Randstad Sport tast mis DIOK met moeite langs stug RCH Quick Boys weet het doel niet te vinden Leidsche Boys haalt fors uit RCL verder in LD-cup Loerts blijft toch bij SJC Steven Toal kan zenuwen uiteindelijk niet de baas Geen periodetitel na nederlaag tegen Alkmania MAANDAG 15 JANUARI 1990 SPORT PAGINA 17 LEIDEN - DIOK heeft de lastige uitwedstrijd tegen Rugby Club Hil versum (RCH), gezien het kwali teitsverschil, met een te klein ver schil gewonnen: 8-14. De Bassets uit Sassenheim verloren hun eerste wedstrijd van de degradatiepoule met 9-24 van de Amstelveense Rug by Club (ARC). RUGBY KCH-DIOK 8-14 De Leidse sportploeg van het jaar begon deze wedstrijd uiterst moei zaam. Wellicht liepen de spelers van DIOK nog te dromen van de afgelo pen vrijdag verkregen prijs. Wel be gon de ploeg fanatiek. Het waren de voorwaartsen die het tempo bepaal den. De afwerking liet alleen te wensen over. De driekwarten vorm den geen eenheid, waardoor het ene na het andere misverstand ontstond met als gevolg onnodig balbverlies. DIOK zakte dieper en dieper weg. RCH rook zijn kans en maakte twee tries vlak achter elkaar halverwege de eerste helft (8-0). De Leidenaars werden hierop even wakker. Vanaf de kick-off zorgden de voorwaart sen voor goed balbezit waarna Mare Michielsen een briljante pass gaf aan de aanstormende winger Rob Kamp. Met de enige benutte kick van Gottfried Bos kwam DIOK te rug tot 8-6. Vlak voor de rust kwam de ploeg op voorsprong na een try van Bos: 8-10. Als excuus voor dit matige optreden zou kunnen gel den dat door de verplichtingen voor het nationale team het voor de 9 DIOK-internationals de afgelopen weken niet mogelijk was om veel team-training te doen. Daarnaast werden de geblesseerden Robert Broers en David John duidelijk ge mist. De tweede helft liet een betere kampioensploeg zien, alhoewel de Leidenaars nog maar eenmaal kon den scoren. Het was Yves Klimmer, die een ingestudeerde beweging afrondde met een duik achter de try-line; 8-14. Bassets-ARC 9-24 Als de wedstrijd slechts uit een LEIDEN - De scoringsmachine van Quick Boys vertoont mankemen ten. In de oefenwedstrijd tegen eer steklasser Wilhelmina uit Den Bosch kwam de Katwijkse zater dagtopper niet tot scoren. De oefen wedstrijd op Nieuw Zuid eindigde in 0-0. Fred Kanbier en Johan Jon ker hadden de hatelijke brilscore kunnen doorbreken, maar hun pro beersels misten doel. In de tweede helft verscheen doelman Tom van der Niet (Gert-Jan van Klaveren verdedigde daarna het doel van de thuisclub) onder de lat bij Wilhelmi na. Nadat de Bossche doelman en diens vervanger geblesseerd waren afgehaakt, waren de Katwijkers zo 'gastvrij' om de eigen poortwachter af te staan. Van der Niet verdedigde zijn doel met verve en hield 'zijn' ploeg derhalve op 0-0. Rijnsburgse Boys wees Scheve- ningen ogenschijnlijk gedecideerd terug: 4-1. Toch lieten de bezoekers, koploper in de zaterdagderdeklas- se, een uitstekende indruk achter. In de tweede helft gaf de betere con ditie van RB de doorslag. Hans Zwaan was met drie doelpunten topscorer. Leon Vonk verzorgde de vierde Rijnsburgse treffer. FC Lisse verraste met een 2-1 ze ge op Heerjansdam, de heersende zaterdagkampioen van Nederland. Hoewel Wim Eilander niet over al zijn manschappen kon beschikken, speelde de thuisploeg een aan vaardbare wedstrijd. Ralf Polman en Geep van Rooyen schoten raak voor FC Lisse. "Gezien het spel- beeld en de instelling van de spelers een opsteker", aldus Wim Eilander, die deze week gesprekken voert met het Lisse-bestuur om tot een contractverlenging te komen. Katwijk en Arie Lagendijk zul len hoogstwaarschijnlijk met elkaar verder gaan. De partijen zijn ak koord. Een onzekere factor evenwel is de gezondheid van Arie Lagen dijk. Vorig jaar werd de Leidse voet baldocent geopereerd aan een her nia. Lagendijk ondervindt daarvan nog steeds de naweeën. In de ko mende dagen krijgt Lagendijk uit sluitsel over zijn gezondheid. Valt de uitslag positief uit dan blijft de trainer verbonden aan de zaterda geersteklasser, die zaterdag oefen de tegen RKAVIC. De oranjehem den wonnen met 2-1 dank zij tref fers van Piet van Duyn en Marco van der Plas. Voorschoten won met 3-2 bij vier deklasser Loosduinen. Ruud Boen dermaker, Paul Wolfswinkel en Hein de Graaff scoorden. Een dag eerder won de derdeklasser op het kunstgras bij LMHC met 1-0 (Hein de Graaff) van UDO. UVS heeft gisteren de oefenwed strijd bij tweedeklasser Blauw Zwart met 2-0 gewonnen. Beide doelpunten vielen voor rust en wer den gescoord door Wilfred Kwestro en Marcel Tolsma. Dat gebeurde in een periode van ongeveer vijftien minuten waarin de Leidenaars met tien man speelden. Oorzaak van die numerieke min derheid was het uitvallen van Toon Houtekamer die een spiertje in zijn kuit verrekte na een half uur. Pas na de pauze bracht trainer Ruud de Groot een invaller (Edgar van Tol) het veld in. Roodenburg was in een oefendu el veel te sterk voor derdeklasser DRC. Via doelpunten van Fred Ou- werkerk, Frans van de Wetering (voor rust) en Nico van As behaalde de ploeg van Wim Rijsbergen een dikverdiende 3-0 overwinning. SJC won overtuigend op het veld van SVLV: 1-4. Doelpuntenmakers voor de Noordwijkers waren Ruud Alkemade (2), Cees Alkemade en John van der Zwet. FC Lisse (zo) kwam te kort tegen het Haagse Lens: 1-2. Voor de thuis club scoorde Dennis Hoogendoorn. WSB had een feest van de club op zaterdagavond waarschijnlijk nog in de benen tijdens het duel tegen ROAC. De bezoekende vierdeklas ser won met 2-7. Voor de Noordwij- kerhouters waren Peter van der Poel en Theo Aanhaene succesvol. helft zou bestaan zouden de Sassen- heimers meer overwinningen boe ken. Ook gisteren weer was de eer ste helft helemaal voor de Bassets. Perry Noordermeer opende de sco re met een penalty-kick al na een paar minuten spelen: 3-0. Er leek geen vuiltje aan de lucht met zo veel balbezit en goed spel van met name de voorwaartsen. Een gewonnen li ne-out werd perfect gevolgd door een try van de captain Frank Beers. Met de conversie werd de ruststand 9-0. Mogelijk was op de rest van het duel van invloed dat de Bassets in deze tweede helft van de competitie geen trainer meer hebben. Met aan wijzingen van de kant zouden de Bassets het spel meer bij de voor waartsen hebben gehouden, zoals ze in de eerste helft deden. ARC staat bekend om zijn goed en snel verzorde driekwartspel, maar toch probeerden de driekwarten van de Bassets hier te penetreren bij hun opponenten. Driemaal scoorde ARC middels een tegenaanval vanuit hun eigen helft. De Bassets gaven de moed op en de score liep op tot 24 punten tegen. Het Niet minder dan 132 zaalvoetbalteams hebben deelgenomen aan de jaarlijkse NKS-sportinstuif. Bij de jongste r de Bassets de eerste wedstrijd deelnemers werden Alkmania el en e2, SJZ e3 en e4, Voorschoten e2 en Alphense Boys el 1 poulewinnaar. SJZ d. SJC dl en d2. Alkmania dl. Voorschoten d2 en ROAC dl wonnen zaterdag eveneens hun poule. Gisteren kwamen de oudere junioren, de senioren en de meisjes in actie. Alphense Boys won met vier teams (al, a2. bl en b3), Alkmania (al) en Teylingen blmetéén team. Bij de senioren werden UDO 1Docos 2 en SJZ 3 poule winnaar. De meisjes van SJC 1UDO 1 en Docos pupillen 1 vielen ook in de prijzen. (foto Loek zuyderduin) Diepenveen jubileert in Oranje BLOEMENDAAL (ANP) - Dat de Nederlandse hockeymannen in het weekeinde twee keer zonder al te veel moeite wonnen van Ier land was eigenlijk maar bijzaak. Na de officieuze wedstrijd van za terdag in Amstelveen (5-0 met vier treffers van Bovelander) lag het accent in de echte interland van gisteren op het vertrouwde zandtapijt van 'zijn' Bloemendaal op de unieke mijlpaal van Cees- Jan Diepeveen. Dat een wat vermoeid ogend Nederland met 2-0 won was mee genomen in de feestroes rond de 250e cap van de noeste zwoeger Diepeveen, die in het begin van zijn Oranje-loopbaan (begonnen in augustus 1978 tegen Engeland) vaak met de voetballende bikke laar Johan Neeskens werd verge leken. De doorgaans bescheiden Die peveen kreeg na afloop veel lo vende woorden te horen als bege leiding van de gebruikelijke pre sentjes. "De woorden harde wer ker doen je te kort", zei Van 't Hek, met 209 interlands nummer twee op de lijst. "Met duwen en trekken alleen haal je geen 250 wedstrijden. Daar komt meer voor kijken". Hans Jorritsma, die na de aan staande wereldtitelstrijd in Laho re (12-23 februari) afscheid neemt, zag in zijn linkervleugelverdedi ger bepaald geen 'randfiguur'. "Menigeen is nog steeds jaloers op jou en je enorme inzet". Voor Diepeveen (33) betekent Lahore nog niet het einde van zijn indrukwekkende loopbaan, zoals dat bij Van 't Hek wel het geval is. "Ik leef van toernooi naar toer nooi. Waarom zou ik stoppen als daar nog geen echte aanleiding voor is? Kan ik het met mijn werk als textielinkoper combineren, kan ik al die trainingen opbren gen, wan dat is soms echt heel moeilijk, dan ga ik gewoon door". Dat Nederland tegen het zeer matige Ierland van coach Koppe laar, in Pakistan in de andere pou le, niet al te best speelde deerde Jorritsma geen moment. "Er is de laatste dagen ontstellend hard ge traind. Dat was te merken. Er zat vermoeidheid in de ploeg en voorin was er geen scherpte, waardoor teveel kansen verloren gingen. Maar het feit, dat we do mineerden, was voor mij vol doende". LEIDEN - Niet verwacht maar toch gekregen. Door het verlies van Randstad Sport, dat aan een gelijkspel voldoende zou hebben gehad, mocht Teylin gen zich uiteindelijk op de val reep toch nog kampioen noe men van de tweede periode. De Sassenheimse ploeg sloeg bo vendien twee vliegen in één klap. Het duel tegen concurrent ASC werd in winst omgezet (2- 0). De meest opmerkelijke uit slag kon gisteren in Leiden wor den genoteerd. Leidsche Boys klopte stadgenoot VTL met liefst 7-1. AFDELING LEIDEN (zo)- Teylingen - ASC 2-0 Een verdiende overwinning van de Sassenheimse club, ondanks he vig tegenstribbelen van ASC. In de eerste helft wist Teylingen het veld- overwicht nog niet in doelpunten uit te drukken. Zo zag Jim Boling zijn strafschop knap gestopt door de uitblinkende ASC-doelman Eu- gène Korff. Ook na de hervatting liep de afronding bij de thuisclub aanvankelijk niet naar wens. De ban werd pas een kwartier voor tijd gebroken. René Zoet zag zijn uit haal in eerste instantie nog gestopt door Korff, maar trof in de rebound alsnog doel: 1-0. Invaller Arjan van der Geest maakte een paar minuten later aan alle onzekerheid een ein de: 2-0 en de periodetitel. Leidsche Boys - VTL 7-1 Het liep van geen kanten bij VTL. Vooral op inzet was Leidsche Boys de meerdere van de Vlietbewoners. Bij rust was de stand al 5-0, door doelpunten van Richard Riethoven, Sammy Nazloomian (2x), Peter Siera en Patrick Kooien. VTL was één keer dicht bij een goal geweest toen John van Berkel - bij de stand 1-0 - een vrije trap op de paal schoot. Na rust voegde de boys eerst nog twee treffers aan hun totaal toe (Ri chard Kooien en Erwin Nieboer) voordat Richard Boot nog iets kon terugdoen. Warmunda - Bernardus 2-0 De Warmondse club was gedu rende de hele wedstrijd net iets be ter en wist dat ook in de score uit te drukken. Kort voor rust was het voor de eerste keer raak. Peter Ver ver scoorde 1-0 na fraai voorberei dend werk van Leon Kortekaas. Kortekaas zelf nam in de tweede helft na een afgeslagen aanval de tweede treffer voor Warmunda voor zijn rekening. MMO - VNA 0-1 Het venijn zat deze wedstrijd weer eens in de staart. Één minuut voor tijd scoorde Henk Mink de winnende treffer voor VNA na een misverstand in de verdediging van MMO. De Hoogmadese club had het verlies volledig aan zichzelf te wij ten. De vele kansen werden slordig gemist. Ed Bos was nog het dichtst bij een goal. Zijn schot raakte echter de lat. VNL - Unitas 2-2 Een oppermachtig VNL had de winst voor het grijpen, maar moesf ten slotte genoegen nemen met een punt. Na de openingstreffer van Ton Lakenberg (voor rust) was er al le gelegenheid de score uit te bou wen. Dat lukte maar eenmaal door Hans van As. Unitas wist echter twee keer gelijk te maken, via Chris de Roode en Drikus Verkade. VOORHOUT - RCL heeft zichafge- lopen zaterdag ten koste van Fore- holte geplaatst voor de derde ronde van de Leidsch Dagblad-Cup Dat ging overigens niet zonder slag of stoot. Er moesten na de 1-1 eind stand strafschoppen aan te pas ko men om de winnaar aan te wijzen. De Leiderdopse derdeklasser toon de zich koelbloedig en is nu in de derde ronde gekoppeld aan Kat- \v ijk. Die wedstrijdenreeks wordt half april afgewerkt. Beide ploegen waren in Voorhout aan elkaar gewaagd. Van klassever- schil (Foreholte is een zondagvier deklasser) was nauwelijks sprake. De thuisploeg nam in de eerste ron de na een treffer van Leo Vogelzang de leiding. Daarna verzuimden Stan Uljee en Ton Arroyo de marge te vergroten. In de tweede helft pakte RCL de zaken beter aan. Na een aantal ge miste kansen van Sieto Schalkers (hij is inmiddels weer actief in het tweede elftal) kwam de ploeg van Theo de Waard na een kwartier op 1- 1. De Leiderdorpers hadden daar voor wel een strafschop (na een zwaar bestrafte duwfout van Joost Deutekom) voor nodig. Marcel van der Blom maakte vanaf elf meter geen fout. Daarna onspon zich een levendi ge fase, waarin beide teams ideale kansen misten op de overwinning. Omdat de mogelijkheden niet wer den benut, moesten strafschoppen de beslissing brengen. Marcel van der Blom zorgde uiteindelijk voor de winnende penalty. Morgen wordt de laatste wed strijd gespeeld voor de tweede ron de: Docos-SJC. Om 20.00 uur wordt afgetrapt. NOORDWIJK - Harrie Loerts blijft verbonden aan SJC. De trainer weijste in eerste instantie niet lan ger dan één seizoen te blijven bij de Noordwijkse derdeklasser. De oe- fenmeester uit Nieuwerkerk aan de IJssel wilde aan.de slag bij een club die beter paste bij zijn ambities. Loerts voerde derhalve al enkele sollicitatiegesprekken bij clubs uit de omgeving van zijn woonplaats. Maar op aandrang van het bestuur en spelersgroep kwam de trainer op zijn eerder genomen besluit terug. i "Omdat mij is verzekerd dat de zaken in de toekomst beter worden aangepakt", licht Loerts zijn op merkelijke beslissing toe. "Dat was voor mij een belangrijke voorwaar de om in Noordwijk te blijven. Be stuur en spelers gaven te kennen het liefst met mij verder te gaan. Ik heb de zaken daarna nog een goed overdacht en heb besloten om bij SJC door te gaan. In de gespekken die we hebben gevoerd is mij duide lijk geworden dat de club aan de weg wil timmeren". Volgend seizoen wordt onder meer het aantal trainingen opge voerd. Loerts: "Het is niet zo dat SJC nu zo snel mogelijk kampioen moet worden. We gaan bij SJC pres- tatiegerichter werken, maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat er achter elkaar wordt gewonnen. Er moet in Noordwijk simpelweg een knop worden omgedraaid. En je kunt van mij aannemen dat het een tijdje duurt voordat de zaak daadwerke lijk is veranderd. Maar de wil is er in elk geval en dat was voor mij de re den om te blijven". ROTTERDAM - Wel bewonde ring. geen winst voor Steven Toal. Als de kleine Alphenaar de kans had definitief naam te maken in het Nederlandse snookerwereldje dan was het afgelopen zaterdag wel in de kwartfinale van het Open Rotter dam Snooker. In een enerverende partij bracht hij de Engelse prof To ny Jones. 28ste op de wereldrang lijst. aan het wankelen, maar moest uiteindelijk toch door zenuwen overmand de handdoek in de ring gooien (2-3). De Sleutels pakt ook tweede periode LEIDEN - Na de eerste ook al te hebben veroverd heeft De Sleutels zaterdagmiddag beslag gelegd op de tweede periodetitel in de zater dagafdeling door een 1-0 overwin ning op SVOW. Abbenes mag door dit resultaat deelnemen aan de na- competitie, omdat deze club na De Sleutels het best presteerde in de tweede periode. Hoewel De Sleutels voortdurend een veldoverwicht had tegen de ploeg uit Oude Wetering kwamen de Leidenaars maar moeilijk tot scoren. Na enkele keren de paal te hebben geraakt, kwamen de gasthe ren een kwartier voor tijd aan de overwinning. Ronald Guldemees- ter was matchwinnaar. Dat is nog steeds het grote manco van Toal die door insiders als groot talent wordt bestempeld. Op de be slissende momenten is de 18-jarige Alphenaar niet bestand tegen de druk in belangrijke partijen, reden waarom hij in Nederland wel tegen de top aanleunt, maar nog niet hele maal heeft kunnen doorbreken ge tuige zijn vierde plaats op de lande lijke lijst. Een kwestie van tijd meende Jones, die later in de finale van Tony Drago (29ste op de we reldranglijst) zou verliezen (4-0). "Ik heb gewoon geluk gehad. Hij pot fantastisch, maar hij leek me wat nerveus. Toal zou meer moeten na denken en niet te snel moeten wil len spelen. Lukt hem dat, dan kan het een grote worden". Een schrale troost voor Toal, die zoals gezegd lange tijd uitzicht had op de overwinning in zijn kwartfi nale. "De kans om van hem te win nen verlamde me. Dat heeft me uit eindelijk de das om gedaan. Hij is per slot van rekening prof'. Al snel nam hij, mede dank zij slordig spel van Jones een voor sprong van twee frames tegen nul. Daarbij kwam hij overigens niet tot opzienbarende breaks, omdat hij bij moeilijke ballen geen risico's nam maar voor een veilige oplossing koos. Pech en domme fouten hiel den Toal vervolgens van de zege af. Jones won de laatste drie frames: 3- Spitsuur voor het doel van Alkmania. Ron Hogenboom, Charly Hogen- Sport scoren. Omdat Piet Sloos, net zichtbaar achter van der Zwet, had ge- boom en doelman Leon van der Zwet (v.l.n.r.) verkeren in grote problemen, duwd, werd de treffer afgekeurd. Uit deze situatie zou Martin Kerkman (niet zichtbaar) voor Randstad (foto Loek zuyderduin) VOORSCHOTEN - Het koud buffet kon worden geannuleerd, de champagne kon in de flessen blijven en de bloemen hoefden niet uit het cellofaan te worden gepakt. Wat Randstad Sport gisteren ook probeerde tegen Alkmania, het lukte niet. Gevolg: de eerste nederlaag van dit seizoen (0-1) en een gemiste periodetitel. Een be drukte stemming kortom in de kleedkamer van de Voorschotena ren, zeker een half uur na afloop toen bekend werd dat concurrent Teylingen geen misstap had gemaakt tegen ASC (2-0) en zich der halve tot periodekampioen mocht kronen. Het missen van de titel kwam hard aan, ondanks het feit dat de ploeg nog steeds ruim op kop gaat in de afdeling. Maar het was vooral de manier waarop de nederlaag tot stand was gekomen die het meest pijn deed. De ploeg van trainer Cor Pennenburg had eenvoudigweg niet het juiste antwoord op negentig minuten oogkleppenvoetbal van Alkmania. Want met de beste wil ter wereld viel er geen enkele lijn te ontdekken in het spel van de cltjb uit Oude Wetering. Het was met man en macht verdedigen en de bal naar voren hengsten, gokkend op de snelheid van hangende spits Ed Muller. Slechts één keer werd hij goed in stelling gebracht, na een kwartier in de eerste helft, en dat bleek uitein delijk voldoende voor de overwin ning. Daar was dan wel een enorme blunder van Ron van Klaveren voor nodig. De linksback van Randstad Sport taxeerde een verre bal van Joost van Veen volkomen verkeerd, schampte het leer nog wel met zijn voorhoofd, maar moest vervolgens toezien hoe Muller beheerst doel man Marcel Delmeer kansloos liet: 0-1. Subtopper Meer kregen de toeschouwers niet te zien van de subtopper uit Oude Wetering. Het was een en al Rand stad Sport wat de klok sloeg. Al vroeg na het eerste fluitsignaal van de uitstekend leidende John Limon kreeg de ploeg een dot Van een kans. Centrale middenvelder Ro nald Hendrikse soleerde door het hart van de Akmania-defensie maar leek de bal te ver voor zich uit te spelen. Spits Marcel Groenendijk pikte het leer handig op maar schoot te gehaast voorlangs. Ook na de treffer van Muller, ver anderde er niets aan het spelbeeld. Een van de weinige fraaie combina ties - tussen Frank Hogewoning, Marco van der Zon, Groenendijk en Peter Hogewoning - werd door de laatste grondig verknald. In kansrij ke positie mikte de rechtserspits van de Voorschotenaren ruim schoots te hoog. Als er wel eens een bal richting doel vloog, was daar altijd nog de uitblinkende doelman van Alkma nia, Lex van der Zwet, om in te grij pen. Zoals kort voor de rust op een kiezelharde vrije trap, van Groenen dijk, die hij met moeite naast het doel wist te werken. In de tweede helft was het al niet anders. Randstad Sport drukte, cre ëerde zich kansen, maar wist er geen één te benutten. Tot een paar minuten voor tijd toen doelman Van der Zwet, gehinderd door Piet Sloos, een hoge voorzet niet in zijn grijpgrage handen zag belanden maar voor de voeten van Martin Kerkman die doeltreffend uithaal de. Arbiter Limon had echter een overtreding van Sloos op Van der Zwet gezien en keurde het doelpunt terecht af. Even later leek de thuisploeg dan toch nog loon naar werken, te krij gen. Invaller Rob Roos van Alkma nia sloeg in het eigen strafschopge bied de bal onnodig weg waarop Li mon naar de penaltystip wees. Van der Zwet keerde echter de onnauw keurige elfmetertrap van Peter Hoogduin. De bal leek nog even in het doel te belanden, maar plofte net over de lat. Over en sluiten dus voor Rand stad Sport, dat nog een extra tegen slag kreeg te verwerken door het wegzenden van Van Klaveren. Twee keer opzettelijk hands en dus twee keer een boeking. Groenen dijk ontsnapte kort voor tijd nog aan een berisping nadat hij Erik Jan Hogenboom fors had onderuit- geschoffeld en het slachtoffer nota bene nog zelf achter de achterlijn had gesleept zodat het spel door gang kon vinden. Limon was dat ontgaan.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17