ABP-affaire Universiteit stort zich op wmsmsm. Toch weer pakketten naar Roemenië Bevoegdheid Amsterdamse wijkverplegers uitgebreid AFSCHEID VAN ZEEHOND Antillen willen solide garanties Nederland IN WELKE BOEKEN WILT U DE HANDTEKENINGEN VAN BOUDEWIJN BUCH EN REDMOND O'HANLON HEBBEN? VRIJDAG 12 JANUARI 1990 PAGINA 3 Masson en Van Zon maken bezwaar AMSTERDAM (ANP/GPD) - De Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam stelt met subsidie van het ministerie van justi tie een onderzoek in naar de gang van zaken rond de ABP- affaire, een van de meest geruchtmakende fraudezaken die ooit in Nederland heeft plaats gevonden. De toenmailge verdachten A. Masson en J. van Zon hebben hun ernstige bezwaren tegen het onderzoek kenbaar gemaakt. AMSTERDAM/LEIDEN - De Am- sterdamse Huisartsen Vereniging (AHV) en de Stichting Amsterdams Kruiswerk (SAK) hebben donder dagmiddag een overeenkomst ge sloten die de verantwoordelijkheid regelt van medische handelingen door wijkverplegers. Amsterdam is hiermee één van de eerste steden die deze materie regelt in een derge lijke overeenkomst voor zijn circa 350 wijkverpleegkundigen en 378 huisartsen. In de Leidse en Alphense regio wordt druk overleg gevoerd over een overeenkomst tussen de huis artsen en het kruiswerk. Hoewel zo wel het kruiswerk als de huisartsen de noodzaak van een goede regeling erkennen, is het bereiken van een principe-akkoord volgens directeur G. de Kievit van de Vereniging On dersteuning Huisartsen geen sine- Het kruiswerk wil dat voor elke medische handeling een zogeheten uitvoeringsverzoek wordt inge diend. De huisartsen vrezen een enorme administratieve romp slomp. Zeker voor medische hande lingen die de wijkverpleegkundi gen nu al min of meer automatisch verrichten, zijn formele verzoek schriften volgens de artsen onno dig. De Kievit durft geen uitspraak te doen over de termijn waarop een principe-akkoord zal kunnen wor den getekend. Het is de bedoeling dat de Lande lijke Huisartsenvereniging (LHV) en de Nationale Kruisvereniging la ter dit jaar een raamovereenkomst zullen tekenen voor de rest van het land. Medisch handelingen mogen vol gens de wet slecht worden uitge voerd door een arts. In de Amster damse overeenkomst is nu vastge legd dat óók wijkverplegers hande lingen mogen verrichten waarbij in of door de huid geprikt of gesnedèn moet worden zoals het geven van in jecties of het aanleggen van een in fuus. Dergelijke handelingen worden momenteel al gedaan door ver pleegkundigen in ziekenhuizen en verpleeghuizen, waar artsen en ver pleegkundigen onder één dak ver toeven. Daar is de kwestie geregeld via de zogenaamde 'verlengde-arm- constructie' die aansluiting zoekt bij de wet. De constructie houdt in dat op verzoek van een arts en onder diens verantwoordelijkheid een verpleeg kundige bepaalde medische hande lingen mag verrichten. Voor de wijkverplegers is eveneens gebruik gemaakt van deze constructie. De SAK garandeert krachtens de overeenkomst de bekwaamheid en deskundigheid van de wijkver pleegkundigen zodat de huisartsen zich daar niet persoonlijk van hoe ven te vergewissen. De huisarts blijft verantwoordelijk voor de be slissing of een bepaalde handeling nodig is. Volgens dr. H. van de Bunt, hoofd docent criminologie aan de VU, gaat het heel nadrukkelijk niet om een herhaling van het recherche-on derzoek. "De heren hoeven zich niet ongerust te maken. We gaan niet op nieuw de strafbare feiten bekijken en bewijsmateriaal wegen, daar houden we ons verre van." De criminoloog wil de mechanis men rond de vervolging onderzoe ken. Voor de jaren tachtig, aldus Van de Bunt, werd er door het Ne derlandse strafrecht nauwelijks aandacht besteed aan witte boor- den-criminaliteit. Van de Bunt heeft zich tot doel gesteld om een antwoord te krijgen op de vraag of de ABP-affaire betekende dat er een einde kwam aan die wetmatig heid. Geen clementie aow'ers met hoge ziektekostenpremie DEN HAAG (GPD) - Staatssecre- taris Simons (WVC) is niet bereid mensen die alleen een aow-uitke- ring genieten, tegemoet te komen bij het betalen van de premie voor een standaardpolis in het zieken fonds. De premie bedraagt, exclu sief toeslagen, 181 gulden per maand. Dit blijkt uit antwoorden van Si mons op vragen van het PvdA-ka- merlid Van Otterloo. Deze vindt dat mensen die alleen van een aow-uit- kering moeten rondkomen de pre mie niet kunnen opbrengen. Van Otterloo. wil dat de overheid bij springt. Simons voelt daar niets voor en wijst op de mogelijkheid dat deze aow-ers een beroep kunnen doen op de Bijstandswet. Volgens de be windsman heeft de Kamer er in het verleden mee ingestemd dat men sen van 65 jaar en ouder, die niet meer voldeden aan de voorwaarden die gelden voor het voortzetten van de verplichte ziekenfondsverzeke ring, de premie zelf gingen betalen. Ontruiming Circa 75 mensen hebben gisteren voor het gebouw van de rechtbank in Amsterdam gedemonstreerd te gen de voorgenomen ontruiming van twee panden aan de Stadhou derskade. Voor de vice-president van de rechtbank diende een kort geding van bewoners van de pan den 82 en 83 op deze kade tegen de Staat. Zij willen dat de rechter de beslissing van het Amsterdamse openbaar ministerie om de panden te ontruimen wegens lokaal vrede breuk terugdraait. Dierproeven De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren en de Neder landse Bond tot Bestrijding van de Vivisectie hebben een aanklacht in gediend bij de officier van Justitie in Groningen tegen de Rijksuniver siteit Groningen. Dit wegens ver meende dierenmishandeling en overtreding van de Wet op de Dier proeven. Beide organisaties be schuldigen de universiteit op grond van feiten, die volgens hen boven water zijn gekomen toen het Die renbevrijdingsfront half december vorig jaar 23 honden ontvreemdde uit de proefdierverblijven. Milieuschade Vakbeweging en consumentenor ganisaties willen dat milieu- en con sumentenorganisaties het recht krijgen om via de rechter schade vergoeding van vervuilende bedrij ven te vorderen. Daarmee gaan zij verder dan de werkgevers in de So ciaal-Economische Raad die willen volstaan mét ben mogelijkheid voor belangenorganisaties om namens gedupeerde burgers via de rechter een verbod op dergelijke activitei ten uit te lokken. Bestebreurtje De politie is gisteren gestopt met het zoeken naar mogelijke bewijs stukken in de zaak-Bestebreurtje in een vijver in Hoogland. Gisteren is nog een zwarte trainingsbroek ge vonden. maar het is niet zeker dat die iets met de zaak te maken heeft, aldus een woordvoerder varf het ge vechtshof in Den Haag. Zowel de trainingsbroek als de geluiddemper die woensdagavond werd gevon den. gaat naar het gerechtelijk labo ratorium voor onderzoek. "Gezien de uitkomst van de zaak - vrijspraak van de hoofdverdachten Van Zon en Masson wegens gebrek aan bewijs - kun je echter ook tot de conclusie komen dat er op de val reep juist niet is gebroken met die gewoonte. Ik wil weten welke lering de betrokkenen uit deze zaak heb ben getrokken. Volgens er meer van dergelijke grote fraudezaken, of is dit de laatste gweest omdat men de beperkingen van het strafrechter lijk instrumentarium heeft inge- Van de Bunt richt zijn onderzoek met name op de leden van het re chercheteam dat de zaak destijds heeft onderzocht, en de officieren van justitie die er bij betrokken wa ren. Het is niét de bedoeling dat er met Masson en Van Zon wordt ge sproken. Ook gesprekken met jour nalisten die destijds van de zaak verslag hebben gedaan behoren tot de mogelijkheden. "Dat doe ik dan voornamelijk om dat ik zelf de hitte van de strijd niet heb gevoeld en enkele journalisten bij wijze van spreken een deel van hun leven aan die zaak hebben ge geven. Hun verhalen kunnen heel belangrijk zijn als achtergrondin formatie". De criminoloog heeft voor zijn onderzoek twee jaar uitge trokken en heeft van het ministerie van justitie een subsidie van 45.000 gulden gekregen. DEN HELDER - Bemanningsleden namen gisteren bij het strijken van de vlag afscheid van de Hr.Ms. Zeehond, de oudste operationele onderzeeboot binnen de NAVO. De boot is vanaf maart 1961 in dienst geweest bij de Ko ninklijke Marine. (foto anp> WILLEMSTAD (ANP) - Het voor stel van de minister van Antilliaan se en Arubaanse Zaken, Ernst Hirsch Ballin, voor een nieuwe staatkundige verhouding tussen Nederland en de zes Antilliaanse ei landen, is vooral op de kleinere ei landen van de Antillen niet onver deeld gunstig ontvangen. De Nederlandse bewindsman heeft woensdag, na afloop van zijn bezoek aan Aruba en de Antillen, het plan gepresenteerd om het ko ninkrijk in de toekomst uit vier rijksdelen te doen bestaan: Aruba, de Benedenwindse eilanden Cura sao en Bonaire, de Bovenwindse ei landen St. Maarten, Saba en St. Eu- statius, en Nederland. HAAKSBERGEN (ANP) - Het be stuur van de Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV) gaat in beroep te gen het vonnis van de Almelose rechtbank in het kort geding om het verpleeghuis het Wiedenbroek in Haaksbergen te dwingen de behan deling van de coma-patiënt Ineke Stinissen te hervatten. Het beroep tegen de uitspraak wordt dinsdag middag behandeld door het Ge rechtshof in Arnhem. Directeur G. van den Berg van de NPV heeft dit vanochtend bekendgemaakt. De NPV is het oneens met de vice-president van de Almelose rechtbank, mr. H. Breibarth, dat zij als confessionele vereniging niet re- NPV vecht door voor behandeling Ineke Stinissen presentatief is voor Nederland waar het gaat om de mening over de le vensbeëindiging van de coma-pa tiënten. Woensdag tijdens de be handeling van het kort geding had de verdediging van het Wieden broek ook gewezen op die grote ver scheidenheid aan opvattingen hier over in Nederland. De uitspraak van de rechter in Al melo, dat het Wiedenbroek terecht de behandelend arts de ruimte heeft gegeven het leven van Ineke Stinis sen te beëindigen, is voor de NPV tevens reden beroep aan te tekenen. Directeur Van den Berg: "De rechter legt met die uitspraak de verantwoordelijkheid over de le vensbeëindiging van coma-patiën ten geheel bij medici. Hij zet de deur open voor een zeer onge wenste ontwikkeling. Wij zijn van die uitspraak erg geschrokken". De NPV gaat ook in beroep omdat dit de mogelijkheid schept de zaak Sti nissen aanhangig te maken bij het Europees Hof. Hoewel Hirsch Ballin benadruk te, dat "de autonomie van de drie kleine eilanden (Bonaire, Saba en St. Eustatius) in de nieuwe samen stelling gewaarborgd zal moeten blijven", zullen deze drie gebieden solide garanties van Nederland ei sen voor de toekomstige financiële en economische steun", zo menen politieke waarnemers in Willem stad. Op St. Maarten zei politiek leider Claude Wathey "niet bereid te zijn de twee overige Bovenwindse eilan den te subsidiëren". In kringen van de centrale regering in Willemstad, betwijfelt men of de kleinere eilan den het voorstel van Hirsch Ballin zullen aanvaarden. "De vrees voor het onbekende en onzekere speelt hierbij een overheersende rol", zo wordt gezegd. De regeringsfracties CDA en PvdA staan positief tegenover het idee het koninkrijk in vier rijksde len op te splitsen. CDA-woordvoer- der Krajenbrink was zeer te spre ken over de aanpak van minister Hirsch Ballin die zich in deze kwes tie "niet terughoudend opstelt". PvdA-woordvoerder Vermeend sprak over een "goede, voortvaren de aanpak" van de minister. De oppositiepartijen WD en D66 reageerden verdeeld. D66 toonde zich buitengewoon verheugd over de plannen van Hirsch Ballin en de WD was voornamelijk verbaasd. Directeur Rode kruis te laat om chauffeurs hand te schudden SIBIU In totaal 50.000 Neder landse voedselpakketten zijn mo menteel nog onderweg naar Roe menië. Ze vormen het restant van de grote voedselinzameling. On danks de oproep van de Roemeense autoriteiten geen voedselpakketten meer te sturen, heeft het Rode Kruis ook de laatste pakketten in vracht wagens op weg gestuurd. Dat ver telde directeur Vogelzang van het Nederlandse Rode Kruis gisteren bij aankomst in de Roemeense stad Sibiu. door Jos Steehouder Vogelzang meent dat de Roeme nen de voedselpakketten hard no-l dig hebben. Hij zegt op de hoogte te zijn van de moeilijkheden die het Comité van Nationale Redding heeft om de bevolking in toom te houden. Gisteren werd bekend dat de nieuwe autoriteiten vrezen voor onrust, omdat niet ieder gezin on middellijk van een pakket kan wor den voorzien. De directeur van het Rode Kruis kwam gisteren persoonlijk naar Roemenië om, zoals hij zelf zei, de dewerker. chauffeurs en iedereen diei Een van de foto's uit een serie waarmeefoto-journalist Rien Zilvold de Zilveren Camera 1989 won. De foto werd op eerste kerstdag in Bukarest gemaakt. Een voorbijganger met kerstboom bekijkt het lijk van een Securitate-me- grote transport had meegewerkt, te Stork in Bukarest adv vertellen dat er 'mieters is gewerkt'. Het Rode Kruis in Nee Op dat moment waren de truck- bij verdere hulp aan Roemenie chauffeurs echter al weer op weg der meer aan vakanties naar huis, waar ze naar verwachting morgenochtend zullen aankomen. Alle pakketten waren al uitgereikt.] Vogelzang: "Ik vind, als je drie we ken bezig bent met een actie als de- geweest, ze, dat je moet weten waarover je hebben kunnen zeggen dat praat. Daarom ben ik alsnog Roemenië gevlogen". n staan er her en der groepjes Comité voor Nationale Redding Het Rode Kruis in Nederland denkt rouwende mensen. Een plankje op probeert de komende dagen enkele het monument midden op het plein - zwaargewonden voor medische be- s kinderen in Nederland Over het voedseltransport va afgelopen week is Vogelzang tevreden. "Het ae- zit vol kaarsvet. Tientallen kaarsen branden in herinnering aan de do de den van de revolutie. Dag en nacht drommen de. Roemenen samen op permanente do- handeling het buitenland te gebaar die plek. Het de Roemenen denherdenking. den hebben in Nederland. Het In Sibiu heeft de geheime politie i de Ceausescu's lang stand ge- voedseltransport is geslaagd, de houden. Even buiten het centrum pakketten zijn bij de Roemenen" Vogelzang vertelde verder dat het geld dat in Nederland voor Roeme- Rust nië is ingezameld, zal worden ge- bruikt voor medicamenten en me- °P de Piata Republ.cn dische apparatuur. Hij pleegt daar- trV™ van de stad s,blu over overleg met het Comité van ™,ddel? weergekeerd, i Nationale Redding in Sibiu en heeft derlandse konvooi ^vrachtwagens gers. Verder liggen nog 315 mensen staan een paar volledig uitgebrande villa's. De gevels zitten vol kogelga ten. Eén van de huizen was het hoofdkwartier van de Securitate. Officieel zijn in Sibiu 87 mensen ge sneuveld: vijf militairen, 27 agenten de Securitate en de rest bur- ook de Nederlandse ambassadeur vertrokken. In plaats daar- in het ziekenhuis. Het plaatselijk ADVERTENTIE Morgen, in de Bi|enkorf Boekhandel. Den Haag 12e etage), signeert Boudewijn Büch van 12.00 tot 1300 uur. o.a. 'De kleine blonde dood'. 'Het dolhuis' en zijn recente boek 'De rekening'. Zelfde plaats, zelfde ti|d. zet Redmond 0'Hanlon. een van de grootste reisboekenschri|vers van deze tijd. zijn handtekening in aa. 'Naar het hart van Borneo' en Tussen Orinoco en Amazone' Samen tekenen zij 'Boudewijn Büch over Redmond 0'Hanlon over Boudewijn Büch'. een unieke uitgave waarin zi| elkaar beschri|ven Alle uitgaven: de Arbeiderspers. ELKE DAG EEN ANDERE BIJENKORF. de Bijenkorf Vice-voorzitter Bucur Cornel van het plaatselijk Comité van Nationa le Redding vertelt dat het dagelijks bestuur van het comité gistermor gen heeft besloten alle nabestaan den een financiële bijdrage van 5.000 lei te schenken, een bedrag ter grootte van twee maandsalarissen van een gemiddelde arbeider. "Dat is nodig, want veel mensen hebben geen geld om de begrafenis te rege len". Cornel vertelt dat Sibiu voor de doden van de volksopstand een oor logskerkhof gaat aanleggen. De slachtoffers die. vochten vóór de re volutie komen apart te liggen van de Securitatisten. Cornel: "Dat moet ook in de toekomst het be wustzijn wakker houden van wat al lemaal is gebeurd". Scepter Cornel zit aan het bureau van waar uit tot drie weken geleden Nicu Ceausescu, de zoon van de dictator, zijn scepter zwaaide. De zeer luxu euze stoel van Nicu staat in de hoek. Cornel past ervoor erop te gaan zit ten. Wel geeft hij toestemming in de villa van de Ceausescu-telg te kij ken. De villa staat enkele straten verderop en wordt steeds nog zwaar bewaakt. De verzegeling op de deur wordt verbroken. Binnen is het een puinhoop. Ruiten zijn kapot gesla gen, maar nog steeds zijn de sporen van een luxueuze levensstijl zicht baar. De taxichauffeur mag van de militairen voor deze keer ook mee naar binnen. Na afloop weet hij geen woord uit te brengen. Hij kan alleen nog maar zuchten en grijpt naar zijn hoofd. Nicu Ceausescu kon de schotel antennes op het dak van zijn villa af stellen zoals hij wilde, vanuit zijn luie stoel. Hij kon naar twee kleu rentelevisies tegelijk kijken. In de klerenkasten hangen tientallen kos tuums, uitsluitend van dure wester se merken. De militairen die als eer sten in de villa kwamen, hebben zich kennelijk te goed gedaan aan een voorraadje dure Franse cognac: in de kamer stinkt het naar alcohol. De flessen en luxe dozen slingeren over de vloer. De overdaad staat in schril con trast met de armoede in de omge ving van Sibiu of zoals Bucur Cor nel -beklemtoont: "Niet alleen is voedselaanvoer voor de mensen van groot belang, maar ook voor de dieren. In Timisoara dreigt een var kensfokkerij door het veevoer te ra ken. Dat houdt in dat een miljoen varkens met de hongerdood wor den bedreigd. Dat zou een nieuwe economische klap zijn voor ons land". Cornel herhaalt dan ook de op roep aan het buitenland van zijn medebestuurder om vooral geen voedselpakketten meer te sturen, maar grote hoeveelheden boter of margarine, vlees, zuivel en olie om voedsel te bereiden en proteïnerijk veevoer. Maar dat is geen kritiek op de Nederlandse pakkettenactie, zegt hij met klem. "Het Nederland se transport was kwantitatief het grootst en de verdeling was het best gestructureerd van alle buitenland se hulp". Straffen voor stelen goederen BUKAREST (AP) - Het Roe meense Front voor Nationale Redding heeft gisteren bij de creet gevangenisstraffen van drie tot tien jaar uitgevaardigd voor personen die buitenlandse hulpgoederen verduisteren. Ra dio Bukarest heeft dit gemeld. In het bericht werd niet vermeld hoeveel mensen zijn betrapt bij het stelen van hulpgoederen, maar de afgelopen dagen is er in de kranten scherpe kritiek gele verd op de manier waarop voed sel, medicijnen en kleding op de distributiecentra in Bukarest door "dubieuze lieden" werden behandeld. Ook het dagblad Adevarul meldde eerder deze week dat sommige mensen die zich voordoen als helpers bij het uitpakken en sorteren van de buitenlandse hulpzendingen het juiste moment afwachten om goederen te verduisteren. Bij personen bij wie gestolen goederen worden aangetroffen kan een deel van hun bezittin gen in beslag worden genomen; ook pogingen om goederen met winst te verkopen zijn strafbaar Huisartsen fel tegen opheffing contracteerplicht DEN HAAG (GPD) - De huisart sen in ons land zijn fel tegen de ver dwijning van de contracteerplicht voor ziekenfondsen. Ziekenfond sen waren hierdoor wettelijk ver plicht contracten af te sluiten met beroepsbeoefenaars in hun gebied. Het vorige kabinet diende een wets voorstel tot opheffing van deze maatregel in, dat binnenkort in de Tweede Kamer aan de orde komt. De huisartsenorganisatie vindt het voorstel "onsamenhangend en onevenwichtig". Er worden slechts enkele "krenten uit de pap" gevist, zonder dat sprake is van een totale visie op het gewenste ontwerp voor een nieuw stelsel van de gezond heidszorg. Opbouw, financieringen inhoud van de gezondheidszorg moeten samen hangen. De diverse partijen moeten daarom speelruim te en verantwoordelijkheid krijgen. De Landelijke Huisartsen Vereni ging (LHV) meent dat aanvaardipg van het wetsvoorstel in deze vorm slechts het monopolie van de zie kenfondsen versterkt. Bovendien komt dan de vrije artsenkeus voor zestig procent van de bevolking op de tocht te staan. Ook een ander deel van het voor stel, de instelling van een maxi mumtarief. is de huisartsen in het verkeerde keelgat geschoten. Ver vanging van het huidige 'puntenta- rief door een maximumtarief bete kent dat verzekeraars in individuele gevallen afwijkende, lagere, tarie ven kunnen afspreken. Half miljard meer nodig voor gezondheidszorg DEN HAAG (ANP) - De gezond heidszorg heeft in 1990 minstens 500 miljoen gulden meer nodig dan er beschikbaar is. Voorzitter J. Hen driks van de Nationale Raad voor de Volksgezondheid berekende dit gisteren in zijn nieuwjaarstoe spraak. Hendriks noemde daarbij behalve de bestaande behoeften aan zorg ook de gevolgen van de vergrijzing, de wachtlijstproble men, noodzakelijke nieuwe investe ringen, de arbeidskosten en politie ke wensen. Overigens heeft hij er goede hoop op dat de nieuwe bewindsman van volksgezondheid, staatssecretaris Simons, na het "rigide bezuini- gings- en ombuigingsbeleid" van de jaren tachtig veel meer aandacht zal besteden aan de inhoudelijke as- pekten van de gezondheidszorg. Simons heeft de NRV gevraagd een "nationaal preventieplan" op te stellen en aan te geven welk gezond heidsbeleid daarvóór nodig is. Hen driks zei dat er normen moeten ko men voor de verdeling van het voor de gezondheidszorg beschikbare budget. Anders ontstaat er een on gelijke gezondheidszorg waarbij de meest spectaculaire gevallen of die groepen die het best voor hjun be langen op kunnen komen wèl en an deren niet de noodzakelijke zorg krijgen, aldus de NRV-voorzitter. Militairen gaan liever met auto dan met trein UTRECHT (ANP) - Veel dienst- plichtig militairen geven de voor keur aan de eigen auto boven het openbaar vervoer met de gratis jaar kaart (DOV-kaart). Volgens de sol- datenvakbond AVNM is de slechte bereikbaarheid er de oorzaak van dat 43 procent van de soldaten met de veel duurdere auto naar de kazer ne reist. De gegevens van de AVNM kwa men naar buiten op de dag dat mi nister Ter Beek (defensie) en de di recteuren van de openbaar-vervoer bedrijven hun handtekeningen zet ten onder het contract voor de DOV-kaart. Die geeft alle 48.000 dienstplichtigen het recht om gratis van het openbaar vervoer gebruik te maken. SchoJingsgeld aan verkeerde zaken uitgegeven DEN HAAG (ANP) - Minister Dales (binnenlandse zaken) vindt dat de vijftig miljoen gulden die beschik baar is voor scholing en extra ar beidsplaatsen voor langdurig werk loze jongeren in de overheidssector oneigenlijk wordt gebruikt. Werk gevers in de overheidssector geven - het geld uit aan reeds lopende scho lingsprojecten, voor automatisering en het opvangen van gevolgen van reorganisatie. Daar moet een einde aan komen, aldus de minister gisteren. De vijf tig miljoen gulden is immers door de jongeren zelf opgehoest door verlaging van jeugdsalarissen. Bo vendien is voor zaken als automati sering en reorganisatie al geld be schikbaar in verschillende scho- lingspotten van afzonderlijke over heidswerkgevers. ADVERTENTIE ZUINIG

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3