Twee gewonden en veel schade in regio Burgemeester Van der Wel koopt woning in Warmond Authentieke lantaarns in oud centrum Voorschoten Sloop oud complex transportfirma Van der Luyt Oegstgeest vordert snel /genda 26 JANUARI 1990 Veel wegen afgesloten, sporthal en winkelcentrum dicht ■r - - - -«n.■- -■> v v,, Van een flat aan de Bolderikkamp in Leiderdorp waaide een groot gedeelte van de dakbedekking af. (foto blokkeerde omstreeks z Zijldijk. Pauzes voor rokers tijdens vergaderingen Voorschoten VOORSCHOTEN - Burgemees ter P. Cannegieter van Voor schoten zal voortaan pauzes in lassen tijdens commissie- en raadsvergaderingen. Dat zal ge beuren wanneer de voorzitter merkt dat raadsleden behoefte hebben aan nicotine. Dat heeft de Voorschotense gemeente raad gisteravond besloten. Het college van B en W had de raad twee voorstellen voorge legd. In het eerste werd een compleet rookverbod in de raadzaal tijdens vergaderingen voorgesteld. Het college uitte de vrees dat dit ertoe zou leiden dat rokende raadsleden tijdens ver gaderingen in en uit zouden lo pen naar de B en W-kamer waar zij wel mogen roken. In een tweede voorstel stelde het colle ge tussentijdse rookpauzes voor. Alleen de niet-rokende fractie, het CDA, had een lichte voorkeur voor het tweede voor stel. "Maar we willen niemand de gelegenheid ontnemen om aan zijn zwakheden tegemoet te komen", aldus fractievoorzitter F.J.M. ten Have. WARMOND - De nieuwe Warmondse burgemeester mevrouw G.A. van der Wel heeft een woning in haar woonplaats gekocht, zo werd gisteravond tijdens de vergadering van de gemeenteraad medegedeeld. De woning in de nieuwbouwwijk Endepoel-2 komt per 1 maart beschikbaar, waarna nog enkele kleine verbouwingen uitgevoerd moeten worden. Tot die tijd woont de burgemeester in haar huurwoning in Lisse. De woning van de burgemeester is in Warmond vaak onderwerp van dis cussie gèweest. De vorige burgemeester van Warmond, mevrouw G.H.M. Hendrickx-Vlaar, heeft lange tijd in Voorhout gewoond, tot grote onvrede van sommige politieke partijen. Voor de nieuwe burgemeester was in eer ste instantie een woning gereserveerd door het college van B en W. Wo ningstichting Warmunda protesteerde hevig tegen dit 'voortrekken' van de burgemeester. Van der Wel weigerde de gereserveerde woning echter en zocht een andere koopwoning. De gemeente Voorschoten gaat bekijken of de gaslampen in de Voorstraat voorzien kunnen worden van energiezuinige gloeikousjes, (foto Wim Dijkman) Onderzoek naar goedkope gasverlichting Voorstraat REGIO LEIDEN - In de Leidse regio heeft de storm gisteren veel materiële scha de veroorzaakt, maar valt het aantal gewonden mee. In Voorschoten raakte een man gewond toen hij een antenne van een dak wilde halen en in Leiderdorp werd een fietsster tegen een auto ge blazen. In Oegstgeest is het winkelcentrum Lange Voort gesloten nadat dakbedek king omlaag kwam en in Wassenaar is de sporthal om dezelfde reden voor onbe paalde tijd dicht. De Rijksstraatweg door Wassenaar moest meermalen worden afgeslo ten, de weg tussen Voorschoten en Wassenaar was korte tijd onbegaan baar, de Voorschoterweg tussen Leiden en Voorschoten kon in de namiddag twee uur lang niet wor den gebruikt en de provinciale weg tussen Leiderdorp en Oude Ade was de hele avond afgesloten. War mond was tussen zes en tien uur gis teravond van openbaar vervoer ver stoken. In Wassenaar is het dak van het buurtcentrum Oostdorp bescha digd, maar het is nog onduidelijk of sluiting dreigt. In de Bloemcamp- school aan de Bloemcamplaan gaan de lessen zo goed en zo kwaad als dat gaat door, in afwachting van een definitief herstel van het beschadig de dak. Tussen vier uur 's middags en ne gen uur 's avonds waren alle lijnen van het politiebureau bezet en kwa- Impasse rond sporthal niet doorbroken in raad Warmond WARMOND - Een voorstel van het Warmondse college van B en W om uit de impasse rond de nieuwe sporthal te komen is gisteravond door de gemeenteraad afgewezen. Het college wilde via 'informeel overleg' met de gemeenteraad een 'plan van aanpak' opstellen. De meeste partijen hadden onoverko melijke bezwaren tegen niet-open- baar overleg. De WD verklaarde het rapport van een eerder ingestelde werk groep af te willen wachten, voordat verder wordt gepraat. Een besloten vergadering wijzen de liberalen per tinent af. Het CDA verklaarde zich tegen het voorstel van B en W, 'om dat in de praktijk de hele kwestie pas na de raadsverkiezingen aan de orde zal komen'. Progressief Warmond noemde de openbaarheid 'heilig', maar wilde in het geval van de sporthal toch een uitzondering maken. Direct na een besloten vergadering zou een bij eenkomst moeten worden belegd om opening van zakên te geven. Onderzoek fouten bouwplan Sixlaan maand later in raad Voorschoten VOORSCHOTEN - De bespreking van het onderzoeksrapport over de bouw van de 25 woningwetwonin gen aan de Voorschotense Sixlaan in Boschgeest is een maand uitge steld wegens ziekte van PvdA-wet- houder J. Visser. Tijdens de raadsvergadering gis teravond stelden raadsleden van CDA, VVD en D66 dat ze de wet houder niet de kans wilden ontne men om als portefeuillehouder van woningbouw zijn zegje te doen. PvdA-fractievoorzitter mevrouw M.J. Breunesse benadrukte nog eens dat haar fractie de commissie en het rapport helemaal niet nodig had gevonden. Hoewel de aanwe zigheid van Visser haar niet noodza kelijk leek, ging PvdA/Groen Links akkoord met het uitstel. Een raadsmeerderheid van CDA, WD en D66 vond het niet nodig dat het college alvast met een advies komt over de aanbevelingen die in het rapport staan. De PvdA voelde wel iets voor een vroegtijdig advies. Omdat het rapport is gemaakt door en gericht aan de raad, zouden de le den het beter eerst kunnen bespre ken voordat het college haar me ning geeft, zo vonden de drie andere fracties. men honderden meldingen binnen. Volgens de politie zijn veel dakpan nen van huizen afgewaaid en raak ten honderden bomen ontworteld. De Groot Haesebroekseweg, Jager slaan, Schouwweg en Stoeplaan moesten tijdelijk worden afgesloten nadat bom^n omwaaiden en takken afbraken. Aan de Oud Wassenaarseweg ver nielden twee bomen een in aan bouw zijnde villa compleet. De schade zou in de tonnen lopen. Aan de Meijboomlaan werd een auto door een boom vernield. Nergens raakte iemand gewond en ook de vele agenten, brandweermannen en mensen van de reddingsbrigade lie pen geen schrammetje op. Over de buitenplaatsen kan nog weinig wor den gemeld, maar burgemeester P.H. Schoute heeft een onderzoek gelast. Ongeval In Voorschoten was het verkeer op de Voorschoterweg naar Leiden gistermiddag tussen vier uur en kwart voor zes gestremd. Van het nieuwe benzinestation bij de Hoog- hkamerbrug waaiden dakdelen weg en er dreigden brokstukken op de weg te komen. Aan de Roubuslaan en op de kruisingen Piet Heynlaan- /Leidseweg en Leidseweg/Badhuis- straat bezorgden omgewaaide bo men politie en brandweer veel werk. In totaal zouden enkele tien tallen bomen het loodje hebben ge legd en kreeg de politie alleen al in de middag 60 meldingen van inge waaide ramen, vallende dakpannen en ontwortelde bomen. Van de winkelpassage in de Schoolstraat waaide gistermiddag een deel van het dak weg, maar hier raakte niemand gewond. Buiten de bebouwde kom, langs de Veurse- weg, kantelde een bushokje. Om half vijf viel in de Parkstraat een 45-jarige Vo.orschotenaar van een hoogte van vijf meter op het trottoir. De man wilde bij een ken nis een omgewaaide antenne van het dak halen en werd weggeblazen. Met een hersenschudding en een gekneusde long is hij opgenomen in het Academisch Ziekenhuis in Lei den. Hij ligt op de afdeling intensive care, maar zijn toestand zou stabiel zijn. Om kwart over vijf zat de politie 20 seconden zonder stroom en wa ren telefoons, mobilofoons en por tofoons even onbruikbaar gewor den. De vergadering van de ge meenteraad ging gisteravond ge woon door. Lange Voort In Oegstgeest kreeg de politie tus sen vier uur 's middags en negen uur 's avonds ongeveer zestig mel dingen binnen, maar ernstige onge lukken deden zich niet voor. Onge veer tien bomen waaiden om en dakbedekkingen raakten op ver schillende plaatsen los; een bushok je waaide omver en de verkeerslich ten bij het Rijnzichtviaduct bega ven het. Na negen uur kwamen wei nig meldingen meer binnen, 'omdat alles wat weg kon waaien, toen wel was weggewaaid'. De buitendienst van de gemeente was tot tien uur 's avonds met twaalf mensen in touw om de politie te helpen bij het vrijhouden van de straten. Om vijf uur 's middags ver sperde een grote omgewaaide wilg de Prinsenlaan. Even later raakte een stuk dakbekking met een leng te van ongeveer twintig meter los van het winkelcentrum Lange Voort en versperde het Lange Voörtplein. In verband met de aan gerichte schade zijn de winkels in ieder geval vandaag nog gesloten. Vooral in Haaswijk moest de poli tie diverse keren assisteren. Reeds om vier uur 's middags raakten stukken dakbedekking van de be jaardenwoningen aan het Boer- haaveplein los en versperden de Haaswijkrotonde. Versperde we gen werden steeds na korte tijd weer vrijgemaakt. De politie assisteerde 's avonds enige uren de collega's in Noord- wijk. Daar waren nauwelijks man schappen beschikbaar om de bevol king te helpen, omdat het hele korps was ingezet bij de brand in hotel Huis ter Duin. Gemeenteraad In Zoeterwoude deden zich even min persoonlijke ongelukken voor en de materiële schade bleef be perkt. Tussen drie uur 's middags en twaalf uur 's avonds raakte een aantal wegen versperd door omval lende bomen. Dat leidde niet tot grote problemen, omdat medewer kers van de gemeente steeds snel met de kettingzaag aanwezig wa ren. Alleen op de Rijndijk stond om zes uur een grote file. Een omgeval len boom versperde deze drukke doorgaande weg, maar volgens een woordvoerder van de politie 'was de opstopping niet erger dan gewoon lijk op dit uur van de dag'. De voor gisteravond vastgestelde vergadering van dé gemeenteraad werd door burgemeester en wet houders afgeblazen. Volgens burge meester Houdijk gebeurde dat 'op grond van de waarschuwing op de radio om binnen te blijven': "Bo vendien leek het ons logisch dat de mensen met dit weer liever thuis zit ten om te kijken of hun spullen niet wegwaaien". Een botenloods aan de Norre- meerstraat in Warmond waaide ge heel uit zijn voegen. De politie vreesde dat het bouwwerk door de wind zou worden opgepakt en sloot daarom de weg de hele avond af. Twee mensen die dicht in de buurt wonen werden aiders onderge bracht. In totaal kreeg de Warmondse po litie elf telefoontjes met het verzoek om onmiddellijke assistentie. Ze ven bomen waaiden om, waarvan er een terecht kwam op een gepar keerde auto langs de Poelweg. De auto raakte totaal vernield. Een schuurtje in het centrum stortte in en een tuinhuisje op het industrie terrein werd de sloot ingeblazen. Op de Waagdam waaide een dak van een bedrijf. Het dak van de nieuwe basisschool De Waaijer raakte ook los, maar is niet weggewaaid. Warmond was gisteravond onge veer vier uur verstoken van open baar vervoer. Het busverkeer kwam omstreeks tien uur weer op gang. Fietsster Door de orkaan viel gisteravond omstreeks zes uur een gewonde in Leiderdorp. Een op de Buitenhof laan fietsende vrouw uit Leider dorp werd door de wind opgetild en kwam op de Engelendaal ten val. Ze werd aapgereden door een auto en heeft vermoedelijk een hersen schudding opgelopen. In de bebouwde kom van Leider dorp gingen vijf bomen tegen de grond. Een groot deel van de dakbe dekking van een flat aan de Bolde rikkamp in Leiderdorp waaide wég en kwam op een geparkeerde auto terecht. De politie vond ook hier de situatie zo gevaarlijk dat de weg de hele avond werd afgesloten voor het autoverkeer. In de Leiderdorpse nieuwbouw wijk Buitenhof-midden-west moest de brandweer een steiger afbreken wegens instortingsgevaar. Een muur aan de Rozenburg waaide om en een omgevallen lantaarnpaal Minister Alders praat over milieu in Oegstgeest OEGSTGEEST - Minister H. Al ders van Volksgezondheid, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) opént de campagne voor de gemeenteraadsverkie zingen van de PvdA in Oegst geest. Op 9 februari spreekt hij vanaf 20.30 uur in het multifunc tioneel centrum in Haaswijk over de vraag 'wat de gemeente Oegstgeest voor het milieu kan betekenen'. De PvdA-Oegst- geest is blij een landelijk beken de politicus gestrikt te hebben, 'maar. dat heeft wel moeite ge kost'. Concert De sopraan Takako Hara, de bariton Pal- Ie Fuhr Jorgensen en pianist Thom Bol len treden zondag 28 januari op in het Koetshuis 't Huys te Warmond. Ze zullen onder meer liederen ten gehore brengen van Beethoven, Wolf, Strauss en Rossi ni. Aanvang 15.00 uur. Mandoline De Zoeterwoudse mandolinevereniging Z.M.V. houdt haar jaarlijkse concert vrij dag 26 januari in 'Ons Huis' aan het Kos terspad 3 in Zoeterwoude. De operette vereniging Belcampo uit Voorschoten zal haar medewrking verlenen aan het con cert dat om 20.00 uur begint. Jazz De Herrington New Orleans Jazzband treedt zaterdag 27 januari op in het Dorpscentrum 'aan de Schoolstraat 6 in Wassenaar. De band heeft als basis de New Orleans Jazz en speelt veel oude jazz. Het optreden van de zeskoppige band begint om 21.00 uur. - Lunchconcert In de Pauwhof aan de Wassenaarse Paauwlaan wordt zondag 28 januari een lunchconcert gehouden. Violist Paul Eg gen en pianist Henk van Dijk spelen on der meer werk van E. Chausson. Aan vang 12.00 uur. VOORSCHOTEN - De Voorscho tense gemeenteraad is gisteravond akkoord gegaan met de vervanging en uitbreiding van de huidige ver lichting aan de Molenlaan en in de Treubstraat. De vijf nieuwe lan taarnpalen zien er hetzelfde uit als de lantaarnpalen in de Voorstraat, maar worden voorzien van hoge- druk natriumlampen. De vijf lan taarns kosten de gemeente ruim 18.000 gulden. Het college had gisteravond geen voorstellen over de verlichting in de monumentale Voorstraat op tafel gelegd. Toch- kaartte het CDA de zaak even aan door in te gaan op de brief van Leidenaar H. van den Berg. Deze liefhebber van gasver lichting heeft een aantal suggesties gedaan waardoor de gemeente, de authentieke verlichting in de monu mentale straat zou kunnen behou den. CD A-fractievoorzitter F.J.M. ten Have vond het voorstel van de Leidenaar om de gloeikousjes in de gaslampen te vervangen door min der energievretende exemplaren 'het bekijken waard'. Als de gasver lichting ook na deze aanpassing nog iets meer kost dan elektrische ver lichting neemt zijn fractie de hogere kosten graag voor lief. Wethouder J. van Dalen vreest dat het gebruik van energiezuinige kousjes niet veel goedkoper zal zijn, maar wil kijken hoe veel geld de ge meente hiermee kan besparen. Hij benadrukte dat het college niet nu al de beslissing heeft willen nemen om.de gaslampen op de Voorstraat te vervangen door elektrisch licht: "Dat kan wachten tot de toekomsti ge raad daarover wil praten". OEGSTGEEST - De sloop van het oude complex van transportfirma Van der Luyt vordert snel. Naar ver wachting zal binnen enkele dagen aan de kop van de Dorpsstraat in Oegstgeest een groot terrein braak liggen. Pas over enkele maanden is meer duidelijkheid te verwachten over de geplande toekomstige wo ningbouw. op deze locatie. Volgens een woordvoerder van de gemeente Oegstgeest moet eerst een saneringsplan voor het terrein worden opgesteld. Op het terrein was ook een garage gevestigd en de gemeente neemt aan dat dè bodem is verontreinigd. "Maar het maakt natuurlijk wel verschil of je even een olievlekje moet wegwerken, of het hele terrein moet gaan afgra- Schone grond is noodzakelijk, omdat de gemeente op het terrein woningen wil bouwen. Enige maan den geleden heeft de gemeente in afwachting van een nieuw bestem mingsplan een voorbereidingsbe- sluit genomen dat woningbouw mogelijk maken. Het nu geldende bestemmingsplan merkt het gebied nog aan als bedrijfsruimte. Pas als de gemeenteraad in het voorjaar de volkshuisvestingsnota behandelt komt er meer duidelijkheid over de plannen met het gebied. Eigenaar van het terrein is bouw bedrijf Noorlander uit Leiderdorp. Een woordvoerder van het bedrijf zegt pas over twee a drie maanden mededelingen te kunnen doen, om dat het overleg met de gemeente nog lang niet is afgerond. "De struc tuurschets schrijft gedifferentieer de woningbouw voor en daar hou den we ons vanzelfsprekend aan. Dat betekent dus dat er in ieder ge val een zeker percentage sociale wo ningbouw wordt gerealiseerd". Eerder deze maand vertrok de fir ma Van der Luyt naar een nieuw be drijfspand aan de Haarlemmer straatweg, omdat het pand in de Dorpsstraat veel te klein was ge worden. Vanwege de drukke werk zaamheden zal de officiële opening pas begin juni plaatsvinden, waar bij voor alle Oegstgeestenaren 'open huis' wordt gehouden. VRIJDAG 26 JANUARI Alphen mindervalidenbal Cascarvieten mmv de Twee Pinten, aanvang 20.00 uur in het parkrestaurant Avifauna. harp- en orgelconcert door Eri- ka Waardenburg en Simon Stel ling, aanvang 20.15 uur in de Ad- ventskerk. Indiase film: 'Ghare-Baire', aanvang 20.30 uur in het Parkfilm- Country- en Westernavond, jongerencentrum Het Kasteel, aanvang 21.30 uur. workshop met het bespelen van de Zuidamerikaanse panfluit en de Boliviaanse Tarka, van 20.00 tot 22.30 uur bij Tuya. Ho- gewoerd. uitvoering Leids Politie Muziek gezelschap, aanvang 20.00 uur in de Stadsgehoorzaal. 'Vrijdagavond Ka st Herre-Jan Ste- genga (cello) en Jacob Boogaart (piano), aanvang 20.15 uur, Ka pelzaal van K&O, Oude Vest. cabaretvoorstelling: 'Kadett 4711door Hans Liberg, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw- Leiderdorp klaverjassen om de wisselbe ker van de Oranjevereniging, aan vang 20.00 uur in Wik's Partycen trum, Hoofdstraat. Zoeterwoude concert Zoeterwoudse Mando line Vereniging, mmv Operette vereniging 'Belcanto', aanvang 20.00 uur in Ons Huis, Kos- ZATERDAG 27 JANUARI Alkemade optreden Rockgroep 'The. Chandler', aanvang 22.00 uur in Splotsz, Roelofarendsveen. Alphen jeugdcarnaval Cascarvieten met Circus Custers, aanvang A i~ 13.30 uur, Prinsengala Cascarvie ten, aanvang 21.00 uur in het parkrestaurant Avifauna. optreden Greetje Bijma Kwin tet, aanbvang 20.30 uur in het Parktheater. Hip Hop en Rap Party in jonge rencentrum Het Kasteel, aartvang 21.00 uur. Boskoop wintersportweek met jeugd kampioenschap schaken om 9.30 uur en zaaivoetbaltoernooi om 12.00 uur. Hazerswoude kindervoorstelling: 'Het verhaal van Graaf Mobbekont', aanvang 14.00 uur in De Stek. Dorpsstraat. I.30 tot 16.30 uur. grammofoonplatenbeurs in het Antonius Clubhuis, Lange Mare, vanaf 10.00 uur. bingo-avond in buurthuis Op Eigen Wieken. Valkenpaé, Me- renwijk, aanvang 20.15 uur. cabaretvoorstelling: 'Kadett 4711door Hans Liberg, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. Leiderdorp kinderbingo De Buitengewo nen, 14.00 uur in de Muzenhof. bingo-avond Con Bravura, aanvang 20.00 uur in clubgebouw Beukenschans. optreden Cabaret 'Purper Pa stiche', 20.15 uur in de Muzenhof. Nieuwkoop bomenexcursie IVN. vertrek om 13.00 uur in de Heemtuin. Oegstgeest programma: 'Made in Braille', met Victor Bijlo, aanvang 20.30 Wassenaar muziek in de Dorpskerk met or ganist Leo van Doeselaar, van 16.00 tot 16.30 uur. 'concert Herringtown New Or leans Jazzband bij Wassenaarse jazzclub, aanvang 21.00 uur in het Dorpscentrum, Schoolstraat.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14