Amusement verdringt erotiek bij Veronique Sauna's eisen rectificatie PinUp Club KRO duldt geen tweede 'Studio' Nieuwe programmering bekend Berend Boudewijn terug op tv PöirriflC 'Tv-programma stelt onze instellingen in een kwaad daglicht' ARNHEM De twee overkoepelende or ganisaties van in Nederland gevestigde sauna's dreigen de Veronica Omroep Orga nisatie (VOO) met een kort geding als in de eerstvolgende uitzending van het program ma Pin Up Club een item rond sauna's niet wordt gerectificeerd. In de gewraakte televisieuitzending is volgens de Nederlandse Sauna Vereniging en de Sauna Alliance Nederland op dubieu ze wijze aandacht besteed aan sauna's. Een ongeklede man laat zich in het filmpje in een saunacabine 'verwennen' door drie naakte dames. Een en ander wordt - vol gens de sauna-organisaties - omlijst met hitsig commentaar, gesproken door een op windende mannenstem. „Onze instellingen zijn hierdoor in een kwaad daglicht gesteld," aldus de voorzit ters van beide organisaties. Zij hebben, on afhankelijk van elkaar, een brief op hoge poten geschreven aan de directie van Vero nica. „De betreffendë uitzending was in beeld zowel als in commentaar een grove beledi ging van alle sauna's in Nederland en ook voor alle suana-gangers," aldus schrijft de voorzitter van de Sauna Alliance. Mocht de Veronica-directie niet bereid zijn haar verontschuldigingen aan te bieden, dan start de Alliance een juridische procedure. Ook de Nederlandse Sauna Vereniging is vastbesloten de rechter in te schakelen als de Pin Up Club geen excuses aanbiedt aan saunadirecties en sauanabezoekers. Vuilspuiterij „Het was een item vol onwaardige vuil spuiterij. Er werd gesuggereerd dat door deze beelden de fantasie werd weergege ven van 99 procent van de saunabezoekers. En dat is pertinent onjuist. Regelmatige bezoekers van een sauna weten dat zo'n in stelling niets met seks te maken heeft. Maar potentiële sauna-gangers bedenken zich na zo'n uitzending nog wel een keer al vorens een bezoekje te brengen." De afdeling voorlichting van Veronica verwijst voor commentaar naar directeur Jef Rademakers van Dutch Dream, het be drijf dat voor Veronica het programma Pin Up Club maakt. Rademakers echter wei gert commentaar te geven op de inhoud van beide brieven. Uit zijn reactie echter valt op te maken dat in de Pin Up Club van aan staande zaterdag de uitzending van vorige week niet wordt gerectificeerd. Verder presenteert Koos Pos- tema straks drie keer per week een praatprogramma. Behalve met talkshows op woensdag en vrijdag, is hij op maandag weer terug met Klasgenoten. De zater dag- en zondagmiddag staan bij de commerciële zender in het te ken van de familieprogramma's van Tineke de Nóoij. Tatort Gert Berg verhuist met zijn praatprogramma van vrijdag naar dinsdag. Op die avond staat voorts de dertiendelige dramase rie Spijkerhoek geprogram meerd. André van Duin zal met zijn creatie Jaap Aap op woensdag in de weer zijn en op donderdag is de Duitse politieserie Tatort te zien. Elke werkdag verschijnt voorts voor de kinderen om 18.40 uur De Fabeltjeskrant op het Ve- ronique-scherm. Om half acht is er 's avonds een nieuwsbulletin van een half uur. Het nieuws van tien uur vervalt 1 Viola van Emmenes: wijken voor het grote amusement... (foto gpd) i de nieuwe programmering. De moet wijken voor het grote amu sement. Wel zal zij dagelijks om vijf uur samen met Dieuwertje Blok de Vijf Uur Show blijven presenteren. De Ontbijtshow, met Catherine Keijl en Mare Ja cobs, blijft eveneens gehand haafd. De dagelijkse quiz Prij zenslag wordt gecontinueerd, maar de voetbalquiz Aanvallen! met Hans van -Breukelen wordt voorlopig gestopt tot na het WK voetbal in Italië. Programma's als Autovisie, Beestenboel, Fashion en Deksels staan in het nieuwe schema op zaterdag en zondag geprogrammeerd. 2 programmering. De aanvangstijd van de laatste nieuwsuitzending is vervroegd en valt straks globaal tussen half elf en elf uur. Ook na 14 februari komt Vero- nique elke dag met een speel film. Daarbij zal op sommige da gen een vast genre zijn te zien. Op maandag en dinsdag komen er actiefilms, op woensdag dra- maprodukties en op vrijdag thril lers. TV Romantica HILVERSUM - De KRO wil dat de krant „Studio Amsterdam" zijn naam wijzigt. De Hilversumse omroeporganisatie heeft dat in een brief aan de uitgever van het blad, de stichting Studio Amsterdam geëist. De KRO geeft zelf een omroepblad uit onder de naam KRO-Studio. Studio Amsterdam bevat artikelen over de media en aanverwante zaken en wordt maandelijks gratis in Amsterdam en omgeving verspreid in een oplage van 50.000 exemplaren. Volgens eindredacteur Paul van Weel zal Studio Amsterdam geen gevolg geven aan de eis van de KRO. Verwarring tussen de twee bladen acht hij uitgesloten, temeer daar KRO-Studio landelijk verschijnt en Studio Amsterdam alleen in de regio Amsterdam. „Het is belachelijk dat in Nederland het woord studio niet in de naam van een krant mag voorkomen wanneer deze informeert over radio en televisie", aldus Van Weel. I^t derde nummer van de nieuwbakken krant zal volgens hem gewoon op 29 januari verschijnen. De KRO zal volgens een woordvoerder waarschijnlijk juridische stappen ondernemen als Studio Amsterdam bij zijn standpunt blijft. PRINSES BARREVOETS LONDEN De Britse prinses Diana - die van Charles dus - staat blootsvoets, maar getooid met hoofddoek, gisteren tijdens een bezoek aan het Islamitisch centrum in Londen. De wetten van de Islam schrij ven voor dat vrouwen hun haren moeten bedekken in de aanwezigheid van mannen-, bovendien moeten bezoekers van een moskee hun schoe nen uittrekken. De prinses hield zich keurig aan die voorschriften, maar of haar korte rok en zwarte kousen in de smaak vielen? (foto ap) Kinderarbeid bij Van den Ende? DEN HAAG (ANP) - De PvdA-kamerleden Mid del en Vliegenthart heb ben minister De Vries (sociale zaken) gevraagd maatregelen te nemen om kinderarbeid bij Joop van den Ende Toneelpro- dukties te voorkomen. In schriftelijke vragen aan de minister wijzen de kamerleden op een oproep, waarin meisjes van zeven tot tien jaar en jongens van negen tot elf jaar worden uitgenodigd te solliciteren naar een rol in de musical Les Mi serables. Met name de eis dat ge gadigden vanaf 1 januari 1991 volledig beschik baar dienen te zijn, leidt volgens de kamerleden onherroepelijk tot bij de wet verboden kinderar beid. Vanaf maart met eigen spelprogramma bij KRO HILVERSUM (GPD) Berend Boudewijn keert terug op de televisie. Hij gaat ruim tien jaar na de legendarische B.B.-kwis voor de KRO acht weken achtereen een spelprogramma pre senteren. De eerste uitzending is te zien op vrijdag 23 maart. Volgens een woordvoerster van de KRO staan in het programma verbale improvisaties cen traal. Ook aan muzikaliteit worden hoge eisen gesteld. Een vast panel zal opdrachten uitvoe ren. De namen van de panelleden zijn nog niet bekend. Boudewijn heeft jarenlang voor de KRO de toen uiterst populaire B.B.-kwis gepresenteerd. Bekend uit die tijd is ook de B.B.-stoel. Berend Boudewijn was sinds februari vorig jaar hoofd van de afdeling tv-drama van Van den Ende Productions. Hij vertrok al na enkele maanden uit protest tegen de oprichting van TV10. „Ik had er geen zin in om in het vijandelijke kamp tegenover de bestelomroepen te zit ten", zei hij destijds. Berend Boudewijn (foto ANP) ENSCHEDE - Om vooral in de avonduren de kijkdichtheid op te voeren, gaat RTL Veronique de zaken grootser aanpakken. De aandeelhouders zorgden voor een forse financiële injectie, zodat volgende maand kan worden begonnen met een nieuwe programmering, waarin dan ook de Ne derlandse produkties van Joop van den Ende zullen zijn opgenomen. Via de 'Zet 'm op vier show' worden op 14 februari van 19.50 tot 22.30 uur de nieuwe Veronique-programma's door hui dige en komende presentatoren aan de tv-kijkers voorgesteld. De belangrijkste wijziging is dat straks op vrijdag en zaterdag groot Nederlandstalig amuse ment zal worden uitgezonden. Dat betekent dat Jos Brink acht weken lang met Wedden dat...? en Hennie Huisman, eerst weke lijks met de Soundmix Show en later ook met de Surprise Show en de Mini Playback Show, op het Veronique-scherm zullen verschijnen. door Gerard Brouwer Bergen op Zoom heeft gisteren een doorspoeltoilet voor hon den geopend. Deze uit Frank rijk geïmporteerde cani-clean is volgens de gemeente een Ne derlandse primeur. Het gaat om een ronde beton nen bak van ongeveer twee me ter doorsnee. Door een oetpe- daal aan de buitenzijde wordt het toilet schoongespoeld. De cani-clean is aangesloten op de rioolafvoer. Passanten keken gisteren geïnteresseerd toe hoe een hondenbezitter een Deense dog in het toilet laat plaatsne men. (foto ANP) Maansverduistering Op vrijdag 9 februari beleeft Ne derland weer eens een ouderwet- maansverduistering, zo meldt de sterrenwacht „De Koepel" in Utrecht. Een dergelijk verschijn sel doet zich elk jaar wel eens >r, maar is niet altijd vanuit Ne derland te zien. Om 18.29 uur komt er een klei ne deuk aan de rechter bovenkant van de overigens stralend heldere bol. Deze wordt alsmaar groter en tegen 19.50 uur is de hele maan in het donker. Hij is dan volledig in de schaduw van onze eigen pla neet terecht gekomen. De verdui stering duurt van 19.50 tot 20.32 Als de verduistering volledig is, is de maan niet helemaal onzicht baar: een rode of oranje gloed blijft waarneembaar. Dat komt door het zonlicht dat door de dampkring van de aarde wordt af gebogen. Kluis opgeblazen Een gewapende bende heeft zich met dynamiet toegang verschaft tot een zwaar versterkte kamer in een Brits landhuis van een Arabi sche milionair, een van de rijkste i ter wereld. De bandieten maakten zich uit de voeten met een vrachtwagen vol met goud, juwelen en kustwerken ter waar de van vele miljoenen. De vier overvallers bliezen de deur van de kluis open in een wo ning van Sayeed Mohammed Ma hdi al-Tajir, ex-ambassadeur in Londen van de Verenigde Arabi sche Emiraten. Een bewaker en zijn echtgenote werden geduren de 10 uur vastgebonden en kre gen een prop in de mond. De bewaker werd dinsdag avond in het westen van Londen overvfallen en gedwongen hen te vergezellen naar het landhuis. Daar moest hij de zeer geavan ceerde alarminstallatie uitscha kelen. Tstfir zou een vermogen hebben van meer dan 6 miljard gulden. Hij bezit een waardevolle kunst collectie en enkele van de duurste huizen in Groot-Brittannië. Twee jaar geleden betaalde hij 6 mil joen losgeld om de vrijlating van zijn ontvoerde broer te bewerk stelligen. i?f mmm mmim sKzomu OMVftTQGWP MGT6M ÜtfKOKKMfi WQ& MM am cmMs. v/npek! n •juuje mun&xche- een niet eeukp wat/?aar... eerst mae> ik ortrepen enean worpt iepereen eoos-R.' pan&a IK MAAR.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 20