Leiden verheugd over bijgestelde plannen NS Commissies Slaaghwijk woedend Op zoek naar olie en aardgas DONDERDAG 11 JANUARI 1990 LEIDEN/REGIO 'Eindelijk zicht op intercity Leiden-Urecht' LEIDEN - De gemeente Leiden heeft zeer verheugd gereageerd op Rail 21, de plannen van de Nederlandse Spoorwegen. Vooral het naar voren halen van de verdubbeling van de spoor- De Leidse regio heeft de laatste ja- ren bij de NS veelvuldig gepleit dan voor een versnelde uitvoering van de plannen. De pleidooien hebben geresulteerd in het vervroegen van de begindatum. "De NS wil in 1993 beginnen. Dat is zeker tien jaar Belangrijk voor Leiden is verder dat het knelpunt Harmelen- AVoerden wordt aangepakt. Dan wordt het echt mogelijk lijn Leiden/Alphen/Woerden is der dan oorspronkelijk is gesteld, met grote blijdschap ontvan- - - gen. "Het wordt nu mogelijk om in het jaar 2000 een intercity tussen Leiden en Utrecht te la- ten rijden, waarmee een einde sneltrein tussen Leiden wordt gemaakt aan de huidige, bespottelijke situatie aldus K 6 hoofd Aletrino van de gemeen telijke directie verkeer en ver voer. gulden steken in de tunnel. Maar zeker nog zeven miljoen gulden van de andere partners in het project nodig. Dat zijn behalve de NS ook de NZH en het AZL. "Als elke gemeente zich zo op stelt als de gemeente Leiden, kost het realiseren van alle plannen de NS gauw een miljard extra", zo rea geert een voorlichter van de Spoor wegen. "Het geld groeit ons zeker niet op de rug. Wij hebben op "Het resultaat van de verdubbe ling van de spoorlijn is dat de Utrecht genomen alles langs de lijn te reali- en, inclusief de stations. De nieu- infrastructuur moet de samenle- g opbrengen". let is overigens niet zo dat eer NS-bijdrage op dit moment volle binding van Leiden met het oosten dig wordt afgewezen. "Het besluit 'De Burcht' houdt muziekwedstrij d voor scholen veel beter wordt. De achterhaalde i de gemeente Leiden halfuursdienst van stoptreinen kan maai 15 miijoen in het project te ste- dan eindelijk verdwijnen. Het gaat ken, is voor ons voldoende basis om Jemd°tte^om ^verbinding tussen door te praten. Er moet nu voor het van £je maancj een convenant (een overeenkomst waarin wordt af gesproken de plannen verder uit te Aanleg van dubbelspoor - - - Utrecht hoeft niet op grote proble- werken, red.) worden afgesloten T cttmttvt i t> men te stuiten. Langs de hele lijn is Dan is er neien maanden de tijd - LEIDEN - Muziekvereniging De rekening gehouden met de tweede uit te werken vertelt de v( Burcht wil schoolmuziekwedstri). spoorlijn. De kosten van de verdub- llchter' den gaan houden. Deelname staat beling bedragen ZQ.n 200 miljoen r alle scholen m Le,den en gulden. Het opheffen van het knel- Tientallen kabels en kabeltjes komen c meer bij de Vrouwensteeg. i het seismografisch onnderzoék te pas i open "Tijdens de convenantsfase blij- voor de NS alle mogelijkheden omstreken De leerlingen kunnen punt Woerden/Harmeien door het °Pen Pas na de ne«en maanden zal indiviudeel, maar ook met groep inschrijven. Deelname is mo gelijk in de categorieën blaasinstru menten, slagwerk, piano, keyboard en orgel. De Burcht heeft inmiddels finan- aantal sporen brengen kost nog zo heeft de NS berekend, Station beslissing worden genomen 260 mifioeni over we*k stationsplan wordt uitge- Seismografisch onderzoek in Leidse binnenstad voerd en hoe het zit met de financie ring". De gemeente Leiden heeft als voorwaarde gesteld dat het laatste LEIDEN - Tot aan het eind van dat door invoering plan voor het station wordt uitge- de week zullen Leidenaars nog P"ters ciële steun gevraagd bij de gemeen- Uit de deze week door de NS gepre- voerd. In dat plan wordt het sta- merken dat de Nederlandse te Leiden. Voorlopig wilde muziek- senteerde plannen blijkt dat voor de tionsgebouw iets groter en komt het A H lip Maat<?phnnnii fNAM) vereniging de wedstrijden houden bouw van het nieuwe emDlacempnt stub-i* vorrW Statinnsnlpin Aardolie Maatschappij (NAM; bij wijze van proef. Is het een sue ces, dan wil De Burcht deze activ: teit de komende jaren voortzetten, De scholieren zullen strijden or geldprijzen. De hoogte van de be- stukje verder het Stationsplein en het station in Leiden 62,5 miljoen op. Dit plan is zeven miljoen gulden gulden is begroot. Of de NS wil bij- duurder dan het vorige. betere com- beter beeld verkregen kan worden. In Leiden wordt gebruik gemaakt de zogenaamde vibroseis-n gen kunnen dan nooit een goede, sa menhangende interpretatie geven van de onderzoeksresultaten". Het is niet waarschijnlijk dat in verstedelijkt gebied als Lei- dragen in een ondertunneling 1 het Stationsplein is vooralsnog De NS gaat er overigens nog derzoek plaats in de regio. .«„„uVcU1 uc <sugeucictinue viuruseis-me- ecu z,«j vciaic«acujik.i gcuicu aio juci- seismografisch onderzoek ver- th0de, waarbij vanuit trucks stalen den, ooit geboord gaat worden. De richt. Eerder had soortgelijk on- platen op het wegdek worden ge- voorschriften die daarvoor zijn, lij- perst. Deze brengen gedurende 27 ken dat te voorkomen. Zo moet e duidelijk. De NS staat in ieder geval werkzaamheden bij het station dragen is afhankelijk van het totaal uiterst gereserveerd tegenover het den begonnen. Het gaat i aantal deelnemers. De geldprijzen verzoek van de gemeente een bij- projecten - de vergroting komen overigens ten goede aan de drage te leveren aan het tunnelplan, emplacement scholen en niet aan de deelnemers evenals de NZH, zelf. steeds vanuit dat dit jaar met de De NAM is bezig met een program- seconden trillingen voort en schui- hoorplaats minstens 350 meter Zuid-Holland geologisch i i dan twee kaart te brengen. De maatschappij trillingen die de aarde in gaan, paar meter op. De bewoond gebied verwijderd zijn De gemeente zelf wil 15 i het nieuwe sta tionsgebouw - die de NS Ijoen bouwstroom wil uitvoeren. op zoek gas of olie één geografisch onderzoek jaren geleden wordt herhaald, voldoen aan geluidseisen. Wanneer Irritatie over uitspraken huismeesters van Collé en Flippo aardlagen waarin den weer teruggekaatst door aardia- onder een woonwijk een geschikte kunnen zitten. Het gen. De echo wordt opgevangen laag wordt gevonden, kan daar, enkele door microfoontjes die her en der zijn geplaatst. Deze zijn door gele en rode draden, die overal door de stra ten liggen, verbonden met een van de trucks die de signalen regi streert. Met de vibroseis-methode kan worden bepaald welke aardlagen zich onder de Leidse bodem bevin den. Elke laag heeft een andere 'erleg met de provincie, gemeente en andere instanties, wel door schuinboren meer informatie over worden verkregen. De bewoners ondervinden daar geen last van. In Leiden wordt gebruik gemaakt van de vibroseis-methode en niet van de methode waarbij lichte springladingen tot ontploffing wor den gebracht. Die werkwijze, die doorlaatbaarheid en kaatst de tril-* overigens minder duur toch lingen op een andere terug, nauwkeuriger is, wordt alleen Zo kunnen bij voorbeeld de poreu- open veld gebruikt. De trucks zijn LEIDEN - De bewonerscom missies van de Slaaghwijk zijn alternatieven zeer verbolgen over uitspraken Slecht die de WVL-huismeesters Collé de gelegeheid te geven dersmeerderheid. "Ik kan geen an- Maar op grond aardlagen worden gelokaliseerd, J Plaatsen waar gas of olie kan zitten. De WVL denkt overigens niet dat de quêtes blijkt dat de meerderheid en Flippo vorige week in deze huismeesters ook werkelijk zullen voorstander is". de bewo nerscommissies verwijst dit verhaal het rijk der fabelen. "De krant hebben gedaan. Met na- verdwijnen. Volgens F. van Wou- me de bewering dat de tegen- denberg, hoofd bewonerszaken standers van een vaste aanstel- de WVL, wil het overgrote deel- ling voor de sociaal-huismees- de huurders dat de huismeesters quêtes zijn ingevuld door slechts ters op de vingers van een hand aanblijven. Ook suggereert hij dat dertig procent van alle huurders zijn te tellen is tegen het zere de bewonerscommissies niet de Van hen mening weergeven van de huur- procent v niet overdag maar 's nachts actief - - - tnouto». wo<u 6oo u. ui»; A«i Ltttou. om aan de ene kant het verkeer niet dere conclusie trekken. Ze zeggen klein percentage reacties kun je of de poreuze lagen werkelijk ge- te hinderen, maar ook om zelf niet ♦ocor, ggehinderd te worden. Het dagelijks verkeer veroorzaakt te veel trilin gen en zorgt voor een vals beeld van de aardlagen. Volgens Duut is er geen gevaar Volgens woordvoerder Duut van dat de trillingen schade aan huizen toebrengt. Onderzoek van TNO geen besluit r De bewoners wachten ciale ledenvergadering van de WVL techniek vuld zijn met deze stoffen, kan ech ter alleen door een boring worden i wItt" vastgesteld en nooit met een echo been, De commissies maken nadrukke lijk bezwaar tegen deze bewering. "Liefst veertig procent van de ge zinnen heeft het nieuwe huurcon tract waarin de huismeesterkosten zijn opgenomen niet getekend. Dit betekent dat ongeveer 300 huurders tegen zijn. Toch niet echt een klein groepje", merkte een woordvoerder op na afloop van de bespreking. De vergadering werd onver wachts in beslotenheid gehouden. Begin deze week was nog schrifte lijk gemeld dat iedereen mocht ko men, maar dit bleek op een misver stand te berusten. Alleen de leden van de bewonerscommissies waren welkom op de vergadering. Mevrouw Noordman, bewoners- ondersteuner bij de Stichting Wel zijn, liet weten niet verantwoorde lijk te zijn voor de brief waarin de veragadering is aangekondigd. Die is volgens haar geschreven op per soonlijke titel door buurtwerkster Saskia Gravemaker van de Stich ting Slaaghbuurt. "Maar zij heeft geen enkele zeggenschap over wie wel en wie niet mag komen". De door Gravemaker verstuurde uitno diging noemt ze 'een ongelukkige zet'. "En dan druk ik me nog posi tief uit". Gravemaker is het niet eens met deze lezing. Ze zegt dat ze de brief met de uitnodiging voor verzending aan de bewonerscommissies heeft voorgelegd. "Die waren er enthou siast over. Pas toen de brief al lang en breed was verstuurd belden ze me met de mededeling toch liever besloten te willen overleggen". Kosten De WVL wil het viertal sociaal huis meesters in de Slaaghwijk graag een vaste aanstelling geven na een proef die anderhalve jaar heeft ge duurd. De bewonerscommissies zijn hierop tegen. Ze beamen welis waar dat de aanwezigheid van huis meesters een positieve uitwerking heeft- gehad op het leefklimaat, maar vinden de kosten per indivi duele bewoner te hoog. Die kunnen oplopen tot 21 gulden per maand. "We willen de huismeesters graag houden, maar vinden niet dat we ze zelf moeten betalen", aldus de woorvoerder. Hij denkt dat de maandelijkse kosten vor de meeste huurders niet zijn pp te brengen. We zitten al met een hoge huur en ser vicekosten en dan kan dit er voor de meesten echt niet meer af'. De protesten van de bewoners commissies leidden er vorige maand toe dat de WVL de beslissing over een vast contract voor het vier tal uitstelde. Het was eigenlijk de bedoeling dat de huismeesters al per 1 januari 1990 in vaste dienst zouden komen. Nu heeft de wo ningbouwvereniging het contract slechts tijdelijk verlengd om de af die volgende week op het pro gramma staat. "Misschien dat de woningbouwvereniging daar met de NAM een oplossing op de proppen komt. Het is te hopen, want dit slechte zaak de zegsman. r het maken goede kaart ook nodig dat de heeft uitgewezen dat de triling— bodem van steden onderzocht van de trucks niet zwaarder zijn dan de buurt aldus wordt. "Er komen anders te veel die wordt veroorzaakt door vracht- witte plekken op de kaart. Geolo- verkeer. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Dievenklauwen O Leiden valt buiten de top-25 van inbraakgevoelige gemeenten in Nederland, zo bleek deze week uit een onderzoek van het minis terie van justitie (maandag in de ze krant). Stelen als de raven doet men bij voorkeur in de grote stad of in de Warmond, dat de meest inbraakgevoelige gemeente in de Leidse regio is. Voor de goede orde: we moeten niet denken dat inbrekers hele maal geen belangstelling hebben voor de sleutelstad. Met twee in braken op de honderd woningen behoort Leiden nog altijd tot de gemeenten met een verhoogd in braakrisico. Leiden is dus be paald geen onneembare vesting, zoals vroeger. Integendeel. Vaak is er geen kunst aan om een wo ning binnen te komen. Het 'vak' inbreker is er de afgelopen jaren eigenlijk een stuk eenvoudiger op geworden. In onze moderne doorzonwo ningen liggen de kostbaarheden vaak te kust en te keur, sommige mensen stoppen bovendien nog een sleutel onder de deurmat (voor de melkman), laten een raam open staan als ze effe weg zijn of hangen het bekende touw tje uit de brievenbus. Zelfs een briefje achter het raam met de mededeling 'ben zo terug' of 'wij zijn met vakantie' behoort nog al tijd tot de slechte gewoonten die een regelrechte uitnodiging zijn voor inbrekers om binnen te ko men. Zulke dingen doet een wel denkend mens niet, zult u den ken. Een weldenkend mens mis schien niet, maar er zijn nu een maal mensen en kokesmakronen. "Briefjes achter het raam of een touwtje uit de brievenbus komen nog heel vaak voor", verzekert de Leidse politie ons. Je hebt natuurlijk ook inbre kers en inbrekers. Zeg maar: pro fessionele inbrekers en gelegen heidsinbrekers. De professionele inbreker gebruikt speciaal ge reedschap, zoals snijbranders, en gaat doelgericht te werk.. Voor een gewone woning heeft hij doorgaans geen belangstelling. Wie daar wel belangstelling voor heeft is de gelegenheidsinbreker. Hij wil snel een woning binnen, meenemen wat van zijn gading is en weer snel weg zijn, uiteraard zonder gezien te worden. Een briefje achter het raam met de mededeling 'Wij zijn met vakantie'. "Dat zijn van die slechte gewoonten die we zo snel mogelijk moeten afleren", aldus Henk Langendoen, preventiemedewerker van de Leidse politie. (foto Jan Holvast) "Die gelegenheidsinbreker kunnen we het gemakkelijk een stuk moeilijker maken", zegt Henk Langendoen van de Leidse politie. "Om te beginnen moeten we die slechte gewoonten (touw tje uit de brievenbus enz.) snel af leren. Daarnaast is het natuurlijk mogelijk een aantal maatregelen te treffen die het inbrekers heel lastig te maken", aldus Langen doen wiens taak het is bedrijfsei genaren en particulieren voor te lichten over d,e voorkoming van misdaden (inbraakpreventie). Dievenklauwen (2) Op ons verzoek zet Langedoen een aantal handige tips op een rij tje om het de 'gelegenheidsinbre ker' zo moeilijk mogelijk te ma ken. Tip 1: "De basis van elke be veiliging is goed hang- en sluit werk", aldus de politieman. Op goedgekeurde sloten staan altijd één, twee of drie sterren. Let daar op, want dit betekent dat ze vol doen aan bepaalde veiligheids eisen (waarbij het drie-sterrenslot voldoet aan zwaardere eisen dan het twee-sterrenslot)". "Denk ook aan goed hang- en sluitwerk op ramen en balkon deuren. Zeven zware sloten op de voordeur hebben maar weinig zin als men via een tuimelraam of de balkondeur gewoon naar binnen kan stappen. Alle buitendeuren moeten goed beveiligd zijn. Heel nuttig (en goedkoop) zijn zogehe ten dievenklauwen. Deze voorko men dat ramen en deuren uit de scharnieren gelicht kunnen wor den. "Let er ook altijd op dat glas goed in de sponningen zit", maant Langendoen ons. "Soms zijn glaslatten alleen maar vastge- kit en er met een zakmesje ge makkelijk uit te halen. Als de dief medelijden met u heeft, zet hij de glaslatjes na zijn vertrek weer net zo gemakkelijk terug en zoeken u en de politie zich later te pletter naar hoe de inbreker is binnenge komen. Zet glaslatten daarom al tijd vast met zogeheten ééntoer- schroeven. Lichtkoepels zijn doorgaans ook gemakkelijk weg te nemen. Eéntoerschroeven zijn ook hier de remedie of, nog beter, plaats een siersmeed- of tralie werk aan de binnenzijde". Tip 2: "Zorg altijd voor een goe de buitenverlichting. Inbrekers houden er namelijk niet van om in het volle licht aan het werk te gaan". Er is speciale beveiligings verlichting in de handel, die be stand is tegen vernieling en die te gelijkertijd zuinig is met energie. De verlichting kan worden aange sloten op een schemerschakelaar die er voor zorgt dat het licht aan gaat zodra het donker wordt. Er bestaat ook zogeheten schrikver- lichting die pas aangaat als ie mand de woning nadert. Onze er varing is dat inbraak en vandalis me sterk afnemen bij een goede buitenverlichting". Tip 3: "Registreer alle kostbare artikelen, kunstvoorwerpen en apparatuur die zich in huis of bin nen het bedrijf bevinden. Mer ken, met een graveerpen of onuit wisbare inkt, is eveneens aan te bevelen. Gemerkte spullen (post code en huisnummer) zijn ge makkelijker door de politie op te sporen en aan u terug te bezor gen". Tot zover een aantal voor ieder een bruikbare en nuttige tips. Op alle politiebureaus in de regio is een brochure verkrijgbaar met uitgebreide informatie. Huur dersverenigingen, verenigingen van eigenaren en ondernemers, die precies willen wéten hoe in- braakgevoelig hun woningen, winkel of bedrijf is, staat Langen doen graag persoonlijk te woord. "We hebben als politie natuurlijk geen winkel met een kassa, maar als mensen met gerichte vragen komen over hoe ze hun woning of bedrijf het beste kunnen beveili gen dan helpen wij ze graag de zwakke plekken op te sporen en een pasklare, op het budget afge stemde, oplossing te vinden". "Naast een aantal algemene za ken is de juiste beveiliging is voor elk pand natuurlijk anders", al dus Langedoen. "Voor een be drijf is een ander soort beveili ging nodig dan voor een woning. Een bedrijf met bovenwoning midden de stad is weer iets heel anders dan een bedrijf op een be drijventerrein. En, een vrijstaan de woning vereist een ander soort beveiliging dan een rijtjeshuis of een flat". "De inbraakgevoeligheid van winkels, woningen of bedrijven heeft dus duidelijk te maken met de ligging, maar ook met de in ventaris. Om maar een simpel voorbeeld te noemen: een bedrijf met hoogwaardige apparatuur is natuurlijk inbraakgevoeliger dan een constructiebedrijf waar zwa re stalen profielen liggen". Nieuwbouw Pley-staalbouw aan Flevoweg in Merenwijk LEIDEN - Het constructiebedrijf Pley-staalbouw laat aan de Flevo weg een nieuwe fabrieksruimte met kantoor bouwen. De oppervlakte van de nieuwbouw bedraagt onge veer 2700 vierkante meter. Het pro ject vergt een investering van onge veer 1,5 miljoen gulden. Vanmid dag is de eerste paal voor het nieu we pand geslagen door de dochter van directeur H. Bink. Hij verwacht dat het nieuwe pand één van de opvallendste gebouwen zal zijn in de Merenwijk. Het bouw werk wordt 9 meter hoog en het kantoorgedeelte krijgt een ronde vorm met een gevel van glasvlies. Het ontwerp is van het bouwkundig bureau Piket uit Leiderdorp. Het aannemersbedrijf Jobo verzorgt de bouw, Pley voert de staalconstruc ties uit in eigen beheer. Bink hoopt dat het nieuwe ge bouw in juli wordt opgeleverd. De onderneming is nu nog gevestigd aan de Willem Barentszstraat, maar de ruimte daar werd volgens hem te klein om alle opdrachten goed te kunnen verwerken. Een andere re den voor de verhuizing is dat de on derneming het bedrijfsterrein aan de Willem Barentszstraat huurde. Het nieuwe pand in de Merenwijk wordt eigendom van de onderne ming zelf. Pley-staalbouw heeft zich de af gelopen jaren onder meer bezig ge houden met het vernieuwen van de Kraaienbrug en de Scheluwbrug. Momenteel wordt gewerkt aan de bouw van de Kleine Havenbrug. Verzet tegen nieuwe woning aan Haagweg LEIDEN - Enige bewoners van de Haagweg blijven zich verzetten te gen de bouw van een nieuwe wo ning aan deze weg. Aanvankelijk waren de bewoners vooral bevreesd dat de nieuwbouw zonlicht zou wegnemen. Onderzoek heeft inmid dels uitgewezen dat dit niet of nau welijks het geval zal zijn. De nieuwe woning wordt circa negen meter langer dan het naastge legen pand. De bewoners keren zich nu met name tegen de bouw van een verdieping op uitstekende deel van de nieuwbouw. Door de ramen in deze tweede woonlaag zou de pri vacy van de bewoners van de naast gelegen woning worden aangetast. Tegen een lagere uitbouw hebben de huidige bewoners geen bezwaar. In de raadscommissie voor ruim telijke ordening, waar de kwestie gisteravond voor de tweede maal aan de orde kwam, wilden de raads leden zich nog niet opstellen achter de bezwaarmakers of achter de in diener van het bouwplan. Volgens wethouder Tesselaar moet het mo gelijk zijn een compromis te vin den. De gemeente zal daartoe een poging ondernemen. Lukt dit niet dan moet de kogel in de volgende commissievergadering door de kerk, aldus Tesselaar. Bezwaar tegen uitbreiding van Karalis LEIDEN - De bewoners van wonin gen boven Pizzeria Karalis aan de Doezastraat maken bezwaar tegen uitbreiding van het restaurant. In de raadscommissie voor ruimtelijke ordening verklaarde 3 van de 12 be woners nu al ernstige geluids- en stankoverlast van het restaurant te ondervinden. Gevreesd wordt dat door. de uitbreiding van de pizzeria de overlast nog zal toenemen. De raadscommissie voor ruimte lijke ordening ging gisteravond wel akkoord met een voorbereidingsbe- sluit dat de uitbreiding van het res taurant mogelijk maakt. Maar, dit wil nog niet zeggen dat het uitbrei dingsplan daadwerkelijk doorgaat, verzekerde wethouder Tesselaar de bewoners. De afdeling milieu stelt eerst een onderzoek in naar de klachten en zal tevens onderzoeken of het huidige restaurantbedrijf vol doet aan de Hinderwet. Het gemeentebestuur vindt dat zowel het functioneren van de hui dige pizzeria als de eventuele uit breiding mogelijk moet zijn zonder hinder voor de bovenburen. Voor dat een bouwvergunning wordt ver leend moet de overlast die bewo ners nu en straks zouden ondervin den de wereld uit wórden geholpen, aldus Tesselaar gisteravond. Computer gestolen LEIDERDORP - Uit een bedrijfs pand aan de Elisabethhof in Leider dorp is gisteravond een computer ontvreemd. De daders kwamen het pand binnen door een raam in te gooien. Carmijn, dv. J. van Duijn en M. Barnhoorn; Cat- harina Johanna Fabiënne, dv. J.A. de Ruijter en J.P.M. Seijsener; Niels Kristian, zv. W.VV.J. Duivenvoorde en M. van Dorp; Bas, zv. J. Gul- demond en P.A.H. van Huiten; Dieuwke biisa- beth, dv. M.F. Matthes en M. Tiecken, Thomas Daniël, zv. A.W.H.M. Theeuwes en M.C. Kronshorst; Danny, zv. W.H. Yiu en S.K. Cheung; Kim Cornelia Helena, dv. M.W.J, van Westerop en M.P.C. Mol; Bart. zv. C. van Rooijen en W. van Zuijlen; Johannes Theo- dorus, zv. J.G.P. van der Voorn en M.G.C. Dui venvoorden; Iris Marinka, dv. Th. van der Meer en H C. Slooler; Frank, zv. C H.M. Simmerman en A.S. Kuivenhoven; Eva Hillina, dv. R.A.M. van der Hoeven en H. van der Plas; Jacob Wil liam Roy, zv. P.J. van der Oever en J.M. Noort.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 12