PORT Cordier op zoek naar ervaring Het laatste woord is aan Ron Willems SpooTTV FLair weigert te spelen om centenkwestie Doelpunten tellen dubbel in Roemenië Israël gaat wedstrijd fluiten MAANDAG 15 JANUAR11990 PAGINA 15 ENSCHEDE (GPD) - Theo Vonk en Ron Willems zullen nooit vrienden worden. De ordinaire ruzie tussen het twee tal dateert al van anderhalf jaar geleden, bij het vertrek van Willems uit Enschede. De privé-oorlog die beiden sinds dien uitvechten, kreeg in de afgelopen dagen een niet bijs ter verheffend vervolg. In een interview in VI liet de Ajacied zich weinig elegant uit over FC Twente en zijn trainer. Twee dagen voor FC Twente-Ajax (0-2) sloeg Vonk terug voor de radio-microfoon van de NCRV. De manier waarop hij deed was niet erg fijnzinnig. ning nam, en hij FC Twente daar mee de weg versperde naar de laatste acht van het bekertoernooi. Willems hield zodoende een traditie in stand uit z'n Enschedese periode. Ook toen scoorde hij menig belang rijk doelpunt. Vonk liet echter geen traan, toen Willems destijds voor 1,8 miljoen gulden naar Ajax vertrok. Hij bleef nadien van mening, dat de Zwollenaar te licht is voor de abso lute top. Bewijzen Het tegendeel heeft Willems door een absentie van dertien maanden nog steeds niet kunnen bewijzen. Die langdurige periode van operatie en revalidatie is een souvenir dat hij overhield aan z'n laatste seizoen bij FC Twente. Vonk verweet hem des tijds dat hij simuleerde, en dat hij de na-competitie ontliep. In De Meer werd echter al snel duidelijk, dat Vonk voor z'n beurt had gesproken. Zijn twee treffers moeten Willems daarom een extra lekker gevoel hebben gegeven. Hij hield zich na afloop echter groot. „We hebben ge wonnen, dat is het enige wat telt. Dat ik twee keer heb gescoord, maakt me niets uit". Zijn tweede treffer was er een om door een ringetje te halen. Uit een vrije trap van Roy torende Willems een kwartier na de rust hoog boven de Twentse verdediging uit. Onbe reikbaar voor De Koning verdween de bal in de kruising. Op slag van rust had Willems al gretig geprofi teerd van een misverstand tussen De Koning en Ten Hag. Het was voor hem een koud kunstje Ajax op voorsprong te zetten. Na die tweede treffer was het definitief gebeurd met FC Twente en de wedstrijd. „Tot die 2-0", meende de grieperige Leo Beenhakker, „liep het redelijk. Zonder hoogstandjes, dat wel. Daarna zagen we weer de bekende De trainer van FC Twente, toch al niet in gewone doen door een was lijst aan blessures en het trieste on geluk van de vriendin van Marcel Peeper, ging dit keer duidelijk over de schreef. Als reactie op de uitla tingen van Willems sprak Vonk de veronderstelling uit, dat 'ze bij die operatie niet alleen een stukje uit z'n enkel hebben verwijderd, maar misschien ook uit z'n hoofd'. Vonk sloot niet uit dat Willems daardoor wel eens extra hard aangepakt zou kunnen worden. Dat viel in de praktijk nog wel mee. Het was niettemin vervelend voor Vonk dat Willems gisteren bei de Ajax-doelpunten voor zijn reke- Twente-goalie Hans de Koning ontfermt zich over de bal voordat Bryan Roy r den. Links probeert Wilfried Elzinga zich in de strijd te mengen". s Ajax gevaarlijk kan i ALPHEN AAN DEN RIJN - Geld- perikelen hebben verhinderd dat het badmintonduel tussen Jonkers en Flair zaterdag doorgang kon vin den. De Alpheiise spelers reisden niet af naar Sneek uit protest tegen een plotselinge 'verlaging' van de kilometervergoeding. Het team van speler/trainer Jean- Lamaison verkeerde in de veron derstelling dat men voor de réis naar Sneek volgens afspraak een vergoeding van vijftig cent per kilo meter zou krijgen. In de dagen voor afgaande aan het duel bleek echter dat het bestuur ineens niet verder wilde gaan dan vijftien cent. De eer der gemaakte afspraak werd ont kend. Die mededeling schoot bij de selectie volledig in het verkeerdee keelgat. Na intensief overleg gerde de ploeg om te spelen. Het bestuur wenste de kwestie niet onmiddellijk te regelen en ver zocht de ploeg toch af te reizen waarna er de komende week een oplossing gezocht zou worden. De badmintonners hadden hier echter weinig vertrouwen in en hiel den voet bij stuk. Bestuurslid Frank Winter noemt de actie 'voorbarig' en 'overdreven'. "Als er toezeggin gen gedaan zijn, moeten we die na komen. Maar daar had toch best achteraf over gepraat kunnen den?" Speler/trainer Jean Lamaison vindt echter dat het gaat om een 'principiële kwestie'. "Het verbaast me dat er nog leven is aan de andere kant. Het sleutelwoord is communi catie en die is gewoon gebrekkig. Afspraken worden niet nagekomen en dat kan gewoon niet op dit ni veau. .Heel vervelend allemaal nu we, sportief gezien, net zo goed be zig waren. Maar er moest wat gebeu- Vanavond zal het bestuur van Flair vergaderen over de ontstane situatie en de eventueel te onderne men stappen. Via ,een brief zal de voltallige spelersgroep het bestuur dan 'tekst en uitleg geven'. Duel tussen Lugdunum en HMSH gestaakt LEIDEN - Lugdunum en HMSH zijn gistermiddag in een vriend schappelijk duel niet verder geko men dan ruim een half uur voetbal. Scheidsrechter Vink uit Hazers- woude stuurde de spelers vroegtij dig naar de kleedkamers, omdat hij, I het voortdurende gepraat van de HMSH-spelers zat was. De Hagenaars, uitkomend in de eerste klasse, kwamen al na vier mi nuten op voorsprong. De Kikkers bogen vervolgens de achterstand om in een 2-1 voorsprong via doel punten van Albert Siera en Hassan Vervooren. Daarna begonnen de bezoekers zich verbaal af te reage ren op arbiter Vink die in de 34ste minuut afblies. Trainer Hennie de Klerk heeft zijn contract bij Lugdunum met één jaar verlengd. Dat betekent dat hij na dit seizoen nog twee jaar in de Kikker-polder blijft. af'. FC Twente was echter niet bij machte daarvan te profiteren. Dat was niet zo verwonderlijk. Door een extreem hoog aantal blessures kon Vonk in feite slechts beschikken over vier van de elf oorspronkelijke basisspelers. Desondanks begon het veredelde jeugdelftal onbevan gen aan de bij voorbaat ongelijke strijd. De ploeg had niets te verlie zen en bleef bewonderenswaardig op de been. Onder aanvoering van Schmidt en Zwijnenberg vocht de ploeg met hart en ziel. Ajax mocht zich zelfs gelukkig prijzen, dat Duif de Twentenaren niet op voorsprong bracht. Alleen voor Menzo miste de Volendammer echter de koelbloed igheid om raak te schieten. Pal na de openingstreffer verprutste hij vervolgens de kans op de gelijkma- o ANP) „Die 1-0 was dodelijk voor ons", We konden alleen vechten, meer zat meende Vonk na afloop. „Ondanks er gewoon niet in". Opmerkelijk de nederlaag heeft de ploeg het ech- was de aanwezigheid in de basis van ter prima gedaan. Meer mocht je Peeper. Vonk: „Ik vind het klasse van dit elftal niet verwachten. We van hem, dat Marcel het kon op wisten vooraf dat we in de verdedi- brengen om voor de ploeg te strij- ging lengte tekort zouden komen, den. We hebben hem daarin heie maar we hadden geen andere keus. maal vrij gelaten. PARIJS (ANP/AFP) - Omstreden Roemeense voetballers kunnen volgende maand in Keulen hun schoenen van eremetaal op komen halen. De uitreiking van de gou den, zilveren en bronzen schoen, voor de beste schutters van Euro pa, wordt dit jaar bizar als nooit tevoren. Op 5 februari worden in Keulen de Roemenen Dorin Ma- teut en Marcel Coras verwacht. Romario met zijn negentien doelpunten in het seizoen 1988/89 is niet alleen letterlijk een kleine jongen in vergelijking met de pro ductiviteit van de Roemenen. In ternational Mateut scoorde voor Dinamo Bukarest 43 keer en komt in aanmerking voor de 'gouden pantoffel'. Zijn collega Coras, van de inmiddels opgeheven Bukares- ter club Victoria, maakte 36 tref fers en krijgt zilver. Atletico Ma- drids' Braziliaan Baltazar is der de met 35 doelpunten. Met het Roemeense duo en hun clubs is echter iets aan de hand. Dinamo en Victoria waren voor de revolutie van december door het volk gehate verenigingen. Po- litieclub Dinamo onderhield nau we banden met de Securitate, de veiligheidsdienst van de geëxecu teerde dictator Ceausescu. Inmiddels is dat stempel enigszins afgeworpen, omdat Di namo zijn naam van voor het communisme, Unirea Tricolor, weer heeft aangenomen. Mis schien kan de club niet eens aan treden in de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup II, omdat de UEFA eigenlijk geen naamsverandering tijdens het seizoen toestaat. Victoria was de club van de verkeerspolitie en kan zijn sportieve toekomst voorlo pig) helemaal vergeten. Bovendien bestaat grote twijfel aan het enorme aantal doelpun ten van het Roemeense duo. Die argwaan was er al voor de revolu tie, maar nu de beerput langzaam open gaat, is die alleen maar ge groeid. Uit publicaties van deze week bleek, dat de corruptie in het Roemeense voetbal onvoorstel baar was. Vooral clubs als Dinamo, Victo ria en de legerploeg Steaua profi teerden van de malafide praktij ken. Ze lijfden talenten van overal uit het land in, wonnen ge makkelijk van filialen en zagen uitslagen in hun voordeel gema nipuleerd. Het is daarom voor stelbaar, dat de Roemeense top schutters hebben geprofiteerd van het gesjoemel. Het is overigens maar de vraag, of Mateut en Coras zullen opda gen in Keiden, waar de uitreiking voor de gelegenheid plaats vindt. En als ze komen, hoe zullen ze dan worden bekeken door de voetbal wereld en hun collega-spitsen? Want de besten van elk land zijn uitgenodigd, zoals Romario (PSV, 19 doelpunten), Smith (Ar senal, 23), Rummenigge (Servette, 24) en Papin (Marseille, 22). Nieuw is, dat een keur van jour nalisten voor het eerst de drie bes te voetballers ter wereld over 1989 kiest. Maradona krijgt forse boete voor uitspraken ROME (Reuter) - De uitspraak dat de loting voor de eindronde van het toernooi om het wereldkampioen schap „geregeld" was, komt Diego Maradona op een forse boete te staan. De tuchtcommissie van de Italiaan se voetbalbond legde de aanvoerder van Napoli en het Argentijnse voetbalteam een geldstraf van 7.000 dollar (bijna 14.000 gulden) op. Tien dagen, nadat op 9 december in Rome was geloot voor de indeling van de zes groepen, zei Maradona: Persoonlijk geloof ik dat de loting op 9 december tevoren geregeld was. Onze groep (Argentinië) is de zwaar ste van allemaal. Dat is mijn mening." De tuchtcommissie legde de boete op omdat zij van mening is dat de Maradona zich misdragen heeft in sportief opzicht en gehandeld heeft in strijd met morele en sportieve principes". Daags na zijn uitspraak verklaarde Maradona bereid te zijn verontschuldigingen aan te bieden wanneer dat noodzakelijk zou zijn maar dat hij ze woorden niet betreurde. Wereldkampioen Argentinië is in groep B ingedeeld met Cameroun, de Sovjetunie en Roemenië. Ruud Krol kon erfenis van De Mos niet aan MECHELEN (GPD) Een voorspelbare gebeurtenis vond afgelopen zaterdag toch nog verrassend zijn besluit. KV Mechelen-voorzitter John Cordier ontsloeg Ruud Krol op een moment dat de ex-Ajacied vond dat hij de zaak einde lijk op de rails begon te krijgen. „Ik was verbaasd, omdat ik de indruk had dat het de goede kant uitging met KV Meche- len. Sportief stond de ploeg op de rails. Toen ik bij presi dent Cordier ontboden werd, had ik geen idee dat het over mijn ontslag ging. Ik dacht dat hij me een hart onder de riem wilde steken, met het oog op de tweede competitie helft", reageerde Ruud Krol op de gebeurtenissen. De president van KV Mechelen had zijn omstreden keuze krediet gege ven en ontdekte tijdens de overpe inzingen op zijn vakantie-adres in Zwitserland dat de positie van Krol onhoudbaar was. Diverse gesprek ken met spelers en andere mensen die dicht bij de Mechelse selectie staan, lieten bij Cordier geen twijfel meer bestaan. „Ik heb een foutieve beslissing genomen, door Ruud Krol als coach bij KV Mechelen aan te stellen. Hem verwijt ik geen fout, maar ik ben degene die de fout heeft gemaakt. In je leven neem je veel beslissingen. De meeste zijn goed; sommige pakken verkeerd uit". Graeme Rutjes onderstreept Cor- diers uitspraken. „Voor de winter stop was er geen zelfvertrouwen meer binnen de groep", aldus de in ternational. „Je voelde dat er wat moest gebeuren in deze periode. Ik geloof ook niet dat dit ontslag toe te schrijven is aan de Nederlandse groep binnen KV Mechelen. Het was een probleem dat Krol had met de hele groep. De wisselwerking tussen hem en de selectie was niet optimaal. Ik denk dat het'niveau voor hem als beginnend trainer te hoog was. Krol had lager moeten beginnen en bij een kleinere club moeten bewijzen dat hij een goed coach is. De eisen bij KV Mechelen zijn anders. Het niveau was te hoog voor Krol. Als voetballer heeft hij VEENDAM (ANP) - Een van de grootste critici van scheidsrechters onder de trainers, Rinus Israël, gaat zelf een wedstrijd fluiten. De oefenmeestcr van BW Den Bosch trekt, ergens in april, voor een keer het zwarte pak aan in stadion De Langeleegte van Veendam. Wie hij dan in het gareel moet houden, is nog niet bekend. De Amsterdammer ging in op een uitnodiging van de scheids- reehtersvereniging Veendam en omstreken. Het bestuur van deze club reageerde op een interview in Voetbal International, waarin Israël zich laatdunkend uitlaat over arbiters. Hij liet ondermeer weten zich „fluitend" van een dergelijk karwei af te maken. Dat willen de echte referees wel eens zien. Ze laten de wedstrijd op vi deo zetten om aan de hand van de beelden de verrichtingen van ar biter Israel te analyseren. ïaar niet als Schoolmeester Krol zelf hecht niet veel waarde aan uitspraken dat KV Mechelen te hoog gegrepen was. „Natuurlijk had ik een bepaalde periode van aanpassing nodig. En misschien heeft die periode te lang in beslag genomen. Aan de andere kant zeg ik dat de zelfdiscipline binnen de groep te wensen over liet. Ik hou er niet van om spelers van dit niveau nog als een schoolmeester te con troleren. Hét zijn toch profs, die het een en ander hebben meegemaakt. Ik dacht dat ze zaken als zelfkritiek en zelfdiscipline in de voorbije ja ren van mijn voorganger Aad de Mos opgestoken hadden". Vrijdagavond stapten acht spe lers naar de voorzitter en bezegel den aldus het lot van hun techni sche baas. Krol bemoeide zich vol gens de spelers alleen maar met de training en liet zelfs dat voor een groot deel over aan Fi van Hoof, de assistent die nu als interim aan het roer staat. Terwijl John Cordier de mens Ruud Krol zowat de hemel inprees, had hij moeite met de trainer Krol. „Voor mij een vreemde zaak", zegt Krol. „Als je in tweeenveertig wed strijden twee keer verliest, heb je het toch niet echt slecht gedaan. Bo vendien zat de ploeg voor het week einde nog in de Belgische beker en in de Europa Cup". De cijfers spra ken in het voordeel van Krol. In zijn geval stond of viel de trainer niet met het resultaat. „Volgens mij speelt er een andere zaak. Nu de si tuatie in Roemenië politiek veran derd is, zal men in Mechelen weer graag de eerste keuze voor dit sfei- zoen proberen binnen te halen, Mir- cea Lucescu". John Cordier ont kent activiteiten in die richting. „Ik zal me twee keer bedenken voordat ik nu een nieuwe trainer aanstel. Er is nog nergens over gepraat. Ik zal in de komende periode een lijst met namen samenstellen". Duidelijk moge zijn dat Cordier Parijs-Dakar eist weer slachtoffer KAYES (AFP) - Ari Vatanen zal weinig plezier ondervinden van zijn zo goed als zekere derde overwin ning in de rally Parijs - Dakar. Giste ren eiste de monsterrit door Afrika het 27 ste slachtoffer sinds de eerste uitvoering in 1979. De Finse journa list Kas Salminen (35), een persoon lijke vriend van de coureur, veron gelukte bij een botsing in Markala. Salminen hield zich bezig met het schrijven van een boek over de Fin se rijder. Salminen wilde dit jaar de race van dichtbij volgen. Hij stapte in een perswagen in plaats van het voor de journalisten beschikbaar gestelde vliegtuig. In Markala, in het zuidwesten van Mali, kwam de auto in botsing met de wagen van een plaatselijke bewoner. Salminen overleefde het ongeluk niet, zijn Franse bestuurder Pierre Devaux kwam er nagenoeg ongedeerd van af. Vatanen consolideerde zijn voor sprong op de Zweed Björn Walde- gaard. De etappe van zondag, van Tidjijka (Mauritanië) naar Kayes (Mali), stelde de coureurs nauwe lijks voor problemen. In tegenstel ling tot zaterdag, toen het konvooi in Mauritanië door de Nega-pas trok en bijna compleet verdwaalde. Ruud Krol zal KV niet langer van aanwijzin- het verlanglijstje van deze zomer uit de kast zal halen. Naast reeds ge noemde Lucescu prijken ook Arie Haan en Guus Hiddink op die voor keurslijst. Namen waarmee niet al leen de spelers vrede zullen hebben, maar die ook acceptabel zijn voor de Belgische pers. Vrijwel onop houdelijk is Krol aangevallen in de diverse media. De ex-international is gestruikeld door communicatie stoornissen. In persoonlijke ge sprekken, kwam de Amsterdam mer er verbaal nog wel uit. Maar zo dra hij de pers te woord moest staan of tegenover de spelersgroep stond, werd Krol zenuwachtig en kwam niet uit zijn woorden. Begrip over de keuze om hem aan te stellen is er nooit geweest. John Cordier: „Dat heb ik bij de aanstelling verkeerd ingeschat. Toen had hij een prima verhaal. Maar hij hoefde in. dat ge sprek geen hele groep te woord te staan". De kritiek van de spelers richtte zich daarnaast op de speelwijze bui tenshuis. Daar verspeelde KV Mechelen veel punten via magere gelijke spelen. En vaak moest doel man Michel Preud'Homme zijn uit zonderlijke klasse in de strijd gooi en om zijn ploeg te behoeden voor nederlagen. Krol: „Ik had te maken met veel blessures, waardoor ik niet altijd de ideale opstelling kon han teren. Daarnaast hadden spelers als Rutjes, die een goede start kende, na twee maanden te kampen met vormverlies. Net nu was iedereen weer fit om aan die tweede competi tiehelft te beginnen. Daarom was ik verbijsterd toen ik vrijdagavond van Cordier hoorde dat de samen werking beëindigd was. Hij wilde met een ervaren man verder. Maar wat is ervaring? Rinus Michels moest met al zijn ervaring ook het onderspit delven bij Bayer Lever- kusen". MAANDAG 10.00-11.00 EURO: Wereldcup Skiën: slalom voor mannen en vrouwen. 11.00-12.00 EURO: World Cup biljarten vanuit Tokyo. 12.00-13.00 EURO: Veronica Strandrace. 13.00-14.00 EURO: Basketbal: EK. 13.55-14.25 RTL V: Match. 14.00-16.00 EURO: Voetbal: Spaanse competitie. 16.00-17.00 EURO: Paris Dakar Rally. 17.00-19.00 EURO: Tennis: Open Austra lische tenniskampioenschappen in Mel bourne. 19.00*20.00 Ned 2: Sportpanorama. 19.00-21.00 EURO: IJshockey: wedstrijd van de week. 19.30-20.00 RTL V: Aanvallen: quiz. 20.00-20.40 RTL V: Match. 21.00-22.00 EURO: What a Week. 22.00-22.25 BRT 1: Tofsport: over vrije- tijdssporten. 22.00-23.00 EURO: International Motor sport. 23.00-23.15 EURO: Paris Dakar Rally. 23.15-00.00 EURO: Boksen: wereldpartij- 00^00-01.30 EURO: IJshockey: wedstrijd 01.30-02.00 EURO: Paris Dakar Rally. 22 steden voor WK voetbal '94 CINCINNATI (AFP) - Het organisa tiecomité van de wereldtitelstrijd voetbal in 1994 in de Verenigde Sta ten heeft 22 steden aangewezen waar de duels mogelijk kunnen worden afgewerkt. „De kandidaten zijn momenteel allemaal in staat de voorbereidin gen te beginnen. We zullen een ob jectieve keuze maken", aldus Scott Letellier, voorzitter van het comité, tijdens een persconferentie in Cin cinnati. De 22 steden zijn: Boston, New York, Princeton, Philadelphia, Baltimore, Washington, Buffalo, Detroit, Charlotte, Orlando, Miami, Tampa, Atlanta, Chicago, Minnea polis, Kansas City, Dallas, Las Ve gas, Seattle, Portland, San Francis co en Los Angeles. BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15