In 1991 muziekfestijn in Leidse binnenstad Geldkraan Archeon-project mogelijk dicht WERK AAN PLESMANVIADUCT Uitkeringsraad bijna rond over huur Aramco-gebouw VRIJDAG 12 JANUARI EaaMaEHasHSK.-J Stichting Taptade zoekt sponsors LEIDEN - Het tegelwerk van het Plesmanviaduqt wordt gedeeltelijk vervangen door een betonlaag. De werkzaamheden worden waarschijnlijk vandaag af gerond. De NS is de opdrachtgever omdat de gemeente alleen verantwoordelijk is voor het wegdek en de ver lichting in de tunnel. Het werk was nodig omdat regelmatig tegels van de muren loslaten. De kale plekken worden nu aange smeerd. De losse tegels worden verwijderd. De witte te gels in de tunnelbuizen zijn overigens ook vaak doel wit van graffiti-spuiters. De gemeente heeft regelmatig contact gehad met de NS over de belabberde staat van het viaduct dat het Stationsplein verbindt met de Plesmanlaan. De Spoor wegen bleken dit onderwerp niet erg hoog op het prio riteitenlijstje te hebben. "Ze rijden er dan ook overheen en niet doorheen", verzuchtte een woordvoerder van de directie civiele werken toen eind 1988 de eerste tegels naar beneden kwamen. Het werk wordt uitgevoerd door het aannemersbe drijf Vogel uit Zwijndrecht. Volgens een woordvoeder van de firma heeft het verkeer er weinig overlast van ondervonden. Er is slechts af en toe een gedeelte van een weghelft afgesloten. Het bedrijf heeft al eerder soortgelijke werkzaamheden in een van de tunnelbui zen uitgevoerd. De kale plekken worden volgens de woordvoerder van Vogel opgevuld met 'hoogwaardig spuitbeton. (foto Jan Holvast) POM/AMRO eist nog deze maand besluit van Alphense raad LEIDEN - De Stichting Taptade Evenementen Lei den is bezig met de organisa tie van een groot cultureel festijn dat volgend jaar maart in de stad moet wor den gehouden. Op het eve nement, dat voor een groot deel in de Leidse binnenstad zal worden gehouden, staat de Europese eenwording centraal. Het is de bedoeling dat uit alle lidstaten van de EG culturele groepen aan het evenement meedoen. Stichtingsvoorzitter Frank van Spronsen vertelt dat het organise- LEIDEN - De verhuur van het Aramco-gebouw aan de uitkerings- raad voor oorlogsslachtoffers (WUV) is bijna rond. Volgens de Haagse makelaar Bert Langezaal die namens de raad onderhandelt, kunnen alleen verbouwingsplan nen nog roet in het eten gooien. Het pand aan de Plesmanlaan staat bovenaan het verlanglijstje van de uitkeringsraad. De onder handelingen over het gebouw du ren al een paar weken. Volgens Lan gezaal is er nu echt schot in de zaak gekomen. Over de huurprijs zijn beide partijen het bijna eens. Momenteel wordt onderzocht welke mogelijkheden er zijn om het pand intern te verbouwen. De uit keringsraad wil niet het hele ge bouw van 16.000 vierkante meter Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen, Verhage. Groeneveld, de Ruiter. Jans sen. Maris en Van Schie: 218661, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: J.H. de Ruiter, tel: 125096, Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaasen, tel: 213546, Prinsenstraat 5. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk, tel: 122522, Wasstraat 2a. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: M. v.d. Muysenbergh, tel: 132877, De Sitterlaan 18. zo 8 uur tot 24 uur: J.W. Lely, tel: 416555, Lek straat 91 a. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Be- nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 6 uur: R.E.& J.G. Zaayer. tel: 316008, R.P. Geerlingspad 11. zo 8 uur tot 24 uur: J.S. de Kanter, tel: 311414, Ina.B. Bakkerplein 3. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Reinders. tel: 760947, G. Brandtstraat 29. zo 8 uur tot 24 uur: J. Witpaard, tel: 217477. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt Leiderdorp za. F. Kemme, tel- 893139, zo- M. Landsmeer, tel: 413913; beide dagen spreekuur (uitslui tend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10, tel: 891000. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel: 170605. Voorschoten za: C. Meijer. J.W. Frisolaan 13, tel: 3032; zo: A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel: 2118. Warmond Praktijk Oosthout, Rietpad 9, Voorhout, tel: 02522-30697. Wassenaar za- E. Op "t Land. tel: 13056. Middelweg 21zo: J. Stuyfzand, tel: 12460, Kerkstraat 42. Zoeterwoude via hel antwoordapparaal van een van de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 12/2 tot vr. 19/2 door: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 18-20, Lei den. tel: 071-763134; Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leiderdorp, tel: 071-894400; Apotheek Langstraat, Langstraat 156, Wasse naar, tel: 01751-11350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van. Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, leiden, tel: 071-220513. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: H. Vestjens, Rijn- en Schiekade 23, Leiden, tel: 071-134323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest. tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk. Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: R. van der Grijp. Petr. Moensweg 54. Leiden, tel: 071-314917. spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke. Laan van Meerburg 2. Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar Mevr. A.F .de Lind van Wijngaarden-van Drie. Groot Hasebroekseweg 27, Wassenaar, tel: 01751-77282. ren van het festival, dat zo'n drie da gen zal duren, de nodige tijd vergt. "Een zomertaptade, dat organise ren we in drie maanden, maar een evenement zoals dit vergt zeker een jaar voorbereidingstijd", aldus Van Spronsen. "Het wordt meer dan alleen mu ziekgroepen. Ook andere culturele groepen doen mee, al zal de muziek wel centraal blijven staan. Er zullen optredens overal in de stad zijn. We denken ook aan een 'culinaire straat', waar de eenwording van Eu ropa wordt uitgebeeld in de ver koop van allerlei etenswaren uit de verschillende landen. Welke plek we in de stad op het oog hebben, kan ik nog niet zeggen. Daarover moeten we nog praten. Maar het is wel in het centrum. Een deel van het evenement wordt ook in de Groenoordhallen gehouden". hure^i. Hierdoor moeten extra voor zieningen worden getroffen om een scheiding in het gebouw aan te brengen. De onderhandelingen over deze verbouwing worden volgens Lan gezaal bemoeilijkt door de lange tijd die de Nederlandse tak van Aramco nodig heeft voor overleg met de hoofddirectie in Saoudi-Ara- bië. "Wij kunnen alles meteen be sluiten, de lijnen zijn kort. Maar dat geldt niet voor de directie van Aramco". De onderhandelingen met het Philips-pensioenfonds over een pand aan het Stationsplein staan volgens Langezaal op een laag pitje. "Het is nog altijd een mogelijke ves tigingsplaats, maar zeer nadrukke lijk in het tweede gelid". De uitkeringsraad, een afsplitsing van het ABP, gaat zich bezig hou den met het toekennen van buiten gewone pensioenen voor verzets strijders en uitkeringen voor ver volgden en burger-slachtoffers. Het ABP-personeel in Amster dam heeft niet al te enthousiast ge reageerd op de voorgenomen ver- huzing naar Leiden. De Tweede Ka mer toonde zich eind december niet erg onder de indruk van de bezwa ren van het personeel. De organistie kost veel geld. "Een allereerste voorzichtige schatting leert dat we minstens 100.000 gul den nodig hebben. En dan heb ik het nog niet over betalingen aan en de reis- en verblijfskosten van de groepen. Daarvoor hopen we spon sors te vinden", aldus Van Spron sen, die daarvoor onder andere in gesprek is met de EG. "We hopen op een bijdrage van de Europese gemeenschap. We zijn ook in een vergevorderd stadium van onderhandeling met de EG. Verder praten we met alle ambassa des over een bijdrage. De gesprek ken met hen verlopen heel positief. Zij willen ook wel wat doen. En we hopen dat als we bij voorbeeld een Griekse groep laten overkomen, dat een Griekse luchtvaarmaatschappij de reis wil sponsoren". Dit jaar doet de stichting ook al van zich spreken. Behalve de ge bruikelijke taptade in het najaar in de Groenoordhallen is er op 2 juni een zomertaptoe op het hoofdter rein van de voetbalvereniging UVS aan de Oegstgeesterweg. Twee wereldkampioenen, het Leidse K&G en het Pasveerkorps uit Leeuwarden, en vijf andere korpsen uit de regio (de Rijnsburg- se Floraband, DVS uit Katwijk en de Leidse bands Concordia, Matilo en de junioren van K&G) vullen het programma. ALPHEN AAN DEN RIJN - Beleggingsmaatschappij PO M/AMRO dreigt zich terug te trekken uit het Archeon-project als de Alphense gemeenteraad niet vóór het einde van deze maand een besluit neemt. Dat zegt burgemeester M. Paats van de gemeente Alphen aan den Rijn. Paats' waarschuwing leid de tot het besluit dat er alsnog een gecombineerde raadscom missievergadering te houden op 25 januari. Eerder deze week adviseerde de raadscommissie ruimtelijke orde ning en stadsontwikkeling het raadsbesluit een maand uit te stel len wegens een tekort aan tijd en in formatie. "De belegger stopt met de voorfinanciering van het project als de raad zich niet in principe positief opstelt", waarschuwde de burge meester. POM/AMRO steekt 57 mil joen gulden in het archeologisch themapark. Paats meldde bovendien dat vóór het eind van deze maand de subsi- die-aanvraag bij het ministerie van wvc moet liggen voor een bijdrage van, naar verwachting, twaalf mil joen gulden. "Het college vindt dat er zulke grote belangen meewegen dat-een snelle behandeling nood zaak is. We moeten deze maand een besluit nemen", aldus de burge meester. De commissieleden hoorden de mededelingen met de nodige scep sis en terughoudendheid aan. Ze wilden meteen weten wanneer ze de vereiste stukken konden krijgen om een oordeel te kunnen vormen. Paats verwachtte dat het rapport volgende week klaar is. "Dan heeft u nog tien dagen om de zaak door te WD-fractievoorzitter Th. den Daas wilde weten of de uiterste da-, turn van 1 februari met veertien da gen kon worden verlengd. Paats kon daar geen uitsluitsel over geven en wees erop dat de belegger over weegt zich terug te trekken. Den Daas verklaarde daarop dat de ter mijn binnen de WD-fractie moei lijk ligt. CDA-voorman W. Breukel liet weten dat dat eveneens gold binnen zijn partij. D66'er A. van Geest vroeg of de rapportering ook meldde wat de ge volgen van Archeon op het milieu kunnen zijn, "Daar zijn enige regels aan gewijd", antwoordde Paats. "Moeilijkheid is dat bij het ministe rie nog niet bekend is welke richtlij nen hiervoor gelden". Waarop Van Geest verzuchtte dat hij daar al bang voor was.- Familie voelt zich door hond geterroriseerd DEN HAAG/NOORDWIJKER- HOUT - Een familie aan de Kerkstraat in Noordwijkerhout voelt zich geterroriseerd door de herdershond van de overburen. In kort geding zijn gisteren voor de Haagse rechtbank maatrege len geëist om de overlast van voortdurend geblaf te beperken, wanneer het dier los op het erf loopt. Elke keer als iemand in de drukke winkelstraat langs het erf loopt, klimt het beest in de hekken en blaft hij hard en lang durig. Eén keer presteerde de hond het 63 keer in een minuut te blaffen. "Ik heb 't geteld. Mis schien was dat net een record van het beest, maar ik hoop dat u zich kunt voorstellen dat we er" gek van worden". De gedupeerde familie pro beert al langer dan een jaar wat tegen de overlast te doen, maar met de eigenaar van de hond viel nergens over te praten. Zelfs nadat de politie proces verbaal tegen hem had opge maakt en vervolgens, afgelopen zomer, door de kantonrechter tot 300 gulden boete was veroor deeld, verminderde de overlast niet. "De politie, de burgemees ter en de kantonrechter zeiden ze dat ik dan maar een kort ge ding moest aanspannen". Gisteren bestookten beide partijen elkaar met verklaringen van omwonenden die wel of geen last hebben van het geblaf. Volgens de baas van de hond kan er geen sprake meer zijn van overlast, omdat hij de herder zo veel mogelijk binnen houdt J. Bosman van Progressief Al phen benadrukte wederom dat hij de tijd om een oordeel te vormen te kort vond. "Het zijn gisse jongens daar bij die Amro. Ze denken wel aan hun belang maar ook aan dat van Alphen? En al die cijfers achter de komma, daar moet je toch wel een financieel expert voor zijn". Zijn collega-commissieleden we zen Bosman er lachend op dat het juist om de cijfertjes vóór de kom ma ging. "Dat bedoel ik nou", ant woordde de PA'er grijnzend. "Je moet goed thuis zijn in financiële zaken om zo'n rapport goed te kun nen beoordelen". J. van Arkel (RPF/SGP/GPV) roerde een ander probleem aan: "Willen we ons door de gisse, com merciële jongens van POM/AMRO onder druk laten zetten?" De overi ge commissieleden wilden echter eerst de stukken afwachten voordat ze daar op ingingen. Nachtelijk heiwerk bij spoor De Vink LEIDEN - De kabels en leidingen van het energiebedrijf onder de voormalige spoorwegovergang De Vink worden in buizen gelegd, waarvoor de aanleg van een tijdelij ke damwand noodzakelijk is. Direct naast het spoor wordt de damwand aangelegd, waarvoor moet worden geheid. Dat gebeurt in de nacht van zaterdag 20 op zondag 21 februari en in het daarop volgende weekeinde. De heiwerkzaamheden hebben 's nachts plaats omdat er overdag te veel risico's zijn in verband met het treinverkeer. Het heien zal volgens een gemeentewoordvoerder nau welijks overlast veroorzaken. "De wand wordt niet echt in de grond geheid, maar gedrild", aldus de woordvoerder. Gevaarlijk spel met spoorbomen ALPHEN AAN DEN RIJN - De bomen van de Alphense spoorweg overgang op de kruising van de Lo- rentzweg en de Edisonweg zijn gis teren tussen de middag een tijd lang dicht geweest terwijl er geen trein in zicht was. Vermoedelijk was dit het werk van jongeren die de con tacten in het signaleringskastje sa boteerden. De politie, die spreekt van 'een levensgevaarlijk spelletje', heeft het probleem spoedig weten op te lossen zodat de spoorbaan weer normaal kon worden overge stoken. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Overleden: M.C. Corts (1932) vrl. echtg. van W. Rijnsburger. A.J. van Eeden (1923) man. J. van Delft (1933) man. J.T. Kooiman (1917) man. W. Regeer (1914) man. J. de Jong (1911) man, C.J. Kramp (1904) vrl. geh. gew. met P J. Bekkering. H.C. van der Meer (1906) vrl., A.J. Rademaker (1937) man. E.M. Bril (1909) vrl. geh. gew. met M.C. Overduin, M.A. van Ingen Schenau (1897) vrl. geh. gew. met P. Wouters, C. van der Plas (1908) man. H.P. Snijders (1934) man, A. Mioch (1910) man. C. van Wee- ren (1893) vrl. geh. gew. met C. Baart, D. Jon ker (1901) vrl. geh. gew. met P. van der Plas. M A. Hoogervorst (1920) man, J. van Dam (1932) vrl. echtg. van J. Landwaart, M. Hoog- endoorn (1918) vrl. echtg. van B. van Vliet, A.F. Cocheret de la Morinière (1930) man, N.J. Le- get (1925) man, M. de Koning (1912) vrl. echtg. van M. Marijnis, M.T. de Prie (1967) man. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Mannenleed Welke loopbaanmogelijkheden hebben witte mannelijke perso neelsleden nog bij de gemeente Leiden? Dat vraagt een groep mannen zich af nu zij hun carrière binnen de gemeente op een laag pitje zien staan. Vrouwen en etni sche minderheden gaan immers voor als er vacatures zijn binnen het gemeentelijk apparaat. Het positieve discriminatiebe leid van het gemeentebestuur komt een aantal gemeente-amb tenaren kennelijk de strot uit. In november is er een bijeenkomst geweest van mannelijke ambte naren om te praten over de gevol gen van dit beleid. De teneur van de bijeenkomst zou zijn geweest van: "We zijn zeker geen tegen standers van het positieve actie beleid. Wèl maken we ons zorgen over de gevolgen die het heeft voor 'onze' arbeidsmogelijkhe den. De gemeente zou meer aan dacht moeten besteden aan deze gevolgen en naar aanleiding daar van het personeelsbeleid moeten bijsturen'. Het positieve actiebeleid dat de gemeente nu voert is, volgens een aantal mannen, te star en wordt te krampachtig uitgevoerd. "Er moeten meer mogelijkheden ko men om een 'beleid op maat' te hanteren", aldus de ambtenaren in het gemeentelijk informatie blad voor ambtenaren QQ. De mannen willen weieens weten of het beleid voor een beperkte pe riode is vastgesteld of dat er pas een einde aan komt als de streef cijfers zijn gehaald. Een andere vraag die wordt opgeworpen is welke loopbaanmogelijkheden (witte) mannelijke personeelsle den nog wordt geboden? De aanwezigen op de vergade ring in november waren van me ning dat er een werkgroep ge vormd moet worden die zich met deze kwestie gaat bezighouden. De leden van deze werkgroep wil len in de eerste plaats reacties en ideeën gaan verzamelen om alter natieven te bedenken voor het huidige beleid. Men verwacht binnenkort met concrete voor stellen naar het college van B en W te kunnen stappen. De volgende bijeenkomst van de werkgroep is op 25 januari. Discrimineren doen de leden van de werkgroep niet. Vrouwen en leden van etnische minderheden zijn ook welkom. 'Leiden 1990' Burgemeester Goekoop ziet het zo: welbeschouwd is Leiden ei genlijk het middelpunt van de wereld, tussen Amsterdam en Rotterdam, Londen en Berlijn, Washington en Moskou... Daar ligt de metropool Leiden. Zou ik Hare Majesteit straks nog even vertellen dat het oude imago i bijgeschreven? Dat lijkt Goekoop op bovenstaande foto te denken. We durfden het tot dusver nog niet hardop te zeggen, maar ei genlijk heeft Goekoop gelijk. Wij hebben het altijd al gedacht. Laatst nog: in Parijs vertoevend kregen we weer zo'n gevoel van: het is hier net het middelpunt van de wereld, net Leiden dus. In Pa rijs hebben ze de Champs Ely- sées, wij in Leiden hebben de Haarlemmerstraat; daar hebben ze het Centre Pompidou, wij hier het Centraal Station; daar de Moulin Rouge en wij hier Molen De Valk. Kortom: "Leiden is een stad waar het nationale en inter nationale bedrijfsleven zich thuis voelt", om burgemeester Goe koop nog maar eens aan te halen. U kunt er uitgebreid over lezen, over alles wat zich in Leiden af speelt, in het magazine Leiden 1990. Burgemeester Goekoop presenteerde deze week, tijdens de nieuwjaarsreceptie van het ge meentebestuur, het eerste num mer van dit nieuwe tijdschrift. 'Leiden 1990' is een magazine e, cultuur en toeris- liefst 40 pagina's dik met een kleurenomslag en geeft eens per jaar een beeld van de ontwikkelingen in deze gemeen te. U begrijpt het al: Leiden doet aan image-building, geen stad kan meer zonder. Als je een beetje wilt meetellen als middelgrote ge meente, bedrijven en toeristen wilt aantrekken, de concurrentie met andere steden wilt aangaan, dan moet je je als stad op profes sionele wijze verkopen. Uiteraard zijn er ook weer bedrijven die markt hebben gestort. Het Lei- den-magazine is dan ook een ge zamenlijke uitgave van de ge meente Leiden en de uitgever Ge meentelijke Informatie Neder land (GIN). Het Leidse magazine is maar één van de vele pr-uitga- ven die het GIN verzorgt voor Ne derlandse gemeenten. Wij hebben weieens beter pr- materiaal gezien. De voorpagina van het nieuwe tijdschrift is rom melig (met foto's op postzegelfor maat) en de achterpagina ziet er uit als een reclamefolder van een goedkope touroperator. Daar tus senin interviews en verhalen (van de Hortus Botanicus tot de P.C. Breestraat) die niet onaardig zijn, maar wel beetje saai overkomen. Maar goed, laten we'niet al te kritisch zijn. Het gemeentebe stuur doet er toch al zo weinig aan om de beeldvorming die buiten deze stad van Leiden bestaat (een armlastige gemeente met een ver pauperd centrum) van zich af te schudden. Het gaat goed met Lei den, maar er zijn er te weinig bui ten de stadsgrenzen die dat we ten. Alleen Goekoop is eigenlijk een wandelende commercial voor de gemeente Leiden, daarbij nog aardig voor de voeten gelopen door de meerderheid in de Leidse raad die tot dusver van mening was dat de burgemeester niets an ders mocht uitvoeren dan zijn wettelijk voorgeschreven taken. Terwijl Goekoop toch voortreffe lijk in staat is de stad te verkopen, en bovendien goedkoper is dan Hennie Huisman met z'n Knor- Kokkereltroffee. Dat de burgemeester in zijn en thousiasme weieens zijn toe vlucht neemt tot een wat groteske vergelijking als hierboven be schreven, valt hem eigenlijk niet kwalijk te nemen. Zonder een beetje te overdrijven val je nu eenmaal niet op tussen alle evene menten en manifestaties van 672 gemeenten in Nederland. Goekoop weet heel goed waar om het uiteindelijk gaat: "Het imago van Leiden, de stad met een vervallen en verpauperd cen trum, moet in de historie worden bijgeschreven. Het is, gelukkig, verleden tijd", schrijft de burge meester in een Ten Geleide. "We laten graag zien wie we nü zijn. En wat we in de toekomst te bie den hebben. Beeldvorming kost tijd en vraagt om informatie (en misschien een beetje meer geld, red.). Het doel van het nieuwe ma gazine is die informatie te geven en een bijdrage te leveren aan het nieuwe imago van Leiden: een ge meente die haar veelzijdige histo rische, culturele en toeristische kwaliteiten combineert met het beeld van een zich zakelijk ont wikkelende stad".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14