O 'Cinema is gereedschap om snel te leren' Bedaarde toverlantaarnmagie VFILM* >-Vr» Hoogtepunten Filmfestival Marco Müller, nieuwe directeur Filmfestival Rotterdam BIOSCOPEN door Peter Slavenburg Dat vind ik interessant, daarom wil ik het laten zien". "Ik wil ook dat het festival een platform is voor films die op een bij zondere manier geproduceerd zijn, daarom ben ik blij met de film van Pim de la Parra. Hij wil een soort minimal-movies maken, met weinig geld en in heel korte tijd. 'De nacht van de wilde ezels' vind ik een gek- o ROTTERDAM - Marco Müller is een man van extremen. De nieu we directeur van het Filmfestival Rotterdam houdt eigenlijk van alles, als het maar niet gewoon is. Hij voelt zich daarom wel thuis op z'n nieuwe plaats. De laatste jaren was hij al adviseur van het Rotterdamse festival op het gebied van de Aziatische film. Wie de catalogi opslaat komt zijn naam enkele malen tegen. Het publiek kent hem echter niet of nauwelijks. Bij deze een bescheiden ken nismaking. Marco Müller (36) is antropoloog en sinoloog. Hij studeerde in Rome en de Volksrepubliek China. Al op jon ge leeftijd leverde hij op bescheiden schaal filmkritieken aan bladen in zijn geboorteland Italië. Hij spreekt naast Italiaans, Portugees, Frans en Engels vloeiend Chinees. Ondanks een stoomcursus van twee weken bij nonnetjes te Vught, is zijn Ne derlands nog gebrekkig, maar hij verstaat al veel en na het festival gaat hij er weer werk van maken. Vanzelfsprekend is hij gek van film: "Er was een tijd dat ik zo'n 2000 films per jaar zag. Niet van begin tot endnatuurlijk, aan tien minuten heb ik soms genoeg. Maar ik wil al les zien, echt alles". Tot afgelopen zomer was Marco Müller directeur van het filmfesti val in Pesaro, Italië. "Toen ik er be gon, in 1982, was ik de jongste festi val-directeur in Europa en voor zo ver ik weet ben ik dat ondanks m'n grijze en witte haren nog steeds". Pesaro is geen wereldberoemd fes- tival, maar wel groot. Jaarlijks ko men er zo'n 800 journalisten, aan zienlijk meer dan in Rotterdam. Müller: "Wat er een beetje ont brak was publiek. De cinema kan niet zonder publiek, je kunt geen festival maken voor alleen maar de pers. Je kent Hitchcocks defenitie; film is een paar honderd mensen die in een donkere zaal naar iets op een scherm kijken. Er is een publiek no dig waardoor de films tot leven ko men. Daarom was ik erg blij met de uitnodiging voor Rotterdam: ik was altijd al onder de indruk van de kwantiteit van het plaatselijke pu bliek. Ik kan alleen maar hopen dat liet dit jaar weer zo'n succes wordt". "Het is duidelijk dat ik hier niet zou werken wanneer ik me niet zou kunnen herkennen in minstens een deel van de Bals-traditie. Het doel van het festival is te begrijpen wat er verandert en bewëegt in de cine ma en van die veranderingen iets te laten zien aan een breed publiek. Het is ook van belang dat het festi val op kleine schaal een rol speelt bij die ontwikkelingen, door onder steuning van jonge of nog niet be kende filmmakers of moeilijke film projecten". "Huub Bals is er in geslaagd een publiek met góede smaak te cre ëren. Veel festivals moeten het heb ben van de grote namen, bekende filmmakers, daar worden kaartjes op verkocht. In Rotterdam heerst een volstrekt andere sfeer: het pu bliek heeft wat je zou kunnen noe men: trek in film. Het festival kan het zich daarom veroorloven ook werk van volkomen onbekende filmmakers te presenteren. Succes is nooit gegarandeerd, maar onbe kende cineasten kunnen hoe dan ook rekenen op warme belangstel ling". Dat Marco Müller van extremen houdt wordt alleen al geïllustreerd door de twee retrospectieven waar voor hij koos: de melodrama's van Ghatak uit India en de horrorfilms van Cronenberg uit Canada. "Hoe groot het verschil ook is: beiden zijn ze er in geslaagd persoonlijke films te maken binnen de hoofdstroom van hun genre. Ook onderzoeken en overschrijden ze de grenzen van hun genres, ze gaan tot het uiterste. ke, leuke film, die duidelijk maakt dat zijn manier van werken moge lijkheden biedt". Müller: "Zonder dat zinloze 1992- gedoe erbij te halen, vind ik dat Rot terdam een echt Europese stad is en daarom een Europees festival ver dient. Zelfs geografisch is Rotter dam het middelpunt van de belang rijkste gebieden in Europa. Het is maar een voorbeeld en ik denk niet dat alle Rotterdammers er gebruik van maken, maar er zijn wijken waar je op elke straathoek video banden met van die prachtige musi cals uit India kunt huren. Rotter dam is een buitengewoon multi-cul- turele stad, een kruispunt van cul turen". "Ik weet nog lang niet genoeg van Nederland en de Nederlanders om algemene conclusies te trekken, maar het is me de afgelopen maan den opgevallen dat er op filmgebied een eigenzinnige smaak heerst. Ne derland is* bijvoorbeeld een van de weinige westerse landen waar 'Bat man' is geflopt". "Nog niet zo lang geleden heb ik 'Back to the future II' gezien, in een gewone bioscoop tijdens de mid dagvoorstelling. Ik ga trouwens re gelmatig naar de bioscoop. Ik vind het leuk, ik hou van populaire films. En het hoort bij mijn werk te onder zoeken hoe het publiek reageert. Ik kon in dit geval alleen maar vast stellen dat Back to the Future voor een Nederlands publiek niet werkt. De montage van die film is heel slim, goed en glad. Je wordt als het ware in stelling gebracht voor het hoogtepunt: en dan gebeurt er niets in de zaal. In Amerika, waar het pu bliek natuurlijk door en door ge traind is in het bekijken van dit soort films, staat de zaal op z'n kop: hier knippert niemand met z'n ogen. Een heel opmerkelijk ver schijnsel, vind ik". "Wat mij toch nog steeds ver baasd is dat 'bij het festivalpubliek films van buiten Europa en Ameri ka relatief populair zijn, of zelfs ab soluut, in vergelijking met bijvoor beeld de Franse cinema. Chinese of Afrikaanse films hebben tijdens het Marco Müller: 'Rotterdam verdient een Europees festival'. festival' vaak meer succes dan een Franse auteursfilm. Dat is voor mij een stimulans. Het betekent dat ik niet al te voorzichtig hoef te zijn, ik kan rekenen op een volwassen en veelzijdig publiek". "Andere festivals gebruiken niet- westerse films als een ingrediënt om de saus op te peppen. Een exoti sche toevoeging, een lepeltje kerrie poeder over de rest van het pro gramma. Ik wil iets heel anders. Ik zie het als mijn taak het festivalpu bliek te laten zien hoe schitterend die produkties soms zijn. Ik denk zelfs dat films uit Azië, Zuid-Ameri- ka en Afrika van groot belang kun nen zijn voor de ontwikkeling van de westerse cinema". "Ik kan me mezelf domweg niet voorstellen zonder boeken en films. Ik heb de ervaring dat film en litera tuur je kunnen helpen te leven. Ze stimuleren het denken over wat je ook maar in je bestaan tegenkomt. Cinema is daarbij een uiterst be langrijke gereedschap bij het verga ren van kennis. Je leert heel snel dankzij film. Een beeld zegt meer dan duizend woorden, dat is echt waar. Film confronteert je met plaatsen, situaties en personen in een tempo en met een intensiteit die geen enkel ander medium kan eve naren. Als je er voor open staat kan dat je leven op een geweldige ma nier verrijken. Kijken naar film is voor mij daarom méér dan genieten van Kunst met een grote K". Vrijdag 26 januari 19.00 uur: Thalia: 'Dead Ringers' van David Cronenberg 19.00 uur: Lumière 1: première 'Een wolk van groen' van Kees Hin Zaterdag 27 januari 16.00 uur: Floorshow over 19e FFR in Café Floor met Marco Müller en Dick Rijneke 20.30 uur: Thalia: première 'Ci ty of sadness' van Hou Hsiao Hsien Viering Chinees nieuwjaar Zondag 28 januari 16.45 uur: Thalia: wereldpremière 'Dancing buil' van Allen Fong 18.45 uur: Lumière 1: wereld première van 'Het masker' van Johan van der Keuken 20.00 uur: 'Lost Found I', Kleine Zaal Schouwburg 20.30 uur: Lumière 1: wereld première 'Pink Ulysses' van Eric de Kuyper 20.30 uur: Lumière 2: wereld première 'Madame Bovary' van A, Sukurov Maandag 29 januari 17.00 uur: opening Cinemart in Hilton Dinsdag 30 januari 18.00 uur: Klimaatdiscussie over the impossible documentary 20.00 uur: 'Lost Found II', Kleine Zaal Schouwburg 21.00 uur: Wereldpremière 'Nacht van de wilde ezels' van Pim de la Parra 23.00 uur: Premièrefeestje Pim de la Parra c.s. in het Rijnhotel Woensdag 31 januari 14.00 tot 18.00 uur: Cineasten aan het woord in De Unie met Peter van Bueren/Chen Kaige/Zhang Zeming over Cinema in socialisti sche landen 18.00 uur: Klimaatdiscussie Hilton: Minimalist Cinema 19.30 uur: Thalia: première 'Guerreros Y Cautivas' van Ed- gardo Cozarinsky/ aansluitend rè- ceptie Argentijnse ambassade 20.00 uur: 'Lost Found III', Kleine Zaal Schouwburg Donderdag 1 febr. 09.00 uur: Lumière 3: Dag van de Nederlandse Film 22.00 uur: Cinemart party Zo- chers Vrijdag 2 februari 20.00 uur: Hanneles Him- melfahrt, Schouwburg 23.00 uur: VPRO Festivalnacht 23.00 uur: In alle festivalthea ters wordt nonstop de selectie van de Nederlandse filmpers ver toond Zaterdag 3 februari 18.00 uur: sponsordiner bij Baris Walburg in Hotel Central 22.00 uur: ontvangst genodig den Schouwburg 23.00 uur: Feestelijke afsluiting van het festival met Filmbal in de Rotterdamse Schouwburg Iedere dag van 11.00 tot 13.00 uur Avioscope: ontmoetingen met regisseurs onder leiding van Robert Gray en Gert-Jan Zuilhof. Iedere avond vanaf 22.00 uur in de Avioscope: talkshows onder leiding van Nico Haasbroek, Mie- ke van der Linden, Wilfried de Jong en Thorn Hoffman. Scène uit 'Wait until spring Bandini' met Joe Mantegna en Faye Dunaway. 'Wait until spring Bandini';regie: Dominique Deruddere; hoofdrollen: Faye Dunaway, Joe Mantegna, Ornella Muti; theater: Lido, Leiden Het kan verkeren. Toen de Ameri kaanse auteur John Fan te (1903- 1983) zelf nog scenario-schrijver was ('Dinky', 1935; 'East of the ri ver', 1940), had vrijwel geen enkele filmmaker belangstelling voor zijn romans en nu staan producers en ci neasten uit Hollywood en Europa in de rij voor het verkrijgen van de filmrechten van zijn boeken. Het eerste resultaat van deze, wat ge noemd wordt, 'Fante-koorts' is de Belgisch/Frans/Italiaanse produk- tie 'Wait until spring, Bandini' van de Belgische regisseur Dominique Deruddere. Het sterk autobiografisch getinte oeuvre van Fante wordt geken merkt door een milde, tragikomi sche kijk op mensen. Lees je zijn werk, dan bén je bij de spreekwoor delijke eerste regels verkocht. De onderhavige film (overigens niet de eerste Fante-verfilming, want dat was 'Full of life', 1956) heeft piet zo'n sterke magische uitwerking. Deruddere heeft een manier van fil men die al te dicht in de buurt van de toverlantaarnmagie komt. Het kabbelt liefjes voort, een glimlachje hier, een ontroerinkje daar, je wordt er een beetje rozig van. Hoofdfiguur is de arme, Italiaan se immigrant Svevo Bandini. Hij dr inkt en gokt, tot verdriet van zijn schat Maria. Toch valt ze Svevo niet af. Hij is immers een sterke kerel en een goedaardige vader voor de drie kinderen. Dit moeizame, doch vre dige bestaan neemt een wending als Svevo in contact komt met de aris tocratische mevrouw Hildegarde. Zij probeert hem te verleiden. Even lijkt het nog met een sisser af te lo pen, maar dan steekt beurtelings bij Maria en bij Svevo de factor trots de kop op. Voor het eerst ga je op dat moment bij deze film weer even rechtop zitten, waarna het alsnog een sisser wordt. Hoe, dat blijft hier natuurlijk in het midden, maar het is wel het moment waarop je de film definitief laat voor wat hij is. Dat laatste ondanks tal van kwali teiten, zoals het qua emoties subtiel gedoseerde spel van Joe Mantegna, Ornella Muti en Faye Dunaway en zeker ook van Michael Bacall als de (pak weg) 12-jarige zoon van de Bandini's, die na elke zestig tot ze ventig keer vloeken, wat leugen? hier en daar en 'bepaalde' gedach ten over meisjes gaat biechten. Mi- se-en-scène, camera-voering, mon tage, er valt niets op aan te merken. Het is alleen allemaal zo bedaard. Misschien werkt de ingehouden hu mor en tragiek van John Fante wel uitsluitend in een literaire vorm en niet in film. Misschien heeft Derud dere zich toch teveel laten meesle pen door Fante's berustende toon, die evenwel slechts een stijlmiddel is. De komende Fante-verfilmingen (te verwachten zijn, al dan niet op langere termijn: 'Dreams from Bun ker Hill', 'West of Rome', 'Ask the dust', 'The brotherhood of the gra pe' en '1933, was a bad year') zullen het leren. RIJK VAN ROTTERDAM (OP)NIEUW 'Wait until spring Bandini' - Lido, Lei den 'The abyss' - Euro, Alphen 'Sea of love' - Euro, Alphen 'New York stories' - Greenway, Voor schoten BLIJVERS 'When Harry mét Sally' - Lido, Leiden 'Black rain' - zinderend onheil met Mi chael Douglas in Japan - Luxor, Lei- Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Ghostbusters II' - spokenjagers weer op pad in matig vervolg - Lido, Leiden, Euro, Alphen en Greenway, Voorscho- 'Oliver co.' - Lido, Leiden 'Dead poets society' - Robin Williams als gedreven leraar Engels op middel bare school - Lido, Leiden 'Nine and a half weeks' - Kim Basinger en Mickey Rourke in broeierig liefdes verhaal - Trianon, Leiden 'De kassière' - meisje wordt zwanger en gaat overvallen plegen om aan geld te komen - Greenway, Voorschoten 'Over seks gesproken' - Rex, Leiden 'Indiana Jones and the last crusade' - hoogtepunt in trilogie van Steven Spielberg - Lido, Leiden en Greenway, Voorschoten 'De stam van de holebeer' - Trianon, Leiden 'Lady en de Vagebond' - Greenway, Voorschoten 'Platvoet en zijn vriendjes' - Green way, Voorschoten FILMHUIZEN 'Do the right thing' - Kijkhuis, Leiden (vr. t/m do., 19.30 en 21.45 uur) 'Gone with the wind' - Kijkhuis, Lei den (vr. t/m zo. 20.00 uur) 'Stranger than Paradise' - Kijkhuis, Leiden (ma. 20.00 en 22.15 uur) 'The dead' - Kijkhuis, Leiden (di. 20.00 en 22.15 uur) 'The accidental tourist' - Kijkhuis, Lei den (woe. 20.00 en 22.15 uur) 'Don Giovanni' - Kijkhuis, Leiden (do. 20.00 uur) 'Dans la ville blanche' - LAK-cinema, Leiden (di. 20.00 uur) 'Messer im Kopf - LAK-cinema, Lei den (di. 22.00 uur) 'Gimme shelter' - Filmhuis LVC, Lei den (vandaag en mrgen, 21.15 uur) 'Kroniek van een aangekondigde dood' - Parkfilmhuis, Alphen (vr. 20.30 uur) 'Troetelbeertjes in Wonderland' - Parkfilmhuis, Alphen (zo. 14.30 uur) DEN HAAG 'Sea of love' - Asta (463500), 12 jr. •Black rain' - Asta, 16 jr. 'The Abyss' - Asta, al. 'Theo Thea - Babyion (471656), al. 'De avonden' - Babyion, al. 'Dead poets society' - Babyion, 12 jr. 'Next of kin' - Cineac (630637), al. 'The punisher' - Cineac, 16 jr. 'See no evil, hear no evil' - Cineac, al. 'Back to the future II' - Metropole (456756), al. 'Erik the Viking' - Metropole, al. 'When Harry met Sally' - Metropole, al. 'Sex, lies and videotapes' - Metropole, al. 'Wait until spring Bandini' - Odeon (462400), al. 'Ghostbusters II' - Odeon, al. 'Back to the future II' - Odeon, al. 'Indiana Jones and the last crusade' - Odeon, al. 'Torch song trilogy' - Studio (656402), 16 jr. 'A dry white season' - Studio, 12 jr. AMSTERDAM -'Theo Thea' - Alfa (278806), al. The cook, the thief, his wife and her lover' - Alfa, 16 jr. 'Sex, lies and videotape' - Alfa, al. 'Wait until spring Bandini' - Alfa, 16 jr. 'Theo Thea' - Alhambra (233192), al. 'De avonden' - Alhambra, al. 'Abyss' - Belleviue Cinerama, al. 'Indiana Jones and the last crusade', Cinerama, al. 'Dead poets society' - Calypso (234876), al. 'See no evil, hear no evil' - Calypso, al. 'Romuald Juliette' - Cinecenter (236615), al. 'Mystery train' - Cinecenter, 16 jr. 'Next of kin' - Cinema (151243), al. 'Back to the future II' - Cinema, al. 'Sea of love' - City (234579), 12 jr. 'Ghostbusters II' - City, al. 'Black rain'- City. 16 jr. 'The package' - City, 16 jr. 'K9' - City. al. 'Tarkovski retrospektief - Kriterion 'Mystery train' - The Movies (245790), 16 jr. 'Een scherzo furioso' - The Movies, 16 jr. 'The navigator' - The Movies, al. 'Back to the future II' - Tuschinski (262633), al. 'Erik the Viking' - Tuschinski, al. 'Camille Claudel' - Tuschinski, al. 'When Harry met Sally' - Tuschinski, al. 'Sex, lies and videotape' - Tuschinski, al. 'De avonden' - Tuschinski, al. 'Indiana Jones and the last crusade' - Tuschinski Cineac (243639), al. 'Torch song trilogy' - De Uitkijk (237460), 16 jr. TELEVISIE Zaterdag 27 januari 'Turk 182!' (Ned. 1, 19.50 uur). Ameri kaanse speelfilm uit 1985 van Bob Clark, met Timothy Hutton en Robert Ulrich. Jongen komt in actie als zijn grote broer onheus wordt behandeld door de gemeente New York. 'The money pit' (Veronique, 20.20 uur). Amerikaanse film uit 1986 van Richard Benjamin, met Tom Hanks en Walter Fielding. Ingewikkelde relatie film. 'It's a wonderful life' (Super Chan nel, 21.30 uur). Amerikaanse speelfilm uit 1946 van Frank Capra, met James Stewart en Donna Reed. Bankier wil zelfmoord plegen als faillissement dreigt. 'Alfred the great' (Duitsland 1, 22.05 uur). Britse speelfilm uit 1968 van Clive Donner, met David Hem- mir.gs en Michael York. Vikingen dringen het koninkrijk Wessex bin- n8Salem's lot' (Ned. 2, 23.05 uur). Amerikaanse thriller uit 1979 van Tobe Hooper, met David Soul en James Mason. Duivelsverhaal. 'I'm the girl he wants to kill' (BRT 1, 23.20 uur). Britse film van Shaun O'Riordan, met Julie Sommars en To ny Selby. Ann Rogers weet 'Private lessons' (Veronique, 23.20 uur). Amerikaanse film uit 1981, met Sylvia Kristel en Howard Hesseman. Vijftienjarig jongetje wordt een heel weekeinde alleen gelaten met een beeldschoon dienstmeisje. 'Drachenfutter' (BBC 2, 23.25 uur). Westduitse speelfilm uit 1988 van Jan Schütte, met Ric Young en Buddy Uzzaman. Een Pakistaan en een Chi nees willen in het Westduitse Ham burg een eethuis openen. 'Next of Kin' (Siper Channel, 23.45 uur). Australische speelfilm uit 1982 van Tony Williams, met Jackie Kerin en John Jarratt. Een docent erft een oud bejaardentehuis, waar een moord 'Long live the lady' (BBC, 00.40 uur). Italiaanse speelfilm uit 1987 van Ermano Olmi, met Marco Esposito. Een groep jonge obers moet als eerste opdracht een uitgebreid diner voor een bizar gezelschap verzorgen. Zondag 28 januari 'It's my turn' (Veronique, 20.25 uur). Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Claudia Weill, met JiU Clayburgh en Michael Douglas. Moderne vrouw op zoek naar een ouderwetse romance. 'Shattered vows' (Super Channel, 20.30 uur). Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Jack Bender, met Valerie Bertinelli en Patricia Neal. Een jonge non wordt verliefd op een jonge prie§- Maandag 29 januari 'Winter kills' (BBC 2,22.00 uur). Ame rikaanse film uit 1979 van William Ri- chert, mét Jeff Bridges en Anthony Perkins. Broer van vermoorde Ameri kaanse president ontrafelt moordcom plot. The night of the following day' (Veronique, 22.25 uur). Amerikaanse film uit 1969 van Hubert Cornfield, met Marlon Brando en Rita Moreno. Jonge erfgename wordt ontvoerd. Dinsdag 30 januari The hell with heroes* (Veronique, haar baas. 22.25 uur). Amerikaanse film uit 1968 Joseph Sargent, met Rod Taylor Woensdag 31 januari 'Zashchitnik Scdov' (Ned. 3, 20.25 uur). Korte Russische speelfilm uit 1988 van Yevgeni Tsymbal, met Vladi mir Ilyine en Tamara Tchernova. Ver rassend directe visie op de Sovjetunie van de jaren dertig, een zwarte perio de. Donderdag 1 febr. 'Planet of the apes' (Ned. 2, 20.27 uur). Amerikaanse science-fiction film van Franklin J. Schaffner, met Charl ton Heston en Roddy McDowell. Vier astronauten komen in de wildernis van een onbekende planeet terecht als hun ruimteschip neerstort. 'The big trees' (Super Channel, 22.20 uur). Amerikaanse western uit 1952 van Felix Feist, met Kirk Douglas en Eve Miller. De regering van Califor- nië wil geld vangen van mensen die grond in beslag genomen hebben. Een oplichter probeert daar een slaatje uit te slaan, maar krijgt op den duur be rouw. Mooie rol van Douglas in helaas minder geslaagde western. 'The long good friday' (Veronique, 22.25 uur). Britse gangsterfilm uit 1980 van John MacKenzie, met Bob Hoskins en Helen Mirren. De Londen- se onderwereld is in rep en roer als het imperium van een machtige gangster baas scheuren begint Vrijdag 2 februari 'The tall stranger' (BBC 1, 14.50 uur). Amerikaanse film uit 1957 van Tho mas Carr, met Joel McC'rea en Virginia Mayo. Aangevallen rancher krijgt be scherming van karavaan pioniers uit het zuiden. 'Rolling thunder' (Veronique, 20.25 uur). Amerikaanse film uit 1977 van John Flynn, met William Devane en Tommy Lee Jones. Vietnam-veteraan trekt erop uit om zijn vrouw en zoontje te wreken. Beiden werden vermoord tijdens een overval in hun eigen huis. 'The entity* (BRT 1, 20.25 uur). Amerikaanse horror-film uit 1983 van Sidney J. Furie, met Ron Silver en Jac queline Brooks. Vrouw wordt herhaal delijk verkracht door onzichtbare agressor. Haar psychiater wijdt alles aan inbeelding, totdat twee jonge para psychologen zich_over de zaak buigen. i Mi ke Nichols, met Meryl Streep en Jack Nicholson. Schrijfster is aanvankelijk dolgelukkig wanneer ze merkt dat ze zwanger is van haar tweede kind. Dan ontdekt ze dat haar man een verhou ding heeft. Pittige, intelligente tragi komedie. 'Tender mercies' (BRT 1, 23.00 uur). Amerikaanse film uit 1982 van Bruce Beresford, met Robert Duvall en Tess Harper. Alcoholische country western-zanger maakt geslaagde co me-back nadat zijn vriendin en haar zoontje hem helpen van de drank af te blijven. 'I've heard the mermaids singing' (Ned. 1, 23.10 uur). Canadese film uit 1987 van Patricia Rozema, met Sheila McCarthy en John Evans. Amateur-fo tografe Polly is een naïeve, onhandige vrouw die het liefst wegdroomt in de beslotenheid van haar doka. Als zij via een uitzendbureau in de kunstwereld belandt, raakt ze gefascineerd door luchtvrachtdienst. Daardoor komen ze in contact met een smokkelaar en diens maitresse. Duitsland 2 'Brighton rock' (BBC 2, 00.50 uur). Britse film uit 1947 van John Boulting, met Richard Attenborough en Her- mione Baddeley. Naar een boek van Graham Greene. Journalist wordt ver moord door een bende. Zijn vriendin gaat op pad om uit te zoeken

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17