Zuinig Vitesse wipt Groningen Napoli ontsnapt weer Cijfers en feiten Tegenvallende belangstelling tweede benefiet Roda-Vitesse bekertopper VAR ontslaat trainer Zagalo Liverpool levert voorsprong in Igor Belanov ontkent diefstal van kleding Moeizame winst Real Winst en verlies voor KV Mechelen PAGINA 16 MAANDAG 15 JANUARI 1990 ARNHEM (ANP) - Groningen had gisteren tegen Vitesse, in de derde ronde van het bekertoernooi, best een steuntje in de rug kunnen gebruiken. De werkelijkheid was het tegenovergestelde. Met eén goede aanval, twintig minuten voor tijd, zaagden de Arn hemmers de poten weg onder Groningens stoel. Voor bekervoetbal kunnen andere worden. Hilgers verhuisde naar worden aangelegd dan rechts, Van Arum kwam in het c voor de competitiestrijd, mager als Groningen en vooral Vi tesse voetbalden, behoeft ook weer niet. Groningen, dat voor de ko- sprak van een gelukkige ingreep, mende maanden zo dringend enig De eerste actie van Latuheru op trum en Latuheru trok naar links. Er zijn coaches die het een gou den wissel zouden noemen, Jacobs kerheid af te dwingen. „Het is het rend raak kopte. enige dat de spelersgroep kan doen", stelde Jan van Dijk. „Probe ren te winnen om het publiek naar het stadion te trekken." Groningen heeft het geprobeerd. Het streven van Vitesse was er in feite alleen maar op gericht te 1 Twintig minuten restten Gronin gen nog om zijn recht te halen. Het was zelfs voor Jan van Dijk, die uit de verdediging naar het midden veld opschoof, niet te vinden. Dat was een verdienste van het midden veld van Vitesse. Laamers, Van den hinderen, dat de bezoekers tot voet- Brom en Eijer braken, bal konden komen. Centrale verde- nig geslaagde eerste'helft, in de diger Roberto Straal speelde op dat tweede drie kwartier vrijwel alle punt de hoofdrol. Met alle mogelij- Groningse aanvoerlijnen naar Eij- keikamp af. Kwaliteit De eerste serieuze krachtmeting op eredivisie-niveau is het nieuwe SW voor eigen publiek slecht be vallen. De trotse koploper van de beter lot verdien- eerste divisie kreeg zaterdagavond van het gehavende Roda JC een les je in doelmatigheid. De Limburgers kregen ke middelen hield hij René Eykel- kamp uit de wedstrijd. Door de tole rantie van scheidsrechter Houben was en bleef de Groninger vogelvrij. Niettemin was de lange spits ge regeld te vinden voor zijn midden velders. Van zijn voet kwamen ook de passes die den dan de manier waarop zij door Ten Caat en Roossien werden be handeld. Vitesse bleef vrijwel ver- uc^uiiuiaeeiaMCKcii v<ci uiige- stoken van kansen omdat de Gro- speelde kansen, waaruit evenzoveel dmBen m en werden derhalve uit het bekertoernooi gewerkt. ninger verdediging dicht was Coach Bert Jacobs vond twintig minuten voor tijd de oplos- treffers (0-3, 0-4) sing. Koolhof, met een te verwaarlo zen inbreng in het duel, werd ver vangen door Van Arum, waarvoor de aanvalslinie 'geschud' moest Jos Roossien, op de huid gezeten door Frans Thijssen, onderneemt een manmoedige poging om de bal richting uitge- Vitesse-doel te transporteren. De Groningers, die in ernstige financiële nood verkeren, verloren tegen alle verhou- keer werd gescoord, 0-4. Peter „Ik had niet gedacht dat het zo'n twee voorberei dende acties royale zege, die Roda JC n de kwartfinale van het toernooi de KNVB-beker bezorgde. Verhagen, ving SW nadien rustig loerde op de counter. Een t^^^ZlVooZ^. worden;', den grootaandeelinde ^Êbën'maximS^nde'ment"^ ..Roda heeft onze fouten professie- Se™—de ^i^eenpUatS; haald uit onze mogelijkheden. «Te "eel afgestraft'', mokte de voormal,- mogelijkheden, hebben SW op basis 1 en kwaliteit verslagen." Kn&PganrvanSW Van der Waart was eerder bij de het veld gespeeld. Dit leerzame wedstrijd. Het eredivisie niveau is voor ons nog ver weg." Air bal dan Roosa en lanceerde de r we aanvoerder Groenendijk. De ex cellerende Hofman rondde be kwaam af, 0-2. HAARLEM (ANP) - Gisteren werd op het terrein van RCH in Heemstede een benefietwedstrijd gespeeld tussen het elftal van RCH, dat afgelopen seizoen de landelijke titel bij de amateurs behaalde en een Suri naams vriendenelftal. De opbrengst van het duel kwam geheel ten goede aan de nabestaanden van oud RCH-trainer Nick Stienstra en Florian Vijent, voormalig doelman van de Heemsteedse hoofdklasser. Vijent was in het seizoen '88/'89 doelman van eerste-divisieclub Telstar. Stienstra en Vijent maakten op 7 juni vorig jaar bei den deel uit van het Kleurrijk elftal, dat zich aan boord bevond van het vliegtuig dat in Suriname verongeluk te. Bij de vliegramp kwamen in totaal 181 inzittenden om het leven. amper vijftig seconden stre den de Schiedammers voor een ver loren zaak. Van der Waart bereikte met een fraaie voorzet spits Van alle nabe- Loen, die tegenstander Rietbroek auaoiiucn Luaacn *_»ieuije net net xvieunijK. elftal in de en doelman 1 Ami klopte met een - - ju Rotterdamse Kuip, viel de publieke belangstelling geplaatste kopbal, 0-1. De lange p Advocaat meteen gaan douchen, het duel in Heemstede tegen. De organisatoren aanvaller ging tot verdriet van SW Net als in september bij de benefiet staanden tussen Oranje het het Kleurrijk elftal De zwakke Rietbroek, vorige week in het duel met NAC nog de reddende engel, mocht van de nijdi- hadden gerekend op ongeveer tweeduizend toeschou wers. Volgens een eerste voorzichtige schatting w den circa duizend kaartjes verkocht, goed voor netto opbrengst van ongeveer zesduizend gulden. i overwinning v De ontmoeting eindigde voor het Surinaamse vriendenelftal, waarvoor onder andere profs van Haarlem, Telstar en Heerenveen uit kwamen. RCH was voor deze gelegenheid versterkt met de oud-spelers Van Loon (nu AZ) Telstar). drie wedstrijden naar aanleiding als topscorer van Velzen, koel uit de van de rode kaart, die hij op 24 de- wedstrijd gespeeld door Trost, geen cember in het duel met Sparta openingen vinden in de hechte kreeg. De straf van Van Loen werd Roda-afweer. Doelman Bolesta bekeek de saaie tweede helft noodgedwongen vanaf de bank. De solide sluitpost scheur de een dijbeenspier bij het uitlopen. Oudgediende Smits (34) toonde aan nog moeiteloos mee te kunnen. De supersnelle voorsprong speel- ntfpnTmï de Roda JC in de kaart. De Lim- utten (nu Derde ronde KNVB-beker Vitesse - FC Groningen 1-0 (0-0). 70. Van den Brom 1-0. Scheidsrech ter: Houben. Toeschouwers: 9500. Emmcn - NEC 1-0 (1-0). 20. Wijn hoven 1-0 (eigen doel). Scheidsrech ter: Egbertzen. Toeschouwers 3465. Rode kaart: Van de Wildenberg (Em- FC Twente - Ajax 0-2 (0-1). 45. Willems 0-1,56. Willems 0-2. Scheids rechter: Reygwart. Toeschouwers: 8.000. Gele kaart: De Boer (FC Twen te). Volendam - Halsteren 6-0 (1-0). 10. Pastoor 1-0, 47. Vermes 2-0, 55. Van Loon 3-0, 59. Steur 4-0, 78. Steur 5-0, 81. Steur 6-0. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 3000. SW - Roda JC 0-4 (0-3). 1. Van Loen 0-1, 30. Hofman 0-2,45. Van der Waart 0-3, 75. Van der Waart 0-4. Scheidsrechter: Van der Niet. Toe schouwers: 4100. Wagcningen - Fortuna 0-1 (0-0). 54. Custers 0-1. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Oosterhuis (Wageningen), Boessen en Frijns (beiden Fortuna). Competitie eerste divisie Hera cles - Cambuur 1-1 (0-0). 67. Hoog- ma 0-1, 70. Bleuming 1-1. Scheids rechter: Van Vliet. Toeschouwers: 2000. Go Ahead Eagles - PEC Zwolle 0-1 (0-0). 51. Van Eek 0-1. Scheids rechter: Klootwijk. Toeschouwers: 1900. Gele kaart: Linford (GA Eagles). Bijzonderheden: Raeven (GA Eagles) mist strafschop. PEC wint voor het eerst dit seizoen. Helmond Sport - Veendam 2-0 (0-0). 76. Kreekels 1-0 (strafschop), 84. Landsbergen 2-0. Scheidsrechter: Overkleeft. Toeschouwers: 2000. Ge le kaart: Landsbergen en Coort (Hel mond Sport), Gall (Veendam). Rode kaart: Meeuwsen (HS) en Van Buuren (Veendam) wegens slaan in 90e minuut. Eindhoven - DS'79 2-1 (1-0). 36. Corbijn 1-0, 75. Versleeuwen 2-0, 83. Langerak 2-1. Scheidsrechter: Nien- huis. Toeschouwers: 1621. Gele kaart: Liefden, Van der Zwan en Speelmeijer (allen DS). VVV - Telstar 2-2 (2-2). 12. Van Duyvenbode 0-1, 17. Rutten 1-1,. 23. Smak 1-2, 30. Verberne 2-2. Scheids rechter: Brekelmans. Toeschou wers: 3305. Gele kaart: van Duyven bode (Telstar). Feiten betaald voetbal EERSTE DIVISIE Vijf wedstrij- den. Heerenveen - RBC uitgesteld. SW, Wageningen en Emmen beker- voetbal. Aantal toeschouwers: 10.826. Na 20 speeldagen: 548.324. Best bezochte wedstrijd: VW - Telstar 3305. Slechtst bezochte wedstrijd: Eind hoven - DS'79 1621. Rode kaarten: 2, Meeuwsen (Hel mond Sport) en Van Buuren (Veen dam). Na 20 speeldagen: 17. Gele kaarten: 8. Na 20 speeldagen: 338. Meeste gele kaarten: Helmond Sport - Veendam, Eindhoven - DS'79 Aantal doelpunten: 12. Na 20 speeldagen: 508. Hoogste uitslag: VW - Telstar 2-2. Eerste treffer: 12. Van Duyvenbo de (Telstar). Topscorer van de dag: geen. Topscorer na 20 speeldagen: Van Velzen (SVV) 21. Bijzonderheid: Eerste overwin ning van PEC Zwolle (1-0 tegen Go Ahead Eagles) sinds april 1989. KNVB-beker Derde ronde Zes wedstrijden. PSV - Feyenoord (17-01) en Willem II - BW Den Bosch (07-02) later. Aantal toeschouwers: 31.065. Best bezochte wedstrijd: Vitesse - FC Groningen 9000. Slechtst bezochte wedstrijd: Vo lendam - Halsteren en Wageningen - Fortuna 3000. Rode kaarten: 1, Van den Wilden berg (Emmen). Gele kaarten: 4. Meeste gele kaarten: Wageningen - Hoogste uitslag: Volendam - Hal teren 6 Eerste treffer: 1. Van Loen (Roda Topscorer: Steur (Volendam) 3. DEN HAAG (ANP) - De loting voor de kwartfinales van de strijd om de KNVB-beker heeft de 'toppers' uit de eredivisie uit elkaar gehouden. Ajax gaat naar Sittard voor het duel tegen Fortuna en de winnaar van het duel PSV/Feyenoord, dat woensdag 17 januari wordt ge speeld, speelt thuis tegen de laatste eerste divisieclub in het toernooi, Emmen. De kwartfinales zijn voor zien op woensdag 14 fèbruari. Behalve PSV-Feyenoord dient er nog een wedstrijd te worden ge speeld voor de derde ronde. Willem II kreeg uitstel voor het duel tegen BW Den Bosch wegens een trip naar Gabon. De winnaar van het du el, dat nu 7 februari wordt gespeeld, speelt uit tegen Volendam. De vier de ontmpeting in de kwartfinales is die tussen Roda JC en Vitesse. Dat de loting voor de strijd om een plaats in de halve finales al in het weekeinde werd gehouden, had volgens Jan Huijbregts te maken met de algemene politieverordenin gen. Die stellen dat wedstrijden in het betaalde voetbal in principe der tig dagen van te voren dienen te worden aangemeld bij de gemeen te. Aan die eis heeft de KNVB nu voldaan. Het resultaat van de loting van de kwartfinales is: PSV/Feyenoord - Emmen, Volendam - Willem II/B- W Den Bosch, Roda JC - Vitesse, Fortuna Sittard - Ajax. DUBAI (Reuter) - De voetbal bond van de Verenigde Arabi sche Emiraten heeft zijn zijn Bra ziliaanse coach Mario Zagalo met onmiddellijke ingang ontslagen. De bond heeft besloten het con tract met onmiddellijke ingang te beëindigen", verklaarde een woordvoerder van de bond zater dag. Zagalo, die het nationale team van de VAR voor de eerste maal in de geschiedenis in de eindron de van een toernooi om de we reldtitel bracht, trad in juni 1988 voor twee jaar, tegen een maand salaris van 20.000 dollar (bijna 40.000 gulden) en een aantal emo lumenten, in dienst van de voet balbond van de VAR. De bond gaf geen reden voor het onmiddellijke ontslag. Uit an dere bronnen werd wel vernomen dat de stap om de 55-jarige Brazi liaan te ontslaan was genomen wegens zijn arrogante uitspraken in de pers, zijn voornemen een lange vakantie in Brazilië te ne men en zijn „onophoudelijke" verzoeken om meer." De taken van Zagalo, wiens contract normaal wordt uitbe taald, zijn overgenomen door de Pool Berhard Blaut. LONDEN (Reuter) - Liverpool heeft de voorsprong van twee punten op Aston Villa zaterdag weer ingeleverd en moet de con current, die bovendien een wed strijd minder heeft gespeeld, weer naast zich dulden. Liverpool kwam voor eigen publiek tegen Luton niet verder dan 2-2. Villa maakte bij Charlton geen fout: 0- 2. Liverpool nam op Anfield Road sprong door toedoen van Barnes. De voorspelling van de nieuwe manager Jim Ryan, dat Luton zich niet onder de voet zou laten lopen en voor een aantrekkelijk duel zou zorgen, leek derhalve meteen bluf. Dat duurde tot ver in de tweede helft. Toen sloeg Lu ton, dat zich wanhopig boven de degradatiestreep probeert te trek ken, binnen twee minuten terug. Black en debutant Nogan zorg den even voor hoop op de eerste overwinning bij Liverpool ooit. De Schotse international Nicol schoot die droom 120 seconden later alweer aan flarden, maar kon Liverpool niet verder inspireren. MÖNCHENGLADBACH (SID) - Igor Belanov heeft zich vrij mogen pleiten van diefstal, waarvan hij vorige week werd verdacht. „Ik heb in mijn leven nog nooit één kopeke van iemand gestolen", verloochende hij zijiv Russische afkomst niet. „Ik heb te lang gedaan over de opbouw van mijn loopbaan, om alles onbezonnen op het spel te zetten." Belanov, speler van Borussia Mönchengladbach, werd donderdag opgepakt met vrouw en twee vrienden uit Kiev. Het viertal werd verdacht van kledingdiefstal in een winkel bij de dure Königsallee in Düsseldorf. De nacht werd in de cel doorgebracht. Belanovs kennissen bekenden, hijzelf niet. Volgens de advocaat van Europa's beste voetballer in 1986 heeft zijn cliënt de pech gehad, dat hij en zijn vrouw zich niet konden legitimeren en de communicatie tussen Russen en Duitsers gebrekkig was. Ook speelt volgens de strafpleiter mee, dat agenten in de Bondsrepubliek bij arrestaties een zogenaamde vangst premie krijgen. De international vertelde, dat hij buiten op de vrienden had gewacht, met twee kinderen aan de hand. „Ik had dezelfde dag nog 3000 Mark gegeven voor de gehandicapte kinderen. Ik heb het niet nodig te stelen en wil dat de mensen de waarheid horen. Ik ben naar de Bondsrepubliek gekomen om Borussia uit de degradatie- zorgen te helpen, niet om problemen te veroorzaken." (Van onze correspondent Jurriaan van Wessem) MILAAN Als het bloed van de Napolitaanse heilige Januarius stolt, spreekt men in de Zuiditaliaanse stad van een wonder. Gisteren verliep de slotfase van Udinese-Napoli bloedstollend. Het is dan ook een wonder dat de ploeg van Maradona nog altijd op kop staat in de competitie. In een door de blessure van scheidsrechter Pairetto veroorzaakte extra tijd werkte Napoli een 2-0-achterstand weg. De ploeg had zich toen al machteloos neergelegd bij de tweede nederlaag in twee weken. De koploper speelde uiteindelijk 2-2 en voelt steeds meer de hete adem van de Milanese clubs in de nek. Sinds de Kerst is de voor sprong van vier punten verminderd tot slechts één puntje. Udinese ging in zijn eerste thuis- lang werd de club geassocieerd met deau. het noodlot, maar dit jaar heeft Na- wieni poli alles mee. De tijden zijn veran- door derd. Het is overigens onbegrijpe- getrokken, schonk Inter lijk dat wij deze voorsprong lieten de minuut een strafschop glippen". Eerder in dit seizoen speelde Udinese al een 3-0-' sprong op Sampdoria. wedstrijd onder zijn nieuwe trainer Rino Marchesi verrassend offensief van start. Aanvaller De Vitis zette in de derde minuut met een fraaie kop bal de promovendus op voor sprong. Daarna zagen de 40.000 toe schouwers een boeiende en felle wedstrijd, waarin international Car- nevale drie mogelijkheden om ge lijk te maken ongebruikt liet. De Vi tis trof met een kopbal nog de lat. Napoli (zonder Careca en De Napo li) viel met het verstrijken van de tijd steeds wanhopiger aan en leek definitief geklopt toen Udinese in de 86e minuut het tweede doelpunt scoorde. Orlando stuurde bij de zij lijn Corradini en Francini voorbeel dig het bos in en na zijn voorzet trof de vrijstaande Mattei het Napoli taanse doel. In de laatste minuut kreeg Napoli een strafschop die door Maradona werd benut. Een mi nuut later kopte invaller Zola een voorzet van de Argentijn fraai naar de grond. Doelman Abate van Udi nese kreeg de bal niet onder contro le, waardoor de andere invaller Cor radini gelijkmaakte: 2-2. Trainer Mascesi, in het eerste jaar van Maradona werkzaam bij Napo li, was na afloop beduusd: „Jaren- Ruime zege Aberdeen GLASGOW (Reuter) - Aberdeen heeft op de 23e speeldag van de Schotse competitie een ruime zege behaald op Dunfermline: 4-1. Voor Aberdeen, nog altijd zonder de ge blesseerde doelman Snelders, scoorden Grant, oud-Groninger Mason, Nicholas en Bett. Kampioen Glasgow Rangers hield zijn vier punten voorsprong op Aberdeen door met 3-0 van hek- kesluiter Dundee te winnen. Scheidsrechter Agnolin, aanwezigheid op het WK door de Italiaanse bond in twijfel is AC Milan kende bij Lazio schuldig luchtduel van Serena met zijn bewaker Villa. Matthaus verzil verde deze kans en mocht negen mi nuten later weer juichen toen hij op de rand van buitenspel een pass a Sinjsmann afronddeTDe oud-speler Stuttgart kon in de zeventiende i tien minuten al met 2-0 voor door treffers van Massaro en Fuser, waar bij telkens Van Basten betrokken ZïJÏÏS™eTId.±e spel.'de'derdetaneffer gezien. Lazio, dat twee ge leden Napoli met 3-0 klopte, trok het initiatief naar zich toe. Maar pas minuut na een dieptepass van Mat- op de rand van buiten zijn reke ning nemen. De spelers van Bolog- hadden toen al het protesteren ges«)prd, ging de show nog e de thuisclub tegen via de Braziliaan Amarildo. Lazio rook de kans op de gelijkmaker maar werd drie minu ten later door Colombo met de neus op de feiten gedrukt: 1-3. Inter speelde eindelijk weer eens kampioen. De ploeg door. Matthaus was vaak gevaarlijk, ïaar doelman Cusin voorkwam in hogere afstraffing. Sampdoria boekte een verdien stelijke zege bij de sterke debutant Bari: 2-0. Roberto Mancini scoorde doelpunten kreeg het echter waardig. sloeg in San Siro Bologna met 3-0, ujt een strafschop zijn zesde doel- maar maakte vooral in de eerste punt in twee weken, en verv helft een uitstekende indruk. De geblesseerde Vialli nu me (Van onze correspondent R de Wit) MADRID Het verschil tussen Re- al Madrid en de nummers twee in de Spaanse competitie, Barcelona en Atletico de Madrid, is op de laatste dag van de eerste competitiehelft zes punten gebleven. Real Madrid won zijn uitwedstrijd tegen Oviedo moeizaam met 0-1, net zoals Bar celona (3-1 tegen Zaragoza) en Atle tico de Madrid (3-1 tegen Sporting Gijon) hun wedstrijden in winst omzetten. De nummer twee van vo rige week, Valencia, verloor verras send met 1-0 van Logrones en zag zijn achterstand op Real oplopen tot zeven punten. Valencia was vijftien opeenvolgende wedstrijden onge slagen gebleven. Barcelona begon in het eigen Camp Nou-stadion voor 70.00C toe schouwers sterk. Al in de tweede minuut mocht Ronald Koeman een penalty nemen, die hij op zijn ka rakteristieke manier benutte. Het was Koemans tiende doelpunt in de Spaanse competitie, op een na alle maal via strafschoppen. Zaragoza, dat met een zwarte rouwband speel de vanwege de discotheek-brand die enige uren eerder aan 43 perso nen het leven kostte, maakte hierna gelijk, .eveneens door een penalty. Vlak voor het einde van de eerste helft bracht Julio Salinas Barcelona opnieuw op voorsprong. In de twee de helft maakte Roberto er 3-1 van. Real Madrid begon zaterdag zijn uitwedstrijd tegen Oviedo op de- LOKEREN (ANP) - Het ontslag van Ruud Krol als trainer heeft KV Mechelen niet voor honderd pro cent het beoogde effect opgeleverd. Het bracht de club winst en verlies. De winst was dat de Belgische landskampioen zondag tegen Loke ren in de strijd om de Belgische voetbalbeker weer eens een uitwed strijd won. Het verlies was dat de overwinning van 2-1 niet voldoende was om de kwartfinale te bereiken. Vorige maand had Mechelen thuis met 1-3 verloren van Lokeren. Onder de acht ploegen die zich plaatsten voor de volgende ronde bevinden zich de tweedeklassers Diest en Racing Genk. De overige zes clubs zijn: Anderlecht, Sint Truiden, Standard Luik, Lokeren, Club Luik en Germinal Ekeren. KV Mechelen moest in Lokeren na acht minuten al de eerste tegen valler incasseren toen Versavel we gens natrappen met een rode kaart naar de kleedkamer werd gestuurd. Het toch al aangeslagen Mechelen moest tien minuten later een nieu we klap verwerken. Moszaros maakte voor Lokeren het openings doelpunt, nadat even tevoren een treffer van hem wegens buitenspel was afgekeurd. Vlak voor de rust bracht Emmers de spanning terug in het bekerduel door de gelijkmaker te scoren, 1-1. Na de hervatting had Mechelen drie kwartier een overwicht, dat echter slechts een doelpunt opleverde. Halverwege de tweede helft scoor de Bosman 1-2. Het was te weinig om de uitschakeling te voorkomen. Standard Luik kwalificeerde zich ten koste van AA Gent voor de kwartfinale dank zij onder andere de Nederlander Henk Vos, die tij dens de winterstop met de Deen Molnar werd gekocht. Standard, dat getraind wordt door Georg Kes- sler, had de eerste wedstrijd in Gent met 2-5 verloren. zelfde manier, als het de afgelopen weken gewend is geraakt: met een snel doelpunt. Een breed opgezette aanval bracht Butragueno in de 10e minuut in een kansrijke positie en de Madrileense aanvaller miste niet. Daarna kreeg Real Madrid, dat door schorsingen van Ruggieri en top scorer Hugo Sanchez verzwakt aan trad, het erg moeilijk. Oviedo lan ceerde de ene aanval na de andere, maar sprong slecht om met de veel vuldige panieksituaties in het straf schopgebied van Real. De doelman van Real Madrid, Buyo, die vrijdag voor drie jaar bij tekende, speelde op zijn 32ste ver jaardag een sterke partij. Hij voor kwam-een aantal bijna zekere doel punten en stopte met een schitte rende reflex in de laatste minuut van de wedstrijd nog een harde kop bal van Oviedo-aanvaller Carlos. Het bijtekenen van Buyo was de afgelopen dagen de grootste verras sing bij de Spaanse landskampioen. Real-trainer Toshack verklaarde vrijdag, dat voorzitter Mendoza hem daarbij om advies had ge vraagd en positief had gereageerd. Eerder dit seizoen vond Toshack nog dat Buyo niet de juiste doelman was voor een beoogde Europa-cup kampioen. Uit het feit, dat Toshack om ad vies is gevraagd voor de verlenging van het contract van Buyo, kan ook worden opgemaakt, dat Mendoza het volgende seizoen toch met de Welshman wil doorgaan. Enige maanden geleden werd de positie van Toshack als uiterst wankel be schouwd en werd aangenomen, dat hij aan het einde van dit seizoen voortijdig zou vertrekken. Maar de overmacht in de competitie van Re- al Madrid heeft Mendoza blijkbaar op andere gedachten gebracht. Veteranen winnen SAO PAULO (AFP) - De Neder landse oud-internationals hebben zaterdag bij het toernooi in Sao Pau lo met 2-1 gewonnen van Italië. De Oranje-veteranen namen een voor sprong van 2-0 door doelpunten van Hugo Hovenkamp (35e minuut) en John Rep (60e minuut). De Italia nen deden in de 79e minuut iets te rug door Antognoni, die een straf schop benutte.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16