Teuben toont twee gezichten Moeilijke tijden voor teams Lisse SVC pakt Leython in Gietelink verrast met vertrek HVS blijft met gemak aan leiding Gemini vereffent rekening met Vono Polar Bears mist eindzege PAGINA 18 "DO/ST SPORT MAANDAG 15 JANUARI 1990 9VOORHOUT - Volgens coach Jan Kecskeméthy liet Karina Teuben van Noorlander/Foreholte gistermiddag ballen door die zijn grootmoeder met één vinger had gestopt. Dat zal best. maar belangrijker is de vraag of de oma van 'Kees' ook de ballen had gestopt toen het er écht op aan kwam in de laatste minuten van het duel tegen UVG. Teuben pakte toen namelijk wèl alles en redde met enkele reflexen een kostbaar punt voor Foreholte: 18-18. ademhaalde gaf het vrouwelijke ar- haar coach, werd ze de bitrale duo opeens een penalty aan de wedstrijd'. Kecske- de Schiedammers. Opnieuw ransel de Teuben de ingeschoten bal dit keer van de andere international UVG, Sonja van Velzen - uit het méthy was wel zo eerlijk dat te kennen. De heldin van De Gaasbak s op haar beurt zo fideel om toe te geven dat ze moeilijk tevreden kon doel. Alsof de zenuwen van de toe zijn over haar totale prestatie. Want schouwers nog niet genoeg op de voordat ze het punt pakte voor haar proef waren gesteld, mocht UVG team had ze inderdaad niet uitge- buiten de reguliere speeltijd nog __.i vrije worp nemen. Dulfer zette Foreholte zich achter de bal, maar kon de Fo- een ge- reholte-muur die was opgetrokken krijgen, zodat het bij 18- blonken onder de lat. Voor de wedstrijd z niet hebben getekend lijkspel tegen het op de voorlaatste niet plaats gestationeerde UVG. Na af- 18 bleef, loop maar al te graag. Vorige week vergiste landskampioen SEW zich trouwens al in de kracht van de Veerkracht Schiedammers die meer in hun Net als vorige week bij Quintus ble- mars hebben dan de plaats op de ken de vrouwen van Kecskeméthy ranglijst doet vermoeden. Met de in- dus over een behoorlijke veer- ternationals Sonja van Velzen en In- kracht te beschikken. In Kwints- grid Dulfer (zij is trouwens ook aan- heul werd een 12-9 achterstand in voerster van het nationale vrouwen- de laatste minuten omgezet in 15-12 cricketteam) als leiders leek de winst. Nu leverde de ploeg eigenlijk Achterstand Gedurende vrijwel de gehele wed- Voorlopig vaart Foreholte wel bij strijd keek Foreholte tegen een ach- het vertrek van sterspeelster Mari- LEIDEN - In elfde speelweek van telt. Jeugdtrainer Rob Burgerjon: de landelijke badmintoncompetitie "Merenwiek heeft natuurlijk een hebben alle teams van Lisse verlo- gunstige ligging: in de Merenwijk Het eerste zijn bijna zeker teams met n. goede kans om te promovi veel jonge gezinnen. Bove er bij ons een actief jeügdbe- Vlietwijk daarentegen, leid. Ik geef anderhalf uur training Vlietwijk 2, maken een per week en organiseer diverse ne ven-activiteiten". In de vierde klasse is Lisse 3 na het 1-7 verlies tegen de Pluimbal reeds zeker van degradatie. Savican bunker van Zijderveld" met 8-3 Goelamhaider won de eerste vrou- door Zijderveld 3 verslagen. Door verlies van alle enkelpartijen v thuisploeg al zeker van de ove ning (6-0). De nog ongeslagen nendubbel-combi natie van Veltenaar en Dennis Versteegh scoorde het eerste punt voor de Lis- volgende vro gemengddubbel was slechts be langrijk voor de statistieken: 3-8. wenenkel in drie sets, na zes keei verlies in de derde set in de vorige wedstrijden. slechts twee uur tijd Peter met 1-7 weggeveegd door Vlietwijk 2. Alleen Jowan Zonneveld met An neke Steenvoorden lieten in het icces in het hierop- tweede gemengddubbel een steek 'endubbel en eerste vallen. Merenwiek 2 is in de uit wedstrijd tegen Victor Sio 3 met 6-2 acht onderuit gegaan, Peter In de tweede klasse is Victor Sio 3 Tengeler: "Ik had het al zien aanko- Mirjam Collart van Foreholte middenwordt tijdens een doelpoging zwaar gehinderd door onder andere Sonja van Velzen (rechts). De Limburgse zou zes keer scoren voor de Voorhouters. (foto i eigen huis zoekgespeeld door Vlietwijk. Henk Westerbeek en Erik Bokhorst waren eensgezind draaien de laatste tijd niet zo goed". Waarschijnlijk is hierdoor de kans op promotie verkeken. terstand aan. Met nog enkele ten te gaan zette international In- grid Dulfer de bezoekers op 18 voorsprong en leek een wachte nederlaag onafwendbaar. Mirjam Collart bracht met een straf- Bult. Er mankeert misschien hoop aan het spel van de Voor- 16- houtsen (Kecskeméthy: "We mis sen te veel strafworpen en verdedi gend geven we nog veel te veel weg. Het lijkt soms wel alsof we de tegen- worp weliswaar terug tot 17-18, stander niet aan durven raken.") r toen Dulfer vervolgens alleen voor Teuben verscheen, leek de uit glijder alsnog een feit. Met een schitterende handbeweging voor kwam de Foreholte-keepster dat de maakte, marge twee doelpunten werd. In de tegenaanval scoorde Elly Leeuwen vervolgens de gelijk de inzet maakt veel goed. Net als de spanning, maar dat geldt meer voor het publiek dat zich de laatste twee partijen kostelijk ver- Het zijn nu ook wisselende pion die uitblinken. Gistermiddag maker, 18-18. Terwijl de uitzinnige trok vooral Elly van Leeuv Voorhoutse aanhang opgelucht gunstige zin de aandacht. De onver- zettelijkheid van Van Leeuwen staat een beetje symbool voor het huidige Foreholte. De voormalige speelster van MMO uit Hoogmade vij f treffers voor haar rekening. Lantrok onbeslist LEIDEN Mark Lantrok heeft zijn® Een minder overigens dan Mirjam tweede wedstrijd onbeslist gebokst De zoon van de Leidse boksleraar Chris Lantrok (Boksvereniging Lei den) kreeg gisteren in Dordrecht na zijn gevecht tegen Schouten tevens de stijlprijs voor gastboksers. Zijn Collart die zes keer doel trof, van de helft uit een strafworp. De overige doelpuntenmakers: Clau dia de Jong (2), Nicole Donners (2), Esther van der Ploeg (1). Ellen War merdam (1) en dé gisteren achttien clubgenoot Driss Boukhalfa bokste jaar geworden Lonneke Cornelisz eveneens onbeslist tegen Martin (1). Tuur, een jongere broer van Regilio. ROB VAN DER ZANDEN LEIDEN - De vrouwen van HVS hadden gistéren in Kwintsheul weinig moeite met de jonge oner- varén reserves van Quintus, 16-5, en handhaafden zich door die winst aan de kop van de ranglijst van de tweede divisie C. HVS deelt die positie met de grote con current voor het kampioenschap, Westlandia. Het duurde maar liefst twaalf mi nuten voordat HVS de eerste tref fer tegen Quintus 2 kon produce ren. Maar daarna kwamen de Stompwijkse doelpunten vlotter tot stand. Met de rust stond HVS stevig aan de leiding, 2-8. Quintus verdedigde in een 5-1 formatie en dat deed ook HVS. Maar- de Stompwijkse defensie liet vrijwel geen gaten vallen en dat kon van de Quintus defensie niet worden gezegd. Tien minuten voor tijd was de zaak bekeken. Alleen dankzij het begrijpelijk minder geconcentreerd optreden van HVS dat al zeker was van de winst kon Quintus met hard wer ken nog wat terugdoen, 5-16. Irma van der Bosch was bij HVS top- scoorster met vier treffers. De mannen van Saturnus ver loren onder protest met 21-22 van Groene Ster. Het protest werd in gediend omdat een seconde voor het verstrijken van de speeltijd Saturnus een strafworp kreeg van de onzeker leidende arbiters, maar die strafworp toch niet mocht nemen omdat volgens de tijdwaarnemer de speeltijd al ver streken was. De strafworp had echter wel genomen moeten wor den. Nu bleef het 21-22. Dat bete kent voor de Zevenbergers dat zij, indien het protest wordt toegewe zen en dat lijkt aannemelijk, al leen voor die strafworp nog eens naar Leiden moeten komen. Geen plezierig vooruitzicht. Saturnus had de wedstrijd ove rigens moeten winnen. In de eer ste helft verspeelden de Leide- naars een 9-4 voorsprong. Vooral omdat de Zevenbergse cirkello per niet alleen ongrijpbaar bleek aan de cirkel maar ook nog eens feilloos gebruik maakte van de kansen. Rust 10-12. In de tweede helft gebeurde dat weer bij de stand 14-18 voor de Leidse ploeg. Weer kwam Groene Ster terug, 20-20. De tijdstraf die de Zeven bergers in de slotfase moesten in casseren bij het neerleggen van een vrije breakout van Saturnus leek de gelijkmaker voor Satur nus te zullen opleveren. Het was echter Groene Ster dat uit een breakout scoorde, 20-21. In de derde divisie speelden de Olympia'72 met 16- 16 gelijk tegen Verburch na een voorsprong met de rust van 8-7. Olympia'72 dat Hermien Goe dkoop in het doel nog steeds van wege een blessure moet laten ver vangen door de overigens talent volle jonge Tanja Meyer, keek on geveer vijf minuten voor het ein de nog tegen een 14-16 achter stand aan. Coach Wil Geurds schakelde toen in een alles of niets poging over op een persoon lijke dekking. Het werd zowaar 16-16 met twee breakouts en als de arbiter niet in het schot van In- grid Bellekom dat doel trof had afgefloten, had Olympia'72 op de valreep nog de volle winst gepakt. Nu bleef het 16-16. HW'70 boekte een belangrijke zege op degradatiekandidaat Vi res et Celeritas: 10-9. De 5-1 dek king met een ver vooruitgescho ven stoorspeelster van Vires die veel ploegen de nodige proble men bezorgt, werd door HW'70 goed opgelost door voor de cirkel Nina Krosschell op te stellen. Daarbij kwam dat de 6-0 defensie van HVV'70 weinig kansen bood en Aimee Visser in het Voorscho- tense doel weer eens een van die ijzersterke buien had. Zij tastte pas mis toen HW'70 in de laatste twee minuten ftiet 10-7 bijna niet meer kon worden geklopt. Het werd wel 10-9. Treffers bood de reserves van Foreholte keiharde tegenstand, maar verloor na een spannende strijd met 11-14. FRANK BONTE de mannenenkels: 15-4, 15-1. Soi\ja Spotvogels daarentegen heeft ver- Groeneveld had het in de tweede rassend goed gespeeld tegen Nieuw vrouwenenkel aanzienlijk moeilij- Vennep. Slechts het vrouwendub- ker dan zus Sylvia in de eerste vr< wenenkel: 12-9, 8-11, 11-7. Ook het vrouwendubbel kregen ze de loren: 7-1. winst niet cadeau: 6-15, 15-12, 15-9. Merenwiek 3 kwam Winst in de gemengddubbels wedstrijd tegen PIP bracht de eindstand op 0-8. Volgen de week zal de wedstrijd tegen Lei den sterk bepalend zijn voor de pro- de thuis- vankelijk met 1-3 achter. Door winst in de hieropvolgende dubbelpartijen, al- drie sets, wist Merenwiek 3 de motie-kansen van Vlietwijk. De confrontatie toch nog winnend af te wedstrijd Leiden - Metro 3 is ver- gjuiten: 5-3. plaatst naar tien februari. Degradatie-kandidaat Veglo 1 In de derde klasse was Lisse 2 op- zaterdag te gast bij kampioens-kan- euw kansloos tegen Flair 2: 1-7. didaat Leiden 2. In de eerste man- Evenals Lisse 1 en Lisse 3 draait het nenenkel moest Frits Eulderink op- team dit seizoen heel matig. Willem de winst aan Leiden-speler Griethuyzen: "Net als bij ande- Jan Slingerland laten. Wat Thea re verenigingen in de regio ont- Turk in de tweede klasse voor Lei- breekt het bij Lisse aan aanstor- den 1 wèl lukte, bleef ditmaal uit: ze mende jeugd, waardoor mensen verloor de eerste vrouwenenkel van zoals ik, 38 jaar oud. nog steeds in Annelies Smit. Na de 1-3 achter- het tweede team spelen. Ron Kol- stand als resultaat van de enkelpar- mus en Hellen Broerse komen dit tijen kwam Veglo sterk terug door jaar zelfs in het eerste team uit. Ik winst van Frits Eulderink met Jan denk dat een groot deel van de veel- Altenburg in het mannendubbel, en belovende jeugd wordt weggekaapt Annelies Smit met Tanja Vaes in door clubs als Dropshot, die veel het Vrouwendubbel.1 Desondanks meer fasciliteiten kunnen bieden". Merenwiek stuitte tegen Marti nus op heftige tegenstand. Rob Bur- bels: 5-3. geijon, Ilse Spierings, en Sambrina Leemans zagen in de derde set de winst aan de neus voorbij gaan. Edwin Both beperkte de achter stand tot 1-3. Na winst in het man nen- en vrouwendubbel, en het eer ste gemengddubbel bracht het ver lies van Danny Plug met Ilse Spie rings in de laatste partij de uitslag op 4-4. Merenwiek staat nog twee punten voor op concurrent Flair 2. Algemeen bekend is dat Meren wiek, in tegenstelling tot bijvoor beeld Lisse, wèl veel jeugdleden Bowlers Leiden tonen veerkracht LEIDEN De mannen van Leython zijn hun leidende positie na een week al weer kwijt. Verantwoordelijk hiervoor was outsider SVC, dat de ploeg van John Groen een 3-2 neder laag toebracht. Gemini vereffende op ondubbelzinnige wijze een oude rekening met Vo no: 3-0. Ook NOVO deed het uitstekend met een 3-1 zege op Phoenix. Bij de vrouwen leed zowel Gemini (tegen RIVA) als Leython (tegen Zovoc) een 3-1 nederlaag. teerde daarvan. Aanvankelijk ging met harde smashes de strijd nog gelijk op, r de getalen- Tanja Be- Leython miste tegen SVC hoofd- verloren eerste set (15-10) ging het zooyen de tweede set naar zich toe aanvaller Leon Jungschlager, die bergafwaarts. Op de vele plaatsbal- (15-13). Daarna bleek het spel van op de training last kreeg van een ou- len van de oudere GSC-ers hadden de rugblessure en waarschijnlijk de Merenwijkers geen antwoord, voor de rest van het seizoen is uitge- Donar stond na een uur weer buiter schakeld. Omdat ook Robert Maas- met een 3-0 nederlaag, sen (wintersport) ontbrak, moest I oude rot John Groen het team com pleteren. Het geschipper met de op- LUSV verraste zijn aanhang aan stelling leek aanvankelijk goed uit genaam door Radius 3 een neder- te pakken, want Leython liep uit laag toe te brengen (3-1). De eerste naar 10-4. Maar de voorsprong ver- set ging nog verloren (11-15), maar dween als sneeuw voor de zon en daarna werd het een gemakkelijke SVC greep de eerste set. wedstrijd (15-9, 15-7, 15-8). LUSV Na enige wissels (Paul de Winter speelde puur werkvolleybal met ging naar het midden en Rik Uiter- een zwaar accent op de verdediging, wijk naar buiten) liep het wat beter Door slecht serveren en een falen- en kwam Leython op gelijke hoogte de spelverdeling verloor VCS de (15-8). Daarna won SVC weer een eerste set van VOY (8-15). In de vol- set, waarna Leython in de vierde gende twee reeksen herstelden de reeks zijn tegenstander met goede Sassenheimers zich volledig. Hans combinaties doldraaide: 15-7 na een Geerling verdeelde het spel uitste- tussenstand van 14-0. Tot 8-8 in de kend en VCS wandelde over zijn te- vijfde set ging het gelijk op. Daarna genstander heen: 15-5,15-7. Gemak- drukte SVC door: 15-10 (3-2). zucht en een verkeerde passopstel- Met Bernard van der Pols voor ling waren er de oorzaak van dat de Kees de Ridder op de bank ging vierde set met 15-3 (na 14-0) verloren Gemini furieus van start tegen Vo- ging. VCS besliste daarna de wed- no. Een goed blok, scherp serveren strijd in zijn voordeel: 15-12 (3-2). en een goed scorende buitenaanval Leython 3 maakte in de eerste set brachten Gemini de eerste set: 15-8. tegen Ridderveld te veel fouten om I Daarna verliep het stroever. De con- aanspraak te mogen maken op centratie nam af en bij 9-11 kwam winst (8-15). Daarna lukte opeens al les: 15-5. Ridderveld, dat zelf niet kon afmaken, kon Leython ook de 'olgende sets niet in gevaar bren- teerde Inger Poorta Riva toch wat verzorgder. Toen Pe tra van Wissen van Gemini ook nog door haar enkel ging, was de strijd gelopen: 5-15, 10-15. Ook Leython kwam jiiet tot winst. In de eerste set gaf de aanval van het Zoetermeerse Zovoc de doorslag: 9-15. In de volgende reeks herstelde Leython zich knap door de uitgekiende opslag van Orpa Cle ment (15-5), i de Leiderdor[ verschoten. De aanval kwam niet meer door het blok heen en Zovoc won met 15-7,15-9 (3-1). Bij Leython maakte Maria de Groot na een afwe zigheid van zes jaar haar rentree. Gemini 2 ontmoette in de promo tieklasse een wel zeer zwak Riva 3. De eerste set won de gemotiveerd begonnen ploeg uit Voorschoten met 15-1. Daarna werd de VOLENDAM - Het bowlingteam van Schildermarkt/Leiden heeft op de vijfde speeldag van de vijf mansleague (eerste klasse) zijn po sitie in de subtop geconsolideerd. De Leidenaars deden dat onder meer dankzij een knappe zege op koploper Rijswijk. De wedstrijddag in Volèndam be gon overigens slecht voor Leiden. Nummer drie van de ranglijst, Hel- levoetssluis, was veel te sterk en ze gevierde dan ook met 3-0. Maar de Leidse ploeg - ditmaal onder leiding van de sterk spelende Marius van Kalkeren (1175 punten) en Jan Cornet (1155 punten) - toon de een opmerkelijke portie veer kracht en slaagde er zowaar in om lijstaavoerder Rijswijk beentje te lichten. De eerste partij werd ge wonnen met 981 om 904 pins. De Rijswijkers herstelden zich in de tweede reeks met 1040 tegen 984. maar omdat'het pinverschil in het voordeel van de Leidenaars uitviel, kregen die .het tweede punt toebe deeld. Waarmee meteen de 2-1 zege is verklaard. Ook Amsterdam moest er vervol gens aan geloven. Met één pin ver schil verloor Leiden nog de eerste match, maar daarna werd ruim schoots afstand genomen, zodat op de eindbalans twee overwinningen prijkten tegenover één nederlaag. vu Judobond moet op zoek naar een nieuwe bondscoach voor de vrouwen. Zaterdag veroverde Monique i daarmêe'hadden Lee (links) de titel alle categoriën door Marscha Broeders in de finale te kloppen. (foto and hun kruit -m -m tb NIEUWEGEIN (GPD) - Zijn for- staan en al i mulering was wellicht wat ongeluk kig („Er moet maar weer eens een frisse wind gaan waaien door de da- i vroeg stadium liet weten graag met hem door te gaan, bleek Gietelink zich die kritiek toch meer te hebben aangetrokken dan de strekking duidelijk hij wilde toegeven. Zaterdag nog, de door Monique van der Lee i Frans Hoogendijk onthulde, dat Gietelink was gevraagd te blijven tot eind 1993 dezelfde periode dus als mannencoach Wim Visser, wiens tot en met de Spelen van '92 lopende contract deze dagen werd tegenscoren. Met 15-10 en 15-8 bleef L Gemini echter ruimschoots aan de king goede kant van de score (3-0),' olie alles bij elkaar, tien jaar bleek de kleine Theo Meijer gewonnen nationale opengebroken. Gietelink kon bo-- In de streekderby tegen Gemini 3 Amstelveen zijn 'bazen' kampioenschappen alle categorie ën vijf- ën, hield hij stug vol niet verbitterd aan uit te zijn, maar gewild of ongewild de ju- in de toelichting op zijn besluit klonk,hij zo nu en dan wél zo. Remco van Rijn in de ploeg Menno Kielman. Pas bij 10-13 teerde die wissel het gewenste ef- liep WW uit naar 11-3. Na een goe- dobond toch nog op het verkeerde de service-beurt van Sandra Schot been te kunnen zetten. Daags voor sloeg Gemini alsnog toe: 15-13. dat zij zijn herbenoeming naar bui- ..Het enthousiasme is nog wel de- Toen Jeanette Rietkerk door haar ten wilden brengen, overrompelde gelijk aanwezig", beweerde hij, fect: 15-13. Twee serveerbeurten gen (15-10, 15-13); van Wilbert Kokshoorn waren in de Gemini 2 kwam bij Blokkeer met derde set voldoende om een matig 2-0 achter (9-15, 11-15). Daarna ver- begin om te zetten in winst 15-9 (3- anderde Ruud Marchand de opstel- 0). ling door John Kalmeyer naar bui- NOVO begon tegen Phoenix ver- ten en Dirk-Jan Zuilhof naar het krampt door zenuwen. Dankzij fel midden te halen. Op die manier blokkeren liep het toch goed af met wonnen de Voorschotenaren twee de Noordwijkers, die alleen de eer- sets (15-13, 16-14). Een 8-0 achter ste set verloren (12-15). Aanvaller stand in de slótreeks, volgens het Marco Korteweg wees NOVO ver- rallypoint-systeem, bezegelde het volgens de weg naar de overwin- lot van Gemini 9-15 (2-3). ning. Het won de spannende wed- NOVO 2 en Netwerk stonden ge- strijd via setstanden van 15-5, 15-11 lijk bij het begin van hun onderlin- en 15-8 met 3-1. ge confrontatie, maar de Noordwij- Leython 2 kon Rijnmond 3 geen kers bleken over een sterkere aan- set afhandig maken, ondanks drie val te beschikken. Daarnaast zorg- setpoints in de derde set. Rijnmond de het goede blokkeren van Jan benutte het inzicht van vijf voorma- Voortman voor een overwinning 'lige eerste-divisiespelers vooral om van 15-8,15-13, 15-13. het Leython-blok te verschalken, tt Ondanks de inbreng junior Mark v rouwen Schrijvers verloor de ploeg uit Lei- Gemini deed het redelijk tegen het derdorp met 15-7, 15-4, 17-16 (3-0). ambitieuze Riva. Na een rommelige In de promotieklasse kan Donar eerste set (9-15) keek het aanvanke- op een doordeweekse avond z(jn lijk opnieuw tegen een achterstand draai nooit vinden. Ook GSC profi- aan, maar in de slotfase trok Gemini enkel ging.l compleet. De vrouwen uit Wasse naar kwamen in het stuk niet voor: 7-15, 4-15 (0-3). De basis van NOVO was te smal De tegenvallende verrichtingen bij de wereldkampioenschappen willen we de aansluiting be houden, dan zal er iets moeten ge beuren met die dames. Dan zal er meer arbeid moeten worden ver richt, zullen er meer mogelijkheden het koploper SVC moeilijk te Belgrado, medio oktober, maakten moeten worden gecreëerd. Maar dat maken. Belangrijkste oorzaak 1 nogal wat tongen los in het van rod- houdt tevens in, dat e r tijd i de nederlaag tegen SVC (0-3) was de del en achterklap overlopende ju- moet worden gestoken, óók door de dowereldje. Hoewel het bestuur coach i de JBN pal achter hem bleef niet". die tijd héb ik gewoon NIEUWEGEIN (ANP) - In een bijzonder vredelievende finale heeft Theo Meijer zaterdag in Nieuwegein het Nederlands judo kampioenschap in de open klasse veroverd. De 24-jarige Amers- foorter hield zich rustig tegen Ben Spijkers, met wie hij tijdens de centrale trainingen al talloze malen op de mat stond. Meijer liet zich niet verleiden te gaan knokken, een bezigheid die zyn tegenstander beter afgaat. Op beslissing van scheidsrechter Pe ter Snijders werd Meijer tot win naar uitgeroepen. De hoekarbi- Meijer blijft Spijkers de baas ters staken vlaggetjes van ver schillende kleur op. Bij de vrouwen ging de titel naar de pas zestienjarige Moni que van der Lee. Wegens blessu res waren drie prijs winnaressen van vorig jaar, Angelique Seriese, Carla van Gameren en Marion van Dorssen verhinderd. Van der Lee. die in de finale Marscha Broeders versloeg, is i pupil van Peter Ooms. De Til- burgse coach beschouwt de athenaeumleerlinge min of meer als de opvolgster van de ander half jaar geleden gestopte Irene de Kok. In de aanloop naar de eindstrijd hacf Meijer achtereenvolgens Pie- ter Smit, Peter den Hoedt en Hans Buiting bedwongen. „Den Hoedt bood de meeste tegen stand", aldus de kampioen. „Meer nog dan Spijkers. Ik twij felde er niet aan dat ik als winnaar zou worden aangewezen." vendien, dank zij de subsidie een topsport-coördinator die de JBN denkt toegewezen te krijgen (en waarvan ook Visser deels wordt betaald), tweemaal zo veel gaan ver dienen als nu. Toch bedankte hij voor de eer. „Niet, omdat ik denk dat er toch niks meer te halen valt. We hebben bij de dames 'n jeugdige top waar veel toekomst in zit. De prestaties bij de recente Europese jeugdkam pioenschappen (vijf medailles, red.) bewijzen dat. Het is dus geen kwes tie van het zinkende schip verlaten, integendeel. Met deze groep kun nen we nog zeker zeven jaar voor uit". Karei Gietelink, die 1987 als zijn succesvolste jaar beschouwt (bij EK's en WK's senioren en junioren werden onder zijn leiding vijftien medailles behaald), blijft lesgeven totdat zijn opvolger er is. Hij heeft, in nauw overleg met de Topsport commissie, waarvan ex-toppers als Marjolein van Unen, Anita Staps en Chita Gross deel uitmaken, ook het programma voor dit jaar opgesteld alsof er niets aan de hand was. „Want die meiden mogen er niet de dupe van worden", vond hij, tot het laatst toe loyaal. DEN HAAG (ANP) - Polar Be- ars, hofleverancier van de Ne derlandse waterpoloselectie en dientengevolge dit seizoen titel- pretendent, is bij het internatio nale toernooi om de Challenger Cup inAriiersfoort net iets te kort gekomen. In de „finale" verloor de ploeg uit Ede, die in de eerste vier wedstrijden alleen een punt had afgestaan aan de verrassende combinatie van de organiserende vereniging AZ &PC, met 10-11 van CN Barcelo- Landskampioen AZC stelde in Amersfoort danig teleur. De nederlaag tegen rivaal Polar Be- ars (9-11) zaterdagavond deed daarbij nog het meest pijn. In de voorlaatste wedstrijd tegen Bar celona was de motivatie van de Alphenaren maar toereikend voor drie perioden. Het laatste kwart, ingegaan bij 7-6, werd be heerst door Barcelona: 7-9. AZC bleef Vasas Budapest en Han nover net voor in de eindrang schikking, maar „verloor" de vergelijking met AZ&PC op doelsaldo. Het internationale Kinesis- toernooi van DZV kreeg zater dagavond een echt hoogtepunt met een finale tussen Duis- burg'98 en de selectie van Groot-Brittannië. Duisburg won op het nippertje met 11-12. De Zijl/LGB gebruikte de toernee van de Engelsen voor een oefenwedstrijd. De Leide naars wonnen met 11-5 (2-2, 4-4, 7-4,11-5). Mark van Belkum had een produktieve bui. De inter national scoorde acht maal. Alex van Belkum, Edwin Rede- geld en Paul Belt zorgden voor de rest van de score.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18