Verona-duo bij de rechter Ria Lubbers mist Telebingo- show INGEN SCHEIDING TOM CRUISE Geldprijs voor Mies RENÉ FROGER BEKOGELD Oudej aarsshow Youp op cd geen succes PAGINA 26 WOENSDAG 17 JANUARI 1990 gpu) Hilda, het ruim 3000 kilo we gende nijlpaard, is dood. Het dier zou gisteren per vrachtwa gen van Londen naar haar vriend Harvey in Exeter wor den overgebracht om voor nako melingen te zorgen. De auto kreeg een ongeluk waardoor Hilda uit de wagen werd geslin gerd en een wandeling over de autosnelweg begon. Een schot uit een verdovingsgeweer en al le commotie rond haar ontsnap ping overleefde ze niet. (foto AP) Geen zegels Hoewel eind vorig jaar al bekend werd dat met ingang van gisteren het Belgische posttarief zou wor- den verhoogd was er in vrijwel geen enkel postkantoor een nieu we zegel voorhanden. Op een brief moet een zegel van 14 in plaats van 13 franken. Geen nood, zo dachten heel wat Belgen. Een zegel van 13 plus een zegel van 1 frank is ook genoeg. Maar de zegels van 1 frank bleken ook nergens meer te koop. Zegels van een halve frank geraakten in de loop van dinsdag ook snel uit verkocht. Honderden bedrijven en duizenden particulieren kon den daarom hun post niet kwijt. In Mechelen waar de zegels worden aangemaakt weet men er van. ,,Er zijn kleine distributie problemen gerezen maar tegen het einde van de week is alles in orde", zo zei men daar. Geen graven Sinds gisterochtend worden er op de kerkhoven van het Belgische Luik geen teraardebestellingen meer uitgevoerd. Ook het crema torium van Robermont is geslo ten. Het personeel is in staking. Als gevolg van de actie moesten 10 stoffelijke overschotten in ge koelde kelders worden geplaatst. De grafdelvers zijn boos omdat de stad Luik hun toeslag voor zon dagsdiensten heeft ingetrokken. Henk Spaan en Harry Vermeegen het topgegprek op malta was een groot SUCC£6,v00r het sinds 27 jaar hebben we geen tekort op de de belasting hervorming Komt er VROE6EP ROOKTE /K OOK 'N PUP MAAR IK BEK ERMEE EESTOPTNU KAN IK (BEEN Premiersvrouw belandt in verkeerde stad HILVERSUM - Mies Bouw man krijgt dit jaar de Van Em- den Prijs, een onderscheiding die eens in de twee jaar wordt uitgereikt aan iemand "die zich verdienstelijk heeft ge maakt op humanitair gebied". Het aan deze prijs verbonden geldbedrag van 25.000 gulden mag door de winnaar worden bestemd voor een goed doel. MIDDELBURG - Ria Lubbers zou maan dagavond haar opwachting maken in de Tele- bingo-uitzending die werd opgenomen in de stadsschouwburg Middelburg. Mevrouw Lubbers is echter niet in beeld geweest om dat zij. per abuis, naar Maastricht was afge reisd. In Maastricht vond zij nergens een Te- lebingo-ploeg en belde in paniek naar de KRO, waar men haar meedeelde dat Telebin go in Middelburg werd opgenomen. Een woordvoerder van René Stokvis-pro- duktis, die Telebingo produceert, vertelt: „Mevrouw Lubbers zou zich om zeven uur melden. René Stokvis heeft vanaf zeven uur bij de deur op mevrouw Lubbers staan wach ten. Om kwart voor acht belde mevrouw Lub bers vanuit een café in Maastricht. Hoe het misverstand in de wereld is gekomen dat wij in Maastricht zouden zitten, is nog niet duide lijk. Ik kan me niet voorstellen dat de KRO of wij een fout hebben gemaakt. We hebben een duidelijk werkplan. Maar toen zaten we met een probleem. Een half uur lang heeft Stokvis geprobeerd een helikopter te charteren, maar dat lukte niet. Toen hebben we het opgege ven. Telebingo is een live-uitzending en op dat soort momenten is het jammer datje niets kunt overdoen of uitstellen. Triest. Voor me vrouw Lubbers en voor ons. Uiteindelijk heeft Willibrord Frequin, ook een gast, iets langer spreektijd gekregen en heeft een meis je in Zeeuwse klederdracht de trekking van de laatste getallen verricht." Ria Lubbers zou in Telebingo komen ver tellen hoe baar bezoek aan de hoofdstad van Ethiopië was geweest. Mevrouw Lubbers bracht in het kader van de actie een bezoek aan Addis Abeba. In de stad is echter geen sprake van hongersnood. De vier miljoen mensen die met de dood worden bedreigd door voedselschaarte wonen in de noordelij ke provincies Tigre en Eritrea. René Froger (foto gpd> KOUDUM De zanger Re né Froger zien ze voorlopig niet meer terug in Koudum. Tijdens een optreden zater dagnacht rond half een in het lokale gemeenschaps huis werd een stuk hout naar zijn hoofd geslingerd. De Amsterdammer, die optrad met de begeleidingsband Avenue, kon net op tijd weg duiken. Met een gezicht als een oorwurm stapte hij van het podium, om niet meer te rug te keren. Toen Froger de plank, door een (nog) onbekende bezoeker weggerukt uit de lambrizering, langs zijn oor voelde suizen, hief hij juist zijn tweede lied aan. Tij dens het zingen van het ope ningsnummer waren vanuit de zaal enige glazen bier naar hem geworpen. De in maatkostuum gestoken Fro ger was daarvan niet ge diend, getuige zijn waar schuwing aan zijn 'fans' het optreden te zullen staken als het vochtige smijtwerk zou doorgaan. Waarop het stuk hout volgde. Niet bekend is nog of de tv- presentatrice, die al geruime tijd wegens een hardnekkige kwaal niet meer op de buis verschijnt, de prijs zelf in ont vangst zal nemen. HILVERSUM Youp van 't Hek houdt aan zijn warm ont vangen oudejaarsconference geen platensucces over. De compact disc van de eenmalige (televisie)show is tot nog toe bepaald niet de winkels uitgevlogen. Voor zijn platenmaat schappij CNR inmiddels reden genoeg om aan te nemen dat de gehoopte bestseller zal uitblijven. „Met tienduizend stuks hebben we het wel gehad", aldus woordvoerder Ruud van Dulkenraad. „Dat de verkoop alsnog goed op gang zal komen, mag je uitsluiten. Daarvoor is dit produkt te tijdge bonden". Voor de Amsterdamse cabaretier mag - op grond van het extreem hoge waarderingscijfer 'acht' bij ruim drie miljoen kijkers - de voorlopige afzet een behoorlijke tegenvaller zijn. Als ervaren platenman had Van Dulkenraad er zelf al ernstig rekening mee gehouden. „We leven nu eenmaal in het video-tijdperk. Wie van Youp nog eens wil nagenieten, heeft hem op oudejaarsavond gewoon opgenomen. In de grote jaren van Wim Kan lag dat natuurlijk wel even anders en kon je bij dit soort kijkcijfers meteen aan goud gaan den ken". Bij CNR bewaart men nog steeds de beste (commerciële) herinneringen inzake Youp van 't Hek aan diens 'Eerste Of ficiële Echtscheidingselpee', die onder meer met een Edison werd bekroond. Bij een vervolg van zijn platencar- riere denkt de platenfirma in eerste instantie aan een der gelijk conceptalbum en niet (meer) aan registraties van shows. Van Dulkenraad heeft de stille hoop Van 't Hek in de loop van dit jaar tot een 'thema-plaat' te kunnen overhalen. Zoals bekend is Van 't Hek van plan om heel 1990 vakantie te vieren. Het (logische) aanbod van de VARA om opnieuw na mens deze omroep een oudejaarsconference te houden, heeft hij afgeslagen. NEW YORK Filmster Tom Cruise 27 jaar jong en zijn vrouw, de actrice Mimi Rogers, gaan uit elkaar. Dat terwijl hun huwelijk in Hollywood als ideaal werd bestempeld. Het stel is driejaar getrouwd geweest. De reden van de echtscheiding werd niet bekendgemaakt. Ongetwijfeld zal de drukke agenda die beiden er op nahouden, er iets mee te maken hebben. (foto ap) AMSTERDAM (ANP) - Het televisieprogramma „Die Twee", waarmee Veronica vanavond start op tv, was gisteren onderwerp van een kort geding voor de rechtbank in Amsterdam. Met „Die Twee" wordt het duo Henk Spaan en Harry Vermeegen bedoeld, die gaan optreden in twaalf wekelijks uit te zenden afleveringen van een komedie-achtige reeks. Youp van 't Hek: heel 1990 vakantie dus geen nieuwe oudejaarsconfe rence.... (foto gpd) In en om Groningen blijkt echter een cabaretachtig duo onder de naam Van Dorp en Morelli zich reeds vijf jaar te presenteren als „Die Twee" en omdat zij de oud ste rechten hebben eisten zij gis teren van rechtbankpresident mr. J.M. Vrakking een verbod op het gebruik van die naam door Veronica. Met een bedrag van 10.000 gul den zouden zij ook tevreden zijn geweest, zo bleek uit het pleidooi van de raadsman van Veronica, mr. S. de Wit, maar daar was Ve ronica niet op ingegaan. Volgens De Wit zijn Van Dorp en Morelli een lokaal opererend duo en is het moeilijk voor te stellen dat Veronicakijkers in verwarring zouden raken en de twee duo's door elkaar zouden gaan halen. Een telefonade on der allerlei theaters en theaterbu reaus had hem niemand opgele verd bij wie bij het horen van de naam „Die Twee" enige herken ning gloorde. Maar mr. S. Wibbens, de raads man van het noordelijke duo, be schouwt zijn klanten als een soort onderneming en de naam, „Die Twee" als een handels merk. Zij treden volgens hem be slist nipt alleen maar in het noor den op. Zij waren zelfs gecon tracteerd voor de VARA-nacht- show, maar tot uitzending is het totnutoe niet gekomen. „De ge hele goodwill die zij zich in de loop van vijf jaren in een om vangrijk circuit van theaters heb ben opgebouwd, zal worden ver pletterd onder het geweld van de twaalf komende uitzendingen" hield mr. Wibbens de president Mr. Vrakking doet uitspraak op 25 januari. Veronica heeft dan volgens plan al twee afleverin gen van „Die Twee" uitgezon den.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 26