heeft gisteren een einde gemaakt aan een serie min of meer ingecalculeerde nederlagen in de finalegroep van het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen. De ploeg van coach Ton Boot won in Sporthal De Slenk de zesde wedstrijd met 83-71 van de Poolse kam pioen Lech Poznan. De strijd tussen de debutanten, beiden na vijf speelronden nog zonder overwinning, was van matig gehalte. Den Helder speelde slordig, Lech Poznan machteloos. „Ik ben blij met de eerste overwinning, maar niet tevreden over het spel", verklaarde coach Boot. „Met hard werken hebben we het duel tot een goed einde gebracht". Als excuus voor de dikke nederlaag konden de Polen de vermoeiende reis naar Den Helder aanvoeren. De ploeg kwam pas in de nacht van woensdag op donderdag in Noord-Holland aan, na achttien uur in een onver warmde bus te hebben gezeten. De in de Slenk traditioneel overdonderende start van Den Helder kon de oudere Poolse formatie, met de Rus Korkija (37) als nestor, niet bijbenen. Onder aanvoering van Tico Cooper, in de beginfase zowel verdedigend als aanvallend oppermachtig, werd Lech Poznan meteen op forse achterstand gezet, 12-2. Bij die stand stokte het ritme en de produktie. Lech Poznan profiteerde geroutineerd van de vele missers aan Helderse kant, 12-16. Door tien punten van Rob Jones en acht van Marco de Waard sloot Den Helder de teleurstellende eerste helft toch nog met een voorsprong af, 38-33. Na de pauze plaatste de Nederlandse titelhouder door drie snelle treffers van Cooper de beslissende demarra ge. De voorsprong liep op tot 23 punten (78-55). Onder meer dankzij negen punten van Rolf Franke. In de slotfase geloofde Den Helder het wel, tot ergernis van perfectionist Boot. Met 83-71 kwam Lech Poznan er in De Slenk nog genadig af. Die keeper van ze (Raymond Koop man, red.) had toen een uitzonderlij ke dag. Hij hield de meest onmoge lijke ballen uit zijn doel, maar we wonnen toch. Ik kan me trouwens niet herinneren dat we er een keer van hebben verloren. Dit is al weer mijn vierde seizoen in het eerste. Dus...".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19