Kosten klussen in en om huis moeilijk te schatten Weinig klachten over zelfstandige PTT Judith Polgar ontsnapt maar net aan debutant WWIJiM^éi Nog beter Talent heeft problemen in Hoogovenstoernooi DINSDAG 16 JANUARI 1990 Verbouwen in of buiten het huis kan een dure grap worden. Probleem voor de consument is daarbij tevens dat hij/zij vaak niet goed kan inschatten of de tarieven die voor de klussen worden berekend wel redelijk zijn. Duidelijk is dat het aanvragen van meer dan één offerte raadzaam is, maar een objectieve prijsvergelijking is daarmee nog niet gegeven. Om hierin te voorzien heeft uitgeve rij QP-Media de 'Prijzengids Klus sen' 1990 in de handel gebracht. Daarin kan men voor allerhande klussen in en om huis, variërend van groot tot klein, globale richt prijzen vinden. Daarin is ook na te gaan wat een karwei ongeveer kost als men het zelf klaart, of wanneer een 'handige kennis', al dan niet te gen een zwart loon, inschakelt. De gids biedt informatie over verschil lende klussen in en aan de woning en rondom de woning: in de tuin. Ze heeft betrekking op werk voor het onderhoud van de woning, verfraai ing, verbouwing, verbetering en af werking. Het aanvragen van offertes bij aannemers, installateurs en andere vaklieden gebeurt altijd op basis van vrijblijvendheid. De klant moet dat ook duidelijke stellen en vragen om een vrijblijvende offerte. Men moet daarbij ook niet uit het oog verliezen dat de klant ook de op drachtgever is en ook alleen de werkzaamhden betaalt waar inder daad opdracht voor is gegeven. De Prijzengids raadt aan gebruik te maken van de Algemene Voor waarden uitvoering Kleine Aanne mingen (AVKA), die voor een over eenkomst met een bouwkundig aannemer van toepassing kunnen worden verklaard. De Vereniging Eigen Huis noemt echter deze voor waarden 'achterhaald en te eenzij dig'. Eigen Huis raadt aan haar mo del-aannemingsovereenkomst te gebruiken, die betere garanties biedt dan de AVKA, waarvan zij ra dicale herziening gewenst acht. Bij een vrijblijvende offerte behoort de aannemer zijn offerte 30 dagen gestand te doen, de offerte is dus 30 dagen geldig. De in de offerte opge geven prijs is een vast bedrag, tenzij uit de toepasselijkheid van de 'risi coregeling' een wijziging van de prijs kan volgen. Deze risicorege ling is echter pas van toepassing als een opdracht meer dan zes maan den werk vergt. Het is daarom van belang dat de datum van aanvang en de duur van het werk wordt vast- Grotere klussen, waarbij de nemer nogal veel werkzaamheden kan tegenkomen, eisen een andere benadering. Bij voorbeeld als bij -de vernieuwing van de dakbedekking blijkt dat de dakconstructie in slechte staat is. Dan kan de aannemer het werk in zogenaamd 'regie' aannemen. Ook in dat geval zal hij de offerte gedu rende 30 dagen gestand doen. Bij deze offerte doet de aannemer opga ve van prijzen. Als men een klus niet zelf uit voert, is het zaak bij verschillende bedrijven offerte aan te vragen: ver- gelijken van prijzen en voorwaar den is aan te raden. Daarbij moet men letten op garantie, de duur van de garantie, of de garantie alleen op materiaal is of op de hele klus. An dere punten van belang zijn de beta ling van de prijs (in termijnen of in eens); vermelding van aanvangs- en opleverdatum, aansprakelijkheid (tijdens transport en werkzaamhe den), overeenstemming tussen ge vraagd en uitegvoerd werk en de vermelding van materiaalkosten en arbeidskosten (apart of gezamen lijk). Wil men zelf klussen aan gas of elektra dan is het oppassen gebla zen: het energiebedrijf eist namelijk vaak dat dat door een installateur gebeurt, of minstens wordt gekeurd door een erkende installateur. Han dige mensen met goed gereedschap kunnen veel zelf doen. Overigens verdient het aanbeveling vóór een klus aanbiedingen van bouwmark ten en dergelijke in de gaten te hou den. Dat kan veel geld besparen. De Prijzengids Klussen 1990 biedt veel informatie over allerhan de klussen. Bij klussen door 'handi ge kennissen' gaat de gids uit van een (zwart) loon van 20 tot 25 gulden per uur. Er zullen zowel goedkopere als duurdere kennissen zijn. De ma teriaalkosten zijn gelukkig ook uit gesplitst vermeld. De gids kost 27,95 gulden en is te be stellen door overmaking van dit bedrag op gironummer 3454504 van QP-Media te Arnhem, onder vermelding van 'Prijzengids Klussen'. Of dit bedrag goed besteed is voor één klus, is .de vraag: in dat geval is raadpleging van literatuur in de bibliotheek waar schijnlijk eerder aan te raden. anleggen, of het door een klusser laten doen. Een prijsopgave is met de prijzengids te In Den Bosch heeft de PTT het eerste, geheel nieuw ingerichte hoofdpost kantoor voor de jaren '90 ingericht. Zo wil zij hetere service bieden. Een en quête wijst uit dat de meeste klanten wel tevreden zijn over de PTT. De verandering van de PTT van staatsonderneming in particu lier bedrijf is aan de klant nage noeg ongemerkt voorbijgegaan. Het merendeel van de klanten zegt een jaar na de verzelfstandi ging van het bedrijf niets ge merkt te hebben van de veran deringen. Dit blijkt uit een on derzoek van de Consumenten bond. De ondervraagden waren overwegend positief over de dienstverlening van de PTT. De ondervraagden bleken wel interesse te hebben voor con currerende diensten. Vooral de Primafoonwinkels hebben vol gens het onderzoek mededin ging te vrezen. Bijna 50 procent van de vragenbeantwoorders gaf te kennen bij de aanschaf van een nieuwe telefoon PTT Telecom in de steek te laten en naar een warenhuis of speciaal zaak te stappen. Ook bij de postbezorging is het voor de PTT oppassen ge blazen. De helft van de consu menten kan ook bij een particu liere stadspostdienst terecht. Weliswaar maakt slechts een derde hiervan gebruik, maar dat komt vooral door de onbekend heid met deze alternatieven. Slechts 12 procent van de onder vraagden zei bewust voor de PTT te kiezen. Ontevreden waren veel con sumenten over de bereikbaar heid van bepaalde diensten. 'Onpersoonlijke behandeling' en 'van het kastje naar de muur gestuurd worden', zo luidden de voornaamste klachten. Van de beoordelaars is 18 procent bij voorbeeld niet te spreken over de klantenservice Post en be stempelt 34 procent het verhel pen van storingen als 'slecht' tot 'zeer slecht'. De ondervraagden zijn even eens ontevreden over de expres- sepost (18 procent), het verhui zen van een telefoonaansluiting (21 procent), het aanleggen van een nieuwe aansluiting (37 pro cent), de inlichtingendienst (21 procent) en het melden van sto ringen (26 procent). Ook de telefooncellen vormen een bron van ergernis. 29 pro cent van de onderzoeksgroep is er niet tevreden over. De Consu mentenbond bezocht 155 open bare cellen in 6 Nederlandse ste den en kwam tot de conclusie dat ons land vergeleken met an dere Europese landen niet al leen te weinig telefooncellen telt, maar dat deze ook nog vaak bezet, snierig of kapot zijn. Daarnaast ontbreken vaak de alarmnummers. De bezorging van Post is over het algemeen snel, constateert de Consumentenbond. Zelfs brieven met kleine adresfouten, zoals het niet vermelden van een huisnummer, komen voor het merendeel (80 procent) de vol gende dag op hun bestemming aan. Het gebeurt maar heel zel den dat de PTT iets terugstuurt naar de afzender. Daarentegen raken volgens de consumenten organisatie nog steeds veel post stukken zoek. De postkantoren tenslotte, zouden volgens de consumen tenvereniging wat meer in uren buiten werktijd geopend moe ten zijn. Daarnaast vormen de wachttijden voor het loket nog een zwak punt in de dienstverle ning. Bij 14 bezoeken aan post agentschappen stonden de on derzoekers 10 keer in de rij. De ondervraagde leden waren ove rigens voor het merendeel posi tief over de snelheid van de dienstverlening. Samenstelling Raymond Peil Cadmium verdwijnt uit steeds meer produkten De giftige kleurstof cadmium wordt minder gebruikt. Konsumenten Kontakt (KK) concludeert dit uit een vergelijking van onderzoek naar de aanwezigheid van cadmium in kunststof gebruiksvoorwerpen en verpakkingen van eind vorig jaar en een jaar eerder. Hardnekkige cadmiumgebrui- kers hebben van KK een brief ge kregen waarin wordt aangedrongen een eind te maken aan het gebruik van deze giftige stof. Nestle (produ cent van Maggi) garandeert dat de doppen van haar Maggiflesje cad- miumvrij zijn. Voor de flessen schenkstroop van Van Gilse geldt hetzelfde, hoewel de dopjes juist iets meer cadmium zijn gaan bevat ten. Volgens Van Gilse is dat de .schuld van de dopjesfabrikant. Praxis en Gamma (doe-het-zelf- artikelen), Collall (lijm), Citin (vlek- kenoplossers). Henkei (lijm), Duro- fix (lijm voor gasbetonblokken) en Valma (autopoets) hebben KK laten weten cadmiumvrije produkten te verkopen. Ook Hema, V&D en Blokker hebben cadmium uit ver pakkingen en kunststof voorwer pen gehaald. Uit het onderzoek blijkt dat dop pen van flessen limonadesiroop van Teisseire nu juist veel meer cadmi um bevatten. KK zal er bij de Fran se fabrikant op aandringen de dop pen milieuvriendelijker te maken en is van plan dit jaar opnieuw een aantal produkten op cadmium te onderzoeken. De stichting Consument en Veilig heid gaat samen met de Nationale Kruisvereniging kijken hoe de kwa- liteit van de voorlichting op consul tatiebureaus verbeterd kan worden. Consument en Veiligheid vindt dat de individuele mondelinge voor lichting aan ouders te kort schiet. Uit een door de consumentenor ganisatie gehouden onderzoek blijkt dat artsen en wijkverpleeg kundigen door tijdgebrek, werk druk, onvoldoende stimulering en geringe motivatie, ouders nog nau welijks uitleg geven over de veilig heidsvoorzorgen die passen bij de leeftijd van hun kind. Zij volstaan meestal met de uitreiking een set van negen informatiekaarten over veiligheid voor kinderen. Deze kaarten zijn echter bedoeld als on dersteuning van mondeling gege ven infortmatie. WIJK AAN ZEE (GPD) (GPD) De Polgar-zusjes Szusza (20), Sofia (15) en Judith (13) hebben in de eerste ronde van de grootmeestergroep B nog niet kunnen imponeren. Misschien dat zij zeer onder de indruk waren van het leger fotografen, dat voor de aanvang zijn intrede deed. Het spel ging niet geheel naar wens en vader Polgar keek vanuit de zaal dikwijls bezorgd naar de drie demonstratiebor den, waarop de partijen van zijn inmiddels wereldberoemde dochters werden gevolgd. Judith, volgens vele kenners de meest talentvolle van de drie, kreeg het al direct zeer moeilijk tegen de butant Piet Peelen. In een soort Re- ti-opstelling verkreeg onze landge noot, dank zij een grote ontwikke- lingsvoorsprong, het heft al spoedig in handen en ongetwijfeld zou hij het volle punt hebben binnenge haald als hij niet te haastig een dam- evleugelpion had weggesnoept. In het eindspel wist de kleine Hon gaarse op het nippertje met remise te ontsnappen. Szsusza, die volgens grootmeester Lajos Portisch de sterkste is van de familie, kreeg het zwaar tegen de Amerikaan John Fe- dorowicz. De laatste offerde reeds in een vroeg stadium een kwaliteit en verkreeg daarmee een sterke druk op de witte stelling. Beiden kwamen de moeilijke tijdnoodfase goed door. Tegen het eind offerde Szusza een toren tegen het sterke zwarte paard en toen was remise on vermijdelijk. Enigszins tragisch was de gang van zaken in de partij tussen Sofia en de Joegoslaaf Bran- ko Damljanovic. Aanvankelijk zag vhet er schitterend uit voor de wit- speelster; met een kleine combina tie won zij een pion, maar daarmee bleek de situatie allerminst duide lijk. De Joegoslaaf, die bovendien in ernstige tijdnood was geraakt, weerde zich als een gehaaide pro fessional en toen zijn tegenstands ter tenslotte een paar zwakke zetten deed, was hij er als de kippen bij om daarvan profijt te trekken. Sofia verloor een stuk en kort daarop de partij. Hieronder het drama in kwestie. Wit: S. Polgar - Zwart: B. Daml janovic. Siciliaanse Partij. 1. e4 c5 2. Pf3 Pc6 3. d4 cxd4 4. Pxd4 Pf6 5. Pc3 d6 6. Lc4 Deze variant, die vooral door de successen van Robert Fischer po pulair is geworden, staat op het re pertorium van de drie zusters. 6...DÖ6 Hiermee vermijdt zwart de moei lijke posities, die na 6...e6 7. Lé3 Le7 8. De2! 0-0 9. 0-0-0 kunnen ontstaan. 7. Pb3 e6 8. 0-0 Le7 9. Le3 Dc7 10. f4 a6 11. a3 b5 12. Ld3 Lb7 13. Df3 0-0 14. Dh3 Tfe8 15. Tael g6 16. Khl Pd7 17. f5 Wit heeft een kansrijke aan valspositie opgebouwd. Dit alles is overigens een kwestie van huisvlijt. Talrijke partijen zijn reeds op deze wijze opgezet. 17...LJ6 18. Tf2 Pce5 Vermoedelijk verdiende 18...Lg7 de Melbourne (Aus), open kampioenschappen, twe( mannen enkel, belangrijk Auto's: 1 Cowan/Delferrier (GBr/Bel) Mitsubishi 1.02.53 straftijd, 2. Vatanen/Berglund (Fin) Peu- SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 2: 2 win 150.000.00; 68 v 3.258.80.3711 v 62.190 winnaars Cijferspei 2: 5 v Toto 2: 2 wim 5 eerste prijs, ieder bruto ars tweede prijs, ieder bruto ars derde prijs, ieder 59,70; Ie prijs, elk 5.00 ars eerste prijs. i eerste prijs, ieder bruto ir 33.00. open Australische tennis- tweede dag igrijkste uitslagen: Wood- forde (Aus) - Altur (Spa) 2-6 6-1 6-4 6-4, Edberg (Zwe/3) - Anderson (Zwe) 7-6 6-3 6-4, Wilander (Zwe/8) - Fromberg (Aus) 7-6 7-5 7-5, Krickstein (VSt/5) - Pozzi (Ita) 6-4 6-7 6-4 7-5, Paloheimo (Fin) - Steeb (Brd/10) 5-7 6-3 0-6 6-2 6-2. Masur (Aus) - Jelen (BrD) 6-2 6-1 6-2, Mecir (Tsj/16) - Koevermans (Ned) 6-3 6-4 7-6. Muster (Oos) - Voj- tisek (BrD) 6-3 6-2 6-4, Wahlgren (Zwe) - De la Pe- na (Arg) 6-3 6-1 6-3, Korda (Tsj) - Hlasek (Zwi) 7-6 6-0 6-3. McEnroe (VSt/4) - Tulasne (Fra) 6-2 6-1 6-1. Gomez (Ecu/9) - Cahill (Aus) 4-6 6-3 1-6 6-2 6-3. Riglewski (BrD) - Cane (Ita) 6-2 6-3 2-6.6-2. Noah (Fra/12) - Prpic (Joe) 4-6 7-6 6-2 4-6 7-5. An- nacone (VSt) - Muller (ZAf) 6-4 6-3 6-7 2-6 6-3, Knshnan (India) - Zoecke (BrD) 4-6 7-5 6-4 5-7 6- 1Kuhnen (BrD) - Kroon (Zwe) 6-3 6-7 2-6 7-6 6-2. Vrouwen enkel, eerste ronde: Sabatini (Arg/2) - Frazier (VSt) 7-5 6-1. Sukova (Tsj/4) - Morton 167,30; (Aus) 6-4 6-3. Mary Joe Fernandez (VSt/6) - Jag- gard (Aus) 6-1 6-3, Bodegraf (Ned) - Grossman tweede (VSt) 6-2 6-3. voorkeur. Op 19. Tefl kan dan 19...exf5 volgen. 19. fxe6 Txe6 Ver rassend. Het is mogelijk dat zwart de komende combinatie over het hoofd heeft gezien, maar 19..fxe6 20. Pd4 was ook niet zonder bezwa ren. 20. Tefl Lg7 Te proberen viel 20...Tae8 21. Pd5 Lg7. 21. Txfl! Dit lijkt een mokerslag die de partij wint, maar zo eenvoudig blijkt het niet te zijn. 21...Pxf7 22. Dxe6 Pf8 23. Dh3 Te8 24. Ld4 Pe5 DIAGRAM Wit: Khl, Dh3, Tfl, Ld4, Ld3, Pb3, Pc3, pi. a3, b2, c2, e4, g2, h2. Zwart: Kg8, Dc7, Te8, Lb7, Lg7, Pe5, Pf8, pi. a6, b5, d6, g6h7. Ondanks de pluspion is wit's taak verre van eenvoudig. Volgens Dam ljanovic was nu 25. Pdl het beste ge weest. 25. Pd5? Hierna krijgt zwart plotseling de wind in de zeilen. 25...Lxd5 26. exd5 Db7! 27. Le4 Pc4 28. Df3 Wit was in moeilijkheden, maar met 28. Dd3 Pxb2 29. Lxb2 Lxb2 30. Pd2 viel de partij misschien nog te redden. De tekstzet is eén fout van de bovenste plank. 28...Lxd4 29. Ld3 Helaas faalde 29. Pxd4 op 29...Pd2! De rest is niet belangrijk meer. Zwart moet nog even het ge vecht met de klok voeren, maar echt moeilijk is dat niet meer. 29...Pe5 30. Df6 Dxd5 31. Pxd4 Dxd4 32. a4 Pfd7 33. Dg5 Pxd3 34. cxd3 Dxd3 35. Tel De3 36. Dd5+ De6 37. Dd2 Pf6 38. axb5 axb5 39. h3 Pe4 40. Df4 De5 41. Dxe5 Txe5 Wit geeft het op. Door al dat geweld kregen de an dere partijen weinig aandacht en dat was niet geheel terecht. Paul van der Sterren, kersvers groot meester, versloeg onze nationale jeugdkampioen Loek van Wely in een voortreffelijke positiepartij. Joris Brenninkmeijer demon streerde een geweldige strijdlust. In het verre eindspel bleef hij aandrin gen met een meerderheid op de ko ningsvleugel en zijn actie had suc ces, toen Tom de Jong een keer de beste verdediging miste. Ferdinant Hellers had onver wacht een vrije dag, omdat Kick Langeweg op het laatste moment zijn deelname afzegde. Het toer- Langeweg op het laatste moment nooi- comité was even in paniek, zijn deelname afzegde. Het toer- maar vond vrij snel in de Belg Luc nooi-comité was even in paniek, Winants een waardige vervanger, maar vond vrij snel in de Belg Luc De partij Winants-Hellers zal don- Winants een waardige vervanger, derdag worden gespeeld. De partij Winants-Hellers zal don- Ferdinant Hellers had onver- derdag worden gespeeld, wacht een vrije dag, omdat Kick HANS BOUWMEESTER Winst Menken; Van Egmond deelt LEIDEN - In de interregionale zaalvoetbalcompetitie heeft Van Egmond gisteren gelijkgespeeld te gen MS V: 3-3. Menken wist zijn par tij wèl winnend af te sluiten. Bij COAL werd met 4-2 gewonnen. In de hoofdklasse verloor FC Lisse thuis met 1-7 van Lugdunum. Cleijn Duin versloeg Eigeman met 3-2. MSV'71 - Van Egmond 3-3 Van Egmond kwam na een 3-0 achterstand knap terug. Doelpun tenmakers waren Gé Tegelaar, Ar no Lancel en Richard Gottmer. COAL - Menken 2-4 Bij de rust stonden de Noordwij- kers met 0-2 voor door doelpunten van Jan van der Berg en Jtuud Alke made. Nadat COAL weer langszij was gekomen bracht Patrick Scheurwater met twee treffers de eindstand op 2-4. Van der Zwaan weg LEIDEN - Paul van der Zwaan wordt de nieuwe trainer van zater dageersteklasser Vitesse Delft. De Sassenheimse voetbaltrainer is nu nog in dienst van derdeklasser Al- tior. Vorig jaar was, de snel carrière makende ex-doelman, nog hulptrai ner van Quick Boys. Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tussen 20.15 en 21.15 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. Op zondag 4 februari organi seren de voetbalverenigingen LFC en Lugdunum gezamelijk het Leidato-zaalvoetbaltoernooi in de Groenoordhallen te Leiden. Het toernooi is voor A- en B- ju nioren In Rijnsburg is men druk bezig om te komen tot de aanleg van een nieuwe ijsbaan op het sportpark Middelmors De bekende ex-zaalvoetballer van Silva Boys, Henna Grunholz, heeft de training bij veldvoetbal- club Spoorwijk overgenomen Martin van Vianen (ex-trainer van Quick Boys) stapt aan het eind van dit seizoen op» bij zaterdag club JAC Bondscoach Pret Kuys heeft de nationale wielerse- lectie bekend gemaakt. Hierbij zit ook Danny Nelissen die in augus tus als prof bij PDM gaat rijden. De neef van tv-commentator Jean Nelissen is nu nog te jong om tot de rijen der profs toe te treden De nationale selectie bestaat ver der uit: Richard Luppes, Marcel Vegt, Pelle Kil. Erik Dekker, Dan ny Overgaag, Patrick Rasch, Pa trick Stroucken, Erik Knuvers, Robert van der Vin, Harm Jan sen, Gerard Kemper, Frank van Veenendaal (Sassenheim) en Martien Kokkelkoren (Noordwij- kerhout) De wieler-junioren Mark Varkevisser (Rijnsburg), Etienne Vergeer (Warmond) en Mike Hassing (Noordwijk) zijn in een speciale werkgroep opgeno men. De leden van die werkgroep rijden zowel op de weg als op de baan. Marathonschaatser Evert van Benthem blijft nog een jaar onder contract van de ploeg Sie- brand. Ook Van Benthems broer Henk en Piet Kleine maken deel uit van het team Bruce Grobbe- laar, doelman van Liverpool, is van plan zich tot het Europese Hof te wenden in een poging het recht te krijgen gekozen te wor den in de Engelse voetbalselectie en daardoor deel te kunnen ne men aan het WK voetbal. Grobbe- laar kan niet worden opgenomen, omdat hij negen keer in het natio nale elftal van Zimbabwe, zijn vroegere vaderland, heeft ge speeld Hans van der Zee blijft ook volgend seizoen voetbaltrai ner van IJsselmeervogels. Het be stuur van de 'Vogels' is tevreden over het wérk van de Diemense trainer Twee oefenwedstrijden vanavond: Alphen-AFC en LFC- ASC. Aanvang 20.00 uur De oud-internationals, met Wim Rijsbergen, werden met 4-1 afge droogd door de oud-vedetten van Brazilië De C-jeugd van Roodenburg speelt donderdag bij Randstad Sport in Voorschoten met twee elftallen tegen het Rot terdamse Sparta. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur De kans is erg groot dat de goalballers van De Sleutels zullen degraderen Bij de Run-bike-Run in Inzeil be haalde Marian Vlasveld uit Oud Ade een tweede plaats Motor liefhebbers die het 'echte' race- werk wel wat lijkt, kunnen te recht bij de KNMV. Die organi seert een wegrace-cursus, waar voor men zich tot 20 .januari op kan geven. Serieuze gegadigden kunnen bellen naar het bondsbu- reau in Arnhem: telefoon 085- 450841 of 452025 De jaarlijkse wielercomp'etitie van de Rijn en Bollenstreek begint op zondag 4 maart De traditionele De Zijl- /LGB-loop wordt op zondag 18 fe bruari gehouden. Buiten de 5 en 10 kilometer is er een halve ma- tathon Renbaan Nootdorp opent morgenmiddag om 14.30 uur met de Amsterdam-pnjs Bij korfbalclub Fides Pacta denkt men massaal over de structuur van de technische commissie De plannen om te komen tot een nationaal sportmuseum vorde ren. Het gebouw komt pal naast de 'Flevohof De Leidse honk en softbalvereniging Key Town Hitters start op 19 januari met de binnentraining ter voorbereiding van het aankomende Voor informatie: 071-173039 Bij de jaarlijkse uitreiking van de Leidato-sportprijzen kwam ook de schaakjeugd van 'Op Eigen Wieken' in aanmerking voor één van de aanmoedigingsprijzen Op woensdag 28 februari (krokus vakantie) gaat de jeugd weer mas saal de Groenoordhallen in om te zaalvoetballen Dick Buitelaar wordt op korte termijn toege voegd aan de technische staf van de KNVB De voetbalwedstrij den die het komende weekeinde gespeeld worden in de standaard klasse tellen mee voor de derde periode. VTL en Teylingen won nen al een periodetitel Bij voet balclub De Sleutels heeft nu ook de jeugd een club van 50 De fi nale om het Nederlands kam pioenschap zaalkorfbal is op 17 maart in Ahoy (Rotterdam) Vanavond om 20.00 uur spelen Docos en SJC op het sportpark Haagsche Schouw een wedstrijd voor de LD Cup De zaterdag vierdeklassers DSS '26 en Vlaar- dingen gaan per 1 februari een fu sie aan. De voetbalclubs maken wel apart de competitie af Guus Haak en DHC zijn definitief uit el kaar. De Delftse voetbalclub is desnoods bereid tot aan het eind van Haaks contractuele verbinte nis (medio '91) zijn financiële ver plichtingen te voldoen Zater dag 20 januari houdt de Alphense schaakclub ASC voor de vijfde maal een groot toernooi

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17