'Bootvluchtelingen slecht behandeld' Burgeroorlog oorzaak van derde hongersnood Etiopië ANC-top bijeen voor cruciaal beraad Gematigd optimisme bij Cambodja-top Parijs DINSDAG 16 JANUARI 1990 Amnesty hekelt procedures Hongkong DEN HAAG/LONDEN (ANP/,Rtr/AFP) - Amnesty International heeft opnieuw scherpe kritiek geleverd op de manier waarop Groot-Brittannië en Hongkong omspringen met Vietnamese bootvluchtelingen. In een gisteren verschenen onderzoeksrapport verwijt de mensenrechtenorganisatie beide landen dat de "fundamentele rechten worden geschon den van mensen die een wezenlijk risico lopen te worden vervolgd". Volgens de Hong- kongse autoriteiten zijn de beschuldigingen van Amnesty ongegrond. Hongkong heeft in middels het beleid van gedwongen repatriëring van Vietnamezen op de lange baan ge schoven, zo is gisteren vernomen uit westerse diplomatieke bronnen in de kroonkolonie. SiSSSS gevaar*lopen na terugkeer in Vlet- i het rapport dat de de beweegredenen lingen worden getoetst, te te worden gearresteerd, zijn mensen die betrokken zijn geweest bij geweldloze politieke of religieu- waarop heeft gezegd dat Hongkong de de vluchte- vluchtelingenkampen "zo snel mo- Daardöor bestaal dekans "1?^ ontruimen. Volgens dij geweicnoze poimeKe 01 rengieu- timeMn die efeenliik de df activiteiten die de goedkeuring van de Vietnamese regering niet konden wegdragen. Gebrekkig Hongkong herbergt bijna 56.000 iiuiu ueeii nungAunt dat Vietnamezen die eigenlijk de verantwoordelijkheid voor de Viet- status van vluchteling zouden moe- „amese vluchtelingen gedragen, ten krijgen, worden teruggestuurd naar Vietnam. Daar lopen zij het ge vaar slachtoffer te worden van schending van de mensenrechten, Vietnamese booWluchtelingen, aldus het rapport. wie er ruim 43.000 door de autoritei- Maar ook in Hongkong lopen de ten als illegale immigranten worden vluchtelingen het risico bruut te beschouwd die om economische re- worden behandeld. Amnesty be- denen uit Vietnam zijn vertrokken. Zij lopen het gevaar te worden te- schikt over getuigenverklaringenj dat enkelen van de 51 bootvluehte- ruggestuur'd, tenzij zij kunnen i lmgen die half december gedwon- tonen dat zij aan de VN-critena v werden terug te keren Vietnam, al enkele weken eerder waren mishandeld door veiligheids- mand mensen. Op 31 oktober was tingent veiligheidstroepen vroegte het vluchtelingenkamp bin nengekomen en had mensen uit hun hut gesleept en hen geschopt, geslagen en de keel dichtgeknepen, zo tekende Amnesty op uit de mond slachtoffers en ooggetuigen, vluchtelingen voldoen. Maar de ma- waarop wordt nagegaan of ie- d om politieke dan wel econo- :on- mische redenen is gevlucht, is ge- brekkig, aldus Amnesty. Asielzoekers krijgen vaak geen juridische bijstand, worden onder vraagd door mensen van de immi gratiedienst die vaak de VN-criteria voor het toekennen van de status vluchteling niet kennen en on- Onafhankelijk medisch onderzoek voldoende op de hoogte zjjn -1ivijf slachtoffers bevestigde hun situatie in Vietnam. Bovendien verklaringen. Geoffrey Barnes, die i worden volgens Amnesty asielzoe- hét kabi- ^ers Ujdens detentie onvoldoende Hongkong verantwoorde- beschermd tegen slechte behande- Uik is voor veiligheid, ontkende gis- teren dat Vietnamese vluchtelingen zijn mishandeld en bewusteloos ge slagen. Dergelijke beschuldigingen zijn naar zijn zeggen grondig onder zocht. De Britse minister van bui- Onder de vluchtelingen die het Meer buitenlands nieuws op pagina 9 Genscher: hulp Roemenië hangt af van lot Duitse minderheid BUKAREST (AP/AFP) - De West- over het persbureau Rompress dat duitse minister van buitenlandse de beschuldigingen zaken Hans-Dietrich Genscher medeplichtigheid heeft Roemenië gisteren op diverse terreinen hulp toegezegd, maar Bonn wenst wel dat de Duitse min derheid in het land zodanige demo cratische garanties krijgt dat zij geen behoefte voelt te emigreren. Genscher, die een tweedaags be- behulp- zaam zijn bij volkenmoord, tot moord en ondermijning van de na tionale economie. Woordvoerder van het Front van Nationale Redding Dragos Muntea- nu heeft gezegd de verkiezingen parlement zo spoe- libe- zoek aan Roemenië brengt, beloof- dig mogelijk worden gehouden. Munteanu reageerde hiermee ken nelijk op oproepen van de oppositie de voor april vastgestelde verkie zingen uit te stellen, opdat de oppo sitiepartijen beter in staat zijn hun campagnes voor te bereiden. Munteanu verdedigde tijdens de de politieke steun v< proces van democratisering ralisering in Roemenië en zei dat reeds over de Westduitse hulp wordt gesproken aan de wederop bouw van de Roemeense economie. Het regerende Roemeense Front voor nationale redding, dat zich ziet persconferentie Dimitri Mazilu v: geplaatst voor de grote economi sche en politieke problemen in het land, heeft hoge verwachtingen van Genschers bezoek.Van diverse zij den binnen de Europese Gemeen schap is opgeroepen tot uitgebreide te op dat hulpverlening aan Roemenië. Maar nen veranderen 'de Bondsrepubliek, de economi sche reus binnen de EG, is de meest waarschijnlijke bron voor de inves teringen op lange termijn, die nodig zijn om de industrie en de vrije han del met het westen weer op gang te krijgen. De Roemeense regering heeft gis teren de beschuldigingen bekend gemaakt tegen gewezen functiona rissen van het bewind-Ceausescu, familieleden van de geëxecuteerde dictator en leden van de geheime Securitate-politie. De processen be ginnen deze week. Openbare klager Gheorghe Robu zei te. Britse minister belooft Hongkong meer democratie HONGKONG (AP) - De Britse minister van buitenlandse za ken Douglas Hurd heeft Hong kong gisteren meer democratie in het vooruitzicht gesteld. Hurd, die een vierdaags bezoek brengt aan Hongkong, zei dat de directe parlementsverkiezingen die voor volgend jaar op het pro gramma staan uitgebreider zul len zijn dan Groot-Brittannië aanvankelijk had voorgesteld. De minister zei echter ook niet te kunnen spreken voor China, dat in 1997 het bestuur over de Britse kroonkolonie overneemt. Wel zei hij dat Groot-Brittannie na 1997 zijn handen niet volledig van Hong kong zal aftrekken. "Onze sym pathie en betrokkenheid blijven bestaan en we zullen energie in Hongkong blijven steken", zei. Hurd in een toespraak tot de Ka mers van Koophandel van Hongkong en Groot-Brittannië. Hongkong bevindt zich mo menteel in de ernstigste politie ke crisis sinds uit protest tegen de Chinese Culturele Revolutie in de kroonkolonie ongeregeld heden uitbraken. Het vertrou wen in de toekomst is in Honkg- ong sterk afgenomen, sinds de bloedige onderdrukking van de Chinese democratiseringsbewe ging op 4 juni vorig jaar. Het be zoek van Hurd wordt gezien als een poging om te bewijzen dat Groot-Brittannië Hongkong steunt in zijn eis, dat China zich houdt aan de gedane beloftes om de democratie na 1997 in stand te houden. Bootvluchtelingen grepen vanmorgen een bezoek van de Britse minister Hurd aan een opvangkamp aan om nog eens te protesteren tegen hun behandeling in Hongkong. Ook Amnesty International heeft geen goed woord voor hun opvang over. (toto ap> JOHANNESBURG (GPD/AFP/U- PI) - ANC-leider Walter Sisulu en acht collega's zijn gisteren voor overleg met de ANC-lèiding in bal lingschap aangekomen in de Zam- biase hoofdstad Lusaka. De negen werden in oktober door de Zuidafri- kaanse regering vrijgelaten i gevangenschap v van cruciaal belang. Onderwerpen van gesprek zijn de tactiek tegen over de hervormingen van presi dent De Klerk, de positie van Nelson Mandela die naar verwacht binnen twee maanden wordt vrijge laten en, daarmee samenhangend, de verkiezing van een nieuwe presi- 125 jaar. De dent. De huidige president van het in Londen nog een onderhoud heeft met de Engelse minister van buiten landse zaken Douglas Hurd. In de dodencellen van de gevan genis van Pretoria zijn politieke ge vangenen in hongerstaking gegaan uit protest tegen nie' voor familiebezoek, ganisatie voor mensenrechten gis- 'Joegoslavië stookt op tegen Albanië' WENEN/BELGRADO (Rtr/AFP) - Er is geen sprake van een gespan nen toestand in Albanië. Het is alle maal gestook van Joegoslavië, zo heeft de Albanese president Ramiz Alia gisteren gezegd in het eerste commentaar van officiële Albanese zijde op meldingen over spannin gen in het laatste bastion van het stalinisme in Oost-Europa. Volgens Alia brengen Servische nationalisten geruchten over onrust in zijn land in omloop om de aan dacht af te lijden van het lot van et nische Albanezen in Joegoslavië. "Nergens in Albanië is sprake van een noodtoestand, demonstraties, onrust en moordpartijen", aldus Alia tegen arbeiders van een auto- en tractorfabriek in Tirana. Uit diplomatieke bron in Tirana is vorige week niets abnormaals ver nomen, terwijl Joegoslavische me dia meldden dat de noodtoestand was afgekondigd in het noordelijke Shkoder, de tweede stad van het land, en dat er extra beveiliging was samengetrokken rond de woningen van de Albanese leiders. Het Joegoslavische blad Borba meldde gisterendat de geheime dienst Sigurimi het leger conroleert vanwege "blijken van ontrouw je gens het bewind in Tirana" onder een groot aantal militairen in actie ve dienst. In het leger zijn ongeveer 2500 agenten van de Sigurimi geïn filtreerd. Het bewind in Tirana "wantrouwt het leger en vreest dat het de andere kant zal kiezen zoals in Roemenië gebeurd is", aldus Borba. Volgens het blad beschikt de staatsveiligheidsdienst over mo derne wapens terwijl het reguliere leger ronduit slecht uitgerust zou zijn. Het staande leger zou voor meer dan de helft uit recruten be staan. Drie Albanese grenswachten zijn de afgelopen dagen naar Joego slavië gevlucht. Twee van hen heb ben gevraagd naar West-Europa te mogen gaan. De derde is van plan in Joegoslavië politiek asiel te vragen. Slachtpartij in Peru heStnT door Lichtend Pad wordt uitgesloten geacht dat hij vol- veteranen werden door honderden ANC Oliver Tambo is door een be- teren verklaard. Volgens 'Redt de LIMA (Rtr) - Guerrillastrijders enthousiaste aanhangers op het roerte uitgeschakeld. Hij verblijft T J U~U1 vliegveld van Lusaka ingehaald, een kliniek in Zweden, Lusaka is het hoofdkwartier van hel in Zuid-Afrika verboden ANC en de doende zal herstellen thuisbasis van vele uit hun vader land verdreven anti-apartheidsstrij ders. Voor Sisulu en drie andere De negen ANC-kopstukken zul len tot eind van de week in Lusaka blijven. Vandaar patriotten' is de hongerstaking terdag begonnen vanwege de we regel dat verwanten veroordeelden zich moeten melden wanneer zij op be zoek willen komen. Dit maakt het afleggen van bezoeken moeilijk Lichtend Pad hebben gisteren in een Peruaanse dorp in het Andes- ter dood gebergte minstens 28 mensen ge- telefonisch dood die weigerden zich te laten re- cruteren. Ongeveer honderd guerrillastrij ders vielen tegen de ochtend het het een bijzonder emotio- Etiopische hoofdstad Addis Abeba oog met hun kinderen die door Pre- volgens door te vliegen naar Europa toria gedwongen zijn hun leven in waar ze in Zweden een bezoek zul- ballingschap te slijten. len brengen aan Oliver Tambo. Bo- Het beraad in Lusaka geldt als vendien bestaat de kans dat Sisulu dat veel familieleden van de gedeti- dorP Acos Vinchos, 500 kilometer hebben en ten zuiden van Lima, binnen. Ze de gevange- gingen huizen af en wie niet de Een woord- ^ant van Lichtend Pad koos, werd neerden geen telefoon hebben omdat het nummer nis vaak in gesprek .o. voerster van de gevangenis legde doodgeschoten. De verhevigde uit dat deze maatregel is genomen guerrilla-activiteit in Peru heeft al- om dé bezoeken in betere banen te 'een al deze maand aan bijna 100 i het leven gekost. Kerk vraagt om eind drugsgeweld PARIJS (AP/Rtr/AFP) - In Parijs zijn de vijf permanente leden van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties gisteren bijeengekomen om een politieke oplossing te zoeken voor Cambodja. De Franse minister buitenlandse zaken Roland president van de voorlopige rege- BOGOTA (AP) - De katholieke ring, die er door de oppositie van kerk en de leiders van de drie groot- wordt beschuldigd in het verleden ste politieke partijen in Colombia Dumas zei in een korte openings banden te hebben onderhouden hebben gisteren een beroep gedaan verldaring dat de VS, Frankrijk met de Securitate. Munteanu merk- op de drugsmaffia om een eind te Groot-Brittannië, China en de Sov- an mening kun- maken aan de terreur. Geopperd jetunie een "bijzondere verant- dat Mazilu zich werd dat de drugshandelaren een woordelijkheid" dragen en dat een de afgelopen vijfjaar een uitgespro- milde behandeling zouden moeten aantal landen belangrijke invloed ken tegenstander van het regime- krijgen, als ze hun geweld staakten, heeft op de strijdende partijen. Ceausescu had getoond. Mazilu be- De afgelopen anderhalve maand houdt zich het recht voor de krant zijn nu 85 mensen ontvoerd door Romania Libera, die hem zondag drugshandelaren, linkse guerrilla- van lidmaatschap van de Securitate strijders en doodseskaders. De beschuldigde, voor het gerecht te meeste daarvan zijn in dienst van de dagen wegens laster. drugsmaffia. China speelt een sleutelrol als be langrijkste steunpilaar van de Rode Khmer, die volgens verschillende berichten gestaag terrein wint. De Sovjetunie staat achter de Cam bodjaanse regering van premier ig0r Rogatsjev zijn de Sovjetunie en China" niet zal willen opofferen. De Hun Sen, die door Vietnam in het China het erover eens zijn dat de .diplomatieke besprekingen zullen zadel is geholpen. De Rode Khmer VN een "zeer belangrijke rol" moe- vermoedelijk volgende maand in onder leiding van Pol Pot wordt ten spelen bij de Cambodjaanse Jakarta worden voortgezet. Bij een verantwoordelijk gesteld voor de kwestie. De Cambodjaanse premier succesvol verloop kan dan dood van zeker een miljoen Cam- Hun Sen zei gisteren nog eens dal bodjanen tijdens het schrikbewind Gok hij daarmee akkoord gaat. van de Khmers tussen 1975 en eind 1978. Een Vietnamese invasie Diplomaten in Parijs toonden maakte een einde aan het bewind, zich voorzichtig optimistisch over dat werd vervangen door een pro- het eventuele succes. De sleutel is Vietnamese regering. in handen van China, dat gezien zijn Het overleg zal zich vooral toe- diplomatieke isolement als gevolg spitsten op een nieuw vredesvoor- van het bloedige optreden tegen stel dat op tafel is gelegd door pro-democratische protestdemons- Australië. Het voorziet in een inte- raties in Peking in juni 1989 wellicht rim-bestuur over Cambodja door de bereid is de steun aan de Rode Kh- Verenigde Naties, dat vrije verkie- mer te verminderen. Andere diplo- zingen zou moeten voorbereiden, maten zeiden echter te vrezen dat Volgens Sovjetvertegenwoordiger China zijn "laatste kaart in Indo vredesconferentie worden geor ganiseerd tussen de strijdende par tijen. Inmiddels ontvluchten duizen den Cambodjanen de provincie hoofdstad Battambang in het wes ten van Cambodja nadat de Rode Khmer in de stad stellingen van het regeringsleger heeft aangevallen. In Phnom Penh hebben de autoritei ten erkend dat in de omgeving van Battambang is gevochten, maar de guerrillastrijders zouden gemakke lijk zijn teruggeslagen. m Etiopië is tragisch.(OLF) de strijd heeft aangebonden geld aanvallen uit op de weg van de op het regeringsleger en staat hongersnood erg, het tegen de politieke en culturele over- havenstad Aseb naar Addis Abeba, 160 kilometer van de hoofdstad Ad- 10%® 12SSS Z°"OB»g«TE LIGTVOET Buitenland kort King herdacht In vrijwel heel Amerika is gisteren Martin Luther King officieel her dacht. Zijn geboortedatum is een nationale feestdag. Gisteren werd zelfs in de effectenbeurs van New York stilte in acht genomen. In di verse steden werden parades ge houden, geïnspireerd op de geweld loze marsen die King in de jaren vijftig en zestig organiseerde tegen discriminatie van zwarten en ande re minderheden in de VS. King werd op 4 april 1968 in Memphis vermoord. El Salvador-VS wordt pas echt een tragedie hij eigenlijk niet nodig is. En de hongerdood die momenteel voor de derde keer in ruim vijf jaar mil joenen mensen bedreigt, wordt maar voor een relatief klein deel veroorzaakt door de droogte die het Oostafrikaanse land sinds de afge lopen zomer teistert. Het is vooral de slopende oorlog tussen het be wind van Mengistu Haile Mariam in Addis Abeba en de verzetsbewegin gen EPLF (in de noordelijke pro vincie Eritrea) en TPLF (in het di rect daaronder gelegen Tigre) die de Etiopiërs noodlottig dreigt te wor den. door Sjaak Smakman Voedsel, vinden zowel de rege ring als het verzet, is een machtig wapen. Beide partijen proberen te verhinderen dat voedseltranspor- ten eikaars bevolking bereiken. Zo wel bij de eerste hongersnood in 1984 als de tweede keer in 1987 was het transport van de hulpgoederen een van de grootste problemen. Bei de keren weigerde de regering de konvooien een veilige doorgang te garanderen: uithongeren heersing van de Amharen, waartoe een van de levensaders voor de be- dis Abeba. Omdat het verzet t ook Mengistu behoort. volking in het gebied dat onder con- recte bedreiging lijkt te worden, Om de 700.000 ton voedsel die vol- trole van de regering staat. De heeft Mengistu een groot aantal gens de VN nodig is om de acute Ethiopische commissie voor Hulp troepen overgebracht van Eritrea nood te lenigen op de goede plaats en Wederopbouw RRC heeft al naar Tigre. Volgens de laatste be te krijgen, zou onder normale om- 192.000 ton voedselhulp gevraagd richten is hij erin geslaagd het standigheden al een heksentoer om een kleine 2 miljoen mensen TPLF wat terug te dringen, zijn. De Eritrese hulporganisatie acht maanden te kunnen voeden. Inmiddels wordt ook in West-E- ER A en de Relief Society of Tigre De ERA wil voor 1,5 miljoen men- tiopië gevochten. Het daar sinds (REST) beschikken namelijk over sen bijna 350.000 ton voedsel, de 1975 opererende Oromo Bevrij- onvoldoende betrouwbare trans- REST denkt eveneens 350.000 ton dingsfront veroverde vorige week portmiddelen. Nu moeten die voed- nodig te hebben om 1,2 miljoen enkele steden, en als het kans ziet seltransporten met name in Tigre mensen de komende anderhalfjaar om die te behouden komt Mengistu ook nog 's nachts gebeuren vanwe- te eten te geven. onder bijna onhoudbare druk te ge luchtaanvallen van de regerings- Vooral in het zuiden van Tigre staan. Temeer daar de (vooral etni- troepen. wordt momenteel fel gevochten, sche) verzetsbewegingen steeds Overigens is ook het verzet niet al Het TPLF heeft het afgelopen jaar meer gaan samenwerken. Het te fijnzinnig. Het EPLF voert gere- klinkende overwinningen behaald EPLF zou bijvoorbeeld militaire adviseurs bij het OLF hebben gede- De Amerikaanse regering heeft gis- oudsher een probaat middel om de teren de moord op twee Sal vadoraanse en Guatemalaanse op positieleiders veroordeeld. Was hington verlangt van de Guatema laanse regering en grondig" onderzoek. Ook tijns-Amerika tegenstander op de knieën te krij gen. Ook deze keer stranden veel jv_voedselkonvooien op het oorlogs- rinmTddeïijk geweld. Eritrea vecht al sinds zijn geschokt gerea- gëerd op de moord vrijdag in Guate- aftreden mala op de linkse Salvadoraanse ming La_ inlijving bij Etiopië in 1961 voor c afhankelijkheid, terwijl het TPLF n Mengistu, de vor- coalitieregering politicus Hector Oqueli Colindres vrije verkiezingen eist. Sinds kort op de Guatemalaanse sociaalde- zijn ook in West-Eüopië gevechten, mocrate Hilda Flores. het Oromo Bevrijdingsfront Roemenië jaagt Etiopië-aetie aan AMSTERDAM (IPS) - De hulpactie voor de hongersnood in Etiopië heeft tot nu toe bijna 2,7 miljoen gulden opgebracht. Opvallend is dat het grootste deel van dit geld is binnengekomen na de grote hulpactie voor Roemenië. Volgens actiecoördinator Thomas van Veldhoven heeft de publiciteit rond Roemenië gefungeerd als gangmaker. "Tij dens de voedseltransporten naar Roemenië is in de pers nogal veel ge schreven over het feit dat de situatie in Etiopië veel ernstiger is. Blijk baar heeft dat veel mensen ertoe aangezet om Etiopië in ieder geval niet te vergeten", aldus Van Veldhoven. Deze week kent de actie voor Etiopië, die enige tientallen miljoenen moet opbrengen, haar zwaartepunt met extra aandacht op radio en te levisie. Het plan voor een grote, rechtstreeks uitgezonden tv-actie stuit te op onwil bij de omroepen. Van Veldhoven geeft toe dat hij zich wel enigszins heeft zitten verbijten toen de commerciële zender Veronique wel een hele avond inruimde voor Roemenië. "De ramp in Etiopië is namelijk veel erger". De aandacht in de media beperkt zich nü tot spotjes op radio en tv en extra aandacht in actualiteitenprogramma's. Beelden van de honger- ramp zijn er niet. Aanvankelijk werden alle beschikbare cameraploe gen richting Oost-Europa gestuurd. In tweede instantie kregen ploe gen van verschillende omroepen geen toestemming om het gebied bin nen te gaan. Volgens Van Veldhoven is dat geen bezwaar. "Er zijn ge noeg beelden van vorige jaren. Bovendien weet zo langzamerhand ie dereen wel hoe honger er uit ziet". SUDAN tacheerd en het is zeer de vraag of Mengistu een gezamenlijk offensief zou kunneq weerstaan. Zwerven De bevolking is daarmee echter vooralsnog niet geholpen. Als er niet op korte termijn grootschalige hulp op gang komt, verwachten de hulpverleners dat veel bewoners te voet door het oorlogsgebied zullen trekken op zoek naar voedsel. Door honger verzwakt zullen ze niet in staat zijn terug te keren naar hun woonplaatsen, zodat het schrik beeld opduikt van immense op- gen, al heerst de nodige scepsis of begroting vangkampen waar de vluchtelingen Mengistu werkelijk bereid is naast de honger ook door besmette- voedseltransporten toe te staan, lijke ziekten worden bedreigd. Di plomaten en hulpverleners vrezen een herhaling van 1984/85, toen een miljoen Etiopiërs de dood vonden. het toch al straatarme land naar defensie, terwijl het door de voortdurende gevechten vrijwel Dat zou echter maar een eerste, onmogelijk is om de landbouw op kleine stap zijn. Een echte, politieke een behoorlijke manier te organise- oplossing voor Etiopië is nog ver ren. De voedselproduktie stagneert, weg. Mengistu heeft na een misluk- terwijl de bevolking in het nu 45 Ze putten nog enige hoop uit het te coup tegen zijn bewind in mei miljoen inwoners tellende land nog feit dat de Etiopische regering heeft weliswaar ingestemd met vredeson- altijd fors toeneemt. "Droogte kun- te onderzoeken of het derhandelingen, maar de voorzit- nen we niet voorkomen, hongers- ters Jimmy Carter en de voormalige nood wel", zei vorige week VN- president van Tanzania Julius Nye- -functionaris David Morton. Of dat hebben nog niet veel bereikt, ook gebeurt, is echter nog helemaal gevraagd c mogelijk is om de bevolking Eritrea en Tigre van voedsel te voor- De hulporganisaties moeten nog deze maand rapport uitbren- Maar inmiddels gaat de helft van de de vraag.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5