Er zit nog ruimte in Breukink' Jugoplastika wankelt in Den Helder 'Qua sfeer zou ik er Mekonnen blikvanger marathon Rotterdam wel willen spelen' Yasas te sterk voor De Zijl bij Feyenoord Jan Gisbers gaat het geduld opbrengen, dat Post niet meer had Twente sterker in ziekenhuis dan op veld Sponsor wil Van der Louw VRIJDAG 12 JANUARI 1990 SPORT PAGINA 17 VRIJDAG 14.35-16.50 BBC 2: Sporl on Friday: met darts, paarderennen in Ascot, terugblik op 1989 en samenvatting van de vierde ron de van de FA Cup. 15.00-16.00 EURO Tennis: Chang- Lendl. 16.00-18.00 EURO: Basketbal: Europese wedstrijden, 18.00-19.00 EURO: Turnen: World Cup. 18.15-18.52 Ned 2: De bal is rond: serie voetbalprogramma's waarin acht ama teurclubs strijden om de titel Amateurclub van jaar. 19.00-20.00 EURO: Indoor Motor Cross. 20.00-21.30 EURO: Rugby Union. 21.30-22.00 EURO: Tennis Legends. 22.00-23.00 EURO: Ski Sport. 22.40-23.15 Ned 2: Sport. 22.50-23.15 Did 2: Die Sport-Reporlage. 23.00-23.15 EURO: Panjs/Dakar-rally. 23.15-00.15 EURO: Motorsport. 23.25-23.50 Did 1: Sportschau. 00.15-01.15 EURO: Biljarten: WK Drie banden in Berlijn. 00.20-01.20 BBC 2: Darts: samenvatting. 01.15-01.30 EURO: Parijs/Dakar-rally. Jeffrey Talan voor even bij de Spin's ROTTERDAM (GPD) - Abebe Me konnen, Ahmed Saleh en een 'Ja panse kanjer' moeten de blikvan gers worden in de jubileumeditie van de Rotterdam Marathon. Atle ten-makelaar Jos Hermens onthul de gisteren dat de komst van de Ethiopische crack zeker is, dat de onderhandelingen met Saleh in een ver gevorderd stadium zijn en dat hij volgende maand naar Tokyo reist om het contract met de Japan se troef te tekenen. Diens naam wil de hij liever nog geheim houden, maar gezien zijn opmerking dat de betreffende atleet al 2.07 heeft gelo pen, zou het best wel eens om Hiro- mi Tanaguchi kunnen gaan. Vast staat nu al dat de snelste ma rathon ter wereld wederom afste vent op een nieuw record. Voor de tiende aflevering op zondag 22 april hebben zich reeds 8600 atleten inge schreven. Met de te verwachten aanmelding van zo'n 3000 buiten landers is het maximum aantal van 10.000 deelnemers al overschreden. „De enorme toeloop heeft onze stoutste verwachtingen overtrof fen", glunderde stichtingsvoorzit ter Joop Franken. „We hebben van middag besloten de inschrijving te sluiten voor de Nederlanders. Het is sneu voor de mensen die nog willen inschrijven, maar zij zullen op een wachtlijst worden geplaatst". Franken heeft er alle vertrouwen in dat het tweede lustrum, met een begroting van 1,7 miljoen gulden, in alle opzichten een feestelijke hap pening wordt. Zeker ook in sportief opzicht. Dankzij een voorspoedige sponsorwerving kan Jos Hermens een bedrag van 800.000 gulden be steden voor het aantrekken van top atleten. Dat is twee ton meer dan de afgelopen jaren en (vooralsnog) twee ton minder dan men had ge hoopt. „Maar we sluiten niet uit, dat we uiteindelijk toch in de buurt van het miljoen komen", aldus Joop Franken. Hermens is voorlopig dik tevre den met zijn budget. Hij weet als geen ander dat Rotterdam in de moordende concurrentiestrijd nooit kan opboksen tegen Londen (op dezelfde dag als Rotterdam) en Boston (een dag later), waar respec tievelijk twee en vier miljoen gul den. wordt uitgetrokken voor het lopersveld. Daar staat tegenover dat de Maasstad in trek is vanwege het snelle parcours. Twee wereldrecords in vier jaar, de drie snelste tijden ooit - het zijn feiten die de toppers aanspreken. „Als Mekonnen voor het geld had gekozen, v;as hij weer in Boston ge start", windt Jos Hermens er geen doekjes om. „Daar wilden ze hem graag terug na zijn knappe winst van vorig jaar in 2.09.06. Maar Me konnen geeft de voorkeur aan Rot terdam omdat hij hier het wereldre cord van Bélayneh Densimo (2.06.50 in 1986) wil aanvallen. Hij is er bijzonder op gebrand de toptijd van zijn landgenoot te verbeteren". Hermens acht de 26-jarige Ethio piër, die ongeveer 150.000 gulden kost, daar toe ook in staat. „In het veld dat ik op het oog heb en onder ideale omstandigheden moet hij er onder kunnen duiken. Met Saleh en Ikangaa (hopelijk in '91 in Rotter dam) behoort hij tot het kleine kransje atleten dat een wereldre cord in de benen heeft. Mekonnen is in principe een betere loper dan Densimo. Zijn basissnelheid ligt hoger en hij is meer allround. Voor mij was de keuze niet moeilijk. Ik kon ook Densimo weer krijgen, maar ik wist van de ambities van Mekonnen en daarom ben ik dolblij dat hij komt". Er zijn nog geen knopen doorge hakt met de nationale vedetten. Hermens: „Maar Marti ten Kate, John Vermeule, Tonnie Dirks en Carla Beurskens hebben wel laten doorschemeren dat hun voorkeur uit gaat naar Rotterdam. Het ziet er echt goed uit. Als het allemaal lukt, ben ik dik tevreden". LEIDEN Het waterpoloteam van De Zijl/LGB oefende gisteravond tegen de Hongaarse titelhouder Vasas Budapest. Hoewel de Honga ren, net als Nederland, internatio naal gezien een stap terug hebben moeten doen, bleek deze tegenstan der voor de ploeg van Albert Spij ker te hoog gegrepen. De 7-13 uit slag spreekt duidelijke taal. Geen schande overigens want Vasas won het sterk bezette toer nooi van Groningen en is ook favo riet voor Amersfoort, waar de Hongaren dit weekeinde onder an dere met AZC Alphen in actie zul len komen. Beide ploegen bedienden zich gisteren van een zone verdediging. Het verschil in schotkracht was echter groot. Had Vasas in de per soon van Jozsef Liebhauser een ka non dat De Zijl doelman Martin Ne- derlof meerdere malen in verlegen heid bracht, de Leidse voorwaart- sen kwamen niet veel verder dan wat krachteloze schoten. Al na één periode (2-5) was de overwinning van de Hongaren een feit. Vraag was alleen hoe groot de uitslag zou worden. Het pleit voor De Zijl, zonder Paul Belt en Jeroen Duvekot, dat het niet het hoofd in de schoot legde maar tot het einde bleef knokken (7-13). Zondag speelt De Zijl weer een oefen wedstrijd om 15.00 uur is de Engelse se lectie de tegenstander. Doelpunten De Zijl: Mark van Belkum 2, Anton Heiden 2, Alex van Belkum 2 en Alex Verhoogh Voetbalduel tussen beide Duitslanden FRANKFURT (SID/AFP) - De Bondsrepubliek Duitsland speelt op 29 augustus in Leipzig een vriendschappelijke voetbal-inter land tegen de DDR. Dat zijn beide bonden gisteren in het Westduitse Frankfurt overeen gekomen. Alleen als de loting van de voorronde voor de Europese titelstrijd, volgende maand in Stockholm, de landen in dezelfde groep plaatst, gaat het tref fen niet door. Het is de bedoeling, dat de Duitslanden elkaar later in de Bondsrepubliek ontmoeten. Delgado te laat... LAS PALMAS (ANP) - Pedro Del gado is het nieuwe wielerseizoen begonnen met te laat te komen. Hij verscheen niet op het afgesproken tijdstip op het vliegveld van Madrid voor een trainingskamp op de Cana- rische Eilanden". De Spaanse oud- winnaar van de Tour de France was op dat moment nog op de terugreis van een vakantie in Thailand met zijn vriendin Luzdi. KATWIJK Je zou heel enthousiaste verhalen verwachten van een jeugdspeler die een weekje mocht doorbrengen bij een Van de meest roemrijke clubs van Engeland, Tottenham Hotspurs. Daar van blijkt echter niet veel bij Jeffrey Talan. Koud terug uit Lon den, blijft hij nuchter. Het was allemaal leuk en aardig maar het is niet nodig te overdrijven is de strekking van zijn verhaal. "Het was 's ochtends trainen, dan een hapje eten en rondhangen, 's Avonds een beetje tv kijken bij het gastgezin en wat op bed liggen. Meer niet", klinkt het nuchter uit de mond van de 17-jarige Katwijker. ROTTERDAM (GPD) - André van der Louw wordt zo goed als zeker voorzitter van de nieuwe beheer- stichting van Feyenoord. Hij is deze week door Huub van den Boogaard, president-directeur van hoofdspon sor HCS, benaderd voor die functie en zegt „er in beginsel positief te genover te staan".' André van der Louw liet enkele maanden geleden nog weten geen trek te hebben in de functie van voorzitter van het stichtingsbe stuur. „Het verzoek ligt nu anders. Het gaat om een veel minder tijdro vende taak. Ik ga immers geen deel uitmaken van het dagelijks bestuur. Al besef ik mij dat het voorzitter schap van de beheerstichting een niet onbelangrijke achtergrond- functie is". Voordat de voormalige praeses van het sectiebestuur betaald voet bal van de KNVB de Rotterdam mers definitief uitsluitsel geeft, wenst hij eerst nog ëen aantal ge sprekken te hebben. Van der Louw, al zes jaar lid van Feyenoord, heeft de afgelopen periode met lede ogen aanschouwd hoe bestuurders en geldschieters met elkaar over de vloer van de Kuip hebben gerold. „Het gaat mij enorm aan het hart wat er allemaal is gebeurd. Ik zou het mijzelf later misschien verwij ten als ik risicoloos aan de kant zou blijven toekijken. Ik weet dat ik in een kritieke periode zal aantreden. Er zijn op dit moment geen lauwe ren te verdienen. Omdat ik gehard, gepokt en gemazeld ben door alle functies die ik de afgelopen jaren heb bekleed, weet ik dat ik ook niet met bergen illusies op sportief en financieel gebied aan het karwei moet beginnen". Joop van Rijswijk, voorzitter van de sportclub Feyenoord (de ama teurs) en lid van de huidige beheer stichting, zei gisteravond stomver baasd te zijn dat Van der Louw bui ten medeweten van drs. Joop van der Reijden is gepolst. De beheer stichting van Feyenoord had im mers alleen Van der Reijden op dracht gegeven kandidaten te zoe ken. ZELL AM SEE (GPD) En toen werden de jaren 90 heel andere jaren voor Erik Breukink...Althans, dat hoopt hij, één van Nederlands beste wielerprofs, èn dat hoopt ook Jan Gisbers, één van 's lands meest succesvolle ploegleiders. Breukink, 25 nu, drie jaar achtereen een groeibriljant van Peter Post, is 'in andere handen overgegaan', heeft het ver leden in een doos gedaan en zich in een nieuw, toekomstge richt kleed gehuld. Breukink heeft Post het voordeel Gisbers vervolgt: „Met Rooks heb t Rooks/ Theunisse gegeven, zijn ik altijd heel goed kunnen werken. dat mystieke. En stond die 19 maanden geleden nog? Maar ze ertoeft Breukink groeien je in de contractuele sfeer de Oostenrijkse boven het hoofd. Toch zeg ik: Breu- kink heeft een betere tijdrit in de benen, en dat kan minuten voordeel betekenen in een grote ronde. Hij met de Mexicaan moet alleen nog wat doorgroeien de Oostduitser Uwe qua stabiliteit. Inzinkingen zoals hij ze had, die hebben alle grote ren ners op die leeftijd toch nog ge had?" Leeftijd is kennelijk de enige ver klaring voor het zwarte gat, waarin Post Breukink iedere grote ronde alles de wel een keer zag duikelen. Gisbers: „Er zijn twee manieren om aan de top te komen. Of heel snel, a la Saronni, die dus heeft bewezen, dat dat niet zo'n langdurige zaak is. Of, de andere manier, via rijping. Ik denk dat het niet reëel is renners van 25 jaar al te verwachten in de klassementen van Giro én Tour. Er moet een bepaalde hardheid groei en, je moet eraan wennen kapot te kunnen gaan, in dezelfde wedstrijd ook weer overheen kunt komen, of het mo ment van breken kunt uitstellen. De pijngrens gaat nog jaren door. pijngrens verleggen, simpel ge zegd". „Wetenschappelijk is aange toond, dat het lichaam, naarmate je ouder wordt, een bepaalde soort an- contract opengebroken en besloten Ik hield wel tot een andere aanpak, bij talenten- Theunisse, boetseerder Gisbers. Met zijn we PDM-maats sinds zondag i sneeuw van Zeil am See. Beetje trai nen, beetje langlaufen, het bloed al vast op de juiste hoogte brengen Breukink Raul Alcala Ampler -praktisch leeftijdsgenoten - degene, die in de klassementen het vertrek van de uitgeweken 'PDM- tweeling' moet opvangen. Maar Jan Gisbers heeft daar een heel genuan ceerde opvatting over: hij geeft zijn betrekkelijke'jonkies' tijd. Bij PDM is nogal wat veranderd. Ploegleider Gisbers beaamt dat. „We hebben een redelijke aderla ting ondergaan, als je reëel bent zeg je: we moeten een stapje terug, de spits is eraf. Maar het enthousiasme is niet minder. Ik ben erg blij met Breukink, daar zie ik echt een hele hoop in. En we hebben het midden veld ernstig verbreed: Zadrobilek, Van Aert voor de bergen, Jakobs, Verhoeven en Dirk De Wolf voor de klassiekers. Vorig jaar moest ieder een wél gezond blijven, wilden we onze rol spelen in de bergen. Nu lijkt de ploeg me meer uitgebalan ceerd". sprookjesachtige omgeving bereidt Erik Breukink zich met ploegleider J an Gisbers (rechts) zich in het Oostenrijkse Zeil am See voor op het wielerseizoen. ti-stof produceert. Neem een Kelly, die kon alleen maar sprinten, maar die kan zijn eigen pijngrens nu wel vier, vijf keer opschuiven. Die heeft uit ondervinding meegemaakt, dat biJna altijd nog vérder kunt. Het groeien van het lichaam houdt al vrij snel op, het verleggen De vraag is of het bij Breukink ook niet in het hoofd zit.,Faalangst, iets psychisch dus? Gisbers: „Voor mij is het een geestelijke belasting als je op jonge leeftijd al voor een klasse ment wordt ingezet. Die jongens ko men uit een amateurperiode, waar in in feite niks loos is geweest. Alles lukte. Maar dan rijd je één jaar be roepsrenner, en dan moet je al de /erantwoording voor een hele ploeg ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de KNVB gisteren laten we ten in de bekerwedstrijd tegen Ajax, zondag in het Diekmansta- dion, geen representatief elftal te kunnen opstellen. De Enschede- se club beschikt nog slechts over zes contractspelers, die volledig fit zijn. Aan de toch al omvangrijke lijst van blessures en( afmeldingen werden donderdag twee namen toegevoegd. Onderzoek in het zie kenhuis wees uit dat Claus Niel sen in de oefenwedstrijd tegen AZ een scheurtje in het kuitbeen heeft opgelopen. De Zweedse aanvaller is drie weken uitgescha keld. Daarnaast bereikte de clublei ding het bericht, dat de vrie'pdin van Marcel Peper bij een auto-on geluk om het leven was gekomen. De oud Haarlemmer zal daardoor vrijwel zeker niet spelen tegen Ajax. Bovendien heeft het trieste voorval, volgens manager Jan Kasper, een „schok" in de groep teweeg gebracht. Aanvoerder Fred Rutten, overi gens ook geschorst, staat nog en kele weken buitenspel met een dijbeenspierblessure. Neijen- huis, Paus, Gaasbeek (allen knie), Huistra (liesbreuk) zijn recente lijk geopereerd. Gedwongen door de omstandigheden zal mogelijk Gaasbeek een versnelde rentree maken. Paus speelt wellicht een deel van de wedstrijd. Zeker is dit alles nog niet. Doelman Hans de Koning is eveneens geblesseerd. Hij verrek te het vorige weekeinde in de oe- gaan dragen. Er is voor jou gewerkt, r «r, jjj m0et ^t afmaken. En 's avonds in het hotel kijkt iedereen naar je ogen om, wat je er van gemaakt hebt, die verdere dag. Dat geeft een pyschische onzekerheid, die op je kan blijven drukken, en die je ook niet meer teboven komt". Gisbers: „Hoe lang heeft Theu nisse, die bijna net zo oud is, zich niet achter een ander verscholen? Voor Delgado gereden, voor Rooks, om de verantwoording maar van zich af te duwen. We hebben hem la ten groeien, langzaam gebracht. Hij kon de koers gaan openen, won San Sebastian, een etappekoersje ook in Asturias, en was gaandeweg aan het kopmanschap toe. Daar is hij nu pas gearriveerd". fenwedstrijd tegen Go Ahead Eagles een spier. Aan zijn inzet baarheid wordt getwijfeld. Twente zal tegen Ajax, ijs en weder dienende, hoe dan ook moeten spelen. Manager ad inte rim Jan Kasper: „De KNVB heeft ons laten weten dat blessures nooit een oorzaak kunnen zijn voor het uitstellen van een wed strijd. Het is niet anders. Van een normaal duel is wat ons betreft echter absoluut geen sprake „Kijk naar Alcala. Die kon in de bergen rijden, dat zag iedereen, maar voor de rest fladderde hij maar wat rond. Toch zag ik wat in hem. (foto GPD) We zijn er maanden mee bezig ge weest om wat regelmaat in zijn le ven te krijgen, hem te leren hoe hij een etappekoers moest rijden. Zijn eerste twee Touren kon hij nog niet bij de eerste 25 komen, vorig jaar brachten we hem al naar een achtste plaats. Zonder dwang". En Breukink reed goed in de Gi ro, dus voelde hij ook die verplich ting voor de Tour? Gisbers: „Giro én Tour, daar ga je lichamelijk niet kapot aan. Zeker niet als je de rest van het jaar een aangepast program ma rijdt. Maar psychisch ligt het an ders. Ik denk dat Breukink nooit aan het moment van groeien is toe gekomen. Maar ik zie er nog ruimte genoeg in. Er zal veel gesproken moeten worden, hem weer zelfver trouwen geven, en ombouwen naar de werkelijkheid. En die werkelijk heid is, dat hij veel talent heeft, maar de kunst is dan het er optimaal uit te halen". Gisbers heeft geduld. „Breukink, Alcala en ook Ampler - ik verwacht ze dit jaar niet in de top van het Tourklassement. Nu nog niet, in 1991 ligt dat anders. Maar ge let op hun jeugdige enthousiasme zie ik toch ook wel een paar mooie uitschieters. Ik bouw ook het liefst met jongens, van wie de meesten denken dat er niet meer inzit". PETER OUWERKERK Piccard wint afdaling Talan was daar in het kader van een samenwerkingsverband tussen Tottenham en FC Den Haag, dat dit jaar tot stand kwam tussen beide clubs. Samen met ploeggenoot Da ve Jongejan doorliep de Katwijker van 3 tot en met 10 januari een trai ningskamp in Londen, te zamen met de jeugdselectie van de Engelse ploeg. "Zwaar was het ook niet, veel onderlinge partijtjes", gaat hij ver der. Toch bekent hij er wel wat van te hebben opgestoken. "Je maakt ken nis met een andere stijl v.an voetbal len. Het spelletje is daar meer fy siek, alhoewel ik daar geen last van had ondanks dat ik niet zo breed ben. Ik ontwijk nogal gemakkelijk. Verder is zo'n beetje iedereen inge steld op het spelen van de lange bal. Dat is in het begin wel wennen". Dat Talan een snelle leerling was, bleek aan het einde van de week. "Na een onderling wedstrijdje werd van diverse kanten gezegd dat ze toch wel onder de indruk waren ge raakt van mijn kwaliteiten". Hij mag dan wel bescheiden overko men, Talan weet drommels goed waaruit die kwaliteiten bestaan. "Ik ben technisch en snel", klinkt het kort maar krachtig. Eigenschappen Al vroeg bij Katwijk, zijn eerste club, vielen die eigenschappen sterk op, reden waarom hij al snel de aandacht trok van FC Den Haag. De eredivisionist bood hem dit sei zoen een contract aan op amateur basis bij de regionalen, een aanbod waarop hij maar al te graag op in ging. Hij trad min of meer in de voetsporen van zijn oudere broer Ricky die ooit furore maakte bij on der meer AZ en nu zijn voetballoop baan afbouwt bij amateurclub Rhe- den. "Wie er beter is? Dat is moeilijk te zeggen. Laten we het er op hou den dat Ricky nog sneller is dan ik. Daar staat tegenover dat ik een be tere techniek heb". De vergelijking houdt wat hem betreft daar op. Hij concentreert SCHLADMING (AFP) - De Frans man Franck Piccard heeft gisteren in Schladming een afdaling tellend voor de wereldbeker gewonnen. Piccard bleef de Italiaan Ghedina en de Zwitser Mahrer voor. Het was voor het eerst in twintig jaar dat een Fransman zegevierde op dit onder deel. DEN HELDER (ANP) - Ton Boot kon zijn ogen gisteravond in de sfeervolle sporthal de Slenk niet geloven. De gedreven coach van basketbalclub Commodore Den Helder was vóór het Europa- Cupduel (76-83) met titelhouder Jugoplastika Split duidelijk ge weest. „Alleen als die Joegosla- ven een mindere dag hebben en wij een hele goede, kunnen wij wellicht voor een verrassing zor gen", hoopte Boot op een stunt. De vurige wens van de 'basket balgoeroe' leek in vervulling te gaan. Waar bij zijn ploeg alles lan ge tijd lukte, ging bij de hautaine Joegoslavische kampioen bijna alles fout. Die omgekeerde we reld maakte van de Slenk, gevuld met 1650 uitzinninge toeschou wers, een heksenketel. Net op tijd hervond de Europese kampioen zich. Met een perfecte driepunter opende Marco de Waard de score voor Den Helder, dat uiterst ge concentreerd en gemotiveerd aan het ogenschijnlijk kansloze kar wei begon. Vastberaden werd de voorsprong uitgebouwd naar 15- 7. Een snelle time-out schudde het lankmoedige Jugoplastika nauwelijks wakker. Een tempoversnelling werd moeiteloos door Den Helder ge pareerd. Het verschil liep zelfs op tot achttien punten, 41-23. Op dat moment begonnen de toeschou wers in een sensatie te geloven. In de eerste thuiswedstrijd in de fi nalepoule werd tegen Milan even eens een ruime voorsprong (28- 11) genomen, die bij de rust al weer was verdwenen. De mannen van Boot bleven-nu soepel scoren en goed verdedigen. De ruststand van 48-38 bood perspectief. Na de pauze ging Jugoplastika wanhopig op jacht naar de vierde opeenvolgende overwinning in de finalepoule. Pas zeven minu ten voor tijd boog Kukoc, met Radja de absolute uitblinker, de stand om met een harde dunk, alle frustatie van de voor gaande rampzalige minuten tot uitdrukking kwam, 65-66. Den Helder gaf zich nog niet gewon nen. Een driepunter van Van Rootselaar (68-66) bezorgde de thuisploeg opnieuw de leiding en het publiek koude rillingen. In de rommelige slotfase her vond aanvoerder Ivanovic, tot op dat moment zeer slecht schie tend, zijn richting. Met de hulp van de ontketende Kukoc werd Den Helder alsnog professioneel opgerold, 76-83. De morele winnaar van het boeiende duel was de Nederland se kampioen. „Het was een uitste kende wedstrijd, waarin wij alles hebben gegeven", analyseerde Boot. „Technisch zijn we goed op de been gebleven. Alleen in tak- tisch opzicht kwamen we vooral onder de borden te kort. Trekken en duwen hoort er op topniveau bij. Indien we mentaal iets sterker waren geweest, hadden we ge- We zitten nog middenin leerproces." Vorig jaar onderstreepte Jugo plastika de huidige kracht van het Joegoslavische basketbal. In München werd het sterker geach te Maccabi Tel Aviv in de finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen met 75-69 verslagen. Dit jaar is de jeugdige ploeg (gemiddelde leef tijd 23 jaar) van coach Maljkovic de grote favoriet voor de Europe se titel. Aanvoerder Ivanovic (32) is onmiskenbaar de leider van de dartele formatie, hoewel hij tegen Den Helder pas laat zijn kwalitei ten toonde. Ook voor Tony Kukoc bestaat in de Verenigde Staten grote be langstelling. De 21-jarige forward sleepte zijn ploeg in Den Helder met 28 punten uit het moeras. Ook Ivanovic (22) en Radja (19) droegen belangrijke punten bij. Bij Den Helder kwamen de meeste punten van Cooper (16), Te Velde (12), Wingard (12) en Jo nes (10). zich liever op zijn prestaties bij zijn huidige club. "Ik moet zeggen dat die tot dusver niet zijn tegengeval len. Ik had mij tot doel gesteld het eerste seizoen een basisplaats te be machtigen bij de regionalen. Tot nu toe heb ik er steeds in gestaan. Op de laatste twee wedstrijden na, ik had last van een blessure". In die wedstrijden voor de regio nalen, elf competitieduels, trof de Katwijker tien keer doel. "Niet slecht. Dat geeft vertrouwen voor dé toekomst. Het heeft ook te ma ken met het kerstboom-systeem dat we spelen. Eén spits, twee spelers daarachter, enzovoort. Ik speel of links of rechts achter de spits. Daar komt mijn snelheid goed tot zijn recht". Ook voor wat de nabije toekomst betreft richt hij zijn aandacht op Den Haag. "Ik wil proberen vol gend seizoen in het tweede te ko men, het jaar daarna in het eerste". Jeffrey Talan: "Om ver te komen heb je veel geluk nodig". (foto Henk Bouwman)^ Hij lijkt onmiddellijk te beseffen dat hij wat pretentieus overkomt. "Maar daarvoor heb je behalve voet balkwaliteiten natuurlijk veel geluk voor nodig". Aan een carrière in Engeland, bij voorbeeld bij Tottenham Hotspurs, denkt hij al helemaal niet. "Welnee, waarom zou ik. Ik weet dat ze de ta lentvolle spelers van Den Haag gaan volgen. En mogelijk gaan tes ten als er sprake van is dat ze ie mand willen inlijven. Maar dat ligt nog zo ver weg". "Qua sfeer zou ik het natuurlijk wel willen. Dat stadion, White Heart Lane, alleen al. Dat is prachtig. Met blauwe vloerbedekking op de trap pen naar de tribunes. Schitterend grote kleedkamers met een groot bad erin. Jeugdspelers die de schoe nen poetsen van de eerste-elftalspe- lers. Dat zou ik ook doen. Niet leuk, maar aan de andere kant weer heel apart. En de stadions bijna altijd propvol met toeschouwers. Dat trekt toch wel". HERMAN JOUSTRA

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17