Jeroen van Veen vonnist BVO Marti Ten Kate voltooit trilogie Geen beloning goed spel Grasshoppers TOP ziet nog minieme kans op overleven Madjoe krijgt ook nog geel MAANDAG 15 JANUARI 1990 SPORT PAGINA 19 Kansen keren voor Leiderdorp, Lisse en Luba Leiden LEIDERDORP - Een week na de 72-69 nederlaag in Alphen hebben de bas ketballers van Leiderdorp zich gerevancheerd op BVO. De ploeg van coach Bert Samson haalde zater dagavond in de matig be zette sporthal De Does dankzij Jeroen van Veen zijn gram met 69-62. Daar door is het evenwicht tus sen de beide streekrivalen in de eerste divisie A her steld (2-2), zij het dat voor Leiderdorp in competitie verband het extra thuis voordeel een gunstigere balans (2-1) oplevert. Ook nu ontliepen de rivalen el kaar weinig. Overeenkomstig alle voorgaande duels nam de Samson-brigade in de eerste helft een optie (38-28) op de overwin ning, die BVO meestal in de twee de rondgang pas aanvecht. De start van de Alphenaren was dit keer beter dan gebruikelijk (9-10), maar de snelheid van handelen weer winstgevend voor Leider dorp. Met een opvallende score- inbreng van Richard Zevenhoven (15 punten voor rust), die samen met Marcel Sommeling goed pro fiteerde van de Alphense tekort komingen - BVO-center Robert Gerritsma bleef ver onder zijn kunnen - onder de borden, liepen de Leiderdorpers van 13-13 weg tot 27-13. Dat gat kon BVO voor rust niet dichten: 38-28. Na de hervatting kreeg de ploeg van coach Ben Ponsioen meer grip op het spel. Onder aanvoe ring van Emiel Rombouts, samen met Peter de Boer het beste te gengas gevend, kwam BVO goed terug om in de 27e minuut voor het eerst de leiding weer over te nemen: 43-44. Leiderdorp dankte het verdwijnen van de voor sprong volledig aan zichzelf om dat de produktie in de tweede helft bijna volledig stil kwam te liggen. Maar toen Jeroen van Veen door Samson weer terug in de wedstrijd werd gebracht, keer de het tij ten gunste van Leider dorp. De slimme Van Veen schoot zijn ploeg met twee snelle scores weer op voorsprong (47-44) en toonde zich in de slotfase nog steeds de koele kansenbenutter. Op het moment dat BVO in de voorlaatste minuut een laatste aanval (66-62) plaatste en beide ploegen behoorlijk in foutenlast waren gekomen, zorgde Van Veen voor opluchting en de be slissing: 69-62. In de Leiderdorpse zege had Peter van de Wetering geen aan deel. De tussentijds van Leiden gekomen center debuteerde met vijf (waaronder drie aanvallende) fouten en zag geen kans om te scoren. Ook de vorige week nog intern geschorste Martin Hoogen- doorn speelde bij zijn terugkeer een weinig opvallende rol. Rommelig Ook BV Lisse revancheerde zich voor eigen publiek voor het ver lies van vorige week door te win nen van koploper OSG: 78-72. Coach Johan Koster bleek het toen bij het juiste eind te hebben door te zeggen dat Lisse toch winstkansen had. Door de tegen stander op de spelverdelersplaats goed onder druk te zetten werden de centers van de Utrechtenaren buiten het spel gehouden, waar mee bleek dat OSG eigenlijk hele maal niet zo'n goede ploeg is. De felle man tegen man pressie werd aan het eind van de eerste helft afgewisseld met een 3-2 zo ne, waarna Lisse met een 40-39 voorsprong kon gaan rusten. In de tweede helft speelden beide teams een press met als gevolg veel persoonlijke fouten. Hier door kreeg de wedstrijd een rom melig verloop. In de veertiende minuut, bij de stand 63-58, was het ditmaal OSG dat zijn verdedi ging veranderde in een zone, het geen geen goede keus bleek. Het bood de schutters van Lisse de gelegenheid vrijuit te schieten, met als resultaat vier driepunters van Jörgen Goudswaard. OSG kwam hierdoor op een 74-65 ach terstand, waarna Lisse de wed strijd simpel kon uitspelen (78- 72). Met deze overwinning verste vigt Lisse zijn positie in de top drie van de eerste divisie. De ploeg houdt zicht op een promo tieplaats. Luba Leiden herstelde zich eveneens van het verlies vorige week tegen staartploeg Virtus door zaterdag in de Vijf Meihal, zij het zeer moeizaam, te winnen met 101-96. De ploeg uit Werken dam, vooraf gegaan door de snelle spelverdeler Teus van der Bijl (26), had in de eerste helft het be tere van het spel en leidde bij de rust dan ook terecht met 40-49. Direct na de rust pakte Virtus de draad weer op door de voor sprong te vergroten tot 40-55, en een nieuwe nederlaag dreigde. Vanaf dat moment trok Leiden echter de verdediging aan en on der leiding van de eindelijk weer eens op niveau spelende Tom Gussen (26) begonnen de Leide- naars aan een slopende inhaal race. Leiden, dat volgende week met de nu nog bij BVO werkzame coach Ben Pensioen om de tafel zal gaan zitten voor een aanstel ling voor het volgende seizoen, bleek op het einde toch over de langste adem te beschikken en sleepte de twee punten binnen. Kansloos Bij de vrouwen behaalde BV Lis se een eenvoudige overwinning op BOB (63-107). Het team van coach Peter Lapidaire speelde zo wel aanvallend als verdedigend een geconcentreerde wedstrijd en overklaste het team uit Oud Beijerland volledig. Met liefst veertig maal balwinst, twaalf re bounds meer en een schotpercen tage van 59 percent liet Lisse BOB volstrekt kansloos en na een ruststand van 27-54 eindigde de wedstrijd uiteindelijk in 63-107. Vooral Joke van der Heuvel was getuige haar 34 punten goed op dreef. MSV daarentegen was in de wedstrijd tegen koploper Akrides voor de tweede keer in acht dagen duidelijk de mindere. Tot de stand 15-17 kon de in degrada tienood verkerende promotiedi visionist Akrides nog redelijk partij geven maar daarna ging voor MSV langzaam het licht uit. De goed uitgebalanceerde ploeg van coach Cees Amama kon com fortabel rusten bij een 28-48 stand, om vervolgens simpel de wedstrijd uit te spelen: 57-96. KATWIJK - De mensen die afgelopen zaterdag belust op sensatie naar sporthal Cleijn Duin in Katwijk togen kwamen ditmaal bedrogen uit. In tegenstelling tot de vorige confrontaties tussen Grasshoppers en Festo BVV verliep deze wedstrijd zonder noemenswaardige irritaties en opstootjes. Wat beide ploegen wel lieten zien was een prima partij basketbal, die Voorburg verdiend won: 67-84. Grasshoppers heeft het Voorburg zeker niet gemakkelijk gemaakt. Het kostte de Katwijkse ploeg echter veel kracht en dat brak de forma tie in de slotfase op. Tot de elfde minuut in de eerste helft gingen beide ploegen gelijk op (21-21). Bij Voorburg scoorden met name Jolanda Hoolboom (17 punten) en Annet Keur (28 punten) gemakkelijk. Grasshoppers klampte aan, vooral ook dankzij drie driepunters van ex- Voorburg speelster Esther van de Bosch (15 punten), maar vanaf de twaalfde minuut liep Voorburg langzaam weg. De Katwijkse aanval liep niet en strandde in geforceerde acties of balverlies. Margreeth Vis- scher had verdedigend haar handen vol aan Annet Keur en aanvallend mistten haar schoten de juiste richting. Een tweede kans was er door het reboundoverwicht van de tegenstander meestal niet. Na de rust (32-46) kwam de ploeg van coach Han Wallaart heel sterk terug. De zeer felle verdediging bracht Voorburg in moeilijkheden. Grasshoppers profiteerde echter met mate van de geboden kansen en kwam daarom maar langzaam naderbij. Bij 52-58 in de negende minuut was het een ontketende Visscher die haar ploeg in een minuut langszij bracht. Nu was zij het die tweemaal over Keur heen schoot en haar daarnaast ook nog een aanvallende fout ontlokte. Bij 59-60 greep Voor burg-coach Lace Strong, die tevens speler/coach bij de mannen van Grasshoppers is, in. Hij bracht zijn tweede garnituur in en met deze speelsters kwam er meer agressie in de Voorburgse verdediging. Toen bleek dat de Katwijksen al even op de top van hun kunnen speelden, want de ploeg stortte als een kaartenhuis in elkaar. Zeven mi nuten lang kwam de thuisploeg niet tot scoren en daarmee was het pleit beslecht. De nederlaag viel hierdoor toch nog vrij ruim uit (67-84), maar het vertoonde spel gedurende het grootste deel van de wedstrijd geeft alle reden tot vertrouwen voor de toekomst. Zeker gezien het feit dat de ploeg door de blessures van Marja Schrap en Violeta Stojanovic slechts zeven speelsters in kon brengen. Daar Kwam nog bij dat de door de griep vele kilo's lichter geworden Anja Aandewiel verre van fit was. ANNEKE VAN BRAKEL EGMOND AAN ZEE Er zijn weer zo'n 7500 lopers afgekomen op de 'Halve van Egmond', traditiegetrouw de opening van het wegseizoen. Op de eerste rij, tussen de favorieten, huppelt ook Youssouf Doukal. Voor een aantrekkelijke financiële vergoeding is hij helemaal uit Djibouti komen vliegen. Maar bij aankomst in Holland, donderdag, moet hij zich rot zijn geschrokken. Als hij geweten had dat het hier zó koud was, had hij schijnlijk vriendelijk bedankt voor de eer en de centen. Treffender kan een korfbalwedstrijd niet in beeld worden gebracht. Terwij' twee speelsters van Pernix en Wit Blauw duelleren om de bal, tracht 'en Leidse speler zijn tegenstander het vrij lopen te beletten. (foto Loek Zu.vderduïn Doukal loopt zich echter gewoon warm. En lopen kan de broos ogen de Afrikaan, die vorig jaar al eens tweede werd in de sterk bezette 20 km van Parijs. Hij haakt parmantig aan bij een groepje kanshebbers met Marti ten Kate, de Belg Alex Hagelsteens en de Deen Henri k Jör- gensen (allen tweevoudig winnaar in Egmond aan Zee), met Dirk Van- derherten, de taaie John Vermeule en de krachtig aan zijn come back werkende Cor Lambregts. Doukal neemt samen met Ten Kate in de laatste zeven kilometer over het strand zelfs brutaal het heft in han den, maar betaalt uiteindelijk de tol voor zijn onbekendheid met het specifieke terrein en moet in de sprint buigen voor de Nederlandse koning van de halve marathon. Ten Kate zegevierde voor de der de keer in Egmond en bleef slechts zeven seconden boven het par- coursrecord dat sinds twee jaar op zijn naam staat. Voor hem geldt de ze wedstrijd als* een nuttig tussen station op weg naar de marathon van Rotterdam. Hij moet zijn hand tekening nog zetten, maar zijn komst naar de Maasstad is zeker. Hetzelfde geldt voor Kim Reinierse, Lambregts en Carla Beurskens, de trotse winnares bij de vrouwen. Ten Kate: "Ik word veel gevraagd, maar ik kies toch voor Rotterdam. Lek ker dicht in de buurt en alles is goed geregeld. Bovendien heeft Jos (Her mens) het altijd prima in de hand met de 'hazen' en dat moetje in het buitenland maar afwachten". De computer-programmeur uit Enschede kan zich in alle rust voor bereiden, nu hij zeker is van een tic ket voor de Europese kampioen schappen, eind augustus in het Joe goslavische Split. Ten Kate: "Ik kan nu heerlijk ontspannen toewerken naar het EK. Anders wil je iedere keer weer bewijzen dat het wel snor zit. Ik doe nu de NK- en WK-cross Saxby verbetert wereldrecord SYDNEY (RTR) De Australische atlete Kerry Saxby heeft gisteren in Sydney haar eigen wereldrecord op de vijf kilometer met ruim vijftien seconden verbeterd. Saxby kwam uit op een tijd van 20 minuten en 17,19 seconden. Haar oude record, vorig jaar in Brisbane gevestigd, stond op 20.32,75. Saxby liep haar wereldtijd tijdens voorwedstrijden voor de Ge menebest Spelen, die deze maand in Australië worden gehouden. De Olympische kampioene van Los Angeles op de 100 meter hor den, Benita Fitzgerald-Brown, heeft zaterdag in de Washington Post aangekondigd, dat ze liever stopt met atletiek dan zich te onderwer pen aan de dopingcontrole. Volgens Fitzgerald-Brown heeft de dokter haar plaspillen voorge schreven tegen een verhoogde bloeddruk. Bij een dopingtest zou ze daardoor ongetwijfeld positief worden bevonden. ,,Ik wilde geen test ondergaan, omdat ik wist dat ik betrapt zou worden. Ik wilde niet veroordeeld worden door de bond", aldus de atlete in de krant. Fitzgerald heeft in 1989 aan geen enkele wedstrijd meegedaan om fa milieredenen. In november jongtsleden moest ze plotseling op draven voor een dopingcontrole. Ze voelde daar niets voor. De TAC mag tegenwoordig onverwacht, bijvoor beeld tijdens trainingen, atleten on derzoeken. en dan de bekende wegwedstrijden en de Rotterdamse marathon". Ten Kate overweegt bij de Eu ropese kampioenschappen ook de 10.000 meter te lopen. "Bij de Spe len in Seoul is mij dat uitstekend bevallen. Ik moet voor een mara thon gewoon nog wat wedstrijden hebben". De belangrijkste kandidaten voor de resterende twee plaatsbewijzen voor de EK-marathon zijn Gerard Nijboer (gisteren alleen als toe schouwer aanwezig wegens een knieblesure), Tonnie Dirks, Cor Lambregts (lijkt definitief een punt te hebben gezet achter zijn achil lespezen-leed) en John Vermeule. De Zeeuw onderstreept met een derde plek in Egmond, dat hij klaar is voor zijn 'examen', op 4 februari in Beppu. Slaagt hij er in Japan niet in zijn kwalificatie voor de Europe se kampioenschappen af te dwin gen, dan doet hij in Rotterdam een nieuwe poging. Kleijweg Joke Kleijweg heeft in Egmond aan Zee laten zien dat zij bij de vrouwen haar plaats in de top-drie waard is. Achter Beurskens en Jolanda Hom- minga eindigde de Leidse gisteren op de internationale halve mara thon als derde in 1.16.20. Huub Pragt legde bij de mannen beslag op de veertiende plaats, vlak voor Aart Stigter. Opmerkelijke bij deze editie van vooral bij de mannen sterkbezette wegwedstrijd waren de goede tij den die konden worden gereali seerd. Een gunstige zuidwesten wind en een redelijk begaanbaar strand hielpen ook Joke Kleijweg aan haar beste prestatie in Egmond tot nu toe. Zij liet Beurskens en Homminga lopen-na een snelle start (vijf kilometer in 16.22). Met haar eindklassering toonde Kleijweg eens te meer aan dat zij op de weg tot de Nederlandse top behoort. Haar stadgenoot Huub Pragt kwam in Egmond met een veertien de plaats eveneens goed voor de dag. De halve marathon, waar de Egyptoloog speciaal naartoe had geleefd, verliep voor hem tot kilo meter elf op rolletjes. Na een rustig begin naderde de Leidse lichtge wicht de kopgroep. Precies op de plek waar hij ook vorige jaren pro blemen had, kreeg Pragt last van zij- pijnen. Nadat hij gas had terugge nomen, voltooide de atleet van V &LTC de 21,1 kilometer in 1.06,21, waarmee hij de eveneens rustig be gonnen Deense topper Jórgensen (achtste) slechts 35 seconden voor zich moest dulden. Aart Stigter (AAV '36) eindigde één plaats ach ter Pragt, Katwijker Jan-Dirk Haze- leger klasseerde zich als 26ste. Gé van Veen liep de halve mara thon van Lisse als snelste atleet uit de regio. Zijn tijd van 1.11.19 was goed voor de derde plaats. Twee an dere Bataven, John de Boer en Jan Kortekaas, eindigden als vierde en vijfde. Joke van Gerven (NSL) leg de vlak voor Lenie van der Poel (Spartaan) in 1.29,30 beslag op de tweede plaats. Vlasveld wint wintertriathlon LEIDEN Marianne Vlasveld heeft voor de tweede achtereenvol gende keer de wintertriathlon in In zeil voor vrouwen op haar naam ge bracht. De atlete uit Oud-Ade was de sterkste na afloop van het langlaufen, lopen en schaatsen. Bij de mannen won Ruben Krouwel. LEIDEN Pernix weigert zich neer te leggen bij de 12- 13 nederlaag tegen Wit Blauw. De Leidenaars heb ben opnieuw protest aange tekend en hopen op die ma nier nog een gelijkspel uit het vuur te slepen. Fides Pacta ging met minimaal verschil ten onder tegen Ra- piditas (13-12). De Danaïden boekte een zwaar bevochten 11-10 zege op Vlaardingen. Pernix tracht voor de tweede maal deze competitie via gerechtelijke wegen haar gelijk te halen. De 12-13 nederlaag tegen Wit Blauw was op nieuw aanleiding voor een protest. Na een 2-0 voorsprong door treffers van Carla Kuipers en Lian Tieleman kreeg Wit Blauw een strafworp toe gekend. Deze strafworp werd pas in tweede instantie benut, nadat Ar thur Lepelaar de eerste maal binnen de afstand zou zijn gekomen. Die beslissing van de scheidsrechter wordt door de Leidenaars nu aange vochten. Lange tijd zag het er naar uit dat Pernix op een 'natuurlijke' manier punten zou pakken. Na zeventien minuten had de formatie van coach Daan Vreeken een 6-2 voorsprong opgebouwd, waar bij rust nog slechts éen punt van over was (8-7). In de tweede helft zorgden Casper de Rooy, Peter Kuipers en Robin Arnoldus voor 11-8, maar ook die voordelige marge was niet voldoen de. Bij de stand 11-11 plaatste Vreeken een dubbele wissel. Ineke van der Vegte kwam in de ploeg voor Erica Velders en Kees Horten- sius vierde zijn rentree ten koste van Robin Arnoldus. Ondanks een doelpunt van Hortensius had de wissel niet het gewenste effect: 12- 13. Een moeizaam scorend eerste aanvalsvak was de belangrijkste oorzaak van het 13-12 verlies van Fides Pacta tegen Rapiditas. „De overtuiging in het hele vak ont brak", wist coach John Tims na af loop. „Rapiditas geloofde ook niet echt in zichzelf, maar wij hebben de deur voor ze open gezet". De Leidenaars konden na dertig minuten nog met een minimale voorsprong de kleedkamer opzoe ken (4-5). Bij een 10-8 achterstand werden Nico Pikaar en Patricia Gottijrer, voor respectievelijk Henk van der Waals en Karin van der Zeeuw, in het eerste aanvalsvak in gezet. Fides had tot de slotminuut nog uitzicht op een gelijkspel. Top scorer René van der Vooren (6x) bracht met dertig seconden te gaan vanaf de strafworpstip de ploegen op gelijke hoogte. Het antwoord van Rapiditas volgde direct het en team uit Zutphen pakte met de laatste actie van de'wedstrijd de vol le winst. De Danaïden behaalde een knap pe 11-10 overwinning op Vlaardin gen. Paul Hüsken (2x) en Eric Pe ters zetten de Leidenaars drie maal op voorsprong, maar na 3-3 nam Vlaardingen het initiatief over. De thuisploeg keek bij rust tegen een 4- 6 achterstand aan, die kort na de korfwisseling opliep tot drie punten verschil. Eric Peters (2x), Husken en Heiko Locher stelden binnen tien minu ten orde op zaken. Vervolgens had het eerste aanvalsvak veel kansen nodig om de beslissing te forceren. Dank zij sterk spel van Annemarie van Dijk konden opnieuw Hüsken en Eric Kromhout doeltreffend uit halen. De spanning bleef tot het eind, maar Vlaardingen bleef uit eindelijk op één punt steken. „We hebben de goede lijn niet doorgezet", moest Fiks-coach Cees Zuurmond toegeven na het 16-10 verlies tegen Fiducia. De Oegst- geestenaars verloren in de eerste dertig minuten de grip op de wed strijd. Na een 3-3 gelijke score liep de thuisploeg weg naar een 7-4 rust stand. Tania Huizing, Nico van Weizen en Diederik van Veen zorgden in het begin van de tweede helft nog voor de aansluiting (8-7). Fiks liet op dat cruciale moment een strafworp onbenut en Fiducia nam vervolgens een beslissende 14-8 voorsprong. Invaller Mathijs de Visser tekende voor de laatste Oegsteeester treffer. De prestaties van Zuiderkwar tier vertonen de laatste weken een duidelijke stijgende lijn. Ook Olym- piaan zal dat na de 18-11 nederlaag moeten toegeven. Na een vlotte start (7-2) kwam de ploeg van coach Ko Paeper na zeven minuten in de tweede helft toch nog even in ge vaar. Olympiaan liet het na 11-10 echter volkomen afweten en Aldo Spadon (3x), Erik van Lunteren (2x), Wil de Wit en Edith Hillebrandt ontnamen de tegenstander alle illu- „Je laat jezelf uit de wedstrijd ha len", concludeerde coach Cor Gra- vekamp na het 11-13 verlies van De Algemene tegen EKVA. „Zij heb ben een speltype wat ons gewoon niet ligt". Alfred Lambooy (2x), Remco Molloy en Enrico Mud hiel den de thuisploeg tot de rust (4-4) in de race. EKVA maakte in de tweede helft gebruik van het gebrek aan overtuiging in het Leidse spel. De formatie uit Almere nam een 7-10 voorsprong en gaf de winst niet meer uit handen. Crescendo kon Haarlem pas de slotfase definitief van zich af schud den. De nog puntloze Haarlemmers maakten vier minuten voor tijd een 10-12 achterstand ongedaan. Peter Baak bezorgde Crescendo met twee doelpunten alsnog de zege: 12-14. Carolien van Noort, Wijnand Al berts met Peter Baak, allen drie maal, toonden zich het meest trefze ker. Twee rode kaarten en een 5-5 ge lijkspel. De balans van de wedstrijd tussen KNS en Phoenix. De Oegst- geester degradatiekandidaat ont futselde de koploper het eerste punt van cje competitie. Topscorer Maar ten Tiedeman (3x) maakte in de laatste minuut 5-5. De aanvoerster van Phoenix wilde vervolgens de bal snel in bezit hebben en maakte dat Hans Kooien hardhandig duide lijk. Kooien reageerde op zijn beurt ook niet al te lichtzinnig en beiden konden met een rode kaart het speelveld verlaten. Ons Eiland faalde vlak na rust (3- 1) vanaf tweeeneenhalve meter en had in het vervolg van de strijd geen kans meer. Merwic liep uit naar 7-1 en de Leidenaars waren geklopt: 11- 4. Chris van Schie, Petra van de Meeberg, Jolanda de Boer en Erik Kuiper namen de produktie van Ons Eiland voor rekening. Velocitas had tegen SEV nog iets recht te zetten. In het eerste treffen tussen beide ploegen gingen de Lei derdorpers met één punt verschil de boot in. Ditmaal boekte het team van coach Rien van Poelgeest, na een 6-3 voorsprong halverwege, een fraaie 13-10 winst. Steven de Ronde (5x) en Jeroen van Driel (4x) teken den voor het merendeel van de pro duktie. Dat een ploeg op landelijk niveau in een competitieduel in het geheel niet tot scoren komt, is zeer waar schijnlijk nog nooit voorgekomen. Het overkwam Madjoe afgelopen zaterdag in de wedstrijd tegen ADO. Na de 21-0 nederlaag, de acht ste op rij, hebben de Rijnsburgers inmiddels een doelsaldo van min 94. JETSKE GOUDSMIT 'S GRAVENDEEL - Op zich was de 21-0 nederlaag van Madjoe za terdag bij koploper ADO al een tamelijk uniek resultaat. Opmer kelijker nog was de reden waar om Rijnsburger Peter Star een ge le kaart kreeg gepresenteerd van scheidsrechter Van Woerkom. DELFT De positie van TOP op de ranglijst biedt nog maar bitter wei nig perspectief. Terwijl de Sassen- heimse korfballers zaterdag met 15- 10 van lijstaanvoerder Fortuna ver loren, verdienden concurrenten Wordt Kwiek en Blauw Wit kostba re punten. Het verschil met het op een veilige zesde plaats bivakkeren de WK bedraagt daardoor zes pun ten en die kloof is met nog zeven duels te gaan welhaast onoverbrug baar. Geconfronteerd met de resulta ten van de concurrentie is coach Wim Kerkum duidelijk. „Het is bij na gebeurd met ons. Morgenavond bij Blauw Wit is het dus onze laatste kans. Als we die verliezen is het Het mag vreemd overkomen, maar Kerkum was beslist niet on der de indruk van het spel van de Delftenaren. „Soms heb ik me echt afgevraagd 'is dit Fortuna wel de topploeg?'. Ik heb beslist betere ploegen aan het werk gezien. Bij vlagen hadden we ze prima in de tang. We speelden de bal in de aan val erg lang rond om de druk op het afvangen te verminderen, want door ons lengtenadeel hebben we daar erg veel moeite mee. Kansen kregen we daardoor ook genoeg, maar er werd niet gescoord. En dan verdien je ook niet te winnen". Vooral de doelpuntloze beginfase brak TOP zwaar op. Na vier minu ten miste Aad Wiegerink een straf worp en eerst na twintig minuten liet Gerco Langelaan de eerste Sas- senheimse treffer (3-1) noteren. In de viermaal scorende Langelaan had TOP de enige schutter van for maat. Vakgenoot Anne van der Zaag had de handen vol aan interna tional Hans Heemskerk, die met drie strafworpen en één velddoel- punt, onzichtbaar bleef. In het eer ste aanvalsvak ontbrak het bij TOP aan trefzekerheid. Karin Wester beek, Jacqueline Winteren Ron van der Willik gingen voor nul aan de kant en Aad Wiegerink pikte slechts twee goalties mee. Niettemin kon TOP nog heel lang aardig meekomen, hoewel de aan sluiting na 3-1 nimmer meer tot stand kwam. Een 8-3 achterstand kon in de laatste minuut voor rust worden verkleind tot 8-5 en na de hervatting bleef de marge tot 9-7 binnen de perken. De achtste Sas- senheimse treffer liet daarna echter bijna een kwartier op zich wachten. Ondertussen liep Fortuna weg naar 12-7 en besliste het duel. Barbara Romsom en Anne van der Zaag be perkten in de slotminuten de scha de tot 15-10. Of de in de competitie stand opgelopen averij nog bijtijds hersteld kan worden, zal morgen avond reeds duidelijk zijn. BRAM VAN GENT Opnieuw ovenvinning voor Regilio Tuur NEW YORK (ANP) - Reg.lio Tuur heeft vrijdagavond in New York zijn ongeslagen record als profbok ser gehandhaafd. De kleine veder- gewicht uit het nabij Rotterdam ge legen Hoogvliet versloeg in zijn achtste partij de Amerikaan Juan Muriel over zes ronden op punten. De jury was unaniem in zijn be slissing. Tijdens één van de moeizame aanvalspogingen van de ploeg van coach Frits Vink speelde Star de bal terug naar het verdedi gingsvak. Dit 'tijdrekken' was ge zien de 18-0 stand op het score bord natuurlijk niet te tolereren volgens de man in het zwart en prompt trok hij geel...

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19